Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 19.07.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 275 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 275
Üye: 0
Toplam: 275

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 147,117,178
  • Bugün: 16,626
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jul 19, 2024
  • 01:40 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Cem Karaca
Bookmark and Share
    Geri Dön   (16979 okuma)

Cem Karaca
Cem Karaca
Cem Karaca
FOTO GALERİ

5 Nisan 1945’te İstanbul’da Toto ve Mehmet Karaca’nın çocukları olarak dünyaya geldi. Tiyatrocu bir ailenin tek çocuğuydu ve sanatçı bir ailenin çocuğu olmak onun sanatla içiçe büyümesini sağladı. Ergenlik çağındayken hoşlandığı kızı etkilemek amacıyla şarkı söylemeye ve annesi Toto Karaca’nın teşviki ile de Müzik hayatına başladı. Karakediler, Jaguarlar, Dinamitler ve Gökçen Kaynatan Orkestrası gibi toplulukla Rock’n’Roll tarzı çalışmalar yapıyordu. O dönemdeki en büyük destekçisi İlham Gencer’di. Evlendikten hemen sonra askere gitti. Orada asker arkadaşının çaldığı bağlama ise onu bambaşka diyarlara taşıdı.

Emrah, Cem Karaca’nın ilk ‘resmi’ plağı. Ancak Hey dergisinde yayınlanan iki yazıda bir başka ilk 45’likten söz ediliyor:“ Let’s Go / I Feel Good”. Murat Meriç www.kalan.com’daki “Cem Karaca: Bir Uzun Öykü” adlı yazısında, “Ben bu plağa hiç rastlamadım; rastlayanı da görmedim. Bu yüzden Cem Karaca diskografisini Emrah’la başlatıyorum.” demektedir.
(Kaynak: www.kalan.com)

1967’de sivil hayata döndüğünde solist olarak Apaşlar Grubu ile müzik çalışmalarına başladı. Bu grupla Hürriyet Gazetesinin düzenlemiş olduğu Altın Mikrofon yarışmasına katılırlar. “Emrah” adlı şarkıyla bu yarışmada ikinci oldular. Aldıkları bu dereceden sonra Apaşlar grubu müzikal çalışmalarına dört elle sarılarak daha önceki tutkuları olan batının beat ve rock müziği ile yeni tutkuları doğu müziğini harmanlayıp kah Anadolu Rock kah Pop-Rock tarzında eserler üretmeye başladılar. Bir süre sonra arkalarına Ferdy Klein orkestrasını da alarak müzikal altyapılarını iyice güçlendiren Cem Karaca ve Apaşlar Grubu Ferdy Klein orkestrası eşliğinde de bir süre yollarına devam ettiler. “İstanbul’u Dinliyorum” ve özellikle de “Resimdeki Gözyaşları” (1968) gibi çok başarılı eserleri verdiler. Bu beraberlik 1969’un sonlarına kadar sürdü.

Grupta gitarist Mehmet Soyarslan ve Cem Karaca arasındaki anlaşmazlıklar had safhaya çıkınca Cem Karaca gruptan ayrılarak Apaşlar Grubunun basçısı Seyhan Karabay ile birlikte yeni bir grup kurma yollarını aramaya başladı. Bu sıralarda Almanya’ya giderek Ferdy Klein Orkestrasıyla 4 tane 45’lik doldurdu. “Emmioğlu”, “O Leyli”, “Kendim Ettim Kendim Buldum” ve “Erenler” isimli eserleri bu dönem ürünleridir (1970). Seyhan Karabay ile birlikte genç ve yetenekli bir gitarist olan Ünol Büyükgönenç ile davulda Hüseyin Sultanoğlu’nu da yanlarına alarak Kardaşlar grubunu kurdu. Almanya’dan yanında getirdiği yeni gitarist Alex Wiska’yı da yanlarına alarak sıkı bir çalışmaya girdiler ve bu grupla çıkarılan ilk 45’lik olan ‘Dadaloğlu’nu yayınladılar (1970). 1971’te “Kara Sevda”, “Demedim mi”, “Kara Yılan”, “Lümüne”, “Kara Üzüm”, 1972’de “Askaros Deresi” ve “Üryan Geldim” gibi eserler verdiler.

1972 sonlarında Kardaşlar Grubu dağılınca 1973’te Cem Karaca, Anadolu Pop’un güçlü sesi Moğollar ile buluştu. 1973’te Anadolu Pop’ta farklı bir sound yakaladılar ve “Obur Dünya”, “El Çek Tabib”, “Gel Gel”, “Üzüm Kaldı” ve nihayet 1974 başlarında çok geniş kitlelere ulaşacak “Namus Belası” isimli eserlere imza attılar. Aynı yılın sonunda Cahit Berkay’ın Fransa’ya gitmesi üzerine Moğollar’ın dağılmasıyla, Cem Karaca tekrar bir grup kurma arayışına girdi ve beraberlikleri 1977 sonlarına kadar sürecek olan Dervişan isimli grup kuruldu. Dervişan politik rock yapmanın yanı sıra progressive rock müziğinin Uğur Dikmen ve Oğuz Durukan sayesinde Türkiye ile tanışmasında önemli rol oynadı. Bu grupla ilk 45’lik geldi: “Beyaz Atlı / Yiğitler”. arkasından “Tamirci Çırağı”, “Mutlaka Yavrum”, “Beni Siz Delirttiniz” (1975), “Parka” (1975), “Mor Perşembe”, “1 Mayıs” (1976) ve nihayet toplama olmayan yani tam anlamıyla ilk stüdyo albümünü olan “Yoksulluk Kader Olamaz”

1978’de, Dervişan’ın dağılmasından sonra ise Cem Karaca 70’lerdeki son grubu olan Edirdahan’ı kurdu ve bu grupla “Safinaz” isminde bir Long Play çıkardı. Albüme adını veren “Safinaz” bu ükede yapılan ilk rock operası olarak bilinir ve Barış Manço ve Kurtalan Ekspresi’nin 1975 yılı albümleri olan “2023” ile birlikte Türkiye’nin sayılı senfonik rock albümleri arasında sayılır. Cem Karaca, bu albümünde Nazım Hikmet ve Ahmet Arif’in iki uzun şiirini bestelemişti.

1979’da yoğun baskılar sonucu Almanya’ya gitti ve bu ülkede 1987 yılına kadar sürgün hayatı yaşamak zorunda kaldı. Ancak burada ülkenin önemli orkestralarıyla müzik çalışmalarını da sürdürdü. Yeni besteler yaptı. Bu dönemdeki çalışmalarında sık sık gurbet acısı gibi temaları işleyen Karaca “Hasret” (1980) ve “Bekle Beni” (1982) isimli kaset albümleri yaptı. Bu süre içersindeki en iyi albümünü 1984’te Almanca olarak çıkardı: “Die Kanaken”. Bu dönemde daha çok Yabancı Düşmanlığı, Gurbetçilerin Yaşamı gibi konuları işleyen Cem Karaca “Die Kanaken” isimli bu albümündeki bazı parçaların Türkçesini ilerki albümlerinde de kaydetmiştir.

12 Eylül’den sonra Almanya’ya gitmiş olan ve yedi yıl sonra, 1987’de Türkiye’ye dönen Cem Karaca, “Merhaba Gençler ve Her Zaman Genç Kalanlar” (1987), “Töre” (1988), Uğur Dikmen, Cahit Berkay’la “Yiyin Efendiler” (1990) ve “Nerde Kalmıştık” (1992) isimli yapıtları çıkardı. 1990’da Altın Güvercin Yarışması'nda Cahit Berkay’ın “Kahya Yahya” şarkısıyla birinci oldu.

1993’te Barış Manço’nun TRT’de sunduğu 4x21 Doludizgin isimli talkshaw programına konuk oldu. Birlikte söyleşi yaptıktan sonra Uzun İnce Bir Yoldayım isimli parçayı düet olarak yorumladılar.

1997 yılında “Ağır Roman” isimli filmde yıllar öncesinin hiti “Resimdeki Gözyaşları” Cem Karaca’ya yeniden popülerlik getirdi. 1999 yılında “Bindik Bir Alamete...” isimli albümünü Cahit Berkay, Engin Yörükoğlu, Ahmet Güvenç, Uğur Dikmen desteğiyle çıkaran Karaca, 2000’de “Kahpe Bizans” filmi için 3 parça kaydedip, filmde ufak bir rolle de yer aldı. Bu yıllarda çeşitli şiir çalışmalarında gördüğümüz Cem Karaca, Barış Manço’nun efsanevi grubu Kurtalan Ekspres ile birlikte konserler verdi.

Müzik çalışmalarına son yıllarında Uğur Dikmen’le birlikte devam etmiş olan sanatçının Emrah adında bir oğlu var. Şarkıcı, besteci ve söz yazarlığı kimliğiyle pek çok sayıda ödül kazandı. “Hayvan Terli” isimli en son albüm çalışmasını tamamlayamadan 8 Şubat 2004 tarihinde saat 07:40’da aramızdan ayrılmıştır. Bu albüm yarım kalsa da bazı ilaveler yapılarak sanatçının anısına piyasaya çıkarılmıştır.

Cem Karaca Klasikleri

Türk rock Müziğinin kralı Cem Karaca’nın hafızalardan silinmeyen, en çok sevilen şarkıları sevenleriyle buluşuyor. Bir döneme damgasını vurmuş unutulmayan şarkılar, sözü ve bestesiyle her zaman fark yaratmış usta Cem Karaca ‘nın muhteşem yorumları sizi büyüleyecek.

Dilden dile, nesilden nesile gelmiş en özel eserler “Cem Karaca Klasikler” albümünde.
(Albüm açıklaması - Naz Müzik)

Cem Karaca Haykırış

Cem Karaca’nın Türk Rock müziğine damgasını vuran eserleri “Cem Karaca HAYKIRIŞ” adıyla raflarda yerini alıyor.

Büyük –küçük herkesin beğenisini kazanmış birbirinden güzel ve anlamlı şarkılar titiz bir çalışma ve en özel kayıtlarla hayranlarına ulaşıyor.

Efsane müzisyenin sevenlerine özel efsane şarkıları bu albümde.
(Albüm açıklaması - Naz Müzik)

Cem Karaca Antoloji / Anthology 1

Anadolu Rock müziği efsanesinin en büyük temsilcisi bu toprakların ozanı Cem Karaca’nın “Cem Karaca Antoloji” albümü Yavuz Burç Plakçılık markasıyla yayımlanıyor.

Dünyadaki gerçek star sanatçıların her birinin bir antoloji albümü bulunmaktadır. Antoloji bir sanatçının müzik hayatı için de parlayan tüm şarkılarının bir arada toplandığı en iyi albüm manasına gelmektedir. İşte biz de sizlere bu albümü gurur ile sunuyoruz. Yavuz Burç Plakçılık ve Avrupa Müzik ortaklığının en kıymetli albümlerinden biri daha gün yüzüne çıkıyor. Anadolu Rock müziğinin kurucusu Cem Karaca’ nın en iyi şarkıları bu 2’li box sette sizlerle buluşuyor. “Cem Karaca Antoloji” aylarca süren bir çalışmanın eseri. Makara bant kayıtları tekrar kullanılarak usta müzik adamı İhsan Apça ve Ada stüdyolarında hazırlanan bu albüm yeniden remaster yapıldı. Eşi benzeri olmayan bu çalışmayı beğenmeniz dileğiyle.

Cem Karaca’nın 2 CD’lik “Cem Karaca Antoloji” albümü Yavuz Burç Plakçılık markasıyla 10.03.2015 tarihinde tüm müzik marketlerde…
(Albüm açıklaması)

Anadolu Rock’ın Koca Çınarı Cem Karaca’nın “Bu Son Olsun” albümü Yavuz Burç Plakçılık markasıyla yayımlanıyor.

11 eşsiz eserden oluşan abümde Cem Karaca’ya Apaşlar, Kardaşlar ve Moğollar grupları eşlik ediyor. Tarihsel bir çizgi takip eden şarkılar “Bu Son Olsun”’la açılıp, Nazım Hikmet şiiri “Hoş Geldin Kadınım”’la son buluyor. Anadolu Rock müziğinin temel taşı Cem Karaca, bu albümde bugüne dek yayınlanmamış eserlerle karşımızda adeta kükrüyor… Yavuz Burç Plakçılık ve Avrupa Müzik ortaklığının en kıymetli albümlerinden bir tanesini siz müzikseverlere sunmaktan dolayı onurluyuz.

Cem Karaca’nın “Bu Son Olsun” albümü Yavuz Burç Plakçılık markasıyla 24.04.2015 tarihinde tüm müzik marketlerde…
(Albüm açıklaması)

Cem Karaca’nın ve Moğollar’ın 2 CD’den oluşan “Unutulmayan Plaklar – 1” (Cem Karaca - Naftalinli Plaklar / Moğollar - Anadolu Pop)“ albümü Yavuz Burç Plakçılık markasıyla yayımlanıyor.

“Unutulmayan plaklar 1” albümü her müzikseverin keyifle dinleyeceği ve arşivlerinde zevkle saklayacakları, özellikle Anadolu Rock efsanesi tutkunlarının çok ama çok seveceği 2 CD’de oluşan bir duble albüm. Anadolu Rock müziğinin en seçkin örneklerini sevgili Cem Karaca ve Moğolların eşsiz yorumları ile dinleyeceksiniz. Biliyor ve görüyoruz ki, böylesi değerler bir daha geri gelmeyecekler. Elinizden düşürmeyeceğiniz, keyifle tekrar tekrar dinleyeceğiniz bu albüm mutlaka arşivinizde yer bulmalı.

Cem Karaca’nın ve Moğollar 2 CD’den oluşan “Unutulmayan Plaklar – 1” albümü Yavuz Burç Plakçılık markasıyla 21.07.2015 tarihinde tüm müzik marketlerde…
(Albüm açıklaması)

Cem Karaca & Moğollar 2.2.1973 Ankara

Yıl 1973. Ocak ayının son akşamı… Sevgili dostlarım Cem, Cahit, Taner ve Ayzer ile Ankara’da Güneypark kulisindeyiz… Az sonra ilk kez birlikte Ankara’lı müzikseverlerin karşısına çıkacaklar. Hepimiz 20’li yaşların heyecanını yaşıyoruz… Sahne karardı, gitar ve divan curası ile Cahit Berkay, basgitarı ile Taner Öngür ve davuluyla Ayzer Danga yerlerini aldılar… Ve Cem Karaca o muhteşem sesiyle “Merhaba gençler ve her zaman genç kalanlar, huzurunuzda biz Cem Karaca-Moğollar” deyince inanılmaz bir alkış tufanı… İzleyenler büyülenmiş durumda…

Konser sonrası Monaco Oteli’nde Cem’in odasındayız… Keyfimiz yerinde…1972 yılında Cem ve Cahit’in tesadüfen karşılaşıp o ilginç değişime (Cem Karaca-Kardaşlar, Ersen-Moğollar) karar verilen anı konuşuyoruz. Aramızda olmayan müzisyen arkadaşlarımız için övgü dolu sözler dolaşıyor odada. O sırada ben “Arkadaşlar, bu geceyi, daha doğrusu konserinizi ölümsüzleştirmemiz gerek” deyince, Taner “O zaman bir stüdyoya girelim ve aynen böyle çalalım” diye devam etti. Cem de noktayı koydu “Stüdyoya gidelim, parça aralarında konuşalım, güzel bir anı olur hepimize”…

Bir anda masa etrafında bulduk kendimizi… Saman kağıtlar üzerinde Cem’in el yazısı ile tüm akış bittiğinde sabahın ilk ışıkları odayı doldurmuştu… Son söz benden çıktı “Bugün dinlenin ve yarın bir saatte bu kaydı bitirelim.”…Onlar yataklara, ben stüdyo için ön hazırlıklara…1 Şubat dinlenmece ve 2 Şubat 1973’te bu tarihi kaydı bitirmece…

İşte Anadolu Rock’ın yıllar sonra ilk kez sunulan bu eşsiz eseri…

İşte koleksiyonunuzda yer alan “Cem Karaca-Moğollar 2.2.1973 Ankara” albümünün kısa hikayesi…

Ve şimdi bu çok özel albüm, Universal Müzik Taksim Edisyon etiketi ile tüm Türkiye’de!

İçinde daha önce hiç yayınlanmamış olan fotoğraflar, Cem Karaca’nın el yazıları, her bir şarkı için özel olarak yapılmış olan illüstrasyonların olduğu 44 sayfalık CD+Kitap bulunmaktadır.

Tam 43 yıl aradan sonra 2.2.2016 tarihinde tüm Türkiye’de müzik marketlerde yerlerini alacak!
(Albüm açıklaması)

Cem Karaca’nın “Delikanlı Sevdası” isimli albümü Yavuz Burç Plakçılık markasıyla yayımlanıyor.

Anadolu rock müziğinin ölümsüz efsanesi Cem Karaca 55 yıllık Yavuz Burç Plakçılık arşivinde değerli müzik adamı Naci keklik liderliğinde aylarca süren gerçek bir arşiv çalışması ile sizlerle buluşuyor. Bugüne kadar hiç yayınlanmamış şarkıları ile Cem Karaca “Delikanlı Sevdası”. Makara bantlarda ki analog kayıtlara birebir sadık kalınarak dijitalleştirilmemiş bu şarkılar ilk kez günyüzüne çıkıyor.

Albümdeki şarkıların bazıları “Bekle Beni”, “Delikanlı Sevdası”, “Emrah”, “Gılgamış”, “Hikaye”, “İster Frengistan”, “Mehmet’e Ağıt” ve “Oy Babo”

Cem Karaca’nın “Delikanlı Sevdası” isimli albümü Yavuz Burç Plakçılık markasıyla 05.02.2016 Tarihinde tüm müzik marketlerde…
(Albüm açıklaması)

CEM KARACA – YİYİN EFENDİLER

CEM KARACA’nın 1990 Yılından beri sadece kaset formatında basılmış olan “YİYİN EFENDİLER” albümü ilk kez plak olarak müzikseverlere sunuluyor!

CEM KARACA’nın yurda dönüşünden sonraki 3. çalışması olan yapımda “TAMİRCİ ÇIRAĞI” şarkısının ruh ikizi olan efsaneleşmiş eser, Kuşadası Altın Güvercin Şarkı Yarışmasında en iyi şarkı ödülünü sanatçıya kazandıran “KAHYA YAHYA”’nın yanı sıra “YİYİN EFENDİLER”, “SAHİBİ GELDİ” , “DEMEDİM Mİ”, “68’LERİN TÜRKÜSܔ, “SEN SENİ BİL” gibi bir çok klasikleşmiş eseri bulunmakta.

Sanatçıya bu albümde kadim dostları, DERVİŞAN grubundan UĞUR DİKMEN ve MOĞOLLAR grubundan CAHİT BERKAY eşlik ediyor.

Açılır kapaklı, yenilenmiş master’lı 180 gr. siyah plak tüm CEM KARACA sevenlerin ve koleksiyonerlerin gözdesi olacak.
(Albüm açıklaması)

Ünlü Sanatçı Ve Oyuncular, Cem Karaca İçin Bir Araya Geldi!

Bundan 14 yıl önce, 8 Şubat 2004 tarihinde kaybettiğimiz Türk Rock müziğinin usta yorumcularından Cem Karaca için, müzik dünyasının en önemli oyuncu ve şarkıcıları bir araya geldi.

DMC etiketiyle yayınlanan “Merhaba Gençler 2018” isimli saygı albümü için, Sıla, Teoman, Haluk Levent, Halil Sezai feat. Sansar Salvo, Mehmet Erdem, Kolpa, Can Bonomo, Yüksek Sadakat, Cemil Demirbakan, Gökcan Sanlıman, Kök gibi önemli sanatçı ve gruplar dışında Fırat Tanış, Şevket Çoruh ve Ayşen Gruda gibi önemli oyuncular da seçtikleri Cem Karaca şarkılarını kendi tarzlarında yeniden seslendirdi.

Anadolu rock türünün kurucularından sayılan, birçok grupla (Apaşlar, Kardaşlar, Moğollar ve Dervişan) çalışmış, kurucu ve yöneticisi olmuş, güçlü bir rock kültürü yaratılmasında öncülerden olmuş olan,kendine özgü karakteriyle dikkatleri üzerinde toplayan, eserleriyle 7’den 70’e herkesin gönlünde taht kuran Cem Karaca’yı bir kez daha saygı ile anıyoruz.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 04.02.2018)

Diskografi:
1967

Emrah / Karacaoğlan (45’lik, Altın Mikrofon 2nci-Hürriyet Gazetesi H-018) (Apaşlar)

(Hudey) (Apaşlar ile) (EP Albüm, Sayan EP Seri FS 127)

A yüzü:
1- Hudey Emrah
2- Vahşet
B yüzü:
1- Bang Bang (Orij.yorumcu: Cher)
2- Shakin' All Over

(Apaşlar ile) (EP Albüm, Sayan EP Seri FS 134)

A yüzü:
1- Emrah Emrah
2- Hücum
B yüzü:
1- Karacaoğlan
2- Ayşen

(Ümit Tarlaları) EP Albüm (Apaşlar ile) (Sayan EP Seri FS 145)

A yüzü:
1- Ümit Tarlaları
2- Anadolu Oyun Havası
B yüzü:
1- Suya Giden Allı Gelin
2- Nasıl da Geçtin?

(Hudey) (Apaşlar ile) (EP Albüm, Seda Plak 534)

A yüzü:
A yüzü:
1- Hudey
2- Vahşet
B yüzü:
1- Bir Anadolu Hikayesi
2- Shakin' All Over

(Emrah) (Apaşlar ile) (EP Albüm, Seda Plak 535)

A yüzü:
1- Emrah
2- Hücum
B yüzü:
1- Karacaoğlan
2- Ayşen

1968

İSTANBUL´U DİNLİYORUM / OY BANA BANA (45’lik, Türkofon TU-St 1505 / Türküola 1505) (Apaşlar - Ferdy Klein Orkestrası)


Oy Babo / Hikaye (45’lik, Türkofon TU-St 1506)


Emrah 1970 / Karanlık Yollar (45’lik, Türkofon TU-St 1507) (Apaşlar - Ferdy Klein Orkestrası)

Büyütmek için T ıklay ın İstanbul / Why (45’lik, Türkofon TU-St 2010) (Apaşlar - Ferdy Klein Orkestrası)


Tears (Resimdeki Gözyaşları şarkısının İngilizcesi) / No , No , No (45’lik, Türkofon TU-St 2011) (Apaşlar - Ferdy Klein Orkestrası)


İstanbul / Why (45’lik, Türkofon TU-St 2010) (Apaşlar - Ferdy Klein Orkestrası)


Resimdeki Gözyaşları / Emrah (45’lik, Sayan FS 167) (Apaşlar - Ferdy Klein Orkestrası)


Resimdeki Gözyaşları / Şans Çocuğu (Apaşlar’ın solo gitaristi Mehmet Soyarslan bestesi) (45’lik, Türkofon TU-St 1508) (Apaşlar - Ferdy Klein Orkestrası)

1969

Ayrılık Günümüz / Gılgamış (45’lik, Türkofon TU-St 1520) (Türküola 1520) (Apaşlar - Ferdy Klein Orkestrası)


Zeyno / Niksar (45’lik, Türkofon TU 1002) (Türküola 1521) (Apaşlar - Ferdy Klein Orkestrası)


Bu Son Olsun / Felek Beni (Karacaoğlan III) (45’lik, Türkofon TU 1003) (Türküola 1524) (Apaşlar - Ferdy Klein Orkestrası)

1970
(Hudey) (Apaşlar ile) (EP Albüm, Sayan EP Seri FS 234 [İkinci Baskı])

A yüzü:
1- Hudey
2- Vahşet
B yüzü:
1- Bang Bang (Orij.yorumcu: Cher)
2- Shakin' All Over


Tears / No , No , No (45’lik, Tele Disc TE 2011 Almanya Baskı) (Apaşlar - Ferdy Klein Orkestrası)


Emmioğlu / O Leyli (45’lik, Türküola 1528) (Ferdy Klein Orkestrası)


Kendim Ettim Kendim Buldum / Erenler (45’lik, Türküola 1529) (Ferdy Klein Orkestrası)


Adsız / Unut Beni (45’lik, Türküola 1530) (Ferdy Klein Orkestrası)


Baba / Muhtar (45’lik, Türküola 1531) (Ferdy Klein Orkestrası)


Dadaloğlu / Kalender (45’lik, Türkofon M-1014) (Kardaşlar)

1971

Oy Gülüm Oy / Kara Sevda (45’lik, Türkofon M-1016) (Kardaşlar)


Tatlı Dillim / Demedim mi? (45’lik, Türkofon M-1017) (Kardaşlar)


Kara Yılan / Lümüne (Odam Kireç Tutmuyor) (45’lik, Türkofon M-1018) (Kardaşlar)


Acı Doktor (Kısım 1) / Acı Doktor (Kısım 2) (45’lik, Türkofon M-1019) (Kardaşlar)


Kara Üzüm / Mehmet’e Ağıt (45’lik, Türküola 1536) (Kardaşlar)

1972

Askaros Deresi / Üryan Geldim (45’lik, Yavuz 1545) (Kardaşlar)


Hasan Kalesi / Üryan Geldim (45’lik, Türkofon Almanya 1549)

Askaros Deresi / Kazak Abdal (45’lik, Türkofon Almanya 1572)

1973

Obur Dünya / El Çek Tabib (45’lik, Yavuz 1547) (Moğollar)


Gel Gel / Üzüm Kaldı (45’lik, Yavuz 1553) (Moğollar)

Kardaşlar - Apaşlar (Albüm, Türkofon VELP 6503)

(45liklerden derlenen bu albümde Kardaşlar'la yapılan Lümüne, Demedim mi, Kara Sevda, Tatlı Dillim, Kalender, Oy Gülüm Oy, Dadaloğlu, Kara Yılan parçaları yer alıyor.)
(Cem Karaca-Kardaşlar: Ünol Büyükgönenç, Seyhan Karabay, Hüseyin Sultanoğlu, Fehiman Uğurdemir)

1974

Namus Belası / Gurbet (45’lik, Yavuz 1560) (Moğollar)

Büyütmek için T ıklay ın Beyaz Atlı / Yiğitler (45’lik, Yavuz 1567) (Dervişan)

Cem Karaca'nın Apaşlar , Kardaşlar , Moğollar ve Ferdy Klein Orkestrası'na Teşekkürleriyle (LP Albüm, Yavuz LP 1006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Beyaz Atlı (Ferdy Klein Ork.)
2- Edalı Gelin (Moğollar)
3- Ay Karanlık (Ferdy Klein Ork.)
4- El Çek Tabib (Moğollar)
5- İhtiyar Oldum (Moğollar)
6- Obur Dünya (Moğollar)
7- Deniz Üstü Köpürür
8- Bir Of Çeksem (Apaşlar)
9- Askaros Deresi (Kardaşlar)
10-Unut Beni (Ferdy Klein Ork.)
11-Hasan Kalesi (Kardaşlar)
12-Gel Gel (Moğollar)

1975
Büyütmek için T ıklay ın Tamirci Çırağı / Nerdesin? (45’lik, Yavuz 1571) (Dervişan)

Nem Kaldı (LP Albüm, Yavuz LP 1012)
Büyütmek için T ıklay ın
A :
1- Nem Kaldı
2- Unutamadığım
3- Oy Babo
4- Adsız
5- Baba
6- Oy Bana Bana
B :
1- Namus Belası
2- İhtarname
3- O Leyli
4- Muhtar
5- Gurbet
6- Kendim Ettim Kendim Buldum

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Mutlaka Yavrum / Kavga (45’lik, Yavuz 1574) (Dervişan)

Büyütmek için T ıklay ın Beni Siz Delirttiniz / Niyazi (Köfteler) (45’lik, Yavuz 1578) (Dervişan)

Mutlaka Yavrum (Kaset Albüm, Türküola Kaset 496, Almanya)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Mutlaka Zavrum
2- Kavga
3- Nem Kaldı
4- Unutamadığım
5- İhtarname
6- Askaroz Deresi
8- Karacaoğlan
B Yüzü:
1- Emrah
2- İstanbul’u Dinliyorum
3- Hikaye
4- Oy Babo
5- Kara Sevda
6- Oy Bana Bana
7- Lümüne
8- Gılgamış

1976
Büyütmek için T ıklay ın Parka / İhtarname (45’lik, Yavuz 1582) (Dervişan)
("İhtarname" isimli parça, Moğollar'la kaydedildi)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Niyazi (Hit Parade 1976/2 Aranjmanlar-11, Türküola Kaset No.614, Toplama kasette yer almış)

1977
Büyütmek için T ıklay ın Mor Perşembe / Bir Öğretmene Ağıt (45’lik, Yavuz 1585) (Dervişan)

Büyütmek için T ıklay ın 1 Mayıs / Durduramıyacaklar Halkın Çoşkun Akan Selini (45’lik, Gönül GP525) (Dervişan)

Parka (Albüm, Yavuz LP 1019)
Büyütmek için T ıklay ın

Yoksulluk Kader Olamaz (Albüm, Yavuz LP 1021) (Dervişan)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Yoksulluk Kader Olamaz
2. Maden Ocağının Dibinde
3. Bir Öğretmene Ağıt
4. Adiloş Bebe
5. Kerem Gibi
6. Vay Gurban
7. Sevdan Beni
8. İşçi Marşı

Cem Karaca-Barış Manço (Karma Kaset-Yavuz Plakçılık 514)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü: (Cem Karaca)
1-Mutlaka Yavrum
2-İhtarname
3-Namus Belası
4-Kavga
5-Nem Kaldi
6-Tamirci Çırağı
B Yüzü: (Barış Manço)

Cem Karaca-Barış Manço (Karma Kaset-Yavuz Plakçılık 514)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü: (Cem Karaca)
1-Mutlaka Yavrum
2-İhtarname
3-Namus Belası
4-Kavga
5-Nem Kaldi
6-Tamirci Çırağı
B Yüzü: (Barış Manço)

1978
Safinaz (Cem Karaca & Edirdahan, Pop & Rock, Gönül GPLP10,1978 / Kalan Müzik, Stereo, Kalan 050, 1994)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Safinaz - 18:05
2- Karam - 04:50
3- Şeyh Bedrettin Destanı - 13:30

1980
Hasret (Kaset Albüm Türküola 1289, LP-Türküola)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Hasret
2- Giden
3- Hoş Geldin Kadınım
4- Kız Çocuğu
5- Herkes Gibisin
6- Yağma Sofrası
7- Alamanya
8- Akşam Erken İner Mapushaneye
9- Barış Dikeni
10-İster Frengistanda...
11-Kara Bahtım
12-Bu Biçim

1982
Bekle Beni (Kaset Albüm, Türküola)
1. Nem Olacak Felek Benim
2. Delikanlı Sevdası
3. Oğluma
4. Bekle Beni
5. Peynir Gemisi
6. Almanya Berbadı
7. Sakın Reddetme

1984
Die Kanaken (LP Albüm, Plane RC 0972-88375/76)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Mein Deutscher Freund
2- Beim Kaffee
3- Total Geschlaucht
4- Wilkommen
5- Es Kamen Menschen An
6- Schnüffler
7- Orient-Express
8- Was Sagst Du
9- Ayşe,Meral,Semra
10-Çok Yorgunum

1986
Cem Karaca-Resimdeki Gözyaşları/Seçme Eserler (Kaset Albüm, Almanya Türküola 2093)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Resimdeki Gözyaşları
2- Namus Belası
3- Emrah
4- İstanbul’u Dinliyorum
5- Senin Dudakların
6- Mehmet’e Ağıt
7- Dadaloğu
B Yüzü:
1- Bu Son Olsun
2- Mutlaka Yavrum
3- Kara Yılan
4- Kara Üzümsün
5- Hasan Kalesi
6- Gel Gel
7- Nem Kaldı

1987
Merhaba Gençler Ve Her Zaman Genç Kalanlar (Kaset Albüm,Emre 569)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Bedava Yaşıyoruz
2- İşte Geldik Gidiyoruz
3- Peynir Gemisi
4- Canım Benim
5- Yarım Porsiyon Aydınlık
6- Almancılar
7- Ceviz Ağacı
8- Bidanem
9- Çok Yorgunum
10-Hep Kahır
11-Karadut
12-Çark-ı Felek

1988
Töre (Kaset Albüm, Emre HE 579)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Dönen Dönsün
2- Money Money(Mani,Mani)
3- Dur Be Yeter
4- Töre
5- Akşam Erken İner Mapushaneye
6- Sevda Kuşun Kanadında
7- 33 Kurşun
8- Hasret
9- Oğluma
10-Resimdeki Gözyaşı

1990
Yiyin Efendiler (Yağma Sofrası) (Albüm, Özbir Müzik 032)
A Yüzü:
Büyütmek için T ıklay ın
(Bu albümün 2. baskısında "Kahya Yahya" ve 3. baskılarında "Ha Bu Diyar" parçaları yer almıştır.)
1- Barış Dikeni (Barışı Bizden Sorarlar?)
2- Oh Be
3- Kirlenmiş Çığlık
4- Yiyin Efendiler (Yağma Sofrası)
5- Bir Açık Oturum
B Yüzü:
1- 68’linin Türküsü
2- Demedim mi
3- Sen Seni Bil (Sen Seni)
4- Sahibi Geldi
(Bu albümün 2. baskısında “Kahya Yahya” ve 3. baskılarında “Ha Bu Diyar” parçaları yer almıştır.)
(NOT: Şarkı adları ve sırası gittigidiyor.com’daki açık artırma satış bilgilerinden alıntıdır.)

Yiyin Efendiler (Cem Karaca-Uğur Dikmen Cahit Berkay, 2. Baskı Albüm, Özbir Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
(Bu albümde “Kahya Yahya” ile yer almıştır.)

Yiyin Efendiler (Yağma Sofrası) (3. Baskı Albüm, Özbir Müzik 032)
Büyütmek için T ıklay ın
(Bu albümde “Ha Bu Diyar” yer almıştır.)
A Yüzü:
1- Ha Bu Diyar
2- Sen Seni Bil Sen Seni
3- Demedim mi
4- Barışı Bizden Sorarlar
5- Kirlenmiş Çığlık
B Yüzü:
1- Altmısekizlerin Türküsü
2- Yiyin Efendiler
3- Sahibi Geldi
4- Oh Be

1992
Nerde Kalmıştık ? (Cem Karaca-Cahit Berkay-Uğur Dikmen Albümü, Marşandiz 083)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Raptiye Rap Rap — 3:18 (Söz: Cem Karaca, Müzik: Cahit Berkay)
2. Islak Islak — 4:47 (Söz: Cem Karaca — Müzik: Cem Karaca)
3. Sen Duymadın — 2:55 (Söz: Cem Karaca, Müzik: Cem Karabay)
4. Bu Biçim — 3:32 (Söz: Cem Karaca — Müzik: Cem Karaca)
5. Sen de Başını Alıp Gitme — 4:29 (Söz: Cem Karaca — Müzik: Nil Burak)
6. Niyazi Köfteler — 3:04 (Söz: Cem Karaca — Müzik: Cem Karaca)
7. Karabağ — 4:49 (Söz: Cem Karaca, Müzik: Cem Karabay)
8. Herkes Gibisin — 3:54 (Müzik: Cem Karaca, Müzik: )
9. Nöbetçi’nin Türküsü — 4:12 (Söz: Cem Karaca, Müzik: Cahit Berkay)
10.Ömrüm — 5:15 (Söz: Cem Karaca, Müzik: )
11.Suskunluk — 3:01 (Söz: Cem Karaca — Müzik: Cem Karaca)

25.Yıl-Özgürlük Resitali (Kaset Albüm, )
Büyütmek için T ıklay ın
1- Karayılan
2- Dadaloğlu
3- Oy Oy Gülüm
4- Zeyno
5- Karacaoğlan
6- Bu Son Olsun
7- Odam Kirec Tutmuyor
8- Demedim mi
9- Kara Sevda
10-Ayrılık Günümüz
11-Şans Çocuğu
12-Niksar

1993
35 Yıl 35 Besteci (Albüm, Raks Müzik 93.34.U.918)
(Cem Karaca bu albümde “Namus Belası” şarkısının konser kaydıyla yer aldı.)

1994
Cemaz-ul Evvel (Pop & Rock Albüm, Kalan Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Emrah - 03:59
2- Bekle Beni - 03:22
3- Nem Alacak Felek Benim - 04:45
4- Kara Bahtım - 04:13
5- Hikaye - 02:34
6- İster Frengistanda İster İçerde - 04:28
7- Lümüne - 04:37
8- Resimdeki Gözyaşları - 03:03
9- Giden - 03:36
10-Oy Babo - 02:42
11-Hoş Geldin Kadınım - 03:18
12-Mehmet’e Ağıt - 03:25
13-Bu Son Olsun - 02:48
14-Delikanlı Sevdası - 05:34
15-Dadaloğlu - 03:54

1996
The Best Of Cem Karaca Vol.1 (Protest Albüm, Yavuz & Burç)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Namus Belası
2- Gel Gel
3- Kendim Ettim Kendim Buldum
4- İstanbul’u Dinliyorum
5- O leyli
6- Edalı Gelin
7- Tamirci Çırağı
8- Obur Dünya
9- Niksar
10-Karacaoğlan
11-Üryan Geldim
12-Oğlum'a

1997
Ağır Roman (O.S.T)
(Cem Karaca bu albümde “Resimdeki Gözyaşları”isimli parçayı yeniden seslendirdi.)

Yoksulluk Kader Olamaz (Pop & Rock Albüm, Yavuz LP 1021)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Kavga - 04:23
2- Mor Perşembe - 04:24
3- İşçi Marşı - 05:01
4- Terketmedi Sevdan Beni - 06:31
5- Maden Ocağı - 04:33
6- Mutlaka Yavrum - 04:56
7- Bir Miras Yediye Ağıt - 04:31
8- Niyazi - 04:26
9- Vay Kurban - 03:38
10-Yoksulluk Kader Olamaz - 06:49

Best of Cem Karaca -Vol.2 (Protest Albüm, Yavuz & Burç CD 018)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- İhtarname (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
2- Bir Öğretmene Ağıt (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
3- Kazak Abdal (Söz ve Müzik: Geleneksel)
4- Asrı Gurbet (Söz: Cem Karaca, Müzik: Cahit Berkay)
5- Askaros Deresi (Söz ve Müzik: Geleneksel)
6- Kara Yılan (Söz: Geleneksel, Müzik: Cem Karaca)
7- Kara Üzüm (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
8- Emmioğlu (Söz ve Müzik: Geleneksel)
9- Parka (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
10-Beni Siz Delirttiniz (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
11-Demedim Mi (Söz: Pir Sultan Abdal, Müzik: Geleneksel)
12-Zeyno (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
13-Erenler (Söz: Yahya Kemal Beyatlı, Müzik: S.Ulvi Ergüner)
14-Hasan Kalesi (Söz: Dadaloğlu, Müzik: Seyhan Karabay)
15-Üzüm Kaldı (Azeri)

1998
Best Of Cem Karaca -3 (Protest Albüm, Yavuz & Burç)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Deniz Üstü Köpürür
2- Kalender
3- El Çek Tabip
4- Gecenin Karasına
5- Ay Karanlık
6- Beyaz Atlı
7- Bir Of Çeksem
8- Unut Beni
9- Muhtar
10-Baba
11-Adsız
12-Tatlı Dillim

The Best of Cem Karaca - 4 (Protest Albüm, Stereo, Yavuz & Burç)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Nem Kaldı (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
2- Adiloş Bebe (Söz: Ahmet Arif, Müzik: Sadık Gürbüz)
3- Oy Bana Bana (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
4- Neredesin (Söz & Müzik: Aziz Şimşek)
5- Oy Gülüm Oy (Söz & Müzik: Ünal Büyükgönenç)
6- İhtiyar Oldum (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
7- Kerem Gibi (Söz: Nazım Hikmet, Müzik: Cem Karaca)
8- Kara Sevda (Söz: Cem Karaca, Müzik: Seyhan Karabay)
9- Unutamadığım (Söz: Ahmet Arif, Müzik: Cem Karaca)
10-Yiğitler (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
11-Çökertme (Söz & Müzik: Anonim)
12-Mutlaka Yavrum 2 (Söz & Müzik: Cem Karaca)

The Best of Cem Karaca - 5 (Protest Albüm, Stereo, Yavuz & Burç)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Hasret
2- (Bence Artık Sende) Herkes Gibisin
3- Alamanya
4- Barış Dikeni
5- Alamanya Berbadı
6- Peynir Gemisi
7- Yağma Sofrası
8- Kız Çocuğu
9- Bu Biçim
10-Çanakkale İçinde
11-Ayrılık
12-Cemalım
13-Sakın Reddetme

1999
Bindik Bir Âlamete.. (Cem Karaca ve Uğur Dikmen, Cahit Berkay-Engin Yörükoğlu-Ahmet Güvenç, Albüm, Majör Müzik 21550)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Bindik Bir Alamete, Gideyoz Kıyamete
2- Kerkük Zindanı
3- Ülkem Benim
4- Yolumuz Gurbete Düştü
5- Obur Dünya
6- Hudey Hudey
7- Sakın Dönme
8- Ölüm
9- Allah Yar
10-Deşer De Geçer
11-Şah Mat Mı, Padişah Mı

2000
Kahpe Bizans (O.S.T) (Cem Karaca bu albümde “Dost Hakkı”, “Aşk-ı İlahi” ve “Meydan Bu Meydan” şarkılarını seslendirmişti.)

Nazım Hikmet Şarkıları (Albüm, Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı)
Büyütmek için T ıklay ın
4- Mavi Liman - Cem Karaca

Best Of Cem Karaca -3 (Protest Albüm, Yavuz & Burç)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Deniz Üstü Köpürür
2- Kalender
3- El Çek Tabip
4- Gecenin Karasına
5- Ay Karanlık
6- Beyaz Atlı
7- Bir Of Çeksem
8- Unut Beni
9- Muhtar
10-Baba
11-Adsız
12-Tatlı Dillim

200x
Complete Single Discography Vol.1 (1967-1968) (Derleme Albüm, onstagerecords)
1.Emrah (1967)
2.Karacaoğlan (1967)
3.hudey (1967)
4.Vahşet (1967)
5.Bang Bang (1967)
6.Shakin' All Over (1967)
7.Emrah II (1967)
8.Hücum (1967)
9.Karacaoğlan II (1967)
10.Ayşen (1967)
11.Ümit Tarlaları (1967)
12.Anadolu Oyun Havası (1967)
13.Suya Giden Gelin (1967)
14.Nasıl Da Geçtim (1967)
15.İstanbul’u Dinliyorum (1968)
16.Oy Bana Bana (1968)
17.Oy Babo (1968) 18.Hikaye (1968)

Complete Single Discography Vol.2 (1968-1969) (Derleme Albüm, onstagerecords)
1.İstanbul (1968)
2.Why (1968)
3.Emrah (1970)
4.Karanlık yıllar (1968)
5.Resimdeki Gözyaşları (1968)
6.Şans Çocuğu (1968)
7.Tears (1968) 8.No,No,No (1968)
9.Ayrılık Günümüz (1969)
10.Gılgamış (1969)
11.Bu Son Olsun (1969)
12.Felek Beni “Karacaoğlan III” (1969)
13.Zeyno (1969)
14.Niksar (1969)
15.Bir Of Çeksem (1969)
16.Ay Karanlık (1969)
17.Emmioğlu (1970) 18.O Leyli (1970)

Complete Single Discography Vol.3 (1970-1971) (Derleme Albüm, onstagerecords)
1.Gecenin Karasını (1970)
2.Kendim Ettim Kendim Buldum (1970)
3.Erenler (1970)
4.Adsız (1970)
5.Unut Beni (1970)
6.Muhtar (1970)
7.Baba (1970)
8.Dadaloğlu (1970)
9.Kalender (1970)
10.Oy Gülem Oy (1971)
11.Kara Sevda (1971)
12.Tatlı Dillim (1971)
13.Demedim mi? (1971)
14.Kara Yazı (1971)
15.Lümüne (1971)
16.Acı Doktor (1971)
17.Acı Doktor II (1971)
18.Kara Üzüm (1971)

Complete Single Discography Vol.4 (1971-1973) (Derleme Albüm, onstagerecords)
1.Mehmet’e Ağıt (1971)
2.Askaros Deresi (1972)
3.Üryan Geldim (1972)
4.Kazak abdal (1972)
5.Hasan Kalesi (1972)
6.Deniz Üstü Köpürür (1972)
7.Obur Dünya (1973)
8.El Çek Tabib (1973)
9.Gel Gel (1973)
10.Üzüm Kaldı (1973)
11.İhtiyar Oldum (1973)
12.Çökertme (1973)
13.Gurbet (1974)
14.Edalı Gelin (1974)
15.Deniz Üstü Köpürür (1974)
16.Namus Belası (1974)
17.Beyaz Atlı (1974)

Complete Single Discography Vol.5 (1974-1977) (Derleme Albüm, onstagerecords)
1.Yiğitler (1974)
2.Tamirci Çırağı (1975)
3.Nerdesin? (1975)
4.Mutlaka Yavrum (1975)
5.Kavga (1975)
6.Nem Kaldı (1975)
7.Unutmadığım (1975)
8.Mutlaka Yavrum II (1975)
9.Beni Siz Delirttiniz (1975)
10.Niyazi (1975)
11.Parka (1976)
12.İhtarname (1976)
13.Mor Perşembe (1977)
14.Bir Öğretmene Ağıt (1977)
15.1 Mayıs (1977)
16.Durduramayacaklar Halkın Coşkun akan Selini (1977)

-Live In London 1978 - Cem Karaca & Edirdahan (Derleme Albüm, onstagerecords)
A quality audience recording, great psychedelic concert from 1978 London
1.Maraş Kalesi
2.Mutlaka Yavrum
3.Unutma Bizi
4.Intro
5.Şeyh Bedrettin Destanı
6.İhtarname
7.Intro
8.Parka
9.Bir Mayıs (İşçi Marşı)
10.Güncel
11.Intro
12.Adiloş Bebe
13.Intro
14.Mor Perşembe

-Live In Ankara 1976- (Derleme Albüm, onstagerecords)
An audience recording, great psychedelic concert from 1976.
1.Mutlaka Yavrum
2.Bir Öğretmene Ağıt
3.Bir Mirasyediye Ağıt
4.Maden Ocağının Dibinde
5.Kavga
6.Sevdan Beni
7.Beni Siz Delirttiniz
8.İşçi Marşı
9.Niyazi

2001
Gurbet Şiirleri (Şiir Albümü, Fon Müzik)
Büyütmek için Tıklayın Büyütmek için Tıklayın
(Cem Karaca bu albümde “Hep Kahır” (Söz: Cem Karaca, Müzik: Yücel Arzen) ve “Balacan” şiirlerini seslendirmiştir.)

Turkish Delights-26 Ultrararities from Beyond the Sea of Marmara- Beat, Psych & Garage (Kolektif CD Albüm, Grey Past Records Hollanda, 2001)
Büyütmek için T ıklay ın
Liner notes by Gokhan Aya, mastering by Marcel Siegmund, Grey Past Records, PO Box 1074 NL-4801 BB Breda, the Netherlands, 2001
2. Cem Karaca and Apaslar - “Hudey” (3:11)
13.Cem Karaca & Apaslar - “Suya Giden Alli Gelin” (2:31)
23.Cem Karaca and Apaslar - “Anadolu Oyun Havasi” (1:57)

Kaç Yıl Geçti Aradan Türk Pop Müzik Tarihi "1960- 70'li Yıllar" (Derleme Albüm, Yapı Kredi Yayınları)
Büyütmek için T ıklay ın
2.CD:
14- Resimdeki Gözyaşları - Cem Karaca


2002
The Best of Cem Karaca - 4 (Protest Albüm, Stereo, Yavuz & Burç)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Nem Kaldı
2- Adiloş Bebe
3- Oy Bana Bana
4- Neredesin
5- Oy Gülüm Oy
6- İhtiyar Oldum
7- Kerem Gibi
8- Kara Sevda
9- Unutamadığım
10-Yiğitler
11-Çökertme
12-Mutlaka Yavrum -2

Ben Sana Mecburum (Albüm, Fon Müzik)
(Cem Karaca bu albümde İbrahim Sadri’ye, Atilla İlhan’ın şiiri “Ben Sana Mecburum”da eşlik etti)

2003?
The Best of Cem Karaca - Vol.5 (Protest Albüm, Stereo, Yavuz & Burç)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Hasret
2- Bence Artık Sende Herkes Gibisin
3- Alamanya
4- Barış Dikeni
5- Alamanya Berbadı
6- Peynir Gemisi
7- Yağma Sofrası
8- Kız Çocuğu
9- Bu Biçim
10-Çanakkale İçinde
11-Ayrılık
12-Cemalım
12-Sakın Reddetme

2004
Hayvan Terli (Rock Albüm, DMC, Yapımcı: Müzikotek, Stereo, Mart 2004)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
(Prodüktör: Dağhan Baydur, Kartonet Tasarım: Tamer Atik, Aranjman: Cenk Sarkuş, Koro: Cenk Sarkuş, Koro: Ahmet Tuğsuz, Koro: Sara Baydur, Koro: Dağhan Baydur, Klip Yönetmeni: Mehmet Eryılmaz, Baskı: Onur Ofset, Enstrümanlar: Akustik Gitar: Özgür Kankaynar (Kurban gitaristi), Elektro Gitar: Özgür Kankaynar (Kurban gitaristi), Davul Program: Cenk Sarkuş, Söz ve müzik: Mehmet Eryılmaz)
1- Hayvan Terli (Cem Karaca Versiyonu) - 04:24
2- Hayvan Terli (Enstrümantal) - 04:24
3- Hayvan Terli (Dağhan Baydur Versiyonu) - 05:00
4- Hayvan Terli (Enstrümantal) (Altyapı) - 05:01
5- Klip (VCD) (Belgesel Görüntüler/TV/Kamera Arkası)

Ölümsüzler (Toplama Albüm, Yavuz Plak, Mayıs 2004)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
(Cem Karaca öldükten sonra yayınlanmıştır.)
1. Tamirci Çırağı (Söz & Müzik: Cem Karaca) - 4:58
2. Namus Belası (Söz & Müzik: Cem Karaca) - 4:22
3. Parka (Söz & Müzik: Cem Karaca) - 5:56
4. Nem Kaldı (Söz & Müzik: Aşık Mahsuni Şerif) - 4:10
5. İhtiyar Oldum (Söz & Müzik: Aşık Mahsuni Şerif) - 4:20
6. Beni Siz Delirttiniz (Söz & Müzik: Cem Karaca) - 3:06
7. İhtarname (Söz & Müzik: Cem Karaca) - 3:43
8. Yoksulluk Kader Olamaz (Söz & Müzik: Cem Karaca) - 6:42
9. Oy Bana Bana (Söz & Müzik: Aşık Mahsuni Şerif) - 2:41
10.Üzüm Kaldı (Söz & Müzik: Anonim) - 2:50
11.Kavga (Söz & Müzik: Cem Karaca) - 4:17


Söz Vermiş Şarkılar (Albüm, Ada Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
16.Göç Yolları - Cem Karaca

2005
Ölümsüzler 2 (Toplama Albüm, Yavuz Plak, 17 Mayıs 2005)
(Cem Karaca öldükten sonra yayınlanmıştır.)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Bir Miras Yediye Ağıt (Söz & Müzik: Cem Karaca) - 04:29
2. Gel Gel (Moğollar) (Söz & Müzik: Cem Karaca) - 04:22
3. Kendim Ettim Kendim Buldum (Söz & Müzik: Neşet Ertaş) - 04:03
4. Oğluma (Söz & Müzik: Cem Karaca) - 05:25
5. Emmoğlu (Söz & Müzik: Anonim) - 03:26
6. Demedim mi (Söz: Pir Sultan Abdal, Müzik: Anonim) - 03:35
7. Mutlaka Yavrum (Söz & Müzik: Cem Karaca) - 04:55
8. Neredesin (Söz & Müzik: Neşet Ertaş) - 04:20
9. Zeyno (Söz & Müzik: Cem Karaca) - 03:19
10. Çökertme (Söz & Müzik: Anonim) - 03:02


2006
Cem Karaca - Mutlaka Yavrum (Kolektif Albüm, Ozan Video, 05-01-2006)
(Cem Karaca anısına eserlerinin çeşitli sanatçılarca yorumlarını içerir.)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Tamirci Çırağı / Yavuz Bingöl - 05:01
2. Mutlaka Yavrum / Edip Akbayram - 03:44
3. Raptiye Rap Rap / Manga - 04:20
4. Bu Biçim / Teoman - 03:55
5. Sende Başını Alıp Gitme / Deniz Seki - 05:04
6. Kavga / Volkan Konak - 04:07
7. Namus Belası / Haluk Levent - 04:19
8. Kalender / Suavi - 04:14
9. Hep Kahır / Ayhan Yener (Yeni Haramilerin Solisti) - 05:17
10.Yarım Porsiyon Aydınlık / Tuğrul Arseven - 04:07
11.Merhaba / Cem Karaca - 03:16
12.Bu Son Olsun Bu Son / Koro - 04:11

2006
Püsküllü Moruk (Cem Karaca - Kardaşlar LP, Destur 0001 Almanya)
(Kardaşlar ile 1971'de kaydedilen, daha önce yayınlanmamış bu eserler plak olarak basıldı.)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
(Kardaşlar ile 1971'de kaydedilen, daha önce yayınlanmamış bu eserler plak olarak basıldı.)
A yüzü:
1-Uvertür
2-Altın Sevdası
3-Püsküllü Moruk
B yüzü:
1-Galata’nın Yosması
2-Ey Kadı Hazretleri
3-Kapatın Perdeleri

2007
Cem Karaca / Ölümsüzler (1) (Albüm, Yavuz & Burç Plakçılık, 01.01.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Tamirci Çırağı
2- Namus Belası
3- Parka
4- Nem Kaldı
5- İhtiyar Oldum
6- Beni Siz Delirttiniz
7- İhtarname
8- Yoksulluk Kader Olamaz
9- Oy Bana Bana
10-Üzüm Kaldı
11-Kavga

Eve Giden Yol 1914 / Film Müzikleri (Soundtrack Albüm, Spot Film, 19 Şubat 2007)
Büyütmek için T ıklay ın
14. Kara Yılan / Solist: Cem Karaca - 03:50

Anadolu Efsaneleri (3xCD Albüm, Yavuz Asöcal, 19.02.2007)
Cem Karaca-Edip Akbayram-Moğollar
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1-Cem Karaca
1. Namus Belası - 04:24
2. Gel Gel - 04:18
3. Kendim Ettim Kendim Buldum - 03:59
4. İstanbul`un Dinliyorum - 04:55
5. O Leyli - 02:36
6. Edalı Gelin - 04:14
7. Tamirci Çırağı - 04:58
8. Obur Dünya - 02:51
9. Niksar - 03:28
10.Karacaoğlan - 03:25
11.Üryan Geldim - 04:17
12.Oğluma - 05:21

Cem Karaca / Ölümsüzler 2 (Albüm, Yavuz & Burç Plakçılık, 01.03.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Bir Mirasyediye Ağıt
2- Gel Gel
3- Kendim Ettim Kendim Buldum
4- Oğluma
5- Emmoğlu
6- Demedim mi
7- Mutlaka Yavrum
8- Nerdesin
9- Zeyno
10-Çökertme

2008
Cem Karaca Anısına (2xCD Albüm, Yavuz & Burç Plakçılık, 15.01.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1: Cem Karaca / Ölümsüzler [YENİ BASIM]
1- Tamirci Çırağı
2- Namus Belası
3- Parka
4- Nem Kaldı
5- İhtiyar Oldum
6- Beni Siz Delirttiniz
7- İhtarname
8- Yoksulluk Kader Olamaz
9- Oy Bana Bana
10-Üzüm Kaldı
11-Kavga
CD 2: Cem Karaca / Ölümsüzler 2 [YENİ BASIM]
1- Bir Mirasyediye Ağıt
2- Gel Gel
3- Kendim Ettim Kendim Buldum
4- Oğluma
5- Emmoğlu
6- Demedim mi
7- Mutlaka Yavrum
8- Nerdesin
9- Zeyno
10-Çökertme


2009
Cem Karaca Anısına 2 (Albüm, Yavuz Plak, 24.12.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD1: Best Of Cem Karaca Vol.3 [YENİ BASIM]
CD2: Best Of Cem Karaca Vol.1 [YENİ BASIM]

2010
Unutulmayanlar / Remix (Derleme Albüm, Yavuz Plak, 14.05.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Tamirci Çırağı
2- Parka
3- Namus Belası
4- Mutlaka Yavrum
5- Bir Mirasyediye Ağıt
6- Kazak Abdal
7- Kavgam
8- Zeyno
9- Tamirci Çırağı ( Gitar Versiyon )
10-Namus Belası ( Folk Versiyon )


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.tulumba.com (ABD)
www.turkkitap.de (Almanya)

Cem Karaca Anısına 3 (2xCD Albüm, Yavuz Plak, 11.08.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD/1 (1998 tarihli The Best of Cem Karaca - 4 albümünün YENİ BASIMI):
1- Nem Kaldı (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
2- Adiloş Bebe (Söz: Ahmet Arif, Müzik: Sadık Gürbüz)
3- Oy Bana Bana (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
4- Neredesin (Söz & Müzik: Aziz Şimşek)
5- Oy Gülüm Oy (Söz & Müzik: Ünal Büyükgönenç)
6- İhtiyar Oldum (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
7- Kerem Gibi (Söz: Nazım Hikmet, Müzik: Cem Karaca)
8- Kara Sevda (Söz: Cem Karaca, Müzik: Seyhan Karabay)
9- Unutamadığım (Söz: Ahmet Arif, Müzik: Cem Karaca)
10-Yiğitler (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
11-Çökertme (Söz & Müzik: Anonim)
12-Mutlaka Yavrum 2 (Söz & Müzik: Cem Karaca)

CD/2 (1997 tarihli Best of Cem Karaca -Vol.2 albümünün YENİ BASIMI):
1- İhtarname (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
2- Bir Öğretmene Ağıt (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
3- Kazak Abdal (Söz ve Müzik: Geleneksel)
4- Asrı Gurbet (Söz: Cem Karaca, Müzik: Cahit Berkay)
5- Askaros Deresi (Söz ve Müzik: Geleneksel)
6- Kara Yılan (Söz: Geleneksel, Müzik: Cem Karaca)
7- Kara Üzüm (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
8- Emmioğlu (Söz ve Müzik: Geleneksel)
9- Parka (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
10-Beni Siz Delirttiniz (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
11-Demedim Mi (Söz: Pir Sultan Abdal, Müzik: Geleneksel)
12-Zeyno (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
13-Erenler (Söz: Yahya Kemal Beyatlı, Müzik: S.Ulvi Ergüner)
14-Hasan Kalesi (Söz: Dadaloğlu, Müzik: Seyhan Karabay)
15-Üzüm Kaldı (Azeri)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)

Özel Koleksiyon (6xCD Albüm, Yavuz Plak, 17.12.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
The Best Of Cem Karaca Vol. 1
1- Namus Belası “Moğollar” (Söz & Müzik: Cem Karaca)
2- Gel Gel “Moğollar” (Söz & Müzik: Cem Karaca)
3- Kendim Ettim Kendim Buldum (Söz & Müzik: Neşet Ertaş)
4- İstanbul’u Dinliyorum (Söz: Orhan Veli Kanık, Müzik: Cem Karaca)
5- O Leyli (Söz: Aşık Emrah, Müzik: Cem Karaca)
6- Edalı Gelin “Moğollar” (Söz & Müzik: Geleneksel)
7- Tamirci Çırağı “Dervişan” (Söz & Müzik: Cem Karaca)
8- Obur Dünya “Moğollar” (Söz & Müzik: Muhlis Akarsu)
9- Niksar (Söz & Müzik: Geleneksel)
10-Karacaoğlan (Söz: Karacaoğlan, Müzik: Cem Karaca)
11-Üryan Geldim “Kardaşlar” (Söz: Karacaoğlan, Müzik: Cem Karaca)
12-Oğluma (Söz & Müzik: Cem Karaca)
The Best Of Cem Karaca Vol. 2
1- İhtarname (Söz & Müzik: Cem Karaca)
2- Bir Öğretmene Ağıt (Söz & Müzik: Cem Karaca)
3- Kazak Abdal (Söz & Müzik: Anonim)
4- Asrı Gurbet (Söz: Cem Karaca, Müzik: Cahit Berkay)
5- Asgaros Deresi (Söz & Müzik: Anonim)
6- Kara Yılan (Söz: Anonim, Müzik: Cem Karaca)
7- Kara Üzüm (Söz: Anonim, Müzik: Cem Karaca)
8- Emmoğlu (Söz & Müzik: Anonim)
9- Parka (Söz & Müzik: Cem Karaca)
10-Beni Siz Delirttiniz (Söz & Müzik: Cem Karaca)
11-Demedim mi (Söz: Pir Sultan Abdal, Müzik: Anonim)
12-Zeyno (Söz & Müzik: Cem Karaca)
13-Erenler (Söz: Yahya Kemal Beyatlı, Müzik: S. Ulvi Ergüner)
14-Hasan Kalesi (Söz: Dadaloğlu, Müzik: Seyhan Karabay)
15-Üzüm Kaldı (Söz & Müzik: Anonim)
The Best Of Cem Karaca Vol. 3
1- Deniz Üstü Köpürür (Söz & Müzik: Anonim)
2- Kalender (Söz & Müzik: Cem Karaca)
3- El Çek Tabip (Söz & Müzik: Aşık Emrah)
4- Gecenin Karasına (Söz & Müzik: Cem Karaca)
5- Ay Karanlık (Söz: Ahmet Arif, Müzik: Cem Karaca)
6- Beyaz Atlı (Söz: Y. Asöcal, Müzik: Hüseyin Can)
7- Bir Of Çeksem (Söz & Müzik Anonim)
8- Unut Beni (Söz: Pakize Başaran, Müzik: Cem Karaca)
9- Muhtar (Söz & Müzik: Cem Karaca)
10-Baba (Söz & Müzik: Cem Karaca)
11-Adsız (Söz & Müzik: Cem Karaca)
12-Tatlı Dillim (Söz & Müzik: Neşet Ertaş)
The Best Of Cem Karaca Vol. 4
1- Nem Kaldı (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
2- Adiloş Bebe (Söz: Ahmet Arif, Müzik: Sadık Gürbüz)
3- Oy Bana Bana (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
4- Neredesin (Söz & Müzik: Aziz Şimşek)
5- Oy Gülüm Oy (Söz & Müzik: Ünal Büyükgönenç)
6- İhtiyar Oldum (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
7- Kerem Gibi (Söz: Nazım Hikmet, Müzik: Cem Karaca)
8- Kara Sevda (Söz: Cem Karaca, Müzik: Seyhan Karabay)
9- Unutamadığım (Söz: Ahmet Arif, Müzik: Cem Karaca)
10-Yiğitler (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
11-Çökertme (Söz & Müzik: Anonim)
12-Mutlaka Yavrum 2
The Best Of Cem Karaca Vol. 5
1- Hasret
2- Bence Artık Sende Herkes Gibisin
3- Alamanya
4- Barış Dikeni
5- Alamanya Berbadı
6- Peynir Gemisi
7- Yağma Sofrası
8- Kız Çocuğu
9- Bu Biçim
10-Ayrılık
11-Çanakkale İçinde
12-Cemalim
13-Sakın Reddetme
Ölümsüzler
1- Tamirci Çırağı
2- Namus Belası
3- Parka
4- Nem Kaldı
5- İhtiyar Oldum
6- Beni Siz Delirttiniz
7- İhtarname
8- Yoksulluk Kader Olamaz
9- Oy Bana Bana
10-Üzüm Kaldı
11-Kavga

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.kitapsec.com

Nerde Kalmıştık? (Cem Karaca-Cahit Berkay-Uğur Dikmen Albümü, Bonus Müzik / Avrupa Müzik, 23.12.2010)
(1992’de Marşandiz Müzik etiketiyle çıkarılan albümün YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Raptiye Rap Rap — 03:18 (Söz: Cem Karaca, Müzik: Cahit Berkay)
2. Islak Islak - 04:47 (Söz: Cem Karaca — Müzik: Cem Karaca)
3. Sen Duymadın - 02:55 (Söz: Cem Karaca, Müzik: Cem Karabay)
4. Bu Biçim - 03:32 (Söz: Cem Karaca — Müzik: Cem Karaca)
5. Sen de Başını Alıp Gitme - 4:29 (Söz: Cem Karaca — Müzik: Nil Burak)
6. Niyazi Köfteler - 03:04 (Söz: Cem Karaca — Müzik: Cem Karaca)
7. Karabağ - 04:49 (Söz: Cem Karaca, Müzik: Cem Karabay)
8. Herkes Gibisin - 03:54 (Müzik: Cem Karaca, Müzik: )
9. Nöbetçi’nin Türküsü - 04:12 (Söz: Cem Karaca, Müzik: Cahit Berkay)
10.Ömrüm - 05:15 (Söz: Cem Karaca, Müzik: )
11.Suskunluk - 03:01 (Söz: Cem Karaca, Müzik: Cem Karaca)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)

2011
Ölümsüzler (Long Play Plak=LP Albüm, Yavuz Plak, 08.04.2011)
(Yavuz Plak'ın daha önceki yıllarda da bir kaç kez yeniden basımını yaptığı albümün kapağı değiştirilerek Plak olarak [YENİ BASIM])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Tamirci Çırağı (Söz & Müzik: Cem Karaca)
2. Namus Belası (Söz & Müzik: Cem Karaca)
3. Parka (Söz & Müzik: Cem Karaca)
4. Nem Kaldı (Söz & Müzik: Aşık Mahsuni Şerif)
5. İhtiyar Oldum (Söz & Müzik: Aşık Mahsuni Şerif)
6. Beni Siz Delirttiniz (Söz & Müzik: Cem Karaca)
7. İhtarname (Söz & Müzik: Cem Karaca)
8. Yoksulluk Kader Olamaz (Söz & Müzik: Cem Karaca)
9. Oy Bana Bana (Söz & Müzik: Aşık Mahsuni Şerif)
10.Üzüm Kaldı (Söz & Müzik: Anonim)
11.Kavga (Söz & Müzik: Cem Karaca)

Ölümsüzler (Albüm, Yavuz Plak, 27.04.2011)
(Yavuz Plak'ın daha önceki yıllarda da bir kaç kez yeniden basımını yaptığı albümün kapağı değiştirilerek [YENİ BASIM])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Tamirci Çırağı (Söz & Müzik: Cem Karaca)
2. Namus Belası (Söz & Müzik: Cem Karaca)
3. Parka (Söz & Müzik: Cem Karaca)
4. Nem Kaldı (Söz & Müzik: Aşık Mahsuni Şerif)
5. İhtiyar Oldum (Söz & Müzik: Aşık Mahsuni Şerif)
6. Beni Siz Delirttiniz (Söz & Müzik: Cem Karaca)
7. İhtarname (Söz & Müzik: Cem Karaca)
8. Yoksulluk Kader Olamaz (Söz & Müzik: Cem Karaca)
9. Oy Bana Bana (Söz & Müzik: Aşık Mahsuni Şerif)
10.Üzüm Kaldı (Söz & Müzik: Anonim)
11.Kavga (Söz & Müzik: Cem Karaca)


Ölümsüzler 2 (CD Albüm, Yavuz Plak, 25.10.2011)
(Aynı adla Cem Karaca öldükten sonra 17 Mayıs 2005 tarihinde Yavuz Plak tarafından yayınlanan toplama CD albümün YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Bir Miras Yediye Ağıt (Söz & Müzik: Cem Karaca)
2. Mutlaka Yavrum (Söz & Müzik: Cem Karaca)
3. Gel Gel (Söz & Müzik: Cem Karaca)
4. Kendim Ettim Kendim Buldum (Söz & Müzik: Neşet Ertaş)
5. Emmoğlu (Söz & Müzik: Anonim)
6. Oğluma (Söz & Müzik: Cem Karaca)
7. Demedim Mi (Söz: Pir Sultan Abdal Müzik: Anonim)
8. Neredesin (Söz & Müzik: Cem Karaca)
9. Zeyno (Söz & Müzik: Aşık Mahsuni Şerif)
10.Çökertme (Söz & Müzik: Anonim)

Ölümsüzler 2 (Long Play Plak=LP Albüm, Yavuz Plak, 28.10.2011)
(Aynı adla Cem Karaca öldükten sonra 17 Mayıs 2005 tarihinde Yavuz Plak tarafından yayınlanan toplama CD albümün Plak formatında YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A)
1. Bir Miras Yediye Ağıt (Söz & Müzik: Cem Karaca)
2. Mutlaka Yavrum (Söz & Müzik: Cem Karaca)
3. Gel Gel (Söz & Müzik: Cem Karaca)
4. Kendim Ettim Kendim Buldum (Söz & Müzik: Neşet Ertaş)
5. Emmoğlu (Söz & Müzik: Anonim)
B)
1. Oğluma (Söz & Müzik: Cem Karaca)
2. Demedim Mi (Söz: Pir Sultan Abdal Müzik: Anonim)
3. Neredesin (Söz & Müzik: Cem Karaca)
4. Zeyno (Söz & Müzik: Aşık Mahsuni Şerif)
5. Çökertme (Söz & Müzik: Anonim)

2012
Merhaba Gençler (Long Play Plak=LP Albüm, Emre Müzik, 31.01.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A:
1. Bedava Yaşıyoruz (Söz: Orhan Veli, Müzik: Cem Karaca)
2. İşte Geldik Gidiyoruz (Söz & Müzik: Cem Karaca)
3. Canım Benim (Söz & Müzik: Cem Karaca)
4. Yarım Porsiyon Aydınlık (Söz & Müzik: Cem Karaca)
B:
1. Ceviz Ağacı (Söz: Nazım Hikmet, Müzik: Cem Karaca)
2. Çok Yorgunum (Söz: Nazım Hikmet, Müzik: Cem Karaca)
3. Hep Kahır (Söz & Müzik: Cem Karaca)
4. Karadut (Söz: B.R Eyüboğlu Müzik: Cem Karaca)
5. Çark-ı Felek (Söz: Ömer Hayyam Müzik: Cem Karaca)

Yayınlanmamış Kayıtlar / 1974`ten Günümüze Enstrümantal Kayıtlarıyla (1 CD + Kitap, Enstrümantal Albüm, Yavuz Plak, 04.05.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Tamirci Çırağı (Söz & Müzik: Cem Karaca)
2. Kavga (Söz & Müzik: Cem Karaca)
3. Mutlaka Yavrum (Söz & Müzik: Cem Karaca)
4. Namus Belası (Moğollar) (Söz & Müzik: Cem Karaca)
5. Gel Efendim Gel (Moğollar) (Söz & Müzik: Cem Karaca)
6. Kerem Gibi (Söz: Nazım Hikmet Ran, Müzik: Cem Karaca)
7. Edalı Gelin (Moğollar) (Söz & Müzik: Anonim)
8. Nem Kaldı (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
9. İhtiyar Oldum (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
10.Çökertme (Söz & Müzik: Anonim)
11.Yiğitler (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
12.Bağımda Üzüm Kaldı (Söz & Müzik: Anonim)


The Best Of Cem Karaca 1 (Albüm, Yavuz Plak, 25.09.2012 / 22.10.2012)
(1996'da Yavuz & Burç Plak tarafından The Best Of Cem Karaca Vol.1 adıyla çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Namus Belası “Moğollar” (Söz & Müzik: Cem Karaca)
2. Gel Gel “Moğollar” (Söz & Müzik: Cem Karaca)
3. Kendim Ettim Kendim Buldum (Söz & Müzik: Neşet Ertaş)
4. İstanbul’u Dinliyorum (Söz: Orhan Veli Kanık, Müzik: Cem Karaca)
5. O Leyli (Söz: Aşık Emrah Müzik: Cem Karaca)
6. Edalı Gelin “Moğollar” (Söz & Müzik: Geleneksel)
7. Tamirci Çırağı “Dervişan” (Söz & Müzik: Cem Karaca)
8. Obur Dünya “Moğollar” (Söz & Müzik: Muhlis Akarsu)
9. Niksar (Söz & Müzik: Geleneksel)
10.Karacaoğlan (Söz: Karacaoğlan, Müzik: Cem Karaca)
11.Üryan Geldim “Kardaşlar” (Söz: Karacaoğlan, Müzik: Cem Karaca)
12.Oğluma (Söz & Müzik: Cem Karaca)


Allah Yar / Cem Karaca ve Uğur Dikmen, Cahit Berkay-Engin Yörükoğlu-Ahmet Güvenç (Albüm, Majör Müzik, 10.12/ 17.12.2012 / 07.01.2013)
(1999’da Majör Müzik tarafından 21550 katalog no. ile Cem Karaca ve Uğur Dikmen, Cahit Berkay-Engin Yörükoğlu-Ahmet Güvenç adına “Bindik Bir Âlamete..” ismiyle çıkarılan albümün kapak ve ismi değiştirilerek [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1999'da Majör Müzik tarafından 21550 katalog no. ile Cem Karaca ve Uğur Dikmen, Cahit Berkay-Engin Yörükoğlu-Ahmet Güvenç adına "Bindik Bir Âlamete.." ismiyle çıkarılan albümün kapak ve ismi değiştirilerek [YENİ BASIMI])
1- Bindik Bir Alamete, Gideyoz Kıyamete
2- Kerkük Zindanı
3- Ülkem Benim
4- Yolumuz Gurbete Düştü
5- Obur Dünya
6- Hudey Hudey
7- Sakın Dönme
8- Ölüm
9- Allah Yar
10-Deşer De Geçer
11-Şah Mat Mı, Padişah Mı


2014
Devrim Zamanı (5xCD Albüm, Yavuz Plak, 14.04.2014)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1 : Ölümsüzler
CD 2 : Ölümsüzler 2
CD 3 : Vol 2
CD 4 : Vol 3
CD 5 : Yoksulluk Kader Olamaz


Cem Karaca - Mutlaka Yavrum (Kolektif Albüm, Avrupa Müzik, 14.08.2014)
(Cem Karaca anısına eserlerinin çeşitli sanatçılarca yorumlarını içerir.)
(Aralık 2005 / 05 Ocak 2006 tarihlerinde Ozan Video tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Tamirci Çırağı / Yavuz Bingöl (Söz & Müzik: Cem Karaca)
2. Mutlaka Yavrum / Edip Akbayram (Söz & Müzik: Cem Karaca)
3. Raptiye Rap Rap / Manga (Söz: Cem Karaca, Müzik: Cahit Berkay)
4. Bu Biçim / Teoman (Söz & Müzik: Cem Karaca)
5. Kavga / Volkan Konak (Söz & Müzik: Cem Karaca)
6. Namus Belası / Haluk Levent (Söz & Müzik: Cem Karaca)
7. Kalender / Suavi (Söz & Müzik: Cem Karaca)
8. Hep Kahır / Ayhan Yener (Söz & Müzik: Cem Karaca)
9. Yarım Porsiyon Aydınlık / Tuğrul Erseven (Söz & Müzik: Cem Karaca)
10.Merhaba / Cem Karaca (Söz: Cem Karaca, Müzik: Cahit Berkay)
11.Bu Son Olsun Bu Son / Koro (Teoman, Ayhan Yener, Suavi, Haluk Levent, Tuğrul Arseven) (Söz & Müzik: Mehmet Soyarslan)


The Best Of Cem Karaca 4 (Albüm, Naz Müzik, 16.09.2014)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Nem Kaldı (Söz & Müzik: Aşkı Mahzuni Şerif)
2. Adilos Bebe (Söz: Ahmet Arif, Müzik: Sadık Gürbüz)
3. Oy Bana Bana (Söz & Müzik: Aşkı Mahzuni Şerif)
4. Neredesin (Söz & Müzik: Aziz Şimşek)
5. Oy Gülüm Oy (Söz & Müzik: Aşkı Ünol Büyükgönenç)
6. İhtiyar Oldum (Söz & Müzik: Aşkı Mahzuni Şerif)
7. Kerem Gibi (Söz: Mahsuni Şerif, Müzik: Cem Karaca)
8. Kara Sevda (Söz: Cem Karaca, Müzik: Seyhan Karabay)
9. Unutamadığım (Söz: Ahmet Arif, Müzik: Cem Karaca)
10.Yiğitler (Söz & Müzik: Aşkı Mahzuni Şerif)
11.Çökertme (Söz & Müzik: Anonim)
12.Mutlaka Yavrum 2 (Söz & Müzik: Cem Karaca)

Haykırış (2xCD Albüm, Naz Müzik, 13.11.2014)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
1. Nem Kaldı (Söz ve Müzik: Aşık Mahsuni Şerif)
2. Adiloş Bebe  (Söz: Ahmet Arif, Müzik: Sadık Gürbüz)
3. Oy Bana Bana  (Söz ve Müzik: Aşık Mahsuni Şerif)
4. Neredesin (Söz ve Müzik: Aziz Şimşek)
5. Oy Gülüm Oy (Söz ve Müzik: Ünol Büyükgönenç)
6. İhtiyar oldum (Söz ve Müzik: Aşık Mahsuni Şerif)
7. Kerem  Gibi  (Söz:Nazım Hikmet Müzik:Cem Karaca)
8. Kara Sevda (Söz:Cem Karaca Müzik:Seyhan Karabay)
9. Unutmadığım (Söz:Ahmed Arif, Müzik:Cem Karaca)
10. Yiğitler (Söz ve Müzik: Aşık Mahsuni Şerif)
11. Çökertme  (Söz ve Müzik: Anonim)
12. Mutlaka Yavrum 2 (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
CD 2: 
1. Hasret (Söz:Nazım Hikmet, Müzik: Cem Karaca)
2. Bence Artık Sende Herkes Gibisin (Söz:Nazım Hikmet, Müzik: Cem Karaca)
3. Alamanya (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
4. Barış Dikeni (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
5. Alamanya Berbadı (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
6. Peynir Gemisi  (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
7. Yağma Sofrası  (Söz: Teyfik Fikret, Müzik: Cem Karaca)
8. Kız Çocuğu  (Söz. Nazım Hikmet, Müzik: Ruhi Su) 
9. Bu Biçim (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
10. Ayrılık (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
11. Çanakkale İçinde (Söz ve Müzik: Anonim)
12. Cemalim (Söz ve Müzik: Refik Başaran)
13. Sakın Reddetme (Söz ve Müzik: Cem Karaca)

Cem Karaca Klasikleri (2xCD Albüm, Naz Müzik, 13.11.2014)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
1. İhtarname (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
2. Bir Öğretmene Ağıt (Söz ve Müzik: Cem Karaca)
3. Kazak Abdal (Söz ve Müzik: Geleksel)
4. Asri Gurbet (Söz: Cem Karaca, Müzik : Cahit Berkay)
5. Asgaros Deresi (Söz ve Müzik: Geleneksel)
6. Kara Yılan (Söz: Geleneksel, Müzik : Cem Karaca)
7. Kara Üzüm (Söz: Geleneksel, Müzik : Cem Karaca)
8. Emmoğlu (Söz ve Müzik: Geleneksel)
9. Parka (Söz ve Müzik : Cem Karaca)
10.Beni Siz Delirtiniz (Söz ve Müzik : Cem Karaca)
11.Demedim mi (Söz: Pir Sultan Abdal, Müzik : Geleneksel)
12.Zeyno (Söz ve Müzik : Cem Karaca)
13.Erenler (Söz: Yahya Kemal Beyatlı, Müzik :S.Ulvi Erguner)
14.Hasan Kalesi (Söz: Dadaloğlu Müzik: Seyhan Karabay)
15. Üzüm Kaldı
CD 2:
1. Tamirci Çırağı ( Dervişan ) (Söz & Müzik: Cem Karaca)
2. Kavga (Söz & Müzik: Cem Karaca)
3. Mutlaka Yavrum (Söz & Müzik: Cem Karaca)
4. Namus Belası (Moğollar) (Söz & Müzik: Cem Karaca)
5. Gel Efendim Gel ( Gel Gel ) (Moğollar) (Söz & Müzik: Cem Karaca)
6. Kerem Gibi (Söz : Nazım Hikmet Ran, Müzik : Cem Karaca)
7. Nem Kaldı (Söz ve Müzik : Aşık Mahsuni Şerif)
8. İhtiyar oldum (Söz ve Müzik : Aşık Mahsuni Şerif)
9. Çökertme (Söz ve Müzik : Geleneksel)
10.Yiğitler (Söz ve Müzik : Aşık Mahsuni Şerif)
11.Bağımda Üzüm Kaldı (Söz ve Müzik : Geleneksel)

Bence Artık Sende Herkes Gibisin (Albüm, Yavuz Plak, 11.12.2014)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Bence Artık Sen de Herkes Gibisin
2. Hasret
3. Kerem Gibi
4. Bu Biçim
5. Beni Siz Delirttiniz
6. Parka
7. Emmoğlu
8. Asgaros Deresi
9. Kara Üzüm
10.İhtarname
11.Kazak Abdal
12.Çökertme
13.Çanakkale İçinde

2015
Özel Koleksiyon (7xCD Albüm, Yavuz Plak, 08.01.2015)

CD 1 - Ölümsüzler 1 
1. Tamirci Çırağı
2. Namus Belası
3. Parka
4. Nem Kaldı
5. İhtiyar Oldum
6. Beni Siz Delirttiniz 
7. İhtarname
8. Yoksulluk Kader Olmaz
9. Oy Bana Bana
10.Üzüm Kaldı
11.Kavga
CD 2 - Ölümsüzler 2 
1. Bir Mirasyediye Ağıt
2. Mutlaka Yavrum
3. Bir Mirasyediye Ağıt
4. Kendim Ettim Kendim Buldum
5. Emmoğlu
6. Oğluma
7. Demedim Mi?
8. Neredesin
9. Zeyno
10.Çökertme
CD 3 - Nerede Kalmıştık
1. Raptiye Rap Rap 
2. Islak Islak 
3. Sen Duymadın
4. Bu Biçim
5. Sen De Başını Alıp Gitme
6. Niyazi Köfteler
7. Karabağ
8. Herkes Gibisin 
9. Nöbetçinin Türküsü
10.Ömrüm
11.Suskunluk
12.Kimseye Etmem Şikayet
CD 4 - The Best Of Cem Karaca Vol.2
1. Namus Belası (Moğollar) 
2. Gel Gel (Moğollar)
3. Kendim Ettim Kendim Buldum
4. İstanbul’u Dinliyorum
5. O Leyli
6. Edalı Gelin (Moğollar)
7. Tamirci Çırağı (Dervişan)
8. Obur Dünya (Moğollar)
9. Niksar
10.Karacaoğlan
11.Üryan Geldim (Kardaşlar )
12.Oğluma 
CD 5 - Mutlaka Yavrum 
1. Tamirci Çırağı
2. Mutlaka Yavrum
3. Raptiye Rap Rap
4. Bu Biçim
5. Kavga
6. Namus Belası
7. Kalender
8. Hep Kahır
9. Yarım Porsiyon Aydınlık
10.Merhaba
CD  6 - The Best Of Cem Karaca Vol-3
1. Deniz Üstü Köpürür
2. Kalender
3. El Çek Tabip
4. Gecenin Karasını
5. Ay Karanlık
6. Beyaz Atlı
7. Bir Of Çeksem
8. Unut Beni
9. Muhtar
10.Baba
11.Adsız
12.Tatlı Dillim
CD 7 - Yoksulluk Kader Olamaz 
1. Kavga “Dervişan”
2. Mor Perşembe “Dervişan”
3. İşçi Marşı “Dervişan”
4. Terketmedi Sevdan Beni “Dervişan”
5. Maden Ocağı “Dervişan”
6. Mutlaka Yavrum “Dervişan”
7. Bir Miras Yediye Ağıt “Dervişan”
8. Niyazi “Dervişan”
9. Vay Kurban “Dervişan”
10.Yoksulluk Kader Olamaz “Dervişan”

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr

Efsane Şarkılar (3xCD Albüm, Naz Müzik, 12.01.2015)

CD 1
1. İhtarname (Söz & Müzik: Cem Karaca)
2. Bir Öğretmene Ağıt (Söz & Müzik: Cem Karaca)
3. Kazak Abdal (Söz & Müzik: Anonim)
4. Asrı Gurbet (Söz: Cem Karaca, Müzik: Cahit Berkay)
5. Asgaros Deresi (Söz & Müzik: Anonim)
6. Kara Yılan (Söz: Anonim, Müzik: Cem Karaca)
7. Kara Üzüm (Söz: Anonim, Müzik: Cem Karaca)
8. Emmoğlu (Söz & Müzik: Anonim)
9. Parka (Söz & Müzik: Cem Karaca)
10.Beni Siz Delirttiniz (Söz & Müzik: Cem Karaca)
11.Demedim mi (Söz: Pir Sultan Abdal, Müzik: Anonim)
12.Zeyno (Söz & Müzik: Cem Karaca)
13.Erenler (Söz: Yahya Kemal Beyatlı, Müzik: S. Ulvi Ergüner)
14.Hasan Kalesi (Söz: Dadaloğlu, Müzik: Seyhan Karabay)
15.Üzüm Kaldı (Söz & Müzik: Anonim)
CD 2
1. Nem Kaldı (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
2. Adilos Bebe (Söz: Ahmet Arif, Müzik: Sadık Gürbüz)
3. Oy Bana Bana (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
4. Neredesin (Söz & Müzik: Aziz Şimşek)
5. Oy Gülüm Oy (Söz & Müzik: Ünal Büyükgönenç)
6. İhtiyar Oldum (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
7. Kerem Gibi (Söz: Nazım Hikmet, Müzik: Cem Karaca)
8. Kara Sevda (Söz: Cem Karaca, Müzik: Seyhan Karabay)
9. Unutamadığım (Söz: Ahmet Arif, Müzik: Cem Karaca)
10.Yiğitler (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
11.Çökertme (Söz & Müzik: Anonim)
12.Mutlaka Yavrum - 2
CD 3
1. Hasret
2. Bence Artık Sende Herkes Gibisin
3. Alamanya
4. Barış Dikeni
5. Alamanya Berbadı
6. Peynir Gemisi
7. Yağma Sofrası
8. Kız Çocuğu
9. Bu Biçim
10.Ayrılık
11.Çanakkale İçinde
12.Cemalim
13.Sakın Reddetme

İnternetten Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
itunes.apple.com/tr

Arşiv (2 CD) (Albüm, Emre Müzik, 28.01.2015)

CD 1:
1. Dönen Dönsün
2. Money Money (Mani, Mani)
3. Dur Be Yeter
4. Töre
5. Akşam Erken İner Mapushaneye
6. Sevda Kuşun Kanadına
7. 33 Kurşun
8. Hasret
9. Oğluma
10.Resimdeki Gözyaşı
CD 2:
1. Bedava Yaşıyoruz
2. İşte Geldik Gidiyoruz
3. Peynir Gemisi
4. Canım Benim
5. Yarım Porsiyon Aydınlık
6. Almancılar
7. Ceviz Ağacı
8. Bidanem
9. Çok Yorgunum
10.Hep Kahır
11.Kara Dut
12.Çark-ı Felek

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com

Antoloji / Anthology 1 (Albüm, Yavuz Plak, 10.03.2015)

CD 1 :
1. Tamirci Çırağı
2. Namus Belası
3. Parka
4. Nem Kaldı
5. İhtiyar Oldum
6. Beni Siz Delirttiniz
7. İhtarname
8. Yoksulluk Kader Olamaz
9. Oy Bana Bana
10.Üzüm Kaldı
11.Kavga
CD 2 :
1. Bir Mirasyediye Ağıt
2. Mutlaka Yavrum
3. Gel Gel
4. Kendim Ettim Kendim Buldum
5. Emmoğlu
6. Oğluma
7. Demedim Mi
8. Nerdesin
9. Zeyno
10.Çökertme

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.amazon.com
www.amazon.de (Almanya)

Bu Son Olsun (Albüm, Yavuz Plak, 24.04.2015)

1. Bu Son Olsun
2. Zeyno
3. Niksar
4. Dadaloğlu
5. Lümüne
6. Kara Yılan
7. Demedim mi
8. Oy Gülüm Oy
9. Askaros Deresi
10.Üzüm Kaldı
11.Hoş Geldin Kadınım

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.opus3a.com
www.kitapsan.com.tr

2015
Cem Karaca Anısına 3 [Herkes Gibisin - Bir Devrimdi] (Albüm, Yavuz Plak, 07.05.2015)

CD 1 :
1. Bence Artık Sen de Herkes Gibisin
2. Hasret
3. Kerem Gibi
4. Bu Biçim
5. Beni Siz Delirttiniz
6. Parka
7. Emmoğlu
8. Asgaros Deresi
9. Kara Üzüm
10.İhtarname
11.Kazak Abdal
12.Çökertme
13.Çanakkale İçinde
CD 2 :
1. Tamirci Çırağı
2. Parka
3. İhtarname
4. Adiloş Bebe
5. Nem Kaldı
6. Obur Dünya
7. Üryan Kaldım
8. Yoksulluk Kader Olamaz
9. Beni Siz Delirttiniz
10.Yağma Sofrası
11.Kavga
12.Mutlaka Yavrum
13.İhtiyar Oldum
14.İstanbul’u Dinliyorum
15.Zeyno

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com

Nerede Kalmıştık? / Cem Karaca – Cahit Berkay – Uğur Dikmen (LP=Plak Albüm, Avrupa Müzik, 15.05.2015)

A :
1. Raptiye Rap Rap
2. Islak Islak
3. Sen Duymadın
4. Bu Biçim
5. Sen De Başını Alıp Gitme
6. Suskunluk
A :
1. Karabağ
2. Herkes Gibisin
3. Nöbetçi’nin Türküsü
4. Ömrüm
5. Niyazi KöftelerOnline CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)

Unutulmayan Plaklar 1 / Cem karaca - Moğollar (Anadolu Rock, Yavuz Plak, 21.07.2015)

CD 1 - Cem Karaca / Naftalinli Plaklar
1. Gel Gel
2. Üzüm Kaldı
3. Namus Belası
4. Tamirci Çırağı
5. Mutlaka Yavrum
6. Kavga
7. Beni Siz Delirttiniz
8. Nem Kaldı
9. Parka
10.İhtarname
11.Yoksulluk Kader Olamaz
CD 2 - Moğollar / Anadolu Pop
1. Toroslar
2. Lorke
3. Ilgaz
4. Madımak
5. Iklığ
6. Peri Bacaları
7. Haliç'te Gün Batışı
8. Ağrı Dağı Efsanesi
9. Hamsi
10.Vahşi Çiçek
11.Ziganalar'dan Geçiş
12.Elazığ'a Varış
13.Müzik Moğollar
Bonus Track:
14.Alageyik Destanı
15.Moğol Halayı
16.Çığrık
17.Sıla

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.tikla24.de (Almanya)

Delikanlı Sevdası (Albüm, Yavuz Plak, 15.12.2015)

1. Delikanlı Sevdası
2. Emrah
3. Bekle Beni
4. Mehmet’e Ağıt
5. Hikaye Oy Babo
6. İster Frengistan
7. Giden
8. Gılgamış
9. Peynir Gemisi

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2016
2.2.1973 Ankara / Cem Karaca & Moğollar (CD Albüm, Universal Music Taxim Edition, 02.02.2016)

1. Sunum (Seslendiren: Cem Karaca)
2. İhtiyar Oldum (Söz ve Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
3. El Çek Tabip (Söz: Anonim, Müzik: Cem Karaca)
4. Deniz Üstü Köpürür (Söz ve Müzik: Anonim)
5. Ala Geyik Destanı (Söz ve Müzik: Anonim)
6. Edalı Gelin (Söz ve Müzik: Mahmut Özçiftçi)
7. Obur Dünya (Söz ve Müzik: Muhlis Akarsu)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com

2.2.1973 Ankara / Cem Karaca & Moğollar (LP[=Long Play] Albüm, Universal Music Taxim Edition, 02.02.2016)

A Yüzü:
1. Sunum (Seslendiren: Cem Karaca)
2.İhtiyar Oldum (Söz ve Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
3. El Çek Tabip (Söz: Anonim Müzik: Cem Karaca)
4. Deniz Üstü Köpürür (Söz ve Müzik: Anonim)
B Yüzü:
1. Ala Geyik Destanı (Söz ve Müzik: Anonim)
3. Obur Dünya (Söz ve Müzik: Mahmut Özçiftçi)
3. Obur Dünya (Söz ve Müzik: Muhlis Akarsu)


Online PLAK Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com

Delikanlı Sevdası (CD Albüm, Yavuz Plak, 05.02.2016)

1. Delikanlı Sevdası
2. Emrah
3. Bekle Beni
4. Mehmet’e Ağıt
5. Hikaye Oy Babo
6. İster Frengistan
7. Giden
8. Gılgamış
9. Peynir Gemisi


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com

Ölümsüzler 3 (Albüm, Yavuz&Burç Plak, 07.04.2016)

1. Bu Son Olsun
2. Dadaloğlu
3. Emrah
4. Hikaye
5. Karacaoğlan
6. Bu Biçim
7. Bekle Beni
8. Üryan Geldim
9. O Leyli
10.Lümüne
11.Askaros Deresi

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.idefix.com

2016
Yiyin Efendiler ([LP=Longplay] Plak Albüm, Anadolu Müzik, 12.07.2016) (1990’da çıkarılan ve sonraki yıllarda birkaç baskısı yapılan albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])

A Yüzü :
1. Kahya Yahya
2. 68'lerin Türküsü
3. Demedim mi
4. Sen Seni Bil
5. Sahibi Geldi
B Yüzü :
1. Yiyin Efendiler
2. Oh Be
3. Kirlenmiş Çığlık
4. Barış Dikeni
5. Bir Açık Oturum


Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com

Özel Kolleksiyon 2 (5 CD Box-Set Albüm, Yavuz Plak, 25.11.2016)

CD 1 - ÖLÜMSÜZLER 3
1. Bu Son Olsun
2. Dadaloğlu
3. Emrah
4. Hikaye
5. Karacaoğlan
6. Bu Biçim
7. Bekle Beni
8. Üryan Geldim
9. O Leyli
10.Lümüne
11.Askaros Deresi
CD 2 - DELİKANLI SEVDASI
1. Delikanlı Sevdası
2. Emrah
3. Bekle Beni
4. Mehmet’e Ağıt
5. Hikaye
6. Oy Babo
7. İster Frengistan
8. Giden
9. Gılgamış
10.Peynir Gemisi
CD 3 - BİR DEVRİMCİ CEM KARACA
1. Tamirci Çırağı
2. Parka
3. İhtarname
4. Adiloş Bebe
5. Nem Kaldı
6. Obur Dünya
7. Üryan Geldim
8. Yoksulluk Kader Olamaz
9. Beni Siz Delirttiniz
10.Yağma Sofrası
11.Kavga
12.Mutlaka Yavrum
13.İhtiyar Oldum
14.İstanbul’u Dinliyorum
15.Zeyno
CD 4 - BU SON OLSUN
1. Bu Son Olsun
2. Zeyno
3. Niksar
4. Dadaloğlu
5. Lümüne
6. Karayılan
7. Demedim Mi
8. Oy Gülüm Oy
9. Askaros Deresi
10.Üzüm Kaldı
11.Hoşgeldin Kadınım
CD 5 – HERKES GİBİSİN
1. Herkes Gibisin
2. Hasret
3. Kerem Gibi
4. Bu Biçim
5. Beni Siz Delirttiniz
6. Parka
7. Emmoğlu
8. Askaros Deresi
9. Kara Üzüm
10.İhtarname
11.Kazak Abdal
12.Çökertme
13.Çanakkale İçinde

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.kitapsan.com.tr

2017
Töre ([LP=Longplay] Plak Albüm, Emre Müzik, 23.01.2017)
(1988’de çıkan albümün Plak formatında [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A YÜZÜ:
1- Dönsün Dönsün
2- Money Money
3- Töre
4- Sevda Kuşun Kanadında
5- Oğluma
B YÜZÜ:
1- Resimdeki Gözyaşları
2- 33 Kurşun
3- Hasret
4- Akşam Erken İner Mahpushaneye
5- Dur Yeter

Online Plak Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.opus3a.com
www.pandamuzik.com

Mutlaka Yavrum ([LP=Longplay] Plak Albüm, Türküola, 17.02.2017)
(1975 tarihli kaset albümün 2016 Almanya baskı plak formatında [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü :
1. Mutlaka Yavrum - 04:56
2. Beni Siz Delirttiniz - 03:09
3. El Çek Tabip - 05:33
4. Gel Gel - 04:23
5. İhtarname - 03:46
6. Kara Üzümsün - 02:47
B Yüzü :
1. Obur Dünya - 02:51
2. Nerdesin - 03:50
3. Parka - 05:58
4. Tamirci Çırağı - 04:58
5. Üzüm kaldı - 02:50
6. Kavga - 04:23
(El Çek Tabip (Aşık Emrah), Obur Dünya (Muhlis Akarsu) ve Üzüm Kaldı (Anonim) dışında tüm söz ve müzikler Cem Karaca'ya aittir.)

Online Plak Satış Noktaları:
www.opus3a.com
www.goldplak.com

Yiyin Efendiler (CD Albüm, Anadolu Müzik, 21.06.2017)
(1990 yılın’da Özbir Müzik tarafından kaset ve 2016'da PLAK olarak çıkarılan albümün CD olarak [YENİ BASIMI])

1. Kahya Yahya
2. 68'lerin Türküsü
3. Demedim mi
4. Sen Seni Bil
5. Sahibi Geldi
6. Yiyin Efendiler
7. Oh Be
8. Kirlenmiş Çığlık
9. Barış Dikeni
10.Bir Açık Oturum


Online Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)

Yayınlanmamış Kayıtlar / Enstrümantal ([LP=Longplay] Plak Albüm, Naz Müzik, 07.08.2017)
(Yayınlanmamış Kayıtlar / 1974`ten Günümüze Enstrümantal Kayıtlarıyla adıyla CD + Kitap olarak 04.05.2012 tarihinde Yavuz Plak tarafından çıkarılan albümün PLAK olarak [YENi BASIMI])

A Yüzü :
1. Tamirci Çırağı (Söz & Müzik: Cem Karaca)
2. Kavga (Söz & Müzik: Cem Karaca)
3. Mutlaka Yavrum (Söz & Müzik: Cem Karaca)
4. Namus Belası (Moğollar) (Söz & Müzik: Cem Karaca)
5. Gel Efendim Gel (Moğollar) (Söz & Müzik: Cem Karaca)
B Yüzü :
1. Kerem Gibi (Söz: Nazım Hikmet Ran, Müzik: Cem Karaca)
2. Nem Kaldı (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
3. İhtiyar Oldum (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
4. Çökertme (Söz & Müzik: Anonim)
5. Yiğitler (Söz & Müzik: Aşık Mahzuni Şerif)
6. Bağımda Üzüm Kaldı (Söz & Müzik: Anonim)

Online Plak Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.kitapyurdu.com
www.goldplak.com
www.eganba.com

2018
Merhaba Gençler 2018 [Saygı Albümü] (Tribute Albüm, DMC, 08.02.2018)

1. Sıla – Sende Başını Alıp Gitme
2. Teoman – Tamirci Çırağı
3. Fırat Tanış – Sevda Kuşun Kanadında
4. Haluk Levent – Yorgunum Kaptan
5. Halil Sezai ft. Sansar Salvo – Oh Be
6. Mehmet Erdem – Islak Islak
7. Kolpa – Bu Son Olsun
8. Can Bonomo – Namus Belası
9. Yüksek Sadakat – Ceviz Ağacı
10.Cemil Demirbakan – Kara Bahtım
11.Gökcan Sanlıman – Sakın Dönme
12.Kök – Bindik Bir Alamete
13.Şevket Çoruh – Parka
14.Ayşen Gruda - Buluşma


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.turkkitap.de (Almanya)
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Merhaba Gençler 2018 (2x [LP=Longplay] PLAK Albüm, DMC, 23.11.2018)

LP: 1
A Yüzü:
1. Sıla – Sende Başını Alıp Gitme
2. Teoman – Tamirci Çırağı
3. Fırat Tanış – Sevda Kuşun Kanadında
4. Haluk Levent – Yorgunum Kaptan
B Yüzü:
1. Halil Sezai Ft. Sansar Salvo – Oh Be
2. Mehmet Erdem – Islak Islak
3. Kolpa – Bu Son Olsun

LP: 2

A Yüzü:
1. Can Bonomo – Namus Belası
2. Yüksek Sadakat – Ceviz Ağacı
3. Cemil Demirbakan – Kara Bahtım
4. Gökcan Sanlıman – Sakın Dönme
B Yüzü:
1. Kök – Bindik Bir Alamete
2. Şevket Çoruh – Parka
3. Ayşen Gruda - Buluşma


Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.kitapyurdu.com
www.goldplak.com
www.zihni.com

2019
Ölümsüzler 2 ([LP=Long Play Plak] Albüm, Yavuz Plak, 04.11.2011)
(Aynı adla Cem Karaca öldükten sonra 17 Mayıs 2005 tarihinde Yavuz Plak tarafından yayınlanan toplama CD ve Ekim 2011 tarihinde tekrar CD ve 04.11.2011 tarihinde Plak formatında çıkan albümün kapak fotoğrafı değiştirilerek yayımlanan [YENİ BASIMI])

A)
1. Bir Miras Yediye Ağıt (Söz & Müzik: Cem Karaca)
2. Mutlaka Yavrum (Söz & Müzik: Cem Karaca)
3. Gel Gel (Söz & Müzik: Cem Karaca)
4. Kendim Ettim Kendim Buldum (Söz & Müzik: Neşet Ertaş)
5. Emmoğlu (Söz & Müzik: Anonim)
B)
1. Oğluma (Söz & Müzik: Cem Karaca)
2. Demedim Mi (Söz: Pir Sultan Abdal Müzik: Anonim)
3. Neredesin (Söz & Müzik: Cem Karaca)
4. Zeyno (Söz & Müzik: Aşık Mahsuni Şerif)
5. Çökertme (Söz & Müzik: Anonim)


Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.opus3a.com
www.ozhizo.com
www.antikaplak.com
www.plak724.com

Merhaba Gençler (Özel Baskı Numaralı Plak) (Plak Albüm, Emre Müzik, 06.11.2019)
(1987 yılında Kaset formatında, 31.01.2012 tarihinde PLAK olarak çıkan albümün 3 şarkı ilavesiyle tekrar PLAK formatında [YENİ BASIMI])

PLAK 1
A Yüzü:
1- Bedava Yaşıyoruz
2- İşte Geldik Gidiyoruz
3- Peynir Gemisi
B Yüzü:
1- Canım Benim
2- Yarım Porsiyon Aydınlık
3- Almancılar Y
PLAK 2
A Yüzü:
1- Ceviz Ağacı
2- Bidanem Y
3- Çok Yorgunum
B Yüzü:
1- Hep Kahır
2- Kara Dut
3- Çark-ı Felek

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.turnalarplak.com
www.ozhizo.com

2022
Yorgunum Kaptan / islandman & Cem Karaca (Single, EMGE, 28.10.2022

1- Yorgunum Kaptan - 04:28

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
[Fan] Web Site Adresi:
www.cemkaraca.com
Anatolianrock Web Site Adresi:
www.anatolianrock.com/Cem_Karaca
Fan Kulüp Web Site Adresi:
www.barismanco.de
Sanatçı adına açılmış olan MySpace [Fan] Sayfa Adresi:
www.myspace.com/cemkaraca
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Cem_Karaca

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (16979 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag