Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 25.06.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 486 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 486
Üye: 0
Toplam: 486

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 113,724,677
  • Bugün: 9,016
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jun 25, 2022
  • 03:23 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Müslüm Gürses
Bookmark and Share
    Geri Dön   (25716 okuma)

Müslüm Gürses
MÜSLÜM GÜRSES
FOTO GALERİ
Müslüm Gürses, 7 Mayıs 1953'te Şanlıurfa-Halfeti/Fıstıközü'de doğdu. Gerçek adı Müslüm Akbaş`tır.

Ses sanatçısı, söz yazarı ve oyuncu olan Müslüm Gürses yaklaşık 44 yıllık müzik hayatı ile Türk müziği tarihine ismini altın harflerle unutulmaz biçimde yazdırmıştır.

Türkiye'nin "Johnny Cash"i veya "Leonard Cohen"i olarak da anılan Gürses, sahip olduğu eşsiz caz gırtlağı ve doyumsuz yorumuyla Türkiye'de alanında tektir. Gerek klasik Türk müziği, gerekse Türk halk müziğini mükemmel yorumuyla kusursuz dile getirdiği gibi, söylediği fantazi/arabesk tarzdaki şarkılar ile de ses sanatçıları arasında farklı ve üstün bir yer edinmiştir. Şarkılarında daha çok duyguları, hüznü, sevgiyi ve acıyı anlatır. Sadık bir hayran kitlesi vardır. Hayranları, hatta herkes tarafından genelde Müslüm Baba olarak anılır. Ayrıca söylediği fantazi/arabesk tarzındaki şarkılar ile Orhan Gencebay ve Ferdi Tayfur ile birlikte Türk fantazi/arabesk müziğinin üç önemli isminden biri olarak sayılır. Bu noktoda hayranları "Babalarin Babası" şeklinde bir tanımlama getirmektedirler. Oturaklı kişiliği, yufka yüreği, efendilik sembolü tarzı ve derin entellektüel birikimi ile örnek bir insandır.

Son yıllarda kendine has essiz yorumu ile bazı pop ve rock tarzındaki parçaları da repertuarına katarak cok genis bir dinleyici kitlesine ulasmis, cok begenilmis ve her daim her zamana ne derece kendini uyarlayabildigini acikca ortaya koymustur. Az konuşan ve ekranlarda pek fazla görünmeyen sanatçı zaman içinde medyada daha fazla yer almaya başladı. Bu değişim rüzgarları Gürses’in müzisyen kimliğine de yansıyacaktı. Nilüfer’in ''Olmadı Yar'' isimli şarkısını yorumlayarak bu değişimin ilk sinyallerini veren şarkıcı, Teoman’ın ''Paramparça'' ve Tarkan’ın ''İkimizin Yerine'' adlı çalışmalarını da seslendirdi.

Bu konuda eleştiriler karşısında "Son günlerde bir de Arabesk mevzularında ‘’değişime uğradı’’ gibi görüşler türedi! Biz değişmedik… Özümüzde aynıyız… Ufak tefek alt yapı hadisesinde farklılık göründüyse de biz özümüzü muhafaza ediyoruz. Müsterih olsunlar, bir yere kaybolmadık. Tarzımızdan uzaklaşmak gibi bir gayretimiz, çabamız olmadı, olmaz da. Biz o pop şarkıları kendimize has bir şekilde okuyoruz. Herkes müsterih olsun." demektedir.

1979 yılında ilk defa İsyankar filmiyle kamera karşısına geçen Gürses, oynadığı toplam 38 sinema filmi ile de gönüllere ayrıca taht kurmuştur.

Müslüm Gürses, şarkıcılığa 1966 yılında, küçük yaşta Adana'da bir çay bahçesinde şarkılar söyleyerek başladı, aynı zamanda Halkevine de gitti. Terzi çıraklığı ve kunduracılık yaptı, o yıllarda şans eseri bir gazinoda sahneye çıkarak sanat yaşamının kapısını araladı. Ayrıca ilkokuldan mezun olduktan sonra 14 yaşındayken, 1967 yılında Adana Aile Çay Bahçesi’nde düzenlenen yarışmaya katıldı ve birinci oldu. Sesiyle küçük yaşlarda dikkat çeken Gürses kendisiyle yapılan bir röportajda o dönemle ilgili olarak şunları söylemiştir: "İlkokulu bitirdim. Gerisi yok. Adana'da damda yatarken uzun hava okudum. Arkadaşım Halkevine gidiyordu. Ben de gittim. Derken Çukurova Radyosu'nda sanatçı oldum".

Çay bahçesinde bir süre şarkılarını Özkan Atmanoğlu ile birlikte söylerdi. Soyadını da orada çalışırken “Gürses“ olarak değiştirdiler. Mehmet Genç isimli bağlama çalan ve terziliğe başladığında arada bir yanına gelip giden bir arkadaşı vardı. Mehmet Genç o zamanlar İzzet Altınmeşe'nin kardeşi Sadık Altınmeşe'ye çalardı. Bir akşam Sadık Altınmeşe hastalanmıştı ve bu sebeple Mehmet Genç, Gürses‘i arayıp “Bu akşam Gazino'ya sen çıkacaksın“ der. Gürses de çıkar ve Gazino sahibi tarafından çok beğenilir. Bundan sonra artık Gürses Çay Bahçesini bırakıp, bu Gazino‘da çalıştı.

1967 yılından itibaren TRT-Adana-Çukurova Radyosunda da her hafta Cumartesi günü canlı olarak türküler söyledi.

1968 yılından itibaren piyasaya ilk 45’likleri çıkarmaya başladı. İlk plağı 1968 tarihli "Emmioğlu / Ovada Taşa Basma" plağıdır ve Ömür Plak, Adana basımıdır. Ömür Plak ile toplam 4 adet 45’lik yaptı.

İstanbul'a gelen Gürses, Selahattin Sarıkaya'nın sahibi olduğu Sarıkaya Plak ile 2 adet 45’lik Plak yaptı: "Giyin Kuşan Selvi Boylum / Hayatımı Sen Mahvettin" ile "Gitme Gel Gel / Haram Aşk".

Daha sonra 1969 yılında yine İstanbul'da Palandöken firması ile çıkış parçası olan "Sevda Yüklü Kervanlar"ı içeren "Sevda Yüklü Kervanlar / Vurma Güzel Vurma" isimli 45’lik plağı çıktı. Bu plak tam 300.000 adet satarak rekor kırdı. Günümüz şartlarına kıyaslandığında ancak milyonlar ile ifade edilebilecek bir rakamdır bu.

Gürses, bu plaktan sonra askerliğini yaptı, tekrar İstanbul'a gelerek aynı firmada plaklarını çıkarmaya devam etti. Palandöken firması ile tam 13, sonra Bestefon firmasi ile tam 4, daha sonra Hülya Plak ile tam 15 ve nihayet Çın Çın Plak ile tam 2 adet 45’lik plak yaptı.

Hayranlık duyduğu sinema oyuncusu Muhterem Nur’la 1982’de çıktığı Malatya turnesi sırasında karşılaşan şarkıcı, 1985 yılında Nur’la evlendi. Ardarda çıkardığı kasetler sayesinde şöhreti gün geçtikçe yayılan Müslüm Gürses, zamanla "arabeskin babası" olarak anilmaya basladi. 68 adet orijinal albümü ve saymasi imkânsız yüzlerce korsan albümü bulunan Gürses, Türk müzik tarihinde en cok albüm çıkaran isim oldu.

1998 yılında Müslüm Gürses’in o dönemde 15 yıl boyunca albümlerini çıkardığı Elenor plak firmasıyla yolları ayrıldı.

2000'li yıllarda "Paramparça", "İkimizin Yerine", "Sensiz Olmaz", "Olmasa Mektubun", "Kadınım" gibi Rock ve Pop parçalarını söylemesiyle birlikte kendisine tapan kitlenin de gönlünü almaya devam ederek, bu sefer de kendisini entelektüel sınıfın ilgi alanında buldu.

Ocak 2006`da "Gönül Teknem" adlı albümü Seyhan Müzik etiketiyle raflardaki yerini almıştır. Gürses’in, 2006’da yazar Murathan Mungan’la ortak projesi “Aşk Tesadüfleri Sever” Pasaj Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı. Mungan’ın sözlerini yazdığı, David Bowie’den Garbage’a, Leonard Cohen’den Jane Birkin’e birçok yabancı müzisyenin bestesini yaptığı şarkıları seslendiren Gürses yine çok büyük bir başarıya imza attı.

2009 yılında yine aynı firmadan çarpıcı bir albüm "Sandık" ile Müslüm Gürses sahnelere geri döndü ve cok beğenildi.

2010 yılında Kasım ayında yeniden Pasaj Müzik ile "Yalan Dünya" isimli, Avrupa standartlarında muhteşem bir albüme imza attı.

2010 Kasımda Müslüm Gürses'in, 70 kişilik dev orkestra eşliğinde kaydettiği yeni stüdyo albümü "Yalan Dünya" müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Yıllar öncesinden bildiğimiz şarkıların coverları, türküler ve bir de uzun havadan oluşan, 11 şarkının yer aldığı, müzikal prodüktörlüğünü Orhan Şallıel'in yaptığı albümde Ladies & Gentlemen korosu ve İstanbul Strings yaylı grubu sanatçıya eşlik etti.

Çalışmada Şebnem Ferah'dan "Sigara", daha önce Ajda Pekkan'ın seslendirdiği "Flu Gibi", Hümeyra yorumuyla sevilen "Sessiz Gemi", Selda Bağcan şarkısı "Yalan Dünya", Sezen Aksu ve Zülfü Livaneli ortak çalışması "Belalım", Tuna Kiremitçi şarkısı "Mucize" ve yıllar önce Beyaz Kelebekler'den dinlediğimiz "Yalan Dünya" şarkıları Müslüm Gürses yorumuyla yer alıyor.

Albümün ilk klibi Mahir Akyol yönetmenliğinde "Sigara"ya çekildi.

10.12.2010 DMC Müzik'ten çıkan Enbe Orkestrası'nın "Kalbim" isimli albümünde albüme ismini veren şarkı "Kalbim"'i pop tarzında Müslüm Gürses yorumladı.

15.12.2010 tarihinde Bayar Müzik'ten "Zalim", "Sultanım" ve "Küskünüm" isimli arabesk albümüleri yayımlandı.

Esen Müzik tarafından 25.12.2012 tarihinde 2 CD olarak "The Greatest Hits Of Müslüm Gürses" albümü çıkarıldı.

04.02.2013 tarihinde, aslında 1985'te çıkan "Yaranamadım" ile "Güldür Yüzümü" ve 1993'te çıkarılan "Dağlarda Kar Olsaydım" albümünü Esen Müzik CD formatından yeniden basarak piyasaya sürdü.

Emre Grafson Müzik de 25.02.2013'te, daha önce 2008'de çıkardığı "Esrarlı Gözler" albümünü yeniden basarak piyasaya sürdü.

Geçen yıl kasım ayında geçirdiği by-pass ameliyatının ardından yoğun bakımda tedavisi devam eden sanatçı Müslüm Gürses, tedavi gördüğü hastanede 3 Mart 2013'te vefat etti.

Müslüm Gürses'in vefatından önce tamamladığı "Veda / Ervah-i Ezelde" adlı THM albümü 15.04.2013 tarihinde Kadırga Müzik tarafından yayımlandı.

Arabesk müziğin Baba'sı Müslüm Gürses ile başlayan "Baba Şarkılar" projesi, milyonların sevgilisi Müslüm Gürses'in beklenmedik ölümü ile diğer yapmak istedikleri gibi yarım kalmıştı. Müslüm Gürses’in sanatçı dostları bir araya gelerek ‘Baba’nın son arzusu olan, yarım kalan projeyi tamamladılar. Baba’nın tam da istediği gibi, Kenan Doğulu ile düeti, Sezen Aksu’nun, Hülya Avşar’ın, Necati Şaşmaz’ın ve bizim ‘Okan’da şarkı söyler mi dediği, Okan Bayülgen’in de yer aldığı çalışma nihayet tamamlandı.

Funda Arar, Kubat, Oktay Kaynarca, Zara, Semih Saygıner, Hakan Aysev, Bay J, Yeşim Salkım, Mine Koşan, Hakan Altun, Tan, Destan, Volkan Konak, Asrın, Ferhat Göçer, Şevval Sam, Ebru Yaşar, Umut Akyürek, Sibel Can, Gülay, Pelin Yılmaz, Seda Sayan feat Coşkun Yıldız, Müslüm Gürses feat Yunus Bülbül, Della Miles, Gökhan Türkmen, Ahmet Selçuk İlkan, Ali Osman Erbaşı, Haktan, Nil, Aytuğ, Ahmet Koç, Salt, Jilet, Ömür Gedik, Künh, Serdar feat Mustafa Üstündağ ,Uğur Polat,Yusuf Demirkol ( Zakkum ) feat İst.Arabesque Project, Burcu Arı, Eser Çobanoğlu, Ahmet Korhan Çetiner feat Metin Yıldız’ın sesleriyle, yıllarca Müslüm Gürses’ten dinlediğimiz unutulmaz şarkılara hayat verdikleri albüm, Temmuz’un 29’unda raflardaki yerini alacak. Kral Medya Grubu’nun medya sponsoru olduğu bu arşivlik albümün lansmanı ise Eylül ayında yapılacak olup oldukça uzun süre konuşulacağa benziyor.

Vefatından sonra yayınlanan albümlerine 2013 Şubat ayı sonunda ayrı ayrı 3 CD'lik bir seri albüm daha eklendi. Müslüm Gürses'in konserlerini kapsayan 3 adet albüm Avrupa Müzik yapım tarafından çıkarıldı. Müzik şirketi aşağıdaki bildiriyi yayınladı.

Türk müziğinde “arabeskin babası” adıyla taçlandırılan, kendi tarzının tartışmasız en iyi isimlerinin başında gelen Müslüm Gürses’in Avrupa Müzik etiketiyle 2002 yılında 3 CD bir arada olarak "Açık Hava Konserleri" adıyla çıkarılan albüm, yine Avrupa Müzik tarafından bu kez ayrı ayrı CD'lerde “Açık Hava Konserleri 1”, “Açık Hava Konserleri 2” ve “Açık Hava Konserleri 3” adlarıyla tekrar yayımlandı.

2000’li yılların başlarında rock ve pop şarkıları yorumlayarak farklı müzik dinleyicilerinin de beğenisini kazanan Gürses’in; sanat müziğinden türküye, poptan rock müziğe kadar uzanan Açık Hava Konserleri’ndeki geniş repertuvarı ve eşsiz yorumu, bu konserlerin canlı kayıtlarıyla tekrar dinleyiciyle buluşuyor. Müslüm Gürses yorumuyla her biri kendi alanında klasikleşmiş eserlerin yeniden hayat bulduğu albüm, sanatçının Açık Hava Konserleri’ni izlememiş olanlar için de eşsiz bir hazine ve başucu albümü.

Birbirinden değerli müzisyenlerin ustaya eşlik ettiği çalışmada, yayınlandığı dönemde büyük ses birbirinden değerli eserler, canlı konser kaydı olarak seride yer alıyor.

Müslüm Gürses'in son şarkıları, "Benden Bu Kadar / Son Şarkılarım" albümünde!

Müslüm Gürses'in "Benden Bu Kadar" diyerek veda ettiği son gün dinleyicilerine bıraktığı şarkılarını, "Benden Bu Kadar & Son Şarkılarım" adı altında dinleyicilerine 13 Mart 2014 günü ulaştırılıyor.

13 Martta çıkacak olan bu albüm Müslüm Gürses'in vefatından evvel okuduğu "Veda" albümüyle eş zamanlı çalışılan son albüm.

Yönetmenliğini Kemal Arapoğlu ve Serdar Erbaşının yaptığı albümde Hüseyin Arapoğlu, Serdar Erbaşı ve Barış Bıktım aranjörlüğünü üstlenmiş olup, stüdyo aşamasında Türkiye'nin en saygın müzik adamları ile çalışmışlardır.

Sekiz yeni parçanın olduğu on şarkılık albümün prodüktörlüğünü Kadırga Prodüksiyon Yusuf Ziya Oran ve Muhterem Nur üstlenmişlerdir.

Yaşarken Çekmediği Klibi, Öldükten 4 Yıl Sonra Çekildi(!)

Müslüm Gürses'in montaj stüdyolarında eski kliplerinden ağız hareketlerinin uyduğu sahneler özenle seçilip, uzun uğraşlar sonucunda yeni bir klip hazırlandı. Klipte Müslüm Gürses, söylemediği bir şarkıyı söyler hale getirildi.

Müslüm Gürses'in “Mahzendeki Şarkılar” albümündeki “DARGINIM” şarkısına yepyeni bir klip yapıldı. VSG montaj stüdyolarında eski kliplerinden ağız hareketlerinin uyduğu sahneler özenle seçilip, uzun uğraşlar sonucunda hazırlandı. Klipte Müslüm Gürses, söylemediği birşarkıyı söyler hale getirildi.

Vefatından sonra hayran kitlesi artan, albümleri satan, adına etkinlikler düzenlenen, müziği, kişiliği, eserleri, felsefesi ile üniversitelerde araştırmalar yapılan Müslüm Gürses, Bâki kalan bu kubbede bir hoş sadâ. bırakanlardan.

Ölümünden yıllar sonra hiç duyulmamış şarkılarla dolu yeni bir albümle sevenlerine seslenmek belki de ilk kez Müslüm Baba'ya nasip olmuştur.

Müziği ile olduğu kadar kişiliği ile de sevilen Müslüm Gürses, gerek albüm satışlarında gerekse dijital ortamda dinlenmesi ile rekorlar kırmaya devam etmekte. "Sanatçılar öldükleri zaman değil unutuldukları zaman ölürler." düşüncesinden yola çıkarsak Müslüm Gürses sevenlerinin gönlünde yaşamaya devam edecek.

2017 yılı Müslüm Gürses'e bir vefa yılı olmuştur. Eşi Muhterem Nur'un Müslüm'ü anlatan kitabı, ölümünden sonra duyulmamış şarkılarla çıkan Mahzendeki Şarkılar albümü, Hayatının anlatıldığı bir sinema filminin çekimlerine başlanması ve televizyon dizilerinde Müslüm Gürses'in şarkılarını duymak, hatta onun şarkılarının dizilere isim olarak verilmesi onun gönüllerde yaşamaya devam ettiğinin kanıtları gibidir.

Sevenleri Müslüm'ü hiç baba olamamasına rağmen onu baba olarak sevmişler ona "Baba" demişlerdir. Herhangi bir gün mezarı başına giderseniz, pırıl pırıl ve çiçeklerle dolu olduğunu görebilirsiniz. Mezarının başı Makber eserinde yazıldığı gibi pür nur olmuştur. Fanları onu mezarı başında şarkılarla, dualarla, hayatı, ailesi ve felsefesi hakkındaki sohbetlerle anmaya devam ediyorlar.

Mahzendeki Şarkılar'ın yapımcısı Muhteşem Candan bu albüm çıktığından beri sevenlerinin yazdığı mesajlar telefonlar bizi hem duygulandırdı hem mutlu etti. Onların isteklerini gerçekleştirmek için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Albümdeki şarkılar için yeni klipler geliyor, onu "Unutmayacağız Unutturmayacağız" dedi...
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 01.10.2017)

MÜSLÜM GÜRSES ‘SORMA’

Arabesk Müziğin unutulmaz ismi Müslüm Gürses’in stüdyo ve konser kayıtları tek bir albümde toplandı. Bilgisayar kullanılmadan, tamamı yalın enstrümanlarla icra edilen albüm, dinleyicileri eşsiz bir müzik yolculuğuna çıkarıyor.

‘Sorma’, ‘Haydar Haydar’, ‘Tanrı İstemezse’, ‘Bitmesin Mutlu Günler’, ‘Bir Kadeh Daha Ver’, ‘Bu Şehirde Yaşanmaz’, ‘Huma Kuşu’, ‘Günler Sen Aylar Sen’ ve ‘Unutursun Diye’ gibi klasikleşmiş 9 Müslüm Gürses şarkısından oluşan albüm, sanatçının hayranlarına arşiv niteliğinde bir albüm hediye ediyor.

Modern düzenlemelerden ziyade, şarkılar üzerinde hiçbir revize yapılmadan müzikseverlerle buluşan albüm, Müslüm Gürses’ten gelecek nesile miras özelliği taşıyor.

Müslüm Gürses ‘Sorma’ albümü King Music etiketi ile 19 Ekim’den itibaren tüm müzik marketlerde.
(Albüm açıklaması - Ekim 2018)

Müslüm Gürses’in Mahzendeki Şarkıları Gün Yüzüne Çıktı!

Merhum sanatçı Müslüm Gürses’in sesinden ve bugüne kadar hiç duyulmamış eserlerden oluşan ‘Mahzendeki Şarkılar’ın devamı niteliğindeki “Mahzendeki Şarkılar 2”, Elenor Müzik & Sony Music iş birliği ile yayınlandı.

‘MÜSLÜM BABA’YA BÜYÜK İLGİ

Albümün ilk hediyeleri olarak birer hafta arayla dijital müzik platformlarında ön siparişe açılan “Geceler” ve “Daha Yokluğunun İlk Akşamında” şarkıları Müslüm Gürses hayranlarının büyük ilgisiyle karşılaştı.

10 şarkıdan oluşan albümde daha önce pek çok sanatçı tarafından seslendirilen şarkılar (“Geceler”, “Borç Mutluluk İstiyorum”, “Daha Yokluğunun İlk Akşamında”, “Sevmek Günah Mı”, “Sokağın Ardındayım”, “Nasıl Gidersin”) ve ilk kez gün yüzüne çıkacak şarkılar (“İnsanlık Öldü Mü”, “Korkmuyorum”, “Yaz Dolsun”, “Sevmez Miyim Ben”) Müslüm Gürses’in yorumuyla Müslüm Baba severlerin arşivlerinde özel bir yere sahip olacak.

90’ların sonunda kayıtları yapılan ve daha önce yayınlanmamış şarkıların yer aldığı devam projesi, merhum Müslüm Gürses’e saygı niteliğinde 15 Kasım Cuma günü müzikseverlerle buluşuyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com- 15.11.2019)

Müslüm Gürses’in En Çok Satan Albümlerinden “Gitme” İlk Defa Plak Formatında!

Müslüm Gürses’in 1987 yılında yayınlanan ve en çok satan albümleri arasına yerleşen, hem kaset hem de CD olarak baskıları tükenen “Gitme” albümü, Esen Müzik etiketiyle ilk defa plak formatında dinleyicilerle buluşuyor...

2013 yılında kaybettiğimiz efsane sanatçı Müslüm Gürses’in 1987 yılında yayınlanan ve en çok satan albümleri arasına yerleşen, hem kaset hem de CD olarak baskıları tükenen “Gitme” albümü, Esen Müzik etiketiyle ilk defa plak formatında dinleyicilerle buluşuyor.

1990 yılında aramızdan ayrılan ve unutulmaz albümlere besteleriyle ve yönetimleriyle imza atan usta müzisyen Yavuz Taner’in yönettiği albümde, Albüme adını veren “Gitme” başta olmak üzere günümüzde de çeşitli sanatçıların yorumladığı “Haberimiz Yok, “Bir Mana Var Sözlerinde”, “Bir Kadın Tanıdım”, “Canım Dediklerim” ve “Aklı Yok” gibi 10 unutulmaz şarkı yer alıyor.

Albüm, 180 gr. plak baskısı ve kaset baskısına sadık kalınan dış kapağın yanı sıra CD baskısına sadık kalınan iç zarfı ile koleksiyonlarda yerini almayı bekliyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 24.06.2021)

Müslüm Gürses’in Hiç Duyulmamış Şarkıları Albüm Oldu!

Müslüm Baba sevenlerinin merakla beklediği yeni albümü “Mahzendeki Şarkılar 3”, Sony Music Türkiye aracılığı ile tüm dijital platformlarda yayınlanıyor.

Kayıtları 90’lı yılların ortalarında tamamlanan ve bugüne kadar hiç yayınlanmayan, 10 yeni eserden oluşan “Mahzendeki Şarkılar” serisinin 3. albümünün stüdyo kayıtları büyük bir titizlikle tamamlandı.

Albüm tamamen akustik olarak canlı kaydedildi. Bu albümde sevenlerine bir de sürpriz var!

Albümün tüm stüdyo sürecinin kamera arkası kaydedildi. Bu görüntüler ve Müslüm Baba’nın daha önce çekilmemiş görüntüleri birleştirilerek bir klip oluşturuldu.

Albüme 50 kişilik Türk ve Batı müziği enstrümanlarından oluşan bir orkestra eşlik etti.

Bu orkestraya teknolojinin tüm olanakları kullanılarak sanatçının sesi ilave edildi.

“Mahzendeki Şarkılar 3” albümünün ilk eseri “Ne Yapacağım”, Müslüm Baba dostları ile Babalar Günü’nde buluşuyor.

Heyecanla ve merakla beklenen “Mahzendeki Şarkılar 3” albümü için, Elenor Müzik ve Muhteşem Candan emeği geçen aranjör, yönetmen, müzisyen, tonmaister, klip yönetmeni, grafiker gibi mesleğinin zirvesindeki cansiperane çalışan tüm dostlarına da teşekkürlerini sunuyor.

“Mahzendeki Şarkılar 3” albümünün ilk şarkısı “Ne Yapacağım” 19 Haziran Babalar Gününde Kral FM Medya sponsorluğunda tüm dijital platformlarda yayında.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 18.06.2022)

Filmleri (Müslüm Gürses 38 filmde oynamıştır):
•Ağlattı Kader - 1984
•Amerikalılar Karadeniz’de 2 - 2007
•Anlatamadım (Nankör) - 1983
•Balans ve Manevra - 2005
•Bağrı Yanık - 1980
•Beleşçiler - 1986
•Bir Akıllı Bir Deli - 2002
•Bir Yıldız Doğuyor (Yalan Dünya) - 1984
•Çare Sende Allah’ım - 1984
•Çığlık - 1986
•Dertler İnsanı - 1990
•Dünya Boştur - 1990
•Esrarlı Gözler - 2008
•Garibanlar - 1984
•Güldür Yüzümü - 1985
•Hasret - 1980
•İkizler - 1985
•İsyankar - 1979
•İtirazım Var - 1980
•Kader Rüzgarı - 1986
•Kısmetin En Güzeli - 1986
•Kul Kuldan Beter - 1985
•Kul Sevdasi - 1980
•Küskünüm - 1986
•Muhabbet Kuşları - 2002
•Mutlu Ol Yeter - 1981
•Oğlum - 1987
•Ömerçip - 2002
•Seher Vakti - 1986
•Sev Yeter - 1984
•Sevmemeli - 1988
•Şov Bizinıs - 2011
•Talihsizler - 1987
•Töre - 1986
•Yalnızlık Korkusu (Sarhoş) - 1988
•Yaranamadım - 1985
•Yıkıla Yıkıla - 1986
•Zeytin Gözlüm - 1980

Diskografi:
1968
Duman Dumana / Aşk Olmaz Olsun (45lik, Ömür Plak 5)

Emmioğlu / Ovada Taşa Basma (45lik, Ömür Plak 6)

Aşkı Senden Öğrendim / Aylar Geçiyor Sensiz (45lik, Sarıkaya Plak 9)

Gözümde Yaşlar Dinmiyor / Altın Kafestir Benim Durağım (45lik, Sarıkaya Plak 10)

1969
Giyin Kuşan Selvi Boylum / Hayatımı Sen Mahvettin (45lik, Sarıkaya Plak 5)

Gitme Gel Gel / Haram Aşk (45lik, Sarıkaya Plak 6)

........
Detaylı Müslüm Gürses Diskografisi için link adresleri:
www.diskotek.info
ansiklopedi.muslumcu.com
........

2003
İkimizin Yerine (Arabesk Albüm, Dirlik Müzik)

1. İkimizin Yerine
2. Satılacak Adam Mıyım
3. Kara Gözlüm
4. Mil Çekmişler
5. Saldır Moruk
6. Ayın Işığı
7. Harran Ovası
8. Bozulma Dostum
9. Köz Gönder
10.Sevgisiz Yaşamak

2005
Balans ve Manevra / Film Müziği (Soundtrack CD Albüm, Pasaj Müzik, 14.03.2005)
Büyütmek için T ıklay ın
2- Paramparça Seslendiren : Müslüm Gürses, Söz ve Müzik: Teoman

2006
Gönül Teknem (2006) / Sen Olmayınca (Arabesk Albüm, Seyhan Müzik, 20.01.2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Boşaymış Meğer - 04:10
2. Gönül Teknem - 05:23
3. Olsun - 03:39
4. Asla - 03:50
5. Gelmezsen Gelme - 03:28
6. Vurmayın (Benim Derdim) - 04:56
7. Sen Olmayınca - 04:12
8. Sevdalıyım - 02:41
9. Bulursun Beni - 04:27
10.Sende mi Arkadaşım - 03:14

Aşk Tesadüfleri Sever / Murathan Mungan'ın Seçtikleriyle Müslüm Gürses (Pop Albüm, Pasaj Müzik, 18.04.2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Bir Ömür Yetmez - 04:02 (Söz: Mehmet Bilal Dede, Müzik: Garbage Garbage - The World is Not Enough )
2. Hayat Berbat - 03:10 (Söz: Ahmet Güntan, Müzik: Bob Dylan - Mr. Tambourine Man )
3. Affet - 04:39 (Söz: Tuna Kiremitçi, Müzik: Rainbow - Temple Of The King )
4. Kış Oldum - 02:56 (Söz: Birhan Keskin, Müzik: David Bowie - I`m Deranged )
5. Nilüfer - 04:18 (Söz : Murathan Mungan, Müzik : Murathan Mungan / Sunay Özgür )
6. İstanbul`a Elveda - 04:11 (Söz : Barış Pirhasan, Müzik : Leonard Cohen - Alexandra Leaving )
7. Artakalan - 04:25 (Söz : Birhan Keskin, Müzik : Jane Birkin - Amours Des Feintes )
8. Sebahat Abla / Sezen Aksu - Müslüm Gürses - 03:54 (Söz : Murathan Mungan, Müzik : Haris Alexiou - Krata Gia To Telos )
9. Döndür Yolumdan - 04:10 (Söz : Özgür Pamukçu, Müzik : Özgür Pamukçu )
10.Ayrılık Rüzgarı - 03:56 (Söz : Alpay Nazikoğlu, Müzik : Alpay - Ayrılık Rüzgarı )
11.Aşk Bu - 03:17 (Söz : Murathan Mungan, Müzik : Abed Azrie - Murmur Of The Breeze )
12.Ah Oğlum - 04:32 (Söz : Murathan Mungan, Müzik : Murathan Mungan - Burhan Bayar )
13.Kadınım - 03:57 (Söz : Mehmet Teoman, Müzik : Tanju Okan - Kadınım )
14.Aşk Tesadüfleri Sever - 04:15 (Söz : Murathan Mungan, Müzik: Bjork - Bachelorette)


2009
Maziden Bir Demet / Best Classic Müslüm Gürses Songs (Fantazi Albüm, Eflatun Müzik, 03.01.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Bu Ayrılık Neden Oldu - 04:24 (Söz & Müzik: Anonim)
2. Hani söz Vermiştin - 03:22 (Söz & Müzik: Sadettin Şahin)
3. Kalbimdeki Serseri - 04:09 (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Anonim)
4. Rakı Şarap Farketmez - 02:55 (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selahattin Sarıkaya)
5. Akşam Olur Gizli Gizli Ağlarım - 03:18 (Söz: Halil Soyver, Müzik: Suat Sayın)
6. Uyu Demeye Geldim - 04:25 (Söz & Müzik: Anonim)
7. Sen İstedin - 02:59 (Söz & Müzik: Osman Bayşu)
8. Kaç Kadeh Sustu - 02:47 (Söz & Müzik: Cengiz Numanoğlu)
9. Toprak Alsın Muradımı - 04:20 (Söz: Çoşkun Sabah, Müzik: Ali Tekintüre)
10.Yaşadım Mı Öldüm Mü - 04:03 (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Zafer Hakansoy)
11.Söylemem Derdimi - 04:16 (Söz & Müzik: Şükrü Tunar)
12.Bu Ne Acayip Dünya - 03:06 (Söz: Cengiz tekin, Müzik: Rıfat Şanlıel)
13.Tersine Döndü Çakrım - 04:30 (Söz: Salih Korkmaz, Müzik: Suat Sayın)
14.Silemezler Gönlümden - 03:04 (Söz: Aslan Tunca, Müzik: Selahattin Altınbaş)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com

Sandık (Fantazi Pop Albüm, Pasaj Müzik, 09/ 11.02.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Tutamıyorum Zamanı - 04:27 (Söz & Müzik: Kenan Doğulu)
2. İtirazım Var - 05:13 (Söz: İlhan Behlül Pektaş, Müzik: Rıfat Şanlıel)
3. Gönül - 04:18 (Söz: Fikret Kızılok, Müzik: Özkan Samioğlu)
4. Sarıl Bana (Öykü Gürman ile düet) - 02:45 (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Kevork Norayr Demirciyan)
5. Vazgeçtim - 04:14 (Söz: Sezen Aksu, Müzik: Ara Dinkjian)
6. Benim Meselem - 05:19 (Söz: Ali Mamaraşlı, Müzik: Özer Şenay)
7. Sorma - 03:11 (Söz & Müzik: Sezen Aksu)
8. Senden Vazgeçmem - 05:21 (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Vefik Tarık Ağansoy)
9. Bu Şehirde Yaşanmaz - 03:35 (Söz & Müzik: Orhan Akdeniz)
10.İtirazım Var (Ceza ile düet) - 03:28 (Söz: İlhan Behlül Pektaş & Ceza, Müzik: Rıfat Şanlıel)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

2010
Yalan Dünya (Pop Albüm, Pasaj Müzik, 08.11.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Sessiz Gemi - 03:56 (Söz: Yahya Kemal Beyatlı, Müzik: Patricia Carli, Franck Gerald)
2- Yalan Dünya (Öykü Gürman ile düet) - 03:35 (Söz & Müzik: Selda Bağcan)
3- Sigara - 05:11 (Söz & Müzik: Şebnem Ferah)
4- Flu Gibi - 04:12 (Söz & Müzik: Şehrazat)
5- Mucize - 03:35 (Söz & Müzik: Tuna Kiremitçi)
6- Belalım - 06:43 (Söz: Sezen Aksu, Zülfü Livaneli, Müzik: Zülfü Livaneli)
7- Yalan Dünya - 03:24 (Söz & Müzik: Selahattin Sarıkaya)
8- İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım - 05:13 (Söz & Müzik: Şerif Mahzuni)
9- Yazmalı Gelin - 04:34 (Söz: Muzaffer Arslan, Müzik: Abdurrahman Kızılay)
10-Bu Başımda Bu Sevda Nedir - 07:08 (Söz & Müzik: Neşet Ertaş)
11-Mühür Gözlüm - 03:04 (Söz & Müzik: Aşık Ali İzzet Özkan)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.hepsiburada.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

Kalbim (Enbe Ork. Albümü, DMC Müzik, 10.12.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
5- Kalbim - Müslüm Gürses

Zalim (Arabesk Albüm, Bayar Müzik, 13/ 15.12.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Zalim
2- Bir Bilebilsen
3- Sen De Bizdensin
4- Kaçma Gülüm
5- Sev Bir Daha
6- Gurbet Geceleri
7- Elimde Değil
8- Bebeğim
9- Mapushane
10-Tatlı Dillim

İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.eganba.com
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)

Sultanım (Arabesk Albüm, Bayar Müzik, 13/ 15.12.2010)
1- Sultanım (Söz: Şakir Askan, Müzik: Burhan Bayar)
2- Nerden Çıktı Bu Ayrılık (Söz: Gönül Şen, Müzik: Burhan Bayar)
3- Kül Yanar Mı? (Söz & Müzik: Yusuf Hayaloğlu)
4- Yalnız Kaldım (Söz: Tahir Paker, Müzik: Sait Büyükçınar)
5- Vicdan Azabı (Söz & Müzik: Orhan Gencebay)
6- Bu Da Geçer (Söz: Hamza Dekeli, Müzik: Burhan Bayar)
7- İsyanım Geceler (Söz & Müzik: Mehmet Kaya Çelikel)
8- İçme Arkadaş (Söz: Tahir Paker, Müzik: Burhan Bayar)
9- Seni Ben Ellerin Olsun Diye Mi Sevdim (Söz & Müzik: Baki Duyarlar)
10-Can Dede (Söz & Müzik: Anonim)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)

Küskünüm (Arabesk Albüm, Bayar Müzik, 13/ 15.12.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Küskünüm
2- Seni Yazdım
3- Bir Anda
4- Topraklara Gömecegim
5- Kolay
6- Hasret Rüzgarları
7- Seni Kalbime Gömdüm
8- Unutamadım
9- Ne Yapsın
10-Sahte Dostlar


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)

2012
The Greatest Hits Of Müslüm Gürses (Albüm, Esen Müzik, 25.12.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
1. Sabret (Söz & Müzik: Orhan Akdeniz)
2. İtirazım Var (Söz: İlhan Behlül Bektaş, Müzik: Rıfat Şanlıel)
3. Bu Şehirde Yaşanmaz (Söz & Müzik: Orhan Akdeniz)
4. Öyle Dünya İsterim ki (Söz & Müzik: Orhan Akdeniz)
5. Haydar Haydar (Söz & Müzik: Anonim & Aşık Nesimi)
6. Gökyüzü (Söz & Müzik: Orhan Akdeniz)
7. Umut Yoksulun Ekmeği (Söz & Müzik: Orhan Akdeniz)
8. Ben İnsan Değil miyim? (Söz & Müzik: Sait Ergenç)
9. İsyankar (Söz & Müzik: Demir Han)
10.Yüce Dağ Başında (Söz & Müzik: Anonim)
CD 2:
1. Tanrı İstemezse (Söz: Ali Avaz, Müzik: Mustafa Sayan)
2. Hasta Ettin Beni (Söz & Müzik: Sait Ergenç)
3. Seni Sevmek İçin Ölmek mi Lazım? (Söz & Müzik: Sait Ergenç)
4. Kaybolan Günler (Söz & Müzik: Mustafa Sayan)
5. Evvela Huda-yı Tanımasa İdim (Söz & Müzik: Anonim)
6. Ölüyorum Kaderimden (Söz & Müzik: Mustafa Sayan)
7. Bir Şişe Bir Boş Kadeh (Mahzun) (Söz & Müzik: Ergin Kızılay)
8. Ömrüm Seninle Geçsin (Söz & Müzik: Orhan Akdeniz)
9. Rakı Şarap Fark Etmez (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selahattin Sarıkaya)
10.İçime Doğmuştu Sanki (Söz & Müzik: Orhan Akdeniz)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

2013
Yaranamadım (Albüm, Esen Müzik, 04.02.2013)
(1985'te çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Yaranamadım (Söz: Halit Çelikoğlu, Müzik: Uğur Bayar)
2. Allah Muhtaç Etmesin (Söz: Halit Çelikoğlu, Müzik: Uğur Bayar)
3. Alışacağım (Söz: Gönül Şen, Müzik: Uğur Bayar)
4. Aşklarda Pazarda Satılır Oldu (Söz: A.Selçuk İlkan, Müzik: Uğur Bayar)
5. Çığlık (Söz: Tahir Paker, Müzik: Uğur Bayar)
6. Nankör (Söz: Tahir Paker, Müzik: Uğur Bayar)
7. Çare Sende Allahım (Söz: Fethi Demir, Müzik: Uğur Bayar)
8. Sana Benziyor (Söz: Hamza Dekeli, Müzik: Uğur Bayar)
9. Ağlattı Kader (Söz & Müzik: Ali Tekintüre)
10.İstemem Sevme Beni (Söz: Yılmaz Tatlıses, Müzik: Uğur Bayar)
11.Bir Durak Görmüyorum (Söz: Tahir Peker, Müzik: Uğur Bayar)
12.Hasta Düştüm (Söz: Hasan Özçivi, Müzik: Hasan Özçivi)
13.Bakkal Mahmud’un Kızı (Söz & Müzik: Anonim)

İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.kitapyurdu.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.de (Almanya)

Dağlarda Kar Olsaydım (Albüm, Esen Müzik, 04.02.2013)
(1993'te çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Dağlarda Kar Olsaydım (Söz & Müzik: Yusuf Hayaloğlu)
2. Sen (Söz & Müzik: Aziz Çelik / A.Osman Erbaşı)
3. Bitmesin (Söz : Hamza Dekeli, Müzik: Kemal Taşçeşme)
4. Seven Olmazki (Söz & Müzik: Atilla Alpsakarya)
5. Çekemem (Söz & Müzik: Atilla Alpsakarya)
6. Adını Sen Koy (Söz : Gülten Çiçek, Müzik: Sinan Özşeker)
7. Kadın (Söz & Müzik: A.Osman Erbaşı)
8. Seni İsterim (Söz : Şakir Askan, Müzik: kemal Taşçeşme)
9. Zahide (Söz & Müzik: Neşet Ertaş)
10.Zülüf Dökülmüş (Söz & Müzik: Neşet Ertaş)

İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
store.unkapani.digital
www.kitapyurdu.com
www.eganba.com

Güldür Yüzümü (Albüm, Esen Müzik, 04.02.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Güldür Yüzümü (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Yavuz Taner)
2. Ben Senin Kulun Muyum? (Söz: Ali Tekintüre Müzik: Yavuz Taner)
3. Kalleş Dünya (Söz & Müzik: Bayram Şenpınar)
4. Sevmek Ne Güzel (Söz: Ali Tekintüre Müzik: Yavuz Taner)
5. İbadet (Söz & Müzik: Bayram Şenpınar)
6. Unutamazsın (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Yavuz Taner)
7. Maziden Biri (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Yavuz Taner)
8. Tövbe Ettim (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Yavuz Taner)
9. Gözünden Tanırım (Söz & Müzik: Cengiz Tekin)
10.Anlasana (Söz & Müzik: Bayram Şenpınar)

İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com

Esrarlı Gözler (Albüm, Emre Grafson Müzik, 25.02.2013)
(2008'de çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Esrarlı Gözler
2- Sefil Aşık
3- Kader Ağı
4- Kalbime Gömdüm Seni
5- İçiyorsam Sebebi Var
6- Gönül Rüzgarı
7- Hayat Arkadaşı
8- Aşkın Şartı
9- Ölüyorum Kederimden
10-İçmesem Olmuyor
11-Kaderi Ben Mi Yarattım

İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com

Açık Hava Konserleri 1 (Albüm, Avrupa Müzik, 25.02.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Ben İnsan değil miyim? (Söz & Müzik: Sait Ergenç)
2. Ölüyorum Kederimden (Söz & Müzik: Mustafa Sayan)
3. Hasret Rüzgarları (Söz: Şakir Askan, Müzik: Burhan Bayar)
4. Tanrı İstemezse (Söz: Ali Avaz, Müzik: Mustafa Ayan)
5. Rüzgar Söylüyor (Söz & Müzik: Şekip Ayhan Özışık)
6. Seni Ben Ellerin Olsun Diye mi Sevdim? (Söz: Gonca Gül, Müzik: Baki Duyarlar)
7. Dalgalandım Da Duruldum (Söz & Müzik: Rüştü Demirci)
8. Bekle Sevgilim (Söz & Müzik: Burhan Bayar)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com

Açık Hava Konserleri 2 (Albüm, Avrupa Müzik, 25.02.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. İsyanım Var (Söz: Berrin Büyükçınar, Müzik: Sait Büyükçınar)
2. Sultanım (Söz: Şakir Askan, Müzik: Burhan Bayar)
3. Dünya Yalan (Söz: Gönül Şen, Müzik: Burhan Bayar)
4. Dön Sevgilim (Söz & Müzik: Burhan Bayar)
5. Haydar Haydar (Söz & Müzik: Ali Ekber Çiçek)
6. Erzincan’a Girdim (Söz & Müzik: Anonim)
7. Sabah İle Sabah İle (Söz & Müzik: Ahmet Cemil Cankat)
8. Seko Seko (Söz & Müzik: Anonim)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com

Açık Hava Konserleri 3 (Albüm, Avrupa Müzik, 25.02.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. İtirazım Var (Söz: İlhan Behlül Pektaş, Müzik: Rıfat Şanlıel)
2. Aşk Bir Ateş (Söz: Yunus Emre, Müzik: Müslüm Gürses)
3. Ecele Sitem (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Burhan Bayar)
4. Çaykaram (Söz: Ahmet Selçuk İlkan, Müzik: Burhan Bayar)
5. Olmadı Yar (Söz: Nilüfer, Müzik: Nikos Karvelas)
6. Kalbini Mahşere Götür (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Burhan Bayar)
7. Paramparça (Söz & Müzik: Teoman)
8. Sonuna Kadar (Söz: Ferda Anıl Yarkın & Mustafa Sandal, Müzik: Mustafa Sandal)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com

Müslüm Gürses Box Set (5xCD Albüm, Avrupa Müzik, 18.03.2013, Kasım / Aralık 2013)
Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
1- Ben İnsan Değil Miyim? - 05:44
2- Ölüyorum Kederimden - 05:02
3- Hasret Rüzgarları - 05:55
4- Tanrı İstemezse - 06:59
5- Rüzgar Söylüyor - 07:44
6- Seni Ben Ellerin Olsun Diye Mi Sevdim? - 03:54
7- Dalgalandım Da Duruldum - 04:47
8- Bekle Sevgilim - 04:58
CD 2:
1- İsyanım Var - 07:36
2- Sultanım - 03:20
3- Dünya Yalan - 03:46
4- Dön Sevgilim - 05:45
5- Haydar Haydar - 05:28
6- Erzincan'a Girdim - 06:29
7- Sabah İle Sabah İle - 02:39
8- Seko Seko - 04:16
CD 3:
1- İtirazım Var - 08:00
2- Aşk Bir Ateş - 04:49
3- Ecele Sitem - 04:17
4- Çaykaram - 05:45
5- Olmadı Yar - 06:16
6- Kalbini Mahşere Götür - 04:42
7- Paramparça - 06:38
8- Sonuna Kadar - 04:21
CD 4:
1- Güle Güle Git - 03:28
2- Seneler - 05:19
3- Değişmem Seni - 04:25
4- Bitmez - 03:58
5- Bu İnsanlar - 04:35
6- Acılı Sevda - 04:59
7- Bir Gülsen Yeter - 05:20
8- Faydası Yok - 03:47
9- Islanmışşın - 03:14
10-Nedense - 04:01
CD 5:
1- Bir Anda - 04:48
2- Kolayı Var - 03:39
3- Evellai Hüdayi - 03:00
4- Umutsuz Hayat - 04:47
5- Bağrı Yanık - 05:29
6- Yanarım Aşkın Elinden - 04:43
7- Mazideki Aşk - 04:37
8- Yaprak Dökümü - 04:33

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.amazon.com

Veda / Ervah-i Ezelde (THM Albüm, Kadırga Müzik, 15.04.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Ah Neyleyim Gönül (Söz & Müzik: Mehmet Ali Metin)
2. Karadır Kaşların (Söz & Müzik: Anonim)
3. Bunca Gamı Bunca Derdi (Söz: Ali Baba Müzik: Aşık Daimi)
4. Pencereden El Eder (Söz & Müzik: Abdülkadir Algın)
5. İp Attım Ucu Kaldı (Söz & Müzik: Anonim)
6. Çaya İner Ağlarım (Söz & Müzik: Selahattin Çelik)
7. Bülbülün Kanadı Sarı (Söz & Müzik: Anonim)
8. Kalenin Dibinde (Söz & Müzik: Anonim)
9. Duman Duman Olmuş (U.H) (Söz & Müzik: Anonim)
10.Ervah-ı Ezelde
Kaynak Kişi: Sümmani Baba, Müzik: Yavuz Top)
11.Bana Yücelerden Seyreden Dilber (Söz & Müzik: Mahzuni Şerif)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.eganba.com
www.kitapsec.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Baba Şarkılar (Albüm, Eflatun Müzik, 29.07.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
1. Okan Bayülgen feat Künh - Dertler İnsanı
2. Kenan Doğulu - Tutamıyorum Zamanı
3. Funda Arar - Adını Sen Koy
4. Sibel Can - Ayrılık Ateşten Bir Ok
5. Tan feat Müslüm Gürses - Gökyüzü
6. Şevval Sam - Bu Şehirde Yaşanmaz
7. Oktay Kaynarca - Tanrı İstemezse
8. Gülay - Ellerini Çekip Benden
9. Yusuf Demirkol (Zakkum) feat İst.Arabesque Preoject - Aldanma Çocuksu Mahsun Yüzüne
10.Zara feat Genco Arı - Herşey Yalan
11.Kubat - Hangimiz Sevmedik
12.Umut Akyürek - Olmadı Yar
13.Ebru Yaşar - Aşkın Bende Bir Ömür
14.Uğur Karataş feat Müslüm Gürses - İsyankar
15.Eser Çobanoğlu - Arkadaşım
16.Burcu Arı - Ölürüm O Zaman
17.Della Miles feat Genco Arı - Konuşsana Birtanem
CD 2:
1. Destan - Senden Vazgeçmem
2. Hülya Avşar - Güüldür Yüzümü
3. Haktan - Bir Mana Var Sözlerinde
4. Sezen Aksu - Kaybolan Yıllar
5. Mine Koşan - Ölüyorum Kederimden
6. Gökhan Türkmen - Bir Kadın Tandıım
7. Hakan Altun feat Genco Arı - Silinmiyor Hatıralar
8. Seda Sayan feat Coşkun Yıldız - Yaprak Gibi Düştüm
9. Müslüm Gürses feat Yunus Bülbül - Günler Sen Aylar Sen
10.Pelin Yılmaz - Bir Kadeh Daha Ver
11.Volkan Konak - Bir Dost Bulamadım
12.Yeşim Salkım - Canım Dediklerim
13.Ferhat Göçer - Aldırma Gönül
14.Serdar feat Mustafa Üstündağ feat Uğur Polat - Felek Bile Ağladı
15.Müslüm Gürses - Aşık Olmak Kim Sen Kimsin
CD 3:
1. Hakan Aysev feat Ahmet Selçuk İlkan - İsyanlardayım
2. Salt - Terket
3. Bay J - Şu Dağlarda Kar Olsaydım
4. Necati Şaşmaz - Haydar Haydar
5. Müslüm Gürses - Bitmesin Mutlu Günler
6. Semih Saygıner - Mevlam Birçok Dert Vermiş
7. Ömür Gedik - Taht Kurmuşsun Kalbime
8. Nil - Ömrüm Senine Geçsin
9. Jilet - Esrarlı Gözler
10.Ali Osman Erbaşı - Kadın
11.Asrın - Sabah İle
12.Müslüm Gürses feat Yunus Bülbül - Bir Gönül Arıyorum
13.Ahmet Korhan Çetiner feat Metin Yıldız - Unutursun Diye
14.Müslüm Gürses - Anaya Babaya Yare Doyulmaz
15.Aytuğ - İsyankar
16.Ahmet Koç - Güldür Yüzümü (Enstrümantal)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

Baba Şarkılar Vol.1 (Dijital Albüm, Eflatun Müzik, 27.08.2013)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Okan Bayülgen feat Künh - Dertler İnsanı
2. Kenan Doğulu - Tutamıyorum Zamanı
3. Funda Arar - Adını Sen Koy
4. Sibel Can - Ayrılık Ateşten Bir Ok
5. Tan feat Müslüm Gürses - Gökyüzü
6. Şevval Sam - Bu Şehirde Yaşanmaz
7. Oktay Kaynarca - Tanrı İstemezse
8. Gülay - Ellerini Çekip Benden
9. Yusuf Demirkol (Zakkum) feat İst.Arabesque Preoject - Aldanma Çocuksu Mahsun Yüzüne
10.Zara feat Genco Arı - Herşey Yalan
11.Kubat - Hangimiz Sevmedik
12.Umut Akyürek - Olmadı Yar
13.Ebru Yaşar - Aşkın Bende Bir Ömür
14.Uğur Karataş feat Müslüm Gürses - İsyankar
15.Eser Çobanoğlu - Arkadaşım
16.Burcu Arı - Ölürüm O Zaman
17.Della Miles feat Genco Arı - Konuşsana Birtanem

Baba Şarkılar Vol.2 (Dijital Albüm, Eflatun Müzik, 27.08.2013)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Destan - Senden Vazgeçmem
2. Hülya Avşar - Güüldür Yüzümü
3. Haktan - Bir Mana Var Sözlerinde
4. Sezen Aksu - Kaybolan Yıllar
5. Mine Koşan - Ölüyorum Kederimden
6. Gökhan Türkmen - Bir Kadın Tandıım
7. Hakan Altun feat Genco Arı - Silinmiyor Hatıralar
8. Seda Sayan feat Coşkun Yıldız - Yaprak Gibi Düştüm
9. Müslüm Gürses feat. Yunus Bülbül - Günler Sen Aylar Sen
10.Pelin Yılmaz - Bir Kadeh Daha Ver
11.Volkan Konak - Bir Dost Bulamadım
12.Yeşim Salkım - Canım Dediklerim
13.Ferhat Göçer - Aldırma Gönül
14.Serdar feat Mustafa Üstündağ feat Uğur Polat - Felek Bile Ağladı
15.Müslüm Gürses - Aşık Olmak Kim Sen Kimsin

Baba Şarkılar Vol.3 (Dijital Albüm, Eflatun Müzik, 27.08.2013)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Hakan Aysev feat. Ahmet Selçuk İlkan - İsyanlardayım
2. Salt - Terket
3. Bay J - Şu Dağlarda Kar Olsaydım
4. Necati Şaşmaz - Haydar Haydar
5. Müslüm Gürses - Bitmesin Mutlu Günler
6. Semih Saygıner - Mevlam Birçok Dert Vermiş
7. Ömür Gedik - Taht Kurmuşsun Kalbime
8. Nil - Ömrüm Senine Geçsin
9. Jilet - Esrarlı Gözler
10.Ali Osman Erbaşı - Kadın
11.Asrın - Sabah İle
12.Müslüm Gürses feat. Yunus Bülbül - Bir Gönül Arıyorum
13.Ahmet Korhan Çetiner feat. Metin Yıldız - Unutursun Diye
14.Müslüm Gürses - Anaya Babaya Yare Doyulmaz
15.Aytuğ - İsyankar
16.Ahmet Koç - Güldür Yüzümü (Enstrümantal)

Aldatılanlar (Albüm, Elenor Müzik, 26.12.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Usandım (Söz: Şakir Askan, Müzik: Kemal Taşçeşme)
2. Kolay mı Sandın (Söz: Ahmet Selçuk İlkan, Müzik: Kemal Taşçeşme)
3. Aldatılanlar (Söz & Müzik: Kazım Birlik)
4. Yıkıldım Sevgilim (Söz: Mustafa Ok, Müzik: Kazım Birlik)
5. Gitti (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Yavuz Taner)
6. Küllü Harap (Söz & Müzik: Bahattin Baştuğ)
7. Değmezmiş Sana (Söz: Şakir Askan, Müzik: Kemal Taşçeşme)
8. Şarkılar Senin İçin (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Yavuz Taner)
9. Sen O Değilsin (Söz & Müzik: Gürkan Peker)
10.Efkarlıyım (Söz: Mustafa Ok, Müzik: Kazım Birlik)
11.Kısmetim Kapanmış (Söz: Yusuf Akpınar, Müzik: Naci Eray)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr

2014
Baba Şarkılar 2 (Albüm, Eflatun Müzik, 04.03.2014)

CD 1
1. Unuttum
2. Tanrı İstemezse
3. Aşkınla Ölsemde Perişan Değilim
4. Beterin Beteri Var
5. Felek Bile Ağladı
6. Adını Sen Koy
7. Yalnızlar Rıhtımı
8. Kendim Ettim Kendim Buldum
9. Bu Gece Son
10.Son Söz
11.Kalbim
12.Kalleş Dünya
13.Zalim
14.Silinmiyor Hatıralar

CD 2
1. Tanrı İstemezse
2. Karanfil
3. Bir Kadın Tanıdım
4. Avuntu
5. Hangimiz Sevmedik
6. Kerem Gibi Yanıyorum
7. Tanrı İstemezse
8. Sevda Yüklü Kervanlar
9. Güldür Yüzümü
10.Herşey Yalan
11.Yaprak Gibi Düştüm
12.Çok Üzgünsün Arkadaş
13.Aşkın Bende Bir Ömür

İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

Benden Bu Kadar / Son Şarkılarım (Albüm, Kadırga Müzik, 14.03.2014)

1- Cam Kırıkları - 04:52
2- Vay Vay (Yalnızlar Diyarı) - 04:18
3- Olur Artık - 04:19
4- Nankör Olan Kim - 04:34
5- Azize - 03:29
6- Dağlar Dağladı Beni - 05:31
7- İp Attım Ucu Kaldı - 04:14
8- Yalnızlar Rıhtımı - 03:17
9- Kordayım - 02:36
10-Mahşer Günü - 03:01


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.emusic.com

Maziden Bir Demet (Albüm, Yavuz Plak, 11.12.2014)
(03.01.2009 tarihinde Eflatun Müzik'ten "Maziden Bir Demet / Best Classic Müslüm Gürses Songs" adıyla çıkan albümün kapak değiştirilerek [YENİ BASIMI])

1. Bu Ayrılık Neden Oldu - 04:24 (Söz & Müzik: Anonim)
2. Hani söz Vermiştin - 03:22 (Söz & Müzik: Sadettin Şahin)
3. Kalbimdeki Serseri - 04:09 (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Anonim)
4. Rakı Şarap Farketmez - 02:55 (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selahattin Sarıkaya)
5. Akşam Olur Gizli Gizli Ağlarım - 03:18 (Söz: Halil Soyver, Müzik: Suat Sayın)
6. Uyu Demeye Geldim - 04:25 (Söz & Müzik: Anonim)
7. Sen İstedin - 02:59 (Söz & Müzik: Osman Bayşu)
8. Kaç Kadeh Sustu - 02:47 (Söz & Müzik: Cengiz Numanoğlu)
9. Toprak Alsın Muradımı - 04:20 (Söz: Çoşkun Sabah, Müzik: Ali Tekintüre)
10.Yaşadım Mı Öldüm Mü - 04:03 (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Zafer Hakansoy)
11.Söylemem Derdimi - 04:16 (Söz & Müzik: Şükrü Tunar)
12.Bu Ne Acayip Dünya - 03:06 (Söz: Cengiz tekin, Müzik: Rıfat Şanlıel)
13.Tersine Döndü Çakrım - 04:30 (Söz: Salih Korkmaz, Müzik: Suat Sayın)
14.Silemezler Gönlümden - 03:04 (Söz: Aslan Tunca, Müzik: Selahattin Altınbaş)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.kitapsec.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2015
Zirvedekilerden Baba Şarkılar [Arabesk Albüm, Eflatun Müzik, 04.09.2015]
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
1. Okan Bayülgen feat.Künh - Dertler İnsanı
2. Kenan Doğulu - Tutamıyorum Zamanı
3. Funda Arar - Adını Sen Koy
4. Sibel Can - Ayrılık Ateşten Bir Ok
5. Tan feat. Müslüm Gürses - Gökyüzü
6. Şevval Sam - Bu Şehirde Yaşanmaz
7. Oktay Kaynarca - Tanrı İstemezse
8. Gülay - Ellerini Çekip Benden
9. Yusuf Demirkol (Zakkum) feat.İst.Arabesque Preoject - Aldanma Çocuksu Mahsun Yüzüne
10.Zara feat.Genco Arı - Herşey Yalan
11.Kubat - Hangimiz Sevmedik
12.Umut Akyürek - Olmadı Yar
13.Ebru Yaşar - Aşkın Bende Bir Ömür
14.Uğur Karataş feat.Müslüm Gürses - İsyankar
15.Eser Çobanoğlu - Arkadaşım
16.Burcu Arı - Ölürüm O Zaman
17.Della Miles feat.Genco Arı - Konuşsana Birtanem
CD 2:
1. Destan - Senden Vazgeçmem
2. Hülya Avşar - Güldür Yüzümü
3. Haktan - Bir Mana Var Sözlerinde
4. Sezen Aksu - Kaybolan Yıllar
5. Mine Koşan - Ölüyorum Kederimden
6. Gökhan Türkmen - Bir Kadın Tandıım
7. Hakan Altun feat.Genco Arı - Silinmiyor Hatıralar
8. Seda Sayan feat.Coşkun Yıldız - Yaprak Gibi Düştüm
9. Müslüm Gürses feat.Yunus Bülbül - Günler Sen Aylar Sen
10.Pelin Yılmaz - Bir Kadeh Daha Ver
11.Volkan Konak - Bir Dost Bulamadım
12.Yeşim Salkım - Canım Dediklerim
13.Ferhat Göçer - Aldırma Gönül
14.Serdar feat.Mustafa Üstündağ feat.Uğur Polat - Felek Bile Ağladı
15.Müslüm Gürses - Aşık Olmak Kim Sen Kimsin
CD 3:
1. Hakan Aysev feat.Ahmet Selçuk İlkan - İsyanlardayım
2. Salt - Terket
3. Bay J - Şu Dağlarda Kar Olsaydım
4. Necati Şaşmaz - Haydar Haydar
5. Müslüm Gürses - Bitmesin Mutlu Günler
6. Semih Saygıner - Mevlam Birçok Dert Vermiş
7. Ömür Gedik - Taht Kurmuşsun Kalbime
8. Nil - Ömrüm Senine Geçsin
9. Jilet - Esrarlı Gözler
10.Ali Osman Erbaşı - Kadın
11.Asrın - Sabah İle
12.Müslüm Gürses feat.Yunus Bülbül - Bir Gönül Arıyorum
13.Ahmet Korhan Çetiner feat.Metin Yıldız - Unutursun Diye
14.Müslüm Gürses - Anaya Babaya Yare Doyulmaz
15.Aytuğ - İsyankar
16.Ahmet Koç - Güldür Yüzümü (Enstrümantal)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.tulumba.com (ABD)

Küskünüm (Arabesk [LP=Long Play Plak] Albüm, Bayar Müzik, 25.10.2015)
(Bayar Müzik'ten 13 / 15.12.2010 tarihinde çıkan albümün LP plak olarak [YENİ BASIMI])

1- Küskünüm
2- Seni Yazdım
3- Bir Anda
4- Topraklara Gömecegim
5- Kolay
6- Hasret Rüzgarları
7- Seni Kalbime Gömdüm
8- Unutamadım
9- Ne Yapsın
10-Sahte Dostlar

Online PLAK Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.sanalpazar.com
www.nadirkitap.com
www.turnalarplak.com

Tanrı İstemezse (CD Albüm, Özlem Plak, 27.10.2015)

1. Tanrı İstemezse (Söz: Ali Avaz / Müzik: Mustafa Sayan)
2. Dost Yaraları (Söz: Ali Tekintüre / Müzik: Mustafa Sayan)
3. Sana Diyeceğim Var (Söz: Ali Avaz / Müzik: Mustafa Sayan)
4. Mazideki Aşk (Söz: Ahmet Selçuk İlkan / Müzik: Mustafa Sayan)
5. Yaprak Dökümü (Söz: Ahmet Selçuk İlkan / Müzik: Mustafa Sayan)
6. Ne Fayda (Söz: Ali Tekintüre / Müzik: Mustafa Sayan)
7. Sorsana (Söz: Ali Tekintüre / Müzik: Mustafa Sayan)
8. Öğrenemedim (Söz: Ali Tekintüre / Müzik: Mustafa Sayan)
9. Sallanır Eller ve Mendiller (Söz: N. Nikerel / Müzik: Mustafa Sayan)
10.Öyle Gitmek Varmıydı (Söz & Müzik: Mustafa Sayan)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2016
İkimizin Yerine (Albüm, Taşkın Müzik, 03.11.2016)
(2003 yılında Dirlik Müzik tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1. İkimizin Yerine
2. Satılacak Adam Mıyım
3. Kara Gözlüm
4. Mil Çekmişler
5. Saldır Moruk
6. Ayın Işığı
7. Harran Ovası
8. Bozulma Dostum
9. Köz Gönder
10.Sevgisiz Yaşamak


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD) (Eski Basım)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2017
Mahzendeki Şarkılar (Albüm, Elenor Müzik, [Dijital (fizy) 20.08.2017] CD 24.08.2017)

1. Dargınım
2. Ayrılık İsteme Benden
3. Güzeldi Yaşamak
4. Ben Razıyım
5. Söyleyemedim
6. O Beni Sevsin
7. Lafımı Olur
8. Bir Sen Varsın
9. Boşu Boşuna
10.Sevdalım


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.emusic.com

Mahzendeki Şarkılar ([LP=Long Play Plak] Albüm, Elenor Müzik, 06.10.2017)

A YÜZÜ:
1. Dargınım
2. Güzeldi Yaşamak
3. Söyleyemedim
4. Ben Razıyım
5. Boşu Boşuna
B YÜZÜ:
1. Ayrılık İsteme Benden
2. O Beni Sevsin
3. Lafı Mı Olur
4. Bir Sen Varsın
5. Sevdalım

Online PLAK Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.turnalarplak.com
www.goldplak.com
www.ozhizo.com
www.ozzyturk.com

Mutlu Ol Yeter ([LP=Longplay] Plak Albüm, Modern Plakçılık , 13.11.2017)

A YÜZÜ:
1. Kalbini Mahşere Götür
2. Mutlu Ol Yeter
3. Dalgalandım
4. Umut Yoksulun Ekmeği
5. Gökyüzü
B YÜZÜ:
1. İtirazım Var
2. Şansım Olsa
3. Dünyanın Kavgası
4. Çare Değilmiş
5. Üstüme Fazla Düşme

(Albüm açıklaması: Arabesk ve Türk halk müziği yorumcusu Müslüm Gürses'in (gerçek adıyla Müslüm Arbaş, 1953-2013) 1975-2014 yılları arasında 70'ten fazla albüm, konser kaydı ve derlemesi yayınlanmıştır. 1979-2011 yılları arasında 38 filmde rol alan Gürses, 2000'lerden itibaren bir popüler kültür figürü olarak daha geniş bir kitleye ulaşmıştır.
1981 tarihli 'Mutlu Ol Yeter' uzun çaları yeniden raflardaki yerini alıyor.
Albümde öne çıkan parçalar albüme de ismini veren 'Mutlu Ol Yeter' ve 'İtirazım Var'.
Albümün müzik yönetmeni ve yapımcıları ve aynı zamanda parçaların çoğuna imza atan isimler Orhan Akdeniz ve Burhan Bayar.)


Online PLAK Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.ozzyturk.com

Mutlu Ol Yeter (Arabesk Albüm, BCB Müzik, 17.11.2017)
(1981 yılında çıkan albümün [YENİ BASIMI])

1. Kalbini Mahşere Götür
2. Mutlu Ol Yeter
3. Dalgalandım
4. Umut Yoksulun Ekmeği
5. Gökyüzü
6. İtirazım Var
7. Şansım Olsa
8. Dünyanın Kavgası
9. Çare Değilmiş
10.Üstüme Fazla Düşme


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com

2018
Paramparça (CD Albüm, Bayar Müzik, 02.04.2018)

1. Paramparça
2. Yitik Aşk
3. Aşk Bir Ateş
4. Sonuna Kadar
5. Çay Karam
6. Kara Gözler
7. Ecele Sitem
8. Sen Yoksun
9. Olan Bana Oldu
10.Seko Seko
11.Yitik Aşk (Enstrümantal)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.eganba.com
www.kitapsan.com.tr
store.unkapani.digital

Paramparça ([LP=Longplay] Plak Albüm, Bayar Müzik, 02.04.2018)

A Yüzü:
1 - Paramparça
2 - Yitik Aşk
3 - Aşk Bir Ateş
4 - Sonuna Kadar
5 - Çay Karam
B Yüzü:
1 - Kara Gözler
2 - Ecele Sitem
3 - Sen Yoksun
4 - Olan Bana Oldu
5 - Seko Seko
6 - Yitik Aşk (Enstrümantal)

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.eganba.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.goldplak.com
www.ozzyturk.com
store.unkapani.digital

Müslüm Gürses - Bir De Benden Dinleyin (([LP=Longplay] Plak Albüm, Esen Müzik, 19.04.2018)

A Yüzü:
1. Aygız - Söz & Müzik : Anonim
2. Kar Tanesi - Söz & Müzik : Kenan Erel
3. Dediler Zamanla Hep - Söz : İlterYeşilay Müzik : Bilge Özgen
4. Vurgun - Söz : Cemal Safi Müzik : Selçuk Tekay
5. Çok Yalnızım - Söz : H.Minür Ebcioğlu Müzik : Teoman Alpay
B Yüzü:
1. Belalım - Söz & Müzik : Zülfü Livaneli
2. Sen Deli Misin ? - Söz & Müzik : Atilla Alpsakarya
3. Kara Sevda - Söz : Cahit Sıtkı Tarancı Müzik : Fatih Kısaparmak
4. Dertli Mektup - Söz : Gönül Şen Müzik : Ali Osman Erbaşı
5. Şanssızım - Söz & Müzik : Ali Tekintüre

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.opus3a.com
www.goldplak.com
www.ozhizo.com

Müslüm Gürses - Garipler ([LP=Longplay] Plak Albüm, Esen Müzik, 19.04.2018)

A Yüzü:
1. Garipler (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Vedat Yıldırım Bora)
2. Düşmanlara Ne Gerek Var (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Adnan Aslan)
3. Sensiz Olmuyor İşte (Söz & Müzik: Nesrin Obalı)
4. Karşılıksız Aşk (Söz: Ayşe Birgül Yılmaz, Müzik: Adnan Aslan)
5. Bir Dediğini İki Etmedim (Söz & Müzik: Timur Alpsakarya)
B Yüzü:
1. Gitme Diyemem (Söz: Ahmet Kansız, Müzik: Mehmet Aslan)
2. Yürek Dayanmaz (Söz & Müzik: Atilla Alpsakarya)
3. Gülom (Söz & Müzik: Fatih Kısaparmak)
4. Hancı (Söz: Bekir Sıtkı Erdoğan, Müzik: Anonim)
5. Mavi Yelek (Söz & Müzik: Anonim)

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.goldplak.com
www.kitapyurdu.com
www.ozhizo.com

Benim Meselem ([LP=Longplay] Plak Albüm, Esen Müzik, 07.05.2018)

A Yüzü:
1- Benim Meselem (Söz : Ali Mamaraşlı, Müzik : Özer Şenay)
2- Yemin Olsun (Söz & Müzik : Ali Gencebay)
3- O Sarhoş (Söz : Şener Güllendi, Müzik : Turgay Önal)
4- Şansıma (Söz : Ertuğrul Polat, Müzik : Şükrü Uğurluel)
5- Ye Memo (Söz : Ali Mamaraşlı, Müzik : Özer Şenay)
B Yüzü:
1- Kadehler Ağlasın (Söz & Müzik : Mustafa Yaşamış)
2- Uyma Ellere (Söz & Müzik : Şener Bülbül)
3- Ayrılık (Söz & Müzik : Anonim [Azeri])
4- Ak Ellerin Salan Gelen Yar (Söz & Müzik : Anonim)
5- Sabrıma Borçluyum (Söz : Ali Mamaraşlı, Müzik : Özer Şenay)

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.goldplak.com
www.kitapyurdu.com
www.zihni.com
store.unkapani.digital
www.plakveben.com


Klasikler (2x[LP=Longplay] Plak Albüm, Esen Müzik, 05.06.2018)

Plak 1 - A Yüzü:
1- Sabret (Söz & Müzik: Orhan Akdeniz)
2- İtirazım Var (Söz: İlhan Behlül Bektaş, Müzik: Rıfat Şanlıel)
3- Bu Şehirde Yaşanmaz (Söz & Müzik: Orhan Akdeniz)
4- Öyle Dünya İsterim ki (Söz & Müzik: Orhan Akdeniz)
5- Haydar Haydar (Söz & Müzik: Anonim & Aşık Nesimi)
Plak 1 - B Yüzü:
1- Gökyüzü (Söz & Müzik: Orhan Akdeniz)
2- Umut Yoksulun Ekmeği (Söz & Müzik: Orhan Akdeniz)
3- Ben İnsan Değil miyim? (Söz & Müzik: Sait Ergenç)
4- İsyankar (Söz & Müzik: Demir Han)
5- Yüce Dağ Başında (Söz & Müzik: Anonim)

Plak 2 - A Yüzü:
1- Tanrı İstemezse (Söz: Ali Avaz, Müzik: Mustafa Sayan)
2- Hasta Ettin Beni (Söz & Müzik: Sait Ergenç)
3- Seni Sevmek İçin Ölmek mi Lazım? (Söz & Müzik: Sait Ergenç)
4- Kaybolan Günler (Söz & Müzik: Mustafa Sayan)
5- Evvela Huda-yı Tanımasa İdim (Söz & Müzik: Anonim)
Plak 2 - B Yüzü:
1- Ölüyorum Kederimden (Söz & Müzik: Mustafa Sayan)
2- Bir Şişe Bir Boş Kadeh (Mahzun) (Söz & Müzik: Ergin Kızılay)
3- Ömrüm Seninle Geçsin (Söz & Müzik: Orhan Akdeniz)
4- Rakı Şarap Fark Etmez (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selahattin Sarıkaya)
5- İçime Doğmuştu Sanki (Söz & Müzik: Orhan Akdeniz)

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.goldplak.com
www.kitapyurdu.com
www.zihni.com
www.ozhizo.com
www.plakstore.com

Topraktan Bedene ([LP=Longplay] Plak Albüm, Esen Müzik, 05.07.2018)

A Yüzü:
1- Topraktan Bedene (Söz : Ali Tekintüre, Müzik: Yavuz Taner)
2- Her Gün İsyanım Var (Söz : Berrin Büyükçınar, Müzik: Sait Büyükçınar)
3- İstanbul Sokakları (Söz & Müzik: Selahattin Sarıkaya)
4- Taht Kurmuşsun Kalbime (Söz: Şemsettin Polat, Müzik: Orhan Akdeniz)
5- Yolcu İle Arabacı (Söz: Faruk Nafız Çamlıbel, Müzik : Suat Sayın)
B Yüzü::
1- Neden Saçların Beyazlanmış (Söz: Cengiz Tekin, Müzik: Rıfat Şanlıel)
2- Kahretmişim Hayatıma (Söz & Müzik: Orhan Akdeniz)
3- Dert Bende Derman Sende (Söz & Müzik: Vedat Yıldırımbora)
4- Yol ver Dağlar (Söz: Aşık Yener, Müzik: İsmail Özden)
5- Yoğurt Koydum Dolaba (Söz & Müzik: Anonim)

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.goldplak.com
www.kitapsan.com.tr
www.ozhizo.com
www.plakstore.com

Sadece ([LP=Longplay] Plak Albüm, Esen Müzik, 05.07.2018)

A Yüzü:
1- Sadece (Söz : Ali Tekintüre - Müzik: Bergin Gül)
2- Ne Yeşili Ne Siyahı (Yalan Yıllar) (Söz: Turhan Ragıp Oğuzbaş, Müzik: Avni Anıl)
3- Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar (Söz: Hikmet Mühir Ebcioğlu, Müzik: Teoman Alpay)
4- Yaşadın Da Ne Gördün (Söz & Müzik: Atilla Alpsakarya)
5- Acı Yıllar (Söz: Halit Çelikoğlu - Müzik: Ziya Taşkent)
B Yüzü::
1- Veda Et Yeter (Söz: Gönül Şen, Müzik: Atilla Alpakarya)
2- Neden Böyle Olduk (Söz: Mehmet Erbulak, Müzik: Ziya Taşkent)
3- Müptelayı Tabib (Gazel) (Söz & Müzik: Anonim)
4- İstemem (Söz & Müzik: Sait Ergenç)
5- Ay Beyaz Deniz Mavi (Söz & Müzik: Selahattin Sarıkaya)

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.hepsiburada.com
www.zihni.com
www.opus3a.com
www.goldplak.com
www.kitapsan.com.tr
www.ozhizo.com
www.plakstore.com

Sorma (Albüm, King Music, 19.10.2018)

1- Sorma
2- Haydar Haydar
3- Tanrı İstemezse
4- Bitmesin Mutlu Günler
5- Bir Kadeh Daha Ver
6- Bu Şehirde Yaşanmaz
7- Huma Kuşu
8- Günler Sen Aylar Sen
9- Unutursun Diye


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Dağlarda Kar Olsaydım ([LP=Longplay] Plak Albüm, Esen Müzik, 01.11.2018)

A Yüzü:
1. Dağlarda Kar Olsaydım
2. Sen
3. Bitmesin
4. Seven Olmaz Ki
5. Çekemem Seni
B Yüzü:
1. Adını Sen Koy
2. Kadın
3. Seni İsterim
4. Zahide (Gazel)
5. Zülüf Dökülmüş (Maya)

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.eganba.com
store.unkapani.digital
www.goldplak.com

Müslüm Baba (Albüm, BCB Müzik, 02.11.2018)

1- Yıllar Utansın - 05:57
2- İsyankar (feat. Rubato) - 04:30
3- Hancı (feat. Cafer Nazlıbaş) - 03:42
4- Bu Şehirde Yaşanmaz - 04:29
5- Taşa Verdim Yanımı - 03:03
6- Kimde Kabahat - 02:54
7- Aman Aman - 03:38
8- Topraktan Bedene - 04:31
9- Bunca Gamı Bunca Derdi - 03:50
10-Sevda Yüklü Kervanlar - 04:53
11-Yeşil Ördek Gibi - 04:02
12-Sevenler Anlar - 02:03
13-İtirazım Var - 04:47
14-Mutlu Ol Yeter - 04:17


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2019
Müslüm Baba - Film Müzikleri (2x[LP=Longplay] PLAK, Bayar Müzik, 09.04.2019)

LP: 1
A Yüzü:
1. İtirazım Var
2. Mutlu Ol Yeter
3. Sevda Yüklü Kervanlar
4. Yeşil Ördek Gibi
5. Yıllar Utansın
LP: 1
B Yüzü:
1. Sevenler Anlar
2. Taşa Verdim Yanımı
3. Haydar Haydar
4. Nilüfer
5. İsyankar
6. Bunca Gamı Bunca Derdi
LP: 2
A Yüzü:
1. Yıllar Utansın
2. İsyankar ( Düet : Rubato )
3. Hancı ( Düet : Cafer Nazlıbaş )
4. Bu Şerhirde Yaşanmaz
5. Taşa Verdim Yanımı
6. Kimde Kabahat
B Yüzü:
1. Aman Aman
2. Topraktan Bedene
3. Bunca Gamı Bunca Derdi
4. Sevda Yüklü Kervanlar
5. İtirazım Var
6. Mutlu Ol Yeter

Online Plak Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.ozhizo.com

Müslüm Baba - Film Müzikleri (2xCD Albüm, Bayar Müzik, 12.09.2019)

CD 1- Film Şarkıları:
1- İtirazım Var
2- Mutlu Ol Yeter
3- Sevda Yüklü Kervanlar
4- Yeşil Ördek Gibi
5- Yıllar Utansın
6- Sevenler Anlar
7- Taşa Verdim Yanımı
8- Ne Karaymış Şu Alnımın Yazısı
9- Kimde Kabahat
10-Haydar Haydar
11-Adana’ya Gel
12-Uzun İnce Bir Yoldayım
13-İpek Giyer Yarim
14-Acı
15-Aşk
16-Kardeş Hasreti
17-Şarkıcı
18-Yalnızlık
19-Nilüfer
20-İsyankar
21-Bunca Gamı Bunca Derdi
CD 2 - Müslüm Gürses:
1- Yıllar Utansın
2- İsyankar ( Düet : Rubato )
3- Hancı (Düet : Cafer Nazlıbaş)
4- Bu Şehirde Yaşanmaz
5- Taşa Verdim Yanımı
6- Kimde Kabahat
7- Aman Aman
8- Topraktan Bedene
9- Bunca Gamı Bunca Derdi
10-Sevda Yüklü Kervanlar
11-Yeşil Ördek Gibi
12-Sevenler Anlar
13-İtirazım Var
14-Mutlu Ol Yeter

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com

Mahzendeki Şarkılar 2 (Albüm, Elenor Müzik & Sony Music Türkiye, CD 14.11.2019, Dijital 15.11.2019)

1. Geceler <ä>(Söz: Şakir Askan, Müzik: Kemal Taşçeşme)
2. Borç Mutluluk İstiyorum (Söz&Müzik: Yunus Bülbül)
3. Daha Yokluğunun İlk Akşamında (Söz: Hakkı Yalçın, Müzik: Ferda Anıl Yarkın)
4. İnsanlık Öldü mü (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Kemal Taşçeşme)
5. Sevmez miyim Ben (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Mehmet Aslan)
6. Sevmek Günah mı (Söz&Müzik: Suat Sayın)
7. Sokağın Ardındayım (Söz&Müzik: Suat Sayın)
8. Nasıl Gidersin (Söz: Fethi Demir, Müzik: Kemal Taşçeşme(
9. Yaz Dolsun (Kalemin Mi Kırık) (Söz&Müzik: Burhan Bilgen)
10.Korkmuyorum (Söz: Ahmet Duyar, Müzik: Kemal Taşçeşme)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
Dijital Satış Noktaları:
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Mahzendeki Şarkılar 2 (PLAK Albüm, Elenor Müzik, 14.11. / 15.11.2019)

A Yüzü:
1. Geceler <ä>(Söz: Şakir Askan, Müzik: Kemal Taşçeşme)

2. Borç Mutluluk İstiyorum (Söz&Müzik: Yunus Bülbül)
3. Daha Yokluğunun İlk Akşamında (Söz: Hakkı Yalçın, Müzik: Ferda Anıl Yarkın)
4. İnsanlık Öldü mü (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Kemal Taşçeşme)
5. Sevmez miyim Ben (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Mehmet Aslan)
B Yüzü:
1. Sevmek Günah mı (Söz&Müzik: Suat Sayın)
2. Sokağın Ardındayım (Söz&Müzik: Suat Sayın)
3. Nasıl Gidersin (Söz: Fethi Demir, Müzik: Kemal Taşçeşme(
4. Yaz Dolsun (Kalemin Mi Kırık) (Söz&Müzik: Burhan Bilgen)
5. Korkmuyorum (Söz: Ahmet Duyar, Müzik: Kemal Taşçeşme)


Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.ergunplak.com.tr
www.opus3a.com
www.kitapsan.com.tr
www.ozhizo.com
www.goldplak.com
retroplak
www.zihni.com

2020
Tanrı İstemezse (Plak Albüm, Özlem Plak, 10.08.2020)
(27.10.2015 tarihinden CD olarak çıkarılan albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])


A Yüzü:
1. Tanrı İstemezse (Söz: Ali AVAZ Müzik: Mustafa SAYAN)
2. Fark Yaraları (Dost Yaraları) (Söz: Ali TEKÜNTÜRE Müzik: Mustafa SAYAN)
3. Sana Diyeceğim Var (Söz: Ali AVAZ Müzik: Mustafa SAYAN)
4. Mazideki Aşk (Söz: Ahmet Selçuk İLKAN Müzik: Mustafa SAYAN)
B Yüzü:
1. Yaprak Dökümü (Söz: Ahmet Selçuk İLKAN Müzik: Mustafa SAYAN)
2. Ne Fayda (Söz: Ali TEKÜNTÜRE Müzik: Mustafa SAYAN)
3. Sorsana (Söz: Ali TEKÜNTÜRE Müzik: Mustafa SAYAN)
4. Öyle Gitmek Var mıydı (Söz: Osman SEZGİN Müzik: Mustafa SAYAN)
5. Sallanır Eller ve Mendiller (Söz: N. NİKEREL Müzik: Mustafa SAYAN)

2021
Gitme (Plak) (Plak Albüm, Esen Müzik, 24.06.2021)

A Yüzü:
1- Haberimiz Yok (Söz: Halit Çelikoğlu, Müzik: Yavuz Taner)
2- Hakkını Helal Eyle (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Yavuz Taner)
3- Gitme (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Yavuz Taner)
4- Dünya (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Yavuz Taner)
5- Bir Mana Var Sözlerinde (Söz: Vural Şahin - Ali Tekintüre, Müzik: Yavuz Taner)
B Yüzü:
1- Bir Kadın Tanıdım (Söz: Halit Çelikoğlu, Müzik: Atilla Alpsakarya)
2- Canım Dediklerim (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Yavuz Taner)
3- Aklı Yok (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Yavuz Taner)
4- Damla Damla (Söz: Ali Tekintüre, Müzik: Yavuz Taner)
5- Silinmiyor Hatıralar (Söz ve Müzik: Rüştü Demirci)

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.goldplak.com
www.antikaplak.com
www.ergunplak.com.tr

Mahzendeki Şarkılar 2 - DEMO (Maxi Single, Elenor Plak, 08.10.2021)

1. Borç Mutluluk (Demo) - 04:19
2. Korkmuyorum (Demo) - 05:30
3. İnsanlık Öldü Mü (Demo) - 04:38
4. Daha Yokluğunun İlk Akşamında (Demo) - 06:06
5. Geceler (Demo) - 05:05Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Biz Babadan Böyle Gördük / Vay Canım (2’li Box CD, Ulus Müzik / Bayar Müzik, 18.10.2021)

CD: 1 Biz Babadan Böyle Gördük
1- Biz Babadan Böyle Gördük
2- Dayan Yüreğim
3- Ateş Donar
4- Şeytana Uyduk Bir Kere
5- Kendimi Kaybettim
6- Hayırsızın Biriydi
7- O Gitti Dönmeyecek
8- Seni Sevmeye Devam
9- Sevilmeden Yaşanır Mı?
10-Yaram Sızlar
11-Kız Niye
12-Ateş Donar (Enstrümantal)
11-CD: 2 Vay Canım
1- Bakma Bana Öyle
2- Vay Canım Vay
3- Ağlamaklıyım
4- Seversen Aliyi
5- Nihavent Saz Semaisi
6- İyi Olacak
7- Çoban
8- Elveda Meyhaneci
9- Altın Hızma
10-Urfa Divanı
11-Bir Tel Çektim Mardinden
11-Nartanem Nurtanem

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
gereksizseyler.com

2022
Ne Yapacağım (Mahzendeki Şarkılar 3) (Single, Elenor Plak, 19.06.2022)

1- Ne Yapacağım (Mahzendeki Şarkılar 3) - 05:30

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
Fan[club] Web Site Adresi:
www.muslum-gurses.com
Fan Facebook Sayfa Adresleri:
www.facebook.com/muslumgursesofficial
www.facebook.com/Müslüm-gürses-fan-clup-143110255731848
www.facebook.com/muslumgurses34
www.facebook.com/1953muslum
Fan MySpace Adresi:
www.myspace.com/muslumgurses
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Müslüm+Gürses
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Müslüm_Gürses
IMDB Sayfa Adresi:
www.imdb.com/Müslüm_Gürses
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (25716 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag