Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 189 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 189
Üye: 0
Toplam: 189

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 118,488,444
  • Bugün: 38,921
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2022
  • 10:11 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Teoman
Bookmark and Share
    Geri Dön   (19451 okuma)

Teoman
Teoman
Teoman
FOTO GALERİ

20 Kasım 1967´de Giresun Aluçra’da dünyaya gelen tam adıyla Teoman Fazlı Yakupoğlu, müzikle lise yıllarında yoğunluklu olarak ilgilenmeye başladı. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun.

İstanbul Üniversitesi Kadın Araştırmaları bölümünde masterini tamamlayan Teoman, ilk müzik grubu Mirage’i 1986 yılında arkadaşlarıyla birlikte kurdu ve uzun yıllar bu grubun solistliğini yaptı. Bir çok konser ve kayıt çalışmalarının ardından, grubun 90’lı yılların başında dağılması ile birlikte çeşitli sanatçıların albümlerinde ve Black Rose, Mavi Sakal, Indians gibi bir çok grupta solist olarak yer aldı.

1990 yılında 4.Kuşadası Altın Güvercin Yarışması’nda “SINIRSIZ DÜNYA” isimli besteyle finalde yarıştı.

1994 yılında Ercüment Vural ve Işığın Yansıması grubunun üyesi Murat Özyüksel’in çıkardığı “Bir Çiçek Yılı Sonra isimli” solo albümünde 4 şarkıyı seslendirdi.

1995 yılında ilk solo albümünün hazırlıklarına başladı.

1996’de ilk albümü ‘Teoman’ı İstanbul Plak’dan çıkardı. Albümü içeren parçaların 7’sinin müziği ve 9’unun sözleri Teoman’a ait.

1996 yılında Roxy´de gerçekleştirilen ‘Roxy Müzik Yarışması’nda, ilk solo albümünde de yer alan “Ne Ekmek Ne de Su” ve “Yollar” isimli parçalarıyla ‘en iyi beste’ ve ‘en iyi grup’ ödüllerini aldı. Prodüktörlüğünü başarılı bir isim olan Rıza Erekli’nin üstlendiği bu albüm, başındaki olumlu eleştirilerin yanı sıra, 1997’nin sonunda müzik yazarları tarafından yılın en iyi albümü seçildi.

1998 yılında piyasaya çıkan “O” isimli ikinci albümünde NR1 Müzik ile çalışmaya başlayan Teoman, bu albümle kendine özgü vokal performansının yanısıra söz yazarı ve besteci olarak da kendini kanıtladı. Bu albümün “O” adını taşıyan klibi, Cumhuriyet Gazetesi tarafından da yılın klibi seçildi.

2000 Mayıs ayında üçüncü albümü ‘Onyedi’de yine NR1 Müzik etiketini taşıyor. Albümlerinde yer alan şarkıların 7 tanesini kendi yazıp besteleyen Teoman, “O” ve “Onyedi” isimli albümlerinde prodüktör olarak Rıza Erekli ile çalıştı. Teoman, aynı zamanda hem şehirdışı hem de şehir içi en çok konser veren sanatçılardan biri.

2000 yılında gerçekleştirilen Altın Kelebek Ödüllerinde ‘En İyi Erkek PopSanatçı’sı ödülünü alan Teoman “Onyedi” adlı albümüyle yılın en çok satan sanatçısı’ durumundaydı.

“O” isimli albümde Orhan Atasoy ve Ercüment Vural´ın unutulmaz bestesi ‘Gemiler’i ve üçüncü albümü ‘Onyedi’de yer alan Ajda Pekkan’in klasikleşmiş şarkısı ‘Uykusuz Her Gece’yi ve Bora Ayanoğlu’nun “O Yaz” isimli şarkısını yeniden yorumladı ve dinleyicilere tekrar sevdirdi. Teoman, müzik çalışmalarından arta kalan zamanlarında kitap okumayı, sinemaya gitmeyi, yazı yazmayı, arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi ve müzik dinlemeyi seviyor.

2005’te Film yönetmenliği denemesi oldu. “Balans ve Manevra” Soundtrack Albümün ilk klibini Müslüm Gürses’e “Paramparça” için çekildi, İkinci klip Teoman’ın yeninden yorumladığı Tanju Okan’dan klasikleşmiş “Kadınım” şarkısına yapıldı. O hafta içersinde bu klipde yayına verildi. 9 Mart 2005 Çarşamba günü filmin galası Beyoğlu Emek sinemasında yapılıdı. Film iki gün sonra 11 Mart Cuma günü tüm Türkiye’de vizyona girdi.

2006’da “Renkli Rüyalar Oteli” isimli yeni albümünü çıkardı.

2007’de Bülent Ortaçgil ile birlikte verdiği konser kayıtlarından “Konser” albümü ile Romantik film müziklerinde yorumladığı 3 şarkı ile yer aldığı filmin soundtrack albümü müzik marketlerde yerini aldı.

Teoman’ın yeni albümü “İnsanlık Halleri” 8 Nisan 2009’da çıktı. “İnsanlık Halleri” üç yıllık bir aradan sonra dinleyicileriyle buluşan Teoman’ın 8.albümü.

Çoğu şarkının söz ve müziklerinin sanatçıya ait olduğu bu çalışmada iki sürpriz isim de bulunuyor. Teoman, şair Ahmet Erhan’ın “Sevişirdik Bazen” şiirine, Elif Şafak’ın ise “Uçurtmalar“ adlı şarkı sözüne müzik yaptı bu albümde.Beş ayrı aranjörle çalışılan bu albüm yaklaşık olarak dokuz aylık bir çalışmanın ürünü. Alper Erinç ve Sarp Özdemiroğlu’nun düzenlemelerde yoğun olarak çalıştığı bu albüm on bir şarkıdan oluşuyor. Albümün kayıt , miks ve mastering işlemlerini ise Çağlar Türkmen gerçekleştirdi.

2011’de Teoman, 9. Solo albümü “Aşk & Gurur”u Avrupa Müzik markasıyla yayınlıyor. Yapımcılığını Cengiz Erdem ve Deniz Erdem’in, aranjör-prodüktörlüğünü Teoman’ın üstlendiği albüm; zengin müziğinin içinde dinleyicileri umut, hüzün, aşk, kader, özlem, yalnızlık, romantizm, gurur... gibi tüm duygu ve durumlarla dans edercesine bir “hayat” yolculuğuna çıkarıyor.

Albümün ilk video klibi söz ve müziği Teoman’a ait olan “Tek Başına Dans”a çekildi. Teoman’ın klip yönetmenliğini de üstlendiği şarkının Aşık Mahzuni Şerif’in “İnce İnce Bir Kar Yağar” adlı eserinden uyarladığı intro bölümü albümde, varislerinden alınan özel izinle kullanıldı.

“Tek Başına Dans”, “Bana Öyle Bakma”, “Yıllar Sonra”, “Tesadüfen” başta olmak üzere birçok şarkının söz ve müziklerinin Teoman imzalı olduğu 10 şarkıdan oluşan albümdeki diğer söz ve müziklerde; (“Romantik”, “Martılar”) Barlas Erinç, (“Bak Hayatına”) Deniz Erten, Volga Tamöz, (“Sahilde Bir Sarhoş”) Mabel Matiz, (“Ölüm Işığa Uzanmış”) Deniz Durukan gibi isimler yer alıyor.

Sözleri Teoman’a ait olan “İstanbul’da” şarkısının müziği Fransız rock yıldızı Calogero’ya ait. Teoman’ın İrem Candaş ile “Bana Öyle Bakma” şarkısında yaptığı düet, albümde öne çıkan çalışmalar arasında.

“Aşk & Gurur”un piyasaya çıkışının ardından “Tek Başına Dans” şarkısının Hakan Özer, 5shootscount1, armageddonturk ve Emirhan Cengiz tarafından düzenlenen dört farklı versiyonu, video klipleriyle beraber sadece internet üzerinden paylaşıma açılacak.

Albümün fotoğrafları fotoğrafçı Mehmet Turgut tarafından çekildi. Kartonet tasarımını ise Esen Demirci üstlendi.

“Tek Başına Dans” ve “Bana Öyle Bakma” şarkıları müzik marketlerden önce ilk kez, yasal dijital müzik platformu www.aveamuzik.com’da paylaşıma açılıyor.

Teoman uzun zamandır merakla beklenen yepyeni albümü “Aşk & Gurur”un şarkılarını müzik marketlerden de önce ilk kez ve sadece AveaMüzik kullanıcıları ile paylaşıyor.

Sözü ve müziği kendisine ait ilk video klip şarkısı “Tek Başına Dans”ı ve İrem Candar’la düet yaptığı iddialı slow hiti “Bana Öyle Bakma”yı Avea aboneleri cep telefonlarına indirebilecek, MüzikÇalar üyeleri de cep telefonundan ücretsiz dinleyebilecek.

Teoman’dan ŞOK!

Rock müziğin sevilen sanatçısı Teoman Yakupoğlu, kendi sitesinden müziği bıraktığına dair şok edici bir açıklamada bulundu...

Rockstar’ın vedası...

Teoman’ın açıklaması:

sevgili arkadaşlar; müziği bırakıyorum. ya çok çok uzun bir süre. ya da büyük ihtimalle, hiç dönmemek üzere... 3 Eylül Berlin son konserimdir.

Anlatayım nedenini;

Önce küçük bir açıklama; sanatçı denilen yaratık, dünyayla çözemediği bir sorununu başkalarına saçma gelecek bir işi çok önemseyerek halletme yoluna giden kişidir. benim durumumda gitar çalmak, şarkı söylemek vs. oluyor bu saçma iş. ama ben şarkı yazma işini hep çok önemsedim, onu hep kolladım. hayallerimdeki kahramanlarımla yarıştım, bu dünyaya inmedim bile. çok sevdiğim şarkılarımı yazdım.

Hep olduğum kişi kalayım diye de çok uğraştım, çok çalıştım. bir kaç prensibim oldu, onları da kollamaya çalıştım. her zaman istediğim kadar iyi bir insan olamadım. ama çalıştım.

küçücükken bu ülkede rock müziğe dair bir hayal kurdum, nerede ne varsa takip ettim, ardına düştüm, her şeyini gözledim, inandım. hayal olduğunu bile bile.

Neyse, işte bu hayal artık beni tatmin etmiyor. kendimi, arkadaşlarımı hayalkırıklığı içinde görüyorum. bir özgürlük ve gerçeklik duygusu peşine düşmüştüm, pozisyonum meğer onu temsil etmiyormuş. sadece sahnede yaşayabildiğim bir hayal bu çünkü. bir çok arkadaşımdaki hayal kırıklığı bende de var.

Bu hayal beni tatmin etmeyince, önemli olmadığını bildiğim diğer bazı hayallerimi sembolik olarak şu önümüzdeki 1,5 senede gerçekleştirip müziği bırakayım bari dedim, daha da çok çalışmaya karar verdim. gizli tuttum kararımı, kimseye de söylemedim. hatta yalan bile söyledim çalışanlarıma.

Ama bir süredir kendime bakıyorum ve çok yorgunum. o yüzden pes diyorum. böylece düzelmesi aslında çok uzun yıllar sürecek problemleri 1,5 senelik bir intihar saldırısına dönüştürmeyeceğim. gerçekte bir önemleri yoktu, hayatın gerçekleriyle uğraşmamak için hayal edilmiş şeylerdi. inanması her zaman kolay olmuyor.

Böylece, boşu boşuna kendimi de, çalışan dostlarımı da yormamaya karar verdim. kendimi yorarken, onları da çok yordum, üzdüm. çok teşekkür ederim hepsine . sizlere de.

Bu bir hüzün yazısı değil, bir rahatlama yazısıdır.

-Teoman

(Kaynak: muzik.ekolay.net / www.magazinkolik.com - 04.08.2011)

Teoman Stüdyosunu Satışa Çıkardı!

Müzisyen arkadaşlarına haber salan ve stüdyodaki kayıt malzelemerini satacağını söyleyen Teoman müşteri arıyor.

Teoman, şarkılarının kayıtlarını yaptığı home stüdyosunu satışa çıkardı.

Yakın dostu Sinan Çetin’in isim babası olduğu ‘Çanakkale Çocukları’ filminde hem oyuncu hem de müzisyen kimliğiyle görev alacağı bilgisini yalanlayan Teoman’a ünlü yönetmen destek verdi.

Çetin, sahibi olduğu Plato Film aracılığıyla “Sinan Çetin ile Teoman’ın dostluğu daimdir. Teoman’ın bireysel mutluluğu bizim için önemlidir” açıklamasını yaptı. (Kaynak: www.magazinkolik.com - 17.08.2011)

Teoman Çeşme’de Müziğe Veda Etti!

Geçen ay müziği bıraktığını açıklayan Teoman, İzmir’de sevenleriyle vedalaştı.

Ramazan Bayramı’nın üçüncü gecesi, Çeşme Aya Yorgi Koyu’nda bulunan Babylon’da sahne alan Teoman, sessiz ve sakin tavırlarıyla dikkat çekti. Aşırı ilgi nedeniyle izdihamın yaşandığı ve 5 bin kişinin katıldığı gecede, ünlü rockçı şarkılarını arka arkaya söylerken, hayranları da ona coşkuyla eşlik etti.

SON KONSERİN SON PARÇASI

Binlerce hayranından özür dileyen ve artık kesinlikle sahnelere dönmeyeceğini tekrar belirten Teoman, “Son konserimin son parçası” dedikten sonra “Papatya” adlı şarkısını seslendirdi. Durgunluğu ile dikkat çeken Teoman, son konserindeki şanslı izyecilerine bu şarkının ardından el sallayarak veda etti.
(Orijinal Kaynak: DHA - Eray Arpaşin/İzmir
Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com / www.ttnetmuzik.com.tr - 02.09.2011)


Teoman Yeni Hayatına Başladı!

Müziğe veda eden Teoman, kendine yeni bir hayat kurmak için düğmeye bastı.

Sanatçının ajandasının ilk gündem maddesinde mastır tezini bitirmek var. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu olan sanatçı, yıllar önce İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü’nde mastıra başlamış, ancak vermek istediği ‘Çizgi Romanda Kadının Rolü’ başlıklı tezi, hocaları tarafından beğenilmemişti.

Sanatçı, üniversitedeki hocalarıyla tekrar bağlantıya geçerek, aynı konuda yeni bir tez vermek için görüşmelere başladı.

Menajeri Funda Sanlıman ise Teoman’ın Çanakkale’ye yerleşeceği iddialarını yalanladı: “Teoman’ın öyle bir planı yok. Şu an İstanbul’da ve burada yaşamaya devam edecek. Kendisine ait internet sitesi ile Twitter hesabı ise şu an kapalı ama yakında ikisi de açılacak.”
(Kaynak: www.sozmuzik.com - 15.10.2011)

Türkiye’de rock müzik denilince ilk akla gelen isim Teoman’ın “Aşk ve Gurur Remiksler” albümü Avrupa Müzik etiketiyle 21.06.2011‘de raflardaki yerini aldı.

Remix albümünde Lady Gaga, Rihanna gibi isimlerin remixlerinden tanıdığımız Chew Fu, U2, Katy Perry, Goldfrapp ve Keshagibi isimlere yaptığı remiksleriyle Fred Falkeve ülkemiz isimlerinden İskender Paydaş, Armageddon Turk, Audioknob, 5shootscount1 bu albümde yer alıyorlar.

Bu şarkıların remixleri, dünyaca ünlü DJ’lerden Fred Falke’nin kendi adını taşıyan stüdyosunda ve Chew Fu’nun Youngstar mbc Recording Studios, New York, NY stüdyosunda hazırlandı.

Avrupa Müzik tarafından çıkarılan “Renkli Rüyalar Oteli” albümü, Longplay (LP) Plak formatıyla 03.11.2011 tarihinde müzik marketlerde yerini aldı. Aynı tarihte yine Avrupa Müzik tarafından “Söz Müzik Teoman” adlı Kolektif albümü LP [=Longplay] Plak formatıyla çıkarıldı.

06.12.2011 tarihinde müzik piyasasına Poll Production tarafından çıkarılan Kurtalan Ekpres’in “Göğe Selam” adlı albümünde Teoman da yer aldı. Müziği bırakmasına rağmen bu saygı albümünde Barış Manço’nun ünlü şarkısı “Dönence”yi yorumlayan Teoman, bu şarkıya sürpriz bir şekilde çekilen klipte de Kurtalan Ekpres ile birlikte yer aldı.

2012 Ocak başlarında Avrupa Müzik, “Paramparça Senfoni” isimli albüm yayımladı. Ardında da “Konserler” serisi geldi. Teoman’ın konserlerini 4 CD albümün birleştiği “Konserler” albümü, 1nci ve 2nci Teoman konserine ilaveten “Paramparça Senfoni” isimli konseri ve Bülent Ortaçgil ile birlikte çıktığı konser kayıtlarını içeren 4 adet CD’den oluşuyor.

Teoman “Yanılmışım” deyip Müziğe Dönüyor!

Geçen sene müziği bıraktığını bildiren Teoman, bugün bir açıklama yaparak, geri döndüğünü söyledi.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfasından sahneleri özlediğini belirten Teoman, “Az sayıda, özenli konserler vereceğim. ne zaman, nerede, nasıl konserler olacak bunlar, tam olarak henüz bilmiyorum ama verdiğim kararı sizlerle paylaşmak istedim” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Arkadaşlar, geçen sene sizlere müziği bıraktığımı bildirmiştim. Şimdi ise, sahneye geri dönme kararımı bildiriyorum. Bıktığımı, daha uzun yıllar yapmak istemeyeceğimi düşünüyordum ama yanılmışım. Canım sahneye çıkmak istiyor. Üretim konusuna gelince; kendimi biraz serbest bırakmayı düşünüyorum. Yani sahneye dönüyorum ama şarkı yazma konusunda kendimi zorlamak istemiyorum. İleride, eski şarkılarımın başarısını yakalayan ya da aşan şarkılar yazarsam, sizlerle bir şekilde paylaşırım. Az sayıda, özenli konserler vereceğim. Ne zaman , Nerede, nasıl konserler olacak bunlar, tam olarak henüz bilmiyorum ama verdiğim kararı sizlerle paylaşmak istedim. Sevgiler...

Teoman”

(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com / magazin.haberturk.com / www.hurriyet.com.tr - 23.11.2012)

Twitter Sayfasından Burç Yorumlatıyor!

Geçtiğimiz günlerde sahnelere geri dönme kararı alan ünlü rock’çı Teoman, Twitter’da takipçilerine ’burç’ sürprizi yaptı.

Bir medyumla çalışmaya başlayan Teoman, sayfasında kendisine ait şarkı sözlerinden burç yorumları yaptırıyor.

Önceki gün şarkıcının sayfasında, “Paramparça”, “Onyedi” gibi şarkılara gönderme yapan bazı burç yorumları yer aldı: ‘Terazi: Babanın öldüğü ya da annenin öldüğü yaşta gibi hissedebilirsin. Sonbaharda boş bir yüzme havuzu gibisin- Oğlak: Hava boşluğunda dibe vuracaksın ama hâlâ düşeceksin. Oyundan kalkmak isteyeceksin ama bir de bakacaksın, kağıtlar çoktan dağıtılmış.’

TAKİPÇİLERİ ARTTI

Konuyla ilgili konuşan Teoman’ın sosyal medya yöneticisi ve Radyo Teoman programcısı Emrah Egemenkaya, şarkı sözüyle burç yorumlama konseptinin, şarkıcının hayranlarından büyük ilgi gördüğünü söyledi: ‘İlk burç yorumlarından sonra, Teoman’ın Twitter sayfasının binin üzerinde yeni takipçisi oldu.’
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 30.11.2012)

Teoman’ı Müziğe Döndüren Sır Ortaya Çıktı!

Film gibi dönüş öyküsü!

Teoman’ı Ağustos 2011’de bıraktığını açıkladığı müziğe 470 gün sonra geri döndüren şeyin popçu Gökcan Sanlıman’ın, “Ben sizi örnek aldım, sonum sizin gibi mi olacak?” sorusu olduğu ortaya çıktı. Sanlıman’ın bu sözleri üzerine Teoman, “Hata yapmışım” diyerek dönüş kararı aldı

HAYALLERİ TATMİN ETMEDİ

FİLM gibi dönüş öyküsü!

26 yıllık kariyerinde 20 albüm çıkaran Teoman, Ağustos 2011’de yaptığı, “Sevgili arkadaşlar, müziği bırakıyorum. Ya çok çok uzun bir süre ya da büyük ihtimalle hiç dönmemek üzere” açıklamasıyla 10 binlerce müzik severi üzdü. Rock müziğe dair kurduğu hayalin artık tatmin etmediğini, kendisini ve arkadaşlarını hayal kırıklığı içinde gördüğünü söyleyerek gitarını bırakan ünlü şarkıcının 470 gün aradan sonra geçen hafta aniden müziğe dönüşünün ardında yatan gerçek ortaya çıktı.

‘SEVERKEN NEDEN BIRAKTIM?’

TEOMAN müziğe dönme kararını uzun yıllardır menajerliğini yapan Funda Sanlıman’ın oğlu Gökcan Sanlıman’ın ‘Soğuk Temmuz’ adlı albümünün prodüktörlüğünü yaparken aldı. Ünlü şarkıcı, albüm için stüdyoda çalışırken Sanlıman’ın sorduğu, “Ben müziğe başlarken sizi örnek aldım. Benim sonum da sizinki gibi mi olacak?” sorusundan çok etkilendi. Tatil için gittiği Barcelona’da uzun uzun düşünen ve kendi kendine, “Ben bu işi bu kadar severken neden bıraktım?” diye soran Teoman, “Hata etmişim. Kendimi ifade etmenin bir başka yolu yokmuş” diyerek müziğe döndü.
(Kaynak: www.numberoneturk.com.tr - 01.12.2012)

Teoman, Sessizliğini Yepyeni Şarkısı “Haziran” İle Bozuyor!..

Teoman’ın uzun zamandır beklenen yeni şarkısı ‘Haziran’, Avrupa Müzik etiketiyle yayınlanacak.

Söz ve müziği Teoman’a ait olan şarkının aranjörlüğünü Ozan Çolakoğlu üstlendi. Böylece Teoman ve Ozan Çolakoğlu ilk kez birlikte bir çalışmaya imza attılar. (Kaynak: www.magazinci.com / www.sabah.com.tr - 23.10.2013)

Teoman “Yavaş Yavaş” Geliyor

Teoman’ın “Aşk&Gurur”, “Renkli Rüyalar Oteli”, “İnsanlık Halleri”, “En Güzel Hikayem”, “Teoman 2003”, “Teoman 1996” albümlerinden özenle seçilerek hazırlanan “Yavaş Yavaş” albümü Avrupa Müzik markasıyla yayınlıyor.

17 şarkıdan oluşan albümün yapımcılığını Cengiz Erdem ve Deniz Erdem, prodüktörlüğünü Teoman üstlendi.

Teoman’ın en yeni şarkısı “Haziran”ın açılışını yaptığı albüm, “Bana Öyle Bakma”, “Kim”, “Senden Önce Senden Sonra”, “Martılar”, “Çoban Yıldızı”, “Gündüz Düşleri”, ”Mektup”, ”Renkli Rüyalar Oteli”, “Sessiz Eller”, “Kupa Kızı Ve Sinek Valesi”, “Aşk Kırıntıları”, “Mavi Kuş İle Küçük Kız”, “Ayna”, “Yollar”, “Rapsodi İstanbul”, “En Güzel Hikayem” şarkılarından oluşuyor.

Barlas Erinç’e ait “Martılar”, müziği Calogero / Zazie’ye ait “Çoban Yıldızı”, Teoman & Deniz Özbey ortak çalışması “Kupa Kızı ve Sinek Valesi” ile müziği Teoman ve Volkan Başaran’a ait “Rapsodi İstanbul” dışında tüm söz ve müziklerde Teoman’ın imzası yer alıyor.

Ozan Çolakoğlu, Alper Erinç, Volkan Başaran, Safa Hendem, Mehmet Cem Ünal, Serdar Öztop ve Sunay Özgür gibi önemli aranjörlerin düzenlemelerinin yer aldığı albüm tüm dijital müzik platformları ve müzik marketlerde yerini alıyor.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.hurriyet.com.tr - 11.02.2014 / www.dreamtv.com.tr - 12.02.2014 / www.radikal.com.tr - 13.02.2014)

Teoman’ın Yaşadıkları Şarkı Sözlerine Yansıdı

Özel hayatında sıkıntılı günler geçiren Teoman, kendini müziğe verdi.

2012 yılında evlendiği, kızı Zeyno nun annesi fotoğrafçı Ayşe Kaya ile boşanma arifesinde olan ünlü rockçı, 4 yıl aradan sonra yeni bir albüm hazırladı.

“Eski Bir Rüya Uğruna” adlı çalışma, dijital platformlarda satışa sunuldu. Teoman, ilk klibi “Serseri” şarkısına çekti. Şarkıda ünlü müzisyenin yaşadığı çalkantılı günlerden de izler var.

Teoman yeni klibini kendi hesabından paylaştı, sosyal medya karıştı!

Uzun bir aradan sonra yeniden müzik piyasasına dönen Teoman, yeni albümü “Eski Bir Rüya Uğruna”’dan “Serseri” klibini YouTube’da kendi hesabından paylaştı.

Klip yayınlandıktan sonra sosyal medyada paylaşıldı. Serseri şarkısı ve klibi, paylaşımdan kısa süre sonra ise Türkiye trend listesine girdi.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.kralmuzik.com.tr - 11.03.2015)

UNUTULMAZ ALBÜMLER PLAK FORMATINDA MÜZİKSEVERLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR… “TEOMAN – İnsanlık Halleri” [2x180 GR. GATEFOLD SLEEVE]

Teoman’ın 4 Nisan 2009 tarihinde yayınladığı 8. stüdyo albümü “İnsanlık Halleri” şimdi Avrupa Müzik markasıyla 180gr – Gatefold 2LP formatı ile tüm müzik marketlerdeki yerini alıyor.

Albümde yer alan 14 şarkının tamamında Teoman imzası yer alırken, “Sevişirdik Bazen”de şiiriyle Ahmet Erhan, “Çoban Yıldızı”nda müziği ile calogero/zazie, “Uçurtmalar”da Elif Şafak sözleriyle şarkılara hayat vermektedir. “Ruhun Sarışın”da ise sözlerde Müge Emirgil, Teoman ile birlikte yer alırken şarkının müziği Barlas’a ait. Albümün düzenlemeleri Alper Erinç, Sarp Özdemiroğlu, Uğur Gülbaharlı, Volkan Başaran, Hakan Özer ve Sunay Özgür tarafından yapılmıştır.
(Albüm açıklaması)

Teoman Mülteci Dramını Klibiyle Anlatıyor

Teoman yeni şarkısı “Limanında” için çektiği klibinde Suriye dramına değindi.

Suriyeli bir çiftin gerçek hikayesini konu alan ve Türkiye üzerinden Almanya’ya kaçma macerasını anlatan klip, belgesel tadındaki anlatımıyla dikkatleri bir kez daha mültecilere çekecek.

Teoman, geçtiğimiz günlerde çekimleri tamamlanan “Limanında” şarkısının klibi için Suriyeli bir çiftin umuda yolculuğunu konu aldı. Beriwan ve Wassim adlarındaki bir kadın ve bir erkeğin Türkiye üzerinden Berlin’e kaçma macerasını anlatan klipte, çiftin yolculuğunun tüm etapları konu edildi.

Yönetmen Charles Richards tarafından belgesel yöntemiyle 10 günde çekilen klipte, müzisyen Wassimin savaşın başlamasıyla gerçek mesleği olan doktorluğa dönüşü, hapis ve işkence maceraları, çiftin savaşın başlamasıyla birbirlerini kaybetmeleri ve 4 ay sonra tekrar kavuşmaları anlatıldı. Eski hayatlarını geride bırakmak zorunda kalarak yeni bir yaşam kurmak üzere Suriye’yi terk eden çiftin gerçek hikayesini yansıtan klipte, çiftin Suriye’den Gaziantep’e, oradan İstanbula sonrasında İzmir ve Yunanistan’a gerçekleşen yolcukları aracılığıyla mültecilerin acı dolu hayatları tüm gerçekçiliğiyle yansıtıldı.

Yönetmen Charles Richards ve dikkat çekmemek için kurdukları küçük ekibin bütün macera boyunca, Wassim ve Berivanı takip ettikleri klip projesi için Unicef ve Birleşmiş Milletler’den de destek alındı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 12.04.2016)

Teoman’dan Yeni “Paramparça”

Teoman, solo kariyerinin 20. yılında, daha önce kayıt ettiği hit şarkılarını tekrardan düzenlemeye ve yorumlamaya başlıyor.

İlk örnek “Paramparça 2017”

Paramparça 2017, Avrupa Müzik ve Procekts markası ile tüm dijital platformlar ve radyolarda yerini aldı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 28.04.2017)

Teoman “Koyu Antoloji” Adlı Albümünü Kendi Ağzından Anlattı

Teoman yeni çıkacak albümü “Koyu Antoloji” ile ilgili duygularını hayranları ile paylaştı.

İşte Teoman’ın albümü ile ilgili samimi yazısı...

Arkadaşlar merhaba,

yıllarca resmi basın bültenleri yazdıktan sonra, bu kez resmiyeti bırakmaya karar verdim. 12 ocak 2018 tarihinde çıkacak albümüm “ koyu antoloji”yi, kendi ağzımdan anlatacağım sizlere.

“koyu antoloji” 26 eski şarkımın yeni düzenlemelerle biraraya getirilmeleriyle oluştu. bu şarkıları seçerken, şarkı yazma stilimi en iyi gösteren şarkıları almaya çalıştım. sadece buna dikkat etmedim, ayrıca yanyana birbirini tamamlayacak olmalarını da bir kıstas olarak aldım. bu albüme aldığım şarkıların çoğunluğu, hit şarkılarımın yanında biraz geri kalmış olanlar. ticari olarak bana çok katkıları bulunmasa da, ben o şarkıları yazmak için çok uğraştım ve onları seviyorum. ana amacım bu şarkıları - ve başka projelerde yapacağım diğer şarkılarımı- geleceğe derli toplu bırakmak. bu albüm de o yüzden yapıldı.

21 yıllık kariyerim boyunca, 10 albüm içerisinden seçtiğim bu şarkıları, eski hallerinden çok başka bir tarza büründürmeye çalıştım ekip arkadaşlarımla beraber. yaklaşık bir buçuk sene süren bu çalışmamızda ana oyuncular; düzenlemeleri yapan ve albümün prodüksiyonuyla sonuna kadar ilgilenen; mehmet cem ünal ve safa hendem. memo ve safa - aynı kendilerinin de sık sık dile getirdikleri gibi- albümün sahibi gibi davrandılar. hatta memo, benim fikrimi sormadan, yurtdışından beğendiği ses mühendisleriyle bile iletişime geçti ve bu albümün miks ve masteringini yapan - depeche mode ve nick cave gibi sanatçıların ses mühendisi- kevin paul ile uzun mesailer geçirdi.

albümün kartonetinde prodüktör olarak beni göreceksiniz ama memo ve safa düzenlemeleri yapmakla birlikte, albümün prodüktörü de sayılırlar. albümün şarkıları, soundu vs. gibi genel kararlarımı onlara söyledikten sonra, çok seyrek olarak işlerine karıştım. baktım ki, çok hevesliler ve benden çok daha çalışkanlar, kritik bir çok kararı onlara bıraktım.

4 parçada ise düzenlemeleri tuğrul akyüz yaptı. tuğrul’u vega grubundan tanırsınız.

görsel yönetmenimiz esen demirci, albümle ilgili tüm tasarımları yaptığı gibi, albümde yer alan 26 şarkıya çok özenli lyric videolar hazırladı. bunları resmi you tube channel sayfamızdan seyredebilirsiniz. (https://www.youtube.com/user/teomantv/)

albümü ve şarkıları dinledikten sonra hemen anlayacaksınız gerçi ama düzenlemeler ve soundumuz, eski anlayışımızdan çok farklılar. albümün düzenlemelerine başlarken, aranjörlere verdiğim direktifte şunları belirttim ilk olarak; şimdiye dek “ ticari” dediğimiz hiç bir kurala uymak zorunda olmadığımızı, şarkımızın radyolara- televizyonlara uygun olması için hiç bir şey yapmayacağımızı, klipler ve diğer görseller için sadece “ internet” i kullanacağımızı vs.…

düzenlemeleri yapanlar, en çok, dramatik etkiyi ve atmosfer yaratımını önemsediler. şarkılarıma, “hikaye”lerime katkı vermeyi amaçladılar, alışageldiğimiz düzenleme kalıplarından da kaçındılar. uzun intro’lar, uzun outro’lar var bir çok şarkıda. dramatik bir filmin “ soundtrack”i havasını vermek istedik.

ayrıca, bu albümün “insanların kanlarını fıkır fıkır kaynatacak bir albüm” OLMAYACAĞINI da belirttim çalışma arkadaşlarıma. “koyu” ismi oradan geliyor zaten. albümde bir sürü “koyu” şey var; enstrümanların tonları, şarkıların sözleri, benim vokal tarzım, şarkıların düzenlemeleri, ritmi vs.

vokal tarzı olarak da “şarkıcı” değil, “anlatıcı” formunu tercih ettim. genelde şarkıları normalde olduğundan çok daha pes-kalın- - koyu- söyledim. hatta bazılarını neredeyse sadece “konuşur” gibi söyledim, öyle kaydettik. bazıları bir kerede öylesine kaydedildi. beğendik, olduğu gibi bıraktık.

albümün video klibi; “tuzak” damla yolaç tarafından yönetildi.

bu albümün insanları eğlendirmesini amaçlamadım. hayalim; bu albümün, evde, tercihen gözler kapalı, dikkatlice dinlenmesi. benim yazmayı sevdiğim şarkı formunda, içerik de çok önemli olduğundan, dinleyicinin şarkı sözlerime konsantre olmasını istiyorum.

albüm, 2 cd olarak yayınlanıyor. önümüzdeki aylarda, 3 lp’lik bir “ box set” i de çıkacak.

bu albüme aldığım 26 parçayı, eski düzenlemeleriyle de çok seven dinleyicilerim var zaten. ama bu albüm, farklı bir albüm. bu çalışma, daha önce bahsettiğim, kariyerimdeki şarkıları gelecek dinleyicilerime daha “derli toplu” bırakma konusunda, içimi rahatlatıyor. biz, bu albüm için çalışanlar, yaptığımız işten çok memnunuz. umarım, dinleyiciler de aynı hazzı alırlar.

sevgiler

teoman

(Kaynak: www.hurriyet.com.tr - 10.01.2018 / www.magazinkolik.com / www.ntv.com.tr - 11.01.2018)

Teoman’dan Remix Sürprizi!

Teoman, 26 eski şarkısının yeni düzenlemelerle bir araya getirilerek yayınlanan son albümü “Koyu Antoloji”den “Tuzak” ve “Bazı Yalanlar”ın remix versiyonlarını Procekts Müzik & Avrupa Müzikişbirliği ile dinleyicilerle buluşturuyor.

Remixlerin prodüktörlüğünü Gorillaz, Kelis, Pet Shop Boys, Britney Spears, Inna gibi dünya yıldızlarıyla remix çalışmaları gerçekleştirmiş, Orkun Tunç ve Erdem Helvacıoğlu’ndan oluşan Armageddon Turk ekibi üstleniyor.

Deep house türündeki remixler ‘Koyu Antoloji’nin sound ve dramatik atmosfer anlayışına uygun olarak hazırlanarak yeni bir tarza büründü. Remixlerin mastering çalışması, Ed Sheeran, Clean Bandit, Anne Marie, Marshmello, Jax Jones gibi isimlere çalışmış Stuart Hawkes tarafından Metropolis Sound stüdyolarında yapıldı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 06.10.2018)

“TEOMAN – KOYU ANTOLOJİ” PLAK FORMATINDA!

Teoman’ın 1995-2015 yılları arasında yazdığı şarkılardan seçtiği, “Koyu Antoloji” adı altında tekrardan düzenleyip kaydettiği ve bu yıl yayınladığı 26 şarkı, şimdi LP formatında Box set olarak çıkıyor.

3 LP ve şarkı sözleri kitapçığından oluşan bu box set, Teoman’ın külliyatını derleme fikriyle ortaya çıktı ve birbiriyle ilişkili şarkıların orijinallerinden çok farklı düzenlenmesiyle oluştu. Albümün adındaki “koyu” sıfatı, şarkıların çok düşük tempo ve koyu müzikal tonlarla düzenlenmesi nedeniyle konmuştu.

Box set, sadece 500 adetle limitli olarak koleksiyonerlere 10.12.2018 tarihinde sunulacak.
(Albüm açıklaması-Aralık 2018)

Teoman Gönülçelen, Yeniden Plak Ve CD Formatında!

Teoman’ın 2001 yılında çıkardığı dördüncü stüdyo albümü ‘Gönülçelen’ Universal Müzik Türkiye (Murat Akad iş birliğiyle) etiketiyle plak ve CD formatlarında müzik marketlerdeki yerini aldı.

Türkiye rock müziğinin en başarılı şarkıcı ve söz yazarlarından Teoman’ın en özel albümlerinden ‘O’, ‘17’, ‘Gönülçelen’, ‘Remixler’ ve ‘Best of Teoman’ albümleri prodüktör Murat Akad ile Universal Müzik Türkiye arasında geçtiğimiz yıl imzalanan lisans anlaşmasıyla ilk olarak dijital platformlar üzerinden dinleyicilere sunulmuştu.

‘Gönülçelen’i vaktiyle “rengi mavi bir sonbahar albümü” olarak tanımlıyordu Teoman. Kayıtları İngiltere’de Parkgate Stüdyosu’nda gerçekleştirilen bu zamansız albümde ‘İstanbul’da Sonbahar’ ve albüme ismini veren ‘Gönülçelen’ gibi klasikleşmiş şarkılarla birlikte Barış Manço’nun ‘Anlıyorsun Değil Mi?’ ve Özdemir Erdoğan’ın ‘Sevdim Seni Bir Kere’nin Teoman yorumları da bulunuyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 18.10.2019)

Teoman Hit Şarkılarını Piyano İle Yorumladı!

Teoman, 15 Ocak Cuma günü Procekts Film Müzik & Avrupa Müzik iş birliği ile “Teoman ve Piyano” isimli yeni albümünü yayımlıyor.

Teoman’ın 1996-2006 arası 10 yıllık dönemde yazdığı şarkılardan 10 tanesi, piyanist Tuluğ Tırpan tarafından yeniden düzenlendi ve piyano-vokal olarak dinleyiciyle buluşuyor.

Albümü Hayyam stüdyolarında iki günde canlı olarak kaydedildi. Kayıt ve miks Volkan Gürkan, mastering ise Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.

“17”, “Tesadüfler”, “Mektup”, “Bir Damla Gözyaşı”, “Kişisel Bir Şey”, “Rüzgar Gülü”, “Mutlu Son”, “Hiç Kimse Bilmez”, “Vur Sen Beni” ve “İnsanlar” isimli çalışmalarının yer aldığı yeni albüm ‘Teoman ve Piyano’yu tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 15.01.2021)

Teoman’ın Konser Albümü Yayında!

Teoman, “Tek Başına” (Live) isimli yeni konser albümünü 26 Şubat Cuma günü Avrupa Müzik Yapım & Procekts Film Müzik Yapım işbirliği ile yayınladı.

Teoman’ın bu konserin açılışında dinleyicilere yaptığı konuşmada ise: “Şöyle bir program yaptım, bir ilginçliği olsun istedim. Dedim ki 96 yılından bugüne olan şeyleri kronolojik olarak çalayım. Bunlar benim ilk yazdığım şarkılar… 96 yılındaki ilk albümden başlıyorum, son albüme kadar geleceğim.

Hatta bir albümüm daha çıkacak. Bu pandemide biraz çalışkanlaştım, bir albüm daha yaptım. Herhalde nisan ayı gibi çıkar, oradan da 2 parçayı çalacağım ama kronolojik olduğu için oraya doğru yavaş yavaş geleceğim. Bu arada 20 senedir ilk kez tek başıma böyle uzun bir konser vereceğim. Size tek gitarla yavaş yavaş çalacağım. Bu çalmalarımın bir özelliği var.

Bu şarkılar aslında böyle yapıldı, hepsini gitarla mırıl mırıl yaptım daha sonradan aranjman yapıp başka bir forma getiriyoruz ama bu şarkılar ilk kez ben bunları yazarken zaten böyle yapıldılar.”
İfadelerini kullandı.

Yeni albümde “Sessiz Eller”(Live), “Hiç Kimse Bilmez”(Live), “Kişisel Bir Şey”(Live), “Yağmur”(Live), “Paramparça”(Live), “Rüzgar Gülü”(Live), “Hayalperest”(Live), “Gündüz Tarifesi”(Live), “Sürpriz”(Live), “Gönülçelen”(Live), “İstanbulda Sonbahar”(Live), “İstasyon İnsanları”(Live), “Mavi”(Live), “Soluk Soluğa”(Live), “Güzel Bir Gün”(Live), “Renkli Rüyalar Oteli”(Live), “Fahişe”(Live), “Mavi Kuş İle Küçük Kız”(Live), “Limanında”(Live), “Efendi Ve Kölesi”(Live) ve “Hayal Meyal”(Live) isimli çalışmalar yer alıyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 26.02.2021)

Teoman’dan Yeni Albüm: “Gecenin Sonuna Yolculuk”

Teoman, uzun süredir çalışmalarına devam ettiği merakla beklenen yeni albümünü tamamladı.

Sanatçı, “Gecenin Sonuna Yolculuk” adını verdiği albümünü 9 Nisan Cuma günü müzikseverlerle buluşturacak.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 06.04.2021)

Teoman Ve Sufle’den Sürpriz Düet: “Nasıl Güzel”!Sufle, yeni şarkısında sevenlerinin karşısına Teoman ile birlikte çıkıyor.

Bir kadın ve bir erkeğin yaşadığı sihirli bir gece ardından erkeğin sahip olduğu her şeyi yitirdiği ve kadının özgürlüğüne kavuşmasının hikâyesini anlatan ‘Nasıl Güzel’in sözleri Göksu Taşçeviren ve Teoman’a ait.

Trompet, Trombon, Keman, Viyola, viyolonsel, Çello, Elektrik gitar, Kontrbas ve davul enstrümanlarının yer aldığı ‘Nasıl Güzel’in düzenlemesini ise Alper Atakan üstlendi.

Yeni single’ın kapak çalışması Oğuzhan Zeytinoğlu imzası taşıyor.

Avrupa Müzik markasıyla yayımlanan Sufle ve Teoman’nınortak çalışması ‘Nasıl Güzel’i 9 Temmuz Cuma günü itibariyle tüm dijital müzik platformlarda bulabilirsiniz.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 09.07.2021)

Diskografi:
1994
Bir Çiçek Yılı Sonra (Işığın Yansıması üyesi Murat Özyüksel-Ercüment Vural Albümü, Kalan Müzik)

(Müzik - Murat Özyüksel, Düzenlemeler - Ercüment Vural, Solistler - Teoman Yakupoğlu, Aslı Omağ, Ercüment Vural, Selen Gülün, Ali Erenus)
3- Bir Çiçek Yılı Sonra (Söz: Afşar Timuçin, Müzik: Murat Özyüksel, Solist: Teoman Yakupoğlu)
5- Yaşamak Alışmaktır (Söz: Afşar Timuçin, Müzik: Murat Özyüksel, Solist: Teoman Yakupoğlu)
6- Harbe Giden Sarı Saçlı Çocuk (Söz: Orhan Veli, Müzik: Murat Özyüksel, Solist: Teoman Yakupoğlu)
7- Pembe Karanfilli Kız (Söz: Özcan Yurdalan, Müzik: Murat Özyüksel, Solist: Teoman Yakupoğlu)

1996
Teoman (Albüm, Rock, İstanbul Plak)

1. Ne Ekmek Ne De Su (Söz: Teoman, Barlas - Müzik: Barlas Erinç) - 03:59
2. Papatya (Söz ve Müzik: Rıza Erekli) - 04:13
3. Sessiz Eller (Söz ve Müzik: Teoman) - 03:53
4. Vur Sen Beni (Söz ve Müzik: Teoman) - 04:49
5. Hepsi Bir Ya Sonunda (Söz: Teoman, Müzik: Alper Erinç) _ 03:13
6. Sen Benim Olmasan Da (Söz: Teoman, Müzik: Sunay Özgür) - 03:11
7. Yollar (Söz ve Müzik: Teoman) - 04:01
8. Her Gün Aradıysam (Söz ve Müzik: Teoman) - 03:19
9. Yarın Olmaz (Söz: Teoman - Barlas Erinç, Müzik: Barlas Erinç) - 03:49
10.Yazgı (Söz ve Müzik: Teoman) - 03:57
11.Hiç Kimse Bilmez (Söz ve Müzik: Teoman) - 03:08
("Sessiz Eller" ve "Mutlu Son" parçalarının düzenlemeleri, akustik, elektro ve bas gitarları: Serdar Öztop)

1998
O (Albüm, NR1 Müzik)

1. Sus Konuşma - 04:34 (Söz ve Müzik: Teoman)
2. O - 02:26 (Söz ve Müzik: Rıza Erekli)
3. Kardelen - 03:33 (Söz ve Müzik: Teoman)
4. Bazı Yalanlar - 04:16 (Söz ve Müzik: Teoman) -
5. Bir Damla Gözyaşı - 04:01 (Söz ve Müzik: Teoman)
6. Yağmur (Söz: Teoman, Müzik: Alper Erinç) - 04:14
7. Gemiler (Söz: Orhan Atasoy, Müzik: Ercüment Vural) - 04:17
8. Kişisel Bir Şey (Söz ve Müzik: Teoman) - 02:58
9. Dünya (Söz ve Müzik: Teoman) - 03:25
10.Oğul (Söz: Ahmet Erhan, Müzik: Teoman) - 04:05

Kent Ozanları 1 (Karma CD ve Kaset Albüm, Ada Müzik)
(Albüme Katkıda Bulunanlar: Mehmet Güreli, Feridun Hürel, Nejat Yavaşoğulları, Umay Umay, Tibet Ağırtan, Murat Yılmazyıldırım, Serdar Keskin, Kudret Kurtcebe, Cenk Taner, Hümeyra, Murat Hasarı, Vedat Sakman, Teoman, Taner Öngür, Erdinç Ünlü)
Büyütmek için T ıklay ın
9- Sessiz Eller - Teoman

2000
Onyedi (Albüm, NR1 Müzik / Universal Müzik, 28.04.2000)

1. Paramparça (Söz ve Müzik: Teoman) - 03:52
2. 17 (Söz ve Müzik: Teoman) - 03:46
3. Rüzgar Gülü (Söz ve Müzik: Teoman) - 03:20
4. Uykusuz Her Gece (Söz: Fikret Şeneş, Müzik: Capuano) - 03:53
5. İki Yabancı (Söz ve Müzik: Teoman - Şebnem Ferah İle Düet) - 04:34
6. Gündüz Tarifesi (Söz ve Müzik: Teoman) - 03:12
7. O Yaz (Söz ve Müzik: Bora Ayanoğlu) - 03:23
8. Yarından Bana Ne (Söz ve Müzik: Rıza Erekli) - 03:13
9. Zamparanın Ölümü (Söz ve Müzik: Teoman) - 04:12
10.Sürpriz (Söz ve Müzik: Teoman) - 03:36

Alternative - Genç T.V. (Derleme Albüm, Universal Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
2- Teoman - Dünya - 03:28

2001
Gönülçelen (Albüm, NR1 Müzik)

1. Gönülçelen - 04:51
2. Anlıyorsun Değil mi? (Söz ve Müzik: Barış Manço) - 03:31
3. İstanbul’da Sonbahar - 03:20
4. Doktor - 03:33
5. İstasyon İnsanları - 04:12
6. Mavi - 03:45
7. Hayalperest - 03:13
8. Soluk Soluğa - 03:09
9. Zamparanın Ölümü (İkinci ve Son Bölüm) (Pamela ile düet) - 05:01
10.Sevdim Seni Bir Kere (Söz - Müzik: Özdemir Erdoğan) - 04:12

Remixler (Albüm, NR1 Müzik)

1. Rüzgar Gülü (Bumerang Remix)
2. Rüzgar Gülü (Bumerang Trance Mix)
3. Uykusuz Her Gece (Bumerang Dance Mix)
4. Uykusuz Her Gece (Bumerang Disco Mix)
5. Uykusuz Her Gece (Erol T Mix)
6. İki Yabancı (Bumerang Çölde Çay Mix)
7. İki Yabancı (Erol T. Mix)

Süper Hits (Derleme CD/Kaset Albüm, Universal, 2001)
Büyütmek için T ıklay ın
1. İki Yabancı - Seslendiren: Teoman

Aşk Şarkıları 2 (Karma Albüm, Universal/Neşe Müzik, 2001)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Teoman / İki Yabancı

2002
İstanbul’da Sonbahar - Remixler (Albüm, NR1 Müzik)

1 - İstanbul'da Sonbahar (2002 Mix )
2 - İstanbul'da Sonbahar (Bumerang Mix)
3 - İstanbul'da Sonbahar (Mert Mix)
4 - İstanbul'da Sonbahar (Beterböcek Mix)
5 - İstanbul'da Sonbahar (Orjinal Mix)

Yüreğimdeki Barış şarkıları (Kolektif Albüm, CD Sony Müzik Türkiye / Columbia Kaset)
Büyütmek için T ıklay ın
12-Anlıyorsun Değil mi? - Yeni Versiyon - Seslendiren: Teoman

Hit Olmayan Giremez (Derleme Albüm, DMC Müzik , 2002)
Büyütmek için T ıklay ın
3.Rüzgar Gülü Bumerang Mix - Seslendiren: Teoman

2003
Teo Man (Senden Önce ...) (Albüm, Avrupa Müzik)

1- Motosikletli Kız
2- Senden Önce ...
3- Kupa Kızı Sinek Valesi
4- Nefes Nefese
5- Kol Düğmeleri
6- Saat 03:00
7- Rapsodi İstanbul
8- Resimdeki Gözyaşları
9- Kıskançlık
10-Mektup

Remixler 1 (Albüm, Avrupa Müzik)

1 - Resimdeki Gözyaşları (RadyoMix)
2 - Senden Önce Senden Sonra (Akustik Versiyon)
3 - Senden Önce Senden Sonra (Radyo Mix)
4 - Kupa Kızı Sinek Valesi (Akustik Versiyon)
5 - Kupa Kızı Sinek Valesi (Alternatif Mix)
6 - Kupa Kızı Sinek Valesi (Radyo Mix)
7 - Resimdeki Gözyaşları (Retro Versiyon)
8 - Senden Önce Senden Sonra (Alternatif Mix)

2004
Best Of Teoman (Albüm, NR1 Müzik, 27 Mayıs 2004)

1. Paramparça
2. Sus Konuşma
3. İki Yabancı
4. İstanbul'da Sonbahar (Remix)
5. Uykusuz Her Gece
6. O
7. Gönülçelen
8. Onyedi
9. Gemiler
10.Anlıyorsun Değil Mi?
11.Bazı Yalanlar
12.Hayalperest
13.Rüzgar Gülü (Bumerang Remix)

En Güzel Hikayem (Albüm, Avrupa Müzik, 27.06.2004)

1. Güzel Bir Gün - 05:04
2. Duş - 04:23
3. Bugün - 03:31
4. Gökdelenler - 05:00
5. Ayna - 05:04
6. İnsanlar - 01:36
7. Parti - 03:43
8. Tuzak - 05:06
9. ...Dedi Annem - 04:46
10.En Güzel Hikayem - 10:32

Duş Remixler (Albüm, )

1 - Aggro Mix-Kıvanch K
2 - Miracle Workz Remix-Murat Uncuoğlu & Aytekin Kkurt
3 - Mumbojumbo Remix-Additional production by Ali Şahinbaş & Muzo Berberoğlu
4 - Arkın Allen Duş Remix
5 - Gizli Cervus Mix
6 - Duş House Mix-DJ Ulash
7 - Duş Spacecake Mix-Spacecake (Uğurcan Sezen & Kerem Uzun)
8 - Hökenek Remix

Söz Vermiş Şarkılar - Murathan Mungan (Derleme Albüm, Ada Müzik, 2004)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
12.Ağır Kapı - Teoman

2005
Balans ve Manevra (DVD : Region 2, Prodüksiyon: Teoman)


Balans ve Manevra (VCD, Esen Kültür Sanat, Mart 2005)

Müslüm Gürses, Şebnem Ferah, Teoman, Emre Altuğ

Balans ve Manevra / Film Müziği (Soundtrack Albüm, Pasaj Müzik, 14.03.2005)

1- Ayna
2- Paramparça Seslendiren : Müslüm Gürses
3- Kadınım Seslendiren : Teoman
4- Yolcu Seslendiren : Emre Altuğ
5- Bazı Yalanlar Seslendiren : Aylin Aslım
6- Amore Kobra Seslendiren : Savaş
7- Rapsodi Zagor
8- Bonus blues
9- Ayna
10-Chachacha blues
11-Volley blues
12-İnsanlar
13-Timur Abi
14-Screw driver blues
15-Ayna
16-Hayat
17-Değirmens
18-Bir Damla Gözyaşı Seslendiren : Emre Altuğ
19-Berrak Su
20-Ali Süslenir
21-Hiçkimse Bilmez
22-Biubiu blues - Seslendiren : Batu Mutlugil
23-Ama Hala Burdasın
24-Gönülçelen - Seslendiren : Şebnem Ferah
25-Üç Beş Kişi
26-Pişmanlık
27-Garibim Ali
28-Sessiz Eller
29-Balık
30-Pazu punk
31-En Güzel Hikayem - Seslendiren : Şebnem Ferah ve Teoman (Düet)
32-Kalbinde Nasılsa, Öyledir
33-Güzel Bir Gün
(Albümün ilk klibini Müslüm Gürses'e Paramparça için çekildi, İkinci klip Teoman'ın yeniden yorumladığı Tanju Okan'dan klasikleşmiş Kadınım şarkısına yapıldı. 9 Mart Çarşamba günü filmin galası Beyoğlu Emek sinemasında yapıldı. Film iki gün sonra 11 Mart Cuma günü tüm Türkiye'de vizyona girdi.)
(Albümün ilk klibini Müslüm Gürses'e Paramparça için çekildi, İkinci klip Teoman'ın yeniden yorumladığı Tanju Okan'dan klasikleşmiş Kadınım şarkısına yapıldı. 9 Mart Çarşamba günü filmin galası Beyoğlu Emek sinemasında yapıldı. Film iki gün sonra 11 Mart Cuma günü tüm Türkiye'de vizyona girdi.)

Cem Karaca - Mutlaka Yavrum (Kolektif Albüm, Ozan Müzik, Aralık 2005)
Büyütmek için T ıklay ın
4- Bu Biçim - Teoman
12-Bu Son Olsun Bu Son - Koro: Teoman, Deniz Seki, Ayhan Yener, Suavi, Haluk Levent, Tuğrul Arseven

2006
Renkli Rüyalar Oteli (Albüm, Avrupa Müzik, 16 Ocak 2006)

1- Dursun Dünya (Söz ve Müzik: Barlas Erinç) - 04:25
2- Aşk Kırıntıları - 04:37
3- Aşk Kırıntıları - 04:33
4- İki Çocuk - 05:01
5- Kim? - 03:35
6- Tesadüfen - 04:28
7- Unutamadım - 04:08
8- Kelimeler - 04:45
9- Çoktandır - 03:49
10-Terlemeden Sevişenler - 04:35

2006
Tanju Eren 40 (Kolektif Albüm, Pasaj Müzik, 27.03.2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
4. Bir Günde Yalnızlık / Teoman - 03:41
8. Bir An İçin / Teoman - 04:12

2007
Konser - Bülent Ortaçgil & Teoman (Albüm, Avrupa Müzik, 22.02.2007)

1. Benimle Oynar Mısın? - 03:10
2. Mavi Kuş - 04:32
3. Paramparça - 04:58
4. Değirmenler - 04:45
5. Sensiz Olmaz - 06:24
6. İstasyon İnsanları - 05:07
7. Eylül Akşamı - 06:19
8. Sessiz Eller - 04:15
9. Aşk Nereye Kadar - 04:02
10.Rüzgar Gülü - 03:51
11.Yüzünü Dökme Küçük Kız - 03:14
12.Yollar - 03:25
13.Yağmur - 04:02
14.Zampara - Bir Tek Sen Yalanı Medley - 07:43
15.Olmalı Mı? Olmamalı Mı? - 05:27

Romantik / Orjinal Film Müzikleri - Teoman & Pamela & Erkin Koray & Tekfen Filarmoni Orkestrası (Sountrack Albüm, Plato, 06.04.2007)

2. Arkadaşımın Aşkısın / Teoman - 02:18
3. Sonbahar Rüzgarları / Teoman - 03:24
5. Romantik / Teoman - 03:15

2008
Söz Müzik Teoman (Kolektif Albüm, Avrupa Müzik, 06.02.2008)

1. Paramparça / Sezen Aksu - 03:29
2. Gönülçelen / Yalın - 04:05
3. Kim? / Candan Erçetin (Teoman ile düet) - 03:55
4. Rüzgar Gülü / Yaşar - 04:19
5. İstanbul`da Son Bahar / Nil Karaibrahimgil - 03:21
6. Süpriz / Emre Aydın - 03:21
7. Senden Önce Senden Sonra / İzel - 03:32
8. Güzel Bir Gün / Mirkelam - 04:15
9. Duş / İrem Candaner - 03:42
10.İki Çocuk / Yavuz Bingöl - 04:47
11.Bugün / Kreş - 03:49
12.İstasyon İnsanları / Harun Tekin - 03:47
13.Kişisel Bir Şey / Rashit - 02:39
14.Gökdelenler / Hayko Cepkin - 03:32
(Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Teoman)


2009
Atiye (Atiye Albümü, Sony-BMG Müzik, 24.03.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
3- Kal (Teoman ile düet) (Söz: Murat Çeken, Müzik: Murat Çeken, İskender Paydaş)

İnsanlık Halleri (Albüm, Avrupa Müzik, 08.04.2009)

1. Sevişirdik Bazen - 04:46 (Söz & Müzik: Teoman, Şiir: Ahmet Erhan)
2. Çoban Yıldızı - 03:10 (Söz: Teoman, Müzik: Calogero/Zazie)
3. Galata Rıhtımında - 04:19 (Söz & Müzik: Teoman)
4. Ruhun Sarışın - 04:17 (Söz: Müge Emirgil, Teoman, Müzik: Barlas)
5. 1 Kadın ve 1 Erkek - 04:45 (Söz & Müzik: Teoman)
6. Fahişe - 05:18 (Söz & Müzik: Teoman)
7. Gündüz Düşleri - 04:32 (Söz & Müzik: Teoman)
8. Mavi Kuş İle Küçük Kız - 04:00 (Söz & Müzik: Teoman)
9. Elveda - 04:41 (Söz & Müzik: Teoman)
10.Yalnız Kalpler Sütunu - 06:45 (Söz & Müzik: Teoman)
11.Uçurtmalar - 05:29 (Söz: Elif Şafak, Müzik: Teoman)


Teoman 2003 (LP Plak Albüm, Avrupa Müzik, 21.05.2009)


En Güzel Hikayem (LP Plak Albüm, Avrupa Müzik, 21.05.2009)


Renkli Rüyalar Oteli (LP Plak Albüm, Avrupa Müzik, 21.05.2009)


Söz Müzik Teoman (LP Plak Kolektif Albüm, Avrupa Müzik, 21.05.2009)


2010
Ruhun Sarışın (Albüm, Avrupa Müzik, 06.04.2010)

1- Ruhun Sarışın (Good Jewish Girl Versiyonu) - 05:06 (Düzenleme: Teoman)
2- Ruhun Sarışın (Brazillian Hot Shower) - 00:17
3- Ruhun Sarışın (5shootscount1 mix) - 03:44 (Düzenleme: Mert Tünay)
4- Ruhun Sarışın (Good Jewish Girl in a Photo Shoot) - 01:13 (Düzenleme: Teoman)
5- Ruhun Sarışın (Orjinal Versiyon) - 04:25 (Düzenleme & Gitarlar: Alper Erinç)
Videolar:
1- Ruhun Sarışın (Good Jewish Girl) (Yönetmen: Teoman)
2- Ruhun Sarışın (Good Jewish Girl) (Yönetmen: Teoman)Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.kitapsan.com.tr
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2011
Aşk & Gurur (Albüm, Avrupa Müzik, 16.05.2011)

1- Ruhun Sarışın (Good Jewish Girl) (Söz & Müzik: Teoman)
2- İstanbul’da (Söz & Müzik: Ane Dominique, Türkçeleştiren: Teoman)
3- Romantik (Söz & Müzik: Barlas Erinç)
4- Bana Öyle Bakma (İrem Candar ile düet) (Söz & Müzik: Teoman)
5- Bak Hayatına (Söz: Deniz Erten, Teoman, Müzik: Volga Tamöz)
6- Yıllar Sonra (Söz & Müzik: Teoman)
7- Tesadüfen (Söz & Müzik: Teoman)
8- Ölüm Işığa Uzanmış (Söz: Deniz Durukan, Müzik: Teoman)
9- Martılar (Söz & Müzik: Barlas Erinç)
10-Sahilde Bir Sarhoş (Söz & Müzik: Mabel Matiz)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.kitapsec.com
www.zihni.com
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Renkli Rüyalar Oteli (LP [=Longplay Plak] Albüm, Avrupa Müzik, 03.11.2011)


Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com

Söz Müzik Teoman (LP [=Longplay Plak] Kolektif Albüm, Avrupa Müzik, 03.11.2011)

1. Paramparça / Sezen Aksu
2. Gönül Çelen / Yalın
3. Kim? / Candan Erçetin
4. Rüzgar Gülü / Yaşar
5. İstanbul''da Sonbahar / Nil Karaibrahimgil
6. Süpriz / Emre Aydın
7. Senden Önce Senden Sonra / İzel
8. Güzel Bir Gün / Mirkelam
9. Duş / İrem Candar
10.İki Çocuk / Yavuz Bingöl
11.Bugün / Kreş
12.İstasyon İnsanları / Harun Tekin
13.Kişisel Bir Şey / Rashit
14.Gökdelenler / Hayko Cepkin
(Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Teoman

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com

Göğe Selam / Kurtalan Ekpres (Albüm, Poll Production, 06.12.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Dönence - Kurtalan Eskpres feat.Teoman

2012
Konser - Bülent Ortaçgil & Teoman (CD Albüm, Avrupa Müzik, 01.01.2012)
(22.02.2007 tarihinde çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.nadirkitap.com
www.kitapsan.com.tr
www.zihni.com [2.EL]
www.turkkitap.de (Almanya)

Paramparça Senfoni (Albüm, Avrupa Müzik, 13 Ocak 2012)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Paramparça
2. 17
3. Güzel Bir Gün (Ölmek İçin)
4. İstasyon İnsanları
5. İstanbul’da Sonbahar
6. Mavi Kuş İle Küçük Kız
7. İki Yabancı (Ayşegül İnci ile düet)
8. Sus Konuşma
9. Bir Damla Gözyaşı
10.Rüzgar Gülü
11.Sessiz Eller (Enstrümental)

Konserler (4xCD Albüm, Avrupa Müzik, 24.01.2012)

Konser 1
1. Rüzgar Gülü
2. Paramparça
3. Güzel Bir Gün Ölmek İçin
4. İki Yabancı
5. Mavi
6. Duş
7. Senden Önce Senden Sonra
8. Renkli Rüyalar Oteli
9. Gönülçelen
Konser 2
1. Sevdim Seni Bir Kere
2. İstanbul’da Sonbahar
3. Aşk Kırıntıları
4. Papatya
5. 17
6. Bana Öyle Bakma
7. Kupa Kızı ve Sinek Valesi
8. Ruhun Sarışın
9. Yağmur
Konser 3 - PARAMPARÇA SENFONİ:
1. Sessiz Eller (Enstrümental)
2. 17
3. Güzel Bir Gün
4. İstasyon İnsanları
5. İstanbul’da Sonbahar
6. Mavi Kuş İle Küçük Kız
7. İki Yabancı (Ayşegül İnci ile düet)
8. Sus Konuşma
9. Bir Damla Gözyaşı
10.Rüzgar Gülü
11.Paramparça
Konser 4 - TEOMAN & BÜLENT ORTAÇGİL:
1. Benimle Oynar mısın?
2. Mavi Kuş
3. Paramparça
4. Değirmenler
5. Sensiz Olmaz
6. İstasyon İnsanları
7. Eylül Akşamı
8. Sessiz Eller
9. Aşk Nereye Kadar
10.Rüzgar Gülü
11.Yüzünü Dökme Küçük Kız
12.Yollar
13.Yağmur
14.Zampara – Bir Tek Sen Yalanı Medley
15.Olmalı mı? Olmamalı mı?

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.idefix.com

Aşk & Gurur Remiksler (Albüm, Avrupa Müzik, 21.06.2012)

1. Bana Öyle Bakma (Orijinal Version)
2. Bana Öyle Bakma (AudioKnob Radio Edit Mix)
3. Romantik (Orijinal Version)
4. Romantik (Chew Fu “Hopelessly Romantik” Fix Radio Edit)
5. Romantik (Chew Fu “Hopelessly Romantik” Fix Club)
6. Romantik (Chew Fu “Hopelessly Romantik” Fix Dub)
7. İstanbul’da (Orijinal Version)
8. İstanbul’da (AudioKnob Drum N Bass Mix)
9. İstanbul’da (Fred Falke Radio Edit Mix)
10.İstanbul’da (Fred Falke Club Mix)
11.İstanbul’da (İskender - Zafer Paydaş Mix)
12.İstanbul’da (AudioKnob Tech Mix)
13.Tek Başına Dans (Orijinal Version)
14.Tek Başına Dans (Armageddon Turk Mix)
15.Tek Başına Dans (5shootscount1 Mix)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com

2013
Haziran (Single, Avrupa Müzik, 21.10.2013)

1- Haziran - 03:52 (Söz ve Müzik: Teoman, Düzenleme: Ozan Çolakoğlu)Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2014
Yavaş Yavaş (Albüm, Avrupa Müzik, Dijital 10.02.2014, CD 13.02.2014)

1- Haziran - 04:59 (Söz ve Müzik: Teoman, Düzenleme: Ozan Çolakoğlu)
2- Bana Öyle Bakma - 03:30
3- Kim - 03:36
4- Senden Önce Senden Sonra - 04:06
5- Martılar (Söz & Müzik: Barlas Erinç) - 04:06
6- Çoban Yıldızı (müzik: Calogero/Zazie) - 03:11
7- Gündüz Düşleri - 04:33
8- Mektup - 04:11
9- Renkli Rüyalar Oteli - 04:34
10-Sessiz Eller - 03:55
11-Kupa Kızı Ve Sinek Valesi (Söz & Müzik: Teoman, Deniz Özbey) - 04:56
12-Aşk Kırıntıları - 04:38
13-Mavi Kuş İle Küçük Kız - 04:01
14-Ayna - 01:37
15-Yollar - 04:04
16-Rapsodi İstanbul (Müzik: Teoman & Volkan Başaran) - 04:40
17-En Güzel Hikayem - 10:32

Online CD Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.cinarmuzik
www.idefix.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2015
Eski Bir Rüya Uğruna (CD Albüm, Avrupa Müzik, 16.03.2015)

1- Sardunyalar Arasında - 04:48
2- Hem Hayattan, Hem Ölümden... - 03:34
3- Serseri - 03:41
4- N’apim Tabiatım Böyle - 03:30
5- Limanında - 04:36
6- Yıldızları Yakalamak - 03:54
7- Çölde Çiçek - 04:03
8- Seninim Son Kez (feat. İrem Candar) - 02:36
9- Kadının Gidişi - 03:54
10-Kum Saati - 05:57
11-N’olur Gitme Kal (Bonus Track) - 03:55


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
tidal.com (Norveç)

Eski Bir Rüya Uğruna (LP=Plak Albüm, Avrupa Müzik, 20.03. / 17.06.2015)

A :
1. Sardunyalar Arasında
2. Hem Hayattan, Hem Ölümden…
3. Serseri
4. N’apim Tabiatım Böyle
5. Limanında
B :
1. Yıldızları Yakalamak
2. Çölde Çiçek
3. Seninim Son Kez
4. Kadının Gidişi
5. Kum Saati

Online PLAK Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.inkilap.com

İnsanlık Halleri (LP=2xPlak, Avrupa Müzik, 03.09.2015)
(8 Nisan 2009'da CD olarak çıkan albümün plak formatında [YENİ BASIMI])

A :
I- Sevişirdik Bazen
II-Çoban Yyıldızı
III-Galata’da Rıhtımda
IV-Ruhun Sarışın
B :
I- 1 Kadın ve 1 Erkek
II- Fahişe
III-Gündüz Düşleri
IV-Mavi Kuş ile Küçük Kız
C :
I- Elveda
II- Yalnız Kalpler Sütunu
III-Uçurtmalar
D :
I- Kupa Kızı ve Sinek Valesi
II- Zamparanın Ölümü
III-Güzel Bir Gün


Online PLAK Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.ozhizo.com
www.opus3a.com
vibeby.com

2016
İki Aşk (feat. İrem Candar) (Single, Avrupa Müzik, 21.10.2016)

1- İki Aşk (feat. İrem Candar) - 03:07


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2017
Paramparça 2017 (Single, Avrupa Müzik, 28.04.2017)

1- Paramparça 2017


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2018
Koyu Antoloji (2xCD Albüm, Avrupa Müzik, 12.01.2018)

CD 1 :
1. Tuzak
2. Güzel Bir Gün
3. Bugün
4. Renkli Rüyalar Oteli
5. İstanbul’da Sonbahar
6. Galata’da Rıhtımda
7. Bazı Yalanlar
8. İki Çocuk
9. Hem Hayattan Hem Ölümden
10.Fahişe
11.Paramparça
12.Duş
13.Elveda
CD 2 :
1. Kelimeler
2. 1 kadın 1 erkek
3. İstasyon İnsanları
4. Terlemeden Sevişenler
5. Kıskançlık
6. Gökdelenler
7. Mavi
8. Limanında
9. Doktor
10.Ayna
11.Sessiz Eller
12.Soluk Soluğa
13.Yalnız Kalpler Sütunu


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.kitapyurdu.com
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Teoman ([LP=Longplay] Plak Albüm, İstanbul Plak, 02.04.2018)

A Yüzü:
1. Ne Ekmek Ne De Su
2. Papatya
3. Sessiz Eller
4. Vur Sen Beni
5. Hepsi Bir Ya Sonunda
6. Sen Benim Olmasan Da
B Yüzü:
1. Mutlu Son
2. Yollar
3. Her Gün Aradıysam
4. Yarın Olmaz
5. Yazgı
6. Hiç Kimse Bilmez

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.ozhizo.com
www.goldplak.com

Tuzak / Bazı Yalanlar (Remixes) - Teoman X Armageddon Turk (Single, Avrupa Müzik, 28.09.2018)

1- Tuzak (Armageddon Turk Mix)
2- Bazı Yalanlar (Armageddon Turk Mix)Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Teoman - Koyu Antoloji (3 PLAK - Özel Koleksiyoner Box Set Albüm, Avrupa Müzik, 10.12.2018)

PLAK 1:
A Yüzü:
1. Tuzak
2. Güzel Bir Gün
3. Bugün
4. Renkli Rüyalar Oteli
5. İstanbul’da Sonbahar
B Yüzü:
1. Galata’da Rıhtımda
2. Bazı Yalanlan
3. İki Çocuk
4. Hem Hayattan Hem Ölümden…
5. Fahişe
PLAK 2:
A Yüzü:
1. Paramparça
2. Duş
3. Elveda
4. Kelimeler
5. Bir Kadın Ve Bir Erkek
B Yüzü:
1. İstasyon İnsanları
2. Terlemeden Sevişenler
38. Kıskançlık
4. Gökdelenler
PLAK 3:
A Yüzü:
1. Mavi
2. Limanında
3. Doktor
4. Ayna
B Yüzü:
1. Sessiz Eller
2. Soluk Soluğa
3. Yalnız Kalpler Sütunu


Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com

Onyedi [17] ([LP] Plak Albüm, Universal Müzik, 25.12.2018)
(2000 yılında NR1 Müzik tarafından CD olarak çıkarılan albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])

A yüzü:
1. Paramparça
2. 17
3. Rüzgar Gülü
4. Uykusuz Her Gece
5. İki Yabancı (Şebnem Ferah ile Düet)
B Yüzü:
1. Gündüz Tarifesi
2. O Yaz
3. Yarından Bana Ne
4. Zamparanın Ölümü
5. Sürpriz

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.turnalarplak.com
www.rainbow45records.com

2019
Onyedi [17] (CD Albüm, Universal Müzik, 04.01.2019 [Yeni Baskı])
(2000 yılında NR1 Müzik / Universal Müzik tarafından çıkarılan albümün CD formatında [YENİ BASIMI])

1. Paramparça
2. 17
3. Rüzgar Gülü
4. Uykusuz Her Gece
5. İki Yabancı feat. Şebnem Ferah
6. Gündüz Tarifesi
7. O Yaz
8. Yarından Bana Ne
9. Zamparanın Ölümü
10.Sürpriz

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
www.napster.com
tidal.com (Norveç)

Rüzgar Gülü 2019 (Single, Avrupa Müzik, 10.05.2019)

1- Tuzak (Armageddon Turk Mix)


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Gönülçelen (CD Albüm, Murat Akad, 17.10.2019)

1. Gönülçelen
2. Anlıyorsun Değil mi
3. İstanbul’da Sonbahar
4. Doktor
5. İstasyon İnsanları
6. Mavi
7. Hayalperest
8. Soluk Soluğa
9. Zamparanın Ölümü
10.Sevdim Seni Bir Kere

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.napster.com
www.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)

Gönülçelen (LP=Longplay] Plak Albüm, Murat Akad, 17.10.2019)

A Yüzü:
1. Gönülçelen
2. Anlıyorsun Değil mi
3. İstanbul’da Sonbahar
4. Doktor
5. İstasyon İnsanları
B Yüzü:
1. Mavi
2. Hayalperest
3. Soluk Soluğa
4. Zamparanın Ölümü
5. Sevdim Seni Bir Kere

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.ergunplak.com.tr
www.ozhizo.com

Konser - Bülent Ortaçgil & Teoman (PLAK Albüm, Avrupa Müzik, 23.12.2019)
(22.02.2007 tarihinde Dijital ve CD olarak, 01.01.2012 tarihinde CD olarak çıkarılan albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])

LP 1
A Yüzü:
1.Benimle Oynar Mısın?
2.Mavi Kuş
3.Paramparça
4.Değirmenler
B Yüzü:
1.Sensiz Olmaz
2.İstasyon İnsanları
3.Eylül Akşamı
4.Sessiz Eller

LP 2
A Yüzü:
1.Aşk Nereye Kadar
2.Rüzgar Gülü
3.Yüzünü Dökme Küçük Kız
4.Yollar
B Yüzü:
1.Yağmur
2.Zamparanın Ölümü - Birtek Sen Yalanı (Medley)
3.Olmalı Mı Olmamalı Mı?

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.ergunplak.com.tr
www.ozhizo.com
www.plakburada.com

2020
Firuze (Attila Özdemiroğlu Besteleri) (Single, Arda Müzik, 23.07.2020)

1- Firuze (Attila Özdemiroğlu Besteleri) - 04:39Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Teoman Ve Piyano (Albüm, Avrupa Müzik Yapım - Procekts Film Müzik Yapım, 15.01.2021)

1- 17 - 03:58
2- Tesadüfler - 04:25
3- Mektup - 04:35
4- Bir Damla Gözyaşı - 04:32
5- Kişisel Bir Şey - 02:59
6- Rüzgar Gülü - 04:00
7- Mutlu Son - 04:04
8- Hiç Kimse Bilmez - 03:59
9- Vur Sen Beni - 04:05
10-İnsanlar - 04:09Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Tek Başına [Live] (Albüm, Avrupa Müzik Yapım / Procekts Film Müzik Yapım, 26.02.2021)

1- Teoman’ın Konser Açıklaması (Live)
2- Sessiz Eller (Live)
3- Hiç Kimse Bilmez (Live)
4- Kişisel Bir Şey (Live)
5- Yağmur (Live)
6- Paramparça (Live)
7- Rüzgar Gülü (Live)
8- Hayalperest (Live)
9- Gündüz Tarifesi (Live)
10-Sürpriz (Live)
11-Gönülçelen (Live)
12-İstanbul’da Sonbahar (Live)
13-İstasyon İnsanları (Live)
14-Mavi (Live)
15-Soluk Soluğa (Live)
16-Güzel Bir Gün (Live)
17-Renkli Rüyalar Oteli (Live)
18-Fahişe (Live)
19-Mavi Kuş İle Küçük Kız (Live)
20-Limanında (Live)
21-Efendi Ve Kölesi (Live)
22-Hayal Meyal (Live)Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Gecenin Sonuna Yolculuk (Albüm, Teoman, 09.04.2021)

1- Gecenin Sonuna Yolculuk - 04:40
2- Efendi Ve Kölesi - 04:09
3- Hayal Meyal - 03:43
4- Koma Hali - 04:25
5- Kumarbaz - 04:15
6- Hızlı Ve Acısız - 06:58
7- Viski Ve Lazanya - 05:31Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Nasıl Güzel / Sufle & Teoman (Single, Avrupa Müzik, 09.07.2021)

1- Nasıl Güzel [Official Lyric Video] - 03:17Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Elektrik Grup Live (Single, Teoman, 10.07.2021)

1- Gecenin Sonuna Yolculuk - 04:14
2- Efendi Ve Kölesi - 03:56

Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)

İki Çocuk (Single, Avrupa Müzik Yapım / Procekts Film Müzik Yapım, 19.11.2021)

1- Teoman’ın “İki Çocuk” İçin Konuşması - 01:45
2- İki Çocuk (Konser Versiyonu) - 04:58
3- İki Çocuk - 04:56Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2022
Kalbin Yok mu? (Single, Avrupa Müzik Yapım / Procekts Film Müzik Yapım, 13.05.2022)

1- Kalbin Yok Mu? - 03:28Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Rock and Roll (Albüm, Procekts Film Müzik Yapım / Avrupa Müzik Yapım, 19.08.2022)

1- Bir Kış Sabahı
2- Kalbin Yok mu?
3- Ruhun Sarışın
4- Rüzgar Gülü 2019
5- Serseri
6- Paramparça 2017
7- Duş
8- Güzel Bir Gün
9- Tek Başına Dans
10-Bak Hayatına
11-Sevişirdik Bazen
12-Romantik
13-Efendi Ve Kölesi
14-Motosikletli Kız
15-İstanbul’da
16-Sardunyalar Arasında
17-Gökdelenler

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.teoman.com.tr
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/Teoman
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/TeomanCom
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/teoman_official
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/teomantv
Resmi Daily Motion Web Sayfa Adresi:
www.dailymotion.com/Teoman
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Teoman

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (19451 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag