Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 26.09.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 214 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 214
Üye: 0
Toplam: 214

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 137,829,354
  • Bugün: 11,766
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 26, 2023
  • 08:29 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
TNK (Grup)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (11085 okuma)


ETKİNLİK:  04-10-2023    TNK -> Milyon Performance Hall İstanbul, İstanbul
ETKİNLİK:  11-10-2023    TNK -> Milyon Performance Hall Bursa, Bursa
ETKİNLİK:  18-10-2023    TNK -> Milyon Performance Hall Eskişehir, Eskişehir
ETKİNLİK:  23-11-2023    TNK -> 6:45 KK Ankara, Ankara

(Grup) TNK
(GRUP) TNK
FOTO GALERİ
2001 yılında Ankara’da kuruldu. O yıllarda grubun davulcusu Ali Sürel ile Caner Karamukluoğlu lise arkadaşlarıydı ve TNK’nin bugünkü müziğinden çok uzak sert bir türün dinleyicileriydiler. TNK’yi kurmaya karar verdiklerinde; Caner 16, Ali ise 18 yaşındaydı. O dönemlerde Caner’in dershaneden arkadaşı olan Basri Hayran, basçı olarak bugünkü yerini aldı. Ali’nin çocukluk arkadaşı Hasan Güleç’in de gruba katılmasıyla, çok genç yaşta inanılmaz bir istekle bu ise başlayan bu 4 kişi; 2002 yılında düzenlenen ‘SingYourSong’ adlı yarışmada ‘Genç Yetenek’ unvanına layık görüldü. Bundan sonra da çalışmalarına hızla devam edip 2004 yılında ‘Fanta Genç Yetenekler Arıyor’ adlı yarışmada ünlü müzisyenlerin ve yapımcıların bulunduğu bir jüri tarafından ‘Türkiye birincisi’ seçildi.

2005 yılında ilk EP’leri olan “Sıra Bizde” yayınlandı. Albüm kayıtlarının bitimiyle Amerika macerasına uçan Ali Sürel’in yerine Ankara’nın önemli davulcularından biri olan Onur Ertem gruba dahil oldu. Bu kadro çalışmalarına ve konserlerine hızla devam etti.

“Sıra Bizde” adlı EP’den grunge/alternatif rock türündeki “Elveda De” parçasına 2007 yılının Mayıs ayında bir klip çekildi. Bu kliple beraber TNK dinleyicilerine ilk kez bir görsel sunma fırsatını yakalamış oldu. Televizyon kanalları ve dinleyici tarafından beğeni gören bu klip, TNK’nin daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağladı ve bir sonraki klipleri olacak “Kalpsiz”in çekilmesi için grubu cesaretlendirdi. Bu kliplerle beraber ve sonrasında, özellikle Ankara ve İstanbul olmak üzere, Eskişehir, İzmir ve Kırklareli gibi şehirlerde dinleyicisiyle buluştu. Bunun yanında Türkiye’nin büyük uluslar arası festivallerinden olan “Radarlive 2007” ve “Masstival 2008”de çalma fırsatlarını yakaladı. Bu süre içerisinde bazı fikir ayrılıklarından dolayı Hasan Güleç gruptan ayrıldı.

TNK’nin 10 şarkıdan oluşan “Söyle Ruhum” albümü Pasaj Müzik etiketi 21 Nisan’da yayımlanıyor.

Rock müziğin iddialı gruplarından olmaya aday, şimdiden hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip TNK’nin 10 şarkıdan oluşan “Söyle Ruhum” albümü Pasaj Müzik etiketi ile 21 Nisan’da yayımlanıyor.

Kayıt ve mixleri Volkan Yırtıcı prodüktörlüğünde Ankara’da tamamlanan “Söyle Ruhum” albümünün masteringi Avustralya’da “Turtle Rock” stüdyolarında Rick O’Neil tarafından yapıldı.

Albümün ilk video klibi albümle aynı adı taşıyan “Söyle Ruhum” şarkısına geldi. Kendisi ile çatışan kimi zaman bu çatışmadan hoşnut bir adamın hikayesinin anlatıldığı şarkının klibi Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde çekildi.

TNK Ve Pamela’dan “Keşfedilmemiş Günahlar”

TNK’nin yeni video klibi, alternatif müziğin güçlü vokallerinden Pamela’nın konuk olduğu, "Melankoli" albümünün en dikkat çekici şarkılarından biri "Keşfedilmemiş Günahlar"a çekildi.

TNK, prodüktörlüğünü kendilerinin üstlendiği Pasaj Müzik etiketi ile yayınlanan ‘MELANKOLİ’ isimli albümünün 2. video klibini; Pamela'nın konuk olduğu,70’leri hatırlatan melodilere sahip, aldatmalarla yıpranmış bir ilişkiyi konu alan ‘Keşfedilmemiş Günahlar’ isimli şarkıya, Emir Khalilzade yönetmenliğinde çekti.

Albümün en dikkat çekici şarkılarından biri olan "Keşfedilmemiş Günahlar"ın video klibi, Kilyos Kısırkaya'da 16 saat süren çalışmalar sonunda tamamlandı. Ana teması, "aşkta gri renk yoktur, ya siyahtır ya beyaz" olan klipte Pamela, Simay Bülbül imzalı bir kıyafet tercih ederken, TNK grubunun solisti Caner Karamukluoğlu ise tasarımcı Serdar Uzuntaş'ın kıyafetlerini giydi.

Kayıtları, Ankara’da “Retro Lounge” stüdyosunda, 6 ayda tamamlanan ‘Melankoli’ albümündeki tüm söz ve müzikler grubun güçlü vokali Caner Karamukluoğlu’na ait. 12 şarkının yer aldığı albümünün kayıt ve mixleri Barış Yetkin, mastering’i ise Evren Goknar tarafından Los Angeles Capitol Stüdyoları’nda yapıldı.

Anlatımın ve melodilerin çarpıcı bir uyumla birleştirildiği, ‘bütünlüklü’ bir albüm olan ‘Melankoli’nin düzenlemelerinde akustik gitar, piyanove yaylılar öne çıkıyor. (Kaynak: www.magazinci.com - 02.10.2013)

TNK’den Yeni Single “Aşkı Harcamanın 80 Yolu”

TNK’nin 2016 senesinde Pasaj Müzik etiketiyle yayınladığı 2. single’ı “Aşkı Harcamanın 80 Yolu” aşağıdaki sorulara cevap vermeye çalışan mizah katkılı ama iddalı ve düşündürücü sözlerle bezenmiş farklı bir şarkı.

1)Aşk nasıl harcanır?

2)Aşkı harcamanın kaç yolu vardır?

3)Hangi tip insanlar nasıl aşklarını harcarlar?

Eğer yaşadığınız aşk içerisinde şu durumlardan birini barındırıyorsa; BU ŞARKI SİZİ ANLATIYOR OLABİLİR! :)

-Seveni dövüyorsan veya döveni seviyorsan!

-Senin farkında olmayan biri için melankolik şarkılar dinliyorsan!

-Sevgini göstermemeyi bir yiğitlik bir kahramanlık olarak görüyorsan!

-Yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmiyorsa fakat tehlike çanlarını da duymuyorsanız!

-Sırf boşta kalmamak için sevip sevmediğini bilmeden biriyle flört ediyorsan!

BU ŞARKI SENİ ANLATIYOR OLABİLİR!

TNK popüler kültür kirliliği içerisinde kaybolan birçok özgün ve sanatsal esere tepki olarak “Yeraltı”nda daha üretken olmaya karar verdi. Dinleyicisine daha az aracı ile ulaşma çabasına girdi.
(Kaynak: muzikonair.com - 10.05.2016 / www.magazinci.com - 11.05.2016)

TNK'den Bir Yeni Şarkı Daha: ‘Belki De’

‘Unutmam Seni’ ve ‘Aşkı Harcamanın 80 Yolu’ndan sonra TNK, ‘Belki De’ adını verdiği yeni şarkısını yayınladı.

TNK, uzun süren sessizliğini bir bozdu tam bozdu...

Alternatif Rock müziğin sevilen grubu, söz konusu sessizliğini Şubat ayında vizyona giren, başrollerini Tuba Ünsal ve Rıza Kocaoğlu’nun paylaştığı ‘Dünyanın En Güzel Kokusu’ filmi için yaptığı ‘Unutmam Seni’ şarkısıyla bozmuştu.

TNK, Mayıs ayında yayınladığı ‘Aşkı Harcamanın 80 Yolu’ adlı single çalışması ile ‘Aşk nasıl harcanır?, Aşkı harcamanın kaç yolu vardır?, Hangi tip insanlar nasıl aşklarını harcarlar?’ gibi sorulara mizahi ve aynı zamanda düşündürücü sözlerle cevap aramıştı.

TNK, bugün ise sözleri yine Caner Karamukluoğlu’na ait ‘Belki De’ şarkısını yayınladı.
(Kaynak: www.rockistasyonu.com - 19.08.2016)

TNK’den “Manik Depresif” Albüm

Müzik dünyasının başarılı gruplarından TNK, “Manik Depresif” adlı albümlerini bugün beğeniye sunuyor. “Manik Depresif” ismi, albümde bulunan 12 parçada anlatılan uç duygusal çeşitliliği ifade ediyor.

Farklı zamanlarda bestelenmiş şarkılardan oluşan Manik Depresif’ adlı albümde özgün ve evrensel standartlarda bir sound arayışı özellikle dikkat çekiyor. Albümün kayıt aşaması, pandemi dönemi nedeniyle grup elemanlarının bireysel kayıt imkanlarıyla online olarak tamamlanmış olması açısından önemli bir özelliğe sahip.

TNK, grup içindeki değişiklikler nedeniyle bu albümde bas gitarda Safa Yasak ve gitarlarda Onur Işıklı ile çalıştı. Ozan Tügen (klavye) ve Can Yetkin (gitar) de enstrümanlarıyla albüme önemli katkılarda bulundu.

Tüm mix ve masteringler ise grubun daha önceki albümlerinde de adını gördüğümüz Barış Yetkin’e ait. Kapak tasarımında; Tuğçe Arıöz’ün tasarladığı harika dünyayı Gence Arslan’ın son dokunuşları tamamladı.

“Manik Depresif” ismi, albümde bulunan 12 parçada anlatılan uç duygusal çeşitliliği ifade ediyor. Grup; albümü, ‘saplantılı aşk’, ‘özlem’, “öfke’ gibi duygulardan politik eleştirilere kadar uzanan geniş bir yelpazede anlatılan bir hikaye bütünü olarak özetliyor.

Bu albümde, 2005 yılından, TNK’nin ilk göz ağrısı “Sıra Bizde” EP’sinden 2 parçanın yeni yorumu ve bir de Neşet Ertaş “Neredesin Sen” yorumu da bulunuyor.

TNK’nin deneysel ruhunun diğer albümlere göre daha açık bir şekilde hissedildiği “Manik Depresif” albümü bugün tüm dijital platformlarda yayında.
(Kaynak: www.haberturk.com - 04.12.2020)

Grup Üyeleri:
Caner Karamukluoğlu (gitar ve vokal)
Özgür Aksüyek-Electric Guitar/Keyboard
E.Basri Hayran (bas gitar)
Onur Ertem’den (davul)


Diskografi:
2002
Sing Your Song (Karma Albüm, Universal Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
"Genç Yetenek" Ödülü

2005
Sıra Bizde (EP)
° Elveda De
° Kalpsiz

2010
Söyle Ruhum (Albüm, Pasaj Müzik, 23.04.2010)

1- Söyle Ruhum
2- Dans Et
3- Zehirli Sarmaşık
4- Bu Şarkıyı Söyleyin
5- Yine Yazı Bekleriz
6- Yansın
7- Aşk Her Yerde
8- O Güzel Günler
9- Ağla
10-Türkü


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr (muud)
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2011
Mehmet Günsür & TNK - Eylül Akşamı (Aşk Tesadüfleri Sever)

2013
Melankoli (Albüm, Pasaj Müzik, 01.03.2013)

1. Melankoli
2. Büyük Ayrılık
3. Hoş Geldiniz
4. Sen Yoksun
5. Keşfedilmemiş Günahlar (Ft. Pamela)
6. Öbür Yarım
7. İstanbul Çocukları
8. Yağmur
9. Olsun
10.Bir Şeyler Söylemek İstiyorum
11.Hey Pardon
12.Zombi
(Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Caner Karamukluoğlu)


Online CD Sipari? / Sat?? Noktalar?:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Sat?? Noktalar?:
www.ttnetmuzik.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.co.uk (?ngiltere)
www.amazon.de (Almanya)

2015
8 Saniye / Orijinal Film Müzikleri [Film Müziği Albümü, Pasaj Müzik, 05.03.2015]
Büyütmek için Tıklayın Büyütmek için Tıklayın
3. Caner Karamukluoğlu (TNK) – Umrumda
4. Opening Scene ( Açılış Sahnesi )
5. Caner Karamukluoğlu (TNK) – Yansıma

2016
Unutmam Seni (Dünyanın En Güzel Kokusu Film Müziği) (Albüm, Pasaj Müzik, 03.03.2016)

1- TNK - Unutmam Seni (Dünyanın En Güzel Kokusu Film Müziği)


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com (muud)
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Aşkı Harcamanın 80 Yolu (Single, 09.05.2016)

1- A?k? Harcaman?n 80 Yolu (Söz - Müzik: Caner Karamukluoğlu)


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com (muud)
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Belki De (Single, Pasaj Müzik, 19.08.2016)

1- Belki De


Dijital Sat?? Noktalar?:
www.turktelekommuzik.com
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2019
Son Bir Şans Daha (Single, Pasaj Müzik, 11.06.2019)

1- Son Bir Şans Daha - 03:48


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Kanatlarımdan Tutma (Albüm, Pasaj Müzik, 20.09.2019)

1. Kanatlarımdan Tutma
2. Ruhum Boğaziçi
3. Aşk Savaşı
4- Son Bir Şans Daha - 03:48
5. Söz
6. Aşk
7. Takıntı
8. Beni Artık Düşünme
9. Umut Yok
10.SirenlerDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2020
1ileri [Manik Depresif] (Single, Sony Music, 20.11.2020)

1- 1ileri

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Manik Depresif (Albüm, Sony Music, 04.12.2020)

1- Sen De Yan
2- Kolay Olacaktı
3- Ölelim Mi Beraber
4- Sıra Bizde (Akustik)
5- Neredesin Sen
6- Vazgeçtim
7- Hayvanlık Yapma
8- 1ileri
9- Çiçek
10-Kalpsiz (Akustik)
11-Ayılar
12-Kasap Et DerdindeDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2023
Yok Çaresi (Single, teneke, 20.01.2023)

1- Yok Çaresi - 03:40Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

YOZ ŞARKI (Özdemir Asaf 100 Yaşında) (Single, Pasaj Stüdyo, 15.09.2023)

1- YOZ ŞARKI (Özdemir Asaf 100 Yaşında) - 03:35

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/tnktheband
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/tnkband
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/tnkband
Özgür Aksüyek Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/ozguraksuyek
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (11085 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag