Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 29.11.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 476 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 476
Üye: 0
Toplam: 476

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 139,940,172
  • Bugün: 9,336
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Nov 29, 2023
  • 07:04 am CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Onurr
Bookmark and Share
    Geri Dön   (7620 okuma)

Sanatçı: (Grup) Sakin
ONURR [(GRUP) SAKİN]
FOTO GALERİ
Sakin (Grup)

Sakin, Onur Özdemir, Özdemir Dereli, Cenker Kökten ve Soner Özışık`tan oluşmakta.

1999 yılında Onur ve Özdemir`in bir araya gelip kurduğu grup, davulda Çağrı Özyıldız`ın eşliğin de ilk bestelerini üretmeye başladı.

2000 yılında Cenker Kökten gruba dahil oldu. Aynı dönemde davulu Emre Yıldız devraldı. Bu kadro , Boğaziçi Üniversitesi Taşoda Stüdyosunda provalara başladı. Aynı üniversitenin bahar şenliklerinde verdikleri ilk konser üretimin paylaşımın ilk adımıydı.

2001 yılı başlarında Emre`nin ayrılmasının ardından Onur, Özdemir, Cenker çalışmalarına elektronik altyapılar üzerine çalarak devam ettiler. Aynı yılın yaz aylarında Soner bu üçlüye katıldı ve böylece Sakin bu günkü nihai kadrosuna kavuşmuş oldu. Ardından konserler geldi.

Sakin 2002 yılındaki Taşlıkışla şenliklerinde, Taşoda konserlerinde sahne aldı. 2003 Ağustos ayında Fethiye’de düzenlenen Kayafest’e katıldı. Bir yandan da grup, “Artık Gel”, “Son”, “Suçsuz Rüya”, “Kayboluş”, “Öteki”, “Elif Mak-bul” isimli şarkılarının yer aldığı ilk demosunu hazırladı. 2004 yılında, İstanbul`un Babylon ve Manhattan gibi önemli sahnelerinde konser verdi. Beyoğlu Tünel Sanat ve Barışarock Festivallerinde de dinleyicilerle buluştu.

2005 yılı daha çok beste yazımı üzerine çalışmalar olarak geçti ve yeni bir demo kaydı ile sonuçlandı. İçinde “Denek Hayatım”, “Kırmızı Oda”, “Edepsiz Komedya” ve “Temiz” isimli şarkıların bulunduğu bu ikinci demo ile prodüktör Volkan Gürkan`a ulaştılar.

2006 yılı Sakin`in daha geniş kitleler tarafından duyulmaya başlandığı yıl oldu. Bu yıl boyunca grup beste yazarlığını daha da geliştirdi ve repetuarını arttırdı, verilen konserler sıklaştı. İstanbul`da Peyote ve Balans`ta gerçekleşen konserlerin yanında Ankara, ve Eskişehirde de konserler verildi.

Türkiye’de indie rock algısını değiştirecek bir grup Sakin. Rolling Stone dergisi tarafından ‘Gelecek Vaat Eden 10 Yerli Grup’ arasında gösterilen, Dream TV 2007 anketinde ‘En İyi Yeni Grup’ adaylığı bulunan Sakin, 2000 yılında kurulduğu günden beri lise-üniversite festivallerinin ve Beyoğlu sahnelerinin sıcak ismi olarak müzik hayatını sürdürdü.

Birçok tanınmış grubun sivrilmesine önayak olan Peyote isimli kült mekanda kendine sadık bir takipçi kitlesi edinen grup, ilk büyük festival performansını MTV Türkiye’nin canlı yayınladığı Radarlive 2007’nin ana sahnesinde 1 Temmuz 2007 günü sergiledi.

Farklı şehirlerde doğup bir gün Sakin isimli bu grupta buluşmak için dünyaya gelmiş hissi veren dört üyeden oluşan bu sıradışı grubun şarkılarında gitarların sürüklediği iğneleyici melodiler, kırılgan vokaller ve vurucu sözler ile sağlam bir ritmik altyapıya oturuyor.

Ağustos ayında Zeytinli Rock ve Converse All Stars 2007 Festivali’nde yer alan, ayrıca Mor ve Ötesi’nin ön grubu olarak bir Ege Turnesi’ne çıkan Sakin, kitlesini daha da büyüterek MySpace sayfasında 130.000’i aşan ziyaretçi ve 170.000’i aşan dinlenme sayısıyla da dikkat çekti. Grubun Volkan Gürkan prodüktörlüğünde üretilen, Londra’da Louis Read tarafından mikslenen ve uzun süredir heyecanla beklenen birinci albümü “Hayat”, Mor ve Ötesi’nin kurduğu Rakun etiketiyle Mart ayı başında yayımlandı.

Bu albümden ilk single olan “Denek Hayatım”, Pamukova hızlı tren faciasının bize bir kez daha hatırlattığı ‘hayatı denek olarak yaşamak’, ‘denek olmak’, bunun kaçınılmazlığı, acısı ve yaşanan her facia ile sunulan acı tellallığının ders çıkarılamaz sonucunu dillendirmeye çalışıyor. (Kartonetten)

Sakin’in albüm kapağının tasarımını Elif Müftüoğlu hazırladı.

16 Mayıs 2008’de Studio Live’daki konserleri, Sakin’in canlı performansında ne yapabileceklerini gösterecek bir fırsat oldu.

‘Bizim Büyük Çaresizliğimiz’ isimli 15 Nisan 2011 tarihinde gösterime giren filmde son jenerik şarkısı olarak “Hamur İşleri” isimli şarkılarını seslendirdiler.

Grup Üyeleri:
Onur Özdemir
Özdemir Dereli
Cenker Kökten
Soner Özışık

Onurr (Onur Özdemir)

Ayşe Hatun’un yetenekli ‘Onur’u

Ayşe Hatun Önal’a yeni şarkısı ‘Güm Güm’de eşlik eden Onur Özdemir’in adını bir yere not edin. Bu güzel sesli, yetenekli müzisyenin pop müzikte yapacağı daha çok iş var.

Pop müziğin son dönemde en çok konuşulan isimlerinden biri Ayşe Hatun Önal. Uzun süre ara verdiği müzik çalışmalarına geçen yıl ‘Çak Bir Selam’la iddialı bir dönüş yapmıştı. 2015’in ilk haftasında da yine hit adayı bir single’la karşımıza çıktı: “Güm Güm” önümüzdeki günlerde gece kulüplerinde, radyo kanallarında sık sık dinleyeceğimiz ‘Güm Güm’ün Kenter Tiyatrosu’nda çekilen klibi de en az şarkı kadar güzel olmuş. Sihirbaz Kubilay Tunçer’in rol alması, Önal’ın Yıldırım Mayruk imzalı mor elbisesi klipte dikkat çeken detaylar.

Ancak beni esas heyecanlandıran klibin 2.30’uncu saniyesinde ekrana gelen tanıdık bir yüz oldu. Şarkıda Önal’a eşlik eden ‘Onurr’un bir zamanlar Sakin grubundan tanıdığım Onur Özdemir olduğunu görmek tam bir sürprizdi. Önce Özdemir’in sesini ne kadar çok özlediğimi fark ettim. Ardından da Sakin sonrası kendine çizdiği yolda ne kadar başarılı işlere imza attığını düşündüm. Dile kolay, bugüne kadar birlikte çalıştığı isimler arasında İzel, Ferhat Göçer de var, Murat Dalkılıç, Metin Arolat ve Mustafa Ceceli de. Hadise’nin “Tavsiye” albümünden çıkan ilk single ‘Nerdesin Aşkım’ın söz ve müziği de Alper Narman’la birlikte ona ait. Zaten Narman’la iyi bir ikili olmuşlar. Hit makinesi bir ikili! ‘Güm Güm’de de ikisinin imzası birlikte yer alıyor.

TUTARLI VE SÜRPRİZLİ

Onur Özdemir’i, bir zamanların başarılı indie rock grubu Sakin döneminden hatırlayanlar arasında şimdilerde onu yadırgayanlar çıkabilir. Elbette grubun “Denek Hayatım”, “Edepsiz Komedya” gibi derinlikli sözleri olan şarkılarının Özdemir’in son yıllarda imza attığı pop hitleriyle bir alakası yok. Sakin güzeldi ama belki de bitmesi gerekiyordu, bitti. Ama ben yine de geçmişinde Sakin grubunun olmasının Özdemir’in şimdiki başarısında önemli yeri olduğunu düşünüyorum. Türü, dinleyici kitlesi artık farklı da olsa şarkıları yine güzel, tutarlı ve en önemlisi sürprizli. Onu diğer söz yazarı ve bestecilerden ayıran en önemli özelliği de bu sürprizleri. Şarkılarda onun dokunuşlarını fark etmemek neredeyse imkansız. Özdemir aynı zamanda gitar da çalıyor. Piyano çalmayı öğrenmeyi istediğini de biliyorum ama spordu, danstı, okumaydı, şarkılardı, köpeğiydi derken şimdilik buna vakit bulamıyor... Özetle Özdemir, önümüzdeki dönemde adını sık duyacağımız bir isim. Pop müzik dünyası için önemli bir kazanım. Yaptığı işe olan tutkusu, işiyle ilgili hayalleri var. Kendi albümünü yayınlamak istiyor, örneğin. Hatta çok yakın zamanda bir single çalışmasıyla da karşımıza çıkabilir. Sonrasında da ver elini konserler...
(Kaynak: www.sabah.com.tr - Meltem Fıratlı - 10.01.2015)

Onurr’dan “Artist”

Yıllardır müzik piyasasında aktif olarak yer alan ONURR şimdi de ilk solo single çalışması “Artist” ile dinleyici karşısına geçiyor.

‘Sakin’ grubunun eski solisti, Ayşe Hatun Önal ile Güm Güm şarkısındaki düeti, “Güm Güm”, ‘Çak Bir Selam’, Hadise’nin ‘Nerdesin Aşkım’ gibi son dönemin popüler parçalarının söz ve bestesini yaratan ve daha birçok işe imza atan Onurr, bu sefer kendi performasıyla dikkatleri üzerine çekecek.

Enerji dolu ve eğlenceli melodisiyle yaza hızla giriş yapacak ‘Artist’ 2015’in en çok dile dolanan şarkısı olamaya aday.

Söz ve müzik Onurr ve takım arkadaşı Alper Narman’a ait olan şarkının aranjesi ise Ozan Çolakoğlu tarafından yapıldı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 16.06.2015)

ONURR’DAN AŞIKLARA ERKEN SEVGİLİLER GÜNÜ SÜRPRİZİ! “AŞIKLAR ÖLMEZ”

Yıllardır müzik dünyasının sevilen isimlerine verdiği şarkılarla milyonlarca müziksevere ulaşan Onurr, yepyeni şarkısı “Aşıklar Ölmez” ile dinleyicilerle buluştu.

Enerji dolu ve eğlenceli melodisiyle 2016 kışını ısıtmaya aday “Aşıklar Ölmez”in sözlerini Alper Narman ile birlikte kaleme alan Onurr, şarkının bestesine ise yine Alper Narman ve Gürsel Çelik ile ortak imzasını attı. Düzenlemesi Ozan Bayraşa tarafından hazırlanan “Aşıklar Ölmez” video klibiyle de ekranlardaki yerini aldı. İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde çekilen klipte Onurr’a Alman model Wlada Schüler eşlik ederken, Ayça Yıldız ise danslarıyla izleyenleri büyülüyor. Stil danışmanlığını Can Alaosman’ın üstlendiği klibin çekimleri yaklaşık 16 saatte tamamlandı.

Şarkıda ölümsüz bir aşka atıfta bulunan Onurr, “Aşıklar Ölmez” ile tüm radyolar ve müzik kanalları aracılığıyla dinleyicilerle buluştu.

11 Şubat Perşembe günü müzik marketlerdeki yerini alacak olan “Aşıklar Ölmez”de 4 şarkı bulunuyor. “Aşıklar Ölmez” şarkısının Eyüp Gündüz tarafından hazırlanmış bir remix versiyonunun da bulunduğu albümde, sözü ve müziği Onurr ile Alper Narman imzalı yeni bir şarkı olan “Leylekler” de yer alıyor. Düzenlemesi Osman Çetin imzası taşıyan bu şarkı da eğlenceli ritmiyle dikkat çekiyor. Onurr’un geçtiğimiz yıl müzikseverlerle buluşturduğu “Artist” şarkısının Aerro tarafından hazırlanmış bir de remix versiyonu bulunan dört şarkılık “Aşıklar Ölmez” EP’si, 11 Şubat’ta müzik marketlerdeki yerini alıyor.
(Albüm açıklaması)

Onurr’dan Aşıklara Erken Sevgililer Günü Sürprizi!

Yıllardır müzik dünyasının sevilen isimlerine verdiği şarkılarla milyonlarca müziksevere ulaşan Onurr, yepyeni şarkısı “Aşıklar Ölmez” ile dinleyicilerle buluştu.

Enerji dolu ve eğlenceli melodisiyle 2016 kışını ısıtmaya aday “Aşıklar Ölmez”in sözlerini Alper Narman ile birlikte kaleme alan Onurr, şarkının bestesine ise yine Alper Narman ve Gürsel Çelik ile ortak imzasını attı. Düzenlemesi Ozan Bayraşa tarafından hazırlanan “Aşıklar Ölmez” bugün video klibiyle de ekranlardaki yerini aldı.

İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde çekilen klipte Onurr’a Alman model Wlada Schüler eşlik ederken, Ayça Yıldız ise danslarıyla izleyenleri büyülüyor. Stil danışmanlığını Can Alaosman’ın üstlendiği klibin çekimleri yaklaşık 16 saatte tamamlandı.

Şarkıda ölümsüz bir aşka atıfta bulunan Onurr, “Aşıklar Ölmez” ile tüm radyolar ve müzik kanallarının yanı sıra, iTunes ve Apple Music aracılığıyla da müzikseverlerle buluştu.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 08.02.2016)

Onurr ‘Hatun’u Öpmek İstiyor!

Klibinde Ayşe Hatun Önal’ın da eşlik ettiği Onurr Şarkısı ‘Ruj’ dillerden düşmeyecek.

Türk pop müziğinin bir çok hit şarkısında imzası bulunan ve geçtiğimiz kış ayında çıkarttığı “Aşıklar Ölmez” single’ı ile müzikseverlerin beğenisini kazanan Onurr, Sony Music Türkiye etiketiyle yayımlanacak olan yeni single’ı ‘Ruj’ ile bu yazın ‘hit’i olmaya aday.

Her zaman olduğu gibi yine enerji dolu ve eğlenceli bir şarkıyla hayranlarının karşısına çıkacak olan Onurr’a, şarkının video klibinde sanat dünyasından da dostu olan ve çıktığı dönem büyük yankı uyandıran “Güm Güm” isimli parçada düet yaptıkları Ayşe Hatun Önal da eşlik ediyor.

Ümraniye’de eski bir fabrikada, 1 günde çekimleri gerçekleşen klibin yönetmen koltuğunda Hasan Kuyucu oturuyor. Klipte Onurr’un köpeği Herkül’ün de yer aldığı sahneler dikkat çekiyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 29.07.2016)

Onurr’dan Yeni Albüm

Onurr’un yeni albümü ‘Bir Kahramanlık Hikayesi’...

Bugüne kadar besteci ve söz yazarlığı ile çok sayıda hite imza atan Onurr’un (Onur Özdemir’in) ‘Çak Bi Selam’, ‘Janti’, ‘Nerdesin Aşkım’, ‘Güç Bende Artık’ ve ‘Çok Çok’ gibi popüler şarkıları bulunuyor.

Sanatçının ilk albümü olması önemini taşıyan ve sekiz parçadan oluşan ‘Bir Kahramanlık Hikayesi’nin düzenlemeleri Batu Çaldıran’a ait.

Çoğunluğu Onurr ve Alper Narman söz ve bestelerinden oluşan albümün çıkış parçaşı ‘Derviş’de ise değerli sanatçı Sezen Aksu’nun da imzası bulunuyor. ‘Derviş’in yönetmen koltuğunda Onur Sarsıcı’nın oturduğu klipte üç ayrı dansçı da sanatçıya eşlik ediyor.

“Replik” ile Sevgilim nerdesin? diye soran, “Şampiyon Benim Bence” ile kahramanlık hikayesini, ‘Yakıyosun’la aşkına verdiği kıymeti anlatan, “Hu” ile sesini duyurmaya çalışan, ‘Aşk Kışlıkları Giy’de sevgilisini ikna etmeye çalışan, Sezen Aksu’nun büyülü dokunuşları ile ‘Ağlayamam’da Sakin’cilere selam çakan, “Yediğim Vurgun” ile de “Sev Çığlık Çığlığa” diyen Onurr, her bir şarkıya bi hayat hikayesi yüklüyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 11.08.2017)

Onurr’dan Yepyeni Albüm: “Ağlak Disko”

Bir çok hit şarkının söz ve bestecisi Onurr, yepyeni albümü “Ağlak Disko” ile bu yaz sevenleriyle yeniden buluşuyor.

Albümün çıkış şarkısı olan “Muamma” ile yaza enerji dolu bir başlangıç yapan Onurr, Pandemi döneminde yazdığı, bestelediği ve kendi kaydettiği şarkıları sunmanın keyfini yaşıyor.

Onurr albümüyle ilgili; “Albümü pandemi boyunca yazdığım kişisel şarkılardan oluşturdum. Herkes için zor olduğu gibi benim de kendimden büyük dertlerim vardı; ama daha çok duygusaldı. Çoğu gece kendi odamda takılırken, kendim için, kendim dinleyebileyim diye yazdım aslında bu şarkıları. Demolarını aylarca dinlerken, hem dans ettim, hem ağladım. Baya duygusal bir süreçti. Sonra tamamlamaya ve yayınlamaya karar verdim. O yüzden de ismini “Ağlak Disko” koydum. Bir yandan hüzün dolu ama sitemkar; bir yandan da, her şeye rağmen güzel ve onurlu! Aynı benim gibi” diyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 30.06.2021)

Onurr’dan Yeni Albüm Habercisi: “Seyran-ı Bela”

Bugüne kadar besteci ve söz yazarlığı ile çok sayıda hite imza atan pop müziğin en üretken sanatçılarından Onur Özdemir nam-ı diğer Onurr’un üçüncü albümü ‘Methiyeler’in ilk single’ı “Seyran-ı Bela” Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlanıyor

Sözü müziği ve düzenlemesi Onurr imzalı olan şarkı, elektronik düzenlemesi ve derinlikli sözleriyle pop müzikte yeni bir kapı aralıyor. Albümün en arıza şarkısıyla dinleyicilerine yine bambaşka bir serüvenin müjdesini veren Onurr, belalı bir aşk hikayesinin incelikli sularında, tekinsiz ama hoş bir yolculuğa çıkarıyor.

Şarkının klibi ise Onur Özdemir ve Fatih Cihangir Selimoğlu tarafından EstambulStudio’da çekildi. Klipte sanatçının arkadaşlarının yanı sıra uzun yıllardır birlikte unutulmaz şarkılara imza atan Alper Narman da yer aldı.

Onurr’un yeni şarkısı “Seyran-ı Bela” (Kaynak: www.magazinci.com - 18.11.2022)

Onurr Bu Kez “Hürmet” Peşinde...

Pop müziğin en üretken sanatçılarından Onur Özdemir nam-ı diğer Onurr’un üçüncü albümü ‘Methiyeler’in ikinci single’ı “Hürmet” yayınlandı.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Onurr imzalı olan “Hürmet”, Ocak sonunda yayınlanacak albümü ‘Methiyeler’in ruhunu dinleyiciyle buluşturacak. Onurr, bu kez bir ilişkinin kapısını aralayarak ona tutunan ve vazgeçmeyen bir adamın hikayesini seslendiriyor.

Elektro bass üzerinde yürüyen house bir tınıya sahip şarkı, 90’lar dünya dans müziğine bugünden tatlı bir referans çakıyor.

Şarkının klibi ise Onur Özdemir ve İzzet Başlak tarafından Işıklar Stüdyosu’ndaki platoda gerçekleştirildi. Klipte sanatçının arkadaşlarını kendisini yine yalnız bırakmadı. Bir berberde gece dışarı çıkmaya hazırlanan Onurr ve ekibini dans dolu bir gecede görüyoruz.

Onurr’un yeni şarkısı “Hürmet”, Sony Music Türkiye etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.
(Kaynak: www.magazinci.com - 13.01.2023)

Onurr METHİYELER’le Yolculuğa Çıkarmaya Hazırlanıyor

Pop müziğin en üretken sanatçılarından Onur Özdemir nam-ı diğer Onurr’un üçüncü albümü “METHİYELER” yayınlandı.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Onurr’a ait 10 şarkının yer aldığı albüm daha önce “Seyran-ı Bela” ve ”Hürmet” ile ayak seslerini duyurmuştu. Pop müzikte denenmemişi arayan Onurr, albümü eski ile yeninin, tarih ile günümüzün, aşk ile ayrılığın, afro pop ile synthlerin homojen bir birleşimi haline getiriyor.

Albümde daha önce yayınlanan şarkıları “Seyran-ı Bela” ve ”Hürmet” dışında 8 yeni şarkı bulunuyor. Albümün çıkış parçası olarak ise “Güya” seçildi. ‘Güya’nın klibi için Kilyos’ta set kuruldu. İzzet Başlak yönetmenliğindeki 1958’de İkinci Dünya Savaşı sırasında askerdeki sevgilisini yitiren Okinawa’da münzevi bir hayat yaşayan bir Japon subayını canlandırıyor.

Tüm söz müzik ve aranjelerin Onurr (Onur Özdemir) imzalı olduğu albüm sanatçının kariyeri için de ayrı bir önem taşıyor. Onurr bu albümle ilgili olarak “Ağlak Disko’yu sevdiyseniz Methiyeler’de uzun bir süre meşgul edecek duygu dünyanızı. Albüm hazırlamak fiziksel emeğinin yanında duygusal olarak da insanı mahveden bir süreç ama sonunda bunu ben mi yaptım hissiyle baş başa kalabilmek paha biçilmez bir ödül” diyor.

“Seyran-ı Bela”, “Hürmet”, “Sonsuza”, “Kuyruklu Yıldız ve Cep Komandosu”, “Methiyeler”, “Derbeder”, “Güya”, “Takat”, “Delice” ve ‘Çal Keke’nin yer aldığı albüm Onurr’un solo kariyerinde önemli bir dönemi de işaret ediyor. Albümde yer alan “Derbeder” şarkısında ise Burdur yöresine ait “Gülsüm” isimli uzun havadan esinlenen bir ağıt yer alıyor.

Onurr’un bir yıl aradan sonra yayınlayacağı yeni albümü “METHİYELER”, Sony Music Türkiye etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.
(Kaynak: www.magazinci.com - 27.01.2023)

Diskografi:
2003
Grup Sakin (Demo Albüm)
1- Artık Gel
2- Son
3- Suçsuz Rüya
4- Kayboluş
5- Öteki
6- Elif Mak-bul

2005
Grup Sakin (Demo Albüm, prodüktör: Volkan Gürkan)
1- Denek Hayatım
2- Kırmızı Oda
3- Edepsiz Komedya
4- Temiz

2008
Hayat / Sakin (Albüm, Rakun Müzik, 07.03.2008)

1. Kor Bir Ay - 03:11
2. İkarus Başarsa - 03:30
3. Laleler Beyaz
4. Bir Ses - 05:01
5. Edepsiz Komedya - 02:43
6. Bu Defa - 04:20
7. Denek Hayatım - 06:58
8. Yağmur Güncesi - 03:42
9. Kırmızı Oda - 03:51
10.Dönsün - 04:25
11.Sentetik Sezar - 04:40
(Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Sakin)


2011
Bizim Büyük Çaresizliğimiz (Film, Gösterim: 15.04.2011)

- Hamur İşleri (Söz: Barış Bıçakçı, Müzik: Sakin, Vokal: Onur Özdemir, Kurgu: Özcan Vardar)

2014
Tavsiye / Hadise (Albüm, Pasaj Müzik, 04.08.2014)

2. Nerdesin Aşkım (Söz & Müzik: Alper Narman & Onur Özdemir)
5. Tokat (Söz & Müzik: Alper Narman & Onur Özdemir)

2015
Güm Güm / Ayşe Hatun Önal Feat.Onurr (Albüm, Sony Müzik, [Dijital 06.01.2015] 08.01.2015)

1- Güm Güm (Feat.Onur) - 03:48Artist (Single, Sony Müzik, 15.06.2015)

1- Artist - 03:47Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
tidal.com (Norveç)
Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)

2016
30 Pop Hits (Derleme Albüm, DMC, 28.01.2016)

28-Güç Bende Artık / Tuğba Yurt

Aşıklar Ölmez (Maxi Single, Sony Müzik, 11.02.2016)

1. Aşıklar Ölmez - 02:03
2. Leylekler - 03:50
3. Aşıklar Ölmez (Eyüp Gündüz Remix) - 02:20
4. Artist (Aerro Remix) - 02:58


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Güç Bende Artık / Tuğba Yurt (Single, DMC, 14.07 / 15.07 / 21.07.2016)

1- Güç Bende Artık (Söz ve müzik: Alper Narman ve Onur Özdemir)

Ruj (Single, Sony Müzik, 29.07.2016)

1- Ruj - 02:54Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com

Ruj (Remixes) (Single, Sony Müzik, 05.08.2016)

1- Ruj (Eyüp Gündüz Remix) - 03:15
2- Ruj (Aerro Remix) - 03:23
3- Ruj (Ferhat Demir & Aytaç Özalp Remix) - 04:38

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Hepsi Hit (Derleme Albüm, Sony Müzik, Kasım 2016)
Büyütmek için T ıklay ın
13-Ruj - Onurr

2017
Bir Kahramanlık Hikayesi (Albüm, Sony Müzik, 11.08.2017)

1- Derviş - 03:33
2- Replik - 04:56
3- Şampiyon Benim Bence - 04:25
4- Yakıyosun - 03:30
5- Hu - 05:03
6- Aşk Kışlıkları Giy - 03:44
7- Ağlayamam - 04:42

8- Yediğim Vurgun - 05:37Online CD Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2018
Ağlayamam (Alişan Göksu Versiyon) (Single, Sony Music Türkiye, 16.02.2018)

1- Ağlayamam (Alişan Göksu Versiyon) - 05:24

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Erken Final (ft. Ins) (Single, Onur Özdemir, 06.05.2020)

1- Erken Final (ft. Ins)

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
tidal.com (Norveç)

Son Gecemiz Gibi (Single, Onur Özdemir, 15.05.2020)

1- Son Gecemiz Gibi

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
tidal.com (Norveç)


Bal Düşleri (Single, Onur Özdemir, 15.06.2020)

1- Bal Düşleri

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
tidal.com (Norveç)

2021
Ağlak Disko (Albüm, Onur Özdemir, 27.06.2021)

1- Alemde Seyr-i - 03:35
2- Yorgun Sevda - 04:18
3- Deniz Tuzu - 03:32
4- Acemi Gönlü - 12:05
5- Muamma - 04:24
6- Çok mu Zor - 03:54
7- Schade - 04:15
8- Deli Aşk - 03:23
9- Güz Dönümü - 04:01
10-İmkansızın Kenarı - 03:14Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
tidal.com (Norveç)

Mavilerce (Single, Onur Özdemir, 31.12.2021)

1- Acısız Olmaz - 02:54
2- Mavi - 02:54
3- Sek - 03:00Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
tidal.com (Norveç)

2022
Deniz Tuzu (Remixes) (Maxi Single, Onur Özdemir, 03.01.2022)

1- Deniz Tuzu (Umur Doma Remix) - 03:10
2- Deniz Tuzu (Murat Acar Remix) - 03:38
3- Deniz Tuzu (Emre Ergun Remix) - 03:05
4- Deniz Tuzu (Çağatay Karadirek Remix) - 03:18Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
tidal.com (Norveç)

Çok mu Zor (BKE Version) / Onurr & BKE (Single, Radyatör, 27.05.2022)

1- Çok mu Zor (BKE Version) - 04:00

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Bir Rüyaysa / Onurr & BKE (Single, Radyatör, 12.08.2022)

1- Bir Rüyaysa - 03:05Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Seyran-ı Bela (Single, Sony Music Türkiye, 18.11.2022)

1- Seyran-ı Bela - 03:42Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2023
Hürmet (Single, Sony Music Türkiye, 13.01.2023)

1- Hürmet - 03:56

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

METHİYELER (Albüm, Sony Music Türkiye, 27.01.2023)

1- Seyran-ı Bela - 03:42
2- Hürmet - 03:56
3- Sonsuza - 03:16
4- Kuyruklu Yıldız ve Cep Komandosu - 04:55
5- Methiyeler - 03:05
6- Derbeder - 03:10
7- Güya - 04:42
8- Takat - 03:02
9- Delice - 04:24
10-Çal Keke - 04:04Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Apple Music Home Session (Single, Sony Music Türkiye, 07.04.2023)

1- Güya (Apple Music Home Session) - 04:29
2- Yaz Gülü (Apple Music Home Session) - 03:09

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr

Güya (Akustik) / İrem Derici & Onurr (Single, DMC, 26.05.2023)

1- İrem Derici & Onurr - Güya - 04:23

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)
Resmi Web Site Adresi:
www.onurrmusic.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/OnurrOfficial
Resmi Twitter Adresleri:
www.twitter.com/ONURR_OFFICIAL
www.twitter.com/onurozdemir16
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/onurr.official
Resmi YouTUBE Kanal Adresleri:
www.youtube.com/channel/Onurr aka Onur Özdemir
www.youtube.com/channel/OnurrVEVO
Resmi Vevo Sayfa Adresi:
www.vevo.com/artist/onurr
Sakin Resmi MySpace Adrsi:
www.myspace.com/sakin
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (7620 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag