Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432

Beğen ve

   Kim Online
Şu an sitede, 209 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 209
Üye: 0
Toplam: 209

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 100,018,835
  • Bugün: 7,864
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jun 14, 2021
  • 05:16 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Rubato
Bookmark and Share
    Geri Dön   (18300 okuma)Rubato
Rubato
Rubato
FOTO GALERİ

Rubato

Rubato, Özer Arkun, Fatih Ahıskalı, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün gibi Türkiye’nin önemli müzik adamlarından oluşan bir müzik topluluğu. Bir müzik cümlesinde temponun serbest bir anlayışla hızlandırılıp, yavaşlatılması anlamına gelir. Yani bir tür ritmik özgürlüktür.

Şimdiye kadar sayısız önemli sanatçının albümlerinde ve konserlerinde enstrümanları ile yer alan Özer Arkun, Fatih Ahıskalı, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün; birlikte müzik icra ettiklerinde aynı anda aynı duyguları paylaşarak büyük bir ahenk içinde – adeta sadece kendilerinin görebildiği bir şefi takip edercesine – birlikte hissettiklerini ve “Rubato”nun da böylece doğduğunu söylüyor. Bu birlikte hissediş hali, hiç şüphesiz uzun yıllardır birlikte müzik yapmalarının ve bu süreçte olgunlaşan dostluklarının doğal bir sonucu.

Rubato’nun İlk Albümü “Bir / One”

Türkiye’nin önemli müzik adamlarının biraraya gelerek kurdukları müzik topluluğu RUBATO’nun ilk albümü “BİR / ONE” 7 Kasım 2013’te çıktı.

Rubato, Özer Arkun, Fatih Ahıskalı, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün gibi Türkiye’nin önemli müzik adamlarından oluşan bir müzik topluluğu. Bir müzik cümlesinde temponun serbest bir anlayışla hızlandırılıp, yavaşlatılması anlamına gelir. Yani bir tür ritmik özgürlüktür.

Şimdiye kadar sayısız önemli sanatçının albümlerinde ve konserlerinde enstrümanları ile yer alan Özer Arkun, Fatih Ahıskalı, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün; birlikte müzik icra ettiklerinde aynı anda aynı duyguları paylaşarak büyük bir ahenk içinde – adeta sadece kendilerinin görebildiği bir şefi takip edercesine - birlikte hissettiklerini ve Rubato’nun da böylece doğduğunu söylüyor. Bu birlikte hissediş hali, hiç şüphesiz uzun yıllardır birlikte müzik yapmalarının ve bu süreçte olgunlaşan dostluklarının doğal bir sonucu. Kendi renklerini, fikirlerini, duygularını, aşklarını kendi özgür ifadeleri ile paylaşmalarının zamanının geldiğine inanan Rubato’nun ilk albümü, 7 Kasım 2013’te Dokuzsekiz müzik etiketiyle çıktı.

Albümün tüm düzenlemeleri, RUBATO’ta ait. Yeni besteler dışında anonim eserlere de yer verilen albümün mix çalışmaları Timuçin Aksüer, mastering çalışması ise Tarık Ceran tarafından gerçekleştirildi.

Sahnede daha çok kendi bestelerini icra eden ayrıca repertuarında Anadolu ezgilerine de yer veren Rubato’nun ilk konseri 14 Kasım 2013’te Babylon’da.

Solo vokal ve çelloda Özer Arkun, ud, cümbüş, gitar ve vokalde Fatih Ahıskalı, klarnet, bas klarnet, soprano saksafonda Göksun Çavdar ve bas gitarda Eralp Görgün’ün yer aldığı, her geçen yıl dinleyici kitlesini artıran ve sahnede dinleyicileri büyüleyen Rubato, bu albümde kendi bestelerinin yanı sıra Sezen Aksu, Sıla, Burhan Bayar, Şebnem Ferah gibi önemli sanatçıların eserlerine de yer veriyor.
(Kaynak: sozmuzik.com - 11.11.2013)

Fatih Ahıskalı’dan Müzik ‘Çete’si!

Çete, D.J&J Prodüksiyon etiketini taşıyan “Bir Sağa, Bir Sola” ismini taşıyan yeni single çalışmasını müzik severlerin beğenisine sundu...

Prodüksiyonlarında iyi müzik üretimi ve hizmetine odaklanan D.J&J Prodüksiyon, yepyeni albümleri müzikseverlerin beğenisine sunmaya başladı.

‘Çete’nin Mayıs ayında piyasaya çıkan yeni single ve klip çalışması “Bir Sağa, Bir Sola”, D.J&J Prodüksiyon etiketini taşıyor.

Ülkemizde yayınlanan birçok başarılı albümde ud başta olmak üzere çeşitli telli enstrümanlardaki virtüözlüğü ile tanınan Fatih Ahıskalı, bu kez sevenlerinin karşısına ‘Çete by Fatih Ahıskalı’ adını verdiği projesiyle farklı bir müzikal altyapı ve solist kimliği ile çıkıyor.

Çete grubu ile “Bir Sağa, Bir Sola” isimli bir single çıkaran Ahıskalı, başarılı performansıyla müzik ziyafeti sunuyor.

‘Çete’, Ahıskalı dâhil olmak üzere beş müzisyen erkeğin enstrümanlarındaki yeteneklerini bir araya getiriyor. Grup üyeleri kendilerini; “Çete ortak bir amaç için bir araya gelen insanları temsil eder. Biz zaten ne zaman bir araya gelsek kendimize ‘Çete’ derdik. İsim ve grup ruhu kendiliğinden oluştu; yani hazırdı. Çünkü müziğe bakışımız, müzikteki amaçlarımız aynı. Yeni bir sözü olan ama çok da aykırı kalıp dinleyiciden uzaklaşmayan bir müziğin peşindeyiz. Çete ile bu dengeyi kurduğumuza inanıyoruz” şeklinde tanımlıyor.

14 yaşından beri müzikle iç içe olan Fatih Ahıskalı ise müziğini grubun bas gitaristi Eralp Görgün ile ortaklaşa bestelediği, sözlerini de kendisinin yazdığı “Bir Sağa, Bir Sola” için şunları söylüyor: “Enstrümanlar açısından şarkının altyapısı rock motifleri taşıyor. Ama vokallerde sert bir üslubumuz yok; Türkiye’deki her kesimden müzik dinleyicisinin aşina olduğu, kolaylıkla benimseyebileceği unsurlarını kullandım. Şarkı bu hali ile rock müzik dinleyenleri de, tercihini popüler müzikten yana kullananları da mutlu edecektir diye umuyorum.”

‘Bir Sağa, Bir Sola’nın klibi de tamamlandı. Klibin yönetmenliğini Kemal Başbuğ yaptı. ‘Çete’ yeni şarkısının lansman konserini de 28 Mayıs 2014’te Beyoğlu Mask sahnesinde yapacak.

‘Çete by Fatih Ahıskalı’ Hakkında:

Yıllardır Sezen Aksu, Sıla, Sertab Erener ve Tarkan gibi dev isimlerin sahne ya da kayıtlarında sanatçılara eşlik eden Fatih Ahıskalı, ‘Çete by Fatih Ahıskalı’dan önce imzasını attığı ‘Eşref Vakti’ ve ‘Rubato’ isimli gruplarıyla da adından söz ettirmişti.

Fatih Ahıskalı’nın 2010 senesinde müzikseverlere ulaşan ilk solo albümü ise enstrümantal bir çalışma olan “Akide” idi.

Ahıskalı’nın kendi eserleriyle düzenlemelerinden oluşan albüm, Türkiye’de enstrümantal kategorisinde otoritelerin örnek gösterdiği bir yapıt olarak zihinlerde kendine yer edinmişti.

Çete’de gitar ve vokalde Fatih Ahıskalı’nın yanı sıra yer alan diğer müzisyenler de şöyle: Oğuzhan Kabukçu (Gitar, Vokal), Eralp Görgün (Bas, Vokal), Erdem Tüzen (Davul), Semih Çelikel (Keman).
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 12.05.2014)

Çete by Fatih Ahıskalı Proje Grup Üyeleri:
Fatih Ahıskalı (gitar ve vokal)
Eralp Görgün (bas, vokal)
Oğuzhan Kabukçu (gitar, vokal)
Erdem Tüzen (davul)
Semih Çelikel (keman)
Eşref Vakti:
Fatih Ahıskalı, Bekir Ünlüataer ile birlikte “Eşref Vakti” adlı kurduğu proje grubuyla, 2011 ile 2013 Mayıs ayı arasında 3 albüm çıkardı. 2011 yılında “Eşref Vakti”, 2012 Şubat ayında “Gözlerinin 7 Rengi”, 15 Mayıs 2013 tarihinde yayımlanan “Beyaz Sayfa” ve 14.07.2015 tarihinde ise Seyhan Müzik etiketiyle “Şimdi” isimli albümlere imza attı.

“Şimdi” Eşref Vakti!

Pop Alaturka tarzının öncülerinden olan Eşref Vakti grubunun yeni albümü “Şimdi”, Seyhan Müzik etiketiyle 14 Temmuz 2015’te müzik severlerle buluşuyor.

10 şarkıdan oluşan ve grubun kurucusu Fatih Ahıskalı’nın eserlerinin ve düzenlemelerinin ağırlıkta olduğu albümde, Sıla Gençoğlu, Gülşah Tütüncü ve Sezen Aksu’nun sözleri ayrıca dikkat çekmekte.

Daha önceki albümlerinde bestesi Fatih Ahıskalı sözleri Sıla’ya ait ‘Saki’yi de seslendirmiş grubun ilk dikkat çeken şarkısı ‘Tekirdağ’ın Üzümü’de söz-müzik Fatih Ahıskalı imzası taşımaktaydı.

Bu albümün en merak edilen yönü ise grubun yeni solisti Hatice Doğan Sevinç’in ortaya koyduğu performans. Eşref Vakti grubu, yeni solisti Hatice’yi müzik severlerle tanıştırmaya can atıyor.

İTÜ Devlet Konservartuarında klasik kemençe ve Repertuar dersi veren Hatice Doğan Sevinç, türk müziğinde oldukça etkin bir sanatçı.

Grubun diğer elemanları değişmeyen elemanlar Eralp Görgün , Semih Çelikel, Samet Çelikel, Erdem Tüzen ve yeni katılan Kaan Ahıskalı ile Serhan Yasdıman.

Albümün ilk video klibi “İlk Göz Ağrım” isimli şarkıya Kubilay Kasap yönetmenliğinde çekildi.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 13.07.2015)

Rubato “İki” İle İddialı Dönüyor!

Şimdiye kadar bir çok sanatçının sahnesinde enstrümanlarıyla yer alan Rubato, ilk albümleri “Bir”den sonra iki yıllık bir demlenme sürecinin ardından “İki” ile iddialı bir şekilde geliyor.

Sıla‘nın bir de düetinin bulunduğu ve Yıkılmışım Ben’den Yağmurlar’a, Beter’den Efkarlıyım’a sevilen şarkıların yeniden yorumlarının sunulduğu albümde Rubato, arabesk tadı yoğun bir müzik ziyafeti sunuyor.

Repertuvarı hazırlarken, kendilerini çok heyecanlandıran eserler listesinden özenle seçim yapan Rubato, gruba adını verdiği gibi ritmik özgürlüğü de ruhunda taşıyarak duygusal geçişleri büyülü bir ahenkle dinleyiciye ulaştırıyor.

İKİ’ye iki klip birden

Grubun çıkış şarkısı ise Şebnem Ferah ve Sezen Aksu imzalı Yağmurlar. Rubato yorumuyla Yağmurlar’ın klibi Point Hotel’in helikopter pistinde, İstanbul’un etkileyici fonunda çekildi.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 26.03.2016)

Rubato’dan Yeni Klip “Yoldan Çıktım”

Son albümü “İki” ile büyük beğeni toplayan Rubato, albümün heyecanla beklenen klibi ile bugün izleyiciyle buluşuyor. Hem de Sezen Aksu’nun hikayesiyle.

Sözleri Sezen Aksu, bestesi Fatih Ahıskalı, düzenlemesi Rubato imzası taşıyan “Yoldan Çıktım” şarkısının Said Dağdeviren ve İdil Dizdar yönetmenliğinde çekilen klibi izleyiciye alışılagelmişin dışında bir Rubato klibi deneyimi yaşatacak.

Senaryosunu Sezen Aksu’nun kaleme aldığı klip, aşkın ve arkadaşlığın gücünü izleyiciye eğlenceli bir biçimde sunuyor.

Özer Arkun, Fatih Ahıskalı, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün’den oluşan Rubato ile Selen Özgür ve Yücel Gökçek’in başrollerini paylaştığı “Yoldan Çıktım” klibinin konusu, minik serçe Sezen Aksu’nun grup üyelerinden Fatih Ahıskalı’nın enstrümantal bir bestesini çok beğenmesi ve bu besteye bir söz yazmaya koyulması ile başlar.

Sözleri düşünürken bir yandan da şarkıya uyabilecek bir klip hayal eden Sezen Aksu, hızını alamaz ve klibin başında da Özer Arkun’un seslendirdiği diyalogu yazar.

Bu şekilde ilerleyen ve Rubato’nun sevda uğruna dayak bile yediği klip, konuk oyuncularıyla da dikkat çekecek.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 06.06.2017)

Rubato Albümlerini ‘Üç’ledi!

Son albümleri “İki” ile büyük beğeni toplayan Rubato, iki yıllık demlenme sürecinin ardından 3. stüdyo albümleri ‘Üç’ü müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Solo vokal ve çelloda Özer Arkun, ud, cümbüş, gitar ve solo vokalde Fatih Ahıskalı, klarnet ve soprano saksafonda Göksun Çavdar ve bas gitarda Eralp Görgün’ün yer aldığı; müzik kariyerlerine “Rubato” olarak başarılı bir şekilde devam eden grup üyeleri, yeni albümleriyle de iddialı...

RUBATO’DAN BOL SÜRPRİZLİ ALBÜM İLE İDDİALI DÖNÜŞ!

Sezen Aksu’nun 3 şarkısının (El Gibi, Üşüdüm, Şıngırdak Yarim) yer aldığı ‘Üç’te Rubato; Sıla (Hiç) ve Hüsnü Arkan (Ben Ağlarsam) ile de bu albüm için 2 yeni şarkı hazırladı.

Fatma Turgut’un Özer Arkun ile Sezen Aksu’nun “El Gibi” şarkısını seslendirdiği düet ise albümün bir diğer sürprizi.

İLK KLİP ŞARKISI: “ALMA AHIMI”!

9 şarkıdan oluşan albümün çıkış ve ilk klip şarkısı sözü ve müziği Erdem Ergün’e ait olan ve daha önce kendisinin de seslendirdiği “Alma Ahımı”. Albümün ilk video klibi de Kemal Başbuğ yönetmenliğinde ‘Alma Ahımı’ya çekildi.

Grup üyelerinin ilk kez ayrı ayrı performans sergiledikleri klip, Maltepe’deki eski bir fabrikada 15 saatte tamamlandı.

SEZEN AKSU’DAN “ÜǔTE 3 ŞARKI!

Rubato’nun sahnede de vazgeçilmezlerinden olan Sezen Aksu şarkılarından özenle seçilen “Şıngırdak Yarim”, “Üşüdüm” ve “El Gibi”, ‘Üç’teki yerlerini aldılar.

SILA VE RUBATO’DAN YENİ ŞARKI: “Hİǔ

Bir çok kez aynı sahneyi paylaşan ve yaptıkları düetlerle büyük beğeni toplayan Rubato ve Sıla’nın yolları bu albüm için beraber hazırladıkları bir şarkıda tekrar kesişti.

Sözleri Sıla Gençoğlu’na müziği Rubato’nun solo vokali, çellist Özer Arkun’a ait olan “Hiç” isimli şarkı, güçlü sözleri ve müziğiyle dinleyicileri hüzünlü bir yolculuğa çıkaracak.

ALBÜMÜN TEK DÜETİ: “EL GİBİ FEAT. FATMA TURGUT”

Geçtiğimiz yaz Harbiye Açıkhava konserinde Rubato’nun sahnede de misafir ettiği Fatma Turgut, bu albümde Özer Arkun ile Sezen Aksu’nun “El Gibi” şarkısını seslendirdi.

FATİH AHISKALI VE HÜSNÜ ARKAN’DAN ORTAK ŞARKI: “BEN AĞLARSAM”

Albümde Fatih Ahıskalı’nın seslendirdiği bir diğer yeni şarkı ‘Ben Ağlarsam’ın sözleri Hüsnü Arkan, müziği Rubato’nun solo vokallerinden, ud, gitar ve cümbüş üstadı Fatih Ahıskalı’ya ait.

‘Üç’te ayrıca sözü ve müziği Ali Atay’a ait olan “Yalan”, sözleri Ömer Faruk Güney’e müziği Namık Nagdaliova’ya ait “Senden Başka”, Kayseri yöresine ait ve Emir Aldemir tarafından derlenen anonim eser “Süpürgesi Yoncadan” da diğer iddialı şarkılar arasında yer alıyor.

TV programları ve sahne performanlarıyla dinleyicileri büyülemeye devam eden Rubato, yeni şarkıların yanı sıra sevilen şarkıların yeniden yorumlarını sundukları ‘Üç’te, arabesk tadı yoğun bir müzik ziyafeti sunuyor.

Tüm düzenlemelerde Rubato imzası bulunan albümdeki konuk müzisyenler ise; Alp Türeci (davul), Cengiz Ercümer (perküsyon), Erdem Sökmen (klasik gitar), Erkan Kenç (elektrik gitar - Süpürgesi Yoncadan).

Koma, Marşandiz ve BK stüdyolarında Hasan Umut Önder, Buğra Kunter, Tamer Yılmaz tarafından kaydedilen albümün mixi Hasan Umut Önder, masteringi Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.

Kartonet ve imaj fotoğraflarını Yiğit Eken’in çektiği, stylingini Filiz Ahıskalı’nın üstlendiği albümün kartonet tasarımı ise (70x100) Emre Erdem’e ait.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 11.01.2019)

Rubato’dan “Senden Başka”. “Vatanım Sensin” Setinde Dönem Klibi!

Rubato’nun son albümü ‘Üç’ün ikinci video klibi, albümün en beğenilen şarkılarından ‘Senden Başka’ya çekildi.

Ülkemizin usta müzisyenleri Özer Arkun, Fatih Ahıskalı, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün’den oluşan Rubato grubu; albümlerinin başarısını, yurt içi ve yurt dışında verdikleri yoğun konser programı arasında çekilen “Senden Başka” klibiyle taçlandırdı.

“VATANIM SENSİN” SETİNDE DÖNEM KLİBİ!..

Sözleri Ömer Faruk Güney’e, müziği Namık Nagdaliova’ya düzenlemesi ise Rubato’ya ait olan şarkının video klip yönetmenliğini Kemal Başbuğ üstlendi.

Yayınlandığı dönemde fenomen olan “Vatanım Sensin” dizisinin Beykoz Kundura Fabrikası’ndaki setinde kaydedilen klip, 1970’li yıllara uzanarak dönemin ruhunu yansıtan dekoru ve görüntüleriyle de dikkat çekiyor.

Oyuncu Ümit Belen’in güçlü performansıyla duygu dolu sahnelerin yer aldığı klipte, grubun solisti Özer Arkun da ilk kez çello çalmadan kamera karşısına geçti.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 29.11.2019)

Fatih Ahıskalı’dan Yeni Tekli: “Yan Benimle”

Usta Müzisyen Fatih Ahıskalı’nın ikinci solo teklisi “Yan Benimle” CES Yapım etiketiyle dinleyiciyle buluşuyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında ilk teklisi ‘Acı Mevsim’i dinleyicinin beğenisine sunan usta müzisyen Fatih Ahıskalı, beste ve aranjesi yine kendisine ait ikinci teklisi “Yan Benimle” ile sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

‘Yan Benimle’nin sözleri Sıla Gençoğlu imzası taşıyor. Daha önce Sıla tarafından “Mürekkep” albümünde seslendirilen “Yan Benimle”, yayımlandığı senenin radyolarda en çok dinlenen şarkısı olup yılın en iyi şarkısı ödülüne layık görülmüştür.

Kayıtları Koma Studio’da yapılan şarkının kayıt ve mix’i Hasan Umut Önder’e, mastering’i ise Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.

Bestecisi Fatih Ahıskalı’nın yorumu ve aranjesi ile bambaşka bir lezzetle karşımıza çıkan “Yan Benimle” 4 Nisan’da tüm dijital müzik platformlarında.
(Kaynak: www.magazinci.com - 15.05.2020)

Rubato Yorumuyla “1980 /Sigaramın Dumanına Sarsam”

Ezginin Günlüğü’nün 2003 yılında yayınlanan “İlk Aşk” albümünün dikkat çeken, grubun kült şarkılarından “1980 /Sigaramın Dumanına Sarsam” bu kez Rubato yorumu ile “40 Yıllık Şarkılar” albümünde müzik severler ile buluştu.

Usta müzisyenler Özer Arkun, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün’den oluşan Rubato, Beykoz Kundura Fabrikası’nda kurulan özel platoda İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde çekilen, şarkının ruhuna uygun bir aşk hikayesini izlediğimiz video klipte performansı ile yer aldı.

“Rubato 4 / Miras” Albümü Türkülerin Rubato Yorumuyla Bugün Yayınlandı

Türkiye’nin önde gelen müzisyenlerinden, dünyanın sayılı enstürmanistlerinden oluşan Rubato, 4. stüdyo albümleri ‘Rubato 4 / Miras’ı Bayhan Prodüksiyon yapımcılığında 12 Mart 2021 cuma günü tüm dijital mecralarda yayınladı.

Özer Arkun (çello/solo vokal), Göksun Çavdar (klarnet/bas klarnet/saksafon) ve Eralp Görgün (bas gitar) tarafından kurulan Rubato, grup kariyerlerinin 8. yılında 10 yöreden 11 türküyü kendi yorumlarıyla müzik severler ile buluşturuyor.

Doğu Anadolu’dan Balkanlar’a, Ege’den Azerbaycan’a uzanan geniş repertuardan seçilen 11 türkü, Rubato’nun müzikal çeşitliliği ile hazırlandı.

“Rubato 4 / Miras” albümünün ön hazırlık ve stüdyo aşamaları 8 ay sürdü. Prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü de Rubato’nun üstlendiği albümde farklı yörelerin dokuları için misafir müzisyenler de yer aldı.

Her Türkünün Yöresinde Klipler...

Müzikal ve Kültürel Miraslarımız, Türkülerimiz Rubato Yorumuyla Gündeme Geliyor.

Grup ilk video klip Diyarbakır yöresinden “Hangi Bağın Bağbanısan, Gülüsen” türküsü için Kemal Başbuğ yönetmenliğinde Diyarbakır’da kamera karşısına geçti.

Şehrin sokaklarını gezen Özer Arkun, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün, On Gözlü Köprü, Ulu Camii’de gerçekleşen çekimlerde yer alırken, erbaneciler ile Keçi Burcu’nda performans sergiledi. Drone görüntüleri ile de Diyarbakır’ın büyülü havası türkü ile birleştirildi.

Albümdeki tüm türküleri yörelerinde kliplendirmeyi planlayan Rubato, kültürel miraslarımızı müziğiyle birlikte görsele de taşıyacak.

Rubato’nun 4. albümü “Rubato 4 / Miras”, üç müzisyenin misyon haline getirdikleri ve müzikal miraslarımızı yorumlarıyla 2021’e taşıdıkları bir proje olarak arşivlerde yerini alıyor.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 12.03.2021)
(Kaynak: www.magazinci.com - 11.06.2020)

Rubato’dan Uzun Hava...

Türkiye’nin önde gelen müzisyenlerinden oluşan Rubato, 4. stüdyo albümleri ‘Rubato 4 / Miras’ı Bayhan Prodüksiyon yapımcılığında geçtiğimiz ay tüm dijital mecralarda yayınladı.

Özer Arkun (çello/solo vokal), Göksun Çavdar (klarnet/bas klarnet/saksafon) ve Eralp Görgün (bas gitar) tarafından kurulan Rubato, grup kariyerlerinin 8. yılında 10 yöreden 11 türküyü kendi yorumlarıyla müzik severler ile buluşturdu.

Güneydoğu Anadolu’nun Uzun Havası Rubato yorumuyla “Miras” albümünde.

Rubato ve İsmail Altunsaray “Tükendi Nakti Ömrüm” İçin Bir Araya Geldi.

Rubato, “Rubato 4 / Miras” albümünden türküleri video kliplendirmeye devam ediyor. Güneydoğu Anadolu bölgemizden bir uzun hava klasiği olan ‘Tükendi Nakti Ömrüm’ü yorumlayan Rubato, türkünün video klibini yine bölgede çekti. Kemal Başbuğ yönetmenliğinde tam 1 günde tamamlanan video klip için grubun yalın performansı ve doğa görüntüleri kullanıldı.

Özer Arkun, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün’ün 8 ayda hazırladığı “Miras” albümlerine konuk müzisyenler de enstrümanları ile renk ve duygularını kattılar.

Albümün uzun havası ‘Tükendi Nakti Ömrüm’de de gruba, uluslararası başarılara imza atan bağlama sanatçımız İsmail Altunsaray performansı ile eşlik etti.
(Kaynak: www.magazinci.com - 13.04.2021)

Rubato Grup Üyeleri:
Eralp Görgün (bas gitar)
Özer Arkun (viyolonsel, solo vokal)
Göksun Çavdar (klarnet, bas klarnet, saksafon, vokal)

Önceki üyeler:
Fatih Ahıskalı (ud, cümbüş, gitar, solo vokal)
Mustafa İşleyen (perküsif davul)


Diskografi:
2008
Odd Tango / Kamil Erdem Quartet [=Kamil Erdem, Mark Alban Loty, Fatih Ahıskalı & Alan Purves] (Albüm, A.K.Müzik, 10.02.2008)

1. Yeni Köprü (The New Bridge)
2. Odd Tango
3. Mısri (The Egyptian)
Mark Alban Lotz
4. Ol’ Bosperus
Kamil Erdem
5. Lucky Storm
6. Çok trafik
Mark Alban Lotz
7. Intro/Sufi Walk
8. Sufi Walk (Açıklama: Kamil Erdem Quartet, Erdem’in yanı sıra flütlerde ve bansuride Mark Alban Lotz, udda Fatih Ahıskalı ve vurmalılarda Alan ‘Gunga’ Purves)

2009
Akide / Fatih Ahıskalı (Solo Albüm, Seyhan Müzik / İrem Records 2009-48, Eylül 2009)

1- Fayton (Phaeton) - 06:36
2- Gancum Em Ari - 05:28
3- Temmuz (July) - 06:00
4- Kervan (Caravan) - 05:09
5- Taksim (Taxim) - 01:39
6- Anadolu (Anatolia) - 04:50
7- Soytarı (Joker) - 06:04
8- Gölgeler (The Shadows) - 04:55
9- Çengi (Chengi) - 06:26
10-Arap Kaprisi (Capricho-Arabe) (Composed By – Francisco Tárrega) - 05:41

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.amazon.co.uk (İngiltere)
Dijital Satış Noktaları:
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)

2011
Eşref Vakti / Eşref Vakti (Pop Alaturka Albüm, Fa Müzik, 22.01.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Tekirdağ’ın Üzümü (Söz & Müzik: Fatih Ahıskalı)
2- Sevda Yolları (Söz: Fatih Ahıskalı & Funda Çetin, Müzik: Manos Loizos)
3- Hasanım (Söz & Müzik: Fatih Ahıskalı)
4- Kimseye Etmem Şikayet (Söz & Müzik: Kemani Serkis Efendi)
5- Fikrimin İnce Gülü (Söz & Müzik: Muallim İsmail Hakkı Bey)
6- Gözlerinin Yedi Rengi (Söz: Turgay Fişekçi, Müzik: Thanasis Polikandriotis)
7- Günebakan (Söz & Müzik: Fatih Ahıskalı & Bekir Ünlüater)
8- İşte Yine Ayrılık (Söz: Turgay Fişekçi & Funda Çetin, Müzik: Apostolos Kaldaras)
9- Gözlerin (Söz: Turgay Fişekçi, Müzik: Fatih Ahıskalı)
10-Yeni Camii Avlusunda Ezan Sesi Var (Söz & Müzik: Anonim)
CD Bonus
11-Yanıyom Ölüyom (Söz & Müzik: Sezen Aksu)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.nadirkitap.com
www.nadirkitap.com
www.kitantik.com
www.kitantik.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com

2012
Gözlerinin 7 Rengi / Eşref Vakti (TSM Albüm, Seyhan Müzik, 22.02.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Tekirdağ’ın Üzümü (Söz & Müzik: Fatih Ahıskalı)
2. Fikrimin İnce Gülü (Söz & Müzik: Muallim İsmail Hakkı Bey)
3. Sevda Yolları (Söz: Fatih Ahıskalı & Funda Çetin Müzik:Manos Loizos)
4. Günebakan (Söz & Müzik:Fatih Ahıskalı & Bekir Ünlüataer)
5. Gözlerinin Yedi Rengi (Söz: Turgay Fişekçi, Müzik:Thanasis Polikandriotis)
6. Kimeye Etmem Şikayet (Söz & Müzik: Kemani Serkis Efendi)
7. Hasanım (Söz & Müzik: Kemani Serkis Efendi)
8. Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi Var (Kaynak: Şükriye Mehmet)
9. İşte Yine Ayrılık (Söz: Turgay Fişekçi & Funda Çetin, Müzik: Apostolos Kaldaras)
10. Ağlamadan Önce (Multi-Steel Oud Solo: Fatih Ahıskalı)
11. Ağla Sevdam (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Atilla Özdemiroğlu)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
store.unkapani.digital
www.kitapsec.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com
www.deezer.com
www.napster.com
www.amazon.de (Almanya)

2013
Beyaz Sayfa / Eşref Vakti (TSM Albüm, Seyhan Müzik, 15.05.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Haydi Bütün Eller (Söz: Fatih Ahıskalı, Müzik: Thanasis Polikandriotis)
2. Saki (Söz: Sıla Gençoğlu, Müzik: Fatih Ahıskalı)
3. Yoldam Çıktım (Söz: Sezen Aksu, Müzik: Fatih Ahıskalı)
4. Ahbap Çavuşlar (Söz: Sezen Aksu, Müzik: Fatih Ahıskalı)
5. Çiçek Nedir Görmeden (Söz: Mehmet Sedat Ergintuğ, Müzik: Selahattin İçli)
6. Beyaz Sayfa (Söz & Müzik: Sezen Aksu)
7. Mahallenin Kızları (Söz: Fatih Ahıskalı & Bekir Ünlüataer, Müzik: Fatih Ahıskalı)
8. İstanbul’a Veda (Söz: Halit Çelikoğlu, Müzik: Bekir Ünlüataer)
9. Anadolu (Söz & Müzik: Fatih Ahıskalı)
10. Denizden Bildim (Söz & Müzik: Fatih Ahıskalı)
11. Sallasana Mendilini (Söz & Müzik: Anonim)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.kitapsec.com
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Bir - One / Rubato (Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 08.11.2013)

1. Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm (Söz: Karacaoğlan, Beste: Anonim)
2. Aşk (Enstrümantal) (Beste: Özer Arkun)
3. Hay (Söz & Müzik: Fatih Ahıskalı)
4. Maphushanelere Attım Postu (Söz: Muharrem Ertaş, Müzik: Anonim)
5. Haziran (Enstrümantal) (Beste: Eralp Görgün)
6. Temmuz (Enstrümantal) (Beste: Fatih Ahıskalı)
7. Feraye (Söz & Müzik : Anonim)
8. Uzaklara (Enstrümantal) (Beste: Özer Arkun)
9. Bağlamam Perde Perde (Söz: Ömer Akpınar, Beste : Anonim)
10. Yalnız Doğum Günü (Enstrümantal) (Beste: Göksun Çavdar)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2014
Bir Sağa, Bir Sola / Çete by Fatih Ahıskalı (Single, Deda Müzik, 02.05.2014)

1. Bir Sağa, Bir Sola - 03:53


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)

2015
Şimdi / Eşref Vakti (Pop Alaturka Albüm, Seyhan Müzik, 14.07.2015)

1- İlk Göz Ağrım
2- Gel Beri
3- Beter
4- Komşu Kızı
5- Denizin Tuzu
6- Sen Mutlu Ol
7- Kalmadı Param
8- Sadece Sen Diye
9- Tekirdağ’ın Üzümü
10-Beter (Enstrümantal)

Online CD Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.kitapsec.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2016
İki (Albüm, Sony Müzik, Dijital 01.04.2016, CD 14.04.2016)

1. Önsöz
2. Unuturum Diye Yorma Kendini
3. Yağmurlar
4. Yıkılmışım Ben
5. Başka Şarkı (Feat: Sıla)
6. Efkarlıyım
7. Kaç Kadeh Kırıldı (Unutamadım)
8. Beter
9. Senden Vazgeçmem
10.Yoldan Çıktım
11.Sonsöz


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.zihni.com
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2018
Müslüm Baba (Albüm, BCB Müzik, 02.11.2018)

2- İsyankar (feat. Rubato) - 04:30

Agah Makamı (Şahsiyet Orijinal Dizi Müzikleri) [feat. Rubato] / Haluk Bilginer (Single, Ay Müzik Yapım, 10.04.2018)

1- Agah Makamı (Şahsiyet Orijinal Dizi Müzikleri) [feat. Rubato] - 02:19

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.de (Almanya)

Bir Gönül Sayfası (feat. Ziynet Sali) [Ahmet Selçuk İlkan Unutulmayan Şarkılar, Vol. 2] (Single, Poll Production, 03.12.2018)

1- Bir Gönül Sayfası (feat. Ziynet Sali)


Dijital Satış Noktaları:
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.qobuz.com

2019
Üç (Albüm, Sony Müzik, 10.01.2019)

1. Alma Ahımı
2. Hiç
3. Yalan
4. Ben Ağlarsam
5. Şıngırdak Yarim
6. Üşüdüm
7. Senden Başka
8. El Gibi (Ft. Fatma Turgut)
9. Süpürgesi Yoncadan


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.plakkitap.com
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Rubato & Koray Avcı - Ellerimde Çiçekler (Live) (Performans videosu - 12.01.2019)
1- Rubato & Koray Avcı - Ellerimde Çiçekler (Live)

2020
Acı Mevsim / Fatih Ahıskalı (Solo Single, CES YApım, 14.02.2020)

1- Acı Mevsim - 03:26Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Yan Benimle / Fatih Ahıskalı (Solo Single, CES Yapım, 15.05.2020)

1- Yan Benimle - 04:30Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Ezginin Günlüğü - 40 Yıllık Şarkılar (Tribute Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 29.05.2020)

{CD 1:]
7- 1980 (Sigaramın Dumanına Sarsam) / Rubato - 04:22

2021
Rubato-4 Miras (Albüm, Bayhan Müzik, 12.03.2021)

1- Tükendi Nakti Ömrüm - 06:29
2- Aşk Kalbimde Yer Almış - 03:02
3- Hangi Bağın Bağbanısan Gülüsen - 03:54
4- Can Yar - 04:02
5- Köprüden Geçti Gelin - 04:43
6- Edremit’in Gelini - 04:28
7- Gökte Yıldız Ay Misun/Derule - 04:22
8- Ah Bir Ataş Ver - 04:15
9- Evlerinin Önü Handır - 03:16
10-Yoğurt Koydum Dolaba - 03:30
11-Tutam Yar Elinden - 05:00

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Rubato
Resmi Web Site Adresi:
rubatoofficial.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/rubatoofficial
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/rubatoofficial
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/rubatomusic
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/rubatoofficial
Çete by Fatih Ahıskalı
Resmi Web Site Adresi:
www.ceteofficial.com
Resmi Facebook Adresi:
www.facebook.com/ceteofficial
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/CeteOfficial
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/CeteOfficial
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/CeteOfficial
Resmi Dailymotion.com Adresi:
www.dailymotion.com/ceteofficial
Fatih Ahıskalı
Resmi Web Site Adresi:
www.fatihahiskali.com
Resmi Facebook Adresi:
www.facebook.com/f.ahiskali
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/AhiskaliFatih
Özer Arkun
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/ozerarkun

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (18300 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag