Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 15.07.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 143 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 143
Üye: 0
Toplam: 143

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 146,981,792
  • Bugün: 13,326
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jul 15, 2024
  • 11:32 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Yonca Evcimik
Bookmark and Share
    Geri Dön   (15141 okuma)Yonca Evcimik
Yonca Evcimik
Yonca Evcimik
FOTO GALERİ

Tam adıyla Fatma Yonca Evcimik, 16 Eylül 1963 yılında İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yüksek Bale Bölümü’nden mezun oldu. 1978-1990 yılları arasında müzikallerde profesyonel dansçı ve şarkıcı olarak çalıştı. Aynı tarihlerde birçok tiyatroda oyunculuk yaptı.

1979’da Şan Tiyatrosu’na girdi. 1984’e kadar burada birçok oyun ve müzikallerde yer aldı. Yedi Kocalı Hürmüz, Hisseli Harikalar Kumpanyası, Şen Sazın Bülbülleri, Nükhet Duru ve On Yıl Geçti, Ajda Pekkan Süperstar, Hababam Sınıfı ve Carmen rol aldığı çalışmalardır. Bu dönemde ayrıca Hababam Sınıfı Güle Güle ve Kızlar Sınıfı adlı filmlerde de oynadı.

1985-1988 yılları arasında, Devekuşu Kabare Tiyatrosu’nda Yasaklar, Aşkolsun, Geceler, Reklamlar ve Deliler adlı oyunlarda rol aldı. 1989-1990 yılları arası Gülhane Etkinlikleri’nde sunucu ve Show Girl olarak çalıştı.

1990-1991 yıllarında müziğe ağırlık vererek, ilk albümünün çalışmalarını sürdürdü. Bu ilk albüm 1991’de yayınlandı ve Şahin Özer Müzik’ten “Abone (Dansçı)” adıyla müzik marketlerde yerini aldı. Kısa sürede o günlerin satış rekorunu kırdı. Bu albüm ve şov tarzı, Türkiye’nin pop dünyasına yepyeni bir boyut getirdi. 2 milyon adet satan bu albümün başarısındaki temel nokta, dans grubu ve şov niteliğinde hazırlanan ilk albüm olmasıydı. 1991’de çalışmalarının karşılığını birçok ödül alarak gördü.

1993 yılında, yine aynı müzik şirketinden ikinci albümü olan “Kendine Gel” çıktı. Profesyonel bir ekip tarafından hazırlanan bu albüm, vücut ritminin kullanıldığı, klibinden kartpostalına kadar bir reklam mantığıyla çalışılan ilk albüm olma özelliğini taşımaktaydı.

1994’de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek ülkemizin ilk single’ini yaptı. “8:15 Vapuru” adlı bu single, kısa sürede müzik marketlerde ilk sıralara yükseldi. Aslında bu single’i yapmaktaki amacı, yeni albümü ‘Yonca ’94’ü tanıtmaktı. Bu üçüncü albümü, 1994 yılı Temmuz ayında marketlere girdi. Farklı bir tarz deneyen sanatçı, Jamaican Rap Sound’un Türkiye’de ilk kez kullanıldığı bu albümle popülaritesinden ve başarısından bir şey kaybetmediğini kanıtladı.

Artık sıra her zamanki gibi ‘yeni ve ilk’ şeyler yapmaya gelmişti. Bu amaçla kendisine gelen teklifleri değerlendiren Evcimik, bu kez gerçek anlamda House Music ve Soul Vokal çalışması yaparak Avrupa ve dünyaya açılan ilk pop sanatçımız oldu. 29 Eylül 1994’de parçanın klibi MTV Party Zone’da gösterildi. 30 Eylül 1994’de Amsterdam Chemistry Dance Club’da yapılan Avrupa Premier’i ile çalışmaları start aldı. Gerek promosyonun tamamıyla Avrupa’ya dönük olması ve gerekse single formatının sadece Avrupa’da piyasaya çıkacak olması, bu girişimi daha da önemli kıldı.

Parça, Hollanda’da 12 inch (promo) ve CD formatında basıldı ve “I’m Hot For You”, onun Dub Miksi ve “Haydi Durma Dans Et” adlı üç parçalık single, 1 Ekim 1994’de Avrupa’da satışa sunuldu. Parçanın klibi ise, yurtdışından gelen bir ekip tarafından çekildi. Daha önce çektiği video kliplerden ikisi ödül almış Rene Nujiens, klibin yönetmenliğini üstlenirken, prodüktörlüğünü de aynı zamanda “I’m Hot For You” isimli parçanın söz yazarı olan Richard Cameron yaptı.

1995’te de Türkiye’de İstanbul Plak etiketiyle “I’m Hot For You” isimli albümü çıkardı.

Tüm bu çalışmaların yanısıra Evcimik, başka bir yönünü de ortaya koyarak klip yönetmenliğine soyundu. Kendi kliplerinin yanısıra 1996 ve 1998’de prodüktörlüğünü yaptığı Çıtır Kızlar Ve Birkaç İyi Adam gruplarının da birçok klibini yönetti, single ve albümlerinin prodüktörlüğünü de üstlendi.

1997 yılında “Yaşasın Kötülük” isimli single çalışması piyasaya sürüldü.

1998’de de ’Raks Müzik/Universal Müzik etiketiyle Günaha Davet’ adlı albümünü çıkardı.

2001’de “Herkes Baksın Dalgasına” isimli albümü, Universal Müzik/Ulus Müzik etiketiyle çıktı.

2002’de Şahin Özer Müzik tarafından “The Best of Yoncimix Remixes” isimli Remix Albümü çıkarıldı.

Türkiye’de ilk single çalışmasını “8.15 vapuru” ile yapan Yonca Evcimik, Avrupa çıkartmasını da “Hot For You” ile yapmıştı. Türkiye’de ilk dans eden vokal grupları, ‘Çıtır Kızlar ile Birkaç İyi Adam’ı çıkartan Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olan Yonca Evcimik, deneyimlerini paylaşmak üzere 2003’te de gençlere yatırım yapamaya ve destek olmaya devam eden Yonca Evcimik Kültür Sanat Merkezi’ni açtı ve ’Yoncimik’ markasını (Türkiye’nin ilk lisanslı ürünü) hayata geçirdi.

DMC Müzik tarafından 15.06.2004 tarihinde çıkarılan “Aşka Hazır” isimli albümü müzik marketlerde yerini aldı.

17.08.2005 tarihinde de Sony BMG, etiketiyle “Oldu Gözlerim Doldu” isimli maxi single’ı çıkarıldı.

2005’teki Sony BMG’den Maxi Single “Oldu Gözlerim Doldu” projesiyle birlikte sahne adını da Yoncimik olarak yenileyen sanatçı, ilk günden beri özellikle küçük hayranları tarafından kendisine takılan bu ismi resmi olarak ilk defa bu single çalışmasıyla birlikte kullanmaya başladı.

Sözü ve bestesi Yoncimik’e ait olan “Oldu Gözlerim Doldu” modern altyapısı, dinamik dans soundu, esprili sözleri ve rap vokalleriyle yazın en sevilen şarkısı olmaya aday. Aranjesi, müzik dünyasının başarılı aranjörlerinden Kıvanch K tarafından yapılan “Oldu Gözlerim Doldu” isimli maxi single’da ayrıca Almanya, Hollanda, ABD ve İngiltere gibi önemli müzik merkezlerinde dans müziğine gönül vermiş ve dünya çapında sanatçılarla çalışmış Türk ve yabanci DJ’lerin hazırladığı 5 farklı remix versiyonu yer alıyor. Özellikle tatil cenneti ve çılgınlıklar başkenti olarak bilinen Ibiza adasının en önemli resident DJ’lerinden biri olan DJ Pasha tarafından yapılan remix çok konuşulacağa benziyor.

2005 yazının hit parçası olmaya aday olan bu şarkıda bir de konuk sanatçı var: Müzik çalışmalarını Amerika’da sürdüren ve önümüzdeki günlerde Türkiye’de ilk solo albümünü çıkaracak olan SirHot, Oldu Gözlerim Doldu’da sanatçıya rap vokaliyde eşlik ediyor.

Ağustos ayının ilk haftasından itibaren tüm müzik kanallarında gösterime giren şarkının klibi, aynı zamanda projenin fotoğraflarını çeken ve Yoncimik’in styling’ini de gerçekleştiren Kemal Doğulu tarafından çekildi. Klip, Yoncimik’in muhteşem estetik görüntüleri ve dans figürleri ile aynı zamanda görsel bir keyif sunuyor.

2006 yılında Okuyan Us Yayınları’ndan “Yoncimik’in Maceraları 1-Bayram” isimli çocuklara hitaben bir kitap çıkardı. Aynı yıl Sony Müzik tarafından çıkarılan “En İyiler 2006” Karma CD albümde “Oldu Gözlerim Doldu” isimli şarkısıyla yer aldı.

2007 Mart’ında Dans Federasyonu 1. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa, kamuoyunda ‘Tolgahan’ lakabıyla tanınan Mustafa Çinkitaş seçildi. Yönetim Kurulu üyesi olan Yonca Evcimik de Asbaşkan oldu.

22.10.2008 tarihinde Mucize İşler etiketiyle “Şöhret (İbret Öyküsü)” isimli albümünü çıkardı.

Yonca Evcimik, müzik dünyasında yaşanan kirliliğe “Şöhret (İbret Öyküsü)” ile meydan okuyor... “Şöhret” albümünde, Uğur ve 6 kızdan oluşan Popkorn Grubu’na da yer veriyor.

90’lı yılların başında Türkiye’de müzik sektöründe bir devrim yaşandı. İnsanları etkisi altına alan Arabesk müziğinin yerine bir gecede, Pop müzik yerleşti. İşte tam da bu noktada, slogan şarkı sözleri, dans eden bir şarkıcı ve dansçıları, her dönem trend yaratan kostümleri ile Yonca Evcimik’in yıldızı parladı.

2 milyon 800 bin albüm tirajı ile Yonca Evcimik 1990-2008 yılları arasında hala zirvede. 7 albüm, 4 single, 2 prodüksiyon albüm ile sanat hayatının 30’uncu müzik sektöründe ise 18’inci yılını kutlayan Yonca Evcimik “Mucize İşler” etiketiyle yine bomba gibi bir albüm ile müzik severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Yonca Evcimik yeniden hiç yapılmamışı yapıyor ve bir yıldır çalışmaları süren “Şöhret” adlı albümünde kendi şarkılarının yanı sıra Uğur ( U.R.) ve 6 kızdan oluşan Popkorn Grubu’na da yer veriyor. Ünlü sanatçı, “Sanatçı unvanını hak edenin alması gerektiğine inanıyorum. Bu yüzden; bu yetenekli, dans eden, şarkı söyleyen, beste yapan genç arkadaşlarıma bu şansı tanıdım. Onlara güveniyorum” dedi. Dansçılarla sahneyi doldurmaya çalışanların kendileri dans etmedikleri için komik duruma düştüklerini söyleyen Evcimik, “1991’de gerçek şovla Türkiye’yi tanıştırmıştık. 1991-2008 hiçbir gelişme yok. Nasıl olması gerektiğini yeni albümüm ve bu genç yetenekli arkadaşlarımla hatırlatmayı görev sayıyorum” dedi.

“Şöhret” albümünde, Bora Öztoprak, Ülkü Aker, Murat Güneş, Tamer Gürsoy, Onur Betim, Tanju Babacan, As Hasan Yoldaş, Kemal Doğulu, Ayten Alpün Yılmaz, Özgür Aras gibi ünlü isimler Yonca Evcimik’i yalnız bırakmadı. Özellikle albüme adını veren bestesi Bora Öztoprak, sözleri Bora Öztoprak ve Yonca Evcimik’e ait olan “Şöhret” şarkısının Türkiye’deki sanat dünyasının şu anki içler acısı haline bir gönderme olacak. “İbret Öyküsü” olarak yorumlayan Yonca Evcimik, “Bu şarkı ile ayna tutuyorum herkese. Alınan alınsın. Umurum değil. Küfür vardır bu tarzın içinde” diyerek müzik dünyasında yaşanan kirliliğe meydan okuyor.

Twitter furyası çıkınca, 2010 yılı 26 Temmuz’unda bundan esinlendiği “Tweetine Bandım” isimli albümünü çıkardı.

2011’de ünlü sanatçılar Hayvan Bakımevleri için söyledi ve “Seni Hala Seviyorum - Var Olmak Haktır” isminde ortak bir single yayınlandı.

Bahar Korçan, Billur Kalkavan, DJ Hüseyin Karadayı, Bora Öztoprak, Burcu Güneş, Doğa Rutkay, Deniz Erten, Derya Baykal, Ebru Şallı, Elif Dağdeviren, Hakan Peker, Metin Arolat, Metin Özülkü, Naz Elmas, Reyhan Karaca, Tan Sağtürk, Yeliz Eker, Yonca Evcimik, Zeyno Gönenç hayvan bakımevlerine destek için buluştu.

“Abone” ile başlayan müzik maratonunda aldığı ödüller arasında ‘En Çok Satan Albüm Ödülü’, ‘Ümit Vaad Eden Sanatçı Ödülü’ ve en son olarak Türkiye’de bir müzik kanalının düzenlediği organizasyonda 'Yılın En İyi Kadin Pop Sanatçısı Ödülü' ve KKTC’de düzenlenen bir törende de ‘Yılın Kadın Pop Sanatçısı Ödülü’ bulunmaktadır.

Yonca Evcimik’ten “5’i Bir Yerde”

Yonca Evcimik’ten altın değerinde bir albüm.

“Abone, Karambol, Kendine Gel, Yaşasın Kötülük, Vurula Vurula, Tatlı Kaçık, Bandıra Bandıra” gibi şarkılarıyla Türk Pop Müziği’nin önemli isimleri arasında yer alan sanatçı Yonca Evcimik, hayranlarının ısrarlı istekleri üzerine şimdi de sevilen tüm şarkılarının yer aldığı beş albümünü “5’i Bir Yerde” GOLD ismiyle bir araya topladı.

Müzik listelerinde zirveden inmeyen şarkıların yer aldığı “Abone (1991), Kendine Gel (1993), Yonca Evcimik ‘94 (1994), Yaşasın Kötülük (1997), The Best Of Yoncimix Remixes (2002)” albümlerini dönemin ruhuna uygun olarak “5’i Bir Yerde” olarak bir arada piyasaya sunan Yonca Evcimik, yine çok konuşulacak.
(Kaynak: www.kralmagazin.com.tr - 22.02.2012)

Yonca Evcimik Yeniden, İddialı Döndü!!!

Yonca Evcimik yeni şarkılarından oluşan albümü “15.” ile müzikseverlerle buluştu.

“Abone”, “Kendine Gel”, “8:15 Vapuru”, “Bandıra Bandıra” gibi unutulmaz hitlere imza atan, 90’lı yıllarda patlayan Türk pop müziğinin öncüsü Yonca Evcimik, yeniden iddialı döndü...

Türk Pop Müziğinin altın çağı 90larda bir çok ilke imza atan Yonca Evcimik; yeni albümü “15.” ile hayranlarıyla hasret gideriyor. Uzun bir aradan sonra çıkardığı yeni albümünde 90’ların ruhunu 2000’lerin soundu ile birleştiren Evcimik, yepyeni 10 şarkısıyla bu yazın en çok konuşulan isimlerinden olacak.

Yonca Evcimik’in 15. albümü olan ‘15.’nin prodüktörlüğünde Aykut Gürel imzası bulunuyor. Volga Tamöz, Okay Barış, Serdar Ortaç, Serhat Tekin, Barlas Erinç, Murat Aydemir gibi müzisyenlerle birlikte çalışan Yonca Evcimik, dans şarkılarının yanısıra slow şarkıları ile de beğeni toplayacak.

Kayıtları Aykut Gürelin Bodrumdaki stüdyosunda tamamlanan albümün çıkış parçası ise “Burası İstanbul” şarkısı olacak. Yonca Evcimik, yeni şarkısı için Nihat Odabaşı yönetmenliğinde klip çekti .

Yeni albümü “15.” ile müzik piyasasına adeta “bir kenara çekilin bakayım” diyen Yonca Evcimik, yenilikleri ile yeniden tarih yazmaya hazırlanıyor.

Albümü için Serhat Tekinin objektifine poz veren Yonca Evcimik kulaklara olduğu kadar gözede hitap edecek.
(Kaynak: www.magazinci.com - 17.06.2014)

Yonca Evcimik’ten Film Gibi Klip

Yonca Evcimik, “Çok Mu Zor?” isimli şarkısını da klip çekti.

Abone, Kendine Gel, 8:15 Vapuru, Bandıra Bandıra gibi unutulmaz hitlere imza atan, 90lı yıllarda patlayan Türk pop müziğinin öncüsü Yonca Evcimik, geçtiğimiz yaz çıkarttığı albümü 15.’de yer alan şarkının söz yazarı ve bestecisi Okay Barış ile beraber seslendirdiği ” isimli şarkısını da klip çekti.

Türk Pop Müziğinin altın çağı 90larda bir çok ilke imza atan Yonca Evcimik; uzun bir aradan sonra çıkardığı ve “15.” adını taşıyan albümünde 90ların ruhunu 2000lerin soundu ile birleştirmişti. Evcimik’in klip için seçtiği 3. şarkı olan ‘Çok Mu Zor?’un söz ve müziği Okay Barış imzası taşıyor.

Yönetmen olarak kısa filmleriyle uluslararası bir çok yarışmadan ödül almış üniversite son sınıf öğrencisi Kutay Denizler’i tercih eden Yonca Evcimik “Flm tadında bir klip oldu” yorumunda bulundu.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.kadikoygazetesi.com / www.kralmuzik.com.tr / www.cosmoturk.com - 25.03.2015)

Yonca Evcimik Bir Döndü Pir Döndü

90’lı yıllarda patlayan Türk Pop Müziğinin öncüsü ünlü sanatçı Yonca Evcimik, uzun bir aradan sonra yeni singleı “AHA!” ile müzik dünyasına geri döndü.

Yayınlanmaya başlayan “Hayatımın Aşkı” dizisinde de ana kadroda oyuncu olarak yer alan Yonca Evcimik, şu sıralar adeta hayatının ikinci baharını yaşıyor.

Abone, Kendine Gel, 8:15 Vapuru, Bandıra Bandıra gibi unutulmaz hitlere imza atan, 90lı yıllarda patlayan Türk pop müziğinin öncüsü Yonca Evcimik, sözü ve bestesi Sezen Aksuya düzenlemesi Aytuğ Yargıç a ait AHA! şarkısı ile yaza merhaba diyor.

Uzun bir aradan sonra prodüktörlüğünü ünlü iletişimci Özgür Arasın yaptığı single albümüyle müzikseverleri selamlayan Yonca Evcimik, şarkısı AHA! ya çok güvendiğini, bu güvenin altında da Sezen Aksunun yattığını belirtiyor.

Daha önce de Sezen Aksu şarkılarıyla büyük başarılara imza atan Yonca Evcimik “Sezen Aksunun bende yeri ayrıdır Sezen’in hayatımda ne kadar da ‘anlam çoğalttığını’ bilirim. O benim için insanın kalbine dokunan, ‘anlamlı’ şarkıların yazarıdır. O beyni kalbinde atanlardandır. Aşkı onunla tanımlarız, ayrılığı, ihaneti, sevdayı onunla yaşarız, herkesin acısına ortak olan bir şarkısı mutlaka vardır Sezen’in. Ona teşekkür az kalır” diyerek duygularını ifade ediyor.

Yeni single albümü AHA! için ünlü kuaför Nedim Doğulu nun hazırladığı imaj ile birbirinden seksi pozlar veren Yonca Evcimik’in beklenen single’ı DMC etiketiyle müzikseverlerle buluşuyor
(Kaynak: www.magazinci.com - 16.05.2016)

Yonca’nın Melekleri

Şarkıcı Yonca Evcimik, “Kendine Gel” şarkısını yeniden düzenledi.

Bu şarkı için İrem Derici ve Gökçe ile kamera karşısına geçti.

Yonca Evcimik’in 1992 yılında çıkardığı albümdeki “Kendine Gel” şarkısı yıllar sonra yeni düzenlemesiyle dinleyicisiyle buluştu.
(Kaynak: www.cnnturk.com / www.haber10.com / muzikonair.com - 25.07.2017)

Şarkı Eski, Klip Yeni! İşte Yonca Evcimik’in Yeni Klibi

İrem Derici Yonca Evcimik ve Gökçe’den yeni klip geldi.

Yonca Evcimik’in eski “Kendine Gel” şarkısını tekrar yorumlayan İrem Derici Yonca Evcimik ve Gökçe yeni kipte kadınlara değer vermeyen erkekleri cezalandırıyor.

Görev: Kadınlara değer vermeyen kendini bilmez erkeklere haddini bildirmek cümlesiyle açılan klipte üç ünlü şarkıcı aksiyon dolu sahneler eşliğinde saygısız erkekleri hırpalıyorlar. Yonca Evcimik’e klipte İrem Derici ve Gökçe eşlik ediyor.

Yonca Evcimik’in eski şarkısını tekrar yorumlayan üçlü, klipte kadınlara değer vermeyen erkeklere haddini bildiriyor. Klip DMC etiketiyle netd müzik’ten yayınlandı.
(Kaynak: www.sozcu.com.tr / www.haberler.com / www.mynet.com - 25.07.2017)

Arabesk Yoncimik

Yonca Evcimik’ten 2018 hediyesi. “Ortaya Karışık” ismini verdiği 2 şarkıdan oluşan yeni çıkardığı maxi single’da ilk defa arabesk bir şarkı seslendirdi.

“Son Kalan Aşk” isimli şarkının sözleri Yonca Evcimik, Zeynep Dizdar, Faruk K., bestesi ise yine Zeynep Dizdar ve Faruk K. imzası taşıyor.

Prodüktörlüğünü ünlü iletişimci Özgür Aras’ın yaptığı düzenlemesi Serkan Balkan’a ait olan “Son Kalan Aşk”, pop müziğin öncü ve yenilikçi ismi Yonca Evcimik’in müzik kariyerinde seslendirdiği ilk arabesk şarkı.

“Son Kalan Aşk” şarkısının video klip çalışması Yonca Evcimik’in İstanbul Kalamış’ta doğup büyüdüğü fakat sonradan kentsel dönüşümle yıkılmak üzere boşaltılan evinde çekildi.

Klip çekimi sırasında yaşadığı evde anıları aklına gelen Yonca Evcimik, duygusal anlar yaşadı. Klip için “Kentsel dönüşüm olarak başlayıp bazıları için rant’a dönüşen sistemde evlerini apar topar boşaltıp anılarını terk etmek zorunda kalan herkese ithaf ediyorum.” dedi. Klip yönetmenliğini Vagon Yapım, Bulut Karan yaptı.

Maxi single’da ayrıca Yonca Evcimik’in Türkiye’de ilk defa 3 kadın şarkıcıyı buluşturup, İrem Derici ve Gökçe ile beraber seslendirdiği ‘Kendine Gel’in yeni versiyonu ve “Son Kalan Aşk” şarkısının pop fantezi versiyonu yer alıyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 28.12.2017)

Yonca Evcimik: “Ayıp Şeyler”

Yonca Evcimik ve Art Records LLC işbirliğinin ilk çalışması olarak dikkat çekecek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Yonca Evcimik merkezi Amerika’da olan uluslararası müzik ve film yapım şirketi ‘Art Records LLC’ ile anlaştı.

Yonca Evcimik ve Art Records LLC bu işbirliğinin ilk çalışması olarak dikkat çekecek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Dünyada ve ülkemizde önemli sorunlardan biri olan kadına, çocuğa ve hayvana şiddet konularında farkındalık yaratmayı hedefleyen “Ayıp Şeyler” şarkısı Türkçe-İngilizce altyazılı video klibiyle birlikte 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde tüm dijital platformlarda çıktı.

Sözleri Yonca Evcimik’e, beste ve düzenlemesi rap dünyasının duayeni SİRHOT’a ait olan ‘Ayıp Şeyler’de rap yapan sanatçı özellikle kadına şiddet konusunda sadece kadınlara değil erkeklere ve onların davranış biçimlerini şekillendiren erkek çocuğu annelerine de farkındalığı arttırarak etki yaratmayı hedefliyor.

İlk olarak 1994 yılında “Bandıra Bandıra” şarkısıyla Jamaican rap yapan Yonca Evcimik şimdi sözlerini kendi yazdığı bu şarkı için “Yıl 2020. Yaşananlar ortada. Şu anda aşk, meşk, mal, mülk, para pul içerikli ya da giderli ‘sığ’ şarkıların zamanı değil. Şiddetin her türlüsüne ‘Dur!’ deme zamanı. Bunu dünyaya haykırmak istiyorum.” dedi.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 24.11.2020)

Yonca Evcimik’ten Yeni Klip, Afro Saçlar!

Yonca Evcimik OSSİ Müzik etiketiyle çıkan “Şimdi 90’lar 2” albümünde yer alan “Günaha Davet” şarkısının yeni versiyonuna 23 yıl sonra bambaşka bir imajla yeni bir video klip çekti.

Klip çalışmasına özel olarak afro saçlarla kamera karşısına geçen Yoncimik, “Bu klip için böyle bir saç kullanmak istedim. Yarın öbür gün beni bambaşka bir renk ve saçla görebilirsiniz. Malum ben değişikliği çok severim” dedi.

Video klip için özel yaptığı saçlarla fotoğraflar çektiren Evcimik, yıllara meydan okuduğunu bir kez daha gösterdi.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 04.10.2021)

Yonca Evcimik’ten Sevgililer Gününde Ayrılanlara Şarkı!

Yonca Evcimik ters köşe yaparak 14 Şubat Sevgililer Günü’nde ayrılan çiftler için bir şarkısını video kliplendirdi.

Söz, müzik ve düzenlemesi Okay Barış’a ait olan “Başkasın Sen” isimli şarkısına video klip çeken Yonca Evcimik, “‘Sevgililer Günü’nde herkes birlikte olmuyor. O gün ayrılanlar da mevcut. ‘Başkasın Sen’ sevdiği insanın aslında umduğu gibi olmadığını anlayanlara ithaf ettiğim bir şarkı. Ayrılanlar üzülmesin. Bu şarkı onlara ilaç gibi gelecek” dedi.

Yonca Evcimik şarkı için gazeteci Serhat Tekin’in objektifine poz verdi.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 13.02.2022)

Yonca Evcimik’ten 24 Yıl Sonra “Vurula Vurula” Yorumu!

Yonca Evcimik, 24 yıl sonra “Vurula Vurula” parçasının yeni düzenlemesi sevenleriyle buluştu.

80’li yıllardaki arabesk ve hafif müziğin hükümdarlığını kaldırarak, Türk Pop müziğinin 90’lardaki doğuşunun ve Türk Pop Müziğinin altın çağı 90’larda birçok ilke imza atan ismi Yonca Evcimik’in 1998 yılında piyasaya sürülen 7. albümü olan içinde birçok hiti barındıran bu sayede yüksek albüm satışları sağlamış o yılın birçok ödülünü alan ‘Günaha Davet’in en çok dikkat çeken şarkısı “Vurula Vurula” aradan geçen 24 yıl sonra dinleyiciden gelen istek üzerine tekrar Alper Atakan’ın düzenlemesini yaptığı yeni haliyle bugün tüm dijital müzik platformlarında müzikseverlerle buluştu.

Türk Popunun efsanesi Yonca Evcimik, eğlence ve müzik dünyasında trenleri belirleyen isimlerin başında gelen ünlü iletişimci Özgür Aras’ın prodüktörlüğünü yaptığı Noah Music Entertainment etiketiyle piyasaya çıkan şarkısı ‘Vurula Vurula’nın klibi için model ve spor eğitmeni Furkan Güneş ile kamera karşısına geçti.

Klibinin yönetmenliğini Alişan Günay Yıldırım yaparken birbirinden iddialı fotoğraflarını ise Lara Sayılgan çekti.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 13.02.2022)

Diskografi:
1991
Abone (Dansçı) (CD&MC Albüm, Şahin Özer Müzik Ş.Ö.CD 081, 10.10.1991)

1- Abone (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Garo Mafyan; Mix: Stephen J. Benben)
2- Yalancı Bahar (Fantasy) (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Garo Mafyan, Eduardo Del Barrio, Maurice White, Verdine White)
3- Taksit Taksit (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Garo Mafyan)
4- Cesaretim Yok (Söz ve Müzik: Şehrazat)
5- Şok (Söz ve Müzik: Şehrazat)
6- Çok Canlar Yaktım (Söz ve Müzik: Bora Ebeoğlu)
7- Sonbaharda Geleceğim (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Garo Mafyan)
8- Kıymetini Bil (Söz: Şehrazat, Müzik: Garo Mafyan)
9- Yaktın Beni (Söz: Şehrazat, Müzik: Garo Mafyan)
10-Nefes Almak İstiyorum (Mia Pista Apo Fosforo) (Söz: Şehrazat, Müzik: Thanos Mikroutsikos)
11-Sende Yalansın (Söz: Bora Ebeoğlu, Müzik: -)
(Düzenlemeler, Miksaj, Müzik Direktörü: Garo Mafyan)

1993
Kendine Gel (CD&MC Albüm, Şahin Özer Müzik)

1- Kendine Gel (Söz ve Müzik: Şehrazat)
2- Laf Olsun Torba Dolsun (Söz: Zeynep Talu Müzik: Aykut Gürel)
3- Henüz Çok Gencim Kaldıramam (Söz ve Müzik: Şehrazat)
4- Çok Alemsin (Söz ve Müzik: Şehrazat)
5- Haberin Olsun (Söz: Mustafa Sandal, Müzik: Mustafa Sandal-Bülent Tezcan)
6- Karambol (Söz ve Müzik: Mustafa Sandal)
7- Bırak Ellerimi (Söz: Seden Gürel, Müzik: Aysel Gürel)
8- Gözümle Gördüm (Söz ve Müzik: Şehrazat)
9- In and Out (Söz: Şehrazat, Müzik: Selçuk Başar-Uğur Başar)
10-Durum Kötü (Söz ve Müzik: Adnan Ergil)
11-Haberin Olsun (2.versiyon) (Söz: Mustafa Sandal, Müzik: Mustafa Sandal-Bülent Tezcan)

1994
Turkish Pop Collection / Nilüfer, Ferda Anıl Yarkın, Yonca Evcimik, Seyyal Taner, Emel (Derleme Albüm, Devsan Kasetçilik)
Büyütmek için T ıklay ın
4. In&Out - Y.Evcimik
8. Bırak Ellerimi - Y. Evcimik

8:15 Vapuru (Maxi Single, Raks Müzik)

1- 8.15 Vapuru (Full Mix)
2- 8.15 Vapuru (Türk Version)
3- 8.15 Vapuru (Club Version)
4- 8.15 Vapuru (Radio Mix)

Yonca Evcimik ’94 (Albüm, Şahin Özer Müzik, Temmuz 1994)

1- Bandıra Bandıra (Söz ve Müzik: Mustafa Sandal)
2- Kıyamet Günü (Söz: Yonca Evcimik-Ozan Çolakoğlu, Müzik: Ozan Çolakoğlu)
3- Tükendik (Söz: Yonca Evcimik-Sibel Alaş, Müzik: Cenker Sarp)
4- Gel de İçme (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Aykut Gürel)
5- Arsız Gönlüm (Söz ve Müzik: Yonca Evcimik-Sibel Alaş)
6- Boomerang (Söz: Sibel Alaş, Müzik: Yonca Evcimik)
7- Gel Gel (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Aykut Gürel)
8- Şeytana Uydum (Söz: Kenan Doğulu, Müzik: Ozan Doğulu)
9- Anne (Söz ve Müzik: Sibel Alaş)
10-8.15 Vapuru (Full Mix) (Söz: Ercan Saatçi, Müzik: Adaptation)
11-Tut elimi (Söz ve Müzik: Sibel Alaş)
12-Fındık (Söz - Müzik: Anonim)

Yonca Evcimik ’94 (Albüm, Destan Müzik 196, 18 Temmuz 1994)
(Şahin Özer Plakçılık tarafından çıkarılan albümün Almanya Baskısı)


I’m Hot For You (Single, Hollanda, 01.10.1994)
1- I’m Hot For You

1995
I’m Hot For You (Albüm, İstanbul Plak)

1- Boza
2- Dokunuver (Söz: Yıldız Tilbe, Müzik ve Düzenleme: Aykut Gürel)
3- Bitirdin mi? (Söz: Seda Akay, Müzik: Ozan Çolakoğlu)
4- Okey Okey
5- Sallan Yuvarlan (Söz: Nazan Öncel, Müzik: Hamit Ündaş)
6- I'm Hot For You
7- Haydi Durma Danset
8- Feel Your Love
9- Dokunuver (Dub Mix)
10-Bitirdin mi? (Dub Mix)
11-I'm Hot For You (Dub Mix)
12-Feel Your Love (Dub Mix)

Birkaç İyi Adam (Birkaç İyi Adam Maxi Single, Plaza Müzik 012 )
(Prodüktör: Yonca Evcimik)
Büyütmek için T ıklay ın

1997
Yaşasın Kötülük (Single, Şahin Özer Müzik)

1- Yaşasın Kötülük
2- Yaşasın Kötülük (Remix)

1998
Günaha Davet (Albüm, Raks Müzik / Universal Müzik)

1. Tatlı Kaçık (Söz ve Müzik: Sezen Aksu (Rus Anonim))
2. Vurula Vurula (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)
3. Utanır Ömrüm (Söz: Ömer Teoman, Müzik: Bora Öztoprak)
4. Usta (Söz: Tayfun Yılmaz, Müzik: Mustafa Sağlam)
5. Hemen Şimdi (Söz: Ece Aksoy, Müzik: Sezen Aksu-Aşkın Arsunan)
6. İyi mi? (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)
7. Günaha Davet (Söz: Sezen Aksu, Müzik: Sezen Aksu-Kıvanç K.)
8. Vurula Vurula (Remix) (Konsept: Yonca Evcimik, Kıvanç K. Söz: Yonca Evcimik, Tabii Canım (Ebru Kıran), Herkes Baksın Dalgasına (Behçet Türkekul) Müzik: Anonim (Azize) Remix - Düzenleme: Kıvanç K.)
9. Halt Ettim (Söz: Ömer Teoman, Müzik: Bora Öztoprak)
10.Yalan Zaman (Söz: Pakize Barışta, Müzik: Ebru Kıran)
11.Kedi Masalı (Söz: Pakize Barışta, Müzik: Ebru Kıran)
12.Şeker Şeyler (Söz: Sezen Aksu-Binnur Erdem, Müzik: Sezen Aksu)

Birkaç İyi Adam & Çıtır Kızlar (Birkaç İyi Adam ve Çıtır Kızlar Ortak Albüm, Raks Müzik)
(Prodüktör: Yonca Evcimik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın

2001
Herkes Baksın Dalgasına (Albüm, Universal Müzik / Ulus Müzik)

1. Sexy - 03:56
2. Hoşçakal - 04:27
3. Yaktın Beni - 03:59
4. Belki De - 04:14
5. Yavrum - 03:57
6. İntizar - 04:21
7. Bir Şans Daha - 05:18
8. Sen Üzülme - 03:22
9. Boşver - 03:07
10.Hayat Aşka Emanet - 04:17
11.Aşkım - 04:56
12.Herkes Baksın Dalgasına - 04:07
13.Sexy (Versiyon 2)- 03:38

2002
Power Türk Türkçe Pop Volume 2 (Derleme Albüm, Universal Müzik, 2002)
Büyütmek için T ıklay ın
17-Yonca Evcimik - Hoşçakal

Show Radyo Aşk Şarkıları 3 (Derleme Albüm, Universal/Neşe Müzik, 2002)
Büyütmek için T ıklay ın
7- Aşkım - Yonca Evcimik

The Best of Yoncimix Remixes (Remix Albüm, Şahin Özer Müzik)

1- Abone - 04:22
2- Bandıra Bandıra - 03:34
3- Karambol - 04:34
4- 8:15 Vapuru - 03:27
5- Gel de İçme - 05:01
6- Cesaretim Yok - 05:17
7- Kıyamet Günü - 04:45
8- Tükendik - 04:33
9- Kendine Gel - 04:48
10-Fındık - 05:25
11-Bandıra Bandıra (Dub Mix) - 06:07

2004
Aşka Hazır (Maxi Single, DMC, 15.06.2004)

1- 7-24 - 04:30
2- Aşk Büyük Yalan - 04:21
3- Adın Dün - 04:12
4- Sallayalım Dünyayı - 04:13
5- Aşkım - 04:56
6- 7/24 (Remix) - 04:12


2005
Oldu Gözlerim Doldu (Maxi Single, Sony BMG, 17.08.2005)

1- Yoncimik & SirHot - Mx by Kivanch K. - 03:48
2- Club Mix - Rmx DJ Pasha - 05:09
3- Bozooka Mix - Rmx Delikan - 04:47
4- Dance Version - Rmx by AFM - 04:09
5- İstanbul Express Mix - Rmx by Acuna Boyz - 04:24
6- Murad Mix - Rmx Dj Murad - 03:21

2006
En İyiler 2006 (CD Albüm, Sony Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
17-Oldu Gözlerim Doldu / Yoncimik

2008
Şöhret (İbret Öyküsü) (Albüm, Mucize İşler, 22.10.2008)

1. Şöhret (İbret Öyküsü) - 04:12
2. Çapkın Kız - 03:36
3. Zor Olacak - 04:32
4. Ah Be Yonca - 02:52
5. Uza - 02:56
6. E Aşk Bu - 03:24
7. Anasının Kuzusu - 04:03
8. Şöhret (Electro Dance Mix) - 04:59
9. Şöhret (Club Mix) - 03:45


2009
64 Türkçe Pop Şarkı & 64 Türkçe Video Klip (Derleme Albüm, DMC, 05.03.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
64 Türkçe Video Klipler (2 DVD)
DVD 1:
33.Yonca Evcimik - Sallayalım Dünyayı

2010
Şimdi 90`lar (CD Albüm, Ossi Müzik, 24.03.2010))
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
1- Abone - Yonca Evcimik

Tweetine Bandım (Single, DMC, 26.07.2010)

1- Tweetine Bandım (Emre Gürcan - Hadi Eller Havaya Mix)
2- Tweetine Bandım (Emre Gürcan - Angry Rapper Mix)
3- Tweetine Bandım (Suat Ateşdağlı - The Very Bakkal Club Mix)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)

2011
Seni Hala Seviyorum [Var Olmak Haktır] (Single, DMC, 28.06.2011)

1. Tweetine Bandım (Söz: Deniz Erten, Müzik: Volga Tamöz, Deniz Erten, Bahadır Şimşek, Seslendirenler: Bahar Korçan, Billur Kalkavan, DJ Hüseyin Karadayı, Bora Öztoprak, Burcu Güneş, Doğa Rutkay, Deniz Erten, Derya Baykal, Ebru Şallı, Elif Dağdeviren, Hakan Peker, Metin Arolat, Metin Özülkü, Naz Elmas, Reyhan Karaca, Tan Sağtürk, Yeliz Eker, Yonca Evcimik, Zeyno Gönenç)


2012
5’i 1 Yerde (5xCD Albüm, Şahin Özer Müzik, 15.03.2012)

CD1 - Abone (1991)
1.Abone – 3:59
2.Yalancı Bahar – 4:14
3.Taksit Taksit – 4:05
4.Cesaretim Yok – 4:39
5.Şok – 4:17
6.Çok Canlar Yaktım – 3:23
7.Sonbaharda Geleceğim – 3:48
8.Kıymetini Bil – 4:07
9.Yaktın Beni – 3:12
10.Nefes Almak İstiyorum – 4:17
11.Sen de Yalansın – 3:39
CD2 - Kendine Gel (1993)
1.Kendine Gel – 4:55
2.L.O.T.D. (Trişkadan Nameler) – 4:01
3.Henüz Çok Gencim – 5:04
4.Çok Alemsin – 3:57
5.Haberin Olsun – 3:48
6.Karambol – 4:00
7.Bırak Ellerimi – 3:59
8.Gözümle Gördüm – 5:04
9.In & Out – 3:48
10.Durum Kötü – 4:22
11.Haberin Olsun (2. Sürüm) – 3:35
CD3 - Yonca Evcimik ‘94 (1994)
1.Bandıra Bandıra – 3:27
2.Kıyamet Günü – 4:49
3.Tükendik – 4:55
4.Gel de İçme – 3:48
5.Arsız Gönlüm – 4:47
6.Boomerang – 2:50
7.Gel Gel – 3:31
8.Şeytana Uydum – 5:23
9.Anne – 3:42
10.8.15 Vapuru – 4:24
11.Tut Elimi – 5:06
12.Fındık – 2:15
CD4 - Yaşasın Kötülük (1997)
1.Yaşasın Kötülük – 3:59
2.Yaşasın Kötülük Remix – 5:25
CD5 - The Best Of Yoncimix Remixes (2002)
1.Abone – 4:22
2.Bandıra Bandıra – 3:34
3.Karambol – 4:34
4.8:15 Vapuru – 3:27
5.Gel De İçme – 5:01
6.Cesaretim Yok – 5:17
7.Kıyamet Günü – 4:45
8.Tükendik – 4:33
9.Kendine Gel – 4:48
10.Fındık – 5:25
11.Bandıra Bandıra (Dub) – 6:07

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.eganba.com
www.nadirkitap.com
www.tikla24.de (Almanya)

Tam 90 Dan / Volga Tamöz [Albüm, Poll Production, 24.05.2012]
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
8. Bandıra Bandıra
Volga Tamöz feat. Yonca Evcimik

Yallah Sevgilim (Single, DMC, 06.09.2012)

1- Yallah Sevgilim (Söz: Barlas Erinç, Beste: Talib Kuliev)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.cinarmuzik.net
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)

2013
Aşk Şarkılarım 90’lar (Derleme Albüm, Bonus Müzik, 07.03.2013)
Büyütmek için T ıklay ın
CD 3:
9- Aşkım - Yonca Evcimik - 04:58

2014
15. (Albüm, İrem Records, 18.06.2014)

1. Burası İstanbul - 03:27 (Söz & Müzik: Okay Barış)
2. Sana Ne - 03:44 (Söz & Müzik: Serdar Ortaç, Düz.: Volga Tamöz)
3. Hayat İşte - 03:48 (Söz & Müzik: Serhat Tekin)
4. Topla Gel - 03:22 (Söz & Müzik: Murat Aydemir)
5. Zaman Kötü - 03:49 (Söz & Müzik: Barlas Erinç)
6. Kadınım Diyorsan - 03:29 (Söz & Müzik: Okay Barış)
7. Çok Mu Zor (feat. Oktay Varış) - 04:52 (Söz & Müzik: Okay Barış)
8. Kolay - 03:43 (Söz & Müzik: Serhat Tekin)
9. Ekmek Arası - 04:01 (Söz & Müzik: Barlas Erinç)
10. Başkasın Sen - 03:30 (Söz & Müzik: Okay Barış)Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.hepsiburada.com
www.zihni.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.tulumba.com (ABD)
www.arkadas.com.tr
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

eelence Aşk Şarkıları Vol. 3 [Kolektif Pop Albüm, Avrupa Müzik, 27.10.2014]
Büyütmek için Tıklayın
7. Yonca Evcimik - Aşkım

2016
Aha (Single, DMC, Dijital 16.05.2016, CD 15.07.2016)

1- Aha


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.eganba.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

2017
Kendine Gel / Yonca Evcimik feat.İrem Derici & Gökçe (Single, DMC, 21.07.2017)

1- Kendine Gel


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Ortaya Karışık (Maxi Single, DMC, Dijital 28.12.2017)

1- Son Kalan Aşk (Arabesk Versiyon)
2- Son Kalan Aşk (Arabesk Versiyon)
3- Kendine Gel - feat.İrem Derici & Gökçe
4- Kendine Gel [Solo Versiyon]

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com


2018
Ortaya Karışık (Maxi Single CD, DMC, 01.03.2018)

1- Son Kalan Aşk (Arabesk Versiyon)
2- Son Kalan Aşk (Pop Versiyon)
3- Kendine Gel - feat.İrem Derici & Gökçe
4- Kendine Gel [Solo Versiyon]


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com

2019
15. (Albüm, İrem Records, Mart 2019. [YENİ BASIM])
(18.06.2014 tarihinde çıkan albüm şarkısının Remix versiyonu)

Çok mu Zor? (Burak Yeter Remix)

Çılgın Bediş (Soundtrack) (Maxi Single, İremrecords, 14.06.2019)

1- Çılgın Bediş Jenerik
2- Çılgın Bediş Romantik
3- Çılgın Bediş Aksiyon
4- Çılgın Bediş Jenerik Playback

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Ayıp Şeyler (Single Şarkı, ArtRecords, 23.11.2020)

1- Ayıp Şeyler - 03:21

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
tidal.com (Norveç)

2021
Şimdi 90’lar 2 [Kolektif Albüm, Ossi Müzik, Dijital 06.08.2021, CD 08.08.2021]

2- Günaha Davet [2021] - Yonca Evcimik (Söz: Sezen Aksu Müzik: Sezen Aksu - Kıvanç K, Düz.: Hasan Çiçek-Metin Özülkü)

2022
Vurula Vurula [2022] (Single, Noah Entertainment, 16.09.2022)

1- Vurula Vurula [2022] - 02:54

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.yoncaevcimik.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/YoncaEvcimikOnline
www.facebook.com/pages/Yonca-Evcimik
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/yoncaevcimik
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/yoncaevcimik
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/YoncaTube
Resmi (?) Daily Motion Kanal Adresi:
www.dailymotion.com/user/YoncaTube
Wikipedi Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Yonca_Evcimik
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Yonca+Evcimik
Sinema Türk Sayfa Adresi:
www.sinematurk.com/kisi/2062/Yonca-Evcimik
Sinemalar.com Sayfa Adresi:
www.sinemalar.com/sanatci/41074/Yonca-Evcimik

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (15141 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag