Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 07.12.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 278 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 278
Üye: 0
Toplam: 278

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 140,172,006
  • Bugün: 9,650
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Dec 07, 2023
  • 08:46 am CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Melike Demirağ
Bookmark and Share
    Geri Dön   (7241 okuma)

Sanatçı: Melike Demirağ
MELİKE DEMİRAĞ

1956'da İstanbul'da dünyaya gelen Melike Demirağ, caz sanatçısı Rüçhan Çamay ile film yapımcısı Turgut Demirağ'ın kızıdır. Üsküdar Türk Kız Lisesi'ni bitirdi.

1971 yılında ilk rol aldığı sinema filmi babasının yönetmenliğini yaptığı ''Üç Kızgın Cengaver'' idi. Cihangir Gaffari, Sevda Karaca, Erdo Vatan, Beyza Başar ile birlikte başrolleri paylaştı.
1956’da İstanbul’da dünyaya gelen Melike Demirağ, caz sanatçısı Rüçhan Çamay ile film yapımcısı Turgut Demirağ’ın kızıdır. Üsküdar Türk Kız Lisesi’ni bitirdi.

1971 yılında ilk rol aldığı sinema filmi babasının yönetmenliğini yaptığı ‘Üç Kızgın Cengaver’ idi. Cihangir Gaffari, Sevda Karaca, Erdo Vatan, Beyza Başar ile birlikte başrolleri paylaştı.

1974 yılında, yani henüz 18 yaşındayken Yılmaz Güney’in yönettiği ‘Arkadaş’ adlı filmde Güney’le başrolü paylaştı. Film, 32. Locarno Film Şenliği’nde en iyi film seçilip Altın Leopar Ödülü’nü kazanırken Melike Demirağ da en iyi kadın oyuncu ödülünü Rebecca Horn ile paylaştı. Filme adını veren Şanar Yurdatapan bestesi “Arkadaş” adlı şarkıyı seslendirdi. Arkadaş, dönemin en sevilen şarkılarından biri olmuştur. Bu şarkının getirdiği ün nedeniyle, 1974 HEY Dergisi YILIN EN İYİLERİ, YILIN ÜMİT VEREN KADIN SANATÇILARI sıralamasında 870 oyla 5nci sırayı aldı.

1975’te sırasıyla, Merhaba, Hadi Canım Sen De 45’liklerini çıkardı. Aynı yıl Hey Dergisi Okurlarına göre 1975 YILININ EN İYİLERİ, YILIN KADIN ŞARKICILARI sıralamasında Ajda Pekkan’ın 2865 oyla birinciliğinin ardından aldığı 1509 oyla 2nci sırada yer aldı. Yine aynı derginin YILIN BESTELERİ sıralamasından “Arkadaş” isimli beste ile 882 oy toplayıp 3ncü, “Hadi Canım Sende” isimli şarkısıyla 312 oyla 7nci ve YILIN TÜRKÇE SÖZLÜ SARKILARI sıralamasında “Merhaba” isimli şarkıyla 642 oyla 5nci sırada yer aldı.

1976’ta “Ağlamak Ayıp Değil” ve “Ninni” 45’liklerini çıkarttı. HEY Dergisi Okurlarına göre 1976 yılının EN İYİLERİ, YILIN KADIN ŞARKICILARI sıralamasında 6ncı sırada yer alırken, “Ağlamak Ayıp Değil” isimli şarkısı ile de YILIN BESTELERİ sıralamasında 2720 oyla 5nci sırada idi.

1977’te de “Pervane İle Işık” adlı şarkılarını yayımladığı 45’liklerle ünü arttı. Şanar Yurdatapan ile evlendi.

1978 yılında senaryosunu Yılmaz Güney’in yazdığı ‘Sürü’ adlı filmde Tarık Akan ile başrolü paylaştı.

Ertan Anapa, Esmeray, Funda Anapa, İskender Doğan, Kerem Yılmazer ve Melike Demirağ’idan oluşan Grup Sekstet (Altılı) söylediği “İnsanız Biz” isimli şarkıyla 1978 Eurovision Türkiye Finallerinde ikinci oldu. Eurovision’dan sonra İzmir’de Ayşen Gruda’yı da aralarına alarak müziği güldürü ile birleştirerek yaptıkları şov programında Melike Demirağ “Gel” isimli şarkıyı seslendiriyordu.
(Alıntı: michaelshow.com)

12 Eylül 1980’deki askeri darbeden sonra siyasi görüşleri nedeniyle Şanar Yurdatapan ile birlikte yurtdışına çıktı ve 1981 yılı Şubat’ında Genelkurmay Sıkıyönetim Askeri Hizmetler Koordinasyon Başkanlığı, Cem Karaca, Selda Bağcan ile Melike Demirağ ve Şanar Yurdatapan’ın 13 Mart’a kadar yurda dönmemeleri halinde, Türk vatandaşlığından çıkartılacaklarını açıklamasına rağmen yurda dönmedi ve Şanar Yurdatapan ile birlikte 11 yıl Almanya’da yaşadı.

Almanya’da iken Şanar Yurdatapan ile birlikte yayımladığı İstanbul’da Olmak: Anadolu adlı albümle ve özellikle o albümdeki İstanbul’da Olmak adlı şarkıyla dikkati çekti. Zeynep (1979) ve Can (1989) adında iki çocuğu vardır.

24 Aralık 1991’de Türkiye’ye döndü. Şanar Yurdatapan’dan boşandıktan sonra Orhan Çetin’le evlendi ve daha sonra ondan da ayrıldı.

2001’de başrollerini Zuhal Olcay ve Uğur Polat’ın paylaştığı Yeditepe İstanbul TV dizisinde Ruhi Sarı’nın karakterini oynadığı Ömer’in annesi rolünde konuk sanatçı olarak kısa bir rol aldı. Melike Demirağ, Aynı yıl 27 yıl aradan sonra ilk kez oynayan Ajda Pekkan ve ünlü aktör Ediz Hun’la birlikte bir TV filmi için kamera karşısına geçti. (Son cümle Röportajdan: arsiv.sabah.com.tr). ‘Şöhret Sandalı’ isimli bu filmde Harun Asel rolünde Ediz Hun, ünlü star Yelda Kaner rolünde Ajda Pekkan, Pekkan’ın kızı Elif’i Banu Zorlu, kardeşi Semiramis’i ise Melike Demirağ canlandırdı. Ancak film bazı sahtekarlıklar yüzünden hacizli duruma düştüğü için yayınlanamamış ve icraya düşmüştü. 2002 yılının Kasım ayında finansör şirket tarafından açık arttırmayla satışa çıkarıldı. Yıllar sonra 2006’nın Mayıs ayında DigiTürk tarafından gösterime sokuldu.

2002’de senarist ve yönetmen Yusuf Kurçenli’nin yönettiği ve başrolerini Kadir İnanir (Cem), Türkan Şoray (Gülfem), Aytaç Arman (Ali) ve Suna Selen ile birlikte ‘Gönderilmemiş Mektuplar’ isimli filmde rol adlı.

Melike Demirağ, Müyorbir (Müzik Yorumcuları Birliği) üyesidir.

Melike Demirağ - Melike Demirağ ’79 Yılında

Ossi Müzik, Melike Demirağ albümlerinden oluşan serinin üçüncü ve son albümüyle karşınızda.

“Merhaba Arkadaş” ve “Yeter Artık” isimli albümlerin devamı olan “Melike Demirağ ’79 Yılında” isimli bu albüm “Malumu İlam” eden bir içeriğe sahip. Herkes tarafından bilinen fakat bilinmiyormuş gibi davranılan, görmezden gelinen malumun açıkça ve cesurca ilamı...

“Melike Demirağ ’79 Yılında” albümünde tezatlara vurgu yapılıyor, ülkedeki gerçek hayatla, yaşandığı varsayılan hayat arasındaki uçurum en keskin haliyle anlatılıyor. Bu arada ülkenin batısı ile doğusu arasındaki koşul farklılıklarına özellikle dikkat çekiliyor.

Ülkenin iki ucu arasında mevcut olan bu farklı koşullar hayatın her alanında yaşansa da özellikle sağlık alanında yaşanan çaresizlik, sanatın etkileyici gücü kullanılarak vurucu bir dille anlatılıyor.

Sadece bebeklerin, hastaların, annelerin yaşadığı çaresizlik değil, doktorların yaşadığı çaresizlik de anlatılıyor ve bu anlatımda devlet suçlanmıyor. Sorumsuz, ilgisiz, bencil siyasilere, kapitalist sistemin tüketimle var olabilen işleticilerine dolaylı olarak dikkat çekiliyor.

TV’de insanlara eskimiş naylon çoraplarından paspas yapmaları ve yeni çoraplar almaları öğütlenirken yahut şampuanlar ipek gibi saçlar vadederken, gerçekte yalınayak yaşayan ve saçlarını yıkamak için sabun dahi bulmakta zorlanan insanların çokluğu dillendiriliyor.

1979 yılında, tıbbi desteğe erişim imkanı olmadığı için, basit hastalıklarda bile gerçekleşen ölümlerin ‘Alın Yazısı’ olarak değerlendirilmesinin modern insanda yarattığı isyan aktarılıyor.

Unesco’nun “Dünya Çocuk Yılı” ilan ettiği 1979 yılında, Türkiye’de önlenebilir çocuk ölümleri, çocuk beslenme yetersizlikleri, çocuk eğitiminde eksiklikler yaşanmaktaydı ve Türkiye 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliğinin ilkini düzenliyordu. Bir doktor, kendisine getirilen bir çocuğu yaşatmak için çabalarken ve imkansızlıklardan dolayı kurtaramadığı çocuğun ölümüyle kahrolurken, aynı anda TV ekranlarından dünyaya neşeli ve sağlıklı Türk çocukları gülümseyerek dans ederken yansıtılıyordu.

Şat Yapım ve Şanar Yurdatapan bu tezatlığı görmezden gelmeyerek, her zamanki duyarlılığıyla “Melike Demirağ ’79 Yılında” albümünü yapmıştı. Türk pop müziğini, yani sanatı kullanarak yine gerçekleri söylemişti. Bu gerçekçilik, o yıllarda daima toz pembe tablolar çizmekte ısrar eden Siyasileri ve bir yıl sonra idareye hakim olan Askeri Otoriteyi rahatsız etti... Sivil Yönetimi, ülke sorunlarına çözüm getirmek konusunda “beceriksizlikle” suçlayarak deviren Askeri Otorite, gerçekleri söyletmemek konusunda onlardan daha becerikliydi... Çizilen pembe tabloyu gerçekleştirmek temenni ediliyordu fakat zordu. Sorunları çözmek yerine üstünü örtmek, görmezden gelmek daha kolaydı. Çözüm isteyen insanları “vatan haini” ilan etmek imkanı vardı...

Ve Başta Melike Demirağ ile Şanar Yurdatapan olmak üzere Şat Yapım bir anda vatan haini ilan ediliverdi... Öyle ki Şat Yapım’ın kaydettiği bantlar bile “suçluydu”... Sadece tüm insanlığın refah içinde yaşamasını ve sömürülmemesini isteyen, bunu da sadece sanatla dile getiren genç sanatçılar ‘haksız ve gereksiz’ yere yaralandılar...

“Melike Demirağ ’79 Yılında” albümünü dinlerken ister istemez bir zaman karşılaştırması yapacaksınız. Yaşamımızın değişen ve aynı kalan yönlerini göreceksiniz. O yılların, bu gün özlem duyduğumuz tüm o güzel yanlarına rağmen zor yıllar olduğunu, 37 yılda hem ekonomik olarak hem de fikren çok yol aldığımızı fakat daha çok yol almış olmamız gerektiğini düşüneceksiniz.

Albümdeki tüm eserlerin söz, müzik ve düzenlemeleri Şanar Yurdatapan’a ait. Albümde Melih Cevdet Anday ve Nazım Hikmet şiirlerinin besteleri ve Siirt yöresine ait halk türkülerinin ezgileri de yer almakta.
(Albüm açıklaması)

(Biyografi Kaynak: İnternetteki çeşitli gazete arşiv haberleri, birzamanlar.net makalelerinden, sinematurk.com sayfalarından ve tr.wikipedia.org sayfalarından alıntı yapılarak derlenmiştir.)

Diskografi:
1974

Arkadaş / İsimsiz Kahramanlar (45’lik, Philips Plak 6070 044)

1975

Hadi Canım Sen De / Merhaba (45’lik, Philips Plak 6070 048)


Ninni / Ağlamak Ayıp Değil (Söz, Müzik, Düz.: Şanar Yurtapan, Dün Bugün Yarın Orkestrası) (45’lik, Hop Plak 504)

12 Süper Hit / Seri Hit Parade (LP Albüm, CBC 81148)

B Yüzü:
2- Melike Demirağ / Arkadaş

1976

Ne Olmuş Sana / Pışşık (Söz: Şanar Yurtapan, Düzenleme: Attila Özdemiroğlu, Dün Bugün Yarın Orkestrası) (45’lik, Hop Plak 513)

1977
Büyütmek için T ıklay ın Merhaba Mersin (Ali Kocatepe’nin bestesi ve 45’liği; Ali Kocatepe, Ertan Anapa, Hümeyra, İskender Doğan, Kamuran Akkor, Melike Demirağ ve Zafer-Banu-Hülya ile birlikte)


Hani / Aşk Bestesi (45’lik, Hop Plak 518)


Elele (Marş) / Niçin? (Konuşma kaydı) (45’lik, Hop Plak 528)
(Kapakta ‘Bu plak, Melike Demirağ’ın 1977 Türkiye’sinde Demokratik Hak ve Özgürlükleri için savaşanlara armağanıdır.’ Notu vardır.)

Merhaba Arkadaş (LP Albüm, Hop Plak LP.77)

A Yüzü:
1. Gurbet Türküsü
2. Derler Ki
3. Masal
4. Pışşık
5. Ne Olmuş Sana
B Yüzü:
1. Gel
2. Ninni
3. Pervane İle Işık
4. Ağlamak Ayıp Değil
5. Bir Gün Gelecek (Düet: Esmeray)

Güneş Yine Doğacak (Kaset Albüm, Uzelli Kaset No. 532, Almanya)

1. Gurbet Türküsü
2. Güneş Yine Doğacak
3. Anamur’dan Girne’ye
4. Gel
5. Ne Olmuş Sana
6. Pervane İle Işık
7. Bir Gün Gelecek
8. Elele
9. Masal
10.Ninni
11.Pışşık
12.Niçin
13.Yarın

1978
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
İnsanız Biz (Türkiye Eurovision Elemeleri 2ncisi) - (Grup Sekstet: Ertan Anapa, Esmeray, Funda Anapa, İskender Doğan, Kerem Yılmazer, Melike Demirağ) / Vur Şu Sazın Tellerine (45’lik, Hop 531)

Yeter Artık (LP Albüm, Hop Plak Hop 83)

A Yüzü:
1 Yeter Artık
2. Güneş Yine Doğacak
3. Sulukule Kavgası
4. Aynı Yolda
5. Uyan Kardeş
B Yüzü:
1. Vur Dediler
2. Elleriniz
3. Yarın
4. Hani
5. Elele

1979
79 Yılında (LP Albüm, Hop Plak LP.83)

A Yüzü:
1. Pervari
2. Kurban
3. Siirt
4. Bu Çocuk Ölecek
5. Dünyaının En Acıklı Güldürüsü
6. Televizyon Reklamları
7. Ne Zaman?
8. Bu Memleket Bizim
B-Yüzü:
1. Anı
2. Bir Ayşenin Öyküsü
3. Makina Yiyor Beni
4. Başka Bir Ayşenin Öyküsü
5. Vah Ayşem Vay
6. Böyle Başlamamıştı
7. Kadınlarımız
8. Türkülerimiz
9. Vur Şu Sazın Tellerine

1982
Songs of Freedom from Turkey: Behind the Iron Bars (LP Albüm, Folkways Records FSS 37705, 01.01.1982 ABD)
(Demir Parmaklıklar Arkasındaki Türkiye’den Özgürlük Şarkıları (Amerika’da yayınlandı)

A Yüzü:
1. Elleriniz
2. Kadınlarımız
3. Bu Memleket Bizim
4. Pervane İle Işık
5. Saz (Vur Şu Sazın Tellerine)
B Yüzü:
1. Hasret
2. Kurban
3. Ninni
4. Savaş Türküsü
5. Elele

1989
İstanbul’da Olmak-Anadolu / Melike Demirağ & Şanar Yurdatapan (Kaset Albüm, Ada Kasetçilik)

A Yüzü:
1- İstanbul’da Olmak
2- Türküler
3- Angina Pektoris
4- Yaşamak
5- Zeynebin Barış Dersi
6- Gelecek Günler
B Yüzü:
1- Anadolu (Derleme)

1991
Hariçten Gazel / Melike Demira ğ& Şanar Yurdatapan (Kaset Albüm, Ada Kasetçilik 76 MC)

A Yüzü:
1- Alışamadım (Şanar)
2- Boğazın Arka Semtleri (Şanar, Kardaras)
3- Aynı Millet (Şanar)
4- Dimitri (Bektaş, Şanar)
5- Eylül’de İstanbul (Şanar)
B Yüzü:
6- Yürüyoruz (Şanar)/Sere Çiya (Geleneksel, Uzun Hava)
7- Beyaz Duman (Şanar,Geleneksel)
8- Aşk Nedir? (Şanar)
9- Yurdunu Sevmeliymiş İnsan (Yaşın, Tokas)
10-Vae Victis (Zeyneb’in Tarih Dersi) (Şanar)

1992
Merhaba Arkadaş (Kaset Albüm, Ada Müzik 78 MC)

A Yüzü:
1- Para Para Para
2- Arkadaş
3- Ninni
4- Hadi Canım Sen de
5- Pervane İle Işık
6- Davet / Merhaba
B Yüzü:
1- Ağlamak Ayıp Değil
2- Güneş Yine Doğacak
3- Pervari
4- Kurban
5- Vazgeç Bebek

1993
Kim Kime Dum Duma (Kaset Albüm, Net Müzik MC)

1- Gözlerin Yalan Söylemez
2- Kim Kime Dum Duma
3- Sevgili Dünya
4- Bey’fendi
5- Kuçu Kuçu
6- Hanımeli
7- Vapur
8- Birgün Gelecek
9- Yıllar Yıllar
10-En Büyük Osman

1994
Melike Demirağ 94 Yılında (Kaset Albüm, Net Müzik)

A Yüzü:
1- Bu Şarkı
2- Sıra Dağlar
3- İnsanlar Çok Değişti
4- Bir Sevgi Arıyorum
5- Aman Aman
B Yüzü:
1- Na Na Na
2- İnsanlar Nerdesiniz
3- Özlüyorum
4- Kadın Türküleri

Melike Demirağ ’74 - ’94 - 94 Yılında (CD Albüm, Net Müzik CD)

1- Arkadaş
2- Merhaba
3- Hadi Canım Sen de
4- Ağlamak Ayıp Değil
5- Ninni
6- Pervane ile Işık
7- Güneş Yine Doğacak
8- Kurban
9- Boğazın Arka Semtleri
10-Beyaz Duman
11-İstanbul’da Olmak
12-Yürüyoruz / Sarı Çıyan
13-Sevgili Dünya
14-Gözlerin Yalan Söylemez
15-Kim Kime Dum Duma
16-Kadın Türküleri (Deste)
Yemen ağıtları / Ak Taş
Yeni Gelin Ağıtı / Burçak Tarlası

1997
Ruhlar Şehri (Albüm, Kencebay Müzik CD / MC)

1- Ruhlar Şehri
2- Beni Düşün
3- Olayım Yar
4- Ağlarsın (Beni)
5- Büyüme Çocuk
6- Gafil Gezme Şaşkın
7- Sere Ciya (Uzun Hava)
8- Sür
9- Kuşatıldı Kalbim, İşgal Altında
10-Hergün Sonbahar
11-Sultan-ı Yegah

16 Tem 2022 YouTUBE JPEG Fancy_video


Melike Demirağ - Sultan-ı Yegah (Resmi Video Klip)2001
Kaç Yıl Geçti Aradan Türk Pop Müzik Tarihi “1960- 70’li Yıllar” (Karışık - Derleme CD albüm) (Albüm, YKM 2001)
Büyütmek için T ıklay ın
1.CD
11-Arkadaş (Melike Demirdağ)

Eski Dostlar (1) (Kolektif CD&MC Albüm, EMI/Kent 2001)
Büyütmek için T ıklay ın
7. Arkadaş - Melike Demirağ

2002
Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 60’lı ve 70’li Yılların Orijinal Kayıtları (1) (Derleme Albüm, Odeon 2002 - Sony BMG 2003)
Büyütmek için T ıklay ın
13-Arkadaş - Melike Demirağ-1974-3:55

Dinle Sevgili Ülkem (Ahmet Kaya Saygı Albümü, Gam Production, 29.11.2002)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
17-Yakamoz / Melike Demirağ

2004
Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 2 (Derleme Albüm, Sony/Odeon, Şubat 2004)
Büyütmek için T ıklay ın
13-Hadi Canım Sende - Melike Demirağ (3:06)

Denizlerin Dalgasıyım (Selda Bağcan Albümü, 30.08.2004)
(Sesi ile katıkıda bulundu.)

2005
Bir Zamanlar (Derleme Albüm, Sony/Odeon, Haziran 2005)
Büyütmek için T ıklay ın
11-Ninni / Melike Demirağ 1975 Söz ve Müzik: Şanar Yurdatapan

2007
Yeşilçam Şarkıları / Yıldızların Altında (Derleme Albüm, Kalan Müzik 408, 20.04.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
14. Arkadaş / Melike Demirağ - 03:53

2008
Sevdim Seni Bir kere / Çeşitli Sanatçılar (CD Albüm, Odeon, 23.01.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
6. Melike Demirdağ / Arkadaş - 03:54

Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 5 (5xCD Kolektif Albüm, Balet Plak/Odeon, 04.03.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1: Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 1
13-Arkadaş - Melike Demirağ
CD 2: Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 2
13-Hadi Canım Sende - Melike Demirağ

Keşfedilecek Plaklar / Bir Zamanlar - Özel (Karma Albüm, Ossi Müzik, 26.12.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
21.Melike Demirağ - Pervane ve Işık (1976) - 04:52
(Söz-Müzik: Şanar Yurdatapan, Düzenleme: Şanar Yurdatapan)

2009
Geri Dönüşüm (Albüm, DMC Müzik, 04/05.02.2009)

1- A Canım - 04:19 (Söz & Müzik: Şanar Yurdatapan)
2- Dar Vakitler - 05:05 (Söz: Şanar Yurdatapan, Müzik: Müfit Bayşara)
3- Yar Yar Değil - 03:20 (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Müfit Bayşara)
4- Yaz - 04:12 (Söz: Yalçın Benlicen, Müzik: Müfit Bayşara)
5- Duyun Beni - 04:41 (Söz: Yalçın Benlicen, Müzik: Müfit Bayşara)
6- Ağlamak Ayıp Değil - 05:10 (Söz & Müzik: Şanar Yurdatapan)
7- Rüzgarlı Bir Akşamüstü (feat. Rüçhan Çamay ) - 02:47 (Rüçhan Çamay & Melike Demirağ) (Söz & Müzik: Rüçhan Çamay)
8- Arkadaş - 03:06 (Vokal: Serdar Şensezgin) (Söz & Müzik: Şanar Yurdatapan)
9- Yüce Divani - 03:41 (Söz & Müzik: Şanar Yurdatapan)
10-Gafil Gezme Şaşkın - 03:39 (Söz & Müzik: Anonim)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.kitantik.com
www.amazon.com (ABD)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
tidal.com (Norveç)

2014
Merhaba / Hadi Canım Sen De (Single, Odeon Müzik, 12.09.2014)
(1975 yılında Philips Plak tarafından çıkarılan 45’liğin DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1. Merhaba - 03:50
2. Hadi Canım Sende - 02:50

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2015
Arkadaş (Single, Odeon Müzik, 22.05.2015)
(1974 yılında Philips Plak tarafından çıkarılan 45’liğin DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Arkadaş - 03:53
2- İsimsiz Kahramanlar - 03:32

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Merhaba Arkadaş (CD & Dijital Albüm, Ossi Müzik, 18.06.2015)
(1977’de Hop Plak tarafından LP olarak çıkarılan albümün CD ve DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1. Gurbet Türküsü
2. Ninni
3. Ne Olmuş Sana
4. Pşşık
5. Pervane İle Işık
6. Ağlamak Ayıp Değil
7. Bir Gün Gelecek
8. Masal
9. Derler Ki
10.Gel
Bonus Track: “Bir Gün Gelecek” Düet Esmeray


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Ninni (Single, Ossi Müzik, 26.06.2015)
(1976 yılında Hop Plak tarafından çıkarılan 45’liğin DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Ninni - 04:05
2- Ağlamak Ayıp Değil - 04:12

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Ne Olmuş Sana (Single, Ossi Müzik, 26.06.2015)
(1976 Aralık ayında Hop Plak tarafından çıkarılan 45’liğin DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Ne Olmuş Sana - 03:59
2- Pışşık - 02:44

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Hani (Single, Ossi Müzik, 26.06.2015)
(1977 Kasım ayında Hop Plak tarafından çıkarılan LP’nin DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Hani - 03:59
2- Aşk Bestesi - 04:08

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Yeter Artık (Albüm, Ossi Müzik, 23.10.2015) (1977 Temmuz ayında Hop Plak tarafından çıkarılan LP’nin DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1. Yeter Artık
2. Güneş Yine Doğacak
3. Sulukule Kavgası
4. Aynı Yolda
5. Uyan Kardeş
6. Vur Dediler
7. Elleriniz
8. Yarın
9. Hani
10.Elele


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2016
Melike Demirağ ’79 Yılında (Albüm, Ossi Müzik, Dijital 01.03.2016, CD 07.04.2016)

1. Pervari
2. Kurban
3. Siirt
4. Bu Çocuk Ölecek
5. Dünyanın En Acıklı Güldürüsü
6. Televizyon Reklamları
7. Ne Zaman
8. Bu Memleket Bizim
9. Anı
10.Bir Ayşenin Öyküsü
11.Makina Yiyor Beni
12.Başka Bir Ayşe’nin Öyküsü
13.Vah Ayşem Vah
14.Böyle Başlamamıştı
15.Kadınlarımız
16.Türkülerimiz
17.Vur Şu Sazın Tellerine
18.Dünya Çocuk Yılında
19.Vazgeç Bebek


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2017
Melike Demirağ ’79 Yılında (PLAK Albüm, Plak ve Ben, 21.09.2017)
(Ossi Müzik tarafından 01.03.2016 tarihinde Dijital, 07.04.2016 tarihinde CD olarak çıkan ve ‘Dünya Çocuk Yılında’ ve ‘Vazgeç Bebek’ şarkılarını içermeyen PLAK formatında [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1. Pervari
2. Kurban
3. Siirt
4. Bu Çocuk Ölecek
5. Dünyanın En Acıklı Güldürüsü
6. Televizyon Reklamları
7. Ne Zaman
8. Bu Memleket Bizim
B Yüzü:
1. Anı
2. Bir Ayşenin Öyküsü
3. Makina Yiyor Beni
4. Başka Bir Ayşe’nin Öyküsü
5. Vah Ayşem Vah
6. Böyle Başlamamıştı
7. Kadınlarımız
8. Türkülerimiz
9. Vur Şu Sazın Tellerine

Online PLAK Satış Noktaları:
www.plakveben.com
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.ergunplak.com.tr
www.plak724.com
www.plakburada.com
www.goldplak.com
www.plakkitap.com
www.rainbow45records.com
gereksizseyler.com
www.egekitabevi.net
www.amazon.com.tr (Türkiye)

2022
Para Parra Parrra (Single, Ossi Müzik, 16.02.2022)
(1978 Ekim ayında Hop Plak tarafından çıkarılan 45’liğin DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Para Parra Parrra - 03:16
2- Yavaş Yavaş - 05:46

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/melikedemiragofficial
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/melikedemirag
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/melike.demirag
Resmi [Konu] YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/Melike Demirağ - Konu
Sinematurk Sayfa Adresi:
www.sinematurk.com/kisi/1741-melike-demirag
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Melike_Demirağ
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (7241 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag