Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 190 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 190
Üye: 0
Toplam: 190

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 118,486,071
  • Bugün: 36,548
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2022
  • 09:06 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Nazan Öncel
Bookmark and Share
    Geri Dön   (13866 okuma)Sanatçı: Nazan Öncel
NAZAN ÖNCELFOTO GALERİ
Nazan Öncel 6 Şubat 1956’da İzmir, Karşıyaka’da öğretmen bir anne ve memur bir babanın evliliklerinin ikinci yıldönümlerinde dünyaya geldi. Gitar çalıp şarkı söylemeye ortaokul yıllarında başladı, ilk sahne tecrübelerini, 1969’da Kervanlar Orkestrası’yla, üç yıl süren beraberliğinde yaşarken, 1971’de 15 yaşında kurduğu Çılgınlar grubuyla birlikte düğün salonlarında ve festivallerde şarkı söyledi.

1976’da İzmir Radyosu’nun düzenlediği bir şarkı yarışmasına “Annem” isimli bestesiyle katılarak birincilik elde etti.

1978’de İstanbul’da ilk 45’lik kaydını gerçekleştirdi. Necdet Koyutürk Orkestrası eşliğinde söylediği “Sana Kul Köle Olmuştum” (Söz ve müzik: Özdener Koyutürk) şarkısı radyo ve televizyonda ilgi topladı.

Öncel, 80’li yıllar boyunca çeşitli kentlerin otel ve lokallerinde program yaparken hem bu plağın acemiliğini üstünden attı, hem de kendi şarkılarını yazmaya giden yolda mesafe katetti.

İlk longplay’i “Yağmur Duası” 1980’de yayınlandı. Bu plakta, dönemin sevilen arabesk ve alaturka şarkılarının yanında, –bir tanesi, 1999’da “Aşıklar Parkı” adıyla yeni bir kimlik kazanan “Ben Yalnız Seni Sevdim” olmak üzere – özgün besteleri de bulunuyordu.

1981’de Söz ve müzikleri Nazan Öncel’e, düzenlemesi Osman İşmen’e ait olan “Neden” isimli şarkının kayıtları zamanın en iyi stüdyosu olan Marşandiz’de kaydedilmiş olup, Nazan Öncel, bu şarkı ile Türkiye Eurovision Şarkı Yarışması Elemeleri'ne İzmir’den Çiçek rumuzuyla katılmış, 15ncilik alıp elenmişti.

Tümü kendi kaleminden çıkan şarkılardan oluşan “Bir Hadise Var” albümü, Türkiye’de pop müziğin iyiden iyiye yaygınlaştığı 1992’de çıktı. “Aynı Nakarat”, “Gitme Kal Bu Şehirde”, “Aşık Değilim Olabilirim” gibi şarkılar 90’lı yılların önemli pop klasikleri arasında yerini aldı.

1994’te “Aşk Beklemez”, “Geceler Kara Tren”, “Ben Böyle Aşk Görmedim”, “Dillere Düşeceğiz Seninle” gibi şarkılarla dikkat çeken “Ben Böyle Aşk Görmedim” albümü yayınlandı. Unplugged bir folk-rock albümü olan ve 1995’te çıkan “Göç”, Nazan Öncel’i pop dünyasından biraz uzaklaştırarak “şarkı yazarlığı” geleneğinin bir temsilcisi haline getirdi. “Gidelim Buralardan”, “Sen Beni Öldürüyorsun”, “Bir Şarkı Tut”, “Ağlama Gönlüm” ve “Çocuk Kalbim” sözlerdeki lirik ve sade yapıyla albümün en sevilen şarkıları oldu.

1996’daki “Sokak Kızı” elektro gitar ve elektro bağlamanın başrolde olduğu bir rock albümüydü. Öne çıkan şarkılar, “Erkekler de Yanar” ve “Bırak Seveyim Rahat Edeyim”in yanısıra “Ben Sokak Kızıyım”, “A Bu Hayat”tı.

“Demir Leblebi”, 1999’un ürünüydü. “Aşıklar Parkı”, “Bu Havada Gidilmez”, “Zor Dünya” video klipleriyle ilgi görürken, “Sokarım Politikana” ve “Demirden Leblebi” medyanın tutucu kesimlerinin tepkisini çekti. “Kunduram, Sandukam, Zembilim”, “Kız Bebek” ve “Hep Yalnız” dinleyicisinin sevdiği diğer şarkılardı.

Beş yıllık aradan sonra gelen “Yan Yana Fotoğraf Çektirelim” Türkiye’de 2004 yılının en sevilen albümlerinden biriydi. Tarkan’ın da eşlik ettiği “Hay Hay” ve “Nereye Böyle” dışında “Hokka”, “Gül Pansiyon”, “Ukala Dümbeleği” ve “Otomobil” radyoların gözdesi oldu.

Nazan Öncel 1992’den bugüne yayınladığı altı albümde yer alan 65 şarkının tümünün söz ve müziklerini kendisi hazırladı. Bir istisna olarak, 2003 yılında Ahmet Kaya hatırasına yayınlanan “Dinle Sevgili Ülkem” albümünde, Attila İlhan/Ahmet Kaya eseri “Mahur”u yorumladı.

2005’te sanatçımız, ''Göç'', ''Sokak Kızı'' ve ''Demirden Leblebi'' albümlerinin şarkılarını yeniden yorumladığı bir ''The Best of Nazan Öncel'' çalışması olan 3 CD’lik bir albüm çıkarttı.

Nazan Öncel’in, özü aşk şarkılarından oluşan on iki şarkılık yepyeni albümü “7n Bitirdin” 16 Ekim’de Avrupa Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini alıyor.

Avrupa Müzik’e transfer olarak son dönemlerin en büyük sürprizine imza atan Nazan Öncel’in, albümdeki tüm şarkıların söz, müzik ve düzenlemelerinin altında imzası bulunuyor.

Albümün kartonet tasarımı beş ay süren titiz bir çalışma ile Nazan Öncel farkıyla dinleyicisine özel hazırlandı. Mastering aşaması dünyaca ünlü starların albümüne imza atan Miles Showell tarafından Londra Metropolis Stüdyosu’nda gerçekleştirildi.

2007’de “7n Bitirdin” ismin verdiği yeni albümünü 17.10.2006’da yayınladı.

2008’de Nazan Öncel, müzik sektörüne yeni adım atan Hamit Ündaş’a tam destek verdi. Öncel, “Janti” isimli albümünün prodüktörlüğünü üstlendi ve şarkıları kendisi yazdı. Aynı zamanda “Tuttum Bırakmam” isimli çıkış şarkısını bizzat seslendirdi. Bütün bu desteklerden anlaşılan o ki Nazan Öncel, bir yıl üzerinde çalıştığı ‘Janti’ye oldukça güveniyor. Sanatçı Hamit Ündaş için “Düşünüyorum da Hamit’in kumlu sesini farklı yorumunu insanlar sevecek ve müzik dünyasında onun müziğini ayrı bir yere koyacaklardır” şeklinde konuştu. Albüm geçtiğimiz günlerde Seyhan Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.

Nazan Öncel’in “Hatırına Sustum” isimli yeni albümünde özenle seçilen repertuarındaki bütün besteler ve sözler her zaman olduğu gibi sanatçıya ait.

Nazan Öncel’in sanat yönetmenliğinde hazırlanan albümün prodüktörlüğünü Akşit Togay, müzik direktörlüğünü de Hakan Kurşun üstlendi. Nazan Öncel, Janti, Hakan Kurşun, Alper Erinç ve Tufan Taş’ın düzenlemeleriyle, birbirinden değerli pek çok müzisyen “Hatırına Sustum” için bir araya geldiler.

Bir edebiyat sevdalısı olan Nazan Öncel, acı çikolata tadındaki güzelim anılarla bezenmiş hikâyeleri ve pek çok yeniliğiyle birlikte dinleyicisine ulaşmak için geri sayıma başladı.

Nazan Öncel’in yeni albümünde özenle seçilen repertuarındaki bütün besteler ve sözler her zaman olduğu gibi sanatçıya ait.
(Kaynak: habermuzik.com - 06.11.2008)

“Hatırına Sustum” dedikten tam yirmi dokuz ay sonra yeni albümle müzik severle buluşacak olan Nazan Öncel ''Hayvan'' adının verildiği albümle geliyor.

6 Haziran’da DMC’den çıkacak olan albüm ismini sanatçının bir ozan deyişiyle kaleme aldığı Normal adlı şarkısında geçen bir dizeden almıştır.

Hayvan’da on şarkı ve on bir şarkı bulunuyor. “Hayvan”, ağırlıklı olarak aşk ve insan ilişkilerinin çok boyutlu olarak işlendiği temalardan oluşuyor. Her albümde olduğu gibi söz ve bestelerin tamamı Nazan Öncel imzasını taşırken bu albümde bir sürpriz yaparak oğlu Serkan Öncel’le birlikte sözlerini yazdığı bir şarkıya da yer veriyor. Prodüktörlüğünü Akşit Togay’ın yaptığı albümde Supervisor’lüğünü Samsun Demir üstlenirken, sanat yönetmenliğinde Nazan Öncel imzası yer alıyor.

Nazan Öncel pek çok kıymetli müzisyenin performansıyla hazırlanan bu albümde diğer albümlerin aksine Janti’nin yanı sıra Mustafa Ceceli, Burak Yeter, Tufan Taş, Orkun Tunç, Özgür Yedievli ve Taner Yurdunkulu gibi genç, yetenekli ve sevilen aranjörlerle çalışmaktan huzur duyduğunu ve her birinin ayrı bir dünya olduklarını, ifade ederken “Ruhumun dilinden çok iyi anladılar, mis gibi bir iş çıkardılar, daha ne isterim; gerisi iyilik sağlık” dedi.
> (Kaynak: muzik.ekolay.net / www.magazinkolik.com / www.magazinci.com / www.aveamuzik.com / www.michaelshow.com - 30.05.2011)

“Hayvan” isimli albüm, DMC etiketiyle 6 Haziran 2011’de müzik marketlerdeki yerini aldı.

30.05.2012’de Türkiye’nin en önemli şarkıcı, söz yazarı ve bestecisi ve aynı zamanda önemli yorumcusu; “Sokak Kızı” lakabıyla da anılan Türk popuna damgasını vuran Nazan Öncel “Sokak Kızı” albümünü Avrupa Müzik etiketi ile tekrar yayımlanıyor.

Sokak Kızı, Nazan Öncel’in 1996 Haziran ayında çıkardığı 4. stüdyo albümüdür. Tam anlamıyla rock soundları barındıran bu albümde klip şarkıları “Erkekler de Yanar”, “Bırak Seveyim Rahat Edeyim”, “A Bu Hayat” ve “Ben Sokak Kızıyım” öne çıkmış ve o yıl Türkiye’de yeni başlayan modern rock akımının öncü şarkılarından olmuşlardır.

Nazan Öncel, bu albümde Sezen Aksu ile çalışmış ve bazı şarkılarda Sezen Aksu vokal olarak da eşlik etmiştir.

Nazan Öncel’den “Hayvana Remix”

Nazan Öncel önümüzdeki günlerde çıkacak olan “Hayvana Remix” albümünün ilk tanıtımını 15 Haziran’da, saat:21.15’de Bursa Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda Bursa Kültür Sanat Festivali kapsamında yapacak.

Annesinin vefatı dolayısıyla sahne performansını erteleyen sanatçının uzun bir aradan sonra vereceği bu ilk konserinde kendisine İskender Paydaş’la birlikte on bir kişilik orkestrası eşlik edecek.

Sanatçı gönüllere taht kurmuş dünden bugüne şarkılarıyla gönülden gönüle, neşeden hüzne kadar seslendireceği eserlerinin yanı sıra "Hayvan" albüm şarkılarını da sevenleri için söyleyecek. Nazan Öncel 15 Haziran’da sevenlerine unutulmaz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor.
(Kaynak: www.sozmuzik.com - 13.06.2012)

Nazan Öncel Feat. Tarkan “Hadi O Zaman” Şarkısı Kliplendi

Nazan Öncel “Bazı Şeyler”’in ilk videosunu Tarkan’la birlikte düet yaptığı “Hadi O Zaman” şarkısına çekti.

Türk Pop Müziğinin en önemli köşe taşlarından biri olan besteci, söz yazarı ve yorumcusu Nazan Öncel iki buçuk senenin ardından geçen ay DMC’den çıkardığı albümü Bazı Şeyler’in ilk videosunu Tarkan’la birlikte düet yaptığı Hadi O Zaman” şarkısına çekti.

Dinleyicisinden tam not alan şarkının söz ve bestesi her zaman olduğu gibi Nazan Öncel, düzenlemesindeyse İskender Paydaş imzası bulunuyor. Çıktığı günden beri videosu merakla beklenen Hadi O Zaman”’ın klibi Veli Kuzlu’nun görüntülerinin eşliğinde, Murad Küçük’ün yönetmenliğinde Pop Art sanat anlayışına dayandırılan çizimleriyle ve arka fonda Nazan Öncel’in birbirinden kıymetli tablolarının görüntülerinin yer aldığı çalışma iki ay gibi bir zamanda tamamlandı.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.objektifhaber.com - 29.05.2014)

Nazan Öncel Günay’da Aşkitom Diyecek!

Türk pop müziğinin asi kraliçesi Nazan Öncel önümüzdeki günlerde yeni çıkaracağı single şarkısı Aşkitom’u ilk defa 30 Mayıs Cumartesi gecesi BVS Group’a ait Günay Restaurant‘ta seslendirecek.

Konserlerinde sadece kendi eserlerini seslendiren sanatçı bu defa da geleneğini sürdürerek geçmişten günümüze gönüllere taht kurmuş efsane şarkılarını Günay sahnesinde seslendirerek hüznün de, neşenin de hakkını verecek...
Kaynak: www.magazinkolik.com / www.istanbulvatangazetesi.com - 27.05.2015

Nazan Öncel Aşkitom’la Geliyor

Nazan Öncel “Aşkitom” single ile bugün DMC etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı. Söz ve bestesi Nazan Öncel’e ait olan “Aşkitom”un düzenlemesi İskender Paydaş imzalı.

Deniz Akel’in yönettiği klip bir ay’lık prodiksüyon çalışmasının ardından Durusu’da çekildi. Nazan Öncel klipte Gonca Vuslateri, Berke Üzrek gibi oyuncuları ağırlarken Ediz Akel gibi yeni oyunculara da yer verdi.

Nazan Öncel bal kabağı çaldığı klip için ‘Organik bir klip çektik, Keçimiz, tavuklarımız, kuşlarımız ve köpeğimizle kendimizi yollara vurduk. Sinemasal ve Napoliten esintilerin hakim olduğu bu çalışma üç günde çekilmesi gereken bir klipti ama zaman darlığından Deniz Akel adeta şapkadan fil çıkartarak bir gün, bir gece de çekerek tamamladı. Öte yandan Aşkitom uzun zamandır herkesin diline dolanmış bir sıfattı, ben de şarkıya adını vererek bu sıfatı unutulmaz kılayım dedim. Emeği geçen herkese bin teşekkür eder, Aşkitom’la neşeniz eksiksiz olsun isterim’ dedi.
(Kaynak: www.magazinci.com - 23.06.2015)

Nazan Öncel’den Farklı Klip!

Nazan Öncel’in, DMC etiketiyle yayınlanan “Sakin Ol Şampiyon” maxi single’ında yer alan “Sakin Ol Şampiyon” isimli şarkısıın video klibi yayınlandı.

“Sakin Ol Şampiyon” şarkısının farklı versiyonları ve ‘Madalyon’ isimli parçadan oluşan dört şarkılık single çalışması raflarda yerini aldı. Söz ve müziği kendisine ait olan sanatçı 4 şarkılık single çalışması ile oldukça iddialı görünüyor.

Sporcuların yer aldığı klip, Öncel’in selfie videolarıyla oldukça renkli görüntülere yer veriyor. 4 şarkılık single çalışmasında “Sakin Ol Şampiyon” şarkısının radyo versiyonu, industrial pop versiyonu ve ‘Madalyon’ isimli farklı bir şarkı yer alıyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 06.09.2016)

Nazan Öncel Yeni İmajıyla Hayranlarının Karşısına Çıkıyor

Nazan Öncel yeni imajıyla hayranlarının karşısına çıkıyor.

Nazan Öncel, son maxi single’ındaki “Madalyon” adlı şarkısının klibi için yeni imajıyla kamera karşısına geçti.

Nazan Öncel, Doğan Music Company (DMC) tarafından geçtiğimiz yıl yayımlanan “Sakin Ol Şampiyon” adlı maxi single’da yer alan “Madalyon” şarkısı için klip çekti.

6 ayda tam 15 kilo veren ünlü şarkıcı ve yeni video klibin’de ilk defa dans eden Nazan Öncel, Deniz Akel ve Akşit Togay yönetmenliğinde çekilen klip için kendi tasarladığı kostümlerle kamera karşısına geçti.

“MEMLEKETİN EN HAVALI KLİBİNİ ÇEKTİK”

Nazan Öncel Yeni Klibinde Yeni Keşiflerini Oynattı!

Nazan Öncel, memleketin en havalı klibini çektiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Bir günde çekimlerini tamamladığımız “Madalyon” için high teknolojisiyle on sekiz gün süren post pordüksüyonu, yüksek enerji ve hiç düşmeyen temposuyla memleketin en havalı klibini çektik. Ses ve yeteneklerine hayran olduğum Ufuk Şenel ve Buse Türker de bu klipte yeteneklerini gösterdiler. Klibe çok yakıştılar. Ben gurur duydum. Yakında Prodüktörlüğünü kendim yaptığım bu iki gencin albüm ve single’larıyla tanışacaksınız. DMC etiketiyle yayınlanan ‘Madalyon’ 1 Mart Çarşamba gününden itibaren bütün müzik kanallarında vizyona girecektir. İyi seyirler ve müzikli dostluklar dileriz”
(Kaynak: www.hurriyet.com.tr / www.cnnturk.com / www.magazinkolik.com - 28.02.2017)

Nazan Öncel’den Yeni Albüm: “Durum Şarkıları”

Nazan Öncel, “Durum Şarkıları” albümü ile sevenlerinin karşısına çıkacak.

“Durum Şarkıları” albümünde Hakan Kurşun’un düzenlemeleri eşliğinde “Girizgah”, “Umut”, “Bana Bir Sen Yetersin”, “Yaniler”, “İllegal”, “Mükemmel Kusur”, “Kısa Çöp”, “Ben Bir Küçük Harfim”, “Gezgin” ve “Kuşlar Da Gitti”, Can Güngör‘ün aranjmanıyla “Siyahlar” şarkıları yer alıyor.

Albüm kartoneti her şarkının durumunu resmeden usta karikatür sanatçısı Ergun Gündüz tarafından çizildi. Albüm geçtiğimiz Mayıs ayında kaybettiğimiz Nazan Öncel’in bir ömür müzikal yolculuk yaptığı Akşit Togay’ın anısına ithaf edildi.

Nazan Öncel; “O herkesin Akşit Abisidir, üzerimde sonsuz emeği vardır, ona olan vefa borcumu bir ömür ödeyemem, yaşadıkça minnettarım” diyerek hissettiklerini dillendiriyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 14.03.2018)

Nazan Öncel’den ‘Durum Şarkıları’na Durum Klibi!

Nazan Öncel’in 19 mart’ta yayınlanan “Durum Şarkıları” albümünün ilk video klibi söz ve bestesi Nazan Öncel imzalı, aranjmanı Bahadır Şimşek’e ait ‘Kimler Gelmiş’e çekildi.

Nazan Öncel, “Durum Şarkıları” albümünün sürpriz çalışması olan, yıllarca emek ve destek verdiği ‘canım olur kendileri’ dediği Manuş Baba ile düet yaptığı ‘Kimler Gelmiş’in video klip çalışması için kamera karşısına geçti.

İki günde Deniz Akel’in yönetmenliğinde çekilen klibin post prodüksiyonu yirmi günde tamamlandı. Klip, usta Karikatür Ergun Gündüz’ün animasyonlarıyla taçlandı.

“Kimler Gelmiş” klip çalışması bugünden itibaren tüm müzik kanallarında ve dijital platformlarda yayında.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 19.03.2018)

Nazan Öncel Öldürülen Tüm Kadınlar İçin Söyledi!

Şarkıcı Nazan Öncel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bir şarkı yayınladı. “İmdat” adıyla yayınladığı şarkıya bir de klip çeken Öncel, “Daha kaç çiçek solacak diye nicelerini hatırladınız mı” diye sordu.

Nazan Öncel, 8 Mart’ta “İmdat” isimli bir şarkı yayınladı. Klibinde Demet Evgar, Gaye Su Akyol, Nükhet Duru gibi isimlerin yer aldığı şarkıyı Öncel, “Bu anlamlı dayanışma için Nükhet Duru, Demet Evgar, Songül Öden, Deniz Çakır, Gaye Su Akyol, Tuba Ünsal, Sinan Kaynakçı, Orkun Tunç, Gülten Kaya, Tolga Akdoğan, Özlem Karakuş ve Mor Dayanışma’ya teşekkür ederiz” notuyla paylaştı.

Toplumu rahatsız eden her meseleyi ciddi olarak dert edinerek geçmişten günümüze kaleme alan Nazan Öncel konuyla ilgili hissettiklerini şöyle dile getirdi.

“Ülkemizde her gün üç kadın öldürülüyor. Cinayete kurban giden kadınlar kocası, babası, kardeşi, sevgilisi, eski sevgilisi ve hiç tanımadığı erkek tarafından katledilirken en çok namus cinayeti diye işlenen bu namussuz cinayetler için insan olmanın sorumluluğuyla ve demokrasi duygusuyla harekete geçtik; amasız, fakatsız yazdığım şarkı dürüst ve açık sözlüdür.

Benimle birlikte olan vicdan sahibi bu sanatçı dostlara minnettarım.

Bir gram işe yarasa akşam rahat uyuruz diye düşünüyorum fakat bu son derece hassas ve önemli olan meseleye adaletin el atması ümidindeyim.”


Öldürülen kadınların isimlerini hatırlatan Öncel, şarkıya bir de şu notları düştü:

“Münevver Karabulut’u hatırladınız mı, Ceren Özdemir’i, Özgecan Aslan’ı, Pınar Gültekin’i, Değer Deniz’i, Emine Bulut’u, Aylin Sözer’i, Vesile Dönmez’i, Selda Taş’ı, Gülseren Yılmaz’ı, Betül Tuğluk’u, Aleyna Yurtkölesi’ini Feyzanur Saydam’ı, Duygu Delen’i, Melek Ayaz’ı, Gizem Filiz’i, Alev Seçer’i, Gülüstan Doku’yu, Zeynep Şenpınar’ı, Gamze Kaçar Bozkurt’u, Hanım Pınarlı’yı, Fatma K’yı, Fatma Altınmakas’ı, Ceren Yıldız’ı, hatırladınız mı? Ceylan Aslan’ı, Selma Tetik’, Gönül Özcan’ı, Ayşegül Aktürk’ü, Halime Şenal’ı, Dursiye Sağlam’ı, Gülseren Yılmaz’ı, Bahar Özcan’ı, Duygu Deren’i, Aslıhan Kılıç’ı, Tuğba Erkol’u, Zahide Oğuz’u, Şeyme Yıldız’ı, Gülay Uygun’u, Pınar Baykan’ı, Döndü Şengül’ü, Merve Aslan’ı, Tuğba Anlak’ı, Neslihan Yılmaz’ı hatırladınız mı’? Hatırladınız mı Ece Çiçek’i? Daha kaç çiçek solacak diye nicelerini hatırladınız mı? Diyeceklerim bu kadar.”
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 10.03.2021)

Diskografi:
1978

Sana Kul Köle Olmuştum (Söz ve Müzik: Özdener Koyutürk) / Kader Bu Çekeceksin (Necdet Koyutürk Orkestrası ile 45’lik, Melodi 78011)

1979
Haydi Artık Yoluna
(TRT’de seslendirdi, fakat piyasaya sunulmadı)

1981
Neden (Türkiye Eurovision Şarkı Yarışması Elemeleri)

1982
Yağmur Duası (LP Albüm, Tempo KU-04.a)

1- Zalimin Zulmü
2- Hüdaverdi
3- Damarımda Kanımsın
4- Şahane Gözler
5- Kim Demiş
6- Demedim mi
7- Yağmur Duası
8- Böyle mi Olacaktık
9- Kaderimde Hep Güzeli Aradım
10-Ben Yalnız Seni Sevdim
11-Geçti Güzelim

Bizden Sesler -1 (Karma Kaset Albüm, Liste Başı Kasetçilik)

Sana Kul Köle Olmuştum - Nazan Öncel
Olmayacak - Nazan Öncel
İşte Sensin Sevdiğim - Nazan Öncel
Ne Günlerdi Onlar - Nazan Öncel

1991
Bir Hadise Var (Kaset Albüm, Yaşar Plak 004)

A Yüzü:
1- Aynı Nakarat
2- Gitme Kal Bu Şehirde
3- Aşık Değilim Olabilirim
4- Leylim Yar
5- Bir Hadise Var
6- Hadi Hadi Nazlanma
B Yüzü:
1- Boncuk
2- Hani Böyle Olamazdık
3- Nokta Nokta.
4- Ağla Erkeğim Ağla
5- Olmaz Ki
6- Aynı Nakarat (Remix)

1992
Bir Hadise Var (CD Albüm, Yaşar Plak YK 20)

1- Aynı Nakarat
2- Gitme Kal Bu Şehirde
3-
4- Leylim Yar
5- Bir Hadise Var
6- Hadi Hadi Nazlanma
7- Boncuk
8- Hani Böyle Olamazdık
9- Nokta Nokta
10-Ağla Erkeğim Ağla
11-Olmaz Ki
12-Aynı Nakarat (Remix)

1994
Ben Böyle Aşk Görmedim (Albüm, Yaşar Plak)

1- Ben Böyle Aşk Görmedim
2- Geceler Kara Tren
3- Dillere Düşeceğiz Seninle
4- Adam Sen de Yeter
5- Nazınla Dünya Sazınla Dünya
6- Bu Kaçıncı Bahar
7- Eveleme Geveleme Develeme Bitti
8- Avare Yıllar
9- Aşk Beklemez
10-Bunu Bir Ben Bilirim Bir Allah

1995
Göç (Albüm, A3)

1- Gidelim Buralardan
2- Sen Beni Öldürüyorsun
3- Aşk Olmalı
4- Bir Şarkı Tut
5- Ağlama Gönlüm
6- Nazlı Ay
7- Göç
8- İşiniz Gücünüz Yok mu Yani
9- Çocuk Kalbim
10-Vesaire

1996
Sokak Kızı (Albüm, A3 / İstanbul Plak)

1- Ben Sokak Kızıyım - 04:11
2- Bana Özel - 04:28
3- Bu İstanbul - 04:34
4- Erkekler de Yanar - 03:42
5- Geberik - 03:03
6- Bırak Seveyim Rahat Edeyim - 04:24
7- Özgür Çiçek - 03:28
8- Ölüyorum Anlasana - 04:55
9- A Bu Hayat - 03:24
10-Hadi Güneye - 04:03

1999
Demir Leblebi (Albüm, Mert Müzik)

1- Beni Söyletme - 03:57
2- Bu Havada Gidilmez - 03:58
3- Kunduram Sandukam Zembilim - 04:02
4- Aşıklar Parkı - 05:01
5- Zor Dünya - 05:01
6- Hızlı Yaşarken - 04:19
7- Hep Yalnız - 03:50
8- Kız Bebek - 03:14
9- Sokarım Politikana - 04:23
10-Demirden Leblebi - 04:52

2002
Dinle Sevgili Ülkem (Ahmet Kaya Saygı Albümü, Gam Production, 29.11.2002)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
2- Mahur / Nazan Öncel

2004
Yan Yana Fotoğraf Çektirelim (Albüm, DMC / Hitt Müzik)

1. Hay Hay (Tarkan ile)
2. Ukala Dümbeleği
3. Nereye Böyle (Tarkan ile)
4. Beyoğlu
5. Atıyosun
6. Beni Hatırla
7. Hokka
8. Anlamaya Çalış
9. Küçük Gemiler
10.Gül Pansiyon
11.Otomobil
12.Ruh Hali
13.Hayat Güzelmiş

Romantik Aşk Melodileri-III / Love Melodies Instrumental With Guitar (CD Albüm, Aziz-Jet-Sedef Plakçılık)

11.Aynı Nakarat (Nazan Öncel)

2005
Bir Şarkı Tut (3xCD Albüm, Seyhan Müzik, 23.12.2005)

GÖÇ:
1. Gidelim Buralardan
2. Sen Beni Öldürüyorsun
3. Aşk Olmalı
4. Bir Şakı Tut
5. Ağlama Gönlüm
6. Nazlı Ay
7. Göç
8. İşiniz Gücünüz Yok mu Yani
9. Çocuk Kalbim
10.Vesaire
SOKAK KIZI:
11.Ben Sokak Kızıyım
12.Bana Özel
13.Bu İstanbul
14.Erkekler de Yanar
15.Geberik
16.Bırak Seveyim Rahat Edeyim
17.Özgür Çiçek
18.Ölüyorum Anlasana
19.A Bu Hayat
20.Hadi Güneye
DEMİR LEBLEBİ:
21.Beni Söyletme
22.Bu Havada Gidilmez
23.Kunduram Sandukam Zembilim
24.Aşıklar Parkı
25.Zor Dünya
26.Hızlı Yaşarken
27.Hep Yalnız
28.Kötülere Bi’şey Olmaz
29.Kız Bebek
30.Sokarım Politikana
31.Demirden Leblebi

Oriental Garden The Box Volume 1-2-3 / The World of Oriental Grooves - (6xCD Kolektif Albüm, Gülbahar Kültür, Dağıtım: Yeni Dünya Müzik)

CD 6: Raks'in Roll Side
3- Nazan Öncel feat. Tarkan - Hay Hay (3:21)

2006
7n Bitirdin (Albüm, Avrupa Müzik,17.10.2006)

1. Aşkım Baksana Bana - 03:47 (Söz ve Müzik: Nazan Öncel, Düz.: İskender Paydaş)
2. Omzumda Ağla - 04:06 (Söz ve Müzik: Nazan Öncel, Düz.: Tufan Taş)
3. 7`n Bitirdin - 03:54 (Söz ve Müzik: Nazan Öncel, Düz.: Hamit Ündaş -Nazan Öncel)
4. Ekilmekteyim - 03:30 (Söz ve Müzik: Nazan Öncel, Düz.: Tufan Taş - Nazan Öncel)
5. Zehirli Sarmaşık - 03:38 (Söz ve Müzik: Nazan Öncel, Düz.: Hamit Ündaş - Nazan Öncel)
6. Bırak Konuşsunlar - 03:40 (Söz ve Müzik: Nazan Öncel, Düz.: Hamit Ündaş)
7. Utan - 02:45 (Söz ve Müzik: Nazan Öncel, Düz.: Nazan Öncel)
8. El Kızı - 03:41 (Söz ve Müzik: Nazan Öncel, Düz.: Tufan Taş - Nazan Öncel)
9. Bittimse Bittim - 04:11 (Söz ve Müzik: Nazan Öncel, Düz.: Hamit Ündaş)
10.Anlat Arkadaşım - 03:37 (Söz ve Müzik: Nazan Öncel, Düz.: Hamit Ündaş - Nazan Öncel)
11.Direkten Döndüm - 03:03 (Söz ve Müzik: Nazan Öncel, Düz.: Hamit Ündaş)
12.Kış Baba - 03:27 (Söz ve Müzik: Nazan Öncel, Düz.: Hakan Kurşun)

2008
Janti (Hamit Ündaş Albümü, Prodüktör: Nazan Öncel, Seyhan Müzik, 28.05.2008)

1. Tuttum Bırakmam (Vokal: Nazan Öncal) (Söz: Nazan Öncel, Beste: Hamit Ündaş) - 02:28
2. Ağlamaya Devam (Nazan Öncel’le Düet) (Söz: Nazan Öncel, Beste: Hamit Ündaş) - 04:06
3. Ah Anam (Söz: Nazan Öncel, Beste: Hamit Ündaş) - 03:09
4. Cehennem Çoçuğu (Söz & Müzik: Nazan Öncel) - 03:31
5. Sus (Söz: Nazan Öncel, Beste: Hamit Ündaş) - 03:02
6. Neva (Akustik) (Beste: Hamit Ündaş) - 02:38
7. Ağlamaya Devam (Akustik) (Beste: Hamit Ündaş) - 03:38
8. Tuttum Bırakmam (Akustik) (Beste: Hamit Ündaş) - 02:21
9. Cehennem Çoçuğu (Akustik) (Beste: Nazan Öncel) - 03:12
10.Ah Anam (Akustik) (Beste: Hamit Ündaş) - 03:36
11.Sus (Akustik) (Beste: Hamit Ündaş) - 02:47


Hatırına Sustum (Albüm, Avrupa Müzik, 27.12.2008)

1- Öp Barışalım
2- Seni Bugün Görmem Lazım
3- Canım Benim Nasılsın
4- Hatırına Sustum
5- Nereye Gitti bu Adam
6- Ankaralı Sevgilim
7- Bu Da Hayat Mı
8- Manzaralı Oda
9- Pollyanna
10-Ali
11-Çiçekçi Geldi
(Tüm şarkılarda Söz ve Müzik: Nazan Öncel)


2009
Hatırına Sustum ([LP=Long Play] Plak Albüm, Avrupa Müzik, 21.05.2009)
(2008 Aralıkta CD ve Kaset olarak çıkarılan albümün Plak olarak YENİDEN BASIMI)

1- Öp Barışalım
2- Seni Bugün Görmem Lazım
3- Canım Benim Nasılsın
4- Hatırına Sustum
5- Nereye Gitti bu Adam
6- Ankaralı Sevgilim
7- Bu Da Hayat Mı
8- Manzaralı Oda
9- Pollyanna
10-Ali
11-Çiçekçi Geldi
(Tüm şarkılarda Söz ve Müzik: Nazan Öncel)

2010
Bizden Sesler -2 / Nazan Öncel & Erdener Koyutürk Düetleriyle (Albüm, Eko Müzik, 01.04.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Sana Kul Köle Olmuştum (Solist: Nazan Öncel, Söz: Erdener Koyutürk, Müzik: Özdener Koyutürk)
2- İşte Sensin Sevdiğim (Düet: Nazan Öncel, Erdener Koyutürk, Söz: Erdener Koyutürk, Müzik: Elias Rahbani)
3- Kader Bu (Solist: Nazan Öncel, Söz & Müzik: Erdener Koyutürk)
4- Ne Günlerdi Onlar (Düet: Nazan Öncel, Erdener Koyutürk, Söz: Erdener Koyutürk, Müzik: Elias Rahbani)
5- Olmayacak (Solist: Nazan Öncel, Söz: Erdener Koyutürk, Müzik: Elias Rahbani)
6- Ey Arkadaşım (Solist: Nazan Öncel, Söz: Erdener Koyutürk, Müzik: Özdener Koyutürk)
7- Dertli Aşık (Solist: Nazan Öncel, Söz & Müzik:: Erdener Koyutürk)
8- Kader Bu (Enstrümantal) (Müzik: Erdener Koyutürk)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.eganba.com
www.kitapsec.com
store.unkapani.digital
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Tuttum Bırakmam (Single, DMC, 27.04.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Tuttum Bırakmam - 03:21
2- Tuttum Bırakmam (Akustik) - 02:25


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.zihni.com
www.nadirkitap.com
www.kitapsan.com.tr
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com

Powertürk Yaz 2010 (Derleme Albüm, DMC, 13.08.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Nazan Öncel - Tuttum Bırakmam (Söz: Nazan Öncel, Müzik: Hamit Ündaş)

2011
Seyyah (Sibel Can Albümü, Emre Grafson Müzik, 05.04.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
7- Sebep (Söz & Müzik: Nazan Öncel)

Hayvan (Albüm, DMC Müzik, 06.06.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Normal
2. Bebek Sevgilim
3. Böyle Konuşma
4. Bebişim
5. Canım Bir Yanlış Yapmak İstiyor
6. Beni Düşün
7. Beni Bu Koca Şehirde Yalnız Bırakma (Söz & Müzik: Nazan Öncel)
8. Çirkin Olsun Benim Olsun
9. Bahanesi Aşktandır
10.Korkunun Üstüne Yürüyorum
11.Normal (Janti Versiyon)
(Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Nazan Öncel)Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.kitapsec.com
www.zihni.com [2.EL]
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2012
Sokak Kızı (Albüm, Avrupa Müzik, 30.05.2012)
(1996'da A3 / İstanbul Plak tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın
1. Ben Sokak Kızıyım
2. Bana Özel
3. Bu İstanbul
4. Erkekler de Yanar
5. Geberik
6. Bırak Seveyim Rahat Edeyim
7. Özgür Çiçek
8. Ölüyorum Anlasana
9. A Bu Dünya
10.Hadi Güneye


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.kitapsan.com.tr
www.kitapsec.com

Hayvan`a Remix (Albüm, A3, 19.07.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1: Hayvan`a Remix
1. Beni Bu Koca Şehirde Yalnız Bırakma (Ozan Öner Mix)
2. Canım Bir Yanlış Yapmak İstiyor (Tok Remix)
3. Böyle Konuşma (Onur Türkyılmaz Mix)
4. Bebek Sevgilim (Armageddon Türk Mix)
5. Normal (Emre Serin Mix)
6. Bebişim (Tufan Taş Mix)
7. Çirkin Olsun Benim Olsun (Armageddon Türk Mix)
8. Bahanesi Aşktandır (Armageddon Türk Mix)
9. Korkunun Üstüne Yürüyorum (Fatih Bahçıvan Mix)
10.Normal (Ersan Ergüner Mix)
11.Normal (Onur Türkyılmaz Mix)
12.Korkunun Üstüne Yürüyorum (Süpermatik Mix)
13.Korkunun Üstüne Yürüyorum (Peterins Mix)
14.Beni Düşün (Onur Türkyılmaz Mix)
15.Böyle Konuşma Elektronika (Onur Türkyılmaz Mix)
CD 2: Hayvan
1. Normal
2. Bebek Sevgilim
3. Böyle Konuşma
4. Bebişim
5. Canım Bir Yanlış Yapmak İstiyor (Söz & Müzik: Nazan Öncel)
6. Beni Düşün
7. Beni Bu Koca Şehirde Yalnız Bırakma
8. Çirkin Olsun Benim Olsun
9. Bahanesi Aşktandır
10.Korkunun Üstüne Yürüyorum
11.Normal (Janti Versiyon)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.zihni.com
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com

Bir Hadise Var (Long Play Plak=LP Albüm, Yaşar Plak, 15.10.2012)
(1992'te YK 20 katalog no. ile CD olarak çıkan albümün LP formatında [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A :
1. Aynı Nakarat
2. Gitme Kal Bu Şehirde
3. Aşık Değilim Olabilirim
4. Leylim Yar
5. Mühürledim Seni Kalbime (Bir Hadise Var)
B :
1. Hadi Hadi Nazlanma
2. Boncuk
3. Hani Böyle Olmazdık
4. Nokta Nokta
5. Ağla Erkeğim Ağla
6. Olmaz Ki (Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Nazan Öncel)

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.kitapsan.com.tr
www.ozhizo.com
www.goldplak.com
www.turnalarplak.com

Ben Böyle Aşk Görmedim (Long Play Plak=LP Albüm, Yaşar Plak, 15.10.2012)
(1994'te CD olarak çıkan albümün LP formatında [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A :
1. Ben Böyle Aşk Görmedim
2. Geceler Kara Tren
3. Dillere Düşeceğiz Seninle
4. Adam Sende Yeter
5. Nazınla Dünya Sazınla Dünya
B :
1. Bu Kaçıncı Bahar
2. Eveleme Geveleme Develeme Bitti
3. Avare Yıllar
4. Aşk Beklemez
5. Bunu Bir Ben Bilirim Bir Allah (Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Nazan Öncel)

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.ozhizo.com
store.unkapani.digital
www.turnalarplak.com

2013
İnsan Neslinin Sonu / Rashit (Albüm, Ada Müzik, 04.03.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
3. Kancalar (feat. Nazan Öncel)

Bir Şarkı Tut / Göç - Sokak Kızı - Demir Leblebi (3xCD Albüm, A3, 06.12.2013)
(Bir Şarkı Tut adıyla 23.12.2005 tarihinde Seyhan Müzik tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1 : Göç
1. Gidelim Buralardan
2. Sen Beni Öldürüyorsun
3. Aşk Olmalı
4. Bir Şarkı Tut
5. Ağlama Gönlüm
6. Nazlı Ay
7. Göç
8. İşiniz Gücünüz Yok Mu Yani
9. Çocuk Kalbim
10.Vesaire
CD 2 : Sokak Kızı
1. Ben Sokak Kızıyım
2. Bana Özel
3. Bu İstanbul
4. Erkekler de Yanar
5. Geberik
6. Bırak Seveyim Rahat Edeyim
7. Özgür Çiçek
8. Ölüyorum Anlasana
9. A Bu Hayat
10.Hadi Güneye
CD 3 : Demir Leblebi
1. Beni Söyletme
2. Bu Havada Gidilmez
3. Kunduram Sandukam Zembilim
4. Aşıklar Parkı
5. Zor Dünya
6. Hızlı Yaşarken
7. Hep Yalnız
8. Kötülere Bi’şey Olmaz
9. Kız Bebek
10.Sokarım Politikana
11.Demirden Leblebi


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

2014
Bazı Şeyler (Albüm, DMC, 27.03.2014)

1. Hadi O Zaman (Feat. Tarkan)
2. Harita
3. Bazı Şeyler
4. Bir Kapıdan Girdim
5. Affola
6. Aşk İşini Biliyor
7. Bir Umut İşte
8. Ceylan
9. Dostlar Kahvesi
10.Ne Güzel Olur
(Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Nazan Öncel)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2015
Aşkitom (Single, DMC, Dijital 21.05.2015, CD 02.06.2015)

1- Aşkitom


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.kitapsan.com.tr
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.de (Almanya)
www.tikla24.de (Almanya)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Aşkitom Club Versiyon (Single, DMC, 06.08.2015)

1- Aşkitom Club Versiyon

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2016
Sakin Ol Şampiyon (Maxi Single, DMC, 02.09.2016)

1- Sakin Ol Şampiyon
2- Madalyon
3- Sakin Ol Şampiyon (Radyo Versiyon)
4- Sakin Ol Şampiyon (Insutrial Pop Versiyon)
(Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Nazan Öncel)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.eganba.com
www.pandamuzik.com
store.unkapani.digital
www.zihni.com
www.kitapsec.com
www.kitapsan.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Unutulmaz Şarkılar / Büyük Besteciler, Büyük Yorumcular [6 CD Pop Albüm, Esen Müzik, 21.12.2016]
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 6 - Nazan Öncel / Hatırına Sustum
1. Öp Barışalım
2. Seni Bugün Görmem Lazım
3. Canım Benim Nasılsın
4. Hatırına Sustum
5. Nereye Gitti bu Adam
6. Ankaralı Sevgilim
7. Bu Da Hayat Mı
8. Manzaralı Oda
9. Pollyanna
10.Ali
11.Çiçekçi Geldi


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.kitapyurdu.com
www.eganba.com
www.tikla24.de (Almanya)

2018
Durum Şarkıları (Albüm, DMC, 19.03.2018)

1. Girizgah
2. Umut
3. Kimler Gelmiş (Feat.Manuş Baba)
4. Siyahlar
5. Bana Bir Sen Yetersin
6. Yaniler
7. İllegal
8. Mükemmel Kusur
9. Kısa Çöp
10.Ben Bir Küçük Harfim
11.Gezgin
12.Kuşlar Da Gitti

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.zihni.com
www.kitapsan.com.tr
www.eganba.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)

Ve Nazan Öncel Şarkıları (Kolektif Albüm, DMC, 14.08.2018)

1. Sezen Aksu - Gitme Kal Bu Şehirde
2. Tarkan - Yalnızlar Treni
3. Sıla - Beni Hatırla
4. Manuş Baba - Bu Havada Gidilmez
5. Koray Avcı - Erkekler De Yanar
6. Göksel - Gidelim Buralardan
7. Eypio - Aynı Nakarat
8. Fatma Turgut - Zor Dünya
9. Mehmet Erdem - A Bu Hayat
10.Çağan Irmak - Göç
11.Ceylan Ertem - Sokak Kızı
12.Neylan Okan - Nazlı Ay
13.Gökhan Türkmen - Nazınla Dünya
14.Hayko Cepkin - Bırak Seveyim Rahat Edeyim

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.kitapsan.com.tr

Yağmur Duası (Dijital&CD Albüm, Yaşar Plak, Dijital 04.07.2018, CD 19.10.2018)
(1982 yılında Tempo Plak tarafından LP Plak olarak çıkarılan albümün yine CD formatında [YENİ BASIMI])

1- Zalimin Zulmü (Söz ve Müzik: Suat Sayın)
2- Hüdaverdi (Söz ve Müzik: Nazan Öncel)
3- Damarımda Kanımsın (Söz ve Müzik: Sinan Subaşı)
4- Şahane Gözler (Söz ve Müzik: Nazan Öncel)
5- Kim Demiş (Söz ve Müzik: Nazan Öncel)
6- Demedim Mi (Söz ve Müzik: Nazan Öncel)
7- Yağmur Duası (Söz ve Müzik: Selahattin Cesur)
8- Kaderimde Hep Güzeli Aradım (Söz: Fethi Dinçer, Müzik: Avni Anıl)
9- Geçti Güzelim (Söz: Muzaffer Kazan, Müzik: Nevzat Alkan)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.eganba.com
www.kitapsan.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)

2019
Yağmur Duası (LP=Longplay] Plak Albüm, Yaşar Plak, 22.02.2019)
(1982 yılında Tempo Plak tarafından LP Plak olarak çıkarılan albümün yine PLAK formatında [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1- Zalimin Zulmü (Söz ve Müzik: Suat Sayın)
2- Hüdaverdi (Söz ve Müzik: Nazan Öncel)
3- Damarımda Kanımsın (Söz ve Müzik: Sinan Subaşı)
4- Şahane Gözler (Söz ve Müzik: Nazan Öncel)
5- Kim Demiş (Söz ve Müzik: Nazan Öncel)
B Yüzü:
1- Demedim Mi (Söz ve Müzik: Nazan Öncel)
2- Yağmur Duası (Söz ve Müzik: Selahattin Cesur)
3- Kaderimde Hep Güzeli Aradım (Söz: Fethi Dinçer, Müzik: Avni Anıl)
4- Geçti Güzelim (Söz: Muzaffer Kazan, Müzik: Nevzat Alkan)

Online PLAKSipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.opus3a.com
www.ozhizo.com
www.zihni.com
www.turnalarplak.com
www.rainbow45records.com
www.turnalarplak.com
www.ozzyturk.com

2020
Bir Hadise Var (PLAK Albüm, Yaşar Plak, 11.08.2020)
(1991 yılında kaset, 1992 yılında YK 20 katalog no. ile CD, 2012 yılında LP (Plak) olarak çıkan albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1- Aynı Nakarat
2- Gitme Kal Bu Şehirde
3- Aşık Değilim Olabilirim
4- Leylim Ya
5- Mühürledim Seni Kalbime (Bir Hadise Var)
A Yüzü:
1- Hadi Hadi Nazlanma
2- Boncuk
3- Hani Böyle Olmazdık
4- Nokta Nokta
5- Ağla Erkeğim Ağla
6- Olmaz Ki

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.ergunplak.com.tr
www.ozhizo.com
www.goldplak.com
www.plak724.com
retroplak.com

2021
İmdat (Single Şarkı, Nazan Öncel, 08.03.2021)

1- İmdat
Resmi Web Sitesi:
www.nazanoncel.net
Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/NazanOncel
Twitter Adresi:
www.twitter.com/nazan_oncel
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/nazanoncel
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/Nazan Öncel Resmi
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Nazan_Öncel
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (13866 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag