Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 14.06.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 467 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 467
Üye: 0
Toplam: 467

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 146,089,228
  • Bugün: 16,528
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jun 14, 2024
  • 12:20 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Selçuk Alagöz
Bookmark and Share
    Geri Dön   (8494 okuma)

Sanatçı: Selçuk Alagöz
SELÇUK ALAGÖZ

FOTO GALERİ
60’lı yıllar bir yandan Ajda Pekkan, Gönül Turgut ve Ay-feri gibi Fecri Ebcioğlu’nun ve Berkant, Özdemir Erdoğan, Kamuran Akkor, Mehmet Taneri, Ertan Anapa ve Selçuk Ural gibi Sezen Cumhur Önal’ın söz yazdığı şarkıcıların temsil ettiği Aranjman kolu, bir yandan da Tülay German, Erol Büyükburç, Silüetler, Mavi Işıklar ve Selçuk Alagöz gibi grup ve şarkıcıların türkülerimizi aranje ederek temsil ettiği Anadolu Pop akımının başladığı yıllar idi. (Kaynak: Nail Dilmener’in makalesinden alıntı)

1964 yılını bitirmek üzereyken devreye giren Hürriyet’in önderliğinde düzenlenen Altın Mikrofon Armağanı Yarışması’na katılmak isteyenlerin sayısı ile ortalık kısa bir zamanda mahşer yerine dönecekti. Yarışmanın şartları ilan edilir edilmez tam 78 müsabık (yarışmacı) başvurmuş, gazete; aralarında M. Nurettin Selçuk, Nadir Nadi, Cüneyt Orhon, Selmi Andak, Refik Fersan ve Safiye Ayla gibi önemli isimlerin bulunduğu tam 119 (bu sayı, yarışma başladığında seksene düştü) kişilik bir jüri oluşturmuştu. İlk elemelerin, 5 Ocak 1965 Salı günü, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki Yeni Tiyatro’da yapılması kararlaştırıldı. Hazırlanan ilk Yarışmaya Katılanların Listesinde Selçuk Alagöz, 60ncı sırada yer alıyordu. İkinci hazırlanan Müsabıklar listesinde de 35. sıradaydı. Bossanova ritmindeki “KEMERİN NAFTALARI” isimli şarkısıyla katıldı. İlk üçe giremedi ama 10 finalist içinde yer aldığından Hürriyet, söz verdiği gibi bir 45’lik çıkarttı.

1966’da Hürriyet Gazetesinin 2ncisini düzenlediği ALTIN MİKROFON YARIŞMASI’nda Ali Atasagun Dörtlüsü, Cahit Oben, Kent Yedilisi, Selçuk Alagöz, Silüetler, Türkiye Petrolleri Orkestrası ve elbette Mavi Işıklar finale kaldılar. Bu yarışmada Silüetler 4563 oy alarak birinci, Mavi Işıklar 2.850 oyla ikinci, Selçuk Alagöz ise twist tarzında Bahçelere Geldi Bahar isimli şarkısı ile 2.382 oyla üçüncü olmuşlardır.

1967’te Selçuk Alagöz, Yarışma şartnamesinde o yıl yapılan değişiklik sonucu, daha önceki (1966’te) yarışmada dereceye girenlerin tekrar katılamaya hak kazanamaması üzerine kendisinin katılamama durumu ortaya çıktığından kardeşi Rana Alagöz’ü 1967’deki ALTIN MİKROFON YARIŞMASI’na solist olarak çıkarır. Ancak, Engin Yörükoğlu ve Cahit Berkay’dan kurulu kendi orkestrası ile arkasında çalan kendisi de vardır.

1968’de Kartal Tibet ve Filiz Akın’ın başrollerini paylaştığı bir filmde “Benim de Yarim Sürmeli” isimli şarkıyı seslendirerek filmde rol aldı.

1973 yılı Hey Dergisi Yılın Orkestraları sıralamasında 10nculuk aldı.

Malabadi Köprüsü, 1975 yılının en çok satan 45’lik ve “Deliyim Seviyorum” şarkısı da en sevilen şarkısından biri oldu. 1975 yılı Hey Dergisi Yılın Besteleri sıralamasında “DELİYİM SEVİYORUM” isimli eseriyle 1ncilik aldı. O yıl çıkardığı 45’liğin A yüzündeki “Malabadi Köprüsü” şarkısının doğuş hikayesini ve ona kazandırdığını Selçuk Alagöz, 2004’te “Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 2” isimli albüm çıktığında yapılan bir röportajda şöyle anlatır: “1975’te bir Anadolu turnesine çıkmıştım. Diyarbakır’dan Batman’a geçtik. Yolda giderken Malabadi Köprüsü’nü gördüm. Orkestra arkadaşlarıma ‘Gelin bu köprü üstünde bir fotoğraf çektirelim’ dedim. Köprüde yürürken parçanın nakarat kısmını besteledim. O şarkıyla ‘En çok istek alan şarkıcı’ ödülünü aldım.”
(Alıntı: Milliyet Cumartesi)

4 Temmuz 2000 Salı günü Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel Beşiktaş Müzik Şöleni’nde Çiğdem Tunç ve Cenk Koray’ın sunduğu programda, “Eski Dostlar” adıyla ortak bir albüm çıkaran pop müziğin eski yıldızları Atilla Atasoy, Banu, Esmeray, Ercan Turgut, Güzin ile Baha, Coşkun Demir, İskender Doğan, Kartal Kaan, Melike Demirağ, Nur Yoldaş, Rana Alagöz, Selçuk Alagöz ve Semiha Yankı sırayla sahne aldı.
(Alıntı: Milliyet Magazin)

Sakarya Üniversitesi ile İstanbul İktisat Fakültesi’nin Marşlarını da Rana Alagöz ile birlikte söz ve müziklerini yaparak yorumladı.

Selçuk Alagöz, MÜYORBİR (Müzik Yorumcuları Meslek Birliği) kurucularındandır.
(Kaynaklar: Milliyet Magazin ve Birzamanlar.net’teki makale ve yazılardan derlenmiştir.)

CRR’de Selçuk Alagöz Gecesi

Türk Pop Müziği’nin duayenlerinden Selçuk Alagöz’ün 50. sanat yılında özel bir konser gerçekleştirilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü, Türk kültürüne ve müziğine emek veren sanatçılarımızı hatırlamaya devam ediyor. İBB Kültür Müdürlüğü, Türk Pop Müziği’nin duayenlerinden Selçuk Alagöz’ün 50. sanat yılını özel bir etkinlikle kutluyor.

Selçuk Alagöz’ün İBB Kent Orkestrası ile birlikte unutulmaz eserlerini seslendireceği konser, 22 Nisan Salı günü saat 20.00’de İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda (CRR) gerçekleştirilecek. Tarık Pabuççuoğlu’nun sunuculuğunu yapacağı gece, sanatçının müzik yaşantısından izler taşıyan bir belgesel gösterimi ile başlayacak.

İBB Kent Orkestrası eşliğinde sahne alacak olan Selçuk Alagöz’e, Rana Alagöz başta olmak üzere Alagöz Ailesi ve konsere katılan sanatçı dostları eşlik edecek. Alagöz’ü yarım asırlık müzik hayatında yorumladığı dünya şarkıları ve bestelerinden oluşan repertuvarıyla izleyeceğiz.

Konserde sanatçının kendisine ait olan ‘Altın Mikrofon Yarışma Şarkıları’, ‘Yılın Bestesi’ seçilmiş eserleri, ‘Altın Güvercin Yarışması’ birincisi olan besteleri ile ‘Altın Plak’ almış şarkıları art arda söylenecek. Selçuk Alagöz’ün ağırlıklı olarak sahne alacağı ve uluslararası potpori de sunacağı konser, misafir sanatçı dostlarıyla birlikte Türk Popüler Müziği’nin ölmeyen şarkılarını seslendirmesi ile son bulacak.

Selçuk Alagöz’ün 50. sanat yılı anısına hazırlanan “Deniz Gözlerin” adlı albüm katılımcılara ücretsiz olarak dağıtılacak.

Ödüllerle geçmiş bir yarım asır

1964 yılında Erol Büyükburç orkestrasında profesyonel müziğe başlayan Selçuk Alagöz, aynı yıl kendi orkestrasını kurdu ve Altın Mikrofon yarışması ile popüler oldu. Kardeşi Ali ve Rana Alagöz ile birlikte en çok Anadolu turnesi yapmış olan müzik gruplarından biri olan Alagözler, ‘Her Şey Bitmiştir Artık’, ‘Edremit Van’a Bakar’, ‘Deliyim Seviyorum’, ‘Malabadi Köprüsü’ şarkıları ile Altın Plak ödülleri kazandı. Repertuvarındaki 73 ülkenin popüler şarkıları ile dünyanın dört bir yanında ülkemizi temsil ederek, uluslararası festivallerde derece aldılar.
(Kaynak: www.haber10.com - 18.04.2014)

Grup Üyeleri:
(1965) Selçuk Alagöz, Bas: Tamer Derin, Gitar: Cemal Denizci, Bateri: Nazim İnanlı, Bas: Ertan Özerden, Melodika: Ali Alagöz
(1965-1967) Selçuk Alagöz, Engin Yörükoğlu ve Cahit Berkay

Diskografi:
1965
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın KEMERİN NAFTALARI (Bossanova ritminde) (ALTIN MİKROFON Yarışması şarkısı) / KALEDEN İNDİR BENİ (45’lik, Hürriyet H 007)

Prem Pom Pom / Köyümüz (45’lik, Melodi Plak 2178)

Gıcır Gıcır / Karam (45’lik, Melodi Plak 2179)

1966
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Ararım (Seni Her Yerde) / Bahçelere Geldi Bahar (twist) (ALTIN MİKROFON Yarışması Üçüncüsü) (45’lik, Hürriyet H 014)

1968
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın İbibikler (Kışlada Bahar) / Geçti Yolun Yarısı (Gözlerin Yeşili) (45’lik, Sayan Plak 174)

Büyütmek için T ıklay ın Saklan Saklanabilirsen / Ringo (45’lik, Sayan Plak 176)

Bak Yanımdasın (Aranj.Orij.: Congratulations-) / Son Yaprak (Aranj.Orij.: Love Is Blue-) (45’lik, Sayan Plak 177)
(Bir yüzünde Selçuk-Rana Alagöz arka yüzünde Rana-Selçuk Alagöz yazıyor)

Sevdi Zannet / Barışalım Mı (45’lik, Sayan Plak 185)

Askerin Şarkısı (Aranj.Orij.: Al Bano Carrisi ve Romina Power'ın seslendirdiği Bianca Di LunaDiNLEMEK iÇiN TIKLAYINIZ'nın Türkçe versiyonu. Söz: Ülkü Aker, Müzik: Selçuk Alagöz) / ? (45’lik, Sayan Plak?)

1969
Cıvıl Cıvıl Tatlı Sözün / Bir Yıldız Doğdu (45’lik, Sayan Plak 221)

1970
Gençliğim / Mutluyum Artık (45’lik, Arya 5020)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Düğün Alayı / Bir Gölge Gibi (45’lik, Arya 5023)
(Üç Alagöz ve Üç Hürel'den oluşan Selçuk Alagöz Orkestrası ile - Solist: Rana Alagöz)

1971
Nerdesin / Bahçeye İndim ki (45’lik, Arya 5030)

Büyütmek için T ıklay ın El Condor Pasa / Çatıktır Kaşın (45’lik, Coşkun Plak 1098)

1972
Büyütmek için T ıklay ın BAĞ BOZUMU / Edremit Van´a Bakar (45’lik, Coşkun Plak 1115)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ınYalnız Günler Bitmiyor / Özlem (45’lik, Coşkun Plak 1147)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Gözüme Bakarsan / Gitti Gelmez (45’lik, Coşkun Plak 1211)

1973
Büyütmek için T ıklay ın BOLU BEYİ / Demirciler (45’lik, Coşkun Plak 1239)

Büyütmek için T ıklay ın Pınara Varmadın mı? / Boş Kadeh (45’lik, Coşkun Plak 1271)

Şu Silleden Gece Geçtim / Dosta Giderim (45’lik, Coşkun Plak 1298)

Büyütmek için T ıklay ın ........Dedi Bana / Kara Değil mi? (45’lik, Hülya Plak 762)

Bir Kız Bana Emmi Dedi / Der Gibi Gibi (45’lik, Hülya Plak 791)

1975
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Malabadi Köprüsü / DELİYİM SEVİYORUM (Her ikisinde de Söz ve Müzik: Selçuk Alagöz) (45’lik, Polydor Plak 2085 012)

Büyütmek için T ıklay ın Yeter Artık / Ayrılık (Grup Atılım ile 45’lik, Polydor Plak 2085 017)

Rana Ve Selçuk Alagöz-1 (Kaset Albüm, Türküola Kaset 471, Almanya)
1- Herşey Bitmiştir Artık
2- Keklik
3- Bir Sen Kaldın
4- İçimde Bir Fırtına
5- Yazıklar Olsun
6- Senden Başka Yok Mu
7- Vefasız Sevgilim
8- İçimdeki Fırtınasın
9- Bir Bardak Aşk
10-İnan Bana
11-Özlem
12-Pınara Varmadın Mı
13-Bolu Beyi
14-Demirciler
15-Bağ Bozumu
16-Boş Kadeh
17-Der Gibi Gibi
18-Dedi Bana

12 Süper Hit / Seri Hit Parade (LP Albüm, CBC 81148)

A Yüzü:
2- Selçuk Alagöz / Deliyim Seviyorum

1976
Büyütmek için T ıklay ın Ben Eskiden Bu muydum / Zeyno (45’lik, Polydor Plak 2085 021)

Rana & Selçuk Alagöz (LP Albüm, Polydor Plak LP)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Samanlık Seyran Olur (Taylan Kök-J.Dassin-G.P.Massara)
2- Koş Bakalım Peşimden (Söz ve Müz.: Selçuk Alagöz)
3- Atamam Ben Kalbimi (Söz:-Şiir: Mehmet Bozkurt Esenyel)
4- Gel Yanıma Gel (Söz: Neşet Ertaş)
5- Ayrılmayalım (Söz: Ali Alagöz)
6- Atev Bacayı Sarmış (Söz: Cemal Işıkhan-Müz.: Selçuk Alagöz)
7- Ben Eskiden Bu muydum (Söz: Cemal Işıkhan-Müz.: Selçuk Alagöz)
8- Kalbimin Sahibisin (Söz: Cemal Işıkhan-Müz.: Rana Alagöz)
9- Zeyno (Araj.: Selçuk Alagöz)
10-Vah Bacım Vah (Araj.: Rana Alagöz)

Selçuk ve Rana Alagöz-2 (Kaset Albüm, Almanya Uzelli Kaset 334)

1981
Hepbirden Alagözler (LP Albüm,)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Hepbirden
2- Beni Seven Olsaydı
3- Bilomez Eller
4- Öyle Değil mi
5- Aşkın Son Durağı
6- Yine Efkar Bastı
B Yüzü:
1- Ara Beni
2- Seni Sevmek Zorundayım
3- Kalksan Gelsen Yar Diye
4- Önceden Düşünseydin
5- Öpmek Geldi İçimden
6- Yar Gitmese

1987
Güneş Batınca (Rana & Selçuk Alagöz, Kaset Albüm, Şahinler Plak 151, Aralık 1987)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Beni Seven Olsaydı
2. Boş Durmuyor Seneler
3. Canın İsterse Gel
4. Dokunuverseler Ağlayacağım
5. Galevara Deresi
6. Gel Dostum Gel
7. Güneş Batınca
8. Heart Pain
9. Kızıma
10.Ne Dersin
11.Öyle Değil mi
12.Sormayın Dostlar
13.Söyleyelim Hep Birden
14.Şu Garip Gönlümün
15.Uyanan Mevsim
16.Yeşil Yeşildi Dünyam
17.Yine Efkar Bastı
18.Yok Düşmandan Farkımız
19.Zannetme

1992
Alagözler (Albüm, Kent Plak)
Büyütmek için T ıklay ın
1 – Vah Bacım Vah (Rana Alagöz)
2 – Deliyim Seviyorum (Selçuk Alagöz)
3 – Öpmek Geldi İçimden (Rana Alagöz)
4 – Sevdalıyım (Selçuk Alagöz)
5 – Dibi Dibi Dah (Saklama Sevdiğini) (Rana-Selçuk Alagöz)
6 – Sevmesini Bilelim (Rana-Selçuk Alagöz)
7 – Alagöz (Rana-Selçuk Alagöz)
8 – Herşey Bitmiştir Artık (Rana Alagöz)
9 – Ateş Bacayı Sarmış (Rana-Selçuk Alagöz)
10–Yeter Artık (Selçuk Alagöz)
11–Aşkın Gözü Kör Mü (Rana Alagöz)
12–Malabadi Köprüsü (Selçuk Alagöz)

2001
Turkish Delights-26 Ultrararities from Beyond the Sea of Marmara- Beat, Psych & Garage (Kolektif CD Albüm, Grey Past Records Hollanda, 2001)
Liner notes by Gokhan Aya, mastering by Marcel Siegmund, Grey Past Records, PO Box 1074 NL-4801 BB Breda, the Netherlands, 2001
Büyütmek için T ıklay ın
18.Selcuk Alagoz - "Saklan Saklanabilirsen" (2:26)

2002
Altın Mikrofon-Müzikte Değişim Yılları Ansiklopedisi-56 Unutulmaz Eser-1965-1966-1967-1968 (Derleme Albüm - D.M.C. Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
4- Kaleden İndir Beni / Selçuk Alagöz - 02:46
14-Kemerin Naftaları / Selçuk Alagöz
26-Ararım / Selçuk Alagöz
33-Bahçelere Geldi Bahar / Selçuk Alagöz


2003
Bak Bir Varmış Bir Yokmuş (1) - 60'lı ve 70'li Yılların Orijinal Kayıtları (Derleme Albüm - Sony Müzik Türkiye)
Büyütmek için T ıklay ın
15 - Deliyim Seviyorum - Selçuk Alagöz

2004
Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 2 (Kolektif CD/MC Albüm, Sony Müzik - Türkiye)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
14- Malabadi Köprüsü - Selçuk Alagöz

2006
Bir Zamanlar 2 En İyileriyle Serisi / Karma 2/Türkçe Pop / Orjinal Plak Kayıtları -23-01-2006
Büyütmek için T ıklay ın
15. Rana - Selçuk Alagöz / Öpmek Geldi İçimden (Söz: Cemal Işıkhan, Müzik: Selçuk Alagöz) - 1981 - 03:01

Altın Mikrofon Türk Müziğinin Miladı / 56 Unutulmaz Eser (Kolektif Albüm, DMC Müzik, Mart 2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1 / 1965
4- Kaleden İndir Beni / Selçuk Alagöz
14-Kemerin Naftaları / Selçuk Alagöz
CD 3 / 1967 - 1968
6- Ararım / Selçuk Alagöz
13-Bahçelere Geldi Bahar / Selçuk Alagöz

Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 4 (Karma Albüm, Odeon, 22-09-2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
14. Rana & Selçuk Alagöz / Nazlanma (1975) - 03:40

2009
Biz Sizin Şarkılarınızla Büyüdük (Rana & Selçuk Alagöz Albümü, Odeon Müzik, 13.02.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Ateş Bacayı Sarmış
(Söz: Cemal Işıkhan, Müzik: Selçuk Alagöz)
2. Aşkın Gözü Kör Mü
(Söz: Rana Alagöz, Müzik: Selçuk Alagöz)
3. Deliyim Seviyorum
(Söz & Müzik: Selçuk Alagöz)
4. Nazlanma
(Söz: Selçuk Alagöz, Müzik: Alain Barriere)
5. Atamam Ben Kalbimi Sokaklara
(Söz: Mehmet Esenyel, Müzik: Selçuk Alagöz)
6. Dibi Dibi Da
(Söz: Rana Alagöz, Müzik: Niko Taksiakos)
7. Her Şey Bitmiştir Artık
(Söz: Yusuf Kaya, Müzik: İbrahim Özaral)
8. Koş Bakalım Peşimden
(Söz & Müzik: Selçuk Alagöz)
9. Gel Yanıma Gel
(Söz & Müzik: Neşet Ertaş)
10. Kalbimin Sahibisin
(Söz: Cemal Işıkhan, Müzik: Rana Alagöz)
11. Yeter Artık
(Söz & Müzik: Selçuk Alagöz)
12. Her Şey Bitmedi Bitemez
(Söz: Rana Alagöz, Müzik: Selçuk Alagöz)
13. Hopla Kalbim Hopla
(Söz: Rana Alagöz, Müzik: Yunan Folklor)
14. Ben Eskiden Bu Muydum Dokunma Meyhaneci
(Söz: Cemal Işıkhan, Müzik: Selçuk Alagöz)
15. Zeyno
(Söz & Müzik: Selçuk Alagöz)
16. Malabadi Köprüsü
(Söz & Müzik: Selçuk Alagöz)
17. Vah Bacım Vah
(Söz & Müzik: Rana Alagöz)
18. Edremit Van’a Bakar
(Söz & Müzik: Anonim)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2013
Bu Şarkılarla Büyüdük / Dario Moreno, Rana - Selçuk Alagöz, Füsun Önal, Gönül Turgut (4xCD Albüm, Avrupa Müzik, 21.06.2013)

CD 2: Biz Sizin Şarkılarınızla Büyüdük / Rana & Selçuk Alagöz Albümü
1. Ateş Bacayı Sarmış
(Söz: Cemal Işıkhan, Müzik: Selçuk Alagöz)
2. Aşkın Gözü Kör Mü
(Söz: Rana Alagöz, Müzik: Selçuk Alagöz)
3. Deliyim Seviyorum
(Söz & Müzik: Selçuk Alagöz)
4. Nazlanma
(Söz: Selçuk Alagöz, Müzik: Alain Barriere)
5. Atamam Ben Kalbimi Sokaklara
(Söz: Mehmet Esenyel, Müzik: Selçuk Alagöz)
6. Dibi Dibi Da
(Söz: Rana Alagöz, Müzik: Niko Taksiakos)
7. Her Şey Bitmiştir Artık
(Söz: Yusuf Kaya, Müzik: İbrahim Özaral)
8. Koş Bakalım Peşimden
(Söz & Müzik: Selçuk Alagöz)
9. Gel Yanıma Gel
(Söz & Müzik: Neşet Ertaş)
10. Kalbimin Sahibisin
(Söz: Cemal Işıkhan, Müzik: Rana Alagöz)
11. Yeter Artık
(Söz & Müzik: Selçuk Alagöz)
12. Her Şey Bitmedi Bitemez
(Söz: Rana Alagöz, Müzik: Selçuk Alagöz)
13. Hopla Kalbim Hopla
(Söz: Rana Alagöz, Müzik: Yunan Folklor)
14. Ben Eskiden Bu Muydum Dokunma Meyhaneci
(Söz: Cemal Işıkhan, Müzik: Selçuk Alagöz)
15. Zeyno
(Söz & Müzik: Selçuk Alagöz)
16. Malabadi Köprüsü
(Söz & Müzik: Selçuk Alagöz)
17. Vah Bacım Vah
(Söz & Müzik: Rana Alagöz)
18. Edremit Van’a Bakar
(Söz & Müzik: Anonim)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.kitapsan.com.tr
www.kitapsec.com
store.unkapani.digital
www.zihni.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)

2014
Deniz Gözlerin (Albüm, Ada Müzik, 22.04.2014)

1- Yeşil Yeşildi Dünyam (Söz: Taylan Demirutku, Müzik Selçuk Alagöz)
2- Bir Tanem (Söz & Müzik: Selçuk Alagöz)
3- - 02:51 (Söz: Birsen Alagöz, Müzik: Selçuk Alagöz)
4- Öpmek Geldi İçimden (Söz: Cemal Işıkhan, Müzik: Selçuk Alagöz)
5- Zeyno (Söz & Müzik:Selçuk Alagöz)
6- Deliyim Seviyorum (Söz & Müzik: Selçuk Alagöz)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Güneş Batınca / Rana Alagöz & Selçuk Alagöz (Albüm, Özmüzik Plakçılık, 16.12.2014)
(Aralık 1987’de Şahinler Plak tarafından çıkarılan kaset albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1. Beni Seven Olsaydı
2. Boş Durmuyor Seneler
3. Canın İsterse Gel
4. Dokunuverseler Ağlayacağım
5. Galevara Deresi
6. Gel Dostum Gel
7. Güneş Batınca
8. Heart Pain
9. Kızıma
10.Ne Dersin
11.Öyle Değil mi
12.Sormayın Dostlar
13.Söyleyelim Hep Birden
14.Şu Garip Gönlümün
15.Uyanan Mevsim
16.Yeşil Yeşildi Dünyam
17.Yine Efkar Bastı
18.Yok Düşmandan Farkımız
19.Zannetme

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)

2015
Malabadi Köprüsü (Single, Odeon Müzik, 07.05.2015)
(1975 Haziran ayında çıkan 45liğin DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1. Malabadi Köprüsü - 02:55
2. Deliyim Seviyorum - 03:52


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Ben Eskiden Bu muydum (Single, Odeon Müzik, 07.05.2015)
(1975 Temmuz ayında çıkan 45liğin DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Yeter Artık (Single, Odeon Müzik, 07.05.2015)
(1975 Eylül ayında çıkan 45liğin DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1. Yeter Artık - 03:18
2. Ayrılık - 03:23

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Rana & Selçuk (Albüm, Odeon Müzik Yapımcılık, 27.11.2015)
(1976 yılında Polydor Plak tarafından Rana Alagöz & Selçuk Alagöz adıyla çıkan LP LP albümün DiJİTAL olarak [YENİ BASIMI]))

1- Samanlık Seyran Olur - 03:49
2- Koş Bakalım Peşimden - 03:20
3- Atamam Ben Kalbimi Sokaklara - 03:17
4- Gel Yanıma Gel - 03:03
5- Ayrılmayalım - 03:00
6- Ateş Bacayı Sarmış - 03:45
7- Ben Eskiden Bu muydum - 03:00
8- Kalbimin Sahibisin - 03:16
9- Zeyno - 03:58
10-Vah Bacım Vah - 02:42

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)

2017
Edremit Van’a Bakar (Single, Coşkun Plak, 06.12.2017)

1- Edremit Van’a Bakar - 02:03


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2018
Dünden Bugüne (Single, Gloss Müzik, 28.09.2018)

1. See See Rider (Selçuk Alagöz feat. Selçuk Alagöz Orkestrası) - 03:17
2. A Whither Shade of Pale - 02:03
3. Bang Bang (Selçuk Alagöz feat. Selçuk Alagöz Orkestrası) - 02:20


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2019
Dünden Bugüne Vol.2 (Albüm, Gloss Musik GmbH, 05.08.2019)

1- Bolu Beyi - 03:35
2- Bağ Bozumu - 02:15
3- Mutluyum Artık - 02:05
4- Barışalım Mı - 03:14
5- Demirciler - 04:20
6- Dosta Giderim - 02:53
7- Edremit Van’a Bakar - 01:58
8- Geçti Yolun Yarısı - 02:15
9- Pınara Varmadın Mı - 02:22
10-Ringo - 02:30
11-Saklan Saklanabilirsen - 02:22
12-Sevdi Zannet - 01:41
13-İbibikler - 02:24
14-Şu Silleden Gece Geçtim - 02:34


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Veda (Single, Avrupa Müzik Yapım, 29.11.2019)

1- Veda [Official Lyric Video] - 02:33Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Acayip Şarkı (Single, Avrupa Müzik, 08.10.2021)

1- Acayip Şarkı [Official Lyric Video] - 02:54Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2022
Ne Sen Varsın Ne De Ben (Single, Avrupa Müzik, 29.09.2022)

1- Acayip Şarkı [Official Lyric Video] - 02:23Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2023
Yan Benim Gibi (Single, Avrupa Müzik, 27.01.2023)

1- Yan Benim Gibi - 02:23Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Nanay (Single, Odeon Müzik Yapımcılık, 17.08.2023)

1- Yan Benim Gibi - 02:13Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Malabadi Köprüsü 2023 (Maxi Single, Odeon Müzik Yapımcılık, 15.09.2023)

1- Nanay - 02:13
2- Malabadi Köprüsü 2023- 02:44
3- Deliyim Seviyorum 2023- 03:21
4- Kalbimin Şarkısı - 03:47
5- Bodrum Zeybeği - 03:04

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)
Facebook Adresi:
www.facebook.com/selcuk.alagoz.7
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/Selçuk Alagöz
[Fan] MySpace Adresi:
www.myspace.com/ranaselcukalagoz
Wikipedia Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Selçuk_Alagöz
LastFM Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Selçuk+Alagöz
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (8494 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag