Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 07.12.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 181 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 181
Üye: 0
Toplam: 181

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 140,170,816
  • Bugün: 8,460
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Dec 07, 2023
  • 07:33 am CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Semiha Yankı
Bookmark and Share
    Geri Dön   (6968 okuma)

Sanatçı: Semiha Yankı
SEMİHA YANKI

FOTO GALERİ
15 Ocak 1958’de İstanbul’da dünyaya geldi. Çocuk yaşlarında bir süre akrobatlık yapan sanatçı, ağabeyinin sahnede akrobası yaparken ölümü üzerine müziği seçti. 14 yaşında taverna ve gazinolarda şarkı söylemeye başladı. ‘İlk Yeniçeri’ isimli bir tavernada sahne aldı. İlk 45liğini de o sıralarda çıktı (1972). İlk plağının ismi: “Benim Dünyam / Sen de Bizdensin”.

Adını 1975 Türkiye Eurovision Şarkı Yarışması elemelerinde “Seninle Bir Dakika” adlı şarkıyla birinci oldu. Stockholm’da Türkiye’yi temsil eden Semiha Yankı, 1975 Eurovision Finallerinde ise 3 puanla sonuncu olmasına rağmen unutulmayanlar arasına girdi. Yabancılardan bu sonucu şiddetle kınayan ‘Story’ isimli bir Hollanda dergisiydi. Semiha Yankı’nın bu sonucu haketmediğini yazıyordu. (Kaynak: MichaelShow) Türkiye’nin İlk Erurovision Şarkı Yarışması’na Katıldığı 1975’te ülkemizi temsil eden ilk sanatıçı ünvanına sahip Semiha Yankı, Eurovision denince hala akla ilk gelen isimlerden biridir.

Aynı yıl Hey Dergisi okurlarına göre yapılan 1975 Yılının En İyileri seçmelerinde ‘YILIN KADIN SANATÇILARI’ sıralamasında Semiha Yankı 10ncu sırayı aldı, ‘YILIN BESTELERİ’ sıralamasında da “Seninle Bir Dakika” ile 15nci sıradaydı.

1976 Yılında Fikret Hakan’nın yönettiği senaryosunu İrfan Atasoy’un yazdığı, İrfan Atasoy, Pekcan Koşar ve Hamit Has ile birlikte ''Hamal'' isimli filmde oynadı.

Bir yıl sonra (1977’de) Bulgaristan’da yapılan Altın Orfe Müzik Festivali’nde sözleri Can Arpaç, müziği Selmi Andak’a ait “Çıkmaz Sokak” adlı şarkı ile yarıştı ve birinci oldu.

1987’de “Merak Etme Sen” isimli arabesk albümünü çıkardı. 1988’de “Büyük Aşkımız” adlı kaseti yayınlandı. Bu albüm Almanya’da Türküola tarafından Almanya’da da yayınlandı.

1989’da “Adını Yollara Yazdım” isimli albümünü çıkarttı. Bu albüm de Türküola tarafından Almanya’da da yayınlandı.

1990’da Raks Müzik etiketiyle “Ayrılanlar İçin (Çöz Beni)” ve “Ben Sana Mecburum” isimli albümlerini, 1991’de de yine Raks Müzik etiketiyle “Sevgi Üstüne” isimli kaset albümü çıktı.

1999 yılında “Seninle Bir Dakika” isimli Eurovision klasiği şarkısı, bilgisayar programlama, tenor saksafon, klavyeler, vokal ve miks yapılarak Yuri Ryadchenko tarafından tekrar düzenlendi.

2000’li yıllarda Listelerde bir numara olan 12 kişinin kurduğu bir grubun, 2002 yılına kadar süren ‘Eski Dostlar’ isimli projede yer aldı. 2002’de Esmeray kaybedilince gruba Çiğdem Tunç katıldı. Grup sonra da 4 kişiye düştü.
(Kaynak: Yeni Asır - röportaj)

2004’de “Seni Seviyorum” isimli albümü çıktı.

2006’da “Seninle Bir Dakika” isimli şarkısını Gece Yolcuları isimli rock grubun 2nci albümünde ‘cover’ şarkı olarak yeniden yorumlandı. (Bknz: Biyografi- Grup Gece Yolcuları)

2008’de ise “1975 - 2008 / Seninle Bir Dakika / Hayırlı Olsun” isimli albümünü yayınladı.

Sahne çalışmalarına hiç ara vermedi. İlk evliliğinden Tebessüm (1984) adında bir kızı var.

Semiha Yankı Aşkta Yenik Düşenlere Şarkı Yaptı!

40 yılı aşkın süredir dillerden düşmeyen, yeniden seslendirilen ve her kuşağın onu “Seninle Bir Dakika” isimli şarkısıyla sevdiği Semiha Yankı, yeni single çalışması “Tükendim” ile aşkta yenik düşenlerin sesi olacak.

Türk Pop Müziği’nin güçlü yorumcularından Semiha Yankı, yeni şarkısı ile hem kalplerimize dokunacak hem de “Tükendim yeter; yüreğim dayanmaz, aşkın ölümden beter.” sözleriyle giden sevgilinin arkasından seslenecek.

Sahne çalışmalarına aralıksız devam eden Semiha Yankı, bu kış “Tükendim” isimli yeni teklisi ile dijital platformlarda yerini almaya hazırlanıyor. Söz ve müziği Dr. Ümit Demir’e ait olan şarkı, Ossi Müzik etiketiyle Hakan Eren ve Semiha Yankı’nın prodüktörlüğünde müzikseverlerle buluşuyor. Düzenlemesi Ahmet Koç’a ait olan, Stüdyo Ada’da kaydedilen şarkının mix ve masteringini Özgür Özkan Mete yaptı. Single çalışmasının kapak tasarımı Özlem Semiz’in imzasını taşıyor. Semiha Yankı, single’ın kapak fotoğrafları için Cem Talu’nun objektifine poz verdi.

Semiha Yankı’nın, şarkının bestecisi Dr. Ümit Demir ile kamera karşısına geçtiği ‘Tükendim’in Efe Cansoy yönetmenliğinde, İstanbul’da çekilen video klibi; Ossi Müzik YouTube kanalında ve TV’lerde gösterimde.

Prodüktör Hakan Eren’in sosyal medya hesabında “Semiha Yankı 20 yıl sonra size yeni şarkı yaptı. Seveceğinizi beğeneceğinizi ümit ediyorum. ‘Tükendim’ 9 Kasım’da tüm digital platformlarda olacak!” sözleriyle paylaştığı haber hayranları tarafından yorum ve beğeni yağmuruna tutulurken en ilginç yorum moda duayeni Yıldırım Mayruk’tan geldi.

Semiha Yankı için ‘hayranıyım’ kelimesini kullanan Mayruk “Seneler evvel rahmetli Fikret Şenes Türkiye’de iki yorumcu var Zeki Müren’den sonra Semiha Yankı ve Nükhet Duru, onlara şarkıyı bir kere verirsin en mükemmel şekilde yorumlarlar.” diye yazınca Hakan Eren de “Doğru bu, bana da anlattı bunu kaç kere Fikret hanım.” diyerek bu sözleri doğruladı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com (Haber: Yaşar Akyüz) - 12.11.2018)

(NOT: Semiha Yankı hakkında Hakan Tok’un yazısı)

Diskografi:
1973

Benim Dünyam / Sen de Bizdensin (45’lik, Kervan Plak 57)

1974

İnim İnim İnledim / Boşverdim (45’lik, Kervan Plak 76)

1975

Seninle Bir Dakika (Türkiye Eurovision Elemeleri Final Şarkısı BİRİNCİSİ) / Love Is The Name of The Game (45’lik, Barclay 62127)


Seninle Bir Dakika (Türkiye Eurovision Elemeleri Final Şarkısı BİRİNCİSİ) / Love Is The Name of The Game (45’lik, Barclay 75252)


SENİNLE BİR DAKİKA (Türkiye Eurovision Elemeleri Final Şarkısı BİRİNCİSİ Söz: Hikmet Münir Ebcioğlu, Müzik: Kemal Ebcioğlu) / Mutlu Olmak İstiyorsan (Aranj.Orij.: Los Ejes De Mi Carreta-Lucho Gatica) (45’lik, Kervan Plak 89)


Seninle Bir Dakika (Söz: Hikmet Münir Ebcioğlu, Müzik: Kemal Ebcioğlu) / İnim İnim İnledim (Aynı şarkıyı Neco da başka sözlerle seslendirmişti-kaynak:Birzamanlar.net) (45’lik Korsan, İş Plakçılık)


Kurtarma Beni (Aranj.Orij.: Habbeytak Bessayf-Fairuz, Söz: Ülkü Aker, Müzik:-) / Tatlı Cadı (Aranj.Orij.: Sahar el layali-Fairuz, Söz: Fikret Şeneş, Müzik:-) (45lik, Kervan Plak 92)

1976

Yanıyorum (Aranj.Orij.: I'm On Fire-5000 Volts, Söz: Fikret Şeneş, Aranj.: Norayr Demirci, Müzik:-) / Kara Sevda (Çıkmaz Sokak) (Aranj.Orij.: Eshareh-Googoosh, Söz: Fikret Şeneş, Aranj.:Norayr Demirci, Müzik: İranlı sanatçı Googoosh’un en güzel şarkılarından birinin Türkçe uyarlamasıdır.) (45’lik, Kervan 107)


Yaz Deftere (Aranj.Orij.: Yay Yay Yay Nassini-Georgette Sayegh,Söz: Fikret Şeneş, Müzik:-) (45lik, Kervan) (Şarkı daha sonra Petek Dinçöz tarafından yeniden yorumlandı.) / Sizden Biriyim (Söz: Fikret Şeneş, Aranj.: Norayr Demirci) (45’lik, Kervan Plak 125)


Kara Sevda (Çıkmaz Sokak) / Yaz Deftere (45’lik, Balkanton Bulgaristan)

Semiha Yankı & Semiramis Pekkan (Karma Kaset, Türküola 722, Almanya)

KISIM A [Semiha Yankı]:
1- Yanıyorsun
2- Mutlu Olmak İstiyorum
3- Kara Sevda
4- Boş Verdim

5- Ayıp Değil (Melike Demirağ)
KISIM B: [Semiramis Pekkan]

1977
Çıkmaz Sokak (Kara Sevda) (Aranj.Orij.: I’m On Fire-5000 Volts, Söz: Can Arpaç, Müzik: Selmi Andak) (Altın Orfe Müzik Yarışması’nda BİRİNCİLİK)

The Golden Orpheus ’77 (LP Albüm, Balkanton 2191)

Semiha Yankı, Wanderer ile yer alıyor.

Hamal (Film [VCD], Gala Film)

Senaryo: İrfan Atasoy
Görüntü Yönetmeni: Muzaffer Turan
Oyuncular: İrfan Atasoy, Semiha Yankı, Pekcan Koşar, Baykal Kent
Yardımcı Oyuncular: Arseven Gümüş, Kazım Eryürek, Ehat Alince, Mustafa Yavuz, Süleyman Turan, Tarık Şimşek, Orhan Çoban, İlhan Hemşeri, Çetin Başaran, Süheyl Eğriboz, İhsan Gedik, Hamit Has, Ali Demir

1978

Sıcak Sımsıcaksın (Söz: Figen, Ercan Turgut, Müzik: Ercan Turgut) / Böcecik (45’lik, Bip Plak 7005)

Vip 20 Pop - 20 Sanatkar / Aranjmanlar (Kaset Albüm, Türküola Almanya 1005)

KISIM B:
7- Sıcak Sımsıcaksın (Semiha Yankı)

Aranjmanlar / 21 Pops (Kaset Albüm, Türküola Almanya 1010)

KISIM B:
9- Böcecik (Semiha Yankı)

1980?
Kara Sevda (Albüm, )
1- Böcecik
2- Kara Sevda
3- Love İs The Name Of The Game
4- Mutlu Olmak İstiyorsan
5- Seninle Bir Dakika
6- Sıcak Sımsıcak
7- Yanıyorum

1981
Gönül Oyunu (MC&LP Albüm, Elenor Plak)

1. Merak Etme Sen
2. Gönül Oyunu
3. Ayrılık Kolay Değil
4. Kim Arar Seni
5. Zor Dostum
6. Dertlerimi Zincir Yaptım
7. Gel Desem Bile
8. Tanımazsın Beni
9. Sabuha
10.Aynalar
11.Kıskanırım
12.Söyleyin Yıldızlar
13.Buruk Acı
14.Kederli Günlerimde
15.Kemancı
16.Esmerim

Merak Etme Sen (Arabesk Kaset Albüm, Türküola 1440, Almanya)
(Elenor Plak tarafından Gönül Oyunu adıyla çıkan albümün Almanyada adı değiştirilerek basımı)

Kısım A:
1- Merak Etme Sen - 03:36
2- Gönül Oyunu - 04:24
3- Ayrılık Kolay Değil - 03:00
4- Kim Arar Seni - 02:43
5- Kemancı - 04:14
6- Buruk Acı - 03:35
7- Gel Desem Bile - 02:35
8- Tanımazsın Beni - 02:58
Kısım B:
1- Sabuha - 03:45
2- Aynalar - 03:36
3- Kıskanırım Seni Ben - 04:13
4- Söyleyin Yıldızlar - 02:49
5- Zor Dostum Zor - 03:37
6- Kederli Günlerimde - 02:42
7- Dertlerimi Zincir Yaptım - 03:40
8- Esmerim - 02:30

Gönül Oyunu (Arabesk Kaset Albüm, Uzelli 0006, Almanya)
(Elenor Plak tarafında Gönül Oyunu adıyla çıkan albümün Almanyada aynı adla basımı)

KISIM A:
1. Merak Etme Sen
2. Gönül Oyunu
3. Ayrılık Kolay Değil
4. Kim Arar Seni
5. Zor Dostum Zor
6. Gel Desem Bile
7. Tanımazsın Beni
10.Kıskanırım
KISIM B:
1. Sabuha
2. Aynalar
3. Kıskanırım
4. Dertlerimi Zincir
5. Söyleyin Yıldızlar
6. Buruk Acı
7. Kederli Günleri
8. Kemancı
9. Esmerim

1987
Gönül Oyunu (Albüm, Elenor Plak [TEKRAR BASIM])

1. Merak Etme Sen
2. Gönül Oyunu
3. Ayrılık Kolay Değil
4. Kim Arar Seni
5. Zor Dostum
6. Dertlerimi Zincir Yaptım
7. Gel Desem Bile
8. Tanımazsın Beni
9. Sabuha
10.Aynalar
11.Kıskanırım
12.Söyleyin Yıldızlar
13.Buruk Acı
14.Kederli Günlerimde
15.Kemancı
16.Esmerim

Büyük Aşkımız (Arabesk Kaset Albüm, Elenor Plak)

1- Ben Aşkımın Yanındayım - 04:29
2- Ben O Ben Değilim - 03:52
3- Benim İçin Üzülme - 05:07
4- Bilmeden Geldim - 03:38
5- Büyük Aşkımız - 04:34
6- Köşe Kapmaca - 03:54
7- Şarkılar Ağlıyor - 04:34
8- Sevmek Ne Güzel - 04:36
9- Yüzümü Güldür - 04:08
10-Ümitlerim Bitince Gel - 03:07

Büyük Aşkımız (Kaset Albüm, Türküola Kaset 2135, Almanya)


1989
Adını Yollara Yazdım (Kaset Albüm, Raks / Disco 037)

A Yüzü:
1- Fosforlu Cevriye - 03:22
2- Adını Yollara Yazdım - 04:13
3- Herkes Kendi İşine - 02:20
4- Yar Geliyor - 04:38
5- Annem - 04:55
6- Aşıksın - 03:49
B Yüzü:
1- Şaka Yaptım - 05:43
2- Dulun Şarkısı - 03:06
3- Sensiz Bu Yaz - 03:47
4- Evi Terk Ediyorum - 04:23
5- Bahar Şarkısı - 02:50
6- Bekarlık Sultanlık - 03:20

1990
Ben Sana Mecburum (Kaset Albüm, Raks / Disco 042)

1- Anılar
2- Anla Halimden
3- Belalım
4- Ben Sana Mecburum
5- Biribirilerine
6- Hatasız Kul Olmaz
7- Hayırdır İnşallah
8- Kara Sevda
9- Kilim
10-Şinanay
11-Telli Telli
12-Terkedip Gidiverdin

Ben Sana Mecburum (Kaset Albüm, Destan 029, Almanya)


Arabesk Fırtınası 2 (Kaset Albüm, Elenor 1158, 23 Kasım 1990)

B Yüzü:
5- Şarkılar Ağlıyor (Semiha Yankı)

1991
Sevgi Üstüne (Kaset Albüm, Disco Plak / Hamle Plak)

A Yüzü:
1- Dardayım
2- Hesabım Var
3- Böyle Ayrılık Olmaz
4- Gün Oldu
5- Gittin
6- Ona Buna Bakma
7- Seni Sevdim
B Yüzü:
1- Seviyorum
2- Kara Dulum
3- Yazık
4- Korkmam
5- Dilek Ağacı
6- Eylül’e İsyan Gibi

Sevgi Üstüne (Kaset Albüm, Destan Müzik 106, Almanya)

A Yüzü:
1- Dardayım
2- Hesabım Var
3- Böyle Ayrılık Olmaz
4- Gün Oldu
5- Gittin
6- Ona Buna Bakma
7- Seni Sevdim
B Yüzü:
1- Seviyorum
2- Kara Dulum
3- Yazık
4- Korkmam
5- Dilek Ağacı
6- Eylül’e İsyan Gibi

1992
Tele Show (Derleme Albüm, Disko Plak, Şubat 1992)

6- Gün Oldu - Semiha Yankı

1995
Hayırlı Olsun (Kaset Albüm, Bayşu 14767)

A Yüzü:
1- Hayırlı Olsun
2- Bu Aşktan Hayır Yok
3- Artistlik Yapma Bana
4- Kum Gibi
5- Allah Korusun
B Yüzü:
1- Seninle Bir Dakika
2- Dinle Sevgilim
3- Bak Güzelim
4- Gidiyorum
5- Sevdalardayım

1997
Ayrılanlar İçin (Çöz Beni) (Kaset Albüm, Taç Müzik / Disco Plak)

A Yüzü:
1- Nerelerdesin - 03:49
2- Çöz Beni - 04:04
3- Ayrılanlar İçin - 02:43
4- Arka Mahalle - 04:01
5- Aşka Geldim - 04:03
6- Gel - 03:43
B Yüzü:
1- Gideceğin Yere Beni de Götür - 05:22
2- Ağla Halime - 03:51
3- Vay Aman (Yakamoz) - 04:51
4- Yar Olmam Ben Sana - 04:47
5- Hey Dostum - 03:22

1999
Seninle Bir Dakika (Yeni Yapım ve Düzenleme: Düzenleme, bilgisayar programlama, tenor saksafon, klavyeler, vokal ve mix: Yuri Ryadchenko)

2000
Eski Dostlar (1) (Kolektif MC & CD Albüm, Yonca)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Eski Dostlar
2. Seninle Bir Dakika - Semiha Yankı

2001
Eski Dostlar (1) (Kolektif MC & CD Albüm, EMI / Kent 2001)

1- Eski Dostlar
2- Seninle Bir Dakika (Semiha Yankı)

Kaç Yıl Geçti Aradan, Türk Pop Müzik Tarihi 1960-70'li Yıllar (Derleme Albüm, YKM)

2.CD
1- Seninle Bir Dakika (Semiha Yankı)

40 Yılın Listebaşı Şarkıları (1) (Derleme CD Albüm, Müyada Müzik / Kiss Müzik)

13-Seninle Bir Dakika - Semiha Yankı

Eski Dostlar 2 ''Yanındayım'' (Kollektif MC & CD Albüm, EMI / Kent)

Albüme Katkıda Bulunanlar: Kartal Kaan, Nur Yoldaş, Semiha Yankı, Esmeray, İskender Doğan, Banu Kırbağ, Ercan Turgut, Güzin İle Baha

2004
Seni Seviyorum (CD&MC Albüm, Ağdaş Müzik / MC Albüm, Disco)

1- Seni Seviyorum - 03:58
2- Hırsımdan Yaşıyorum - 03:50
3- Ağla Gözlerim Ağla - 04:09
4- Olmaz Olmaz - 3:33
5- Seni Seviyorum (Seni Sevmiyen Ölsün) - 05:00
6- Sen Mutlu Ol Ne Olur - 04:46
7- Sokağın Ardındayım - 04:23
8- Adını Yollara Yazdım - 04:22
9- Mavi Mavi - 03:23
10-Sokağın Ardındayım (Enstrümantal) - 04:32

2005
Bir Zamanlar [1] (Derleme Albüm, Emre Müzik/Ossi Müzik/Sony BMG, 11 Haziran 2005)

14-Sıcak Sımsıcaksın / Semiha Yankı 1978 (Söz ve Müzik: Ercan Turgut)

2006
Gece Yolcuları 2 (Albüm, TMC Müzik, 28.02.2006)
(Prodüktör: Cem Özkan)

2- Seninle Bir Dakika - 05:00

2007
Seni Seviyorum (CD Albüm, Ağdaş Müzik, 01.01.2007 [YENİ BASIM])
(2004 yılında Ağdaş Müzik tarafından CD ve Disko Plak tarafından Kaset albüm olarak çıkarılan albümün CD olarak [YENİ BASIMI])

1- Seni Seviyorum - 03:58
2- Hırsımdan Yaşıyorum - 03:50
3- Ağla Gözlerim Ağla - 04:09
4- Olmaz Olmaz - 3:33
5- Seni Seviyorum (Seni Sevmiyen Ölsün) - 05:00
6- Sen Mutlu Ol Ne Olur - 04:46
7- Sokağın Ardındayım - 04:23
8- Adını Yollara Yazdım - 04:22
9- Mavi Mavi - 03:23
10-Sokağın Ardındayım (Enstrümantal) - 04:32

Bir Zamanlar 3 (Derleme Albüm, Ossi Müzik, 2007)

Sıcak Sımsıcaksın / Semiha Yankı 1978 (Söz ve Müzik: Ercan Turgut)

Seninle Bir Dakika / Hayırlı Olsun (Pop Albüm, Anadolu Müzik, 11.12.2007)

1- Seninle Bir Dakika - 02:45 (Söz: H. Münir Ebcioğlu, Müzik: Kemal Ebcioğlu)
2- Dinle Sevgilim - 03:45 (Söz: Taner Yalta, Kamil Yerge, Müzik: Kamil Yerge, Taner Yalta)
3- Bak Güzelim - 03:38 (Söz & Müzik: Metin Özülkü)
4- Gidiyorum - 04:52 (Söz & Müzik: Levent Yurtseven)
5- Sevdalardayım - 03:44 (Söz & Müzik: Hasan Hüseyin Demirel)
6- Allah Korusun - 03:40 (Söz: Halil Gökkaya, Müzik: Selami Şahin)
7- Bu Aşktan Hayır Yok - 05:43 (Söz: Sevinç Şenyaylar, Özcan Şenyaylar, Müzik: Özcan Şenyaylar)
8- Artistlik Yapma - 02:23 (Söz: Yıldırım Öcek, Müzik: Aron Silvi)
9- Kum Gibi - 05:17 (Söz & Müzik: Ahmet Kaya)
10-Hayırlı Olsun - 03:00 (Söz & Müzik: Metin Özülkü)


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)

2008
1975 - 2008 / Seninle Bir Dakika / Hayırlı Olsun (Pop Albüm, Anadolu Müzik, 15.05.2008)

1- Seninle Bir Dakika - 02:45 (Söz: H. Münir Ebcioğlu, Müzik: Kemal Ebcioğlu)
2- Dinle Sevgilim - 03:45 (Söz: Taner Yalta, Kamil Yerge, Müzik: Kamil Yerge, Taner Yalta)
3- Bak Güzelim - 03:38 (Söz & Müzik: Metin Özülkü)
4- Gidiyorum - 04:52 (Söz & Müzik: Levent Yurtseven)
5- Sevdalardayım - 03:44 (Söz & Müzik: Hasan Hüseyin Demirel)
6- Allah Korusun - 03:40 (Söz: Halil Gökkaya, Müzik: Selami Şahin)
7- Bu Aşktan Hayır Yok - 05:43 (Söz: Sevinç Şenyaylar, Özcan Şenyaylar, Müzik: Özcan Şenyaylar)
8- Artistlik Yapma - 02:23 (Söz: Yıldırım Öcek, Müzik: Aron Silvi)
9- Kum Gibi - 05:17 (Söz & Müzik: Ahmet Kaya)
10-Hayırlı Olsun - 03:00 (Söz & Müzik: Metin Özülkü)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.amazon.de (Almanya)

2011
Büyük_Aşkımız (Albüm, Elenor Müzik, Mayıs 2011)

1- Büyük Aşkımız - 04:58
2- Ben O Ben Değilim - 04:10
3- Köşe Kapmaca - 04:12
4- Ben Aşkımın Yanındayım - 04:48
5- Şarkılar Ağlıyor - 04:53
6- Benim İçin üzülme - 05:34
7- Güldür Yüzümü - 04:30
8- Bilmeden Geldim - 03:55
9- Ümitlerim Bitince Gel - 03:23
10-Sevmek Ne Güzel - 04:59

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com

Seni Seviyorum (Albüm, Disco Plak, Mayıs 2011)
(2004 yılında Ağdaş Müzik tarafından CD ve Disko Plak tarafından Kaset ve 2011 yılında Ağdaş Müzik tarafından çıkarılan albümün tekrar DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Seni Seviyorum - 03:58
2- Hırsımdan Yaşıyorum - 03:50
3- Ağla Gözlerim Ağla - 04:09
4- Olmaz Olmaz - 3:33
5- Seni Seviyorum (Seni Sevmiyen Ölsün) - 05:00
6- Sen Mutlu Ol Ne Olur - 04:46
7- Sokağın Ardındayım - 04:23
8- Adını Yollara Yazdım - 04:22
9- Mavi Mavi - 03:23
10-Sokağın Ardındayım (Enstrümantal) - 04:32

2012
Bir Zamanlar Özel 3 / Keşfedilecek Plaklar 3 / Karma [Albüm, Ossi Müzik, 12.06.2012]
Büyütmek için T ıklay ın
5. Sıcak Sımsıcaksın - Semiha Yankı (1978)

Bir Zamanlar Seksenler / TV Dizi Müzikleri [Dizi Müziği Albümü, Ossi Müzik, 13.12.2012]
Büyütmek için T ıklay ın
14.Sıcak Sımsıcaksın – Semiha Yankı

2013
Bir Zamanlar (1.2.3.4.ve 5.) [5 CD Boxset Albüm, Ossi Müzik, 28.12.2013]

DİSK 1
14-Semiha Yankı - Sıcak Sımsıcaksın (1978)

2014
45`lik Plaklar / 70`li 80`li Yılların En İyi 45`likleri [Pop Albüm, Ossi Müzik, 10.04.2014]
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
13.Sıcak Sımsıcaksın – Semiha Yankı (1978)

Seni Seviyorum (Albüm, Disko Plak, 22.04.2014)
(2004 yılında Ağdaş Müzik / Disko Plak tarafından kaset ve CD olarak çıkarılan albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Seni Seviyorum - 03:58
2- Hırsımdan Yaşıyorum - 03:50
3- Ağla Gözlerim Ağla - 04:09
4- Olmaz Olmaz - 3:33
5- Seni Seviyorum (Seni Sevmiyen Ölsün) - 05:00
6- Sen Mutlu Ol Ne Olur - 04:46
7- Sokağın Ardındayım - 04:23
8- Adını Yollara Yazdım - 04:22
9- Mavi Mavi - 03:23
10-Sokağın Ardındayım (Enstrümantal) - 04:32

Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com

2016
Yanıyorum / Kara Sevda (Single, Kervan Plakçılık Kasetçilik, 30.09.2016)

1- Yanıyorum - 02:33
2- Kara Sevda - 04:12

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.amazon.com (ABD)

Yaz Deftere / Sizden Biriyim (Single, Kervan Plakçılık Kasetçilik, 08.10.2016)

1- Yaz Deftere
2- Sizden Biriyim

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.amazon.com (ABD)

2017
Gönül Oyunu (Albüm, Elenor Plak, 06.01.2017)
(1987 yılında çııkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1. Merak Etme Sen
2. Gönül Oyunu
3. Ayrılık Kolay Değil
4. Kim Arar Seni
5. Zor Dostum
6. Dertlerimi Zincir Yaptım
7. Gel Desem Bile
8. Tanımazsın Beni
9. Sabuha
10.Aynalar
11.Kıskanırım
12.Söyleyin Yıldızlar
13.Buruk Acı
14.Kederli Günlerimde
15.Kemancı
16.Esmerim

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)

Benim Dünyam / Sen De Bizdensin (Single, Kervan Plakçılık Kasetçilik, 17.02.2017)

1- Benim_Dünyam
2- Sen De Bizdensin

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)

Eski Dostlar ([LP=Longplay] Plak Albüm, EMI Turkey, 23.03.2017)

A YÜZÜ:
2. Seninle Bir Dakika – Semiha Yankı

Arabesk Fırtınası Collection (Dijital Albüm, Elenor Müzik, 20.10.2017)
(1988’de Arabesk Fırtınası 1 ve 1990’da Arabesk Fırtınası 2 isimleri ile Elenor Plak’tan yayınlanan iki albümün, yine resmî olarak Elenor Plak tarafından dijital platforma aktarılmış analog kayıtlarıdır.)

Semiha Yankı - Şarkılar Ağlıyor adlı eser ile yer alıyor.

Bir Zamanlar [1] (Derleme 2 [LP=Longplay] Plak Albüm, Ossi Müzik, 03.11.2017)

LP 2 - A Yüzü:
5- Sıcak Sımsıcaksın / Semiha Yankı 1978 (Söz ve Müzik: Ercan Turgut)

Sevgi Üstüne (Albüm, Bonus Müzik Prod., 07.12.2017)
(Disco ve Hamle Plak tarafından 1991 yılında çıkan albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Dardayım - 03:11
2- Hesabım Var - 05:22
3- Böyle Ayrılık Olmaz - 03:57
4- Gün Oldu - 01:10
5- Gittin - 05:03
6- Ona Buna Bakma - 01:24
7- Seni Sevdim - 02:14
8- Seviyorum - 01:20
9- Karadut - 03:30
10-Yazık - 04:43
11-Korkmam - 02:12
12-Dilek Ağacı - 02:42
13-Eylülde İsyan Gibi - 02:42

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)

2018
Seninle Bir Dakika / Mutlu Olmak İstiyorsan (Single, Kervan Plakçilik Kasetçilik, 15.06.2016)

1- Seninle Bir Dakika
2- Mutlu Olmak İstiyorsan

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.amazon.com (ABD)

Kurtarma Beni / Tatlı Cadı (Single, Kervan Plakçılık Kasetçilik, 15.06.2018)

1- Kurtarma Beni
2-Tatlı Cadı

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.amazon.com (ABD)

İnim İnim İnledim / Boşverdim (Single, Kervan Plakçılık Kasetçilik, 20.06.2018)

1- İnim İnim İnledim
2- Boşverdim

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.amazon.com (ABD)

Ufak Tefek Cinayetler (Dizi Müzikleri) (Single Şarkı, Ay Yapım, 23.05.2018)

1- Sıcak Sımsıcaksın - Semiha Yankı

Tükendim (Single, Ossi Müzik, 09.11.2018)

1- Tükendim - 04:04Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)

2019
Seni Seviyorum (Albüm, Disko Plak, 24.05.2019)
(2004 yılında Ağdaş Müzik tarafından CD ve Disko Plak tarafından Kaset ve 2011 yılında Disko Plak tarafından tekrar Dijital olarak çıkarılan kapak fotoğrafı değiştirilerek DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Seni Seviyorum - 03:58
2- Hırsımdan Yaşıyorum - 03:50
3- Ağla Gözlerim Ağla - 04:09
4- Olmaz Olmaz - 03:33
5- Seni Sevmeyen Ölsün - 05:00
6- Sen Mutlu Ol Ne Olur - 04:46
7- Sokağın Ardındayım - 04:23
8- Adını Yollara Yazdım - 04:22
9- Mavi Mavi - 03:23

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/Semiha-Yankı-430871927037476/
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/SemihaYanki
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/semihayanki1
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/Semiha Yankı
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Semiha+Yankı
Wikipedia.org Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Semiha_Yankı
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (6968 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag