Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 184 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 184
Üye: 0
Toplam: 184

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 118,488,403
  • Bugün: 38,880
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2022
  • 10:10 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Mirkelam
Bookmark and Share
    Geri Dön   (7832 okuma)Sanatçı: Mirkelam
MİRKELAM
FOTO GALERİ
Asıl adı Fergan Mirkelam’dır. 20 Mayıs 1966 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulu Fındıkzade Çapa, ortaokulu Özel Kalamış Lisesi ve lise eğitimini de Fenerbahçe Lisesi’nde tamamladı. 1983 yılında mezun oldu ve 1984 yılında Yıldız Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği’ni kazanarak yüksek öğrenimine devam etti.

1987’de çıkarılan Emel-Erdal albümünde, albüme adını da veren “Alaturka Benim Canım” adlı şarkısıyla yer aldı.

1989 yılında Kayahan ve Demet (Sağıroğlu) ile birlikte ''Ve Melankoli'' isimli şarkısı ile Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Elemeleri Finali’ne katılan Kayahan’ın ekibinde İskender Paydaş, Cenk Eroğlu, Hakan Ayvazoğlu ile birlikte yer alarak 1989 Eurovision Türkiye elemelerinde ikincilik aldılar.

Üniversite yılları içinde müzikle ilgilenmeye başlayan Fergan Mirkelam, 1990 yılında mezun oldu. Önce amatör olarak Saint Joseph Lisesi orkestra solistliği yaptı. Aynı yıl “Karşılıksız Çek” adlı şarkısıyla Kuşadası Altın Güvercin Yarışması’na katıldı.

1992 yılında Çerkezköy’de kısa dönem askerlik yaptı. İletişim Yayınları’nda kitap ve ansiklopedi satışında, kimya fabrikasında da mühendis olarak çalıştı.

1994 yılında özel radyoların açılmasıyla önce Best FM, sonra da İstanbul FM’de DJ olarak çalıştı. Balins FM’in kuruluşunda görev alarak bir süre de burada DJ’lik yaptı. Aynı yıl çıkan Benimle Oynama / Çılgınım isimli Burak Kut albümüne Söz Yazarı ve Besteci olarak katkıda bulundu ve Burak Kut albümünde de 3 şarkısıyla yer aldı. Aynı zamanda aralarında Nazan Öncel’in de olduğu birkaç sanatçıya albümlerinde geri vokal yaptı. Daha sonra 1996 yılında Kayahan (Açar) ile bir kez daha Eurovision Türkiye elemelerine katıldı.

1995 yılında “Her Gece” adlı ilk albümüyle müzik marketlerde yerini aldı ve büyük bir kitlenin beğenisini kazandı.

1998 yılında “Joker” adlı 2. albümüyle sevenlerinin karşısına geçti. .

1999’da çıkan Özlem Tekin’in Laubali isimli albümüne adını veren Laubali şarkısının sözünü yazıp müziğini yaparak albüme söz yazarı ve besteci olarka katkıda bulundu.

2001 yılında çalıştığı müzik şirketini değiştirdi ve “Unutulmaz” Doğan Music Company etiketiyle yayınlandı. "Mirkelam’ın Önerisi" diye bilinen Kalbimde Parmak İzin Var adlı albümü de aynı firmadan 2004 yılında yayınlandı. Aynı yıl Mucizeler Komedisi isimli DVD ve VCD’si de çıkan filmde de rol aldı.

2009’da Mirkelam, Türk Rock’ının belirleyici isimlerinden Kargo ile güçlerini birleştirdi. Bir single için düşünülen bu birleşme, kısa bir süre sonra kabından taşarak bir albüme dönüştü. 10 yıldan beri parçalarıyla en unutulmaz anlara eşlik etmiş Kargo ise, Koray Candemir ve Serkan Çeliköz’ün ayrılmasıyla kadrosundaki değişikliklerin en büyüğü ile karşımızda olacak. Mirkelam’ın solistliği ve bu iki ismin kendine has müzikleri, en çok INXS grubunun prodüktörü olarak tanınan Mark Opitz tarafından da desteklenerek yepyeni bir sound meydana getirdi. Mirkelam’ın menajeri Süheyl Atay, “Bu birlikteliği Barış Manço-Kurtalan Ekspres ya da Cem Karaca-Moğollar işbirliği gibi düşünebilirsiniz” diyor.

2012 başlarında Kargo gruba solist bulunca, Mirkelam da kendi solo çalışmalarına devam etmek için grup ile işbirliğini sona erdirdi.

Mirkelam’dan Yeni Albüm: “Denizin Arka Yüzü”

Kendine has yorumu ve sözleriyle Türk pop müziğinde çok farklı bir yer edinmiş olan Mirkelam, 3 senelik birikimini, yaşadıkları anları, gözyaşları ve alın terini biraz da kendini anlatıyor “Denizin Arka Yüzü”nde.

Hepimizin hayatında “hayatımı yazsam kitap olur” demişliğimiz vardır; bunu diyen şarkı yazan, beste yapan ve söyleyen bir sanatçıysa bu kitap sizin karşınıza hikaye anlatan bir albüm olarak çıkar. “Denizin Arka Yüzü” tam da böyle bir albüm...

Albümde yer alan tüm şarkıların söz ve müziği Mirkelam imzası taşırken “Priz220” şarkısının bestesinde Mirkelam ve albümün aynı zamanda prodüktörü de olan Yves Jongen imzası bulunuyor.

Hikayesi, anlattıkları şarkılarıyla olduğu kadar kapak konseptiyle de dikkat çeken albümün fotoğrafları, Candaş Arın imzası taşırken kartonet tasarımı da Profabrika tarafından yapıldı.

Albüm çıkış öncesi radyolar ve dijital platformlar aracılığıyla müzikseverlerle paylaşılan ve büyük beğeni toplayan “İstanbul Beyoğlu” şarkısının video klibi de önümüzdeki günlerde müzikseverlerin beğenisine sunulacak.
(Kaynak: www.sozmuzik.com - 31.07.2013)

Mirkelam’dan Yeni Albüme İlk Klip!

Türk pop müziğininin başarılı ismi Mirkelam, geçtiğimiz Ağustos ayında Sony Music etiketiyle yayımladığı “Denizin Arka Yüzü” albümünün ilk video klibi için kamera karşısına geçti.

Albümdeki tüm şarkılarda olduğu gibi sözü ve müziği Mirkelam imzası taşıyan, albümün öne çıkan şarkılarından “Kırık Gitarlarla” şarkısına çekilen klibin yönetmen koltuğunda Gürcan Keltek oturuyor.

İstanbul’un Cağaloğlu semtinde bulunan ve 1755 yılında inşa edilen Nuruosmaniye Kütüphanesi’nin tarihi atmosferinde çekilen klibin görüntü yönetmenliğini Ergin Öztürk üstlenirken, çalışmanın sanat yönetmenliğini ise Yiğit Daldikler yaptı.

Yaklaşık 35 kişilik bir ekiple, 16 saatte çekimleri tamamlanan klibin yapımcılığını Retro Production üstlendi.

Yedi kişilik oyuncu kadrosunun da Mirkelam’a eşlik ettiği “Kırık Gitarlarla” klibinin senaryosu, yönetmen Gürcan Keltek ve Mirkelam’ın ortak imzasını taşıyor.

Klipte, zamansız ve mekansız bir yerde; insanların “İstikbal-i Hatıra” adlı bir merkezde zihinlerine hatıra yükletmeleri ekranlara yansıyor.

“Denizin Arka Yüzü” albümü yayımlanmadan kısa bir süre önce albüme dair ipuçlarını müzikseverlerle paylaşan Mirkelam, “Kırık Gitarlarla” şarkısının teaser’ını resmi Facebook sayfası üzerinden hayranlarıyla paylaşmış ve büyük beğeni toplamıştı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 07.11.2013)

Mirkelam’dan Yeni Albüme İlk Klip “Kırık Gitarlarla”

Mirkelam’ın yeni albümünden ilk video klibi yayında...

Türk pop müziğininin başarılı ismi Mirkelam, geçtiğimiz Ağustos ayında Sony Music etiketiyle yayımladığı “Denizin Arka Yüzü” albümünün ilk video klibi için kamera karşısına geçti.

Albümdeki tüm şarkılarda olduğu gibi sözü ve müziği Mirkelam imzası taşıyan, albümün öne çıkan şarkılarından “Kırık Gitarlarla” şarkısına çekilen klibin yönetmen koltuğunda Gürcan Keltek oturuyor.

İstanbul’un Cağaloğlu semtinde bulunan ve 1755 yılında inşa edilen Nuruosmaniye Kütüphanesi’nin tarihi atmosferinde çekilen klibin görüntü yönetmenliğini Ergin Öztürk üstlenirken, çalışmanın sanat yönetmenliğini ise Yiğit Daldikler yaptı. Yaklaşık 35 kişilik bir ekiple, 16 saatte çekimleri tamamlanan klibin yapımcılığını Retro Production üstlendi. Yedi kişilik oyuncu kadrosunun da Mirkelam’a eşlik ettiği “Kırık Gitarlarla” klibinin senaryosu, yönetmen Gürcan Keltek ve Mirkelam’ın ortak imzasını taşıyor. Klipte, zamansız ve mekansız bir yerde; insanların “İstikbal-i Hatıra” adlı bir merkezde zihinlerine hatıra yükletmeleri ekranlara yansıyor.

“Denizin Arka Yüzü” albümü yayımlanmadan kısa bir süre önce albüme dair ipuçlarını müzikseverlerle paylaşan Mirkelam, “Kırık Gitarlarla” şarkısının teaser’ını resmi Facebook sayfası üzerinden hayranlarıyla paylaşmış ve büyük beğeni toplamıştı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 18.11.2013)

Mirkelam’dan Yeni Proje: “Mirkelam Şarkıları”

Türk pop müziğin önemli isimlerinden Mirkelam, DMC etiketi taşıyan yeni projesi ‘Mirkelam Şarkıları’nı dinleyiciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Mirkelam’ın kendine has yorumu ve sözleriyle efsaneleşmiş şarkılarını çok değerli isimlerin yorumladığı bu özel proje çok yakında müzikseverlerin karşısında olacak.

SAYGI DEĞİL SEVGİ ALBÜMÜ

20 yılı aşan kariyerini bu özel albümle kutlayan Mirkelam, her biri birbirinden özel ve başarılı arkadaşlarına emanet ettiği bu çalışma için “Saygı değil sevgi albümü” yorumunda bulunuyor.

Gülşen, Teoman, Göksel, Kenan Doğulu, Nil Karaibrahimgil, Mabel Matiz, Bedük, Feridun Düzağaç, Eser Yenenler ve Pinhani’nin yer aldığı albüm, RUNLTD prodüktörlüğünde hazırlandı.

İLK VİDEO KLİP GÜLŞEN’LE “HER GECE”

Mirkelam Şarkıları albümünün çıkış şarkısı olarak, Mirkelam kariyerinin de ilk şarkısı olan “Her Gece” seçildi. Albümde Gülşen’in yorumuyla dinlediğimiz “Her Gece” için Mirkelam ve Gülşen birlikte kamera karşısında olacak. Sürpriz klip çok yakında müzik kanallarında!
(Kaynak: www.magazinci.com / www.kralmuzik.com.tr - 16.02.2017)

Diskografi:
1987
Alaturka Benim Canım (Albüm, Emel-Erdal ikilisi, Atilla Özdemiroğlu’nun kurduğu ART’den)
Büyütmek için T ıklay ın
B Yüzü:
1- Alaturka Benim Canım (Söz ve Müzik: Mirkelam)

1990
Karşılıksız Çek (Kuşadası Altın Güvercin Yarışması)

1994
Benimle Oynama-Çılgınım (Burak Kut Albümü, 1994)
(Söz Yazarı, Besteci olarak)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Aman (Söz ve Müzik: Mirkelam)
6- Fidanım (Söz ve Müzik: Mirkelam)
7- Gel Bana Söz: Mirkelam-Berna Peker, Müzik: Mirkelam

1995
Mirkelam (Her Gece) (Albüm, İstanbul Plak)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Her Gece
2- Tavla
3- Hatıralar
4- Ahu Gözlüm
5- Karşılıksız Çek
6- Düm Tek
7- Sevdim Ben de
8- İstemem
9- Sevdim Ben de
10-İstanbul’da1998
Mirkelam 2 (Albüm, İstanbul Plak)
(Elektrik Gitar, Söz Yazarı, Besteci, Direktör)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Ah Bir Joker - 04:05
2- Pervane - 04:28
3- Ararım - 04:43
4- Bağırıyorsam Sebebi Var - 03:47
5- Kaprislisin Sevgilim - 03:18
6- Anla Artık 3:27
7- Sanmışız Ki 4:33
8- Yar Olacaksan 3:18
9- Hastayım Sana 4:39
10-Sensiz Biriyim 3:471999
Laubali (Ölem Tekin Albümü, İstanbul Plak)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Laubali (Söz ve Müzik: Mirkelam)

2000
Şarkılar Bir Oyundur (Bülent Ortaçgil İçin Söylenmiş Bülent Ortaçgil Şarkıları)
(Tribute-Bülent Ortaçgil Saygı Albümü, Ada Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
1- Mirkelam - Bütün Çiçekler Su İster (4:14)

Aşkla (Levent Yüksel Albümü, 2000)
(Besteci, Söz Yazarı olarak)
Büyütmek için T ıklay ın

Şamata 2000 (Derleme Albüm, Universal/Neşe Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
9. Tavla - Seslendiren: Mirkelam - 4:03

Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu & Türk Pop Müzik Starları - Türk Marşları (Albüm, D.M.C. Müzik, Kasım 2000)
(Sanatçılar: Çelik - Ufuk Yıldırım - Ercan Saatçi - Hande Yener - Metin Özülkü - Levent Yüksel - Grup Düş - Emirkan - Mirkelam)
Büyütmek için T ıklay ın
9.Ankara Marşı - Seslendiren: Mirkelam - 3:16

2001
Unutulmaz (Albüm, DMC)
(Söz Yazarı, Besteci, Düzenleme, Efekt Vokal, Back Vokal)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Unutulmaz
2- Kokoreç
3- Aşkım Aşkım
4- Tereddüt (Terle)
5- Yazık Günah
6- Hey Sevgilim
7- Kıvır
8- Sevgi Tanecikleri
9- Erenköy
10-Mesele
11-3. Sokak
12-Unutulmaz (enst.)

Aşk Şarkıları 2 (Derleme Albüm, Universal/Neşe Müzik, 2001)
Büyütmek için T ıklay ın
9- Mirkelam - İstanbul’da

2002
PowerTürk Türkçe Pop Volume 2 (Derleme Albüm, Powertürk)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Mirkelam / Unutulmaz

Aşk Şarkıları 3 (Derleme Albüm, 2002)
Büyütmek için T ıklay ın
5- Hatıralar (Mirkelam)

Hit Olmayan Giremez (Derleme Albüm, DMC)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Kokoreç - Seslendiren: Mirkelam

Yeni Türkiye Coşku Dolu (Kolektif Albüm, DMC)
Büyütmek için T ıklay ın
3- Türkiye Sevgilim - Mirkelam - 3:55

2003
Michael Show Hits (Derleme Albüm, DMC, 21 Şubat/Mart 2003)
Büyütmek için T ıklay ın
3- Mirkelam - Tereddüt - Terle (Mirkelam)

2004
Kalbimde Parmak İzin Var (Albüm, DMC)
(Söz Yazarı, Besteci, Aranje, Düzenleme, Efekt Vokal, Back Vokal)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- (Çikolata) Aşkımsın - 4.53 - 4.53
2- Aşk Garibi - 3.39 - 3.39
3- Hala - 4.18
4- Tatlım - 3.17
5- Katilimsin - 4.08
6- Laubali - 4.16
7- Senle Dudaklar - 4.04
8- Lav (Love) - 4.25
9- Sürükleniyorum - 3.29
10-De De - 3.22
11-Mirkelam’ın Önerisi - 3.25
12-Aşk Garibi (Akustik Versiyon) - 2.57
13-Katilimsin (Akustik Versiyon) - 3.58
14-Aşk Garibi (Balaban Versiyon) - 3.37

Mucizeler Komedisi (Süre: 140 dk, 2 VCD, Most Production, Prodüktör: Işıl Kasapoğlu)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
(Oyuncular: Şener Şen, Özlem Tekin, Mirkelam, Güven Kıraç, Pamela Spence, Şevket Çoruh, Semaver Kumpanya Oyuncuları ve Dans Grubu
Koreografi: Beyhan Murphy Yazan: Kurtcebe Tuğrul Müzik: Tamer Çıray Şarkı Sözleri: Tuna Kiremitçi Yapımcı: Mustafa Oğuz
Konusu: Derler ki bin yıllardan beri gökyüzünün ilahi güçleri, dünyanın çivisinin çıktığını düşündükleri zamanlarda bu gezegenin en rezil, alçak, sahtekar, kişilerine bir şans tanıyıp onları doğru yola davet ederler. Bunu da bu iş için özel seçilen melekler aracılığıyla yaparlar.

İşte şimdi yıl 2004’tür ve dünyanın en kötü kişileri arasında üst sıraları zorlayan bir “Türk Büyüğü” vardır. Televizyon kanalları, gazeteleri, dergileriyle, fabrikalarıyla, bankaları, sanayi tesisleri, gizli ve kapaklı bin bir işiyle, devasa Yurdakul Holding’in patronu Sefa Yurdakul (Şener Şen). Onu doğru yola davet etmek üzere zorlu bir eleme sonucu dünyaya gelecek bir kadın melek (Pamela Spence) ve bir erkek melek (Mirkelam) seçilir. Ne yazık ki meleklerin bu zor görevlerine taş koymaya çalışan ciddi bir tehlike vardır, Şeytan (Şevket Çoruh))


2006
Slow Türk Aşk Şarkıları (Derleme CD Albüm, DMC)
Büyütmek için T ıklay ın
6- Mirkelam - Aşk Garibi

Pop 2006 (Derleme Albüm, DMC)
Büyütmek için T ıklay ın
8- Sürükleniyorum - Mirkelam

64-64 Türkçe Şarkı (Derleme Albüm, DMC, 08-12-2006)
Büyütmek için T ıklay ın
17. Mirkelam / Aşk Garibi - 03:41

Mutlu Olmak İstiyorum (Albüm, Pasaj ve DMC, 25.12.2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Acı ve Aşk - 04:38
2- Mutlu Olmak İstiyorum - 04:42
3- Asuman Pansuman - 03:40
4- Elma Değil Ayva - 04:43
5- Eksilerle Artılar - 03:38
6- Zahmet Ne Demek - 04:09
7- Bir Fotoğraf Çekinebilir Miyiz - 04:05
8- Vay Anasını Sayın Seyirciler - 03:31
9- Her Dem Her An - 04:05
10-Martılar Şarkılar Vicdansız - 03:54
11-Bahsettiğim Rastlantılar - 04:35
12-Odalarda Mahsur Kaldık - 04:26
(Mirkelam, müzik hayatındaki 10'uncu yılında sevenlerinin karşısına 5'inci albümü ''Mutlu Olmak İstiyorum'' ile çıktı. 12 yeni Mirkelam şarkısından oluşan albüm, Pasaj Müzik ile DMC'nin de ilk ortak çalışması. Tüm kayıtları geçtiğimiz mart ile aralık ayları arasında tamamlanan, prodüktörlüğünü Volga Tamöz'ün üstlendiği albümün çıkış şarkısı ''Asuman Pansuman'' adını taşıyor. Sanatçı, iddialı olduğu bu çalışma için Candaş Arın'ın objektifine poz verdi.)


2007
Barda - Film Müziği - Selim Demirdelen (Soundtrack Albüm, İD-101, 02.02.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın

Çeyrek (Ezginin Günlüğü 25.Yıl Özel Albümü-Çeşitli Sanatçılar) (Kolektif Albüm, Seyhan Müzik, 24.08.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 2:
7. Mirkelam / İstanbul - 04:08

2008
100 Türkçe Pop (7 CD) (Derleme Albüm, DMC, 01.01.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
9- Martılar (Şarkılar Vicdansız) - Mirkelam
CD 3:
8- Bir Fotoğraf Çekilebilir miyiz? - Mirkelam
CD 5:
5- Aşk Garibi - Mirkelam
CD 7:
7- Unutulmaz - Mirkelam

96 06 (Derleme Albüm, Çınar Müzik, 16.01.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
6- '01 Unutulmaz - Mirkelam (Söz: Mirkelam, Müzik: Mirkelam) - 03:29

Söz Müzik Teoman (Teoman Kolektif Albüm, Avrupa Müzik, 06.02.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
8. Güzel Bir Gün / Mirkelam - 04:15

SlowTürk-Aşkın Son Şarkıları (Derleme Albüm, DMC, 3.5.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
7. Martılar, Şarkılar Vicdansız / Mirkelam

2009
64 Türkçe Pop Şarkı & 64 Türkçe Video Klip (Derleme Albüm, DMC, 05.03.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 2:
5- Mirkelam - Aşk Garibi
CD 3:
7- Mirkelam - Unutulmaz
64 Türkçe Video Klipler (2 DVD)
DVD 2:

9. Mirkelam - Asuman Pansuman
16.Mirkelam - Unutulmaz

2010
RRDP (Mirkelam & Kargo Rock Albümü, Sony-Bmg Müzik, 27.01.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Aşk Acısı
2- Yollar
3- R.R.D.P. (Rakın Rol Disko Parti)
4- 80'ler
5- İyi Geceler
6- Lavanta
7- 000
8- Eminönü Laleli
Tüm şarkılarda Söz: Mirkelam, Müzik: Mirkelam, Kargo)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com

Şimdi 90`lar (Derleme Albüm, Ossi Müzik, 24.03.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
11-Tavla - Mirkelam (Söz: Mirkelam, İskender Paydaş, Müzik: Mirkelam)

Türk Pop Müziğinin Son 10 Yılında DMC Şarkıları 2000 - 2010 (3 CD Derleme Albüm, DMC, 16.06.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 3:
5. Mirkelam & Unutulmaz

Aile İçi Siddete Son Diyen Erkekler Kadınlar İçin Söylüyor (Pop Albüm, DMC, 25.11.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
6. Unutulmaz (Söz & Müzik: Mirkelam - Solist: Mirkelam)
10. Yollar (Söz: Mirkelam - Müzik: Burak Karakaş, Mehmet Şenal Şişli, Mirkelam, Ali Selim Öztürk - Solistler: Mirkelam, Kargo)

2013
İstanbul Beyoğlu (Single, Sony Müzik / Columbia, 23.07.2013)
Büyütmek için T ıklay ın
1- İstanbul Beyoğlu

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Denizin Arka Yüzü (Albüm, Sony Müzik, 01.08.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Intro
2- Evlenelim Gel
3- Aslında Ay Lav Yu
4- İskorpit
5- Kanarya
6- Kırık Gitarlarla
7- Yok
8- İstanbul Beyoğlu
9- Priz 220
10-Bam Bam
11-Ambulans


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2017
Mirkelam Şarkıları (Kolektif Albüm, DMC, 24.02.2017)

1- Gülşen - Her Gece
2- Hatıralar - Teoman
3- Unutulmaz - Göksel
4- Tavla - Kenan Doğulu
5- Asuman - Nil Karaibrahimgil
6- Laubali - Mabel Matiz
7- Terle - Bedük
8- Erenköy - Feridun Düzağaç
9- Ah Bir Joker - Eser Yenenler
10-Yollar - Pinhani


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.turktelekommuzik.com
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a..com
www.hepsiburada.com
www.turkkitap.de (Almanya)

2018
Mirkelam ([LP=Longplay] Plak Albüm, İstanbul Plak, 02.04.2018)

A Yüzü:
1. Her Gece
2. Tavla
3. Hatıralar
4. Ahu Gözlüm
5. Karşılıksız Çek
B Yüzü:
1. Düm Tek
2. Sevdim Ben de
3. İstemem
4. Sevmek Suç mu
5. İstanbul’da

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.zihni.com
www.rainbow45records.com
www.plakveben.com
Resmi Web Site Adresi:
www.mirkelam.com.tr
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/mirkelamfergan
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/ferganmirkelam
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/MirkelamOfficial
Mirkelam FanClub Facebook Sayfa Adresleri:
www.facebook.com/pages/Mirkelam
www.facebook.com/pages/Mirkelam
www.facebook.com/profile/Fergan-Mirkelam
www.facebook.com/profile/Fergan-Mirkelam br>Lastfm.com.tr Web Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Mirkelam
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Mirkelam
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (7832 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag