Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 186 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 186
Üye: 0
Toplam: 186

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 118,487,337
  • Bugün: 37,814
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2022
  • 09:41 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Yeni Türkü (Grup)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (7487 okuma)(Grup) Yeni Türkü
(GRUP) YENİ TÜRKÜ
FOTO GALERİ
1978 yılında ODTÜ Mimarlık öğrencisi Derya Köroğlu, Hacettepe Tıp mezunu ve patoloji uzmanı Selim Atakan, Hacettepe Tıp öğrencisi Zerrin Yaşar (Selim Atakan ile 1979-1989 arasında evli kaldılar) ve gruba isim babalığını yapmış olan şair ve yazar Yaşar Miraç, halk türkülerinin yeniden yorumlanmasına dayanan (Şili’li İnti İllimani isimli grubun dünyadaki temsilciliğini yaptığı) Güney Amerika orijinli bir müzik akımından esinlenerek halk müziği ezgileriyle farklı müzik çalışmaları yapmak üzere Yeni Türkü’yü kurdular.

Grup, ilk konserini Edip Akbayram ve Dostlar’ın alt kadrosunda bulunarak vermiş ve o kadar çok beğenilmiştir ki bu yüzden Edip Akbayram’ın konseri ertesi güne kalmıştır.

Grup ilk albümü “Buğdayın Türküsü” LP Albümü ile 1979 yılında müzik piyasasına girerek müzik dünyamıza yeni bir soluk getirdi. Bu albümde sert sol söylem kullanılmıştı ve albüm çok az satmıştı. Ayrıca bu albümün dağıtımı 12 Eylül darbesinden sonra durdurulmuş ve yakılmıştır. Bu yüzden bu albüm bir efsane olmuş ve albümün koleksiyon değerinin yüksek olmasına yol açmıştır. Bu arada gruba Murat Buket, Tuğrul Bayrak, Eftal Küçük ve Tuncer Tezcan katıldı.

1983’de Selim Atakan’ın ‘Derman’ filmine yaptığı müzikle 1983’te grup adına 20.Altın Portakal ‘En İyi Özgün Müzik’ ödülünü aldılar. Aynı yıl ünlü albümü ‘Akdeniz Akdeniz’i çıkardılar.

1985 yılında “Çekirdek Sanatevi Kayıtları” ve “Film Müzikleri” albümlerini çıkardılar. Aynı yıl sonunda bağlama çalan opera sanatçısı Tuncer Tezcan ve buzuki, kemane ve gitar çalan Eftal Küçük gruptan ayrıldı ve bu süre sonra Çağdaş Türkü isimli grubu kurdu.

1986 yılında gruba aslen mimar olan Fuat Oburoğlu ile makine mühendisi olan Cengiz Onural katıldı. O yıl ise “Günebakan” albümü yayınlandı. Aynı yılın sonunda Zerrin Atakan geçici olarak gruptan ayrıldı. Bu albümden sonra Yeni Türkü’nün altın dönemi başladı. Önce “Dünyanın Kapıları” (1987) ve ardından “Yeşilmişik” (1988) albümleriyle Yeni Türkü gençlerin en sevdiği topluluk oldu. Bu albümden sonra grup içindeki anlaşmazlıklar su yüzüne vurmaya başladı ve grupta solo vokal yapan Zerrin Atakan gruptan kesin olarak ayrıldı.

Grup, 90’lı yıllara da iyi başladı. Grubun 1990 yılında çıkardığı “Vira Vira” albümü TRT tarafından ödüllendirildi. Aynı yılın sonunda grubun kurucu üyelerinden olan ve grupta davul programlama yapan ve klavyeli çalgılar çalan Selim Atakan ile grupta bas gitar çalan Tuğrul Bayrak gruptan ayrıldı. 1991 yılında “Rumeli Konserleri” ile ilk konser albümünü çıkarttılar. Grup bu albümde, önceki albümlerdeki sevilen şarkılara ek olarak ilk albümleri ‘Buğdayın Türküsü’nden 4 parçaya yer verdi: Buğdayın Türküsü, Bekçi Kazım, Özgürlük ve Mahpusane Kapısı. Bu albümden sonra grupta solo vokal yapan ve davul çalan Halis Bütünley (aynı zamanda ‘Yeşilmişik’in kayıtlarını yapmıştır) ve grupta klarnet çalan Tayfun Duygulu gruptan ayrıldı ve Fuat Oburoğlu gruba yeniden dahil oldu.

1992’de “Aşk Yeniden” albümüyle En Çok Satan Albüm Ödülü’nü kazandılar, 1994’te “Külhani Şarkılar” albümlerini çıkarttılar ama bekleneni veremediler. 1995’deki “Süper Baba Film Müzikleri” Soundtrack albümü ses getirdi. 1996’da seçme şarkılarından oluşan “Her Dem Yeni” albümünün neredeyse girmediği ev kalmadı. Aynı yıl ''“Telli Telli”'' şarkısının 4 versiyonunun bulunduğu ünlü DJ Marshall Jefferson tarafından hazırlanan Remix’i ayrıca single olarak yayımlandı.

1997 yılına gelindiğinde grupta önemli bir çözülme yaşandı. Öyle ki bir anda Yeni Türkü’de eski kadrodan sadece Derya Köroğlu kaldı. Derya Köroğlu new-age tarzında “Musİkarİum” isimli bir solo albüm çıkardı. Daha sonra ayrılan elemanların yerine yeni elemanlar buldu: bas gitarda Raci Pişmişoğlu, klasik kemençe ve vokalde Erdinç Şenol, udda Fatih Ahızkalı ve klavyeli çalgılarda Erkin Hadımlıoğlu.

Yeni Türkü 1999’da çıkardığı “Yeni” albümüyle gerçekten de yepyeni bir döneme girdi ama bu albüm grubun en az satanı oldu. Artık müziğini de biraz değiştiren grup klavyede Erkin Hadımlıoğlu, bas gitarda Raci Pişmişoğlu, kemençede Furkan Bilgi, davulda Erdinç Şenol, udda Fatih Ahızkalı’dan oluşuyor. Grubun solisti ve bestecisi tabii ki Derya Köroğlu...

2001’de flüt ve saksafonuyla Serdar Barçın gruba katıldı.

Yeni Türkü’nün Yeni Şarkısı Hazır

Uzun zamandır konser ve TV programları ile müzikseverle buluşan Yeni Türkü grubu nihayet albümünü tamamladı. (Kaynak: www.michaelshow.com - 22.03.2012)

Yeni Türkü Albüm Lansman Konseri

Şimdi ve Sonra… Yeni Türkü… Uzun bir aradan sonra Yeni Türkü yeni şarkıları müzikseverlerle…

Adını albümde bir şarkı olarak yer alan Yılmaz Erdoğan’ın “Ankara” şiirinin dizelerinden alan yeni albüm, 10 yeni Yeni Türkü şarkısı içeriyor. Albümün çıkış parçası “Böyle Gitmez”, Cengiz Onural ve Derya Köroğlu imzalı…

Şarkı radyolarda ve TTNet Müzik platformunda dinleyiciyle buluşmaya başladı.

“Yeni Türkü Albüm Lansman Konseri” 2 Mayıs Çarşamba akşamı Jolly Joker İstanbul’da…

Yeni Türkü yeni şarkılarının tamamını ilk kez canlı performans ile dinleyiciyle buluşturacak. Derya Köroğlu, Erkin Hadimoğlu, Serdar Barçın ve Furkan Bilgi hem yepyeni şarkılar hem de klasik Yeni Türkü repertuarı ile sahnede olacak.
(Kaynak: www.hurriyet.com.tr - 29.04.2012)

DMC etiketi ile yayınlanacak olan albümünün çıkış şarkısı olarak “Böyle Gitmez” adlı şarkıyı seçen Yeni Türkü’nün çıkış şarkısının sözleri Cengiz Onural bestesi ise Derya Köroğlu’na ait.

Türkiye’nin önde gelen gruplarından Yeni Türkü yeni albümü “Şimdi ve Sonra''yı yayınlamaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda albüm öncesi dinleyici ile buluşturdukları şarkıları ''Böyle Gitmez'' ile radyolarda ve dijital platformlarda yerini alan grup söz konusu şarkının da içinde bulunduğu albümü Mayıs ayının ilk haftası yayınlamayı planlıyor. DMC etiketi ile dinleyicilerle buluşacak albüm özel kartonet tasarımı ile dikkat çekecek. Albümde 10 şarkı yer alıyor.

Yeni Türkü “Buğdayın Türküsü” İle Yeniden...

Türkiye’nin sevilen gruplarından Yeni Türkü, 1979’da yayımladığı ilk albümü “Buğdayın Türküsü” ile yeniden müzikseverlerle buluştu.

Albüm ilk kez yayımladığında yasaklı muamelesi görmüş ve müzikseverlere ulaşamamıştı. Albüme Can Dündar imzalı dönemi anlatan bir de belgesel eşlik ediyor.

“Buğdayın Türküsü”nde Pablo Neruda’nın “Canto General” isimli eserinin “fugitivo” isimli bölümünden alınmış kısmının Hilmi Yavuz tarafından yapılmış.Türkçe çevirisi, Can Yücel’den “Sardunya’ya Ağıt” ve “İşçi Marşı”, Yaşar Miraç’tan “Bekçi Kazım Türküsü”, “Özgürlük”, “Bir Ölü Daha Geçti”, Nazım Hikmet’ten “Mapushane Kapısı”, “Beyazıt Meydanı’ndaki Ölü” ve “Sen”, Kemal Burkay’dan “Sonbahar’dan Çizgiler” şiirleri Selim Atakan besteleriyle buluşuyor.
(Kaynak: www.aveamuzik.com - 11.12.2013)

Ünlü isimlerden Yeni Türkü Şarkılarına Yeni Yorum

Yeni Türkü’nün en sevilen şarkıları, farklı tarzlardaki 22 müzisyen tarafından yeniden yorumlandı.

Tamamı 11 Mart’ta dinleyicisiyle buluşacak saygı albümü niteliğindeki “Yeni Türkü - Zamansız” projesinde, “Fırtına”, “Yeşilmişik”, “Karanfil”, “Yağmurun Elleri” ve “Olmasa Mektubun” gibi eşsiz eserler bulunuyor.

Albümde Hayko Cepkin, Sıla, Cem Adrian ve Kenan Doğulu gibi birçok isim yer aldı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 18.01.2022)

22 Farklı Sesten “Zamansız” Bir Albüm

Türkiye’nin en köklü gruplarından biri olan Yeni Türkü’nün en sevilen şarkıları, farklı tarzlardaki 22 müzisyen tarafından yeniden yorumlandı.

Tamamı 11 Mart’ta dinleyicisiyle buluşacak saygı albümü niteliğindeki “Yeni Türkü - Zamansız” albümünde “Fırtına”, “Yeşilmişik”, “Karanfil”, “Yağmurun Elleri” ve “Olmasa Mektubun” gibi dinleyicilerin hayatına dokunan eşsiz şarkılar bulunuyor.

Pasaj Müzik etiketiyle yayımlanacak albümden ilk şarkı tüm dijital platformlarda yerini aldı. Albüm yayınına kadar ise her hafta sürpriz şarkılarla albümün ilk yarısı dinleyicisiyle buluşacak.

Grubun en sevilen şarkılarını en sevilen seslerden dinleyeceğimiz “Yeni Türkü - Zamansız” albümü ile hafızalarımızı yeniden tazeleyeceğiz ve unutulmaz şarkılar bir kez daha arşivlerdeki yerini alacak.

“Yeni Türkü - Zamansız” albümüne hayat veren tüm isimler ise şöyle; Athena, Melek Mosso, Kenan Doğulu, Gaye Su Akyol, Buray, Sena Şener, Cem Adrian, Emir Can İğrek, Hayko Cepkin, Ceylan Ertem, Can Gox, Sıla, Edis, Sura İskenderli, Ecem Erkek, Mabel Matiz, Bora Duran, Mehmet Erdem, Kalben, İkiye On Kala, Pamela ve Mert Fırat.

İlk yorum “Karanfil” şarkısına Melek Mosso tarafından yapıldı. Melek Mosso, bu şarkıya yaptığı yorumunu bir teklide yayınladı.
(Kaynak: www.magazinci.com- 22.01.2022)

“Yeni Türkü Zamansız” Albümü Dinleyici İle Buluştu

Farklı tarzdaki 22 müzisyenin Yeni Türkü şarkılarını yorumladığı saygı albümü niteliğindeki “Yeni Türkü Zamansız”, albümü Pasaj Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluştu.

Yeni Türkü’nün en sevilen şarkılarının, birbirinden değerli 22 müzisyen tarafından yeniden yorumlandığı “Yeni Türkü Zamansız” albümünde “Fırtına”, “Yeşilmişik”, “Karanfil”, “Yağmurun Elleri” ve “Olmasa Mektubun” gibi dinleyicilerin hayatına dokunan eşsiz şarkılar bulunuyor.

1979 yılında ‘Buğdayın Türküsü’yle başlayan Yeni Türkü serüveni, sevenleri için yıllar yılı aynı heyecan ve tutkuyla devam ediyor.45 yıla yakın bir süre boyunca hayranlarının karşısına Murathan Mungan, Can Yücel, Kemal Burkay, Meral Özbek, Yaşar Miraç gibi değerli yazar ve şairlerin eserleri ile çıkan Yeni Türkü, dillerden düşmeyen şarkılarından oluşan bu albümde son dönemin genç isimlerine de yer verdi.

Şu ana kadar Melek Mosso “Karanfil”, Hayko Cepkin “Destina”, Sura İskenderli “Sezenler Olmuş”, Cem Adrian “Çember”, Buray “Aşk Yeniden”, Mabel Matiz “Nerelere Gideyim”, Emir Can İğrek “Gurbete Kaçacağım”, Sıla “Fırtına”, son olarak da Sena Şener “Dönmek” ve İkiye On Kala “Resim” dinleyicisiyle buluştu. Athena, Bora Duran, Can Gox, Ceylan Ertem, Ecem Erkek, Edis, Gaye Su Akyol, Kalben, Kenan Doğulu, Mehmet Erdem, Mert Fırat ve Pamela ise yorumlarıyla albüme renk katan diğer isimler arasında yer alıyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 11.03.2022)

Grup Üyeleri (En son kadro):
Derya Köroğlu
Erkin Hadimoğlu
Bahadır Tanrıvermiş
Serdar Barçın
Furkan Bilgi
Sezer Alemdar

Müziklerini yaptıkları Filmler:
1981 - Deli Kan - Yönetmen: Atıf Yılmaz, Oyuncular: Tarık Akan, Müjde Ar
1983 - Badi - Yönetmen: Zafer Par, Oyuncular: Cengiz Sayhan, Tolga Sönmez, Pembe Mutlu
1983 - Derman - Yönetmen: Şerif Gören, Oyuncular: Tarık Akan, Hülya Koçyiğit
1984 - Firar - Yönetmen: Şerif Gören, Oyuncular: Hülya Koçyiğit, Talat Bulut
1991 - Suyun Öte Yanı - Yönetmen: Tomris Giritlioğlu, Oyuncular: Nur Sürer, Halil Ergün
1993 - Süper Baba - Yönetmenler: Tunca Yönder, Osman Sınav, Orhan Oğuz, Kartal Tibet, Funda Aras, Feyzi Tuna Oyuncular: Payende Çizmeci, Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç, Jülide Kural, Şevval Sam, Sevinç Erbulak
1994 - Kaygısızlar - Yönetmenler: Uğur Erkır, Temel Gürsu, Samim Değer, Oğuz Yalçın, Cankat Ergin, Oyuncular: Ercan Yazgan, Halit Akçatepe, Ayşen Gruda, Çiçek Dilligil, Ülkü Duru
2002 - Zeybek Ateşi - Yönetmen: Veli Çelik, Oyuncular: Murat Başoğlu, Arzum Onan
2005 - Maki - Yönetmen: Hakan Gürtop, Oyuncular: Ceyda Düvenci, Müşfik Kenter

Detaylar için tıklayınız: Sinematürk.com

Diskografi:
1979
Buğdayın Türküsü (Kaset&LP Albüm, ZE Plak YT1)
Long Play-Büyütmek için T ıklay ın Long Play-Büyütmek için T ıklay ın Kaset-Büyütmek için T ıklay ın
1. Buğdayın Türküsü - 02:30 (Söz: Pablo Neruda / Hilmi Yavuz Müzik: Selim Atakan)
2. Sardunya’ya Ağıt - 02:51 (Söz: Can Yücel Müzik: Selim Atakan)
3. Gelincik - 02:16 (Müzik: Derya Köroğlu)
4. Bekçi Kâzım Türküsü - 03:13 (Söz: Yaşar Miraç Müzik: Selim Atakan)
5. Mapushane Kapısı - 03:15 (Söz: Nazım Hikmet Ran Müzik: Selim Atakan)
6. Beyazıt Meydanındaki Ölü - 03:55 (Söz: Nazım Hikmet Ran Müzik: Derya Köroğlu & Selim Atakan)
7. Sonbahardan Çizgiler - 04:41 (Söz: Kemal Burkay Müzik: Selim Atakan)
8. Özgürlük - 04:02 (Söz: Yaşar Miraç Müzik: Selim Atakan)
9. Bir Ölü Daha Geçti - 03:25 (Söz: Yaşar Miraç Müzik: Selim Atakan)
10.Sen - 03:32 (Söz: Nazım Hikmet Ran Müzik: Selim Atakan)
11.İşçi Marşı - 02:51 (Söz: Can Yücel Müzik: Selim Atakan)
Selim Atakan: Piyano, Flüt, Şimşir, Akustik Gitar, 12 Telli Gitar, Zil,
Zerrin Atakan: Solist, Vokal,
Derya Köroğlu: Solist, Vokal, Akustik Gitar, Basgitar, Bağlama, Cura, Darbuka, Bongo, Davul
Yılmaz Aysan: Albümün kapak tasarımı
Ümit Eroğlu: Tonmayster

1981
Delikan Filmi Müziği (Siyad En İyi Film Müziği Ödülü)

1983
Derman Filmi Müziği (Altın Portakal Ödülü)
Büyütmek için T ıklay ın

Akdeniz Akdeniz (Albüm, Safora 001 / Göksoy Plakçılık GP007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Telli Telli - 02:45 (Söz: Murathan Mungan - Müzik: Manos Loizos)
2- Çember - 03:24 (Söz: Murathan Mungan - Müzik: Selim Atakan)
3- Yılmaz Peşrev - 05:21 (Müzik: Selim Atakan)
4- İstersen Hiç Başlamasın - 02:51 (Söz: Murathan Mungan - Müzik: Selim Atakan)
5- Mitari’nin Gelini - 04:36 (Müzik: Selim Atakan)
6- Maskeli Balo - 02:54 (Söz: Murathan Mungan - Müzik: Manos Loizos)
7- Sorma Bana - 03:24 (Söz: Turgay Fişekçi - Müzik: Selim Atakan)
8- Akdeniz Akdeniz - 03:01 (Söz: - Müzik: Selim Atakan)
9- Gurbete Kaçacağım - 05:51 (Söz: Yaşar Miraç - Müzik: Selim Atakan)
10-Öldükten Sonra - 03:55 (Söz: Nazım Hikmet Müzik: Selim Atakan)
Selim Atakan: Piyano, Flüt, Kanun, Akordeon
Derya Köroğlu: Solo Vokal, Gitar, Vurmalı Çalgılar
Murat Buket: Ud, Gitar, Vurmalı Çalgılar, Vokal
Tuğrul Bayrak: Basgitar
Tuncer Tercan: Solo Vokal, Bağlama
Eftal Küçük: Buzuki, Kemençe, Gitar
Zerrin Atakan: Solo Vokal
Bülent Erkmen: Albümün kapak tasarımı
Müjdat Akgün: Tonmayster

Film Müzikleri (Soundtrack Albüm, Öncü Plak A.Ş/Dost Kitabevi 36)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Derman 1 (Müzik: Derya Köroğlu) - 03:20
2- Derman 2 (Müzik: Derya Köroğlu) - 00:45
3- Derman 3 (Müzik: Derya Köroğlu) - 01:21
4- Derman 4 (Selim Atakan) - 02:20
5- Derman 5 (Selim Atakan) - 02:09
6- Derman 6 (Müzik: Derya Köroğlu) - 01:13
7- Derman 7 (Müzik: Derya Köroğlu) - 01:15
8- Delikan 1 (Selim Atakan) - 02:42
9- Delikan 2 (Selim Atakan) - 00:33
10-Delikan 3 (Selim Atakan) - 01:43
11-Delikan 4 (Selim Atakan) - 00:46
12-Delikan 5 (Selim Atakan) - 01:36
13-Delikan 6 (Selim Atakan) - 01:18
14-Delikan 7 (Selim Atakan) - 00:34
15-Badi 1 (Derya Köroğlu) - 02:21
16-Badi 2 (Derya Köroğlu) - 01:56
17-Badi 3 (Derya Köroğlu) - 02:10
18-Göçmen Yıldızı 1 (Selim Atakan) - 07:53
19-Göçmen Yıldızı 2 (Selim Atakan) - 03:37
20-Dert Ortağı 1 (Derya Köroğlu) - 01:51
Selim Atakan Piyano, Flüt, Kanun, Akordeon
Derya Köroğlu Solo Vokal, Gitar
Murat Buket Ud, Gitar, Vurmalı Çalgılar, Vokal
Tuğrul Bayrak Basgitar
Tuncer Tercan Solo Vokal, Bağlama
Eftal Küçük Buzuki, Kemençe, Gitar
Albümün kapak tasarımı: Yağmur Kızılok& Fikret Kızılok
Tonmayster: Fikret Kızılok

1984
Çekirdek Sanatevi Resitali (Resital Kaydı) (Albüm, Çekirdek Sanatevi)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- İstersen Hiç Başlamasın - 02:43 (Söz: Murathan Mungan, Müzik: Selim Atakan)
2- Bağbozumu - 03:50 (Müzik: Derya Köroğlu)
3- Aygız - 06:21 (Söz: Anonim, Müzik: Anonim)
4- Akdeniz Akdeniz - 02:57 (Müzik: Selim Atakan)
5- Nikola - 03:46 (Söz: Dimitur Yanev, Müzik: Dimitur Yanev)
6- Maskeli Balo - 01:41 (Söz: Murathan Mungan, Müzik: Manos Loizos)
7- Olmasa Mektubun - 03:41 (Söz: Murathan Mungan, Müzik: Manos Loizos)
8- Sorma Bana - 03:06 (Söz: Turgay Fişekçi, Müzik: Selim Atakan)
9- Yılmaz Peşrev - 05:37 (Müzik: Selim Atakan)
10-Gurbete Kaçacağım - 05:53 (Söz: Yaşar Miraç, Müzik: Selim Atakan)
11-Gülebilmez Gülüm - 02:55 (Söz: Anonim, Müzik: Anonim)
Derya Köroğlu: Solo Vokal, Gitar
Murat Buket: Ud, Gitar, Vurmalı Çalgılar, Vokal
Tuğrul Bayrak: Basgitar
Tuncer Tercan: Solo Vokal, Bağlama
Eftal Küçük: Buzuki, Kemençe, Gitar
Ekrem ÖZTAN: Üflemeli Çalgılar

1986
Günebakan (Kaset ve LP Albüm, Dost LP YT03)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
(Bağbozumu ve Üsküdarlı LP'de yer almayıp kaset versiyonunda yer aldı.)
A Yüzü:
1- Günebakan - 03:14 (Söz: Meral Özbek, Müzik: Derya Köroğlu)
2- Olmasa Mektubun - 03:35 (Söz: Murathan Mungan, Müzik: Manos Loizos)
3- Göç - 04:25 (Söz: Necati Cumalı, Müzik: Derya Köroğlu)
4- Rüzgar - 03:34 (Söz: Meral Özbek, Müzik: Derya Köroğlu)
5- Bağbozumu - 03:45 (Söz: Enstrümental, Müzik: Derya Köroğlu)
B Yüzü:
6- Başka Türlü Bir Şey - 03:13 (Söz: Can Yücel, Müzik: Derya Köroğlu)
7- Yaprak Dökümü - 03:06 (Söz: Can Yücel, Müzik: Derya Köroğlu)
8- Kalırsa Bir Soru - 03:03 (Söz: Ahmet Erhan, Müzik: Derya Köroğlu)
9- Üsküdarlı - 03:31 (Söz: Enstrümental, Müzik: Selim Atakan)
10-Bahar Şarkısı - 04:37 (Söz: Turgay Fişekçi, Müzik: Selim Atakan)
Selim Atakan: Piyano, Roland Juno 106
Tuğrul Bayrak: Basgitar, Vokal
Murat Buket: Ud, Gitar, Vokal
Derya Köroğlu: Gitar, Solo vokal
Fuat Oburoğlu: Flüt, Blok flüt
Cengiz Onural: Klasik kemençe
Konuk Sanatçılar:
Vesile Buket: Vokal (Günebakan, Göç)
Haluk Derinöz: Kanun (Günebakan,Bağbozumu)
Erkan Oban: Perdesiz basgitar (Günebakan)
Yılmaz Aysan: Albümün kapak tasarımı
Müjdat Akgün: Tonmayster

1987
Dünyanın Kapıları (LP Albüm, Göksoy Plakçılık LP GP0074)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
(Güne Bakan albümündeki parçalarla beraber farklı sıralamayla CD olarak da basıldı. Aşağıdaki LP'de yer alan sıralamadır.)
A Yüzü:
1- Dönmek - 03:21 (Söz: Murathan Mungan, Müzik: Derya Köroğlu)
2- Sardunya’ya Ağıt - 02:51 (Söz: Can Yücel, Müzik: Selim Atakan)
3- Sesler Yüzler Sokaklar -03:53 (Söz: Murathan Mungan, Müzik: Selim Atakan)
4- Yolculuk (Enstrümantal) - 03:49 (Müzik: Derya Köroğlu)
5- Yeşil Şarkı - 02:55 (Söz: Can Yücel, Müzik: Derya Köroğlu)
6- Konuğum Ol - 04:06 (Söz: Ahmet Telli, Müzik: Derya Köroğlu & Murat Buket)
B Yüzü:
7- Terkeden - 03:42 (Söz: Murathan Mungan, Müzik: Selim Atakan)
8- Göç Yolları - 03:49 (Söz: Murathan Mungan, Müzik: Derya Köroğlu)
9- İşte Yine Gidiyorum - 03:21 (Söz: Turgay Fişekçi, Müzik: Selim Atakan)
10-Bengi (Enstrümantal) - 04:21 (Müzik: Selim Atakan)
11-Resim - 04:50 (Söz: Meral Özbek, Müzik: Derya Köroğlu)
Selim Atakan, Derya Köroğlu, Tuğrul Bayrak, Murat Buket, Fuat Oburoğlu, Cengiz Onural
Konuk Sanatçılar:
Sumru Ağıryürüyen Vokal (Yeşil Şarkı, Dönmek, Sesler Yüzler Sokaklar, Resim)
Murat Aydemir Tambur (Yolculuk, Terkeden, Konuğum Ol)
Reha Falay Kanun (Yolculuk, Yeşil Şarkı)
Timuçin Gürer Vokal (Göç Yolları)
Ayşe Tütüncü Vokal (Göç Yolları), Synthesizer (Dönmek)

Günebakan / Dünyanın Kapıları (Albüm, Göksoy Plakçılık GP007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Güne Bakan - 03:14 (Söz: Meral Özbek, Müzik: Derya Köroğlu)
2- Olmasa Mektubun - 03:35 (Söz: Murathan Mungan, Müzik: Manos Loizos)
3- Göç - 04:25 (Söz: Necati Cumalı, Müzik: Derya Köroğlu)
4- Rüzgar - 03:34 (Söz: Meral Özbek, Müzik: Derya Köroğlu)
5- Bağbozumu - 03:45 (Söz: Enstrümental, Müzik: Derya Köroğlu)
6- Başka Türlü Bir Şey - 03:13 (Söz: Can Yücel, Müzik: Derya Köroğlu)
7- Yaprak Dökümü - 03:06 (Söz: Can Yücel, Müzik: Derya Köroğlu)
8- Kalırsa Bir Soru - 03:03 (Söz: Ahmet Erhan, Müzik: Derya Köroğlu)
9- Üsküdarlı - 03:31 (Söz: Ahmet Erhan, Müzik: Derya Köroğlu)
10-Bahar Şarkısı - 04:37 (Söz: Turgay Fişekçi, Müzik: Selim Atakan)
11-Dönmek - 03:21 (Söz: Murathan Mungan, Müzik: Derya Köroğlu)
12-Sardunyaya Ağıt - 02:51 (Söz: Can Yücel, Müzik: Selim Atakan)
13-Sesler Yüzler Sokaklar - 03:53 (Söz: Murathan Mungan, Müzik: Selim Atakan)
14-Yolculuk - 03:49 (Söz: Enstrümental, Müzik: Derya Köroğlu)
15-Yeşil Sarkı - 02:55 (Söz: Can Yücel, Müzik: Derya Köroğlu)
16-Konuğum Ol - 04:06 (Söz: Ahmet Telli, Müzik: Derya Köroğlu & Murat Buket)
17-Terkeden - 03:42 (Söz: Murathan Mungan, Müzik: Selim Atakan)
18-Göç Yolları - 03:49 (Söz: Murathan Mungan, Müzik: Derya Köroğlu)
19-İşte Yine Gidiyorum - 03:21 (Söz: Turgay Fişekçi, Müzik: Selim Atakan)
20-Resim - 04:50 (Söz: Meral Özbek, Müzik: Derya Köroğlu)

1988
Yeşilmişik (Albüm, Göksoy Plakçılık GP008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Yeşilmişik - 04:47 (Söz: Can Yücel, Müzik: Derya Köroğlu)
2- Açelya (Babam'a) - 04:17 (Söz: Meral Özbek, Müzik: Derya Köroğlu)
3- Haydi Gel - 03:08 (Söz: Meral Özbek, Müzik: Derya Köroğlu)
4- Arkadaşlar Ayrılıklar - 03:34 (Müzik: Selim Atakan)
5- Yağmurun Elleri - 03:59 (Söz: Edward Estlin Cummings / Barış Pirhasan, Müzik: Derya Köroğlu)
6- Sonbahardan Çizgiler - 04:41 (Söz: Kemal Burkay, Müzik: Selim Atakan)
7- Yitik Bahar - 04:20 (Söz: Turgay Fişekçi, Müzik: Selim Atakan)
8- Fırtına - 03:10 (Söz: Murathan Mungan, Müzik: Derya Köroğlu)
9- Semai - 02:36 (Müzik: Cengiz Onural)
10-Destina - 03:41 (Söz: Lale Müldür, Müzik: Selim Atakan)
11-Açelya Üzerine Bir Çeşitleme - 02:23 (Müzik: Derya Köroğlu & Selim Atakan & Namık Taşpınarlı)
11.Açelya (Üzerine Bir Çeşitleme)
Selim Atakan: Klavyeli çalgılar, Davul programlama
Derya Köroğlu: Solo vokal, Gitar, Bağlama, Davul Programlama
Tuğrul Bayrak: Basgitar
Murat Buket: Ud, Gitar, Vokal
Fuat Oburoğlu: Flüt, Klarnet
Cengiz Onural: Klasik kemençe, Gitar
Konuk Sanatçılar:
Zerrin Atakan: Solo Vokal (Yitik Bahar)
İsmail Soyberk: Perdesiz bas
Namık Taşpınarlı: Keman
Gürcan Aktalay: Kanun
Hakkı Doğan: Viola
Saruhan Erim: Vokal
Bülent Somay: Vokal
Ayşe Tütüncü: Vokal

1990
Vira Vira (Albüm, Göksoy Plakçılık GP024)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Vira Vira - 03:08 (Söz: Turgay Fişekçi & Derya Köroğlu, Müzik: Derya Köroğlu)
2- İnatçı - 03:12 (Söz: Meral Özbek, Müzik: Derya Köroğlu)
3- Beklemek - 04:21 (Söz: Bülent Ortaçgil, Müzik: Selim Atakan)
4- Öyle Sevdik Seni - 04:08 (Söz: Turgay Fişekçi, Müzik: Derya Köroğlu)
5- Irmak - 02:57 (Müzik: Derya Köroğlu)
6- Anne - 03:15 (Söz: Bülent Ortaçgil, Müzik: Selim Atakan)
7- Dalgacı Mahmut - 03:09 (Söz: Orhan Veli, Müzik: Selim Atakan)
8- Eski Aşklar - 02:09 (Söz: Neşe Şen, Müzik: Cengiz Onural)
9- Deliler - 04:31 (Söz: Meral Özbek, Müzik: Derya Köroğlu)
10-Umut - 04:13 (Söz: Edip Cansever, Müzik: Derya Köroğlu)
11-Gece Yarıları - 03:53 (Söz: Atilla İlhan, Müzik: Selim Atakan)
12-Sarıl Bana - 02:41 (Söz: Meral Özbek, Müzik: Derya Köroğlu & Cengiz Onural)
Selim Atakan Piyano, Klavyeli çalgılar
Derya Köroğlu Solo vokal, Akustik ve elektrik gitar, Perküsyon
Tuğrul Bayrak Basgitar
Murat Buket Ud, Vokal, Guiro
Cengiz Onural Kemençe, Klasik gitar
Tayfun Duygulu Saksafon, Klarnet
Halis Bütünley Davul, Perküsyon, Vokal
Konuk sanatçılar:
Sevingül Bahadır Vokal (Umut)
İsmail Soyberk Basgitar (Vira Vira, Beklemek)
Gürcan Aktalay Kanun (Vira Vira, Öyle Sevdik Seni)
Tarık Sezer Çello (Umut)
Kemik Üçlüsü Nefesliler (Deliler)

1991
Rumeli Konseri ve Buğdayın Türküsü - Özgürlük - Mapushane Kapısı - Bekçi Kazım (Albüm, Göksoy Plakçılık GP027)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Dönmek - 03:45
2. Açelya - 05:12
3. Çember - 03:18
4. Olmasa Mektubun - 03:59
5. Haydi Gel - 03:21
6. Maskeli Balo - 03:10
7. Rüzgar - 03:46
8. Buğdayın Türküsü - 02:30
9. Günebakan - 03:25
10.Bekçi Kazım - 03:13
11.Destina - 04:22
12.Yağmurun Elleri - 04:02
13.Göç Yolları - 04:48
14.Sorma Bana - 04:09
15.Telli Telli - 03:53
16.Fırtına - 03:31
17.Yeşilmişik (Yeşilırmak) - 06:29
18.Özgürlük - 04:02
19.Mahpushane Kapısı - 03:15

1992
Aşk Yeniden (Albüm, Sony/BMG Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Yedikule - 03:04
2. Aşk Yeniden - 02:52
3. Bir Çapkın Dilenci - 03:05
4. Açıl Doğu Açıl - 04:07
5. Akasya Kokulu Sabahlar - 02:02
6. Ağır Kapı - 04:00
7. Dolunay - 04:47
8. Karanfil - 03:02
9. Sen (Lem’a) - 03:05
10.Sitem - 03:30
11.Uzak Bir Gölge - 03:35
12.Rebetiko - 01:13
Derya Köroğlu: Solo vokal, Vokal, Akustik gitar, 12 telli gitar, cura, vurmalı çalgılar
Murat Buket: Ud, Vokal, Vurmalı çalgılar
Fuat Oburoğlu: Solo vokal (Yedikule), Vokal, Klarnet, Flüt, Blok flüt
Cengiz Onural: Kemençe, Klasik gitar, 12 telli gitar, Tambur, Cura, Buzuki, Vurmalı çalgılar, Islık
Konuk Sanatçılar:
İsmail Soyberk: Bas
Hamit Ündaş: Klavye
Muammer Ketencoğlu: Akordeon (Bir Çapkın Dilenci, Yedikule)
Gürcan Aktalay: Kanun (Aşk Yeniden, Karanfil, Dolunay)
Mahmut Üsküdarlı: Keman (Yedikule, Açıl Doğu Açıl)
Ayşe Tütüncü: Klavye (Sitem)
Celal Akatlar: Obua (Uzak Bir Gölge)
Aydın Karabulut: Tumba (Sitem)
Bediş: Solo vokal (Rebetiko)
Çetin Onural: Vokal (Yedikule)
Yücel Onural: Vokal (Yedikule)
Saim Perker: Yaylılar (Sen, Dolunay, Ağırkapı, Uzak Bir Gölge, Bir Çapkın Dilenci)
Sevim Perker: Yaylılar (Sen, Dolunay, Ağırkapı, Uzak Bir Gölge, Bir Çapkın Dilenci)
Türkay Tekinsoy: Yaylılar (Sen, Dolunay, Ağırkapı, Uzak Bir Gölge, Bir Çapkın Dilenci)
Saim Erkul: Yaylılar (Sen, Dolunay, Ağırkapı, Uzak Bir Gölge, Bir Çapkın Dilenci)
Volkan Bilen: Yaylılar (Sen, Dolunay, Ağırkapı, Uzak Bir Gölge, Bir Çapkın Dilenci)

1994
Külhani Şarkılar (Albüm, Göksoy Plakçılık GP076)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Telgrafın Telleri - 03:16
2. Cevriye - 03:27
3. Külhani - 03:23
4. Gün Doğarken - 03:27
5. Kapris - 03:00
6. Maolis - 03:46
7. Bulutlu Pazar - 03:04
8. Evet De Bana - 03:06
9. Ömrüm Zindan İçinde - 03:29
10.Kayıkçı - 03:57
11.Yaman Çavuş - 03:12
12.Eski Dostlar - 02:47

1995
Süper Baba Film Müzikleri (Albüm, BMG Türkiye KT.1137 15098 BMG CD5502, 12.1995)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Bana Bir Masal Anlat Baba - 02:37
2. İpek'in Yolculuğu - 02:26
3. Çengelköy Olur Masal - 02:37
4. Hayat Sürer - 01:00
5. Yeniden - 01:15
6. Kaybettim Şarkımı - 02:47
7. Piknik - 03:00
8. Zeynep'in Aşkı 1 - 01:08
9. Dostlarım - 02:37
10.Alim Eve Döner - 01:32
11.Ah Neriman - 01:24
12.Bana Bir Masal Anlat Baba - 02:37
13.Madam Eleni - 01:13
14.Sule'nin Çocukları - 03:18
15.Çayeli'nde Aşk - 02:26
16.Yılbaşı Şarkısı - 02:52
17.İpek - 01:48
18.Ninni - 00:40
19.Hosçakal Fiko - 00:51
20.Zeynep'in Aşkı 2 - 01:08
21.Haylaz - 01:39
22.Eski Aşklar Rüyalarda Başlar - 01:48
23.Bir Zamanlar Çayeli - 01:30

1996
Telli Telli DJ. Marshall Jefferson Remix Single (Single, BMG Türkiye 1137)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Club Edit - 05:19
2- Radio Mix - 04:51
3- Vocal Mix - 09:13
4- Dub Mix - 08:14

Her Dem Yeni Yirmi Seçilmiş Şarkı (Albüm, Sony/BMG Müzik 1157)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Aşk Yeniden - 02:46
2. Yağmurun Elleri - 03:55
3. Olmasa Mektubun - 03:31
4. Telli Telli - 02:42
5. Yeşilırmak (Yeşilmişik) - 03:57
6. Destina - 03:39
7. Bana Bir Masal Anlat Baba - 02:37
8. Maskeli Balo - 02:51
9. Karanfil - 02:59
10.Rüzgar - 03:30
11.Çember - 03:21
12.Fırtına - 03:03
13.Yedikule - 03:00
14.Günebakan - 03:08
15.İstersen Hiç Başlamasın - 02:16
16.Başka Türlü Bir Şey - 03:10
17.Vira Vira - 03:03
18.Resim - 04:44
19.Açelya - 04:11
20.Bahar Şarkısı - 04:37

Kolleksiyon 3CD (3xCD Albüm, DMC)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1 :
1- Yeşilmişik
2- Açelya
3- Haydi Gel
4- Arkadaşlıklar Ayrılıklar
5- Yağmurun Elleri
6- Sonbahardan Çizgiler
7- Yitik Bahar
8- Fırtına
9- Semai
10-Destina
11-Açelya Üzerinde Bir Çeşitleme
CD 2 :
1- Telli Telli
2- Çember
3- Yılmaz Peşrev
4- İstersen Hiç Başlamasın
5- Mitari'nin Gelini
6- Maskeli Balo
7- Sorma Bana
8- Akdeniz Akdeniz
9- Gurbete Kaçacağım
10-Öldükten Sonra
CD 3 :
1- Yedikule
2- Aşk Yeniden
3- Bir Çapkın Dilenci
4- Sitem
5- Akasya Kokulu Sabahlar
6- Ağır Kapı
7- Dolunay
8- Karanfil
9- Sen (Lem'a)
10-Rebetiko
11-Uzak Bir Gölge
12-Yedikule

1997
Musİkarİum (Derya Köroğlu Solo Albüm, BMG Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Suyun Öyküsü - 2.12
2- Yunus'un Günü - 2.41
3- Uzak Tango - 3.17
4- Sınırda Bir Sohbet - 2.43
5- Hasankeyf - 3.13
6- Bir Masal Şehir - 2.2
7- Güneşe Yolculuk - 3.28
8- Suya Yazdım - 0.46
9- Umut Gezgini - 2.37
10-Pelorus Jack'ın İslığı 2.42
11-Yalnız Çiçek - 2.29
12-Amber - 1.25
13-Sınırda Bir Sohbet II - 2.46
14-Gizli Bahçe - 3.14
15-Son Kervan - 2.49
16-Elveda Hasankeyf - 2.03

1999
Yeni (Albüm, Sony/BMG Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Nakka - 03:46
2. Eski Kalpler - 04:00
3. Meğer Gülüp Geçmişim - 04:41
4. Ne Dersin? - 03:42
5. Nerelere Gideyim - 04:39
6. Kalbim Kırmızı - 03:12
7. Canım Arkadaşım - 03:44
8. Göç Yolları - 04:23
9. Yıldızlar - 03:10
10.Wahayra - 03:13
11.Veda - 03:21

2001
THBT'li Ezgiler (Kolektif Albüm Set, Ada Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
7. Öyle Sevdik Seni - 4:06 Seslendiren: Derya Köroğlu, Yeni Türkü
11.Karanfil - 2:59 Seslendiren: Derya Köroğlu, Yeni Türkü

2003
Kolleksiyon (3x CD Albüm Set, DMC)
Büyütmek için T ıklay ın
CD 1: Günebakan, Dünyanın Kapıları
1. Günebakan
2. Olmasa Mektubun
3. Göç
4. Rüzgar
5. Bağbozumu (Enstrümantal)
6. Başka Türlü Bir Şey
7. Yaprak Dökümü
8. Kalırsa Bir Soru
9. Üsküdarli (Enstrümantal)
10.Bahar Şarkısı
11.Dönmek
12.Sardunyaya Ağıt
13.Sesler Yüzler Sokaklar
14.Yolculuk (Enstrümantal)
15.Yeşil Şarkı
16.Konuğum Ol
17.Terkeden
18.Göç Yolları
19.İşte Yeni Gidiyorum
20.Resim
CD 2: Vira Vira
21.Vira Vira
22.İnatçı
23.Beklemek
24.Öyle Sevdik Seni
25.Irmak ( Enstrümantal )
26.Anne
27.Dalgacı Mahmut
28.Eski Aşklar
29.Deliler
30.Umut
31.Gece Yarıları
32.Sarıl Bana
CD 3: Her Dem Yeni
33.Aşk Yeniden
34.Yağmurun Elleri
35.Olmasa Mektubun
36.Telli Telli
37.Yeşilmişik
38.Destina
39.Bana Bir Masal Anlat Baba
40.Maskeli Balo
41.Karanfil
42.Rüzgar
43.Çember
44.Fırtına
45.Yedikule
46.Günebakan
47.İstersen Hiç Başlamasın
48.Başka Türlü Bir Şey
49.Vira Vira
50.Resim
51.Açelya
52.Bahar Şarkısı

2004
Kolleksiyon 2 (3xCD Albüm, DMC Müzik, 18.10.2004)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD - 1 Yeşilmişik
1. Yeşilmişik - 04:47
2. Açelya - 04:17
3. Haydi Gel - 03:08
4. Arkadaşlar Ayrılıklar - 03:34
5. Yağmurun Elleri - 03:59
6. Sonbahardan Çizgiler - 03:31
7. Yitik Bahar - 04:20
8. Fırtına - 03:10
9. Semai - 02:36
10.Destina - 03:41
11.Açelya Üzerine Bir Çeşitleme - 02:22
CD - 2 Akdeniz Akdeniz
1.Telli Telli
2.Çember
3.Yılmaz Peşrev
4.İstersen Hiç Başlamasın
5.Mitari' nin Gelini
6.Maskeli Balo
7.Sorma Bana
8.Akdeniz Akdeniz
9.Gurbete Kaçacağım
10.Öldükten Sonra
CD - 3 Aşk Yeniden
1.Yedikule
2.Aşk Yeniden
3.Bir Çapkın Dilenci
4.Sitem
5.Akasya Kokulu Sabahlar
6.Ağır Kapı
7.Dolunay
8.Karanfil
9.Sen (Lem'a)
10.Rebetiko
11.Uzak Bir Gölge

2006
Kolleksiyon 3 (3x CD Albüm Set, DMC Müzik, 01.05.2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1: Rumeli Konseri
CD 2: Külhani Şarkılar
CD 3: Süperbaba Film Müzikleri

2008
Koleksiyon (6xCD Albüm, DMC Müzik, 02.02.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1 / Aşk Yeniden
CD 2 / Vira Vira
CD 3 / Yeşilmişik
CD 4 / Günebakan, Dünyaların Kapıları
CD 5 / Külhani Şarkılar
CD 6 / Akdeniz Akdeniz

İnternet Satış Noktaları:
www.seyhanmuzik.com
www.esenshop.com

Annem'e / Çeşitli Sanatçılar (Karma Albüm, DMC Müzik, 02.02.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
10-Anne - Yeni Türkü - 03:13

2009
Annem'e / Çeşitli Sanatçılar (Karma Albüm, DMC Müzik, İkinci baskı: 30.04.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
10-Anne - Yeni Türkü - 03:13

Yeni Türkü Hit’s 2009 Albüm (Derleme Albüm)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Akasya Kokulu Sabahlar
2- Aşk Yeniden
3- Cevriye Hanım
4- Destina
5- Fırtına
6- İşte Yine Gidiyorum
7- Karanfil
8- Maskeli Balo
9- Öldükten Sonra
10-Olmasa Mektubun
11-Rüzgar
12-Telgrafın Telleri
13-Telli Telli
14-Yağmurun Elleri
15-Yedikule
16-Yitik Bahar

2012
Şimdi ve Sonra (Albüm, DMC Müzik, 08.05.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Eyvallah
2- Böyle Gitmez
3- İmkansız
4- Şimdi ve Sonra
5- Sevgi Özleyendir
6- Sevda mıdır Yoksa
7- Sezenler Olmuş
8- Nilüfer
9- 2 Orta 1 Sade
10-Nefes


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.cinarmuzik.net
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.mephisto.com.tr
www.vemuzik.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com

2013
Buğdayın Türküsü (CD + DVD Albüm, Ada Müzik, 05.12.2013)
(1979'da ZE Plak tarafından Kaset ve LP olarak çıkarılan albümün CD ve DVD formatında [YENİ BASIM])
(Buğdayın Türküsü, raflardan kaldırılışının 33. Yıldönümünde tıpkı basım olarak belgesel DVD ile birlikte Ada Müzik’ten yayımlandı.)
Long Play-Büyütmek için T ıklay ın Long Play-Büyütmek için T ıklay ın
1. Buğdayın Türküsü - 02:30 (Söz: Pablo Neruda / Hilmi Yavuz Müzik: Selim Atakan)
2. Sardunya’ya Ağıt - 02:51 (Söz: Can Yücel Müzik: Selim Atakan)
3. Gelincik - 02:16 (Müzik: Derya Köroğlu)
4. Bekçi Kâzım Türküsü - 03:13 (Söz: Yaşar Miraç Müzik: Selim Atakan)
5. Mapushane Kapısı - 03:15 (Söz: Nazım Hikmet Ran Müzik: Selim Atakan)
6. Beyazıt Meydanındaki Ölü - 03:55 (Söz: Nazım Hikmet Ran Müzik: Derya Köroğlu & Selim Atakan)
7. Sonbahardan Çizgiler - 04:41 (Söz: Kemal Burkay Müzik: Selim Atakan)
8. Özgürlük - 04:02 (Söz: Yaşar Miraç Müzik: Selim Atakan)
9. Bir Ölü Daha Geçti - 03:25 (Söz: Yaşar Miraç Müzik: Selim Atakan)
10.Sen - 03:32 (Söz: Nazım Hikmet Ran Müzik: Selim Atakan)
11.İşçi Marşı - 02:51 (Söz: Can Yücel Müzik: Selim Atakan)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.tulumba.com (ABD)
www.turkkitap.de (Almanya)
www.tikla24.de (Almanya)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com

2014
Buğdayın Türküsü (LP=Plak Albüm, Ada Müzik, 27.06.2014)

A Yüzü:
1. Buğdayın Türküsü (Söz: Pablo Neruda, Müzik: Selim Atakan)
2. Sardunyaya Ağıt (Söz: Can Yücel, Müzik: Selim Atakan)
3. Gelincik (Müzik: Derya Köroğlu)
4. Bekçi Kazım Türküsü (Söz: Yaşar Miraç, Müzik: Selim Atakan)
5. Mapushane Kapısı (Söz: Nazım Hikmet, Müzik:Selim Atakan) Beyazıt Meydanı’ndaki Ölü (Söz: Nazım Hikmet, Müzik: Selim Atakan)
B Yüzü:
1. Sonbahardan Çizgiler (Söz: Kemal Burkay, Müzik: Selim Atakan)
2. Özgürlük (Söz: Yaşar Miraç, Müzik: Selim Atakan)
3. Bir Ölü Daha Geçti (Söz: Yaşar Miraç, Müzik: Selim Atakan)
4. Sen (Söz: Nazım Hikmet, Müzik: Selim Atakan)
5. İşçi Marşı (Söz: Can Yücel, Müzik: Selim Atakan)

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


İnternetten Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.kitapsan.com.tr
www.babil.com
www.arkadas.com.tr
www.n11.com

2016
Koleksiyon (7 CD Albüm, DMC, 16.12.2016)

CD.1- Aşk Yeniden
CD.2- Vira Vira
CD.3- Yeşilmişik
CD.4- Akdeniz Akdeniz
CD.5- Külhani Şarkılar
CD.6- Günebakan, Dünyanın Kapıları
CD.7- Her Dem

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com

2020
Akdeniz Akdeniz (LP PLAK Albüm, DMC, 24.01.2020)

A Yüzü:
1. Telli Telli
2. Çember
3. Yılmaz Peşrev
4. İstersen Hiç Başlamasın
5. Mitari’nin Gelini
B Yüzü:
1. Maskeli Balo
2. Sorma Bana
3. Akdeniz Akdeniz
4. Gurbete Kaçacağım
5. Öldükten Sonra

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.ergunplak.com.tr
www.ozhizo.com

Her Dem (LP PLAK Albüm, DMC, 26.06.2020)
(1996 yılında BMG Müzik tarafından CD olarak çıkarılan albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])

LP 1
A Yüzü:
1. Aşk Yeniden
2. Yağmurun Elleri
3. Olmasa Mektubun
4. Telli Telli
5. Yeşilmişik
B Yüzü:
1. Destina
2. Bana Bir Masal Anlat Baba
3. Maskeli Balo
4. Karanfil
5. Rüzgar

LP 2
A Yüzü:
1. Çember
2. Fırtına
3. Yedikule
4. Günebakan
5. İstersen Hiç Başlamasın
B Yüzü:
1. Başka Türlü Bir Şey
2. Vira Vira
3. Resim
4. Açelya
5. Bahar Şarkısı

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.ergunplak.com.tr
www.ozhizo.com
www.plakkadikoy.com
www.goldplak.com
www.cdplak.com
www.plakburada.com

2022

Karanfil (Yeni Türkü Zamansız) / Melek Mosso (Single, Pasaj & Garaj Müzik, 21.01.2022)

1- Karanfil (Yeni Türkü Zamansız) Karanfil (Yeni Türkü Zamansız) - 3:40 (Söz: Meral Özbek, Müzik: Derya Köroğlu, Düz.: Zafer Karayazgan)
Zamansız (Tribute [Saygı] Albüm, Pasaj & Garaj Müzik, 11.03.2022)

1- Mamak Türküsü [Yeni Türkü Zamansız] / Athena - 02:55
2- Karanfil [Yeni Türkü Zamansız] / Melek Mosso - 03:40
3- Yeşilmişik [Yeni Türkü Zamansız] / Kenan Doğulu - 03:30
4- İstersen Hiç Başlamasın [Yeni Türkü Zamansız] / Gaye Su Akyol - 03:04
5- Aşk Yeniden [Yeni Türkü Zamansız] / Buray - 02:40
6- Dönmek [Yeni Türkü Zamansız] / Sena Şener - 03:15
7- Çember [Yeni Türkü Zamansız] / Cem Adrian - 03:37
8- Gurbete Kaçacağım [Yeni Türkü Zamansız] / Emir Can İğrek - 03:32
9- Destina (Yeni Türkü Zamansız) / Hayko Cepkin - 03:02
10-Rüzgar (Yeni Türkü Zamansız) / Ceylan Ertem - 03:58
11-Eyvallah (Yeni Türkü Zamansız) / Can Gox - 03:13
CD 2:
1- Fırtına (Yeni Türkü Zamansız) / Sıla - 03:11
2- Bana Bir Masal Anlat Baba (Yeni Türkü Zamansız) / Edis - 03:35
3- Sezenler Olmuş (Yeni Türkü Zamansız) / Sura İskenderli- 03:27
4- Olmasa Mektubun (Yeni Türkü Zamansız) / Ecem Erkek - 03:29
5- Nerelere Gideyim (Yeni Türkü Zamansız) / Mabel Matiz - 03:58
6- Vira Vira (Yeni Türkü Zamansız) / Bora Duran - 02:59
7- Deliler (Yeni Türkü Zamansız) / Mehmet Erdem - 03:47
8- Yağmurun Elleri (Yeni Türkü Zamansız) / Kalben - 03:22
9- Resim (Yeni Türkü Zamansız) / İkiye On Kala - 02:34
10-Yedikule (Yeni Türkü Zamansız) / Pamela - 02:56
11-Bahar Şarkısı (Yeni Türkü Zamansız) / Mert Fırat - 03:55

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)
Resmi Web Sitesi:
www.yeniturku.com
Resmi Web Ansiklopedi Sitesi:
www.yeniturku.org
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/yeniturku
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/yeniturkuonline
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/yeniturku
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/artist/yeni_türkü
Anatolianrock Web Sayfa Adresi:
www.anatolianrock.com/Yeni_Türkü
LastFM Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Yeni_Türkü
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Yeni_Türkü
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (7487 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag