Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 25.05.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 220 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 220
Üye: 0
Toplam: 220

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 145,443,848
  • Bugün: 7,991
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • May 25, 2024
  • 06:34 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Rafet El Roman
Bookmark and Share
    Geri Dön   (17028 okuma)

Rafet El Roman
Rafet El Roman
Rafet El Roman
FOTO GALERİ

25 Ağustos 1968 Edirne doğumlu sanatçının El Roman soyadını almadan önceki soyadı Yaşdut idi. 1970 yılında ailesi Almanya’ya işçi olarak gitti. 7 yaşına kadar Uzunköprü Ömerbey köyünde anneannesi ile birlikte yaşadı. 1.sınıfı köyde okuduktan sonra Almanya’ya ailesinin yanına gitti. Öğrenimini Almanya’da tamamladı.

16 yaşında ilk söz ve bestelerini yazmaya başladı. 17 yaşında Midnight Entertaintment film şirketine figüran olarak başvurmasıyla sinema hayatının ilk adımını atmış oldu. Hayatının en büyük iki tutkusunun müzik ve sinema olduğunu anlayan Rafet El Roman, bu yıllarda tüm kazancını yine bu iki sanat alanında yaptığı yatırımlara endeksler.

1987’de ilk uzun metrajlı filmi Defender’da başrol oynar. Bu film Rafet El Roman’ın senaristlik ve yönetmenlik alanında da ilk deneyimlerini yaşadığı filmdi.

1988’de ilk sahne çalışmaları başladı. 1992 yılında Saarlaendischer Rundfunk radio kurumu tarafından Almanya’da yılın en iyi yeteneği seçildi. 1994 yılında Frankfurt Kültür Festivali’nde Media Artist Award - medya sanat ödülü aldı.

1995’de Türkiye’ye gelerek ilk solo albümünü çıkardı. “Gençliğin Gözyaşları” adlı albüm bir milyonu aşan satış rakamlarına ulaştı.

1997 yılında “En Güzel Günler Senin Olsun” adıyla ikinci albümünü çıkardı. 1997 yılında kızı Su El Nur dünyaya geldi. 1998’de Avrupa’da ilk solo albümü piyasaya çıktı. 1998 yılında “Propoganda” filmi ile Kemal Sunal, Metin Akpınar gibi Türk sinema tarihinin dev isimleriyle birlikte başrol oynadı.

1999’da “Hayat Hüzünlü” adlı üçüncü albümüyle yine büyük bir başarı yakaladı. 1999 yılında ikinci kızı Şevvalnur dünyaya geldi. Hayatı sinema ve müzik üzerine kurulan Rafet El Roman’ın 2000 yılı ve sonrası için en büyük hedefi, senaristliği ve yönetmenliğini yapacağı film projesini gerçekleştirmek.

2000 yılında Rafet El Roman, Mehmet Ali Erbil ile Euro 2000 şampiyonası için milli takıma yazdığı “Bir Gol Daha” şarkısını seslendirdi. 2000 yılında “Dar Alanda Kısa Paslaşmalar” adlı sinema filminde Müjde Ar’la birlikte başrol oynadı. Rafet El Roman 2000 yılı ve sonrası kendi müzik şirketi Rer Müzik adı altında müzik piyasasına yeni isimler kazandırmayı amaçlıyor.

2001 yılında “Hanımeli” adlı 4. albümünü çıkardı. 15 Mayıs 2002 Çarşamba günü “5 NR Aşk” adında 5. albümü piyasaya çıktı. 2004’de “Sürgün”, 2005’te “Kalbimin Sultanı” ve Temmuz 2006’da “Gönül Yarası” isimli albümlerini çıkardı.

2011’de Rafet El Roman, üç yıl sonra yeni albümü “Sevgiye Zaman Ver” ile hayranlarının karşısına çıkıyor.

1968 doğumlu olan Rafet El roman,, yönetmenliğini kendisinin yaptığı “Direniyonum” şarkısının klibinde, 1989 doğumlu olan sevgilisi Ceren Kaplakarslan’la birlikte oynadı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 21.04.2011)

Müzik Piyasasında Bir İlki Gerçekleştirdi

Üç yıldır bestecisi Kerim Büyükarslan’dan ‘Yadigar’ isimli şarkısını almaya çalışan Rafet El Roman, pop müzik piyasasında bir ilki gerçekleştirdi ve parça için 100 bin liralık astronomik bir ücret ödedi.

Şarkıyı yeni albümünde seslendirmeyi planlayan Rafet El Roman’ın tek şartı ise şarkının söz ve müziğinde kendi tarzına uyacak şekilde gerekli değişiklikler yapabilmesi konusunda özgür olması.

Rafet El Roman çok güvendiği ‘Yadigar’ şarkısı için “Sadece Türkiye’de değil tüm Ortadoğu ve Batı’da da çok sevilecek bir şarkı” dedi.

Albümüne de ‘Yadigar’ ismini veren sanatçı, yeni albümüyle nisan ortasında müzik marketlerdeki yerini alacak.
(Kaynak: trtmuzik.net.tr - 10.04.2013)

Rafet’ten Cover Sürprizi

Rafet El Roman 11. Albümünü tamamladı.

On şarkıdan oluşan “Yadigar” adlı albümünü Emre Müzik etiketi ile yayınlayan Rafet El Roman yeni albümünde iki sürpriz cover şarkı da seslendirdi.

Barış Manço klasiklerinden “Can Bedenden Çıkmayınca” ve Ülkü Aker’in sözlerini yazdığı “İstersen” adlı şarkıları coverlayan Rafet El Roman, “Körü Körüne” adlı şarkısında Ender Gündüzlü ile düet yaptı.
(Kaynak: www.michaelshow.com - 23.04.2013)

Rafet El Roman’dan Yeni Klip

Bugüne kadar hit olan şarkılara imza atan Rafet El Roman, Haziran ayında sürpriz bir şekilde dinleyicileri ile buluşturduğu “Adımla Seslendi” isimli şarkısının video klibini yayımladı.

2013 yılında “Yadigar” isimli albümünü dinleyicilerinin beğenisine sunan Rafet El Roman, bu yıl “Adımla Seslendi” isimli şarkısıyla adından söz ettiriyor.

Söz ve müziği sanatçının kendisine ve Cüneyt Tek’e, düzenlemesi ise Steffen Müller’e ait olan şarkıyla yeniden dikkatleri üzerine çeken El Roman, geçtiğimiz günlerde şarkının video klibini de hayranları ile buluşturdu.

Yönetmenliğini de kendisinin üstlendiği klipte, sevgi dolu bir ilişkinin zaman içerisinde geçirdiği dönüşüm anlatılıyor.
(Kaynak: www.ttnetmuzik.com.tr - 26.08.2014)

“Bu Albüm İçin Rafet Olmam Yetmedi, Mecnun Oldum”

“Mecnun” adını verdiği 12’nci albümünü çıkarmaya hazırlanan Rafet El Roman, “Bu albüm için Rafet olmak yetmedi, Mecnun oldum” diyor ve ekliyor: “Ben hastalıklı aşkları severim. O yüzden ilişkide de, evlilikte de zor bir adam olabilirim.”

Türk pop müziğinde kendine has bir yere sahip olan Rafet El Roman, “Mecnun” adını verdiği 12’nci albümünü önümüzdeki günlerde çıkarmaya hazırlanıyor.

Roman, albümün çıkış şarkısı “Suç Bende mi?”nin klibini ise Roma’da çekti. Albüm hazırlıkları sırasında gerçekleştirdiğimiz sohbette “Klip çekimleri için sen de bizimle Roma’ya gel” deyince, ben de kamera arkasını izlemenin farklı bir deneyim olacağını düşünüp Roma hazırlığına başladım.

Ekibiyle biz İstanbul’dan, Roman ise Almanya’dan Roma’da buluşmak üzere yola çıktık. Ama talihsizliğe bakın ki, ünlü sanatçının uçuşunun olduğu gün Lufthansa greve girdi.

Rafet El Roman da Roma’ya bavulsuz indi! Hatta çekimlerde kullanılacak kameralar da bu bavullardaydı. Ben de dahil tüm ekip telaşa düşerken, Roman son derece rahattı ve iki gün sonra gelen bavulları sakin sakin beklerken klibin senaryosu üzerinde çalıştı. Bavullar gelip kameralara kavuşulunca da başladı hummalı bir çalışma.

Turist kaynayan Roma’nın herhangi bir yerini tenha bulmak imkansız. Bu nedenle Roman ve ekibi de üç gün boyunca her sabah 05.30’da kalkıp daha gün ağarmadan çalışmaya başladılar. Ben de arada bulduğum fırsatta Roman’a yeni albümünü, aşka bakışını ve mutlulukla derdini sordum...
(Kaynak: www.sabah.com.tr (Eylem Bilgiç) - 14.5.2016)

Rafet El Roman’dan Genç Müzisyenlere Özel Albüm!

Rafet El Roman genç müzisyenleri desteklemek ve müzik dünyasına kazandırmak amacı ile hayata geçirdiği “MBH Müzik Benim Hayatım” isimli projesinin ilk albümünü müzik severlerle buluşturdu.

10 genç müzisyenin kendi şarkılarını seslendirdiği “MBH Müzik Benim Hayatım Vol.1” isimli albümünde Rafet El Roman’ın da Soner Gerçeker ile “Hak Etmedim Seni” şarkısı ve Çiğdem Şatıroğlu ile “Yollar” şarkısında düeti yer alıyor.

Albüm ile ilgili detayları kralmuzik.com.tr’ye anlatan Tafet El Roman, çalışmaların yaklaşık 2 sene sürdüğünü söyledi. “Müzik Benim Hayatım” projesine çok fazla talep olduğunu anlatan Rafet El Roman, çok başvuru olunca içlerinden en iyi ve umud verenleri bir albümde toplamak istediklerini belirtti.

Rafet El Roman “10 genç yetenekli müzisyen arkadaşımızı seçerek kendi şarkılarını seslendirdikleri bir albüm yapmak istedik.” dedi.

İlk albümde yer alamayan müzisyenlerin umutsuzluğa kapılmamasını söyleyen Rafet El Roman, bu albümün devamının geleceği müjdesini de verdi.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 23.02.2017)

‘Sen Olmazsan’ın Klibi Müzikseverlerle Buluştu!

Rafet El Roman ve Hülya Avşar’ın düet şarkıları “Sen Olmazsan”ın klibi müzikseverlerle buluştu.

Şarkıda olduğu gibi klip için de bir araya gelen Rafet El Roman ve Hülya Avşar “Sen Olmazsan” isimli düet şarkılarının klip çekimi 25 kişilik bir ekip tarafından gerçekleştirildi. Rafet El Roman’ın yönetmen koltuğuna oturduğu klibin çekimlerinin bir bölümü Almanya-Frankfurt’ta tamamlandı.

Rafet El Roman, Hülya Avşar ile birlikte seslendirdiği single çalışması “Sen Olmazsan” ile ilgili detayları ilk kez geçtiğimiz hafta konuk olduğu Mehmet’in Gezegeni programında anlatmıştı.

Rafet El Roman; “Şarkı 3-4 hafta kadar önce bitmişti. Hatta ben sana da göndermiştim şarkıyı. Sevdiğim dostlarıma gönderdim. Hülya hanıma da aynı şekilde yolladım parçayı fikir almak için. İnanılmaz güzel, zaten çok seviyorum senin şarkılarını dedi. Acaba bir ucunda bende mi olsam diye ufak bir espri yaptı. Sonra ben de neden olmasın dedim. Laf lafı açtı ve bir anda iş ciddi bir boyuta geldi. Hemen 2-3 gün sonra stüdyoya girdik.” diyerek nasıl bir araya geldiklerinin hikayesini paylaştı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 15.03.2017)

Rafet El Roman Ve Burak King Yeni Klip: “Paramparça”

Rafet El Roman ve Burak King, “Paramparça” klibi yayımlandı.

Müzik dünyasının iki sevilen ismi Rafet El Roman ve Burak King, söz ve müziği Burak King’e ait olan “Paramparça” isimli şarkıyı seslendirdi.

Klibin yönetmenliğini Buğra Karaçam üstlendi.
(Kaynak: fav10.net - 17.04.2020)

Rafet El Roman’dan Romantik “İki Dakika”

Rafet El Roman, önümüzdeki günlerde Emre Müzik etiketiyle piyasaya çıkacak yeni albümünün, ilk şarkısı ‘İki Dakika’yı, müzikseverlerin beğenisine sundu.

“İki Dakika” isimli şarkıda, Sanatçı’ya yine yeni bir genç yetenek olan Nur Usta eşlik ediyor.Sanat hayatının 26.yılında olan Rafet El Roman, bu şarkısıyla da dinleyenlerine şüphesiz duygu seli yaşatacak…

‘İki Dakika’nın söz ve bestesi Nur Usta’ya ait.
(Kaynak: www.magazinci.com - 16.02.2021)

Rafet El Roman “Sırrına Eremeyiz” Diyecek

Tam 5 yıllık aradan sonra Rafet El Roman müzik severlerin merakla beklediği 13. albümünü çıkarmaya hazırlanıyor.

26 yıllık müzik kariyerine 13 albüm, onlarca hit şarkı, sinema filmi ve Tv Show sığdıran Rafet El Roman aynı zamanda genç yeteneklere de destek olmaya devam ediyor.

Oyuncu Derya Şahin Klipte Oynadı

Emre Müzik etiketi ile çıkacak olan “Sırrına Eremeyiz” isimli albümde 10 şarkı yer almakta.

“Bağışla Beni” şarkısına Almanya’da klip çeken Rafet El Roman’a oyuncu Derya Şahin eşlik etti. “Bağışla Beni” tekli olarak yayınlandı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 16.02.2021)

Rafet El Roman’dan Yeni Klip: “Yangın”

Rafet El Roman “Sırrına Eremeyiz” isimli yeni albümünde seslendirdiği “Yangın” isimli şarkısını kliplendirdi.

Sözü ve müziği Soner Gerçeker imzalı şarkının klip yönetmenliğini ise Burak Yıldırım yaptı.

Kapadokya’da gerçekleşen çekimlerde Rafet El Roman’a iki genç oyuncu eşlik etti. Instagram sayfasından yeni klibinden kısa bir bölüm yayınlayan Rafet El Roman’ın paylaşımı sevenlerini heyecanlandırdı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 28.09.2021)

Rafet El Roman’dan ‘Milyon Yara’ya Bakü’de Klip!

Romantik müziğin öncü isimlerinden Rafet El Roman, yeni şarkısı “Milyon Yara” ile gönülleri bir kez daha fethetmeye geliyor.

Söz ve bestesi yine kendi imzasını taşıyan şarkının klip çekimleri de, sanatçının çok sevdiği şehir Bakü’de gerçekleştirildi.

“Milyon Yara” şarkısında anlattıklarını birebir yaşadığını dile getiren Sanatçı, aşka ve ilişkilere dair çok özel göndermeler de yapıyor.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 10.02.2022)

Rafet El Roman’dan ‘Bana Sen Lazımsın’a Yeni Klip

Rafet El Roman, yıllar önce seslendirmiş olduğu, önemli hit şarkılarından biri olan “Bana Sen Lazımsın” isimli şarkının, günümüz sound’u ile yeniden aranje edilmiş versiyonunun klibi için kamera karşısına geçti. Klip ‘Çamur Adam’ ismiyle tanınan yönetmen tarafınca çekildi.

300 kişilik dev bir cast ekibinin sahne aldığı çekimler, Merter’de gerçekleşti.

Klipte anlatılmaya çalışan tema için yönetmen Çamur Adam; duygularını şöyle dile getiriyor:

“Yorgun evrenimizin bizden sıkılmaya başladığını; zaman zaman da bu durumu ruhumuza salgıladığını düşündüğüm için hissettiklerimi harmanlayıp, yaşadığımız dönemin insan topluluğunu klibimizde göstermeye çalıştım.

Günümüz dünyasında birbirimize artık daha çok ihtiyacımız olduğunu, bunun sadece iki romantik aşıkla sınırlı olmayıp, herkesin herkese lazım olduğunu ancak sevginin bizi kurtarabileceğini anlatmaya çalıştım…”


“Bana Sen Lazımsın” isimli şarkının yeni versiyonu ve farklı klibi gösterimde…
(Kaynak: www.magazinci.com - 16.12.2022)

Rafet El Roman’dan Sürpriz Proje!

Rafet El Roman, uzun bir aradan sonra, yeni şarkısı “Bu Günler Yaşanacak” ile sevenleriyle buluşuyor.

“Bugünler Yaşanacak”, Rafet El Roman’ın çocukluğundan beri hayranı olduğu bir Ferdi Tayfur şarkısı.

Sözleri Halit Çelikoğlu; bestesi Cengiz Tekin’e ait olan şarkının, yeni aranjesi ise Steffen Müller tarafınca yapıldı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 13.05.2024)

Diskografi:
1995
Gençliğin Gözyaşları (Albüm, Türü: Pop & Rock, Marş Müzik Prodüksiyon)

1- Seni Seviyorum
2- Sorma Neden
3- Amerika
4- Sen ve Ben
5- Yaşa Çiftçi
6- Şu Hayatta
7- Bilemem İnsanlar Ne Yapar?
8- Baba Ocağında
9- Leyla
10-Gençliğin Gözyaşı

1996
Aydınlık Bir Ülkede Yaşamak İstiyorsanız, Bir Işık da Siz Yakın (Kolektif CD Albüm, Raks Müzik)
Büyütmek için Tıklayın Büyütmek için Tıklayın
1. Gençliğin Gözyaşı - Rafet El Roman

1997
En Güzel Günler Senin Olsun (Albüm, Raks / Marş Müzik Prodüksiyon)

1- Affetmem - 04:46
2- Bana Gerçekleri Söyle - 03:25
3- Nerdesin - 04:40
4- Aşk Değilse - 04:27
5- Bu Nasıl Sevgi - 03:55
6- Yokluğun Bir Felaket - 05:25
7- Seni Sevmiyorum - 04:09
8- İsyan Ediyorum - 03:15
9- Ayşem - 03:23
10-En Güzel Günler Senin Olsun - 05:03

1998
Propaganda (Sinema Filmi)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
(Oyuncular: Metin Akpınar, Kemal Sunal, Meltem Cumbul, Rafet El Roman, Ali Sunal, Meral Orhonsay, Nazmiye Erol)

Rafet El Roman (Avrupa Albümü, Bmg Aris (Sony BMG))

1. Leyla (Now And Forever)
2. Affetmem
3. America
4. Ask Degilse
5. You're The One
6. Nerdesin
7. Sorma Neden
8. Mirror To My Life
9. Yoklugun Bir Felaket
10.Aysem
11.Seni Seviyorum
12.Gencligin Gözyasi

America (Avrupa Maxi-CD Albümü, Bmg Aris -Sony BMG)

1. America
2. America
3. Sorma Neden (Frag nicht warum)
4. America

1999
Hayat Hüzünlü (Albüm, Türü: Pop & Rock, Studio, Stereo)

1- Bir Melek Diliyorum
2- Son Mektup
3- Hayat Hüzünlü
4- Bulmaca
5- Birgün Olmazsam
6- Allah Biliyor
7- Bay Bay
8- Herşey Senin Elinde
9- Liberta
10-Bugün Aşık Oldum

Leyla (Avrupa Albümü, Bmg Aris (Sony BMG))

1. Leyla (türk. Version)
2. Leyla (Now And Forever)
3. Leyla (türk.-engl. Version)
4. Leyla (türk.-engl. Version)
5. Leyla

G.G. (Cd Albüm, 23. Ağustos 1999)

Liberta (Avrupa Albümü, BMG Aris-Sony BMG)

1- Bir Melek Diliyorum
2- Son Mektup
3- Hayat Hüzünlü
4- Bulmaca
5- Ben Olmazsam
6- Allah Biliyor
7- Bay Bay
8- Her Sey Senin Elinde
9- Liberta (El Romano)
10-Bu Gün Asik Oldum
11-Hop Vatandas

Megahits 2000 (Karma Albüm, Univesal, 1999)
Büyütmek için T ıklay ın
5. Bir Melek Diliyorum - 4:06 Seslendiren: Rafet El Roman

2000
Peşindeyim (Aşkın Nur Yengi ile birlikte Maxi Single, Emre Müzik)

1-Radio Versiyon
2-Remix Two Step
3-Karaoke Versiyon
4-Long Versiyon

Bir Gol Daha (Avrupa Albümü, Chlodwig (Sony BMG))
(Şarkıyı Mehmet Ali Erbil ile Euro 2000 şampiyonası için milli takıma yazdı)
1. Bir Gol Daha
2. Bir Gol Daha
3. Bir Gol Daha
4. Bir Gol Daha

Bulmaca (Avrupa Maxi-CD Albümü, )
(club remix by Onda del Futuro)
1. Bulmaca
2. Son Mektup
3. Bir Melek Diliyorum
4. Bulmaca (Club-Remix)
5. Bulmaca ( Radio Remix)

Şamata 2000 (Derleme Albüm, Universal / Neşe Müzik, 2000)
Büyütmek için T ıklay ın
10.Bay Bay - 3:39 Seslendiren: Rafet El Roman

Aşk Şarkıları 1 (Karma Albüm, Universal/Neşe Müzik, 2000)
Büyütmek için T ıklay ın
7. Seni Seviyorum Seslendiren: Rafet El Roman

Dar Alanda Kısa Paslaşmalar (Sinema Filmi, Yapım: 2000, Gösterim: 19 Ekim 2001)
Büyütmek için T ıklay ın
(Oyuncular: Müje Ar, Savaş Dinçel, Uğur Polat, Rafet El Roman (Serkan), Şahnaz Çakıralp, Erkan Can)
(20.İstanbul Film Festivalinde ''En İyi Film'' Ödülü aldı.)

2001
Hanımeli (Albüm, Emre Plak)

1- Elimde Değil - 03:05
2- Sana Dönemem - 03:44
3- Beni Afeder misin? - 04:19
4- Olmuyor Bir Tanem - 03:43
5- Güzel Hayat - 03:33
6- Hanımeli - 04:06
7- Şöyle Böyle - 03:28
8- Hoşçakal Sevgilim - 04:04
9- Hop Vatandaş - 03:36
10-Her Şeye Söz Gerekmez - 03:48

Aşk Şarkıları 2 (Karma Albüm, Universal/Neşe Müzik, 2001)
Büyütmek için T ıklay ın
12-Affetmem Seslendiren: Rafet El Roman

2002
5 NR Aşk (Albüm, Emre Plak)

1- Şanslıyım - 03:51
2- Bugün Anladım - 03:54
3- Aşk - 03:52
4- Non Domamdare - 03:55
5- Yıllar Sonra - 04:04
6- Zamansız Bir Anda - 04:07
7- Peşindeyim - 04:01
8- Anlamsız Bir Fırtına - 04:06
9- Tarihler Yazacak- 03:42
10-Gönül - 03:18
11-Şanslıyım (Club Long Version) - 05:18

2004
Sürgün (Albüm, Emre Plak, 10.06.2004)

1- Yalancı Şahidim - 03:55
2- Umut - 03:46
3- Hasretinle Yanıyorum - 03:45
4- Sürgün (Kendimi Bildim Bileli) - 03:16
5- Yanarım - 03:56
6- Gençliğin İlk Baharında - 04:02
7- Kumral Bomba - 03:34
8- Dön Bebeğim - 03:15
9- Eyvah - 03:41
10-Sonunda Bitti - 03:04

2005
Kalbimin Sultanı (Albüm, Emre Plak, 17.06.2005)

1- Yüreğimle Seviyorum - 03:57
2- Bana Sen Lazımsın - 04:02
3- Kalbimin Sultanı - 04:02
4- Sevda Yolu - 03:40
5- Sahiller - 03:26
6- Unut Onu - 03:25
7- Yaşamak - 03:32
8- Love - 03:58
9- Sakla Beni - 03:34
10-Kaybolan Cennet - 03:15

2006
Gönül Yarası (Albüm, Emre Müzik, 11 Temmuz 2006)

1. Bir Damla Sevgi - 03:36
2. Gönül Yarası - 03:32
3. Yana Yakıla - 03:44
4. Elbet - 04:26
5. Sende Herşey Yalandı - 03:12
6. Yerine Kimseyi Koyamam - 03:47
7. Sana Da Kalmaz - 04:13
8. Aşklar Seni Bekler - 03:12
9. Güzelim Yıllar - 04:01
10.Az ve Öz ( Beni Affeder Misin?) - 02:32

2008
Bir Roman Gibi (Albüm, Emre Müzik, 09 Temmuz 2008)

1. Sevdim Ama Sonu Yoktu - 03:57 (Söz: Rafet El Roman, Gülten Türk, Beste: Can Sanıbelli, Okan Akdeniz)
2. Aşk-ı Virane (Düet: Yusuf Güney)
3. Son Veda - 04:06 (Söz: Rafet El Roman, Beste: Rafet El Roman, Can Sanıbelli, Erman Türköz)
4. Seni Seviyorum - 03:53 (Söz & Beste: Rafet El Roman, Düet: Sinem)
5. Ömrümün Sahibi - 03:31 (Söz: Rafet El Roman, Beste: Rafet El Roman, Can Sanıbelli)
6. Yaşananlar Anlatılmaz - 03:33 (Söz: Rafet El Roman, İskender Türsen, Beste: Rafet El Roman, Can Sanıbelli)
7. Aşkından Haber Ver - 03:49 (Söz: Rafet El Roman, Beste: Rafet El Roman, Can Sanıbelli)
8. Ohne Sie (Sensiz) - 03:25 (Söz & Beste: Rafet El Roman, Zafer Yılmaz)
9. Ne Oldu O Günlere - 03:49 (Söz & Beste: Rafet El Roman)
10.Bilsen De Bilmesen De - 03:29 (Söz & Beste: Rafet El Roman)


2009
Benim Adım Aşk... (Sibel Can Albümü, Emre Grafson Müzik, 12.06.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
6- Ebedi Sevgili (Söz ve Müzik: Rafet El Roman)

2010
Gençliğin Gözyaşı (Albüm, Bonus Müzik / Avrupa Müzik, 11.01.2010)
(1995’de Marş Müzik Prodüksiyon tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1- Seni Seviyorum
2- Sorma Neden
3- Amerika
4- Sen ve Ben
5- Yaşa Çiftçi
6- Şu Hayatta
7- Bilemem İnsanlar Ne Yapar?
8- Baba Ocağında
9- Leyla
10-Gençliğin Gözyaşı

En Güzel Günler Senin Olsun (Albüm, Bonus Müzik / Avrupa Müzik, 24.12.2010)
(1997 yılında Raks / Marş Müzik Prodüksiyon tarafından çıkarılan albümün YENİ BASIMI)

1- Affetmem - 04:46
2- Bana Gerçekleri Söyle - 03:25
3- Nerdesin - 04:40
4- Aşk Değilse - 04:27
5- Bu Nasıl Sevgi - 03:55
6- Yokluğun Bir Felaket - 05:25
7- Seni Sevmiyorum - 04:09
8- İsyan Ediyorum - 03:15
9- Ayşem - 03:23
10-En Güzel Günler Senin Olsun - 05:03


2011
Sevgiye Zaman Ver (Albüm, Emre Grafson, 22.04.2011)

1. Seven Bilir
2. Tükendiğince
3. Direniyorum
4. Yanıldım
5. Ayrılıktan Sözetme
6. Sen Sen
7. Yanımda Kal
8. Güle Güle
9. Ebedi Sevgili
10.Bir Melek Diliyorum


İnternet Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)
www.amazon.com

Açık ve Net / Sarp Palaur (Albüm, Emre Müzik, 23.12.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Açık ve Net (feat.Rafet El Roman) (Söz: Sarp Palaur Müzik: Sarp Palaur & Can Sanıbelli)
2. Belki (Söz: Sarp Palaur Müzik: Sarp Palaur & Can Sanıbelli) br>3. Bir Melek Diliyorum (Söz: Rafet El Roman & Sarp Palaur Müzik: Sarp Palaur)
4. Umutlar (Söz: Sarp Palaur Müzik: Sarp Palaur & Can Sanıbelli)
5. Ramak Kaldı (Söz & Müzik: Sarp Palaur)
6. Dünyanın Suçu (Söz: Sarp Palaur Müzik: Cem Savaş)
7. Hemen Uyanma (Söz: Sarp Palaur Müzik: Sarp Palaur & Can Sanıbelli)
8. Ölüyorum Görmüyor Musun (Söz: Sarp Palaur Müzik: Sarp Palaur & Can Sanıbelli)
9. Sustuysam Asaletimden (Söz: Sarp Palaur Müzik: Sarp Palaur & Can Sanıbelli)
10.Sesim Ol (Söz: Sarp Palaur Müzik: Sarp Palaur & Can Sanıbelli)


2012
Sevgiye Zaman Ver (Senden Sonra) (Albüm, Emre Müzik, 16.03.2012)

1. Senden Sonra (Söz: Soner Gerçeker & Tarkan Yiğit, Müzik: Soner Gerçeker)
3. Tükendiğince (Söz: Rafet El Roman, Beste: Rafet El Roman & Cab Sanıbelli)
4. Direniyorum (Söz: Rafet El Roman & Ender Gündüzlü, Beste: Ender Gündüzlü & Can Sanıbelli)
5. Yanıldım (Söz & Beste: Kerim Büyükarslan)
6. Ayrılıktan Söz Etme
2. Seven Bilir (Söz: Rafet El Roman & Ender Gündüzlü, Beste: Ender Gündüzlü & Can Sanıbelli)
7. Sen Sen (Söz & Beste: Rafet El Roman)
8. Yanımda Kal (Söz & Beste: Can Sanıbelli)
9. Güle Güle (Söz: Rafet El Roman, Beste: Rafet El Roman & Can Sanıbelli)
10.Edebi Sevgili (Söz & Beste: Rafet El Roman)
11.Bir Melek Diliyorum (Söz: Rafet El Roman & Sarp Palaur, Müzik: Rafet El Roman)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.ttnetmuzik.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

2013
Yadigar (Single, Emre Müzik, 18.04.2013)

1- Yadigar

Yadigar (Albüm, Emre Müzik, 13.05.2013)

1- Yadigar (Söz & Müzik: Kerim Büyükarslan)
2- Kalbine Sürgün (feat. Ezo) (Söz & Müzik: Gökhan Güneş)
3- Can Bedenden Çıkmayınca (Söz & Müzik: Barış Manço)
4- Ayrılık (Söz & Müzik: Rafet El Roman)
5- Körü Körüne Feat- Ender Gündüzlü (Söz: Hakkı Yalçın & Ender Gündüzlü, Müzik: Ender Gündüzlü & Can Sanıbelli)
6- Yollar (Söz & Müzik: Çiğdem Şatıroğlu)
7- Mümkün Değil (Söz & Müzik: Hüseyin Abdullayev)
8- Kumsaldaki İzler (Söz: Fecri Ebioğlu (Ossi Müzik), Müzik: Marfisi Dominique & Baldassari Gabrielle Charlotte & Olivieri Philippe)
9- Leyla (Söz & Müzik: Rafet El Roman)
10.İstersen (Söz & Müzik: Ramos Francisco Dino Lopez)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.ttnetmuzik.com.tr

2014
Git Diyemem Ezo feat. Rafet El Roman (Single, El Roman Müzik, 20.05.2014)

1. Git Diyemem (feat. Rafet El Roman) - 03:43

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr

Adımla Seslendi (Single, Emre Müzik, 10.06.2014)

1- Adımla Seslendi


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com

2015
Arşiv 1 (3 CD) (Albüm, Emre Müzik, 26.01.2015)

CD 1: 5 Nr.Aşk
1. Şanslıyım
2. Bugün Anladım
3. Aşk
4. Non Domandare
5. Zamansız Bir Anda
6. Yıllar Sonra
7. Peşindeyim
8. Anlamsız Bir Fırtına
9. Tarihler Yazacak
10.Gönül
11.Şanslıyım (Club Long Versiyon)
CD 2: Kalbimin Sultanı
1. Yüreğimle Seviyorum
2. Bana Sen Lazımsın
3. Kalbimin Sultanı
4. Sevda Yolu
5. Sahiller
6. Unut Onu
7. Yaşamak
8. Love
9. Sakla Beni
10.Kaybolan Cennet
CD 3: Gönül Yarası
1. Bir Damla Sevgi
2. Gönül Yarası
3. Yana Yakıla
4. Elbet
5. Sende Herşey Yalandı
6. Yerine Kimseyi Koyamadım
7. Sana da Kalmaz
8. Aşklar Seni Bekler
9. Güzelim Yıllar
10.Az ve Öz (Beni Affeder misin?)

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.kitapsec.com
store.unkapani.digital
www.kitapsan.com.tr

2016
Suç Bende Mi (Single, Emre Grafson, 10.05.2016)

1. Suç Bende Mi

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.napster.com

Teşekkürler Türkiyem (Single, El Roman Müzik, 31.05.2016)

1. Teşekkürler Türkiyem

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.napster.com

Mecnun (Albüm, Emre Film, 15.06.2016)

1. Suç Bende Mi
2. Gidene Dur Diyemem
3. Bir Ara Verelim
4. En Güzel Şey Yaşamak
5. Mecnun
6. Kurşun
7. Ben De Özledim
8. Hayat Hüzünlü
9. Şu Hayatta
10.Adımla Seslendi


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.pandamuzik.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2017
MBH Müzik Benim Hayatım - Vol 1 (Kolektif Pop Albüm, El Roman Müzik, Dijital 22.01.2017. CD 09.02.2017)

1. Soner Gerçeker (Feat. Rafet El Roman) - Hak Etmedim Seni
8. Çiğdem Şatıroğlu (Feat.Rafet El Roman) - Yollar

Sen Olmazsan / Rafet El Roman feat. Hülya Avşar (Single, El Roman Müzik, 04.03.2017)

1- Sen Olmazsan (feat. Hülya Avşar) - 04:31


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com

2018
Özledim (Single, El Roman Müzik , 03.02.2018)

1- Özledim


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.napster.com
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

Unuturum Elbet (feat. Derya) (Single, Emre Grafson Müzik, 07.11.2018)

1- Unuturum Elbet (feat. Derya)


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2019
Bağışla Beni (feat. Faridam) (Single, El Roman Müzik, 03.05.2019)

1- Bağışla Beni (feat. Faridam) - 03:54


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Bahçede Yeşil Çınar (feat. Ayşe Nur Keskin) (Single, El Roman Müzik, 17.05.2019)

1- Bahçede Yeşil Çınar (feat. Ayşe Nur Kesin) - 03:25


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Seveni Suçlama (Single, El Roman Müzik, 02.09.2019)

1- Seveni Suçlama - 03:18


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Fikret Şeneş Şarkıları 1 (Kimler Geldi Kimler Geçti) [Albüm, DMC, 04.10.2019]

3. Rafet El Roman - Anlamazdın

2020
Paramparça (Single, ILS Music, 17.04.2020)

1- Paramparça - 03:11Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Öldüğün Gün İnanırsın (Kitaplara İnanmayan) (Single, El Roman Müzik, 01.05.2020)

1- Öldüğün Gün İnanırsın (Kitaplara İnanmayan) - 03:06Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Özledim (Düet) / Rafet El Roman & Derya (Single Şarkı, El Roman Müzik, 16.01.2021)

1- Özledim (Düet) / Rafet El Roman & Derya

Senden Sonra (Düet) (Single Şarkı, El Roman Müzik, 24.01.2021)
1- Senden Sonra (Düet) / Rafet El Roman & Muhabbet - 03:12

İki Dakika / Rafet El Roman & Nur Usta (Single, Emre Grafson Müzik, 14.02.2021)

1- İki Dakika - 03:12Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Rafet El Roman - Elimde Değil (Live Performance)

Rafet El Roman - Sürgün (Live Performance)

Bağışla Beni (Single, Emre Grafson Müzik, 12.07.2021)

1- Bağışla Beni - 04:30Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)


1- İki Dakika - 03:12
2- Bağışla Beni - 04:30
3- Yangın - 04:37
4- Büyük Yalan - 04:42
5- Döndür Yolumdan - 04:13
6- Galip - 03:03
7- Sen Olmazsan - 04:30
8- Unuturum Elbet - 03:35
9- Sırrına Eremeyiz - 04:14
10-Veda Zamanı - 03:48

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Anlamsız Bir Fırtına (Live Performance)

Şubat / Rafet El Roman & Ayten (Single, El Roman Müzik, 11.11.2021)

1- Şubat - 03:35Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2022
Milyon Yara (Single, El Roman Müzik, 04.02.2022)

1- Milyon Yara - 03:02Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Işıl Işıl (Trabzonspor) (Single Şarkı, El Roman Müzik, 22.05.2022)

1- Milyon Yara - 03:02

Telli Turnam (Musa Eroğlu İle Bir Asır 2) (Single, Özdemir Plak, 06.06.2022)

1- Rafet El Roman - Telli Turnam (Musa Eroğlu İle Bir Asır 2) - 04:20Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Musa Eroğlu ile Bir Asır 2 (Albüm, Özdemir Müzik, 07.11.2022)

13.Telli Turnam / Rafet El Roman

Bana Sen Lazımsın (feat. Çamur Adam) (Single, El Roman Müzik, 16.12.2022)

1- Bana Sen Lazımsın (directed Çamur Adam) - 03:38Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2023
O TARAF (feat- Araz) (Single, El Roman Müzik , 30.03.2023)

1- O Taraf (feat, Araz) - 03:28Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Sen ve Ben / Rafet El Roman & Derya (Single, El Roman Müzik, 08.09.2023)

1- Rafet El Roman & Derya - Sen ve Ben - 03:26Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

2024
Rafet El Roman - Tarihler Yazacak (Live in Bakü)

Her Şeye Rağmen (Single, Le Nomar Yapım, 26.01.2024)

1- Her Şeye Rağmen - 03:13Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Yarim (Single, Le Nomar Yapım, 19.02.2024)

1- Rafet El Roman - Yarim (I Love You) - 03:18
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Bu Günler Yaşanacak (Single, Le Nomar Yapım, 10.05.2024)

1- Bu Günler Yaşanacak - 04:05

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)
Resmi Web Site Adresi:
www.rafetelroman.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/rafetelroman
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/Elromanrafet
MySpace Adresleri:
www.myspace.com/rafetelroman22
www.myspace.com/rafetelroman68
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Rafet_El_Roman
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Rafet+El+Roman
ILike Sayfa Adresi:
www.ilike.com/artist/Rafet+El+Roman

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (17028 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag