Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 450 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 450
Üye: 0
Toplam: 450

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 138,003,794
  • Bugün: 26,298
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2023
  • 03:31 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Neşe Karaböcek
Bookmark and Share
    Geri Dön   (21332 okuma)

Sanatçı: Neşe Karaböcek
NEŞE KARABÖCEK
Asıl adı Neşecan Göktürk olan sanatçımız, 1 Nisan 1947 yılında İstanbul Yeşilköy'de üç katlı ahşap bir evde doğdu. Tezcan, Saniye Gülden (Gülden Karaböcek) ve Gülcan (Gülcan Karaböcek) adında üç, Taner adında (ağabeyi) bir erkek kardeşi vardır.

Henüz 2,5 yaşındayken elindeki çorba kaşığıyla tempo tutarak ‘‘Çile Bülbülüm Çile’’, ‘‘Fincanı Taştan Oyarlar’’, ‘‘Limon Ektim Taşa...’’ gibi şarkıları döktürmektedir. Babası Hüseyin Orhan Göktürk Devlet Demiryolları'ndaki Muhasebe Şefi olarak görevi nedeniyle Ankara'ya taşındılar.

Bunun ardından annesi Arife Göktürk, komşuların da zorlamasıyla, Ankara Radyosu'nda çocuk korosuna götürür. Koroyu yöneten Ayşe Hanım elinde kaşıkla bir profesyonal gibi şarkılar söyleyen küçük Neşecan Göktürk'ü, o çocuk şarkıları söyleyen çocuklarla çalıştırmayı istemeyince annesinin dayatması üzerine, konservatuvara götürmesi için bir kart yazar. Neşecan birkaç gün sonra, büyük bir salonun ortasındaki kuyruklu piyanonun önündedir ve Nazım Ülgen ‘‘çocuk’’u görünce uzunca bir süre şaşırır; çünkü beklediğinden çok küçüktür. Elinde kaşığı ve boyu piyano tuşlarının hizasında olmak üzere Neşecan, ‘‘Çile Bülbülüm’’ isimli şarkıyı seslendirir.

O sıralarda Ankara Devlet Tiyatrosu Küçük Tiyatro Bölümü kurulur. Muhsin Ertuğrul'un talimatıyla gazetelere ilan verilerek, tiyatroya alınacak yetenekli küçükler aranır. Neşecan yine büyük bir salonda, Muhsin Ertuğrul'un karşısındadır. Henüz 3,5 yaşında daha ilkokula bile gitmiyor ve okuma yazması yok iken Oyunu ezberleyerek yine de imtihanı kazanır; üstelik tiyatro, şan ve bale bölümlerine kabul edilir. İlk rolü ‘‘şarkı söyleyen bir kuş’’tur, yaşı 3,5'ken alır bu rolü. Sonra Mümtaz Zeki Taşkın'ın yazdığı iki oyunda başrol oynar: Yıldız Ece ve Kara Böcek. Mümtaz Bey'in hep ‘‘Böcek’’ diye sevdiği ve bu nedenle de adına bu oyunu yazdığı Neşecan, sonraları hep Neşe Karaböcek olarak anılacaktır.

Diğer oyunlardan kat kat fazla oynanan Kara Böcek, Neşecan'ın o küçücük haliyle Cumhurbaşkanı İsmet İnönü ile de tanışmasına vesile olacaktır.

Daha sonra Devlet Operası'na alınır ve Soprano olarak yetiştirilir. Carmen, La Bohem operalarında, Çaykovski'nin Kuğu Gölü'nde yaşını aşan görevler alır. Muhsin Ertuğrul'la Büyükbaba ve Torunu oyununu birlikte oynarlar. Bu arada bir de Halkevi'nde de halk tiyatrosu eğitimi alır. Ve bütün bunlar o henüz ilkokula başlamadan gerçekleşir.

İlkokula Altı yaşında, ikinci sınıftan başlar. Ama aynı zamanda tiyatroda, operada rol alır; bale eğitimine devam eder, bir de üstüne gazinolarda ‘‘solist’’ olur. Yedi yaşındayken, semaverden çay içilip fındık fıstık yenilen Ankara Cebeci Dörtyol Aile Bahçesi'nde sahnede bulur kendini. Ablasıyla birlikte, Karaböcekler olarak türküler söylerler, Safiye Ayla, Hamiyet Yüceses'ten önce! Ama Neşecan tek başına ‘‘Bakmıyor Çeşmi Siyah’’, ‘‘Aheste Çek Kürekleri’’ ve inanması zor ama ‘‘Makber’’i icra etmektedir. Bahçe dolar taşar, Ankara çalkalanır.

Yedi yaşında yaptığı tercih sahneden yana olur. Operayı bırakır ama, okul, konservatuvar ve sahne devam eder. Bu arada Fahri Kopuz'dan, Türk müziği, nota ve solfej dersleri alır. Bir bakarsınız, plakçılar kapıda. Yedi yaşında ilk plağını da doldurur: Bir Arap şarkısı ‘‘Alloma’’ ve ‘‘Tintin Tini Mini Hanım’’.

Ortaokulu bitirince ablası evlenir ve Neşe Karaböcek tek başına sahnelerdedir artık. Ama o batı, özellikle İspanyol müziğine merak sarmıştır. Ankara Radyosu'nda Flamingo Dans Orkestrası eşliğinde Latin Amerika müziği icra eder. Sonra ‘‘Türk müziğinde daha çağa uygun, çok sesli bir değişiklik yapmak lazım’’ der kendi kendine. Bir şarkı bulur, gerçi kendisinden önce 11 kişi tarafından okunmuştur ama meşhur olmamıştır. O ise aradığını bulmuştur; şarkıyı batı enstrümanlarıyla İspanyol tarzında çaldırır ve okur: ‘‘Artık Sevmeyeceğim’’ ve ‘‘Ağlama Değmez Hayat’’ın olduğu 45’lik, 5 MİLYON SATAR! O artık bildiğimiz Neşe Karaböcek'tir. İlk Altın Plak ödülünü o zaman alacak ve sonra bunların sayısını 16'ya çıkarıp, rekorunu hálá daha kimseye kaptırmayacaktır.

Pek çok tarzı dener ve hepsindede başarılı olur. Arabeski çıkaran ve sonra baba Orhan Gencebay'ın karşısında arabeskin annesi olan odur. Ama Klasik Türk Müziği de okumuştur, arabesk de Latin de İspanyol da... Hatta türküler; batı enstrümanlarıyla, ‘‘Pop türkü’’ olarak. Amerika'ya ilk gittiğinde, kimse bilmezken, Türkçe sözlü new age'le döner geri. Hep arar, bir süre sonra kendisi bıkar çünkü. 15-20 yıldır kışları yaşadığı Amerika'da şimdi yine bir ‘‘yeni sound’’ bulmuştur ama buraya gelmesi için biraz erkendir.

Peki bu arada opera? Hálá sever; ama ‘‘bu işlere girince, dönüşü zor olur ya...’’ Yine de ara sıra acaba Opera'ya başvursam mı, diye düşünmeden edemez.

Neşe Karaböcek 13 Ağustos 1974 tarihinde Tevfik Yener ile evlenir. Biri ilk evliliğinden olmak üzere iki oğlu vardır (Alper ve Hasan).

1971 yılında İzzet Günay ve Yıldız Kenter ile başrollerini paylaştığı, senaryosunu Ömer Lütfi Akad'ın hazırladığı Erman Film tarafından yapılan ‘‘Anneler ve Kızları’’ isimli sinema filminde yer aldı. Bu filmde seslendirdiği iki şarkıdan ‘‘Kulakların Çınlasın / Ben Gamlı Hazan’’ bir 45’likte de yayınlandı. Ertesi yıl 1972'de de başrollerini Salih Güney ve Orçun Sonat ile paylaştığı bir Pesen Film yapımı ‘‘Ah Koca Dünya’’ isimli filmde oynar. Bu film 1979'da ‘‘Dert Şarkısı’’ ismiyle sinemalarda tekrar gösterime girmişti. 1972'de yine Pesen Film yapımcılığında ‘‘Aşk Sepeti’’ isimli Ünsal Emre ile başrollerini paylaştığı filmi çevirdi.

1973'te üç filmde görüyoruz. Biri Pesen Film yapımcılığında Orçun Sonat ile çevirdiği filmin ismi ‘‘Sevda Yolu’’ idi. Diğeri de Saner Film yapımcılığında Engin Çağlar ile başrol paylaştığı ‘‘İNTİZAR’’, bir diğeri de yine Saner Film yapımcılığındaki Salih Güney ile birlikte oynadığı ‘‘Niyet’’.

1974 yılında yine Saner Film yapımcılığında ‘‘Almanya'da Bir Türk Kızı’’ isimli filmi Engin Çağlar ile çevirdi. Aynı yıl Özer Filmin İzzet Günay ile başrollerini paylaştığı ‘‘Kısmet’’ isimli bir sinema filmi daha çevirdi. Aynı isimli şarkıyı filmde seslendirdi. 1975'te çevirdiği tek film İzzet Günay ile birlikte 'Duyun Beni' 1976'ta da Orçun Sonat ile birlikte ‘‘Kuklalar’’ filmi. Uzun bir aradan sonra çevirdiği film, 1986'da Bülent Bilgiç ile birlikte ‘‘Kertenkele’’ isimli filmdi.

16 Altın 45’lik plak, 2 Altın Long Play, 1 Altın Bülbül (5 Adet Altın 45’lik yerine verilmiştir.) 2 Altın Kaset, 1 Altın Heykel ve çok sayıda dergi, gazete, mecmua adına verilen ödüllerle sanat dünyasındaki rekorun sahibidir. Ayrıca Bing Crosby'den sonra dünyada en çok altın plak alan 2. sanatçıdır.

1980'de kendisinin kurduğu Altın Plak etiketiyle 1980'den itibaren 1995'e kadar tüm albümlerini kendi şirketinden çıkardı. Kendi şirketinden çıkardığı son albüm 2002 yılında "Sabır Allah Sabır" idi.

Neşe Karaböcek’in albümü “Bir Tanem” Yavuz Burç Plakçılık markasıyla yayımlanıyor.

Ülkemizin yetiştirdiği en değerli bayan solistlerden Sayın Neşe Karaböcek' in en değerli albümü "Bir Tanem" birbirinden özel ve sevilen eserlerden oluşuyor. Albümdeki şarkıların bazıları; “Ay İnce Cam Gibi”, “Allah Derim”, “Mektup” ve daha niceleri. Gerçek bir müzik ziyafeti olan albüm müzikseverle buluşuyor.

Neşe Karaböcek’in “Bir Tanem” albümü Yavuz Burç Plakçılık markasıyla 2 Aralık 2014 tarihinde tüm müzik marketlerde…

Filmografi:
Anneler ve Kızları (1971)
Aşk Sepeti (1972)
Ah Koca Dünya (1972)
Sevda Yolu (1973)
Niyet (1973)
İntizar (1973)
Kısmet (1974)
Almanya'da Bir Türk Kızı (1974)
Duyun Beni (1975)
Kuklalar (1976)
Kertenkele (1986)
Dert Şarkısı (1979 - 1972'deki Ah Koca Dünya filminin ismi değiştirildi)
Düğün Şarkıcısı (2008) (TV Dizisi)

Diskografi:
Açıklama: 45lik* şeklinde işaretli olanlar aynı zamanda 78lik taş plak olarak da yayınlandı anlamına gelmektedir.

1954

Allome / Tin tin tini mini Hanım (Ankara Karaböcekler) (78’lik, Columbia Plak RT 17971)

1959

Sonsuz Karanlıkta Leyla / Doymadım Sana (45lik*, Pathe Plak PT 43)


Belki Bir Sabah Geleceksin / Derdimden Anlayan Yok (45lik*, Pathe Plak PT 44)


Unutamam Seni / Maniki Dünya (Hintçe) (45lik*, Pathe Plak PT 54)

1960

Gözümün Nuru / Kaçamazsın (45lik, Pathe Plak PT 63)

1961

Alaasfuriye (Arapça) / Ah Şu Dünya (45lik*, Pathe Plak PT 97)


Şişeler (Rumca) / Bir Vefasıza Kandım (45lik*, Pathe Plak PT 98)

Yıllar Boyu / Kızıl Bir Ocak Gibi (45lik*, Pathe Plak PT 99 1963)


O Beni Bir Bahar Akşamı / Yine Hülyalara Daldı Gözlerin (45lik*, Pathe Plak PT 139)

Dertli Kervan / Ellere Bırakmam Seni (45lik, Pathe Plak PT 140)

1962
Baygınım Güler Yüzüne / Çatma Kalem Kaşlarını (45lik, Pathe Plak PT 141)

Sevgili Bebeğim / İki Gönül Bir Olunca (45lik*, Pathe Plak 186)

Bağa Girdim Nar İçin / Sana Ben Gönlümü Verdim (45lik, Pathe Plak 187)


Kara Dut / Hayati Esmerani (Arapça) (45lik, Pathe Plak PT 216)

Türlü Renkten Al Geldi (Ninni) / Aşkını Neden Gizledin (45lik, Pathe Plak PT 217)

1963
Anam Benim Canım Benim / Dal Bastı Kiraz Gibi (45lik, Pathe Plak PT 357)

Ay Işığı Altında / Belki Bir Gün Gelecek (45lik, Pathe Plak PT 358)


Sensiz Geçen Günler / Bir Zalimin Uğruna (45lik, Pathe Plak PT 387)

Kader Rüzgarı / Bir Gördüm Bir Kaybettim (45lik, Pathe Plak PT 388)

Aşka İnanma / Yaz Gelende (45lik, Pathe Plak PT 389)


Gelme Artık / Derman (45lik, Pathe Plak PT 398)

1964

Bir Zamanlar / Intaal Ferah (Arapça) (45lik, Diskofon Plak 5017)


Çiçek Gibisin / Sarışınlar (45lik, Diskofon Plak 5021)


Mehtap Yüzlü Güzel / Şimdi O Güzel (45lik, Diskofon Plak 5022)


Seneler Geçse de / Siyah İnci (45lik, Diskofon PLak 5047)


Bir Yetimin Şarkısı / Çok Çektirdin Bana (45lik, Diskofon Plak 5048)


Bende Talih Olsaydı / Kimsesiz Gazeteci (45lik, Diskofon Plak 5049)

Gülmek Bana Hayal Oldu / Sen Gittin Gideli (45lik, Diskofon Plak 5067)

Neden Terkettin Beni / Kara Gözlüm (45lik, Diskofon Plak 5068)

Günah Değil mi / Bak Bak (45lik, Diskofon Plak 5069)

1965

Belki Bir Gün Gelecek / Sormayın Halimi (45lik, Diskofon Plak 5070)

Ölsem de Yine / Ne Kadar Özledim (45lik, Diskofon Plak 5071)

Kaderi Elinle Çizersin / Canım Benim Cicim Benim (45lik, Diskofon Plak 5072)


Hayat İlk Sevgiyle Başlar / Dertsiz Olsam İçer miyim (45lik, Grafson Plak 3400)


Beni Terkedip Gidersin / Yollarımız Ayrıldı (45lik, Grafson Plak 3401)

1966
Ayrılamam Senden / Sana Uğurlar Ola (45lik, Grafson Plak 3402)


Avare Derler Bana / Beklerim Seni Her Gün (45lik, Grafson Plak 3425)


Aşk Yolcusu / Kalbimde Mekan Kursan (45lik, Grafson Plak 3516)


Neyim Var / Yasak Aşk (45lik, Grafson Plak 3517)


Dile Düştüm Ben Dile / Ayrıldı Yollarımız (45lik, Grafson Plak 3573)


Yak Bir Sigara / Olmaz Olsun Böyle Sevda (45lik, Grafson Plak 3574)

Bahtım Kara Saçım Ak / Ah Ettikçe (45lik, Grafson Plak 3575)


Ateş Olmadan Duman Tüter mi? / Gönülde Yaş Olur mu? (45lik, Grafson Plak 3576)

Sonbahar Güneşi / İçenlerin Dünyası (45lik, Sakarya Plak)


Allah Acısın Bana / Aç Kalbinin Kapısını (45lik, Sakarya Plak 18)

Sonbahar Güneşi / İçenlerin Dünyası (45lik, Sakarya Plak)

1967

San Gam / Aşk Tatlı Bir Oyundur (45lik, Cem Plak 708)

Her Meyhane Zindan / Sevenlerin Günahı Yok (45lik, Cem Plak 709)

Aşkımızı Mahvettin / Çile Çekmeye mi Geldim (45lik, Cem Plak 710)

Sevgilim Yetmez mi / Gelmedin Bir Defa Sen (45lik, Cem Plak 711)

Böyle Gelmiş Böyle Gider / Seni Sevmekle Kendimi Yaktım (45lik, Cem Plak 761)

Sevemem Bir Daha / Unut Artık İsmimi (45lik, Cem Plak 762)

1968
Hayatım Zindan Oldu / Ekmek Parası (45lik, Cem Plak)

Özlemedin mi Beni / Sana Aldandım (45lik, Cem Plak)


Ölürsem Öleyim / Dinmiyor Hiç (45lik, Cem Plak)


Unutamam Seni / O Beni Bir Bahar Akşamı (45lik, Pathe 710)

(LP Albüm, Grafson Plak LP. 7018)

A - Yüzü
1 - Kalbimde Mekan Kursan
2 - Beni Terk Edip
3 - Yollarımız Ayrıldı
4 - Sana Uğurlar Ola
5 - Neyim Var
6 - Dertsiz Olsam
B - Yüzü
1 - Hayat İlk Sevgiyle Başlar
2 - Dile Düştüm Ben Dile
3 - Ayrıldı Yollarımız
4 - Avare Derler Bana
5 - Yasak Aşk
6 - Yak Bir Sigara

1969
Uğur Böceği (LP Albüm, Grafson Plak LP 7058)

A - Yüzü
1 - Allah Acısın
2 - Aç Kalbinin Kapısını
3 - İçenlerin Dünyası
4 - Sonbahar Güneşi
5 - Ateş Olmadan Duman Tüter mi?
B - Yüzü
1 - Zinguala
2 - Ne Yaptım Kendimi Nasıl Aldattım
3 - Azizem
4 - Damarımda Kanımsın
5 - Eyvah

1970

Artık Sevmeyeceğim (Söz ve Müzik: Suat Sayın, Aranje: Ünol B. Gönenç) / Ağlama Değmez Hayat (Söz: Cengizhan Altıntaş, Müzik: Mehmet Ilgın, Aranje: Neşe Karaböcek) (45lik, Alp Plak 2501) (Altın Plak)


Bana Çok mu Görüyorsun / Benim de Canım Var (45lik, Alp Plak 2502)


Zinguala / Azizem (45lik, Alp Plak 2503)


Damarımda Kanımsın / Eyvah (Kendim Ettim Kendim Buldum) (45lik, Alp Plak 2504)


Makber / Bakmıyor Çeşm-i Siyah (45lik, Alp Plak 2505)


Yarım Kalan Aşk / Unuttun Beni Zalim (45lik, As Plak 5501)


Seher Vakti / Uykuda mısın Sevgili Yarim (45lik, As Plak 5502)


Ömrümce Hep Adım Adım / Aşkın Kanunu (45lik, As Plak 5503)

Küçük Long Play (EP, As Plak 801)

A Yüzü:
1- Sensiz Kalan Gönlümde
2- Ömrümce Hep Adım Adım
3- Arım Balım Peteğim
B Yüzü:
1- Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar
2- Kıskanırım Seni Ben
3- Adını Anmayacağım

Mini Long Play (EP, As Plak 802)

A Yüzü:
1- Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar
2- Bir İhtimal Daha Var
3- Bir Sevda Geldi Başıma
B Yüzü:
1- Enginde Yavaş Yavaş
2- Yarım Kalan Aşk
3- Aşkın Kanunu


Kıskanırım Seni Ben / Bile Bile (45lik, As Plak 5504)

Bile Bile / Kıskanırım Seni Ben (45lik, Türkofon Plak 1535, Almanya)


Arım Balım Peteğim / Dert Ortağım (45lik, As Plak 5510) / Dert Ortağım (45lik, As Plak 5510)


Adını Anmayacağım / Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim (45lik, As Plak 5511)


Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar / Dört Mevsimde Sen (45lik, As Plak 5512)


Tatlı Dillim, Güler Yüzlüm / Katip Arzuhalim Yaz Yare Böyle (45lik, As Plak 5518)


Oyun Bitti / Nerden Düştüm Ben Bu Aşka (45lik, As Plak 5519)


Nasıl Geçti Habersiz / Sevmekten Kim Usanır (45lik, As Plak 5520)


Kulakların Çınlasın / Ben Gamlı Hazan (45lik, As Plak 5521)


Zahidem / Kaşların Kara Leylam (45lik, As Plak 5522)


Kulakların Çınlasın (Farklı Bir Versiyon) / Oyun Bitti (Farklı Bir Versiyon) (45lik, As Plak 5523)

Kulakların Çınlasın / Oyun Bitti (45lik, Türkofon Plak 1564, Almanya)

Katip Arzuhalim Yaz Yare Böyle / Tatlı Dillim Güler Yüzlüm (45lik, Türkofon Plak 1555, Almanya)


Ayrılık Günü / Aşık Olamıyorum (45lik, Türkofon Plak 1565, Almanya)

Neşe Karaböcek (LP Albüm, As Plak KÖ. LP 1001)

A - Yüzü
1 - Sensiz Kalan Gönlümde
2 - Ömrümce Hep Adım Adım
3 - Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar
4 - Bir İhtimal Daha Var
5 - Arım Balım Peteğim
6 - Aşkın Kanununu Yazsam Yeniden
B - Yüzü
1 - Enginde Yavaş Yavaş
2 - Yarım Kalan Aşk
3 - Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim
4 - Kıskanırım Seni Ben
5 - Bir Sevda Geldi Başıma
6 - Adını Anmayacağım

Arranjmanlar (LP Albüm, As Plak KÖ. LP 1002)

A - Yüzü
1 - Yarım Kalan Aşk
2 - Unuttun Beni Zalim
3 - Seher Vakti
4 - Uykudamısın Sevgili Yarim
5 - Ömrümce Hep Adım Adım
6 - Aşkın Kanunu
B - Yüzü
1 - Kıskanırım Seni Ben
2 - Bile Bile
3 - Arım Balım Peteğim
4 - Dert Ortağım Benim
5 - Adını Anmayacağım
6 - Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim

1972
Ayrılık Günü / Aşık Olamıyorum (45lik, As Plak 5526)

(Ah) Koca Dünya / Atsan Atılmaz Satsan Satılmaz (45lik, As Plak 5527)

Yananı Allah Görür / Senin İçin (45lik, As Plak 5528)


Son Hatıra / Aşkına Doyum Olmaz (45lik, As Plak 5529)

Eşsiz Sevgilim Benim / Geri Dönülmez Yoldayım (45lik, As Plak 5530)

O Ağacın Altını Şimdi Anıyormusun? / Boş Gönül Kuşsuz Kafes (45lik, As Plak 5531)

Elveda Meyhaneci / Bu Nasıl Aşk Böyle (45lik, As Plak 5535)


Mavi Dünyam Benim / Alım Yeşilim Sarım (45lik, As Plak 5538)

Züleyha / Yeşilim Yeşilim Aman (45lik, As Plak 5539)

Aşka Saygın Varsa (Aranj.Orij.: Taka Takata-Paco Paco) / Gelinlik giydim (45lik, As Plak 5540)

(LP Albüm, As Plak LP 1003)
A - Yüzü
1 - Büyük Aşkların Kaderi
2 - O Agacın Altını Şimdi Anıyormusun ?
3 - Nerden Düştüm Ben Bu Aşka
4 - Nasıl Geçti Habersiz
5 - Kulakların Çınlasın
6 - Senin İçin
B - Yüzü
1 - Boş Gönül Kuşsuz Kafes
2 - Sevmekten Kim Usanır
3 - Artık Gel Ne Olur
4 - Ben Gamlı Hazan
5 - Yananı Allah Görür
6 - Oyun Bitti

(Hatırla) (LP Albüm, Aranjman Long Play, As Plak LP 1005)
A - Yüzü
1 - Geri Dönülmez Bir Yoldayım
2 - Ayrılık Günü
3 - Eşsiz Sevgilim Benim
4 - Hatırla Hatırla
5 - Zahidem
6 -Aşkına Doyum Olmaz
B - Yüzü
1 - Son Hatıra
2 - Bu Nasıl Aşk Böyle
3 - Dört Mevsimde Sen
4 - Atsan Atılmaz Satsan Satılmaz
5 - Katip Arzuhalim Yaz Yare Böyle
6 - Kaşların Kara Kara Leylam

Nasıl Geçti Habersiz / Oyun Bitti (45lik, Türkofon Plak 8842, Almanya)

1973
İntizar / Karlı Bir Kış Günü (45lik, As Plak 5543)

Hatırla / Sevme Beni Artık (45lik, As Plak 5544)

Geçmiş Ola / Geç Anladım (45lik, As Plak 5545)

Yorgun Gönüller / Madem Küstün Dargındın (45lik, As Plak 5548)

Pişman Olur da Bir Gün / Elbet Bir Gün Buluşacağız (45lik, As Plak 5549)

Sevda Yolu / Kime Niyet Kime Kısmet (45lik, As Plak 5555)

(LP Albüm, Aranjman Long Play As Plak LP 1006)
A - Yüzü
1 - Kulakların Çınlasın
2 - Gelinlik Giydim
3 - Aşık Olamıyorum
4 - Aşka Saygın Varsa (Taka Taka)
5 - Sevme Beni Artık
6 - Züleyha
B - Yüzü
1 - Elveda Meyhaneci
2 - Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar
3 - Oyun Bitti
4 - Koca Dünya
5 - Tatlı Dillim Güler Yüzlüm
6 - Yeşillim, Yeşillim Aman

(LP Albüm, Aranjman Long Play As Plak LP 1007)
A - Yüzü
1 - İntizar
2 - Elbet Birgün Buluşacağız
3 - Çıra Gibi Yanıyorum
4 - Yaylı Tambur Taksimi
5 - Ruhuma Gecenin Matemi Doldu
6 - Mavi Dünyam Benim
B - Yüzü
1 - Pişman Olurda Birgün
2 - Madem Küstün Dargındın
3 - Ut Taksimi
4 - Yorgun Gönüller
5 - Karlı Bir Kış Günü
6 - Alım Yeşilim Sarım

Neşe Karaböcek 1 (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 9000 043, Almanya)

Neşe Karaböcek 2 (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 9000 080, Almanya)

1974
Aşk Hasreti / Gönül Dağı (45lik, As Plak 5562)

Demiyom mu / Artık Bu Solan Bahçede (45lik, As Plak 5563)

Dünden Beri / Senin Yerinde Olsam (45lik, As Plak 5568)

Büyük Aşkların Kaderi / Artık Gel Ne Olur (45lik, As Plak 5572)

Bir İhtimal Daha Var / Enginde Yavaş Yavaş (45lik, As Plak 5576)

Niyet / Hatıralar (45lik, Elenor Plak 1001)

Aşk ve Gurur / Gurbet (45lik, Elenor Plak 1002)

Demiyom mu / Boşvermişim (45lik, Elenor Plak 1003)

Anlatılmaz Bin Dert İle / Çaya İner Ağlarım (45lik, Elenor Plak 1017)

Yalancı Yarim / Bu Yara Başka Yara (45lik, Elenor Plak 1018)

Dertler Benim Olsun / At Kadehi Elinden (45lik, Kervan Plak 71)

Duydum ki Unutmuşsun / Saymadım Kaç Yıl Oldu (45lik, Kervan Plak 74)

Gönül / Köle (45lik, Kervan Plak 80)

Kısmet (Aynı isimli filmden) (Aranjman, Orij.: Nehna Wel (Ouel) Amar Jirane-Fairuz / Demedim mi Ben Sana (45lik, Kervan Plak 81)

Yürekler Acısı / Sen Gidince (45lik, Kervan Plak 82)

(LP Albüm, Elenor Plak LP 1022)
A - Yüzü
1 - Hüzzam Peşrevi
2 - Gecenin Matemi
3 - Ümidini Kirpiklerine Bağladı Gönlüm
4 - Klarnet İle Geçiş Taksimi
5 - Sönmez Artık Yüreğimde
6 - Gurbet O Kadar Acıki
7 - Gönül Dağı
B - Yüzü
1 - Piyano İle Nihavent Açış
2 - Doyamadım Sana
3 - Gözemi Geldik
4 - Kanun Taksimi
5 - Bakmıyor Çeşm-i Siyah
6 - Makber
7 - Aşk Ve Gurur

Niyet (LP Albüm, Elenor Plak LP 1029)
A - Yüzü
1 - Niyet
2 - Hatıralar
3 - Demiyom mu ?
4 - Boşvermişim
5 - Yalancı Yarim
B - Yüzü
1 - Bir Bahar Akşamı
2 - Demedim Hicranımı
3 - Anlatılmaz Bir Dert İle
4 - Çaya İner Ağlarım
5 - Bu Yara Başka Yara
6 - Elbet Birgün Buluşacağız

Neşe Karaböcek 1 (Kaset Albüm, Türküola Kaset 9000 48, Almanya)

1- Artık Sevmeyeceğim
2- Ağlama Değmez Hayat
3- Ömrümce Hep Adım, Adım
4- Kıskanırım Seni Ben
5- Gök Yüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar
6- Adını Anmayacağım
7- Bitmese Bu Aşk Oyunu (Dört Mevsimde Sen)
8- Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim
9- Bir Sevda Geldi Başıma
10-Enginde Yavaş, Yavaş
11-Yarım Kalan Aşk
12-Aşkın Kanunu
13-Bir İhtimal Daha Var
14-Dert Ortağım
15-Azizem
16-Bana Çokmu Görüyorsun
17-Benimde Canım Var

Neşe Karaböcek 2 (Kaset Albüm, Türküola Kaset 9000 80, Almanya)

Kısım 1:
1. Koca Dünya
2. Atsan Atılmaz Satsan Satılmaz
3. Ayrılık Günü
4. Aşık Olamıyorum
5. Kulakların Çınlasın
6. Oyun Bitti
7. Zahidem
8. Kaşların Kara Kara Leylam
9. Bile Bile
Kısım 2:
1. Katip Arzuhalim Yaz Yare Böyle
2. Tatlı Dillim
3. Seher Vakti
4. Uykudamısın Sevgili Yarim
5. Damarımda Kanımsın
6. Eyvah
7. Arım Balım Peteğim
8. Dört Mevsimde Sen
9. Sevmekten Kim Usanır

Neşe Karaböcek 3 (Kaset Albüm, Türküola Kaset 9000 117, Almanya)

Kısım 1:
1- Züleyha
2- Yeşillim
3- Elveda Meyhaneci
4- Bu Nasıl Aşk Böyle
5- Hatırla
6- Yananı Allah Görür
7- Boş Gönül Kuşsuz Kafes
8- Mavi Dünzam Benim
Kısım 2:
1- Gelinlik Giydim
2- Geç Anladım
3- Geçmiş Ola
4- Eşsiz Sevgilim Benim
5- Geri Dönülmez Yoldayım
6- O Ağacın Altını
7- Senin İçin (Ahu Gözlüm)
8- Alım Yeşillim Sarım

1975
Kadehinde Zehir Olsa / Dert Şarkısı (45lik, Kervan Plak 85)

Suçum Nedir? / Kırk Yıllık Dost Gibiyiz (45lik, Kervan Plak 87)

Duyun Beni / Ne Umdum Ne Buldum (45lik, Kervan Plak 88)

Unut Onu Arkadaş / Usul Usul (45lik, Kervan Plak 96)

Deli Gibi Sevdim / Gözyaşı Yalan Söylemez (Altın Plak) (45lik, Kervan Plak 101)

(LP Albüm, Kervan Plak LP 14)
A - Yüzü
1 - Ümidini Kirpiklerine
2 - Silemezler Gönlümden
3 - Gezdiğim Dikenli Aşk Yollarında
4 - Viola Taksimi - Gözemi Geldik
5 - Gönül
6 - Bir Gece Ansızın Gelebilirim
B - Yüzü
1 - Yaylı Tambur Taksimi - Ne Gelen Var Ne Haber Var
2 - Saymadım Kaç Yıl Oldu
3 - O Gece
4 - Duydum ki Unutmuşsun
5 - Ut Taksimi - Sönmez Artık Yüreğimde
6 - Derdimi Anlatırdım

(LP Albüm, Midi LP 4 As Plak)
1 - Pişman Olur Da Bir Gün
2 - Madem Küskün Dargındın
3 - O Ağacın Altı
4 - Demiyom mu
B - Yüzü
1 - İntizar
2 - Artık Bu Solan Bahçede
3 - Gönül Dağı
4 - Koca Dünya

Neşe Karaböcek (Kaset Albüm, Fono Müzik 14)

Kısım A:
1- Kadehimde Zehir Olsa
2- Söyle Başka Suçum Nedir
3- Özlem Rıhtımı
4- Unut Onu Arkadaş
5- Bu Yalnız Geceler
Kısım B:
1- Saymadım Kaç Yıl Oldu
2- Gönül
3- Neden Saçların Beyazlamış
4- Kırk Yıllık Dost Gibiyiz
5- Evet Diye Başladım

Neşe Karaböcek (Kaset Albüm, Minareci Kaset 3119, Almanya)


Neşe Karaböcek 2 (Kaset Albüm, Minareci Kaset 31419, Almanya)


Neşe Karaböcek 4 (Kaset Albüm, Türküola Kaset 0327, Almanya)


Neşe Karaböcek 5 (Kaset Albüm, Türküola Kaset 0342, Almanya)


Neşe Karaböcek 6 (Kaset Albüm, Türküola Kaset 0348, Almanya)


1976
Batsın Bu Dünya / Perişan (45lik, Kervan Plak 110)


Allah Aşkına / Ben Böyle de Yaşarım (45lik, Kervan Plak 118)

Yaşadım mı Öldüm mü / Kaç Kadeh Sustu (45lik, Kervan Plak 121)

Deli Gibi Sevdim (LP Albüm, Kervan Plak LP 17)
A - Yüzü
1 - Deli Gibi Sevdim
2 - Göz Yaşları Yalan Söylemez
3 - Kırk Yıllık Dost Gibiyiz
4 - Suçum Nedir ?
5 - Özlem Rıhtımı
6 - Unut Onu Arkadaş
B - Yüzü
1 - Duyun Beni
2 - Dertler Benim olsun
3 - Köle
4 - Kadehinde Zehir Olsa
5 - Ne Umdum Ne Buldum
6 - At Kadehi Elinden

Neşe Karaböcek (Kaset Albüm, Kervan 102)

Neşe Karaböcek 7 (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 607, Almanya)

1977
Sarhoşun Biri / Kemancı (45lik, Kervan Plak 136)

Dünden Bugüne (LP Albüm, Türü: Arabesk, Kervan Plak LP 20)
A - Yüzü
1 - Bir Öptüm
2 - Ayrılık Vakti
3 - Gülünce Gözlerinin İçi Gülüyor
4 - Yaşadım mı Öldüm mü
5 - Kanun Taksimi
6 - Kaç Kadeh Sustu
7 - Hecine Gönlüm Hecine
B - Yüzü
1 - Bu Yerler Ne Füsunkardı
2 - Ne Yaptım Kendimi Nasıl Aldattım
3 - Klarnet Taksimi
4 - Sabret Gönül
5 - Ayrılık Yarı Ölmekmiş
6 - Beklerim Hergün Bu Sahillerde
7 - O Dudaklar

Neşe Karaböcek - 1 (Kaset Albüm, Kervan MC 102)

Neşe Karaböcek&Orhan Gencebay - 1 (Kaset Albüm, Kervan MC 118)

Neşe Karaböcek - 3 (Kaset Albüm, Kervan MC 124)

Neşe Karaböcek. 8 (Dünden Bugüne) (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 662, Almanya)

Neşe Karaböcek. 9 (Deli Gibi Sevdim) (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 697, Almanya)

1978
Seni Buldum Ya / Yali Yali (45lik, Kervan Plak 143)

Geiger (Kemancı) / Careless Love (45lik, Kervan Plak 146)

Uğur Böceği (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 1156, Almanya)

1979
Dost Bahçesi (LP Albüm, Kervan Plak LP 43)
A - Yüzü
1 - Dost Bahçesi (Aranjman, Orij.:Irjahee Ya Alf Laila-Fairuz)
2 - Yaban Ekmek
3 - Dünyanın Tadı Tuzu
4 - Akşam Oldu Hüzünlendim
5 - Baharı Bekleyen
6 - Aradı Buldu Beni (Aranjman, Orij.:Rejhet El Shatweye-Fairuz)
7 - Toprak
B - Yüzü
1 - Ayrılık Kolyesi
2 - Vara Vara
3 - Mektup Selam Söyle
4 - Bahçenizde Gül Var Mı
5 - İçelim Dostum
6 - Hayli Zamandır
7 - Bizi Kıskanan Gözler

Dost Bahçesi (Kaset Albüm, Kervan MC 045)

Dost Bahçesi (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 1309, Almanya)

1980

Ümit Çiçekleri / Aldanmaya Paydos (45lik, Altın Plak 801)

Şu Karşıki Evde Bir Çocuk Doğmuş (LP Albüm, Kervan Plak LP 409)
A - Yüzü
1 - Şu Karşıki Evde Bir Çocuk Doğmuş
2 - Bir Zamanlar Gönlüme
3 - Karagözlüm
4 - Geçiverdi Ömrümüz
5 - Ben Bir Garip Bülbülüm
6 - İster Sev İster Sevme
B - Yüzü
1 - Beddua
2 - Aşkınla Bin Defa Ölsem
3 - Aşk Ve Sevgi
4 - Gözlerine Yaş Olayım
5 - Ben Onu Arıyorum

Beddua (Kaset Albüm, Kervan MC 046)

Zinguala (Kaset Albüm, Minareci Kaset No. 3509. 14, Almanya)

Beddua (Kaset Albüm, Uzelli Kaset No. 580, Almanya)

Neşe Karaböcek / Ahmet Özhan (Kaset Albüm, Uzelli Kaset No. 618, Almanya)

1981
Canım Dinleyicilerim (LP Albüm, Altın Plak LP 001 & MC 811 )
A - Yüzü
1 - Açış Müziği - Konuşma
2 - Duymak İstiyorum
3 - Kısmet Değilmiş
4 - Bahar Bitti
5 - Önemli Değil
6 - Sana Tiryaki Olmuşum
B - Yüzü
1 - Sevecek Hal Kalmadı
2 - Bir Tuhafım Bu Akşam
3 - Ya Leylu (Arapça)
4 - Zeytin Gözlüm
5 - Adım Yalnızlık Benim
6 - Dünya Sarhoş

Canım Dinleyicilerim (LP Albüm, Türküola Plak LP 384, Almanya)

Canım Dinleyicilerim (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 1395, Almanya)

Neşe Karaböcek (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 1428, Almanya)

Gel Gel Bekletme (Kaset Albüm, Minareci Kaset No 3706 , Almanya)
(Gönül Yazar eserleri ile birlikte karışıkk bir kaset)

1982
Yedi Renk (LP Albüm, Altın Plak LP 004 & MC 004)
A - Yüzü
1 - Günün birinde
2 - Kabahatim büyüktür
3 - Fülfül Kız (Biber Kız)
4 - Ölmeden gel
5 - Gece Yaman Uzundur
6 - Şirindir
B - Yüzü
1 - Sen Gelmez oldun
2 - Ne Yapsak Ne Etsek
3 - Ayda Yılda Bir Pazar
4 - Kader Utansın
5 - Gönlüm Uşak gibi
6 - Nazlı Bülbül

Uğur Böceği (LP Albüm, Türküola Plak LP 402, Almanya)
A - Yüzü
1 - Artık Sevmeyeceğim
2 - Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim
3 - Enginde Yavaş Yavaş
4 - Elveda Meyhaneci
5 - Ayrılık Günü
6 - Elbet Bir Gün Buluşacağız
B - Yüzü
1 - Anlatılmaz Bin Dert İle
2 - Arım Balım Peteğim
3 - Sönmez Artık Yüreğimde
4 - Ümidimi Kirpiklerine
5 - Yalancı Yarim
6 - Kulakların Çınlasın

Yedi Renk (LP Albüm, Türküola Plak LP, Almanya)
A - Yüzü
1 - Günün Birinde
2 - Kabahatim büyüktür
3 - Fülfül Kız (Biber Kız)
4 - Ölmeden Gel
5 - Şirindir
B - Yüzü
1 - Sen Gelmez Oldun
2 - Ne Yapsak Ne Etsek
3 - Ayda Yılda Bir Pazar
4 - Gönlüm Uşak gibi
5 - Nazlı Bülbül

Yedi Renk (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 1584, Almanya)

1983
Yağmur Altında (Civelek) (LP Albüm, Altın Plak LP 005 / Uzelli MC 004)
A - Yüzü
1 - Sizden Biri
2 - Gündüzüm Seninle
3 - Affetmem Asla Seni
4 - Kaderimde Hep Güzeli Aradım
5 - Bir Sevgi İstiyorum
6 - Yağmur Altında
B - Yüzü
1 - Bütün Kuşlar Vefasız
2 - Sevda Basamağı
3 - Eski Dostlar
4 - Bana Nasıl Vazgeç Dersin
5 - Mevsimler Yas Tutup Çöller Ağlasın
6 - Civelek

Kader Utansın (LP Albüm, Türküola Plak LP, Almanya)
A - Yüzü
1 - Adım Yalnızlık Benim
2 - Kader Utansın
3 - Gece Yaman Uzundur
4 - Tren
5 - Aşkın Okulu Olmaz
B - Yüzü
1 - Ümit Çiçekleri
2 - Ne Bahtiyarlık
3 - Ayrılık Günü
4 - Sevda Yolu
5 - Son Hatıra

Sonbahar Güneşi (LP Albüm, Türküola Plak LP 7371, Almanya)
A - Yüzü
1 - Duydum ki Unutmuşsun
2 - Saymadım Kaç Yıl Oldu
3 - Gönül
4 - O Gece
5 - Sonbahar Güneşi
6 - Duyun Beni
B - Yüzü
1 - Batsın Bu Dünya
2 - Kırk Yıllık Dost Gibiyiz
3 - Kadehinde Zehir Olsa
4 - Yürekler Acısı
5 - Demedim mi Ben Sana
6 - Suçum Nedir?

Kader Utansın (Seçmeler) (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 1672, Almanya)

Yağmur Altında (Kaset Albüm, Uzelli Kaset No. 941, Almanya)

1984
Kertenkele (LP Albüm, Altın Plak LP 006 & MC 006)
A - Yüzü
1 - Kertenkele
2 - Doğmuşum Avare
3 - Ben Zaten Ölmüşüm
4 - Şıngırdak
5 - Budala
6 - Hava Batsın (mırmır)
B - Yüzü
1 - Nasıl Unuttum Seni
2 - Hastayım Viran
3 - Yegane
4 - Merhaba Dünya
5 - Yan Para Dön Para
6 - Sevda Tepesi

Kertenkele (Kaset Albüm, Uzelli Kaset No. 982, Almanya)

1985
Telli Telli (Kaset Albüm, Altın Plak MC 008)
A - Yüzü
1 - Seni Özledim
2 - Fakkar
3 - İnşallah
4 - Ümit Çeşmesi
5 - Üç Günde Bir
6 - Sensizlik
7 - Telli Telli
B - Yüzü
1 - Ya Habibi
2 - Sensiz Yaşayabilmem
3 - Eyvallah
4 - Unut Bu Sevgimi
5 - Sabri
6 - Sildim Seni Kalbimden
7 - İsterim Ki Görem Seni

Neşe Karaböcek - İntizar (Kaset Albüm, As Plak MC 706-As Plak serisi)
A - Yüzü
1 - Geri Dönülmez Bir Yoldayım
2 - Arım Balım Peteğim
3 - Dert Ortağım Benim
4 - Geçmiş Ola
5 - Atsan Atılmaz
6 - Kulakların Çınlasın
7 - Ne Ararsın Burda
8 - Kime Niyet Kime Kısmet
B - Yüzü
1 - Sevda Yolu
2 - Elveda Meyhaneci
3 - Ayrılık Günü
4 - Aşkına Doyum Olmaz
5 - Ömürümce Hep Adım Adım
6 - Bile Bile
7 - Adını Anmayacağım

Neşe Karaböcek - Sevda Yolu (Aranjman) (Kaset Albüm, As Plak MC 706-As Plak serisi)
A - Yüzü
1 - Geri Dönülmez Bir Yoldayım
2 - Arım Balım Peteğim
3 - Dert Ortağım Benim
4 - Geçmiş Ola
5 - Atsan Atılmaz
6 - Kulakların Çınlasın
7 - Ne Ararsın Burda
8 - Kime Niyet Kime Kısmet
B - Yüzü
1 - Sevda Yolu
2 - Elveda Meyhaneci
3 - Ayrılık Günü
4 - Aşkına Doyum Olmaz
5 - Ömürümce Hep Adım Adım
6 - Bile Bile
7 - Adını Anmayacağım

Ayrılık Vakti (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 1969, Almanya)

1986
Çiçek Dağı (LP Albüm, Altın Plak LP 011 & Kaset Albüm MC 011)
A - Yüzü
1 - Çiçek Dağı
2 - Olmaz Olmaz
3 - Aslıma Karışıp Toprak Olunca
4 - Lolo
5 - Vay, Vay
6 - Derdimi Dökersem Derin Dereye
7 - Kara Gözlü Bilo
B - Yüzü
1 - Sepeti Koluna
2 - Sev Dostum Sev
3 - Helo Can
4 - Bir Öptüm (Yağmur)

Neşe Karaböcek 1 (Kaset Albüm, Harika Müzik MC 2704-As Plak serisi)
A - Yüzü
1 - Karlı Bir Kış Günü
2 - Alım Yeşilim Sarım
3 - Ben Gamlı Hazan
4 - Nasıl Geçti Habersiz
5 - Oyun Bitti
6 - Sevmekten Kim Usanır
7 - Artik Bu Solan Bahçede
B - Yüzü
1 - Pişman Olur Da Bir Gün
2 - Madem Küskün Dargındın
3 - O Ağacın Altını
4 - Bir İhtimal Daha Var
5 - Enginde Yavaş Yavaş
6 - Yorgun Gönüller
7 - Kulakların Çınlasın
8 - İntizar

Neşe Karaböcek 2 (Kaset Albüm, Harika Müzik MC 2705-As Plak serisi)
A - Yüzü
1 - Demiyonmu
2 - Dünden Beri
3 - Senin Yerinde Olsam
4 - Geri Dönülmez Bir Yoldayım
5 - Eşsiz Sevgilim Benim
6 - Hatırla Hatırla
7 - Zahidem
8 - Aşkına Doyum Olmaz
9 - Gelincik Gibiydin
10 - Koca Dünya
B - Yüzü
1 - Aşık Olamıyorum
2 - Aşka Saygın Varsa
3 - Sevme Beni Artık
4 - Züleyha
5 - Elveda Meyhaneci
6 - Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar
7 - Yeşilim Yeşilim Aman
8 - Gönül Dağı
9 - Kıskanırım Seni Ben

Avare (Kaset Albüm, Güney Müzik MC 030)
(Grafson ile Cem plakta yayinlanmis olan eserlerin toplama kaseti)

Amerika (Arkadaş) (Kaset Albüm, Altın Plak MC 013)

Çiçek Dağı (Kaset Albüm, Bayar Müzik Kaset, Almanya)

Amerika (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 2103, Almanya)

1987
Amerika (Maşallah) (Kaset Albüm, Türküola Kaset, Almanya)

1988
Amerika (Maşallah) (Kaset Albüm, Altın Plak)
A - Yüzü
1 - Su Ver Leyla
2 - Telli Telli
3 - Kalbine Sor
4 - Yetti Canıma
5 - Gidiyorum Ben
B - Yüzü
1 - İnşallah Maşallah
2 - Ben Yastık İstemem
3 - Sevsinler (Rap Müzik)
4 - Beni Şansıma Bırak
5 - Seni Sana Şikayetim Var

Süper Arabesk (Kaset Albüm, Altın Plak MC 015)

1989
Arabesk Kraliçesi / Günün Birinde (CD Albüm, Türküola CD 8017, Almanya)

Dertli (Kaset Albüm, Güney Plak 057)
(Pathe plakta yayınlanmış eserlerin toplama kaseti)

Deliler Gibi (İste Eyle) (Kaset Albüm, Altın Plak MC 017)

Aşka İnanma (Kaset Albüm, Minareci Kaset No. 4460, Almanya)

1990
Yağmur Ağlıyor (Kaset Albüm, Altın Plak MC 018)
- Yağmur Ağlıyor

1991
Ateş Benim Kül Benim (Kaset Albüm, Altın Plak MC 020)
(Bu kasetin CD'si Almanya'da Burak Müzik tarafından yayınlandı)

A Yüzü:
1 - Ateş Benim Kül Benim
2 - Nasıl Geçti Habersiz
3 - Hatırım Kalır
4 - Ne Sisler Ne Fırtınalar
5 - Ağlama Bebeğim
B Yüzü:
1 - Hoşgör Aldırma
2 - Ayrılmam Senden
3 - Çukulatam Çukulata
4 - Gelmesende Olur Artık
5 - Bir Daha Söyle

Amerika (CD Albüm, Türküola Kaset CD 8066, Almanya)

Ugur Böceği (CD Albüm, Türküola Kaset CD 8086, Almanya)

Ateş Benim Kül Benim (CD Albüm, Burak Müzik CD, Almanya)

1 - Ateş Benim Kül Benim
2 - Nasıl Geçti Habersiz
3 - Hatırım Kalır
4 - Ne Sisler Ne Fırtınalar
5 - Ağlama Bebeğim
6 - Hoşgör Aldırma
7 - Ayrılmam Senden
8 - Çukulatam Çukulata
9 - Gelmesende Olur Artık
10- Bir Daha Söyle

1992
Altın Şarkılar (Kaset Albüm, Altın Plak MC 022)

Yam Yam (Kaset&CD Albüm, Altın Plak MC 023 / CD 001)

1 - Yamyam
2 - Acayipsin
3 - Kokun Odamda
4 - Rakip Arıyorum
5 - İsterim
6 - Öp Beni
7 - Maymun Suratlı
8 - Ne Bu
9 - Valla
10- Çırılçıplak
11- Olsun Olsun

Yam Yam (CD Albüm, Destan Müzik CD, Almanya)

1993
Bir Hüzzam Şarkı Gibi (Kaset&CD Albüm, Altın Plak MC 024 / CD 002)
1 - Pabucunu Attım Dama
2 - Unutmak Kolaysa Önce Sen Unut
3 - Dönüşünü Bekliyorum
4 - Dudaklar
5 - Gönüldeki Özlem
6 - Bu Yerler Ne Füsunkardı
7 - Bir Hüzzam Şarkı Gibi
8 - Sevgi Yağmuru
9 - Yılların Hesabını Ver
10- Mecbur Değilsin
11- Hiç Özür Dileme

Altın Şarkılar 2 (Kaset&CD Albüm, Altın Plak MC025 / CD 003)
1 - Deli Gibi Sevdim
2 - Hey Gidi Koca Dünya
3 - Benimde Canım Var
4 - İntizar
5 - Damarımda Kanımsın
6 - Bir Sevgi İstiyorum
7 - Mavi Dünyam Benim
8 - Perişan
9 - Koca Dünya (Enstrümental)

Bir Hüzzam Şarkı Gibi (CD Albüm, Akbaş Müzik CD, Almanya)

Altın Şakılar 2 (CD Albüm, Destan Müzik CD, Almanya)

1994
Hatırla (CD Albüm, Harika Müzik CD 10013 - As plak eserleri)
1 - Bile Bile
2 - Yarım Kalan Aşk
3 - Ömrümce Hep Adım Adım
4 - Aşkın Kanunu
5 - Adını Anmayacağım
6 - Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim
7 - Unuttun Beni Zalim
8 - Seher Vakti
9 - Oyun Bitti
10- Uykudamısın Sevgili Yarim
11- Pişman Olupta Birgün
12- Madem Küstün Dargındın
13- Elveda Meyhaneci
14- Sevme Beni Artık
15- Yorgun Gönüller
16- Geri Dönülmez Bir Yoldayım
17- Hatırla Hatırla
18- Aşkına Hiç Doyum Olmaz
19- Dünden Beri

1995
Cucu (Öp Gizlice) (Kaset&CD Albüm, Altın Plak MC 026 / CD 004)
1 - Cucu
2 - Bir Numara Aşk
3 - Gizlice Gizlice
4 - Git O Kadına
5 - Cıs Cıs
6 - Mehmedim Ali
7 - Gel İmana
8 - Olmuyor Gülüm
9 - Zıng Zıng
10- Özür Dilerim

1996
Bir Tanem (Albüm, Türü: Arabesk, Raks / Neşe Müzik 918)
1- Ay İnce Cam Gibi - 4'21''
2- Allah Derim - 3'57''
3- Mektup (Bir Mektupta Yanındayım) - 3'01''
4- Yalvarıyorum - 3'26''
5- Bir Gözle Ağla Bir Gözle Gül - 5'00''
6- Sahi mi Yemin Et - 4'20''
7- Bir Tanem - 3'54''
8- Sana Vah Bana Vah - 5'34''
9- Deli Bu - 6'09''
10- Kapandım Odalara - 4'21''

1998
Bir Öptüm (Yağmur) (Kaset&CD Albüm, Şahin Özer Müzik MC / CD 07)

1 - Yağmur
2 - Yaşadım mı Öldüm mü
3 - Aşkına Hiç Doyum Olmaz
4 - Seni Buldum Ya
5 - Kemancı
6 - Özlem Rıhtımı
7 - Gönül Dağı
8 - Adım Yalnızlık Benim
9 - Bir Tuhafım Bu Akşam
10- Dertsiz Olsam İçermiyim
11- Eski Dostlar
12- Oyun Bitti

2000
Ölmeyen Şarkılar (CD Albüm, Akbaş Müzik CD, Almanya)

2001
Öldüğümü Unuturum (Kaset&CD Albüm, Altın Plak)

1 - Öldüğümü Unuturum
2 - Bir İlk Bahar Sabahı
3 - Ay İnce Cam Gibi
4 - Birtanem
5 - Olmuyor Gülüm
6 - Allah Derim
7 - Sızlama Yüreğim
8 - Sensiz Geceler
9 - Kapandım Odalara
10- Deli Deli Konuşma
11- Benimsin

2002
Sabır Allah Sabır (Albüm, Altın Plak)
(10 yeni şarkı ve 'Sen Gelmez Oldun' ile 'Günün Birinde' isimli 2 Neşe Karaböcek klasiğinden oluşan en son albümü)

1 - Sabır Allah Sabır
2 - Sen Gelmez Oldun
3 - Sen Adamı Öldürürsün
4 - Günün Birinde
5 - Söyleyin Anama Ağlamasın
6 - Sevsen Ne Olur
7 - Seven Klapler Yaşasın
8 - Gün Veda Ediyor
9 - Atıl Boynuma
10- Uçmuyor Gönlüm
11- Hayret Birşey
12- Beni Ellere Bıraktın

2006
Avare [Karma Turka] (TSM Albüm, Dünya Müzik / Sony Music Türkiye, 31.12.2006)

1. Avare
2. Gönül İhtiyar Olmaz
3. Dile Düştüm Ben Dile
4. İki Damla Gözyaşı
5. Yak Bir Sigara
6. Gel Güzelim Gezelim
7. Sen Benimsin
8. Çile Çekmeye Mi Geldim
9. Yazıklar Olsun Sana
10.Af Diliyorum
11.Soruyorum Seni Ben
12.Sözlerine İnandım

2009
Şu Karşıki Evde Bir Çocuk Doğmuş (Arabesk Albüm, Kervan Plak, 11.03.2009)

1- Beddua (Söz: İlkan San, Müzik: Coşkun Sabah)
2- Aşkınla Bin Defa Ölsem (Söz: Hüseyin Güvencer, Müzik: Ali Duyarlar)
3- Aşk ve Sevgi (Zevk ve Neşe) (Söz: Mehmet Şirin Efe, Müzik: Ali Duyarlar)
4- Gözlerine Yaş Olayım (Söz: Gültekin Çağlar, Müzik: Ali Duyarlar)
5- Ben Onu Arıyorum (Söz: Halit Çelikoğlu, Müzik: Bülent Sabah)
6- Şu Karşıki Evde Bir Çocuk Doğmuş (Söz: Halit Çelikoğlu, Müzik: Rıfat Şanlıel)
7- Bir Zamalar Gönlüme (Söz: Halit Çelikoğlu, Müzik: Ali Duyarlar)
8- Karagözlüm (Söz: Ömer Karakaya, Müzik: Ali Duyarlar)
9- Geçiverdi Ömrümüz (Söz & Müzik: Cengiz Numaoğlu)
10-Ben Bir Garip Bülbülüm (Söz & Müzik: Ali Duyarlar)
11-İster Sev İster Sevme (Söz & Müzik: Ali Duyarlar)


Deli Gibi Sevdim (Albüm, Kervan Plak, 11.03.2009)

1- Deli Gibi Sevdim (Söz: Cengiz Tekin, Müzik: Rıfat Şanlıel)
2- Gözyaşları Yalan Söylemez (Söz: Ülkü Aker)
3- Kırk Yıllık Dost Gibiyiz (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Avni Anıl)
4- Suçum Nedir ? (Söz & Müzik: Neşet Ertaş)
5- Özlem Rıhtımı (Söz: Sabriye Akova)
6- Unut Onu Arkadaş (Söz: Osman Ayhan)
7- Duyun Beni (Söz & Müzik: Orhan Gencebay)
8- Dertler Benim Olsun (Söz & Müzik: Orhan Gencebay)
9- Köle (Söz: Şadi Kurtuluş, Müzik: Yıldırım Gürses)
10-Kadehinde Zehir Olsa (Söz: H.Münir Ebcioğlu, Müzik: Erol Sayan)
11-Ne Umdum Ne Buldum (Söz: Filiz Özpınar, Müzik: Aslan Hepgür)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.fr (Fransa)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.amazon.co.uk (İngiltere)

2014
Avare [Karma Turka] (Dijital TSM Albüm, Dünya Müzik, 26.11.2014)

1. Avare
2. Gönül İhtiyar Olmaz
3. Dile Düştüm Ben Dile
4. İki Damla Gözyaşı
5. Yak Bir Sigara
6. Gel Güzelim Gezelim
7. Sen Benimsin
8. Çile Çekmeye Mi Geldim
9. Yazıklar Olsun Sana
10.Af Diliyorum
11.Soruyorum Seni Ben
12.Sözlerine İnandım

Kapat

Şarkılardan Örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Bir Tanem (Arabesk Albüm, Yavuz Plak, 02.12.2014)
(1996'da Raks / Neşe Müzik 918 tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1.Ay İnce Cam Gibi
2.Allah Derim
3.Mektup
4.Yalvarıyorum
5.Bir Gözle Ağla Bir Gözle Gül
6.Sahi Mi Yemin Et
7.Bir Tanem
8.Sana Vah Bana Vah
9.Deli Bu
10.Kapandım Odalara

İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.kitapsec.com
www.amazon.com
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.fr (Fransa)
Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/karaboceknese
Fan(grup) Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/pages/Neşe-Karaböcek
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Neşe_Karaböcek
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Neşe+Karaböcek
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (21332 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag