Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 29.11.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 452 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 452
Üye: 0
Toplam: 452

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 139,938,395
  • Bugün: 7,559
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Nov 29, 2023
  • 05:39 am CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Seyyal Taner
Bookmark and Share
    Geri Dön   (12801 okuma)Sanatçı: Seyyal Taner
SEYYAL TANER
FOTO GALERİ
28 Eylül 1952’de Urfa’da doğdu. Ailesi ile İstanbul’a yerleştikten sonra ilk ve orta okuldan sonra Amerikan Kız Koleji’nden mezun olur. Okul yıllarında İstanbul Devlet Konservatuarı’nda dışardan bale eğitimi alır.

Müziğe meraklı olmasından dolayı 1965 yılında Şerif Yüzbaşıoğlu’ndan ders almaya başlar. Bir süre sonra Kanat Gür Orkestrası’nda amatör olarak şarkı söylemeye başlar. 1968’te Moğollar’ın “Everlasting Love” ve “Eastern Love / Artık Çok Geç” adlı plak çalışmalarında ‘gogo girl’ olarak yer almıştı.

İstanbul’da bir konser esnasında Los Bravos topluluğu ile tanışır ve müziğe olan merakını gören topluluk üyeleri İspanya’ya döndükten sonra bir müzikal filmde rol teklifinde bulunurlar. 1968 yılında İspanya’ya gidip bu filmde rol alır. Film çalışması esnasında ‘Viva Zapata’ filminden teklif alır ve bu filmde ufak bir rol oynadıktan sonra Türkiye’ye dönüp sinema çalışmalarına devam eder ve bir çok filmde vamp kadın rolleri ile dikkatleri üzerine toplar.

Sinema çalışmalarını bırakarak Almanya’ya gider ve Los Bravos topluluğunun gitaristiyle bir evlilik yapar. Kısa süren bu evlilikten sonra Türkiye’ye geri dönüp tekrar filmlerde çeşitli rollerle kaldığı yerden devam eder. Ancak Türk Sineması’ndaki seks furyası nedeniyle sinemayı bırakıp müziğe yönelir.

1974 Haziran ayında ilk 45’lik plağı “Tanrı Şahidimdir / Şimdi Sen Varsın” yayınlanır. Bu ilk plak çalışması pek ilgi görmez. 1975 yılıyla birlikte profesyonel sahne çalışmalarına başlar ve ilk defa Lalazer Gazinosu’nda profesyonel olarak sahne alır.

1975 yılı sonlarından itibaren ‘Seyyal-Seyhan-Sedat’ üçlüsü olarak sahne çalışmalarına devam eder. 1975 Sonu üçüncü 45’lik çalışması olan “Son Verdim Kalbimin İşine” ile 1976’da büyük bir patlama yapar. Yaptığı danslar ve şovlarla bir anda Türkiye gündemine oturur. Bu büyük çıkışın arkasından “Kalbimi Affettim”, “Seni Çok Özledim”, “Gülme Komşuna” gibi büyük hit şarkılar yapar.

1976 yılında çevirdiği ‘Çizmeli Kedi’ filmi sahne dünyamızın birçok ünlü simasını bir araya getirir. Bu yıllarda Sedat ve Aydın o sıralar Seyyal Taner ile birlikte turne ve konserlerde ‘25.Saat’ grubuyla yeri göğü inletmektedirler. HEY dergisi okurlarına göre 1976 yılının ‘EN İYİLERİ-YILIN KADIN ŞARKICILARI’ sıralamasında 2.023 oyla 5nci, ‘YILIN TÜRKÇE SÖZLÜ ŞARKILARI’ sıralamasında “Son Verdim Kalbimin İşine” isimli şarkısı ile 4.122 oy ile 3ncü idi.

HEY dergisi okurlarına göre 1978 yılının ‘EN İYİLERİ-YILIN KADIN ŞARKICILARI’ sıralamasında Seyyal Taner 2.027 oyla 4ncü ve ''Sorma Neydi O'' 45’liği ile ‘YILIN 45’lik PLAKLARI’ sıralamasında ise 930 oyla 17nci oldu.

1979 yılında ‘Asiye Nasıl Kurtulur’un değişik bir versiyonu olan ‘Çırpınış’ adlı TRT tarihinin ilk TV müzikalini hazırlar. HEY dergisi okurlarına göre 1979 yılının ‘EN İYİLERİ-YILIN KADIN ŞARKICILARI’ sıralamasında Seyyal Taner 974 oyla 6nci idi.

1980 yılında ilk albümü “Lider” yayınlanır ve bu albümden sonra bir müddet suskunluk dönemine girer.

HEY dergisi okurlarına göre 1984 yılının ‘EN İYİLERİ-YILIN KADIN ŞARKICILARI’ sıralamasında 749 oyla 8nci idi.

1986 yılında “Naciye” ve “Leyla” şarkıları ile tekrar çıkış yapar ve 1986 Eurovision Türkiye Finali’nde “Dünya” adlı parçası ile “Halley” şarkısını seslendiren Klips ve Onlar ile aslında birinciliği paylaşmış ancak biri Eurovison’a gideceğinden jüri başkanının oyu Klips ve Onlar’a gidince ikincilik ödülüyle yetinirdi.

Şubat 1987 Eurovision Türkiye Elemeleri’ne “Şarkım Sevgi Üstüne” ile katılır ve birinci olur. Grup Lokomotif ile Türkiye’yi temsilen katıldığı Belçika/Brüksel Palais De Centenaire’de 9 Mayıs 1987’de yapılan Eurovision Şarkı Yarışması’nda katılan 22 ülke arasında hiç puan alamadan sonuncu olarak hüsranla biten bu Eurovision macerasından sonra tekrar bir suskunluk dönemine girer Seyyal Taner.

Bu suskunluk 1989 yılında son bulur ve “Nanay” adlı albümle tekrar müzik dünyasına geri döner. Bu kaliteli albüm diğer albümleri kadar ilgi görmese de Seyyal Taner hayranlarını oldukça sevindirmiştir.

1990 yılında profesyonel sahne çalışmalarına bir son vererek günlerinin çoğunluğunu Bodrum’da geçirmeye başlar. 1991 yılında “Alladı Pulladı” albümü ile tekrar gündeme gelir. “Şiirimin Dili” şarkısı ile konuşulmasının yanında albümdeki beste çalışmaları ile başka bir sanatçı yönünü daha ortaya koymuş olur.

1993 yılında “Geliyorum” adlı bir albüm daha yayınlayan Seyyal Taner eski performansından hiçbir şey kaybetmediğini hayranlarına gösterir.

2002’de Elenor Müzik’ten “Seyyalname” albümüyle tekrar dönüş yaptı. Bu albümde 70'lerde hit olmuş şarkılarını tekrar yorumladı.

2005 yılında Hakan Eren’in Ossi Müzik şirketi etiketini taşıyan albümü çıktı.

2007’de yine Ossi Müzik etiketiyle “Naciye-Bir Zamanlar En İyileriyle Serisi 2” albümü geldi. Aynı yıl çıkan Zakkum Grubunun “Zehr-i Zakkum” isimli albümünde “Erkek Adamsın” şarkısında grupla düete imza attı.

2008’de Balet Plak / Ossi Müzik etiketiyle çıkan çeşitli sanatçıların yer aldığı “Zilli Perküsyon” isimli kolektif albümünde “Şiirimin Dili” şarkısını yeniden yorumladı. Aynı yıl Elenor Müzik’ten “The Best Of” albümü yayınlandı.

2010’da Ossi Müzik’ten 4 sanatçıyı içeren ve 4 CD’den oluşan “Nükhet & Seyyal & Yeşim & Ömür” albümünde “Seyyal Taner - Naciye-Bir Zamanlar En İyileriyle Serisi 2” 2nci CD olarak yer aldı. Yine Ossi Müzik’ten çıkarılan “4’ü 1 Arada / Dünden Bugüne Türk Popu” albümünde “Şiirimin Dili” şarkısıyla yer aldı.

09.03.2012 tarihinde Rock tarzındaki “Ethnic Rock” isimli 6 şarkıdan oluşan maxi single albümünü Majör Müzik etiketiyle çıkardı.

SEYYAL TANER’İN 3’LÜSÜ

Türk pop müziğinin efsane ismi Seyyal Taner’in, yepyeni şarkılardan oluşan maxi single’ı müzik marketlerdeki yerini aldı.

“Son Verdim Kalbimin İşine”, “Naciye”, “Şiirimin Dili”, “Alladı Pulladı”, “Nanay”, “Sevda Zindanları” gibi birbirinden hit şarkılara imza atan Taner’in “Seyyal Taner 3’lü” maxi single’ı yayınlandı.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan maxi single’ın yapımcılığı Hakan Eren’e, süpervizörlüğü Selahattin Erhan’a ait.

Seyyal Taner: “Öğren de Gel”

Maxi single’ın çıkış şarkısı “Öğren de Gel”in video klibi Kenan Sunar’ın yönetmenliğinde iki günde çekildi. Sesi, şarkı söyleme stili, kendine özgü dansı ve sahne şovlarıyla her dönem adından söz ettiren Seyyal Taner, yeni video klibinde ateş dansı yaptı.
(Kaynaklar: www.sabah.com.tr / www.muzikonair.com - 24.10.2014 / www.sacitaslan.com - 25.10.2014) / www.magazinci.com - 28.10.2014)

Seyyal Taner ve Kurtalan Ekspres’ten “Neler Oluyor?”

Türk pop-rock müziğinin iki efsanesi bir süredir sürdürdükleri sahne birlikteliklerini şimdi kayıtlara da taşıdılar.

Senelerce gazino ve turne programlarında aynı kadrolarda yer alan, fakat birlikte müzik yapmaları ancak bu seneye kısmet olan Seyyal Taner ve Kurtalan Ekspres’in ilk kayıtları ‘Neler oluyor?’ oldu.

Bestesi Fahir Atakoğlu’na ait bu Seyyal Taner klasiğinin Zeynep Talu tarafından neredeyse 30 yıl önce yazılmış sözleri günümüze de hala çok şey söylemekte.

Ahmet Güvenç, Sefa Ulaştır, Bülent Güven, Cem Yalçınkaya’dan oluşan Kurtalan Ekspres’le bu sefer hücum kayıt mantığıyla en yalın ve en ‘makyajsız’ haliyle kaydedilen şarkı, bu yönüyle hem Seyyal Taner hem de Kurtalan Ekspres için de ayrı bir yerde duruyor olacak.

Kaydedildiği sıra çekimi de yapılan şarkının videosu Seyyal Taner TV’de izlenebilir. Seyyal Taner TV önümüzdeki zaman içinde bir çok sürpriz kayıdın yer alacağı bir internet kanalı olacak!..
(Kaynaklar: www.magazinkolik.com - 28.06.2016)

Seyyal Taner, 30 Yıl Sonra Plak Dünyasını “Alladı Pulladı”!

Müzik kariyerinde 50 yıla yaklaşan ve hem albümleri ile hem de sahne performanslarıyla unutulmazlar arasına yerleşen Seyyal Taner’in 1991 yılında Güneş Plak tarafından yayımlanan “Alladı Pulladı” albümü şimdi 30. Yıla özel olarak plak formatıyla yeniden günümüz dinleyicisi ile buluştu.

Eda & Metin Özülkü çiftinin yönettiği albüm, ikilinin albüme ismini veren şarkısı ‘Alladı Pulladı’nın yanı sıra, “Şiirimin Dili”, “Dövmesin Yüreğime”, “E Ne Olmuş Yani” gibi 1990’lar pop müziğimizin sevilen örneklerini barındırıyor.

11 şarkılık albüm, orijinal analog bant kayıtlarından plak için yeniden aktarıldı.

180 gr. Üretilen açılır kapaklı plak, bir dizi süprizi de beraberinde getiriyor…

Çift taraflı poster hediyesinin yanı sıra, Seyyal Taner ve müzik yazarı Naim Dilmener’in sanatçı ve albümün 30. Yılına dair yazıları da albümü 30. Yılında bir kez daha layıkıyla gündeme getiriyor.

Albüm, tüm müzik marketlerde dinleyicisini bekliyor!
(Kaynaklar: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 20.03.2021)

Seyyal Taner’in Yeni Teklisi “Elma” Yayında!

Dünyanın içinde bulunduğu kaos ortamını metaforik bir anlatımla eleştiren Seyyal Taner, “Elma” isimli yepyeni çalışması ile herkesi iç hesaplaşmaya davet ediyor.

Sözleri Sadettin Dayıoğlu’na, müziği Sadettin Dayıoğlu ve Ödül Erdoğan’a, düzenlemesi ise Ödül Erdoğan’a ait olan “Elma” isimli yeni şarkısı ile Seyyal Taner, dünyanın gidişatını kendi üslubu ile hicvediyor!

Çevre, iklim, ekonomi başta olmak üzere insanlığın yaşadığı tüm krizlere bir gönderme olan ve herkesi insanlık ayarlarına dönmeye teşvik eden “Elma” single’ının mix’ini Ödül Erdoğan ve Melihcan Ataklar, mastering’ini Emre Kıral yaptı.

Seyyal Taner’i, “Elma” isimli single’ının kapak ve imaj fotoğrafları için Zeynep Bozkaya’nın tasarladığı kostümler ile moda fotoğrafçısı Haluk Baylan fotoğrafladı.

Ossi Müzik etiketiyle Hakan Eren’in yapımcılığında ve prodüktörlüğünde, Pelin Kakırman’ın proje koordinatörlüğünde yayınlanan “Elma” şarkısının subliminal göndermeler içeren renkli video klibi; Gökhan Özdemir’in yönetmenliğinde Omni İstanbul’da (Dalmaz Center) çekildi.

Anetta Korkmaz’ın koreografisini hazırladığı klipte sanatçıya, 8 dansçı eşlik etti.

Seyyal Taner, şarkısı ve video klibi ile başta adalet, savaşlar, iklim ve çevre olmak üzere dünya ve insanlığın ortak değerleri için bir çığlık atıyor!
(Kaynaklar: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 04.02.2023)

Seyyal Taner ‘Elma’yı, ‘Armut’la Tamamladı!

Türk pop müziğinin efsane ismi Seyyal Taner, dünyanın içinde bulunduğu kaos ortamını metaforik bir anlatımla eleştirdiği ilk single’ı ‘Elma’nın ardından, serüvenin devam ettiği, ikilemin ikinci single’ı Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan “Armut” ile müzikseverlerle buluştu.

SEYYAL TANER’DEN ‘ARMUT’UN EN İYİSİ

Sözleri Sadettin Dayıoğlu’na, müziği Aydın Şencan’a, düzenlemesi Ödül Erdoğan’a ait olan “Armut” isimli yeni şarkısı ile Seyyal Taner, insanoğlunu yaşadıklarından ders çıkarmaya davet ediyor ve “Elmalarla armutları sakın ha karıştırmayın!” diyor.

Seyyal Taner’in; su, iklim, çevre, ekonomi başta olmak üzere insanlığın yaşadığı tüm krizlere atıfta bulunmaya devam ettiği “Armut” isimli yeni single’ının mix’ini Ödül Erdoğan ve Melihcan Ataklar, mastering’ini Emre Kıral yaptı.

Seyyal Taner’in, “Armut” isimli yeni single’ınn kapak tasarımı Ahmet Rüstem tarafından yapay zeka görselleştirme araçları kullanılarak hazırlandı.
(Kaynaklar: www.magazinkolik.com - 05.05.2023)

Diskografi:
1974
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Tanrı Şahidimdir (Beste: Erkin Koray) / Şimdi Sen Varsın (Aranj.Orij.: Io Mi Fermo Qui-Donatello, Söz: Ali Kocatepe, Aranj.: Doğan Canku) (45’lik, 1 Numara A.K.17)

Büyütmek için T ıklay ın
Nene Hatun / Yalnızlığı Sen Bir de Bana Sor (45’lik, 1 Numara A.K.29)

Büyütmek için T ıklay ın Antalya'ya Koş (Enstrümental) / Antalya'ya Koş (Ali Kocatepe, Esmeray, Ertan ve Funda Anapa, Gökben, İlhan İrem ile birlikte) (45’lik, 1 Numara Plak A.K.41)

1975
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
SON VERDİM KALBİMİN İŞİNE (Aranj.Orij.: Je Suis Content Pour Toi - Enrico Macias) / Elveda (Aranj.Orij.: Addio-Mireille Mathieu, Sözler: Ülkü Aker, Aranj.: N.Demirci) (45’lik, Yavuz 1577)

1976
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
KALBİMİ AFFETTİM (Aranj.Orij.: Falling-Demis Roussos, Söz: Ülkü Aker, Müzik: Robert Costandinos) / Sarmaş Dolaş (45’lik, Yavuz 1581)

Hit Parade 1976/2 - Aranjmanlar-11 (Kaset Albüm, Türküola Almanya 0617)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım A:
1- Son Verdim Kalbimin İşine - Seyyal Taner
9- Elveda - Seyyal Taner

1977
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Gülme Komşuna / Seni Çok Özledim (45’lik, Yavuz 1586)

1978
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Sorma Neydi O! / Neden Gelmedin (Sözler: Çiğdem Talu, Müzikler: Melih Kibar, Düz.:Timur Selçuk) (45’lik, Yavuz 1591)

Disco Gala - Aranjmanlar (Kaset Albüm, Minareci Almanya 3374)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım 1:
5- Nene Hatun
Kısım 2:
7- Tanrı Şahidimdir
8- Şimdi Sen Varsın

VIP 20 Pop - 20 Sanatkar / Aranjmanlar (Kaset Albüm, Türküola Almanya 1005)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım A:
8- Gülme Komşuna (Seyyal Taner)

Aranjmanlar / 21 Pops (Kaset Albüm, Türküola Almanya 1010)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım A:
2- Seni Çok Özledim (Seyyal Taner)

1979
Süper Hits Albüm - Aranjmanlar (Kaset Albüm, Türküola Almanya 1057)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım A:
3- Sorma Neydi O (Seyyal Taner)

Gözünüz Aydın - Aranjmanlar (Kaset Albüm, Türküola Almanya 1129)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım B:
9- Neden Gelmedin (Seyyal Taner)

Super Stars / Aranjmanlar (Kaset Albüm, 747 Singapur T 059)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım B:
1- Gitgide Vaktimiz Kalmıyor (Seyyal Taner)

1980
Lider (LP Albüm, Yavuz LP 1031)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Lider
2- O Kadın
3- Hatıralar Müzesi
4- Saklasan Da Söylesen De
5- Sırayla Sırayla
6- Çocuğum
B Yüzü:
1- Ayrılık Çanları (Ya Ben Ya O Kadın)
2- Ne Zaman (Adam Sende)
3- Kalbim Müebbet Hapis
4- Yarattığım Dünya
5- Elalem Ne Der
6- Nedir Bu

O Kadın (Kaset Albüm, Türküola Almanya 1255)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım A:
1- Kalbim Müebbet Hapis
2- O Kadın
3- Nedir Bu
4- Yarattığım Dünyam
5- Git Gide Vaktimiz Kalmıyor
6- Sorma Neydi O
7- Lider
8- Gülme Komşuna
Kısım B:
1- Saklasan Da Söylesen De
2- Sırayla
3- Hatıralar Müzesi
5- Çocuğum
6- Ayrılık Çanları
7- Elalem Ne Der
8- Neden Gelmedin
9- Ne Zaman

1981
Altın Süper 17 Aranjmanlar (LP Albüm, Türküola Almanya 7480)
Büyütmek için T ıklay ın
B Yüzü:
3- Seyyal Taner / Seni Çok Özledim

1983
Aranjmanlar (Nükhet Duru ile birlikte, Uzelli 0860, Almanya)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
(Nükhet Duru - Parçalar Aşıksam Ne Farkeder LP’sinden)
B Yüzü:
(Seyyal Taner - Türkiye'de hiç yayınlanmamış parçaları)
1. Belki Bir Zaman Sonra
2. Bu Sabahtan Başka
3. Hey
4. Sakın Bir Şey Söyleme
5. Sen Sen Siz Hepiniz
6. Karanlıktan Aydınlığa
7. Düşenin Dostu Olmaz
8. Kim Anlar Beni

Ele Güne Karşı

Naciye

1986
Leyla (Kaset Albüm, Yavuz Plak MC 513)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Leyla
2- Dört Duvar
3- Dağlar
4- Küçük Işık
5- Eninde Sonunda
6- Naciye
7- Dünya (Türkiye Eurovision Elemeleri Şarkısı)
8- Bu Ateş Beni Yakıyor
9- Ayrılık Şarkısı
10-Ömür Geçip Gidiyor
11-Sen de Danset

Dünya (Türkiye Eurovision Elemeleri 2nci, Söz ve Müzik: Olcayto Ahmet Tuğsuz)

1987
ŞARKIM SEVGİ ÜSTÜNE (Türkiye Eurovision Elemeleri Final Şarkısı-BİRİNCİ, Söz ve Müzik: Olcayto Ahmet Tuğsuz)

Büyütmek için T ıklay ın Şarkım Sevgi Üstüne / Une Mélodie (Grup Lokomotif ile birlikte 45’lik, TRT 98)

1989
Nanay (MC Albüm, Yankı YMC 165)
(1992 yılında Yankı Plak ve Vexport tarafından ismi değiştirilerek yeniden basıldı.)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Nanay (Karanfil Deste Gider) (Söz ve Müzik: Anonim / Geleneksel)
2- Sensiz Yaşayabilmirem (Söz ve Müzik: Şenel Önaldı)
3- Yanmışız (Söz: Fahir Atakoğlu, Istvan Leel-Össy, Orhan Atasoy, Müzik: Fahir Atakoğlu)
4- Böylece (Kalbimi Çaldın, Sevgilim Oldun) (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Fahir Atakoğlu)
5- Two Faces (Söz: Yolanda Sonigo, Müzik: Fahir Atakoğlu)
6- Anla (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Fahir Atakoğlu)
7- Neler Oluyor? (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Fahir Atakoğlu)
8- Hayal Oldu (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Fahir Atakoğlu)
9- Aşk Bu mu (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Fahir Atakoğlu)
10-Yalnızım (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Fahir Atakoğlu)

1991
Alladı Pulladı (CD & MC Albüm, Güneş 193)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Ne Olmuş Yani
2- Alladı Pulladı
3- Hadi Canım Sen de
4- Hata
5- Şiirimin Dili
6- Gelme Üstüme
7- Bir Kış Daha Olur
8- Sen Çok Yaşa
9- Eli Kulağında
10-Dövmesin Yüreğime
11-Akşamcı Arif

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Alladı Pulladı (MC Albüm, Destan No.184, Almanya Baskısı)

1992
Yalnızım (CD Albüm, Star Müzik CD 034, Almanya)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Kalbimi Çaldın Sevgilim Oldun (Böylece)
2. Yanmışız
3. Karanfil Deste Gider "Nanay"
4. Sensiz Yaşayabilmirem
5. Two Face
6. Aşk Mı Bu
7. Anla
8. Neler Oluyor
9. Hayal Oldu
10.Yalnızım

Yanmışız-Nanay-Anla (MC Albüm, Yankı Plak YMC 165)
(1989'da yılında Yankı Plak tarafından basılmış Nanay albümünün şarkı sıraları ve kapak değiltirilerek kaset olarak yeniden basımdır)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Nanay
2- Sensiz Yaşayabilmirem
3- Yanmışız
4- Böylece
5- Two Faces
6- Anla
7- Neler Oluyor
8- Hayal Oldu
9- Aşk Bu mu
10-Yalnızım

Kalbimi Çaldın - Sevgilim Oldun (MC Albüm, Vexport)
(1989'da yılında Vexport Plak tarafından basılmış Nanay albümünün şarkı sıraları ve kapak değiltirilerek kaset olarak yeniden basımdır)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Kalbimi Çaldın, Sevgilim Oldun (Böylece) (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Fahir Atakoğlu)
2- Yanmışız (Söz: Fahir Atakoğlu, Istvan Leel-Össy, Orhan Atasoy, Müzik: Fahir Atakoğlu)
3- Karanfil Deste Gider (Nanay) (Söz ve Müzik: Anonim / Geleneksel)
4- Sensiz Yaşayabilmirem (Söz ve Müzik: Şenel Önaldı)
5- Two Faces (Söz: Yolanda Sonigo, Müzik: Fahir Atakoğlu)
B Yüzü:
1- Aşk Bu Mu? (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Fahir Atakoğlu)
2- Anla (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Fahir Atakoğlu)
3- Neler Oluyor? (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Fahir Atakoğlu)
4- Hayal Oldu (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Fahir Atakoğlu)
5- Yalnızım (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Fahir Atakoğlu)
(Prodüktör: Nazmi Şenel, Seyyal Taner, Vokal: Özkan Uğur, Grafik Desinatör: Lütfi Çolak, Gitar: Orhan Atasoy, Perküsyon: Okay Temiz, Kayıt ve Miks: Istvan Leel-Össy)

1993
Geliyorum (CD & MC Albüm, Güneş 17)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Kırk Yıllık Kâni
2- La Hevla Ya Settar
3- Geliyorum
4- Ne Dersen De
5- Delidir Atlarım
6- Yerden Yere Vurdun Beni
7- Yalancı Baharlar
8- Affetsen Olmaz mı
9- Bodrum
10-Rastgele

Kalbimi Affettim (MC Albüm, Yavuz 588)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Son Verdim Kalbimin İşine (Aranj.Orij.: Je Suis Content Pour Toi - Enrico Macias)
2- Sorma Neydi O !
3- Neden Gelmedin
4- Elveda (Araj.Orij.: Adio - Mireille Mathieu)
5- Saklasan da Söylesen de
6- Elalem Ne Der
7- Sırayla, Sırayla
8- Gülme Komşuna
9- Kalbimi Affettim (Araj.Orij.: Falling - Demis Roussos)
10-Sarmaş Dolaş
11-Seni Çok Özledim
12-Hatıralar Müzesi
13-Kalbim Müebbet Hapis
14-Ne Zaman

2002
Seyyalname (Albüm, Elenor Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Alladı Pulladı - 3:32
2. Son Verdim Kalbimin İşine - 4:29
3. Şiirimin Dili - 3:50
4. Bir Kış Daha Olur - 5:03
5. Ele Güne Karşı - 4:48
6. Yanmışız - 4:31
7. Sen Çok Yaşa - 4:21
8. Naciye - 5:10
9. Neler Oluyor - 5:03
10.Kalbimi Affettim - 2:50
11.Sarmaş Dolaş - 3:47
12.Nanay - 4:35

İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.tulumba.com (ABD)

2005
En İyileriyle Seyyal Taner-Bir Zamanlar Serisi (Albüm, Sony BMG / Ossi Müzik, 05.05.2005)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Son Verdim Kalbimin İşine - 1976 - 03:31
2. Kalbimi Affettim - 1976 - 02:36
3. Seni Çok Özledim - 1977 - 02:25
4. Sarmaş Dolaş - 1976 - 04:14
5. Sorma Neydi O - 1978 - 03:18
6. Saklasan Da Söylesen De - 1978 - 02:42
7. Gülme Komşuna - 1977 - 04:24
8. Elalem Ne Der - 1980 - 03:31
9. Adam Sen De (Ne Zaman) - 1980 - 03:00
10.Hatıralar Müzesi - 1980 - 03:21
11.Elveda - 1976 - 03:50
12.Neden Gelmedin - 1978 - 03:52
13.Kalbim Müebbet Hapis - 1980 - 03:24
14.Sırayla Sırayla - 1980 - 02:18

Ossi Müzik İnternet Sayfası:
www.ossimuzik.com

2007
Naciye-Bir Zamanlar En İyileriyle Serisi 2 (Albüm, Sony BMG / Ossi Müzik, 27.01.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Naciye - 05:39
2. Dünya - 04:45
3. Ömür Geçip Gidiyor (Renkler) - 04:56
4. Leyla - 04:50
5. Dört Duvar - 05:20
6. Dağlar - 05:03
7. Küçük Işık - 05:00
8. Bu Ateş Beni Yakıyor - 06:16
9. Ayrılık Şarkısı - 04:52
10.Eninde Sonunda - 03:42
11.Dünya (Eurovision Versiyonu) - 03:02
12.Şarkım Sevgi Üstüne - 02:56
13.Sen de Dans Et - 06:43


Ossi Müzik İlgili Sayfası:
www.ossimuzik.com

Zehr-i Zakkum (Zakkum Grubunun albümü, Ortadünya Müzik/Ateş Müzik, 15.02.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
06 - Erkek Adamsın (Düet: Seyyal Taner)

Bir Zamanlar 3 En İyileriyle Serisi/Karma 3/Türkçe Pop/Orjinal Plak Kayıtları, (Karma Albüm, Ossi Müzik, 04.04.2007)
Büyütmek için T ıklay ın
2. Seyyal Taner / Son Verdim Kalbimin İşine - 03:27

2008
Zilli Perküsyon (Çeşitli Sanatçılar - Albüm, Balet Plak/Ossi Müzik, 23.05.2008)
Büyütmek için T yklay yn Büyütmek için T yklay yn
11.Şiirimin Dili - Seyyal Taner (Söz: Ömer Civano Çakmakçı, Müzik: Kemal Boran) - 03:54


Just For Fun, Just For You / Cahide Sayfiye (Karma Albüm, Ossi Müzik, 08/08/2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
9. Gülme Komsuna - Seyyal Taner - 04:22

The Best Of (Albüm, Elenor Müzik, 17.12.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Alladı Pulladı - 03:31
2. Son Verdim Kalbimin İşine - 04:28
3. Şiirimin Dili - 03:50
4. Bir Kış Daha Olur - 05:03
5. Ele Güne Karşı - 04:47
6. Yanmışız - 04:30
7. Sen Çok Yaşa - 04:21
8. Naciye - 05:10
9. Neler Oluyor - 05:02
10.Kalbimi Affettim - 02:50
11.Sarmaş Dolaş - 03:47
12.Nanay - 04:35


2010
Nükhet & Seyyal & Yeşim & Ömür (4xCD Albüm, Ossi Müzik, 08.07.2010)
Büyütmek için T ıklay ın
CD 1: Nükhet Duru - En İyileriyle Nükhet Duru
CD 2: Seyyal Taner - Naciye-Bir Zamanlar En İyileriyle Serisi 2
CD 3: Yeşim Salkım - 7
CD 4: Ömür Göksel - Aramızda Kalsın


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com )">www.dr.com.tr

4'ü 1 Arada / Dünden Bugüne Türk Popu (Albüm, Ossi Müzik, 09.07.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
11.Şiirimin Dili / Seyyal Taner (Söz: Ömer Civano Çakmakçı Müzik: Kemal Boran)

İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)

2012
Ethnic Rock (Maxi Single, Majör Müzik, 09.03.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Sevda Zindanları (Şiir)
2- Sorunlar
3- Seni Çok Özledim
5- Sus
6- Doyulur Mu


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.tulumba.com (ABD)

2014
Seyyal Taner 3’lü (Albüm, Ossi Müzik, 13.10.2014)

1- Öğren De Gel - 04:
2- Hadi Git - 03:55
3- Arap Kızı - 03:48
4- Öğren De Gel (Selami Bilgiç Versiyon) - 04:16


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.kitapsec.com
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2016
Neler Oluyor? / Seyyal Taner & Kurtalan Ekspres (Single Şarkı, Ossi Müzik, 24.06.2016)

1- Neler Oluyor? (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Fahir Atakoğlu)

2019
Dostum Dostum / Seyyal Taner & Kurtalan Ekspres (Single, Arda Müzik Yapım, 15.02.2019)

1- Seyyal Taner & Kurtalan Ekspres - Dostum DostumDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

2020
Aşıklar (Bir Dede Korkut Masalı) / Seyyal Taner & Kurtalan Ekspres (Albüm, Plakveben, 05.06.2020)

1- Dedem Korkut - 03:26
2- Garip - 03:26
3- Urfa’nın Etrafı - 05:19
4- Dostum Dostum - 03:34
5- Gökyüzünde Tüten Olsam - 03:54
6- Bir Selam Sana - 03:37
7- Söyle Sazım - 03:11
8- Birlik Destanı - 02:39
9- Diyem Dost Deyü - 03:07
10-Yeniliğe Doğru - 04:03Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Aşıklar (Bir Dede Korkut Masalı) / Seyyal Taner & Kurtalan Ekspres (PLAK Albüm, Plakveben, 01.07.2020)

A Yüzü:
1. Dedem Korkut
2. Garip
3. Urfa’nın Etrafı
4. Dostum Dostum
5. Gökyüzünde Tüten Olsam
B Yüzü:
1. Bir Selam Sana
2. Söyle Sazım
3. Birlik Destanı
4. Diyem Dost Deyü
5. Yeniliğe DoğruOnline PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.goldplak.com
www.plakkadikoy.com
www.ergunplak.com.tr
www.plakburada.com
www.ozhizo.com
www.cdplak.com

Son Verdim Kalbimin İşine (Can Hatipoğlu Remix) (Single, Güneş Plak, 27.07.2020)

1- Neler Oluyor? - 03:54

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Alladı Pulladı (Albüm, Güneş Müzik, 17.03.2021)
(1992 yılında çıkan albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- E Ne Olmuş Yani - 03:33
2- Alladı Pulladı - 03:45
3- Hadi Canım Sende - 04:17
4- Hata - 03:54
5- Şiirimin Dili - 03:38
6- Gelme Üstüme - 03:49
7- Bir Kış Daha Olur - 05:24
8- Sen Çok Yaşa - 04:21
9- Eli Kulağında - 03:32
10-Dövmesin Yüreğime - 05:35
11-Akşamcı Arif - 03:47

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
tidal.com (Norveç)

Alladı Pulladı (PLAK Albüm, Güneş Müzik, 17.03.2021)

A Yüzü:
1. Alladı Pulladı
2. E Ne Olmuş Yani
3. Hadi Canım Sende
4. Hata
5. Şiirimin Dili
6. Gelme Üstüme
B Yüzü:
1. Bir Kış Daha Olur
2. Sen Çok Yaşa
3. Eli Kulağında
4. Dövmesin Yüreğime
5. Akşamcı ArifOnline PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
retroplak.com
www.plakcenneti.com
www.plakkutusu.net
www.cdplak.com
plakpazari.com
www.cdplak.com
www.ergunplak.com.tr
www.plakburada.com

Ahmet Abi [Mendilimde Kan Sesleri] (Sen Ben Lenin Film Müziği) (Single Şarkı, Tufan Taştan, 24.11.2021)

1- Ahmet Abi [Mendilimde Kan Sesleri] (Sen Ben Lenin Film Müziği) - 03:25

2023
Elma (Single, Ossi Müzik, 03.02.2023)

1- Elma - 02:52 (Söz: Sadettin Dayıoğlu, Müzik: Sadettin Dayıoğlu-Ödül Erdoğan)Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Armut (Single, Ossi Müzik, 05.05.2023)

1- Armut - 02:10

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)
Resmi Web Site Adresi:
www.seyyaltaner.com.tr
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/pages/Seyyal-Taner
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/seyyaltaner
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/seyyaltaner
Fan Web Site Adresi:
www.seyyaltaner.net
Sinematurk.com Sayfa Adresi:
www.sinematurk.com/kisi/2206/Seyyal-Taner
Birzamanlar.net Sayfa Adresi:
www.birzamanlar.net/biyografi/seyyaltaner
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Seyyal_Taner
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (12801 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag