Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 178 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 178
Üye: 0
Toplam: 178

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 118,487,528
  • Bugün: 38,005
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2022
  • 09:51 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Redd (Grup)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (14112 okuma)Sanatçı: Redd (Grup)
REDD (GRUP)
FOTO GALERİ
Redd, 1996 yılında elektrik/akustik gitarda Berke Hatipoğlu, vokalde Doğan Duru, elektrik/akustik gitar ve geri vokalde Güneş Duru ve hammond/ synth ve piyanoda İlke Hatipoğlu tarafından kuruldu.

Redd’in müzik yolculuğu 1996 yılının Eylül ayında başladı. Berke Hatipoğlu ve Doğan Duru’nun kurdukları Ten grubuna Güneş Duru ve İlke Hatipoğlu’nun da katılımıyla grup çekirdek kadrosunu tamamlandı. Ten ve Red adıyla İstanbul’da çeşitli mekanlarda İngilizce sözlü rock müzik yapmaya başladılar.

2000 yılında çeşitli mekanlarda çalmaya devam ederken bir yandan da beste çalışmaları yapmaya karar verdiler. İlk beste çalışmaları Berke ve Doğan’ın yazdıklarını evde kaydetmesiyle başladı.

2002 yılında, beste çalışmaları devam ederken, İstanbul’daki canlı müzik mekanlarının ve canlı müziğin hızlı bozulması Redd’i bar programlarını askıya almaya itti.

Grup 2003 yılında beste ve düzenleme çalışmalarını evden stüdyoya taşıma karar verdi. 2003 yılında işin stüdyoya taşınmasıyla birlikte Redd, sahnede davulda Suat Ayyıldız, bas gitarda Ege Göktuna ile birlikte çalışma fırsatı buldu. Bir yılı geçen sürede onlarca şarkı yazıldı. Bu şarkılar defalarca düzenlenerek tekrar tekrar kaydedildi.Yoğun prova temposunu kiralık stüdyolarla devam ettiremeyeceğini anlayan grup kendi stüdyosunu kurma kararı aldı.

2004’te kendi prova stüdyosunu oluşturan grup, burada altı ay süren oldukça yoğun bir çalışma temposuna girdi. Grup, ilk albümü olan ‘50/50’yi kendi başına aşamalar halinde kaydetmeye karar verdi. Albümde yardımcı yapımcı olarak Redd’in yanında yer alan Levent Büyük’ün de desteğiyle Redd ilk albümünde de yer alan “50/50”, ‘Meleksin Güzel’i kaydetti. “Kirli Suyunda Parıltılar” albümünde yeniden düzenlenerek yer alacak olan “Aşık” yine aynı dönemde Stüdyo 18’de kaydedildi.

Bu süre içinde Stardium ile görüşmelere başlayan Redd, ilk stüdyo sürecinin bitmesine yakın bir tarihte 2005 yılının Şubat ayında Stardium firması ile albüm için anlaştı ve firmanın ilk sanatçısı oldu.

İkinci albüm çalışmalarına başlandığı sıralarda Redd, kendilerine uzun süredir sahnede ve albümde eşlik eden Suat Ayyıldız’ın da resmen katılımıyla beş kişi oldu. İlk albümün çıkmasından bir süre sonra Stardium’la yollarını ayıran Redd ikinci albüm için Pasaj Müzik’le anlaştı. Bu albüm de Redd’e bas gitarda Zafer Şanlı eşlik etti.

Yine yoğun bir prova süreci yaşayan grup 24 Nisan 2006’da “Kirli Suyunda Parıltılar” ismiyle ikinci albümünü yayınladı.

Redd, vokalde Doğan Duru, elektrik/akustik gitarda Berke Hatipoğlu, elektrik/akustik gitar ve geri vokalde Güneş Duru, hammond/ synth ve piyanoda İlke Hatipoğlu ve “Kirli Suyunda Parıltılar” ile birlikte gruba dahil olan davulda Suat Ayyıldız’dan oluşmaktaydı.

Redd, Şubat 2005’te ilk albümleri “50/50” ile yakaladıkları başarılı çıkışın ardından, prodüktörlüğünü kendilerinin üstlendiği “Kirli Suyunda Parıltılar” adlı 2006 Nisan’da çıkardıkları ikinci albümlerinde, Bülent Ortaçgil’in 1990 yılına ait 2.perde adlı albümünde yer alan “Çığlık Çığlığa” cover’ı ile birlikte toplam 11 şarkıya yer veriyor.

Konser DVD’si “Gecenin Fişi Yok” ile eş zamanlı olarak dinleyicilerle buluşacak olan akustik stüdyo albüm “Plastik Çiçekler ve Böcek”de Pasaj Müzik etiketiyle Ocak 2008’de tüm müzik marketlerde yerini aldı. İlk albüm “50/50” ve 2.albüm “Kirli Suyunda Parıltılar”dan parçalar içeren yeni akustik albümde, Redd şarkıları yeni düzenlemeleriyle sevenlerinin karşısına çıkıyor ve ayrıca albümde grubun “Senden Sonra” isimli yepyeni bir şarkısı da yer alıyor.

Tüm parçaların aynı anda çalınarak canlı olarak 2 günde kaydedildiği “Plastik Çiçekler ve Böcek”’in prodüktörlüğü Redd’e, mix ve mastering’i ise Erim Arkman’a ait. Albüm, akustik yapısı ve teması ile insanın öznelliğinden uzaklaşıp nesneye karşı esaretinden kaynaklanan yalnızlığına dikkat çekiyor. Plastik Çiçekler ve Böcek, kayıt şekli olarak da bu mantıkla, çalınan parçaların üzerinde düzeltmeler yapılmadan, direk dinleyiciye ulaştığı bir albüm. Plastik Çiçekler ve Böcek, müzikal olarak dinginliği ve kusursuz performansı ile dikkat çekiyor.

Akustik albümde “Bak Keyfine”, “Mutlu Olmak İçin”, “Hala Aşk Var Mı”, “Dünya”, “Roman Kahramanı”, “Sen Kendinde Ol Yeter”, “Senden Sonra”, “Nefes Bile Almadan”, “Artık Melek Değilim”, “Ne Olmaya Geldim”, “Prensesin Uykusuyum”, “Falan Filan” olmak üzere 12 şarkı bulunuyor.

Beş aydır tüm üyeleri askerde olan başarılı rock grubu Redd’in, askere gitmeden önce verdiği son akustik konserin beklenen DVD’si “Gecenin Fişi Yok” Pasaj Müzik etiketi ile müzik marketlerde yerini aldı. 21 Temmuz’da Ghetto’da gerçekleşen akustik performansın kaydedildiği konser DVD’si de, Redd’in ilk albümü “50/50” ve 2.albümü “Kirli Suyunda Parıltılar”dan parçalar içeriyor. DVD’de ayrıca grubun birlikte ilk müzik yapmaya başladıkları döneme ait olan “Boşver” isimli parçaları da performansın bir parçası olarak ilk kez Redd severlerle buluşuyor.

“Gecenin Fişi Yok” adlı konser DVD’sinde Redd’in müzikal olgunluğu ve sahne performansındaki başarısı dikkat çekiyor. Özel sahne dekoru ve ışıklar görsel anlamda konsere etkileyici bir hava katarken, aynı zamanda Redd’in özgün ve derin şarkı sözlerine de ayrı bir boyut getiriyor. Unplugged olmasına rağmen son derece yüksek tempolu olan konserin DVD’sinde yeni düzenlemelerle orijinallerinden çok farklı seslendirilen 15 şarkı bulunuyor. Bunlar arasında Redd’in sevilen şarkılarından Mutlu Olmak İçin, Falan Filan, Dünya, Hala Aşk Var mı?, Prensesin Uykusuyum, Nefes Bile Almadan, Keyifli bir Gün, Artık Melek Değilim gibi parçalar bulunuyor. Yapımı Pasaj müziğe, yönetmenliği Gökhan Gürek’e, müzik prodüktörlüğü ise Redd’e ait olan “Gecenin Fişi Yok”, Türkiye’de gerçek anlamda ilk unplugged (akustik) konser DVD’si olmaya aday.

Redd 15.04.2009 tarihinde çıkardığı “21” isimli albüm, dünyaya tutunmaya çalışan, onu değiştirmeye çabalayan ve bu yolculukta kendine bir yön bulmuş herkesin adına bir karakterin, ‘21’in hikayesi...

Albüm “21” isimli karakterin doğumu ile başlıyor. Çocukluk hayallerine, geleceğe dair umutlarına, dünyaya ve çevresinde gördüklerine dair epik öyküler ergenlik dönemi ile birlikte yerini farklı sanrılara bırakıyor. Yaşadığımız dünyanun biçimlendirlmişliğinin hayatlarımızı nasıl sınırlandırdığını gözlemliyor, kendi masumiyetinin elinden kayıp gidişine tanıklık ediyor. Bir sonraki episode’da aşk onu tüm bu sorgulamaların içinden çekip çıkarıyor. Albümün son episode’unda ise “21” gerçeklikle tanışıyor. Çocukluk hayellerini ve yaşamını sorguluyor. Ait olduğu gerçeklikten dünyayı anlatıyor ve yaşamı boyunca içinde gizlemeyi başardığı küçücük bir umutla aramızda ayrılıyor.

Redd’in 4. Stüdyo albümü olan “21”, 4 bölümden oluşuyor. 74 dakikalık süresi ile 21 isimli karakterin yaşam öyküsünü sözel ve müzikal bir bütünlük içinde ifade eden albüm Türk müzik tarihinde yapılmış en farklı konsept albüm olma özelliğini de taşıyor. Kayıtları MMA ve Garaj stüdyolarında, mastering’i Londra’da yapılan albüm bir yıllık yoğun bir çalışmanın ürünü. Prodüktörlüğünü Redd’in üstlendiği 21, Redd’ in her albümde kendini yenilediğinin açık bir göstergesi olarak benzersiz ve ilgi çekici.

2010 Ocak ayında, askerden dönen ve 2007’den beri gruba konserlerde eşlik eden Berke Özgümüş, resmen gruba katıldı.

“Prensesin Uykusu” film müzikleri albümü, vizyondan önce, 14 Ekim 2010 tarihinde müzik marketlerdeki yerini alıyor. Filmin müziklerini “Prensesin Uykusuyum” isimli şarkılarıyla filme ilham veren Redd grubu besteledi ve seslendirdi.

Çağan Irmak’ın senaryosunu yazıp yönettiği “Prensesin Uykusu” filmi vizyona hazır. Yapımcılığını Most Production ve İmaj’ın yaptığı film, 19 Kasım’da Türkiye’de, 26 Kasım’da Avrupa’da vizyona girdi. Filmin resmi web sitesi olan www.prensesinuykusu.com adresinde filmin fragmanını ile birlikte “Prensesin Uykusuyum” şarkısının video klibini ve izleyici oylarıyla seçilmiş film afişini bulabilirsiniz.
(Kaynak: Film ve müziği hk.da Redd ile röportaj)

“Prensesin Uykusu” film müzikleri albümü, vizyondan önce, 14 Ekim 2010 tarihinde müzik marketlerdeki yerini alıyor. Filmin müziklerini “Prensesin Uykusuyum” isimli şarkılarıyla filme ilham veren Redd besteledi ve seslendirdi. Çağan Irmak’ın senaryosunu yazıp yönettiği Prensesin Uykusu filmi vizyona hazır. Yapımcılığını Most Production ve İmaj’ın yaptığı film, 19 Kasım’da Türkiye’de, 26 Kasım’da Avrupa’da vizyona girdi. Filmin resmi web sitesi olan www.prensesinuykusu.com adresinde filmin fragmanını ile birlikte “Prensesin Uykusuyum” şarkısının video klibini ve izleyici oylarıyla seçilmiş film afişini bulabilirsiniz.

Sıradan görünen ama aslında rengarenk karakterlere sahip bir grup insanın birlik olup kaderi değiştirme çabalarını hayatın tam içinden anlatan filmin başrollerinde Çağlar Çorumlu, Sevinç Erbulak, Genco Erkal, Alican Yücesoy, Şevval Başpınar, Ayşenil Şamlıoğlu, Funda Şirinkal, Baran Ayhan ile konuk oyuncu olarak Işıl Yücesoy yer alıyor.

Redd Yeni Albümünü Tamamladı

Türk rock müziğinin iddialı gruplarından Redd, 2009 yılında yayınladıkları “21” albümünün ardından yepyeni şarkılarıyla müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Üç yıllık aranın ardından, Mayıs ayının ilk haftası müzik marketlerde yerini alması planlanan yeni albümün lansman konseri de İstanbul’da gerçekleşecek.

Geçtiğimiz Eylül ayından bu yana yeni albüm üzerinde çalışan Redd, yoğun geçen stüdyo çalışmalarını tamamladı. Mayıs’ın ilk haftası yayınlanması planlanan ve iddialı bir kartonet hazırlığı yapılan “Hayat Kaçık Bir Uykudur” isimli yeni albümü dinleyiciyle buluşturacak olan grup bir yandan konserlerine de devam ediyor. Nisan ayında Eskişehir ve İzmir konserlerinde sevenleriyle buluşacak olan Redd’in yeni albüm lansman konseri ise 5 Mayıs Cumartesi gecesi Garaj İstanbul’da gerçekleşecek.
(Kaynak: www.aveamuzik.com - 19.04.2012)

Redd’in yeni albümü “Hayat Kaçık Bir Uykudur”

Redd’in, 13 şarkıdan oluşan 6.stüdyo albümü “Hayat Kaçık Bir Uykudur”, Pasaj Müzik etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunuluyor. Eylül ayında Redd’in kendi stüdyosunda çalışmaya başladığı albümün kayıtları Babajim Stüdyoları’nda gerçekleştirildi. Albümün miksleri Erim Arkman, mastering’i ise Evren Göknar tarafından Los Angeles Capitol Stüdyoları’nda yapıldı.

2005 yılında ilk albümleri ‘50/50’yi yayınlayan Redd, “Kirli Suyunda Parıltılar”, “Plastik Çiçekler ve Böcek”, “21” ve “Prensesin Uykusu” albümleri ile “Gecenin Fişi Yok” konser DVD’sini yayınladı.

“Hayat Kaçık Bir Uykudur” albümünün sürpriz konuğu: ŞEBNEM FERAH

13 şarkıdan oluşan “Hayat Kaçık Bir Uykudur” albümünde yer alan, söz ve müziği Doğan Duru’ya ait “Sevmeden Geçer Zaman” isimli şarkıya, rock müziğinin başarılı kadın vokallerinden Şebnem Ferah konuk oldu.

Stüdyoda geçirdikleri süreci gerek kendi blogları Reddseyirdefteri gerekse sosyal medya üzerinden paylaşan Redd, albümün üretim aşamasında diğer albümlere oranla daha fazla zorlandıklarını belirtti. Bu durumun yeni sound arayışı gibi içsel nedenler kadar, Türkiye’nin hızlı ve değişken gündeminin etkileriyle de ilişkili olduğunu dile getiren grup üyeleri, uykularını kaçıran tedirginlik, korku, tepki ve tutkularını anlattıkları yeni albümlerine “Hayat Kaçık Bir Uykudur” adını verdi.

Fotoğraflarını Mehmet Turgut’un çektiği albümün ilk video klibi söz ve müziği Doğan Duru’ya ait “Yavaş Yavaş Yavaş” şarkısına Ömer Faruk Sorak yönetmenliğinde çekildi.
(Kaynak: www.sozmuzik.com - 26.04.2012)

“Mükemmel Boşluk” İçin Geri Sayım Başladı!

Redd’in uzun süredir beklenen “Mükemmel Boşluk” albümü 4 Mart’ta Pasaj Müzik etiketiyle çıkıyor.

Doğan Duru, Güneş Duru ve Berke Özgümüş’ten oluşan Redd’in 12 şarkıdan oluşan 6. Stüdyo albümü ‘Mükemmel Boşluk’un çıkış şarkısı “Aşk Virüs” olarak belirlendi.

Söz ve müziği Doğan Duru’ya ait “Aşk Virüs” şarkısına Cemil Ağacıkoğlu yönetmenliğinde video klip çekildi. Lena-Marie Peterson’ın rol aldığı çekimlerin görüntü yönetmenliğini ise Gökhan Atılmış yaptı.

Sanat Yönetmenliği Adnan Elmasoğlu, Miks’leri Mert Medeni, Mastering’leri ise Grammy ödüllü Evren Göknar tarafından yapılan “Mükemmel Boşluk” iki yıl süren yoğun ve titiz bir çalışmanın ürünü.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 25.02.2016)

Redd’in Yeni Video Klibi “Kalpsiz Romantik”

Redd, 6. stüdyo albümü “Mükemmel Boşluk”un yeni klibini “Kalpsiz Romantik” şarkısına çekti.

Doğan Duru, Güneş Duru ve Berke Özgümüş’ten oluşan Redd, Pasaj Müzik etiketli 6. stüdyo albümü “Mükemmel Boşluk”un yeni klibini “Kalpsiz Romantik” şarkısına çekti. “Kalpsiz Romantik” aynı zamanda, tüm otoriteler tarafından yılın en iyi rock albümü olarak gösterilen “Mükemmel Boşluk”un açılış şarkısı.

Söz ve müziği Doğan Duru’ya ait olan şarkının klip çekimleri, Kapadokya’da gerçekleşti. Çekimleri iki gün süren ve yönetmen koltuğunda Güneş Duru’nun oturduğu videoda Redd, Konya, Aksaray ve Nevşehir’in sıra dışı görüntüleri içinde dolaşarak yolunu arıyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 04.05.2017)

Doğan Duru’nun Solo Albümünün İkinci Videosu Renkli Reçete

Doğan Duru’nun solo albümü olma özelliğini taşıyan, Pasaj & Garaj Müzik etiketli ‘Epoch’ta yer alan ‘Dut’tan sonra şimdi de “Renkli Reçete” şarkısına video çekildi.

Duru, “Dut” için sosyal medya üzerinden sevenlerine ve takipçilerine birlikte çekme çağrısında bulunmuş, beş gün gibi kısa bir sürede, şarkı eşliğinde salgın sebebiyle evde kalanların çektiği, toplam süresi 12 saati aşan 951 videonun kurgusu Kerem Aykıl tarafından hazırlanmıştı.

Renkli Reçete’nin videosu ise Cemil Ağacıkoğlu tarafından Çatalca’da çekildi. Daha önce birlikte bir çok videoda ve filmde çalışmış olan Duru ve Ağacıkoğlu yine sinema diliyle anlattığı videoyla şarkının ruhuna uygun bir dünya yarattı.

Redd’in solisti, şarkı yazarı ve bestecisi Doğan Duru’nun tamamı kendisine ait albümü ‘Epoch’da 11 şarkı bulunuyor.

Prodüktörlüğünü Duru’nun yaptığı albümün Hayyam stüdyolarında gerçekleşen kayıtlarında, dört parçanın davullarında Berke Özgümüş imzası var. Diğer tüm enstrümanların yanı sıra ‘Epoch’un tüm parçalarının düzenlemesi ve mix’i de Duru’ya ait.

Elektronik ve akustik sound’ların iç içe olduğu, çok melodili ve çok katmanlı şarkıların, dinleyicilerin eskiye ait hislerini tetikleyeceği bir albüm ancak bir ‘yarın’ olduğunu da asla unutturmayacak temalarla süslü. Albümün kapak resmi ise Mehmet Güreli’nin imzasını taşıyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 08.12.2020)

Doğan Duru’nun İkinci Solo Albümünden 5. Single: “Öyleyse Ölürüm”

Müzik eleştirmenleri tarafından 2021 yılının en iyi albümlerinden biri seçilen ‘Epoch’un sahibi Doğan Duru, ilk solo projesinin devamı niteliğindeki yeni albüm şarkılarını yayınlamaya devam ediyor.

“T’araf”, “Diken”, “Off” ve “Akvaryuma Yüzen Balık” sonrası en yeni single ‘Öyleyse Ölürüm’ü, Pasaj & Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Mart ayında albümünü yayınlamaya hazırlanan Doğan Duru, bir yandan da Redd’in yeni albüm kayıtları için stüdyoda grubuyla birlikte çalışıyor.

Müzik dünyasının sıra dışı gruplarından Redd’in solisti, şarkı yazarı ve bestecisi Doğan Duru ‘Öyleyse Ölürüm’ün sözünü, müziğini, düzenlemesini, mix’ini yapıp, bütün enstürmanlarını kendi çaldı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 01.02.2022)

Grup Üyeleri:
Doğan Duru (vokal, gitar, keyboard, bas gitar)
Güneş Duru (gitar, vokal, keyboard)
Berke Özgümüş (davul, keyboard)
Eski üyeler:
Berke Hatipoğlu (gitar, geri vokal)
İlke Hatipoğlu (hammond, piyano, synth)
Suat Ayyıldız (davul)


Diskografi:
2005
50 / 50 (Albüm, Stardium Müzik, Şubat 2005)

1- Bahçelere Daldık
2- Mutlu Olmak İçin
3- Öperler
4- Keyifli Bir Gün
5- 50 / 50
6- Deliyim
7- Meleksin Güzel
8- Sen Kendinde Ol Yeter
9- Nefes
10-Yalancı Dünya


2006
Kirli Suyunda Parıltılar (Albüm, Pasaj Müzik, 25 Nisan 2006)

1. Falan Filan - 03:27
2. Hala Aşk Var Mı - 04:19
3. Prensesin Uykusuyum - 04:26
4. Artık Melek Değilim - 04:36
5. Bak Keyfine - 04:04
6. Aşık - 04:36
7. Dünya - 05:37
8. Kirli Suyunda Parıltılar - 05.33
9. Ne Olmaya Geldim - 05:02
10.Roman Kahramanı - 04:30
11.Çığlık Çığlığa - 04:56

41 Kere Maşallah - Ali Kocatepe (Albüm, Seyhan Müzik, 26 Mayıs 2006)
Büyütmek için T ıklay ın
17. Dönme Dolap / Redd - 3:49

Türk Rock (Albüm, Pasaj Müzik /Sony BMG, 24.11.2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
8. Redd / Falan Filan - 03:28

64 Türkçe Şarkı (Albüm, DMC, Aralık 2006)
Büyütmek için T ıklay ın
Falan Filan - Redd

2007
Bulutsuzluk 20 Yaşında (Albüm, DMC, Şubat 2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 2:
1- Mekanik Fanatik - 04:18

2008
Akustik / Plastik Çiçekler ve Böcekler (CD Albüm, Pasaj Müzik, 14.01.2008)

1- Bak Keyfine (Söz & Müzik: D. Duru)
2- Mutlu Olmak İçin (Söz: D. Duru, Müzik: D. Duru, B. Hatipoğlu)
3- Hala Aşk Var Mı (Söz: D. Duru, Müzik: D. Duru, B. Hatipoğlu)
4- Dünya (Söz: D. Duru, Müzik: D. Duru, B. Hatipoğlu)
5- Roman Kahramanı (Söz: D. Duru, Müzik: B. Hatipoğlu)
6- Sen Kendinde Ol Yeter (Söz: D. Duru, Müzik: D. Duru, B. Hatipoğlu)
7- Senden Sonra (Söz & Müzik: D. Duru)
8- Nefes Bile Almadan (Söz: D. Duru, Müzik: D. Duru, B. Hatipoğlu)
9- Artık Melek Değilim (Söz & Müzik: D. Duru)
10-Ne Olmaya Geldim (Söz: D. Duru, Müzik: B. Hatipoğlu)
11-Prensesin Uykusuyum (Söz & Müzik: D. Duru)
12-Falan Filan (Söz & Müzik: D. Duru)


Akustik / Gecenin Fişi Yok (DVD, Pasaj Müzik, 15.01.2008)

1- Bak Keyfine (Söz & Müzik: D. Duru)
2- Mutlu Olmak İçin (Söz: D. Duru, Müzik: D. Duru, B. Hatipoğlu)
3- Sen Kendinde Ol Yeter (Söz: D. Duru, Müzik: D. Duru, B. Hatipoğlu)
4- Kirli Suyunda Parıltılar (Söz & Müzik: D. Duru)
5- Falan Filan (Söz & Müzik: D. Duru)
6- Dünya (Söz: D. Duru, Müzik: D. Duru, B. Hatipoğlu)
7- Ne Olmaya Geldim (Söz: D. Duru, Müzik: B. Hatipoğlu)
8- Hala Aşk Var Mı (Söz: D. Duru, Müzik: D. Duru, B. Hatipoğlu)
9- Prensesin Uykusuyum (Söz & Müzik: D. Duru)
10-Boşver (Söz: D. Duru, Müzik: D. Duru, B. Hatipoğlu)
11-Nefes Bile Almadan (Söz: D. Duru, Müzik: D. Duru, B. Hatipoğlu)
12-Keyifli Bir Gün (Söz: D. Duru, Müzik: D. Duru, B. Hatipoğlu)
13-Roman Kahramanı (Söz: D. Duru, Müzik: B. Hatipoğlu)
14-Artık Melek Değilim (Söz & Müzik: D. Duru)
15-Öperler (Söz: D. Duru, Müzik: D. Duru, B. Hatipoğlu)

2009
21 (Albüm, Sony BMG, 14.04.2009)

1- Çığlık
2. Masal
3. Oyun
4. Astrotanrı
5. Don Kişot
6. Bir Şövalye Var İçinde
7. Özgürlük Sırtından Vurulmuş
8. Öyle Boş Ki Hayat
9. Tamam Böyle Kalsın
10.Vicdanı Redd
11.Seni Buldum
12.Aşk Bı Kadar Zor Mu
13.Her Neyse
14.Aşktı Bu
15.Sevsen De Sevmesen De
16.Yaşadım Daha Çok
17.Küçük Bir Çocukken
18.Modern Adımlarla
19.Plastik Çiçekler Ve Böcek
20.Dekadans
21.Sükut


2010
Prensesin Uykusu (Enstrümantal Film Müziği Albümü, Most Müzik, 15.10.2010)

1- Prensesin Uykusuyum 1
2- Bir Varmış Bir Yokmuş
3- Yarım Kalan Günlük
4- Aziz Olmak
5- Hayat Bir Film Seti
6- Kelebeğin Kanatları
7- Prensesin Uykusuyum 2
8- Ruhların Takası
9- Yalnızlık Şarkısı
10-Ormanda Kaybolmuş Yaprak
11-Keyifli Bir Gün
(Tüm şarkılarda Söz: Doğan Kuru, Müzik: Redd)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)

2011
Çocuklar İçin Söylenen Feridun Düzağaç Şarkıları - İyilik Güzellikspor / Feridun Düzağaç (Albüm, Sony Müzik, 26.05.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Nadas (2003) - Redd

2012
Hayat Kaçık Bir Uykudur (Albüm, Pasaj Müzik, 01.05.2012)

1- Hayat Kaçık Bir Uykudur (Söz: Doğan Duru & Güneş Duru Müzik: Güneş Guru)
2- Yavaş Yavaş Yavaş (Söz & Müzik: Doğan Duru)
3- Sen Rahat Ol (Söz & Müzik: Doğan Duru)
4- Ellerini Kaldır (Söz & Müzik: Doğan Duru)
5- Sevmeden Geçer Zaman (Konuk: Şebnem Ferah) (Söz & Müzik: Doğan Duru)
6- Aşık Oldum Celladıma (Söz & Müzik: Doğan Duru)
7- Senden Sonra (Söz & Müzik: Doğan Duru)
8- Beni Sevdi Benden Çok (Söz & Müzik: Doğan Duru)
9- Yolunda Gitmeyen Adam (Söz & Müzik: Doğan Duru)
10-Iskaladık Birbirimizi (Söz: Doğan Duru Müzik: Doğan Duru & Güneş Duru & İlke Hatipoğlu & Berke Hatipoğlu & Berke Özgümüş)
11-Ormanda Kaybolmuş Bir Yaprak (Söz: Doğan Duru Müzik: Doğan Duru & Güneş Duru & İlke Hatipoğlu & Berke Hatipoğlu & Berke Özgümüş)
12-Bir Yol Bulursun (Söz: Doğan Duru Müzik: Berke Hatipoğlu)
13-Telved Litak (Söz & Müzik: Doğan Duru)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.kitapsan.com.tr
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2013
50 / 50 (Albüm, Stardium Müzik, 06.06.2013)
(2005 Şubat ayı sonunda çıkan albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Bahçelere Daldık - 03:50
2- Mutlu Olmak İçin - 04:17
3- Öperler - 03:34
4- Keyifli Bir Gün - 04:08
5- 50 / 50 - 04:21
6- Deliyim - 02:35
7- Meleksin Güzel - 04:07
8- Sen Kendinde Ol Yeter - 04:43
9- Nefes - 03:19
10-Yalancı Dünya - 03:21

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2016
Aşk Virüs (Single, Pasaj Müzik, 26.02.2016)

1- Aşk Virüs

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.deezer.com
www.qobuz.com
www.napster.com

Mükemmel Boşluk (Albüm, Pasaj Müzik, 04.03.2016)

1- Kalpsiz Romantik
2- Kanıyorduk
3- Aşk Virüs
4- Onlar Bile Üzülürler
5- Bugün Herkes Ölsün İstedim
6- Senden Vazgeçeli Çok Oldu
7- Kafa Kafka
8- Tam Bi Delilik
9- Sextronot
10-İtiraf
11-Boşlukta Dans
12-Hala Seni Çok Özlüyorum


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2018
Dünyanın En Güzel Günü (Açık Koyu) / Ardıç Duygu & Doğan Duru (Single, Garaj Müzik, 03.04.2018)

1- Dünyanın En Güzel Günü (Açık Koyu) - 03:48

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Mükemmel Boşluk ([LP=Longplay] PLAK Albüm, Pasaj Müzik, 04.04.2018)

A Yüzü
1. Aşk Virüs
2. Sextronot
3. Kafakafka
4. Bugün Herkes Ölsün İstedim
5. Tam Bi Delilik
B Yüzü
1. Kalpsiz Romantik
2. Kanıyorduk
3. Boşlukta Dans
4. Onlar Bile Üzülürler
5. Hala Seni Çok Özlüyorum


Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.zihni.com

Sen Siyah Ben Beyaz / Ardıç Duygu & Doğan Duru (Single, Garaj Müzik, 03.05.2018)

1- Dünyanın En Güzel Günü (Açık Koyu) - 03:48

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2019
Yersiz Göksüz Zamanlar (Albüm, RDD Music / Garaj Müzik, 22.03.2019)

1- Yersiz Göksüz Şehirler - 02:59
2- Tutmuyor Frenler - 03:18
3- Sen de Saçmala - 03:03
4- Kafası Şekerli - 03:54
5- Hadi Salla - 04:57
6- Siktiret Boşver - 03:22
7- Ölmüyor Öldürmüyor - 05:08
8- Tutmuyor Frenler II - 02:57
9- Aşk Virüs (Live Studio Session) - 03:56
10-Bugün Herkes Ölsün İstedim (Live Studio Session) - 04:06
11-Kanıyorduk (Live Studio Session) - 04:54


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.deezer.com
open.spotify.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
tidal.com (Norveç)

2020
Epoch / Doğan Duru (Solo Albüm, Pasaj & Garaj Müzik, 13.03.2020)

1- Dut - 04:02
2- Renkli Reçete - 04:08
3- Baştan Başlayamam - 04:10
4- Şaman Dansı - 04:45
5- Mikrofon - 03:25
6- Vasathane - 03:33
7- Ben Bir Oyuncaktım - 03:32
8- Motel - 04:29
9- Mavra - 04:46
10-Saykodelik Kader - 04:28
11-Renkli Reçete (Ev Demo) - 04:07Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)


2021
T’araf / Doğan Duru (Solo Single, Sony Music Türkiye, 03.09.2021)

1- T’araf - 04:07

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Beyaz Kuş (Mehmet Güreli ile Buluşmalar) / Doğan Duru (Solo Single, Sony Music Türkiye, 17.09.2021)

1- Beyaz Kuş (Mehmet Güreli ile Buluşmalar) - 04:57Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Diken / Doğan Duru (Solo Single, Garaj Müzik, 08.10.2021)

1- Diken - 04:57
2- Diken (Kendime) - 05:30

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
music.amazon.com (ABD)

Off / Doğan Duru (Solo Single, Garaj Müzik, 05.11.2021)

1- Off - 05:08

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
music.amazon.com (ABD)

Akvaryuma Yüzen Balık / Doğan Duru (Solo Single, Garaj Müzik, 03.12.2021)

1- Akvaryuma Yüzen Balık - 05:12

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
music.amazon.com (ABD)

2022
Öyleyse Ölürüm / Doğan Duru (Solo Single, Garaj Müzik, 28.01.2022)

1- Öyleyse Ölürüm - 05:49Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
music.amazon.com (ABD)

Polisi Aramayın / Doğan Duru (Solo Single, Pasaj Müzik & Garaj Müzik, 25.03.2022)

1- Polisi Aramayın

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Ucubelerin Çağı / Doğan Duru (Solo Single, Pasaj Müzik & Garaj Müzik, 01.04.2022)

1- Ucubelerin Çağı

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Mühürlendim / Doğan Duru (Solo Single, Pasaj Müzik & Garaj Müzik, 08.04.2022)

1- Mühürlendim

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Başka Gezegen / Doğan Duru (Solo Single, Pasaj Müzik & Garaj Müzik, 15.04.2022)

1- Başka Gezegen - 03:57Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Mecburmuşum Gibi Sevmeye / Doğan Duru (Solo Single, Pasaj & Garaj Müzik, 22.04.2022)

1- Mecburmuşum Gibi Sevmeye

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Öyle Biri / Doğan Duru (Solo Single, Pasaj & Garaj Müzik, 29.04.202)

1- Öyle Biri

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Kafesine Uçan Kuş / Doğan Duru (Solo Albüm, Pasaj & Garaj Müzik, 06.05.2022)

1- Taraf - 04:07
2- Polisi Aramayın - 03:10
3- Diken - 04:57
4- Akvaryuma Yüzen Balık - 05:12
5- Mühürlendim - 03:26
6- Ucubelerin Çağı - 05:03
7- Öyleyse Ölürüm - 05:49
8- Keyfine Bak (Uyduruk Manifesto) - 06:21
9- Mecburmuşum Gibi Sevmeye - 04:42
10-Kafesine Uçan Kuş - 04:13
11-Hiç Değişmeyecek Sandım - 05:57
12-Başka Gezegen - 03:57
13-Off - 05:08
14-Diken (Kendime) - 05:30
15-Öyle Biri - 03:55

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.redd.com.tr
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/reddbook
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/reddseyirdefter
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/reddseyirdefteri
Resmi Vimeo Kanal Adresi:
www.vimeo.com/redd
Resmi Soundcloud Adresi:
soundcloud.com/reddcloud
Resmi MySpace Sayfa Adresi:
www.myspace.com/redd
Resmi Flickr Adresi:
www.flickr.com/photos/reddcomtr
Resmi Friendfeed Adresi:
friendfeed.com/reddseyirdefteri
Resmi Google Picasa Adresi:
picasaweb.google.com/reddredd
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Redd
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (14112 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag