Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 25.06.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 304 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 304
Üye: 0
Toplam: 304

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 113,728,181
  • Bugün: 12,520
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jun 25, 2022
  • 04:44 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Nil Burak
Bookmark and Share
    Geri Dön   (5553 okuma)

Sanatçı: Nil Burak
NİL BURAK

FOTO GALERİ
Babası Kıbrıs'ın en eski sinema işletmecisi ve narenciyecisi, annesi ise ev hanımı olan Nil Burak, 1948'de Kuzey Kıbrıs'ın portakal bahçeleriyle ünlü Lefke şehrinde asıl ismi olan Pembe Nihal Munsif adıyla üç kardeşin en küçüğü olarak dünyaya geldi.

Kıbrıs Amerikan Kız Koleji mezunu olan Nil Burak, daha sonra Londra'ya giderek dil eğitimi alır. İngilizce'nin yanı sıra Rumca da bilen sanatçının müziğe olan ilgisi ilkokul yıllarına uzanır aslında. Kıbrıs'ta Güzel Sanatlar Derneği'nin korosunda şarkı söyleyerek başladığı müzik serüveni amatör anlamda ilk olarak Londra Gallipolli Restaurant'ta sahneye çıkmasıyla ciddi bir boyut kazanır.

1975 yılında tatil için geldiği İstanbul'da arkadaş grubuyla gittiği Playboy isimli bir gece kulübünde Türk sinemasının usta sanatçısı Sadri Alışık'ın daveti üzerine bir şarkı için sahneye çıkan Nil Burak, o gece on tane şarkı söyler. İstanbul'un en kalburüstü seyircilerinin yanı sıra 'Sanat Güneşimiz' Zeki Müren, Ayhan Işık, Sadri Alışık, Çolpan İlhan, Ekrem Bora, Nebahat Çehre, Erol Simavi gibi değerli isimler tanık olur bu müzik ziyafetine.

İlk sahne deneyimini Playboy'da yapan Nil Burak, daha sonra Fahrettin Aslan'ın transferiyle Maksim Gazinolarında çalışmaya başlar. Ardından ilk televizyon deneyimini canlı orkestra eşliğinde yapar ve İngilizce ile birlikte o dönemin popüler Türkçe şarkılarını seslendirerek ün kazanır.

'Sanat Güneşimiz' Zeki Müren'in ona daha sonradan taktığı sahne ismiyle Nil Burak, ismini böylece Türkiye'de 1970'li yıllarda duyurur. "Yavru Vatan" Kıbrıs'tan kalkıp Türkiye'ye gelerek 70'li yıllarda, Avrupa'dan esintiler taşıyan görünümü ile bizleri kendine sevdiren çok güzide şarkıcılarımız arasında yer alır.

1975'de "Seninle Bir Dakika" ile Eurovision furyasına başladığında Türkiye Eurovision finallerinde buğulu sesiyle seslendirdiği "Sus" adlı şarkısıyla boy gösterdi. Başarılı olamasa da A yüzüne Şanar Yurdatapan'ın bu bestesi ve B yüzüne de söz ve müziği Tuğrul Dağcı'ya ait "Tatlı Tatlı" isimli şarkıyı yerleştirerek çıkardığı ilk 45’likle Türkiye Müzik piyasasına giriş yapmış oldu. Dönemin en parlak prodüksiyonlarına imza atan "Şat Prodüksiyon" imzalı bu ilk 45’lik bir hayli ilgi gördü. B yüzündeki şarkı kısa zamanda dillere dolandı, plak çok sattı. "Tatlı Tatlı" şarkısıyla Nil Burak ilk hitini yakalamış oldu ve Müzik piyasasında aranan bayan şarkıcılarından biri olup çıktı.

O yıl Hey dergisi okurlarına göre yapılan oylamalarda ''Yılın Ümit Veren Şarkıcıları'' sıralamasında "Yılın Ümit Veren" üçüncü kadın şarkıcısı seçildi. Aynı yıl Gülşah Soydan, Hülya Koçyiğit, Cemil Şahbaz, Münir Özkul, Neriman Köksal ve Mürüvvet Sim ile birlikte çevrilen ''Gülşah'' isimli sinema filminde rol aldı.

1976'da Yönetmenliğini Savaş Eşici'nin yaptığı ve Hakan Balamir ile birlikte başrol oynadığı 'Doğru Yoldan Ayrılanlar' ve yönetmenliğini Aram Gülyüz'ün yaptığı Ayla Algan ile birlikte yine balrolleri paylaştığı Eksik Etek isimli sinema filmlerinde görürüz.

Kıbrıs'lı güzel sanatçımızın ilk long-play'i 1977'de Atlas Plak tarafından piyasaya sürüldü. Bu, Ajda Pekkan'vari bir albümdü. Ajda'nın "Seveceğim Gezeceğim"e nerdeyse tıpa tıp benzeyen "Canıma Değsin" ile açılan albüm, içinde bulunduğu piyasanın bütün şartlarını yerine getiren eli yüzü düzgün, dinlenebilir bir çalışmaydı. Nil Burak'ın ikinci hiti olan ve sözlerini Ülkü Aker'in yazdığı ''Birisine Birisine'' isimli şarkısı bu albümdendi.

Nil Burak uzun süre bu iki hitiyle televizyonda ve sahnelerde boy gösterdi. Onu tanıdıkça tek meziyetinin "Yavru Vatan"dan gelmek olmadığını öğrendik. Yıllarca İngiltere'de de yaşadığından sahnede İngilizce ve diğer yabancı parçalar da seslendiriyordu.

1978'de Nil Burak, Türkiye Eurovision Şarkı Yarışması'na ''Güneş Bir Kere Doğdu'' isimli şarkıyla katıldı ama finale kalamadı. O yıl Hey dergisi okurlarına göre ''Yılın En İyi Beşinci Kadın Şarkıcısı'' seçildi. Aynı yıl Nil Burak, Zeki Alasya & Metin Akpınar ikilisi ile birlikte "İnsanoğlu Tuhaftır" adlı kabare şovu İstanbul'da segilediler. Konusunu Zeki Alasya ile Çetin Ener'in yazdığı şovda; insanların aşkları, evlilikleri, ihanetleri, seks ilişkileri güldürü ve şarkılarla dile getirildi. Kabare şov müziklerinin besteleri Şanar Yurdatapan tarafından, düzenlemeleri de Atilla Özdemiroğlu tarafından yapıldı.

1979'da Nil Burak, ikinci long playi ''Benim Adım Şarkıcı'''da sözlerini kendisinin yazdığı ve Yaşar Güvenir'in bestelediği "Yalnızım Ben" adlı şarkısına yer verdi.

1980'li yıllarla gelen arabesk furyasıyla, Nil Burak da sözlerini Ülkü Aker'in yazıp Selami Şahin'in bestelediği "Boşvere Boşvere" gibi, sözleri kendisine ait "Yalnızım Ben" gibi popu andıran ancak arabesk tarzda şarkılar seslendirmekten geri kalmayacaktı. "Boşvere Boşvere" ile sözlerini Ülkü Aker'in yazıp Armağan Çamlı'nin bestelediği "Bağışladın" ve "Bir Garip Olur İçim" adlı şarkıların başarısı üzerine long play "Boşvere Boşvere" adıyla tekar basıldı.

Arabesk furyasında Orhan Gencebay şarkısı olan ve "Bizim Diyar" adını taşıyan şarkıyı 1981'de Orhan Gencebay'ın sahibi olduğu Kervan Plak etiketiyle bir albüm yaparak piyasaya çıkarttı ama "Boşvere Boşvere"yle sağladığı başarıyı aşamadı.

Sanatçımız 1983 yılında Şili'de yapılan şarkı yarışmasında ülkemizi temsil ederek özel ödül aldı. 80'lerin ilk yarısında neredeyse parmakla sayılacak kadar azalan pop müzik şarkıcılarını bünyesinde toplayan Yaşar Plak, Ajda, Nilüfer derken Nil Burak'ı da sanatçıları arasına katar.

1984'te sanatçının kariyerinde hatırı sayılır bir yer tutan Selmi Andak'ın birbirinden güzel besteleriyle dolu "Benim Sevdam" adlı bir albüm çıkartılır. Albümde yine arabesk şarkılar da yok değildir ama "Çal Aynı Plağı" (Çoşkun Demir de 1984 Türkiye Eurovision Şarkı yarışmasın finallerinde seslendirmişti), "Elveda" gibi veya sözünü Aysel Gürel'in yazdığı, bestesini ise Selmi Andak'ın yaptığı "O Şarkıyı Henüz Yazmadım" (Aynı yıl Neco tarafından Eurovision Türkiye yarışmalarında seslendirilmişti. Bu şarkı tam dört şarkıcı tarafından plağa okunmuş olup şarkıyı, Neco ve Nil Burak'tan sonra Attila Atasoy ve Selda da albümlerine almıştı.) O dönemde Türk Pop Müziği tarihinde eşine az rastlanır cinsten bir örnek olaran son derece keyifli pop şarkılar da yer almaktadır. Aynı yıl HEY dergisi okurlarına göre ''Yılın Yedinci Kadın Şarkıcısı'' seçildi.

Sanatçının "Yavru Vatan"ına armağan ettiği Bu albümdeki "Canım Kıbrısım" adlı şarkı, memleketine yıllar sonra da olsa şükranlarını gönderir gibidir.

Nil Burak, 1985 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali'nde Aysel Gürel'in sözünü yazdığı Selmi Andak'ın bestelediği "Güneş Bir Kere Doğdu" adlı şarkıyla üçüncü oldu. Aynı şarkıyla bu kez Palermo Müzik Festivali'ne katıldı ve Türkiye'ye birincilik getirdi (21 Aralık 1985).

1986'da bu kez Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali'ne İbo ile birlikte katıldı. Yine bir Aysel Gürel ve Selmi Andak ortak çalışması olan "Yaşa Yaşa" adlı şarkı üçüncü oldu. Aynı yıl Çeşme'de Altuğ Yücel, Suavi Karaibrahimgil ve Yalçın Menteş ile birlikte Şakabare'yi sahneledi.

1989 yılında şarkıcının Uğur Dikmen'li ilk albümü, "Oldu Olacak" piyasaya çıkar. Albümde Aysel Gürel, Banu, Metin Özülkü gibi isimler yer almaktadır. Bu albümle Nil Burak da şarkı sözü yazarlığı ve bestecilik denemeleri yapar. Nitekim "Sen de Başını Alıp Gitme" adlı şarkı, Nil Burak bestesidir.

1992 yılında Raks etiketiyle bir albüm yapar. O günlerde ortalığı kasıp kavuran "Elbette"nin bestecisi Akın Ertübey de dahil olmak üzere, hayli sağlam bir kadroyla kotarılmış "İşte Banko" adını taşıyan bir albüm çıkartılır. Çok başarılı olmayan bu albümde Tatlı Tatlı'nın bir cover'ı da konmuştu. Nil Burak'ın sesini yoran ağır baladlar, 70'li yılların hareketli şarkılarından sevdiğimiz Nil Burak'ı, 90'ların dinamik genç müzisyenleriyle girdiği rekabet fena halde geriye düşürmüştür.

Nil Burak, "Cehenneme Kadar" adlı şarkının yer aldığı Göksoy etiketiyle "Akdeniz Rüzgarı" adlı albümünü piyasaya çıkarır ve 95 yılının onun yılı olduğunu, "Akdeniz Rüzgarı"'nın esmeye başlayacağını ilan eder ama ne albüm, ne de Nil Burak, iddia edilen "Akdeniz Rüzgarı"'nı, iyiden iyiye gerileyen pop müzik camiasında estirmeye muvaffak olamaz.

En son 1996 yılında Sibel Can, Hakan Ural, Hande Ataizi, Volkan Severcan, Salih Güney ve Sencan Güleryüz ile birlikte rol aldığı ''Kaldırım Çiçeği'' isimli sinema filminde oynadı.

Sonraları "Yavru Vatan"ı, yeşil Kıbrıs'ına yerleşen Nil Burak, orada otel işletmeciliğine girişir.

70'li yıllarda hit olmuş şarkıları 2000'li yıllarda çıkarılmaya başlanan bir çok kolektif veya Ülkü Aker, Selmi Andak gibi ünlü bestecilerin tribute (saygı) albümlerinde yer almaya devam ederi. 2005 yılında Hakan Eren önderliğinde Ossi Müzik, hit şarkısı "Birisine Birisine", "Bir Zamanlar 2", ardından "Gözünüz Aydın" isimli başka bir şarkısı da 2007'de çıkan "Bir Zamanlar 3" isimli albümde yer alır.

2008 ise Hakan Eren önderliğinde Ossi Müzik sanatçı adına "En İyileriyle Nil Burak" isimli albüm çıkarırken aynı tarihlerde bir sürpriz albüm daha çıkarılır: "Bir Numaramsın". Bu albüm Nil Burak'ın yıllar sonra bizzat yeni yorumlarıyla kaydını yaptığı stüdyo albümdür.

Nil Burak'ın "Yalnızım Ben [Benim Sevdam]" isimli şarkısı Issız Adam dizisinde bir bölümde dizi müziği olarak kullanılınca tekrar fenomen oldu, yeniden dillerde dolaşmaya başlayınca yıllar sonra tekrar popüler oldu.

Nitekim bu şarkının yer aldığı, 2009 Ocak ayında Yaşar Kekeva Plakçılık Müzik tarafından çıkarılan "Yalnızım Ben / Benim Sevdam" ismiyle çıkarılan albüm, aslında 1984 senesinde Yaşar Kekeva Plakçılık tarafından LP 27 katalog no. ile "Benim Sevdam" ismiyle çıkarılmış 10 şarkılık LP albümün şarkı sıraları ve albüm ismi değiştirilerek ve 4 potpori şarkı da ilave edilerek 1992'de yeniden basılarak çıkarılmıştır.

NİL BURAK’IN 2012 YAZINA DAMGASINI VURACAK YEPYENİ ALBÜMÜ “MAVİ”

Güneşin yüzünü gösterdiği, yaza merhaba dediğimiz bugünlerde, sımsıcak, insanın içini kıpır kıpır yapacak bir albüm bizlerle buluşuyor… Ve nihayet Nil Burak sessizliğini bozmaya hazırlanıyor. Yaza damgasını vuracak yepyeni albümü “MAVİ”yle!!!

Yaklaşık bir senedir albümünün hazırlıklarını sürdüren Nil Burak, albümdeki 4 yeni şarkıyı yaklaşık 300 eser arasından seçti…

Albümde, sözü Naşide Göktürk’e, müziği Tamer Özkan’a ait; “YOL YORGUNU”, sözü ve müziği Vedat Yıldırımbora’ya ait ve albümdeki tek COVER şarkı olan “YAĞMUR”, sözü ve müziği Uzay Cengiz Ayna’ya ait; “USUL USUL”, söz-müzik yeğeni Emre Pehlivan’a ait; “SAÇMALARDAN SEÇMELER”, söz- müzik Erdal Sönmez’e ait; ”UNUTTUM ADINI” adlı toplam 5 tane yeni şarkı yer almakta. Okumalar Torojoz Tamer Ses Stüdyolarında yapıldı.

Nil Burak, 35 yıllık sanat hayatında, ilk kez farklı bir tarzda şarkı söyledi!!! “SAÇMALARDAN SEÇMELER” adlı şarkı ROCK olarak söyleyen Nil Burak, söz ve müziği yeğeni, yine bir Rock şarkıcısı olan Emre Pehlivanlı’ya ait. Nil Burak, bu şarkının albüme büyük bir renk kattığını söylüyor.

Nil Burak, “MAVİ” yaza damgasını vuracak bir albüm oldu. Albümde 1 tane slow şarkı var. Diğer 4 şarkı da hızlı ve yaza hitap edecek şarkılar. Yaz boyunca bütün discolarda ve radyolarda severek çalınacağını düşünüyorum. Ritmi yüksek, hızlı ve dans ettirecek şarkılar oldu” dedi. Ayrıca, albümün ismiyle ilgili de; “MAVİ” bence özgürlük, kendine güven ve gücün temsilcisi… Ve benim gözlerimde ‘mavi’ dedi.

Yapımcılığını Hakan Eren’in, Süpervizörlüğünü ve Prodüktörlüğünü Nil Burak’ın, Aranjörlüğünü Tamer Özkan’ın üstlendiği “MAVİ” OSSİ MÜZİK etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.

Nil Burak yeni albümü “MAVİ”de “YOL YORGUNU” ve “YAĞMUR” adlı 2 şarkıya birden önümüzdeki günlerde klip çekecek.

2009 Ocak ayında Yaşar Kekeva Plakçılık Müzik tarafından çıkarılan "Yalnızım Ben / Benim Sevdam" ismiyle çıkarılan albüm, aslında 1984 senesinde Yaşar Kekeva Plakçılık tarafından LP 27 katalog no. ile "Benim Sevdam" ismiyle çıkarılmış 10 şarkılık LP albümün şarkı sıraları ve albüm ismi değiştirilerek ve 4 potpori şarkı da ilave edilerek 1992'de CD olarak yeniden basılarak çıkarılmış albüm olup 2012'de tekrar çıkarıldı.

Diskografi :
1975
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Sus (Eurovision Türkiye Elemeleri Final şarkısı, Söz ve Müzik: Şanar Yurdatapan) / Tatlı Tatlı (Söz ve Müzik: Tuğrul Dağcı) (45’lik, Atlas Plak / HOP 501 - Şat prodüksiyon)

1976
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Ben Anlamam (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selmi Andak) / Seni İyi Tanırım (Hit) (Aranj.Orij.:Lady In Blue-Joe Dolan'in ünlü şarkısının Türkçe adaptasyonudur.) (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Joe Dolan, Düzenleme: Norayr Demirci) (45’lik, Atlas Plak 3173)

1977
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Bir Eski Şarkı / Birisine Birisine (Hit) (Sözler: Ülkü Aker, Müzik:-, Düzenleme: Norayr Demirci) (45’lik, Atlas Plak 3176)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Canıma Değsin (Söz: Ülkü Aker, Düzenleme: Norayr Demirci) / Ya Mustafa (45lik, Atlas Plak 3179)

Nil Burak (LP Albüm, Atlas Plak 126)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Canıma Değsin (Söz: Ülkü Aker, Müzik: -, Düzenleme: Norayr Demirci)
2- Bir Eski Şarkı (Söz: Ülkü Aker, Müzik: -, Düzenleme: Norayr Demirci)
3- Ben Anlamam (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selmi Andak, Düzenleme: Norayr Demirci)
4- Danış Kalbine (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selçuk Sun)
5- Tatlı Tatlı (Söz ve Müzik: Tuğrul Dağcı)
B Yüzü:
1- Olmaz Olmaz Deme
2- Sus (Söz ve Müzik: Şanar Yurdatapan)
3- Seni İyi Tanırım (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Joe Dolan, Düzenleme: Norayr Demirci)
4- Nerden Aklına Esti (Söz: Ülkü Aker, Müzik: -)
5- Birisine Birisine (Söz: Ülkü Aker, Müzik: -)

Nil Burak 3 (Albüm, Uzelli Kaset 421, Almanya)

1978
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Dünyamı Yıktı Geçti / Kırk Yılda Bir (Sözler: Çiğdem Talu, Müzikler: Melih Kibar) (45lik, Yavuz Plak 1590)

Büyütmek için T ıklay ın Yalnızım Ben (Söz ve Müzik: Yaşar Güvenir) / Gözünüz Aydın (Söz ve Müzik: Şanar Yurdatapan) (45lik, Yavuz Plak 1592)

1979
Benim Adım Şarkıcı (LP Albüm, Yavuz Plak 1029)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1. Benim Adım Şarkıcı (Söz ve Müzik: Mehmet Saydır)
2. Yalan Dünya (Söz ve Müzik: Tuğrul Dağcı)
3. Numara (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Ahmet Ömer)
4. Yıllar Geçiyor (Söz ve Müzik: Mehmet Saydır)
5. Ağla Halime (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Ahmet Ömer)
6. Kırk Yılda Bir (Söz: Çiğdem Talu, Müzik: Melih Kibar)
B Yüzü:
1. Döndüm Ya (Söz: Mehmet Saydır, Müzik: Atilla Özdemiroğlu)
2. Pembe Düşler (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)
3. Varsa Sen Yoksa Sen (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Cenk Taşkan)
4. Senin Bulunmadığın Yerdeymiş (Söz ve Müzik: Tuğrul Dağcı)
5. Yalnızım Ben (Söz ve Müzik: Yaşar Güvenir)
6. Seninle Başka (Söz: Sezen Aksu, Müzik: Nil Burak)

Benim Adım Şarkıcı (MC Albüm, Türküola Kaset 1191, Almanya)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Benim Adım Şarkıcı (Söz ve Müzik: Mehmet Saydır, Düzenleme: Atilla Özdemiroğlu)
2- Yalnızım Ben (Söz ve Müzik: Yaşar Güvenir, Düzenleme: Atilla Özdemiroğlu)
3- Gözünüz Aydın (Söz ve Müzik: Şanar Yurdatapan)
4- Yıllar Geçiyor (Söz ve Müzik: Mehmet Saydır, Düzenleme: Atilla Özdemiroğlu)
5- Varsa Sen Yoksa Sen (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Cenk Taşkan, Düzenleme: Atilla)Özdemiroğlu
6- İnanma Sözüne
7- Sen Her Zaman Bu Bahar Gibisin
8- Seninle Başka (Söz: Sezen Aksu, Müzik: Nil Burak, Düzenleme: Hurşit Yenigün)
9- Kırk Yılda Bir (Söz: Çiğdem Talu, Müzik: Melih Kibar, Düzenleme: Norayr Demirci)
10-Dünyamı Yıktı Geçti (Söz: Çiğdem Talu, Müzik: Melih Kibar)
11-Pembe Düşler (Söz ve Müzik: Sezen Aksu, Düzenleme: Hurşit Yenigün)
12-Döndüm Ya (Söz: Mehmet Saydır / müzik-düzenleme: Atilla Özdemiroğlu)
13-Ağla Halime (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Ahmet Ömer, Düzenleme: Norayr Demirci)
14-Yalan Dünya (Söz ve Müzik: Tuğrul Dağcı, Düzenleme: Atilla Özdemiroğlu)
15-Senin Bulunmadığın Yerdeymiş Mutluluk (Söz ve Müzik: Tuğrul Dağcı, Düzenleme: Atilla Özdemiroğlu)

1980
İki Elim Yakanda (LP Albüm, Kervan LP 55)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- İki Elim Yakanda (Söz ve Müzik: Mehmet Saydır, Düzenleme: Osman İşmen)
2- Bağışladın (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı, Düzenleme: Osman İşmen)
3- Geçti Geçti (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selami Şahin, Düzenleme: Osman İşmen)
4- Elimde Değil (Söz ve Müzik: Mehmet Saydır, Düzenleme: Osman İşmen)
5- Boş Vere Boş Vere (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selami Şahin, Düzenleme: Osman İşmen)
B Yüzü:
1- Senin Olmaya Geldim (Söz ve Müzik: Selami Şahin, Düzenleme: Osman İşmen)
2- Ağladım mı Güldüm mü (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı, Düzenleme: Osman İşmen)
3- Bir Garip Olur İçim (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı, Düzenleme: Osman İşmen)
4- Zalim Felek (Söz ve Müzik: Tuğrul Dağcı, Düzenleme: Osman İşmen)
5- Boştur Dünya (Söz: Ülkü Aker, Düzenleme: Osman İşmen)

İki Elim Yakanda (Kaset Albüm, Türküola MC 1420, Almanya)
Büyütmek için T ıklay ın
1- İki Elim Yakanda (Söz ve Müzik: Mehmet Saydır, Düzenleme: Osman İşmen)
2- Bağışladın (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı, Düzenleme: Osman İşmen)
3- Geçti Geçti (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selami Şahin, Düzenleme: Osman İşmen)
4- Elimde Değil (Söz ve Müzik: Mehmet Saydır, Düzenleme: Osman İşmen)
5- Boş Vere Boş Vere (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selami Şahin, Düzenleme: Osman İşmen)
6- Canıma Değsin (Söz: Ülkü Aker, Düzenleme: Norayr Demirci)
7- Danış Kalbine (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selçuk Sun, Düzenleme: Norayr Demirci)
8- Olmaz Olmaz Deme (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selmi Andak, Düzenleme: Norayr Demirci)
9- Senin Olmaya Geldim (Söz: Halit Çelikoğlu, Müzik: Selami Şahin, Düzenleme: Osman İşmen)
10-Ağladım mı Güldüm mü (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı, Düzenleme: Osman İşmen)
11-Bir Garip Olur İçim (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı, Düzenleme: Osman İşmen)
12-Zalim Felek (Söz: Tuğrul Dağcı, Müzik: Tuğrul Dağcı, Düzenleme: Osman İşmen)
13-Boştur Dünya (Söz: Ülkü Aker, Düzenleme: Osman İşmen)
14-Buna Aşk mı Diyorsun
15-Birisine Birisine (Söz: Ülkü Aker, Düzenleme: Norayr Demirci)
16-Tatlı Tatlı (Söz ve Müzik: Tuğrul Dağcı, Düzenleme: Atilla Özdemiroğlu)

Boş Vere Boş Vere (LP Albüm, Kervan LP 55)
(İki Elim Yakanda isimli LP albümü bu adla tekrar çıkarıldı)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- İki Elim Yakanda (Söz ve Müzik: Mehmet Saydır, Düzenleme: Osman İşmen)
2- Bağışladın (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı, Düzenleme: Osman İşmen)
3- Geçti Geçti (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selami Şahin, Düzenleme: Osman İşmen)
4- Elimde Değil (Söz ve Müzik: Mehmet Saydır, Düzenleme: Osman İşmen)
5- Boş Vere Boş Vere (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selami Şahin, Düzenleme: Osman İşmen)
B Yüzü:
1- Senin Olmaya Geldim (Söz ve Müzik: Selami Şahin, Düzenleme: Osman İşmen)
2- Ağladım mı Güldüm mü (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı, Düzenleme: Osman İşmen)
3- Bir Garip Olur İçim (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı, Düzenleme: Osman İşmen)
4- Zalim Felek (Söz ve Müzik: Tuğrul Dağcı, Düzenleme: Osman İşmen)
5- Boştur Dünya (Söz: Ülkü Aker, Düzenleme: Osman İşmen)

1981
Bizim Diyar (LP Albüm, Kervan LP 65)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Oryantal (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selmi Andak, Düzenleme: Buğra Uğur)
2- Sitem (Söz: Ülkü Aker, Müzik: T. Vosco, Düzenleme: Buğra Uğur)
3- Bu Defa (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak, Düzenleme: Buğra Uğur)
4- Geri Dönülmez Bir Yoldayım (Söz ve Müzik: Rıfat Şanlıel, Düzenleme: Osman İşmen)
5- Özledim (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Erdener Koyutürk, Düzenleme: Osman İşmen)
B Yüzü:
1- Bir Kadın (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Marinella & T. Vosco, Düzenleme: Osman İşmen)
2- Hiç Sevilmesen Bile (Söz: Fikret Şeneş, Müzik: S. Bassey, Düzenleme: Buğra Uğur)
3- Bizim Diyar (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Norayr Demirci, Düzenleme: Buğra Uğur)
4- Bulamadık Ki (Söz ve Müzik: Orhan Gencebay, Düzenleme: Osman İşmen)
5- Aşk Merdiveni (Söz: Ülkü Aker, Müzik: T. Pupo, Düzenleme: Osman İşmen)

En Yeni Hits - Aranjmanlar (Kaset Albüm, Türküola 1509, Almanya)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım B:
2- Senin Olmaya Geldim (Nil Burak)
4- Boş Vere (Boş) Vere (Nil Burak)

Bizim Diyar - Aranjman (Kaset Albüm, Türküola MC 1713, Almanya)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Oryantal (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selmi Andak, Düzenleme: Buğra Uğur)
2- Sitem (Söz: Ülkü Aker, Müzik: T. Vosco, Düzenleme: Buğra Uğur)
3- Bu Defa (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak, Düzenleme: Buğra Uğur)
4- Geri Dönülmez Bir Yoldayım (Söz ve Müzik: Rıfat Şanlıel, Düzenleme: Osman İşmen)
5- Özledim (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Erdener Koyutürk, Düzenleme: Osman İşmen)
6- Dinleyin Beni (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Anonim)
7- Bir Kadın (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Marinella & T. Vosco, Düzenleme: Osman İşmen)
8- Hiç Sevilmesen Bile (Söz: Fikret Şeneş, Müzik: S. Bassey, Düzenleme: Buğra Uğur)
9- Bizim Diyar (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Norayr Demirci, Düzenleme: Buğra Uğur)
10-Aşk Merdiveni (Söz: Ülkü Aker, Müzik: T. Pupo, Düzenleme: Osman İşmen)
11-Seni Sevmek İçin Ölmek mi Lazım (Söz: Sait Ergenç, Müzik: Anonim)
12-Bravo Seviyorsan Bravo (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Anonim)

1982
Nerde Benim Gülen İnsanlarım

1984
Benim Sevdam (Albüm, Yaşar Kekeva Plakçılık LP 27)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Benim Sevdam (Söz: Selma Çuhacı, Müzik: Yavuz Çuhacı, Düzenleme: Uğur Dikmen)
2- O Şarkıyı Henüz Yazmadım (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak, Düzenleme: Uğur Dikmen)
3- Gel Gülüm (Söz: Aysel Gürel & Nil Burak, Müzik: Mehmet Duru, Düzenleme: Uğur Dikmen)
4- Hatıralar (Söz-müzik: Sezen Aksu, Düzenleme: Uğur Dikmen)
5- Evvel Zaman İçinde (Söz: Nil Burak & Yavuz Çuhacı, Müzik: Yavuz Çuhacı, Düzenleme: Uğur Dikmen)
B Yüzü:
1- Canım Kıbrısım (Söz: Nil Burak, Müzik: Selmi Andak, Düzenleme: Uğur Dikmen)
2- Çal Yine Aynı Plağı Çal (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak, Düzenleme: Uğur Dikmen)
3- Her Aşktan Bir Şarkı Kaldı (Söz: Aysel Gürel, Müzik-düzenleme: Uğur Dikmen)
4- Elveda (Söz: Aysel Gürel, Müzik: S. Andrea, Düzenleme: Uğur Dikmen)
5- O Akşamdan (Söz: Nil Burak, Müzik-düzenleme: Uğur Dikmen)

1985
Güneş Bir Kere Doğdu (Türkiye Eurovision Şarkı Yarışması, Palermo Müzik Festivali birincisi)

1986
Yaşa Yaşa (İbo ile birlikte Türkiye Eurovision Şarkı Yarışması)

1988
Zurna Kazım (MC Albüm, Göksoy Plak)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Zurna Kazım (Söz: Kandemir Konduk, Müzik: Nil Burak, Düzenleme: Uğur Dikmen)
2- Allah Allah (Söz: Kandemir Konduk, Müzik: İbrahim Tatlıses, Düzenleme: Uğur Dikmen)
3- Üflüyorum İşte (Söz: Kandemir Konduk, Müzik: Metin Alkanlı, Düzenleme: Uğur Dikmen)
4- Başlık Parası (Söz: Kandemir Konduk, Müzik: anonim, Düzenleme: Uğur Dikmen)
5- Tencereler Tavalar (Söz: Kandemir Konduk, Müzik: anonim, Düzenleme: Uğur Dikmen)
6- Azma Kafamı Bozma (Söz: Mazhar Kafadar, Müzik: anonim, Düzenleme: Uğur Dikmen)
7- Şöförlerin Çilesi (Söz: Kandemir Konduk, Müzik: Burhan Bayer, Düzenleme: Uğur Dikmen)
8- Ben Bir Mahçup Aşık (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Buğra Uğur, Düzenleme: Uğur Dikmen)
9- Bence Mahzuru Yok (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Ülkü Aker, Düzenleme: Uğur Dikmen)
10-Biracılar (Söz: Kandemir Konduk, Müzik: anonim, Düzenleme: Uğur Dikmen)
11-Bu Ne Yuvarlak Dünya (Söz: Kandemir Konduk, Müzik: E.Macias, Düzenleme: Uğur Dikmen)
12-Zurnası Hiç Tıklamadı (Söz: Kandemir Konduk, Müzik: Toma Kazancidis, Düzenleme: Uğur Dikmen)
13-Bu Kadar Hızlı Olma (Söz: Kandemir Konduk, Müzik: Toma Kazancidis, Düzenleme: Uğur Dikmen)
14-Donar Başın Isıt Kışın (Söz: Kandemir Konduk, Müzik: Eagles, Düzenleme: Uğur Dikmen)
15-E.5 Yolu + Gazel (Söz: Kandemir Konduk, Müzik: anonim, Düzenleme: Uğur Dikmen)
16-Yine Girdi Zamlar (Söz: Kandemir Konduk, Müzik: anonim, Düzenleme: Uğur Dikmen)
17-Reklamlar (Söz: Kandemir Konduk, Müzik: H.Belefonte, Düzenleme: Uğur Dikmen)
18-Bir Fırtına Esiyor (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Uğur Dikmen, Düzenleme: Uğur Dikmen)
19-Maç (Söz: Kandemir Konduk, Müzik: anonim, Düzenleme: Uğur Dikmen)

1989
Oldu Olacak (Kaset Albüm, Bayar - Tempa&Foneks)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Oldu Olacak (Söz: Aysel Gürel, Müzik, Düzenleme: Uğur Dikmen)
2- Sen de Başını Alıp Gitme (Söz: Cem Karaca, Müzik: Nil Burak, Düzenleme: Uğur Dikmen)
3- Dokuz Taş (Söz: Mazhar Kafadar, Müzik, Düzenleme: Uğur Dikmen)
4- Hayrola (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Enrico Macias, Düzenleme: Uğur Dikmen)
5- Güneş Bir Kere Doğdu (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak, Düzenleme: Uğur Dikmen)
B Yüzü:
1- Şıkı Şık (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Metin Özülkü, Düzenleme: Uğur Dikmen)
2- Hasret İki Dudak Arasında (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Banu Kırbağ, Düzenleme: Uğur Dikmen)
3- Sevdanı Sürüdüm (Söz: Aysel Gürel, Müzik, Düzenleme: Uğur Dikmen)
4- Vız Gelir (Söz: Aysel Gürel, Müzik, Düzenleme: Uğur Dikmen)
5- Kar Günleri (Söz: Nil Burak, Müzik, Düzenleme: Uğur Dikmen)

1991
Türk Pop Müziğinde 35 Yıl 35 Besteci (Kolektif Albüm, Popsav - 1991)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Kırık Kalp - Erol Büyükburç
2- Sevdim Seni - Özdemir Erdoğan
3- Yemin Ettim - Kayahan
4- Şimdi İstanbul'da Olmak Vardı - Melike Demirağ
5- Sen Benim Şarkılarımsın - Ajda Pekkan & İlhan Şeşen
6- Benimle Oynar mısın - Bülent Ortaçgil
7- Sultan-ı Yegâh - Enstrümantel
8- İşte Öyle Birşey - Erol Evgin
9- Ellerim Bomboş - Fatih Erkoç
10-Gecelerim - Doğan Canku
11-Namus Belası - Cem Karaca
12-Dilenci - Attila Atasoy
13-Güneş Bir Kere Doğdu - Nil Burak (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak)
14-Yalnızlığım - Vedat Sakman
15-Beni Benimle Bırak (Enstrümantal)

Doruktaki Nağmeler (Zeki Müren Albümü, Yavuz & Burç Plak)
6- Sen de Başını Alıp Gitme (Söz: Cem Karaca, Müzik: Nil Burak)

Bir Güneş Batışında (Sibel Can Albümü, Kervan Plak)
3- Ne Olur (Sen de Başını Alıp Gitme) (Söz: Cem Karaca, Müzik: Nil Burak)

Ömrümü Çalan Yıllar (Faruk Tınaz Albümü)
9- Ne Olur (Sen de Başını Alıp Gitme) (Söz: Cem Karaca, Müzik: Nil Burak)

1992
Sev Dünyayı (Kolektif Albüm, Raks Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
Albüm-1:
1- Sev Dünyayı - Bütün Sanatçılar
2- Herşey Seni Hatırlatıyor - Muazzez Abacı
3- Aman Kimseler Duymasın - Sibel Egemen
4- Bir Ben Var Bende - Mazhar-Fuat-Özkan
5- Tatlı Tatlı - Nil Burak (Söz ve Müzik: Tuğrul Dağcı)
6- Cefalar - Fatih Erkoç
7- Sensiz Yıllarda - Ajda Pekkan
8- Mahçup Delikanlı - Yıldırım Gürses
9- Kirlenmiş Çığlık - Cem Karaca
10-Affedemem Seni - Gül Erda
11-İki Gözüm İki Çeşme - Suavi
12-Nenni - Ayşegül Aldinç
Albüm-2:
1- Sev Dünyayı
2- Gülümse
3- Sen de Başını Alıp Gitme - Nil Burak (Söz: Cem Karaca, Müzik: Nil Burak, Düzenleme: Uğur Dikmen)
4- Saygımız Vardır
5- Gönül
6- Yağdır Mevlam Su
7- Sev Dünyayı
8- Seni Aldattım
9- I'm Top of The World
10-Dışarda Kar Yağıyor
11-Ne Harika
12-Turnam
13-Boşver

Nerde Kalmıştık ? (Cem Karaca-Cahit Berkay-Uğur Dikmen Albümü, Marşandiz 083)
Büyütmek için T ıklay ın
5. Sen de Başını Alıp Gitme — 4:29 (Söz: Cem Karaca, Müzik: Nil Burak)

Yıllar Sonra / Aydın Mısın (Suavi Albümü, Raks Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
10-Sen de Başını Alıp Gitme (Söz: Cem Karaca, Müzik: Nil Burak)

İşte Banko (Albüm, Raks 020)
Büyütmek için T ıklay ın
1- İşte Banko (Söz: Şehrazat, Müzik, Düzenleme: Uğur Dikmen)
2- Yiğidim (Söz: Şehrazat, Müzik, Düzenleme: Uğur Dikmen)
3- İlle De Yar (Söz-müzik: Şehrazat, Düzenleme: Uğur Dikmen)
4- Söz Verdim (Söz-müzik: Nil Burak, Düzenleme: Uğur Dikmen)
5- Tatlı Tatlı (cover) (Söz-müzik: Tuğrul Dağcı, Düzenleme: Uğur Dikmen)
6- Duman Kaldım (Söz: Şehrazat, Müzik: Nil Burak, Düzenleme: Uğur Dikmen)
7- Sen Duymadın (Söz-müzik: Cem Karaca, Düzenleme: Uğur Dikmen)
8- Yüreğim Götürmüyor (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Akın Ertübey, Düzenleme: Uğur Dikmen)
9- Sensiz Olamam (Söz: Nil Burak, Müzik: Yavuz Çuhacı, Düzenleme: Uğur Dikmen)
10-Hayrettin (Söz: Henri Mizrahi, Müzik: Akın Ertübey, Düzenleme: Uğur Dikmen)

Benim Sevdam (Albüm, Yaşar Plak, İkinci Basım )
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Benim Sevdam (Söz: Selma Çuhacı, Müzik: Yavuz Çuhacı, Düzenleme: Uğur Dikmen)
2- O Şarkıyı Henüz Yazmadım (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak, Düzenleme: Uğur Dikmen)
3- Gel Gülüm (Söz: Aysel Gürel & Nil Burak, Müzik: Mehmet Duru, Düzenleme: Uğur Dikmen)
4- Hatıralar (Söz-müzik: Sezen Aksu, Düzenleme: Uğur Dikmen)
5- Evvel Zaman İçinde (Söz: Nil Burak & Yavuz Çuhacı, Müzik: Yavuz Çuhacı, Düzenleme: Uğur Dikmen)
B Yüzü:
1- Canım Kıbrısım (Söz: Nil Burak, Müzik: Selmi Andak, Düzenleme: Uğur Dikmen)
2- Çal Yine Aynı Plağı Çal (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak, Düzenleme: Uğur Dikmen)
3- Her Aşktan Bir Şarkı Kaldı (Söz: Aysel Gürel, Müzik-düzenleme: Uğur Dikmen)
4- Elveda (Söz: Aysel Gürel, Müzik: S. Andrea, Düzenleme: Uğur Dikmen)
5- O Akşamdan (Söz: Nil Burak, Müzik-düzenleme: Uğur Dikmen)
6- Potpori
* Bir Garip Olur İçim (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı)
* Bağışladın (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı)
* Tatlı Tatlı (Söz-Müzik: Tuğrul Dağcı)
* Yalnızım Ben (Söz-Müzik: Yaşar Güvenir)
* Boş Vere Boş Vere (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selami Şahin)

1995
Nil Burak '95 - Akdeniz Rüzgarı (Albüm, Göksoy Müzik CD 082)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Üçe Çeyrek Var (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Uğur Başar, Düz.: Uğur Başar)
2- Cehenneme Kadar (Vokal: Nil Burak-Sevda) (Söz: Murat Eren)
3- Akdeniz Rüzgârı (Söz: Nil Burak, Düz.: Halis Bütünley-Turhan Yükseler)
4- Yalandan Kim Ölmüş (Söz: Ülkü Aker)
5- İkimiz De Suçluyuz (Söz: Nil Burak, Düz.: Turhan Yükseler)
6- Mahkûm (Söz: Nil Burak, Düz.: Nil Burak)
7- E Neyse Ne (Söz: Şehrazat, Düz.: Turhan Yükseler)
8- Eyvah (Söz: Fikret Ural)
9- Hüzün (Söz: Nil Burak, Müzik: Uğur Başar, Düz.: Turhan Yükseler)
10-Haydi Anlat (Söz: Murat Eren, Müzik: Buğra Uğur)
(Diğer şarkılarda vokaller: Nil Burak, Uğur Başar)

1999
Pop Tango / Türkçe Tangolar 3 (Kolektif Kaset Albüm, Koyutürk Production, 1999 / Yeniden Basım: Eko Müzik, 27.11.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
2. Dinle Sevgili - 02:34 (Solist: Nil Burak, Söz & Müzik: Necdet Koyutürk)

2002
35 Yılın Şarkıları / Ülkü Aker (CD Albüm, Universal-Neşe Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
4- Boşvere Boşvere - Nil Burak (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selami Sahin)
7- Hey Gidi Günler - Akrep Nalan, Ayten Alpman, Ferdi Özbeğen, Nil Burak (Söz: Ülkü Aker)

2003
Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finallerinde Selmi Andak Besteleri
Selmi Andak Besteleri 1975 - 1995 (CD Albüm, TRT)
Büyütmek için T ıklay ın
7- Güneş Bir Kere Doğdu - Nil Burak (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak)

2005
Cem Karaca - Mutlaka Yavrum (Kolektif Albüm, Ozan Video, Aralık 2005 / 05 Ocak 2006)
(Cem Karaca anısına eserlerinin çeşitli sanatçılarca yorumlarını içerir.)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
5. Sen De Başını Alıp Gitme / Deniz Seki (Söz: Cem Karaca, Müzik: Nil Burak) - 05:04

Bir Zamanlar 2 - En İyileriyle Serisi/Karma 2/Türkçe Pop/Orjinal Plak Kayıtları (Albüm, Ossi Müzik, 16.12.2005, 23.01.2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Nil Burak / Birisine Birisine (Söz: Ülkü Aker) - 1977 - 03:25

2007
Bir Zamanlar 3 En İyileriyle Serisi/Karma 3/Türkçe Pop/Orjinal Plak Kayıtları, (Karma Albüm, Ossi Müzik, 04.04.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
12.Nil Burak / Gözünüz Aydın - 02:56

2008
En İyileriyle Nil Burak (Albüm, Ossi Müzik, 16.01.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Tatlı Tatlı (Söz ve Müzik: Oktay Yurdatapan) - 03:26
2. Sus (Söz ve Müzik: Şanar Yurdatapan) - 03:55
3. Olamaz Olmaz Deme (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selmi Andak) - 03:39
4. Ben Anlamam (Söz: Ülkü Aker) - 03:09
5. Bir Eski Şarkı (Söz: Ülkü Aker) - 03:52
6. Seni İyi Tanırım (Söz: Ülkü Aker) - 03:04
7. Birisine Birisine (Söz: Ülkü Aker) - 03:23
8. Gözünüz Aydın (Söz ve Müzik: Şanar Yurdatapan) - 03:03
9. Dünyamı Yıktı Geçti - 03:31
10.Yanlızım Ben (Söz ve Müzik: Yaşar Güvenir) - 03:50
11.Boş Vere Vere (Söz ve Müzik: Selami Şahin) - 03:44
12.Ağla Halime (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Ahmet Ömer) - 03:41
13.Numara (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Ahmet Ömer) - 03:15
14.Bağışladın (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı) - 03:30
15.Bir Garip Olur İçim (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı) - 03:59
16.Varsa Yoksa Sen (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Cenk Taşkan) - 03:03
17.Bu Defa (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak) - 02:59
18.Sitem (Söz: Ülkü Aker) - 03:23
19.Özledim (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Erdener Koyutürk) - 02:54
20.Benim Adım Şarkıcı (Söz ve Müzik: Şanar Yurdatapan) - 03:17


Bir Numaramsın (Albüm, Ossi Müzik, 16.01.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Bir Numara (Söz & Müzik: Ali Yavuz) - 04:48
2. Her Sözün Aklımda (Söz: Nil Burak, Gökhan Şahin, Müzik: Olcay Anar, Serkan Çevik) - 04:42
3. İzmir (Savur Dumanını Karşıyaka'ya) (Söz & Müzik: Yavuz Hakan Tok) - 04:54
4. Tatlı Tatlı (Söz & Müzik: Oktay Yurdatapan) - 03:53
5. Yolun Sonu (Söz: Günay Çoban, Müzik: Serkan Özdoğan) - 05:05
6. Bulamadık Ki (Söz & Müzik: Orhan Gencebay) - 05:03
7. Sen De Başını Alıp Gitme (Söz: Cem Karaca, Müzik: Nil Burak) - 05:58
8. Cesur Ol (Söz & Müzik: Yavuz Hakan Tok) - 03:11
9. Sana Alışıyorken (Söz: Nil Burak, Müzik: Banu Kırdağ) - 03:58
10.Teşekkürler (Söz & Müzik: Nil Burak) - 03:56
11.Olmaz Olmaz Deme (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selmi Andak) - 04:12
12.Bir Numara (Remix) (Söz & Müzik: Ali Yavuz) - 05:47


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.tulumba.com (ABD)

Nil Burak 2'li Albüm / En İyileriyle / Bir Numaramsın (2 CD) (Albüm, Ossi Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1: En İyileriyle
CD 2: Bir Numaramsın

Issız Adam-Film Müzikleri (Soundtrack Albüm, Most Müzik, 21.11.2008)
Büyütmek için T ıklay ın
4- Yalnızım Ben (Nil Burak)

İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.cinarmuzik
www.idefix.com
www.mephisto.com.tr
www.tulumba.com (ABD)

2009
Yalnızım Ben / Benim Sevdam (Albüm, Yaşar Plak, 13.01.2009)
(Bu albüm, 1984 senesinde Yaşar Kekeva Plakçılık tarafından LP 27 katalog no. ile "Benim Sevdam" ismiyle çıkarılmış LP albümün şarkı sıraları ve albüm ismi değiştirilerek çıkarılan YENİ BASIMIdır.)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Benim Sevdam (Söz: Selma Çuhacı, Müzik: Yavuz Çuhacı)
2- O Şarkıyı Henüz Yazmadım (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak)
3- Elveda (Söz: Aysel Gürel, Müzik: S. Andera)
4- Hatıralar Söz & Müzik : Sezen Aksu)
5- Evvel Zaman İçinde (Söz: Nil Burak & Yavuz Çuhacı, Müzik: Yavuz Çuhacı)
6- Canım Kıbrıs'ım (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak)
7- Çal Aynı Plağı Çal (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak)
8- Her Aşktan Bir Şarkı Kaldı (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Uğur Dikmen)
9- Gel Gülüm (Söz: Aysel Gürel & Nil Burak, Müzik : Mehmet Duru)
10-O Akşamdan (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Uğur Dikmen)
11-Potbori
- Bir Garip Olur İçim (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı)
- Bağışladın (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı)
- Yalnızım Ben (Söz: Yaşar Güvenir, Müzik: Yaşar Güvenir)
- Boş Vere Boş Vere (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selami Şahin)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com

2012
Mavi 2012 (Maxi Single, Ossi Müzik, 10.05.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Yağmur (Söz ve Müzik: Vedat Yıldırımbora, Düzenleme: Tamer Özkan)
2- Yol Yorgunu (Söz: Naşide Göktürk, Müzik: Tamer Özkan, Düzenleme: Tamer Özkan)
3- Usul Usul (Söz ve Müzik: Uzay Cengiz Ayna, Düzenleme: Tamer Özkan)
4- Saçmalardan Seçmeler (Söz ve Müzik: Emre Pehlivan, Düzenleme: Tamer Özkan)
5- Unuttum Adını (Söz: Erdal Sönmez, Müzik: Erdal Sönmez, Düzenleme: Tamer Özkan)


İnternet Satış Noktaları:

İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.seyhanmuzik.com
www.hepsiburada.com
www.cinarmuzik.net
www.mephisto.com.tr
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com
www.stokcd.com

Yalnızım Ben / Benim Sevdam (LP [Plak] Albüm, Yaşar Plak, 06.08.2012)
(Bu albüm, 1984 senesinde Yaşar Kekeva Plakçılık tarafından LP 27 katalog no. ile "Benim Sevdam" ismiyle çıkarılmış LP albümün ve şarkı sıraları ve albüm ismi değiştirilerek 1992'de ve 2009'da CD olarak yeniden çıkarılan albümün LP formatında YENİ BASIMIdır.)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A:
1- Benim Sevdam (Söz: Selma Çuhacı, Müzik: Yavuz Çuhacı)
2- O Şarkıyı Henüz Yazmadım (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak)
3- Elveda (Söz: Aysel Gürel, Müzik: S. Andera)
4- Hatıralar Söz & Müzik : Sezen Aksu)
5- Evvel Zaman İçinde (Söz: Nil Burak & Yavuz Çuhacı, Müzik: Yavuz Çuhacı)
B:
1- Canım Kıbrıs'ım (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak)
2- Çal Aynı Plağı Çal (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak)
3- Her Aşktan Bir Şarkı Kaldı (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Uğur Dikmen)
4- Gel Gülüm (Söz: Aysel Gürel & Nil Burak, Müzik : Mehmet Duru)
5- O Akşamdan (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Uğur Dikmen)
6- Potbori
  - Bir Garip Olur İçim (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı)
  - Bağışladın (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Armağan Çamlı)
  - Yalnızım Ben (Söz: Yaşar Güvenir, Müzik: Yaşar Güvenir)
  - Boş Vere Boş Vere (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selami Şahin)

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
Resmi Web Site Adresi:
www.nilburak.com
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/nilburak
Kişisel Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/people/Nil-Burak
Resmi Facebook Sayfa Adresleri (?):
www.facebook.com/pages/Nil-Burak
www.facebook.com/pages/Nil-Burak
www.facebook.com/pages/Nil-Burak
www.facebook.com/pages/Nil-Burak
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Nil_Burak
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Nil+Burak
Sinematürk Web Sayfa Adresi:
www.sinematurk.com/kisi/2565/Nil-Burak
Sinemalar Web Sayfa Adresi:
www.sinemalar.com/sanatci/42126/Nil-Burak
Resmi Nil Burak Hotel Web Site Adresi:
www.nilburakhotel.com
MyNet Nil Burak Fan Web Sayfa Adresi:
tatlitatli357.sitemynet.com
Fangrup Facebook Sayfa Adresleri:
www.facebook.com/pages/NIL-BURAK-HAYRANLARI
www.facebook.com/pages/En-Iyileriyle-Nil-Burak
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (5553 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag