Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 186 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 186
Üye: 0
Toplam: 186

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 118,487,325
  • Bugün: 37,802
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2022
  • 09:41 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Temas (Grup)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (2610 okuma)

(Grup) Temas
(GRUP) TEMAS

FOTO GALERİ
Temas''ın temelleri 2006 yılında atıldı. Grubun ismi 5 kişilik ekibin isimlerinin başharflerinden oluşuyor.

Çocukluk arkadaşları olan Tolga Yükseloğlu ve Savaş Ateşoğlu’nun yıllarca farklı gruplarda müzik yaptıktan sonra yeni bir grup projesi için biraraya gelmesi ile oluşumuna başlayan TEMAS, Ankara’dan İstanbul’a ayağının tozuyla gelen Engin Sipahi’nin vokalist ilanına cevap vermesi sonucu mikrofonu kendisine emanet etme kararı verdi. 2007 yılının ikinci yarısında beste çalışmalarına hız veren Temas, bas gitarda Murat Kanlı ve davulda Altuğ Özgün’ün katılımıyla bugünkü kadrosuna ulaştı ve beste/düzenleme çalışmalarına hız verdi. Son kadrosu ile isim arayışına giren grup, uzun düşüncelerinden sonra aslında gözlerinin önünde duran (Tolga, Engin, Murat, Altuğ ve Savaş'ın başharflerinden oluşan ) “TEMAS” ismini alarak ile 2007 yılının sonunda albüm kayıtlarına başladı.

Yaşadıkları şehir olan İstanbul gibi kozmopolit bir yapıda, farklı müzik tarzlarından beslenen farklı zevk ve kulvarda kişilerden oluşan Temas grubu, şarkılarında kendi tarzını yansıtmaktan taviz vermeyerek, hayata ve topluma dair söylemlerinin yanında aşklarını, kavgalarını ve umutlarını da anlattığı müziklerini, ilk olarak www.myspace.com/temasistanbul sitesinde dinleyicileri ile paylaştı.

Her biri kendilerine ait 11 muhteşem rock şarkısından oluşan ilk albümleri ''HAYATA DOKUN'' ile Türk Rock Müziğine aranılan taze kan getireceğine inandığımız yepyeni bir grup ile tanıştırıyoruz sizleri: “TEMAS”. Görselliğin de en az müzik kadar önemli olduğuna inanan grup, şarkının ilk demo halini koydukları www.soundclick.com adlı internet sitesinde 29.000 şarkı arasından tüm dünyadaki kullanıcılar arasında oylamada ilk beşte haftalarca yerini koruyan, dinleyiciler tarafından en çok beğenilen, kendi uyanışlarının habercisi olan “Uyan Dostum” isimli şarkısına Anıl Tütüncüoğlu, Kaan Demirçelik ve Manga Grubunun solisti Ferman Akgül yönetiminde ilk kliplerini çekti.

Temas, 2. Albümü “Bana Bir Yalan Söyle” Eylül'ün 3. Haftasında We Play etiketiyle dinleyici ile buluşuyor.

Alper Fıratlı (Vokaller, Melodika), Altuğ Özgün (Davul), Murat Kanlı (Bas), Savaş Ateşoğlu (Gitar) ve Tolga Yükseloğlu (Gitar)’dan oluşan Temas, ilk albümleri “Hayata Dokun”dan sonra vokalist değişikliğine giderken, kadrosuna Ankara’nın önemli sesi Alper Fıratlı’yı dahil etti. Üç klip ve sayısız canlı performansın ardından ikinci albüm için 2011’de stüdyoya kapandı.

Yolculuğa devam...

Yaratma süreci Türkiye’nin saygın müzisyenlerinden Demirhan Baylan''ın prodüktörlüğünde gerçekleşen “Bana Bir Yalan Söyle”nin kayıtları Ergin Özler yönetiminde Deneyevi’nde, mix ve masteringi ise Kevin Antreassian tarafından New Jersey Backroom Studios’da yapıldı. Modern rock soundu ve çarpıcı aranjmanları ile dikkat çeken albümde tüm söz ve müzikler Temas’a ait. Albümde başarılı sanatçı Aydilge''nin yanısıra deneyimli müzisyenler Dinçer Tuğmaner, Fuat Güney ve Umut Uslusoy’un katkıları da bulunuyor.

Müzik dışında her biri profesyonel kariyerine devam eden, farklı alışkanlık ve beğenilerini ortak bir potada eriten Temas üyeleri, umut, hüzün, mutluluk, yalnızlık, zaman ve zamansızlık gibi temaları çarpıcı sözlerle hikayeleştiriyor. Garip gerçeklerin peşimizde olduğu bir dünyada, Temas dinleyicilerini masalları denemeye davet ediyor.

Alper Fıratlı "Tutmayın Beni" İle KarşımızdaTürkiye’nin özgün alternatif rock gruplarından TEMAS ile tanıdığımız ve sahne performansları ile kendi dinleyici kitlesini oluşturan Alper Fıratlı, yapımcılığını Runltd’nin üstlendiği "Tutmayın Beni" ve "O Malum Meyve" isimli iki parçadan oluşan single çalışması ile dijital platformlardaki yerini aldı.

Farklı sound'uyla dikkat çeken single için Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde titizlikle çalışıldı. Gitarda Tayfun Şengüler, bas gitarda Kaan Tuna, davulda Güven Görgün, geri vokalde Ege Semercioğlu sanatçıya eşlik etti. Projenin fotoğraflarını Umut Arısoy çekti.

Her iki şarkının da söz ve bestesinde kendi imzası olan Alper Fıratlı, gökkuşağının her rengine özel yazdığı şarkılardan seçtiği "Tutmayın Beni" için Turuncu, 'O Malum Meyve' için 'Kırmızı Şarkı' adını da kullanıyor. Her şarkının bir rengi ve duygusu olduğunu belirten Fıratlı, turuncu şarkının nostaljiyi, kırmızı şarkının aşkı temsil ettiğini söylüyor.

"YÜZDE YÜZ EL YAPIMI ÖZEL KLİP"

Yalnızca dijital platformlarda satışa sunulan single çalışmasının kapak tasarımını kendi çizimleriyle hazırlayan sanatçı, basın mensuplarına özel hazırlanan tanıtım kitinde kartonet çalışması için bez üzerine eliyle işlemeler yaptı.

Aynı zamanda çıkış şarkısı olarak belirlenen "Tutmayın Beni" için çekilen video klip de tamamen el yapımı olma özelliği taşıyor. "İlk video klibimiz olan "Tutmayın Beni" (Turuncu Şarkı) bize eski Türk filmlerinden bir esinti verdiği için nostaljik bir çalışma olsun istedik" diyen Alper Fıratlı, Deniz Topluoğlu yönetmenliğinde 10 kişilik bir ekiple çalıştı. Kendi evinde 3 günlük bir çalışmayla Karagöz ve Hacivat gölge oyunundan özel bir klip yapıldı. Gölge oyunundaki karakterlerin kendisini ve ekibini temsil ettiği klipte tüm kuklalar Alper Fıratlı'nın çizimleriyle hazırlandı.

"ALPER FIRATLI KİMDİR?"

Daha paylaşacak çok rengi, çok duygusu ve çok melodisi olan Alper Fıratlı'nın bugüne kadarki müzikal macerası şu şekilde özetlenebilir:

İlk kez kendi adıyla çıkacak olan albümünün yapım aşamasında Alen Konakoğlu ile birlikte çalışan Alper Fıratlı, bu sürece başlamadan önce kendi duygularını, düşüncelerini ve yaratıcılığını kendi parçalarında dinleyiciyle buluşturmaya karar vermiş, ama önce TEMAS adlı Türk rock grubu ile başarılı iki albüm süreci yaşamış, Türkiye'nin bir çok yerinde konser/festivallere katılmış, bazı başarılı televizyon dizilerinde parçaları yer almış, birçok ulusal radyo/televizyon kanalında parçaları, klipleri, röportajları yayınlanmıştır. TEMAS ile tanışmadan önce İstanbul'a taşınmış, İstanbul'dan önce hayatının ilk 24 yılını Ankara'da yaşamış, o sırada Bilkent Bilgisayar Mühendisliği'ni bitirmiş, bu süreçte amatör müzik gruplarıyla Ankara'nın gözde mekanlarında sahne almış, üniversiteden önce ortaokul yıllarında mikrofonu ilk kez eline almış, bundan önce çok güzel bir çocukluk geçirmiş, ondan da önce 84 baharında dünyaya gelmiştir. Öncesi malumunuz, gaz ve toz bulutu... (Kaynak: www.magazinci.com - 27.10.2015)

Alper Fıratlı’dan ‘O Malum Meyve’ye Klip

Temas grubuyla tanıdığımız Alper Fıratlı, solo çalışmasının yüzde yüz el yapımı ve gölge oyunu konseptiyle dikkat çeken ilk klibi ‘Tutmayın Beni’nin ardından yeni klibini “O Malum Meyve” isimli şarkısına çekti.

Deniz Topluoğlu yönetmenliğinde çekilen eğlenceli klip bir günde tamamlandı. Çekimlerde telefondan kum saatine, oyuncak ayıdan çileklere, pastadan balonlara, kırmızının klişeleştirildiği objeler ve kedi Mia sanatçıya eşlik etti.

Telefonda sevgilisini dinlerken aşkı anlatan klipleri tiye alışını izlediğimiz sanatçı, "Klipteki tango sahnelerinde de aşk havasını vermek istedik. Kırmızının ön plana çıktığı ve kendi kendisiyle dalga geçen bir adamın klibi oldu" dedi.

Yaptığı her şarkıya bir renk ismi veren Alper Fıratlı, söz ve müziği kendisine ait olan O Malum Meyve'ye aşkı, ihtirası, tutkuyu, yasak elmayı anlattığı için Kırmızı Şarkı diyor. İlk klibiyle geçmişe selam gönderdiğini söyleyen Fıratlı, bu klipte de daha önce yüzü görünmediği için bulunmak istediğini belirtti.
(Kaynak: www.magazinci.com - 18.04.2016)

Grup Üyeleri:
Tolga Yükseloğlu (Gitar,Sampling)
Engin Sipahi (Vokal)
Murat Kanlı (Bas)
Altuğ Özgün (Davul)
Savaş Ateşoğlu (Gitar)

Diskografi:
2009
Hayata Dokun (Albüm, Taşoda Müzik, 20.11.2009)

1- Düşler, Gülüşler, Sözcükler (DGS)
2- Mutluluk
3- İnsanlar
4- Herşey Bitti
5- İstemeden
6- Rüya
7- Uyan Dostum
8- Belki de
9- Oyun
10-Yalnızsın
11-Sen Yoksun Grup Temas Uyan


İnternet Satış Noktaları:
www.hepsiburada.com
www.vemuzik.com

2012
Bana Bir Yalan Söyle (Albüm, We Play, 18.09.2012)

1. Pazartesi
2. Yelkovan
3. Gölgeler Ve Sessizlik
4. Bana Bir Yalan Söyle
5. Kusursuz Bir Gün
6. Var Bir Şey
7. Bu Sefer Son
8. Bilinçaltindan Su Yürütmek
9. Kahramanim
10.Boy Aynası
11.Bana Bir Yalan Söyle (Remix)


İnternet Satış Noktaları:
www.hepsiburada.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com

2015
Tutmayın Beni / Alper Fıratlı (Albüm, Runltd and Eğlence Fabrikası, 15.09.2015)

1- Tutmayın Beni (Turuncu Şarkı) - 03:23
2- O Malum Meyve (Kırmızı Şarkı) - 04:15

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.deezer.com
www.emusic.com
www.qobuz.com
Resmi Facebook Adresi:
www.facebook.com/pages/Temas
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/temasistanbul
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/temasonline
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/temasistanbul
Resmi Soundcloud Adresi:
soundcloud.com/temasistanbul
Alper Fıratlı
Resmi Web Site Adresi:
www.alperfiratli.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/alperfiratli
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/alperfiratli
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/alperfiratli
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/alperfiratli
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/Alper Firatli
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (2610 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag